Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce va trece prin cap in momentul asta?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 34
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
=D=D   Cu jarteaua miresei ...ma rog,e in trend la nuntile mondene,
cu chilotii nasei insa e mai greu...
nu ma gusta can-can-ul,asa ca placerile tale,cam greu de atins...;)
=D=D=D


11-05-2007 16:51:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Totul ne desparte: distanţa, viaţa, oamenii, poate şi destinul. Dar dacă ai privi dincolo de fereastra camerei tale m-ai zări...pentru că sunt tot ce este Ă®n jurul tău: sunt depărtarea, sunt apusul şi răsăritul... Sunt totul şi...totuşi...nimic... Ai ascultat vreodată ploaia? Ai privit-o cum sărută pământul...iar acesta Ă®i răspunde la sărutări sorbindu-i picăturile mărunte? Ai vrut vreodată să plângi...dar speriat ţi-ai retras lacrimile Ă®năuntrul tău? ĂŽţi trimit lacrimile mele pentru că sufletul meu se Ă®neacă Ă®n lacrimi...Ă®ţi trimit sufletul meu pentru a-i da viaţă prin tine...Gândeşte-te la mine: fii pământul meu, lasă-mă să fiu ploaia ta...

12-05-2007 15:48:42
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cherie tasha nouashpe cin'zashunu, ca vreau, ca nu vreau, musai sa "te citesc", prima pagina purtandu-ti semnatura ultimei postari de sus si pana jos. Treaba-i ca cele mai multe subiecte, sunt de tipul "Domnul Trandafir", moralizator-pedagogice, pline de asa-da, asa-nu, de sfaturi intr-ale vietii, cu un spectru larg de aplicabilitate, mergand de la viata religioasa si sfarshind (???) cu sexualitatea. Oricum, serveru-i marginit si in sensul asta imi doresc a fi concis si a ma rezuma la ideea pricipala. Te-ntrebi care-i ?  Uite-o !
   Poti s-o interpretezi ca un sfat (aidoma nenumaratelor oferite noua pana acum), ca un indemn, ca pe dezvaluirea unor arhaice obiceiuri si traditii. Presupun ca TU esti cea care va fi numita NASHA, si dat fiind acest aspect, ca viitorii tai fini sa fie fericiti, binecuvantati cu o casa plina de copii si belsug, e imperios necesar ca la nunta, cel putin unul din invitati, neaparat nascut de Alexii, musai cu ochi caprui si incaruntit, sa-i umble nashei pe sub fote, s-o caute la nascatoare, sa-i faca bucuria...
  Io-ti zisai toate astea, ca un batran intzelept ce ma aflu, purtator intr-ale curateniei datinilor si obiceiurilor stramosesti si bine ar fi sa m-asculti, daca nu spre multumirea ta, macar cu gandul la viitorul finilor ce-i legatuiesti in fata altarului.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (13-05-2007 00:59:16)


12-05-2007 20:18:31
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
ce va trece prin cap in momentul asta?
  hmmmmm.....de ce exista  si se nasc mereu persoane care nu stiu sa aprecieze coperta ?


13-05-2007 03:09:11
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

wersus a scris:

ce va trece prin cap in momentul asta?
  hmmmmm.....de ce exista  si se nasc mereu persoane care nu stiu sa aprecieze coperta ?

am multe carti.. din copilaria tatalui meu.... fara coperti.. cu paginile ingalbenite de vreme... Le-am devorat la vremea respectiva..
niciodata nu ma intereseaza coperta lucioasa... ci doar ce este in interior...

si, daca tu faci referire la oameni.. eu zic ca este si aici valabil..


13-05-2007 03:54:10
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
mergeam azi pe strada si ma gandeam ca vad oameni  si oameni din spate.ciudat.asa e si cu viatza.vedem ceva din spate,poate ne atrage,suntem curiosi,acceleram pasii si...?tragem cu ochiul intr-o parte sa zarim ceva timid?sau depasim ,ne intoarcem si privim in fatza?pt ca de fapt...avem ceva de pierdut?

13-05-2007 10:29:33
   
?? roy
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
Cand de fraieri sunt unii,  cand pun mana pe putere.Uitati-va pe chat! Ha,ha,ha.

16-05-2007 02:55:54
   
?? roy
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
Au mai fost unii care se credeau invincibili:hitler,stalin,ceausescu,sadam...uite a mai aparut unul,oare care ii va fi sfarsitul lui?

16-05-2007 02:59:23
   
?? cristi andrei
Cont Sters

Inregistat: 15-02-2005
Mesaje: 56
un posibil fin care sa aiba venerabila varsta de 60 ani sau asemanator, mai exact spus! altfel, vorbim discutii! :))))

P. Pan 63 a scris:

Cherie tasha nouashpe cin'zashunu, ca vreau, ca nu vreau, musai sa "te citesc", prima pagina purtandu-ti semnatura ultimei postari de sus si pana jos. Treaba-i ca cele mai multe subiecte, sunt de tipul "Domnul Trandafir", moralizator-pedagogice, pline de asa-da, asa-nu, de sfaturi intr-ale vietii, cu un spectru larg de aplicabilitate, mergand de la viata religioasa si sfarshind (???) cu sexualitatea. Oricum, serveru-i marginit si in sensul asta imi doresc a fi concis si a ma rezuma la ideea pricipala. Te-ntrebi care-i ?  Uite-o !
   Poti s-o interpretezi ca un sfat (aidoma nenumaratelor oferite noua pana acum), ca un indemn, ca pe dezvaluirea unor arhaice obiceiuri si traditii. Presupun ca TU esti cea care va fi numita NASHA, si dat fiind acest aspect, ca viitorii tai fini sa fie fericiti, binecuvantati cu o casa plina de copii si belsug, e imperios necesar ca la nunta, cel putin unul din invitati, neaparat nascut de Alexii, musai cu ochi caprui si incaruntit, sa-i umble nashei pe sub fote, s-o caute la nascatoare, sa-i faca bucuria...
  Io-ti zisai toate astea, ca un batran intzelept ce ma aflu, purtator intr-ale curateniei datinilor si obiceiurilor stramosesti si bine ar fi sa m-asculti, daca nu spre multumirea ta, macar cu gandul la viitorul finilor ce-i legatuiesti in fata altarului.


Ultima modificare facuta de cristi andrei (16-05-2007 07:13:44)


16-05-2007 07:10:54
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
imi trece prin minte ,fulgerator ...o nebunie...doar una...sa ning peste toti indragostitii cu iubire...sa cuprind frumusetea si sa musc din Soare...sa ma topesc in spuma marilor ca o sirena...mmmm..sa ma pape ..lechinu'

16-05-2007 13:47:20
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
si mai imi trece ceva prin cap..asa...subtil..viu ,direct,intens...cine mi-o mai scoate din minte?!...ei..de ce va ganditi numa la ....era vorba de o amintire doar!!!

DODO-d a scris:

imi trece prin minte ,fulgerator ...o nebunie...doar una...sa ning peste toti indragostitii cu iubire...sa cuprind frumusetea si sa musc din Soare...sa ma topesc in spuma marilor ca o sirena...mmmm..sa ma pape ..lechinu'


16-05-2007 14:29:47
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
A ajuns deja sa fie amintire. Cam toate ajung amintiri.

16-05-2007 15:16:45
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
dar nu oricare..ci una intensa!...
Ak-47 a scris:

A ajuns deja sa fie amintire. Cam toate ajung amintiri.


16-05-2007 15:25:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Este Iubire
atunci cand....palmele ti-au transpirat, inima-ti bate puternic, si rasuflarea ti s-a oprit in piept?
Nu .. E placere.
atunci cand....nu poti sa-ti desprinzi ochii si mainile de pe cel/cea drag/a?
Nu... E dorinta.
atunci cand... il/o doresti pentru ca sti ca este acolo?
Nu..... E singuratate.
atunci cand....esti acolo, pentru ca partenerul/a vrea sa fi?
Nu.... E loialitate.
atunci cand....ii asculti confesiunile, deoarece nu vrei sa-l/o ranesti?
Nu... E mila.
atunci cand....esti impreuna cu el/ea doar pentru ca privirea lui/ei te face sa tresari un pic?
Nu... e infatuare.
atunci cand....ii ierti greselile pentru ca ti la el/ea?
Nu.... E prietenie.
atunci cand....ii spui ca el/ea este persoana la care te gandesti toata ziua?
Nu... E minciuna.
atunci cand....esti dispus/a sa dai lucrurile tale preferate pentru ca el/ea sa se simta bine?
Nu... E caritate.
Atunci... cand este Iubire?
Este Iubire...
cand... inima ta e plina de durere atunci cand el/ea este trist/a.
cand... ii accepti greselile pentru ca ele fac parte din felul ei/lui de a fi.
cand... plangi pentru durerea ei/lui chiar daca el/ea este puternic/a.
cand... ochii ei/lui iti vad adevarata inima, si iti ating sufletul asa de adanc ca te doare.
cand... ii vei da inima ta, viata ta, moartea ta.


17-05-2007 01:36:22
   
?? dickinsideher
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
ce va trece prin cap in momentul asta?     
  un ceva iesi dintr-un  AK-47, o actiune a unui dick insideher, un prezent irosit pe  actiuni si sperante desarte ale multor actuali ce se vor a fi foarte prezenti si tangibili.......


17-05-2007 02:09:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se spune ca, desi noi credem in general ca succesul inseamna faima, bogatie sau cariera, el include de fapt mai multe lucruri, unele simple, altele parelnic complexe si anume: o stare buna de sanatare, de energie si de entuziasm, relatii interumane echilibrate care ne fac placere si ne cresc, o stare de libertate creativa, de stabilitate emotionala si psihica, sentimentul bunastarii interioare si starea de pace mentala.

Dar, s-ar putea ca experimentind toate acestea, sa ne ramina inca acel gust vag de neimplinire, de "si totusi, ar trebui sa mai fie ceva...". Ce sa fie?

Unii spun ca nu vom cunoaste deplinatatea succesului daca nu vom reusi sa gasim, pentru a o face sa infloreasca, saminta divinitatii din noi, VIATA. Si pina acolo, ca pina la oricare alt acolo, DRUMUL e fascinant si merita efortul.

Sa aveti o seara deplina care sa va apropie de visurile voastre cu inca un pas macar!

=)


17-05-2007 03:16:49
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
...ca viata este frumoasa si chiar de nu e cum ne dorim si e cruda uneori...merita traita din plin...la max...

20-05-2007 12:55:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Dumnezeu ca unica implinire. Si totusi, in ce credem? Cum? Cat? Caci dincolo de superstitii, rituri si ritualuri, astrologi, vrajitoare, pietism si devotiuni formale tindem a ne prelungi derizoriul in care vietuim. Nu are importanta nici cine suntem, nici ce vrem. Importanta este doar raportarea la implinirea spre care se cuvine a tinde sau macar a spera sa tindem odata...=(

20-05-2007 13:58:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In ce cred? Intr-o Forta Suprema ce ma ajuta la greu. Cred in mine si in capacitatea mea de a strabate frumos aceasta lume. Sper sa ma metamorfozez continuu pentru a fi un om bun.
Cred ca am mai discutat despre asta. Sunt convinsa ca sufletul este in tranzitie, reincarnat in acest trup. Este posibil sa ma insel, dar daca nu.....
Religie (sub toate formele ei), Do-In, Reiki, Sufism,Psihologie...totul atesta acest lucru...si in fond, atat timp cat calea este dreapta, iar eu confortabila, din punct de vedere emotional....imi continui calea....


20-05-2007 14:00:13
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
..sunt de acord,cel mai important in viata noatra este Dumnezeu...totusi ar trebui zilnic si in orice moment sa il avem si sa il simtim...nu sa il luam doar ca o roata de rezerva doar cand avem nevoie...

20-05-2007 14:10:28
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
si ce?e oglinda pe care o tot refuzam!ata ete!

20-05-2007 14:13:10
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
ossy si daca o refuzam! crezi ca merita sa o si spargem?

20-05-2007 14:35:19
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Mai bine o sparg decat sa arat lumii cu un zambet fals cum o tot curatz,fara s-o privesc!

20-05-2007 14:50:17
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
Cred ca mai bine aratam lumii ce suntem cu adevarat, cine ne va iubi cu adevarat...ne va accepta asa cum suntem...nu trebuie sa aratam ce  nu suntem...asta nu ne aduce nimic....Daca invatam sa zambim curat, real si din suflet...vom primi de la ceilalti ...ca dintr-o oglinda... eu deja iti zambesc prietene...

20-05-2007 14:53:26
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Stiu :) si eu la fel,sincer.dar multumit in oglinda...nu voi fi in veci!sa spun oare ca acea oglinda sint acele 10 porunci pe undeva?

20-05-2007 15:36:02
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
Daca  privesti doar la tine si cele 10 porunci e groaznic...nici o sansa ...dar daca privesti la Dumnezeu ,tu si cele 10 porunci ...sunt sanse de 100%...

20-05-2007 15:43:46
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
da.sa ma mint.ca si banala si patetica "inviere"

20-05-2007 15:56:54
   
?? mikeee
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 109
nu crezi ca exista invierea?

20-05-2007 16:06:32
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
cred ca a existat odata si punct.dar cand vad o ingramadeala de prefacutzi care nu au in cap decat cheful de dupa,fetze serioase de telenovela,false,in frunte cu preotzii...mi se face greatza.si deci asa cum refuz sa particip de obicei la acel spectacol tocmai din respect pt dumnezeu,tot asa nu pot sa privesc acea oglinda.Am mai spus-o.cred ca cea mai curata religie ramane constiintza,ea fiind cea care le va unii in final pe toate.si acei oameni care doar dau cu carpa cateodata pe acea "oglinda",cand mergi in vizita o pun la loc de cinstre s-o vezi,dar nu se privesc in ea niciodata,acei oameni nu au ce cauta in religia constiintzei.asa cum curatza doar oglinda de ochii lumii,asa aprind aberanta lumina si se invart in jurul bisericii.Parerea mea si-mi cer scuze daca jignesc,pt ca stiu ca jignesc pe unii,dar e parerea mea si chiar imi provoaca GREATZA!

20-05-2007 17:42:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
"Nu se poate spune ca ne lipseste credinta. Chiar simplul fapt de a trai nu poate fi deloc epuizat in valoarea lui pentru credinta. Sa fie aici o valoare pentru credinta? Totusi nu se poate sa nu traiesti. Tocmai in acest <<totusi nu se poate>> se ascunde forta iresponsabila a credintei; ea se plasmuieste din aceasta negatie." (Franz Kafka)

20-05-2007 22:57:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Eu sunt… Nu ştiu cine sunt… Mă pierd Ă®n mine orbită de lumină… Tremur… Mi-e frig… Mi-e frică… Mi-e frică de mine...de toamnă...de ploaie...de frunze moarte… Mi-e dor să fiu fericită, mi-e dor să zâmbesc…mi-e dor de… viaţă… Mor Ă®ncet...Ă®ncet...Ă®ncet… M-ascund printre ramurile viselor pe care nici măcar nu le mai cunosc…Voi aştepta… mereu aştept… Mi se va spulbera cenuşa Ă®n privirea cerului Ă®nvăţând să trăiesc…Sunt o străină…De unde vin? Priveşte…Sunt tristă…De unde vin?... Eu vin din lumea creată dincolo de zare. Demult...aici...la marginea vieţii...nu mai trăiesc Ă®n timp…Nu mai am nimic de oferit… Singurătatea mă-nconjoară, iar Ă®ntunericul mă strânge la pieptul lui pentru a nu-mi mai da drumul niciodată…Liniştea mă opreşte să mai simt…Eu sunt nimic şi sunt totul…Privind Ă®n jur...parcă mă regăsesc Ă®n umbrele mele călcate de ceilalţi...Ă®n cuvintele triste pe care am uitat să le rostesc...Ă®n lacrimile neplânse…Acum fug doar de mine Ă®nsămi…Omul de ieri a murit Ă®n cel de azi...cel de azi moare Ă®n cel de mâine…Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine? Dacă am ochii deschişi de ce păşesc Ă®n Ă®ntuneric? Când voi Ă®nceta să exist, nu voi fi existat vreodată.

22-05-2007 01:28:44
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Doamneeeeeeeee...
"ma regasesc in lacrimi neplanse"...nu se poate ...ce suflet ai ,ma uimesti!..aduna-te toata in varful degetelor ,asculta de vant si de ploi ,de Soare si de natura toata...te iubesc suflet drag noua!
tasha 1951 a scris:

Eu sunt… Nu ştiu cine sunt… Mă pierd Ă®n mine orbită de lumină… Tremur… Mi-e frig… Mi-e frică… Mi-e frică de mine...de toamnă...de ploaie...de frunze moarte… Mi-e dor să fiu fericită, mi-e dor să zâmbesc…mi-e dor de… viaţă… Mor Ă®ncet...Ă®ncet...Ă®ncet… M-ascund printre ramurile viselor pe care nici măcar nu le mai cunosc…Voi aştepta… mereu aştept… Mi se va spulbera cenuşa Ă®n privirea cerului Ă®nvăţând să trăiesc…Sunt o străină…De unde vin? Priveşte…Sunt tristă…De unde vin?... Eu vin din lumea creată dincolo de zare. Demult...aici...la marginea vieţii...nu mai trăiesc Ă®n timp…Nu mai am nimic de oferit… Singurătatea mă-nconjoară, iar Ă®ntunericul mă strânge la pieptul lui pentru a nu-mi mai da drumul niciodată…Liniştea mă opreşte să mai simt…Eu sunt nimic şi sunt totul…Privind Ă®n jur...parcă mă regăsesc Ă®n umbrele mele călcate de ceilalţi...Ă®n cuvintele triste pe care am uitat să le rostesc...Ă®n lacrimile neplânse…Acum fug doar de mine Ă®nsămi…Omul de ieri a murit Ă®n cel de azi...cel de azi moare Ă®n cel de mâine…Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine? Dacă am ochii deschişi de ce păşesc Ă®n Ă®ntuneric? Când voi Ă®nceta să exist, nu voi fi existat vreodată.


22-05-2007 01:45:12
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
gindirea pozitiva.... e un non-sens.. cind implica si o alta persoana ...
nu poti transmite gindurile tale, dorintele tale... nimanui... :rolleyes:


22-05-2007 02:18:44
   
?? andrada dci2
Cont Sters

Inregistat: 22-05-2007
Mesaje: 3
ce gandesc acu nimik

22-05-2007 10:22:44
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Ma gandesc cum ar fi sa nu fie durere de masea si sa o poti ignora cand este ff greu de suportat....Mai ma gandesc ca un dentist acum ar face mare lucru in viata unui om!!!!

Ultima modificare facuta de Honolulu (22-05-2007 16:46:26)


22-05-2007 15:26:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Honolulu a scris:

Ma gandesc cum ar fi sa nu fie durere de masea si sa o poti ignora cand este ff greu de suprotat....Mai ma gandesc ca un dentist acum ar face mare lucru in viata unui om!!!!

Nu merita sa suporti durerea...du-te la medic...asculta-ma e mult mai simplu!


22-05-2007 15:34:54
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Nu este chiar atata de simplu sa mergi chiar la un dentist!!!!Trebuie sa am rabdare si sa astept sa pot merge si la acel medic care poate face minuni!!! In departare de casa este putin mai greu sa avem un dentist sa ne poata trata asa cum la noi acasa un dentist ar face ... Poate in timp ceva bun se poate face si pt ceea ce este ff important in organismul unui om....DANTURA!!!

22-05-2007 15:40:18
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
ma gandesc ca ma doare-n suflet cand ma doare-n kur de viata

22-05-2007 17:44:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Prea mult timp petrecem alergând spre viitor...prea mult timp petrecem plângând după trecut...prea mult timp petrecem aşteptând...căutând...Aşteptăm un telefon să sune...o uşă să se deschidă...un pas să răsune pe coridor...un glas să Ă®l strige cu dor...o gura care să ne şoptească...TE IUBESC!!!... Căutăm să fim Ă®n rând cu ceilalţi...să fim duri şi reci...necruţători şi Ă®nvingători... Dar Ă®n toată nebunia asta...când mai avem timp să simţim?! Şi dacă nu simţim, cum putem spune că trăim?!...Să ne oprim! Să ne ascultăm inima ce strigă! Să ne ascultăm sufletul ce plânge! Şi să deschidem larg ochii! Să privim! ĂŽn jurul nostru e viaţă! Să ne bucurăm de răsărit şi apus, să adulmecăm mirosul florilor, al zorilor şi al nopţii! Să ne Ă®mbătăm cu zâmbetul copiilor, să ne Ă®ncântăm auzul cu glasurile lor nevinovate, cu sunetul râsului lor! Să Ă®nvăţăm de la ei să ne bucurăm din nou, să trăim din nou! Să iubim! De vom fi răniţi, Ă®nseamnă deja că am iubit! De vom iubi, Ă®ngerii ne vor răsplăti! Vom plânge, vom râde, vom cădea Ă®n disperare, ne vom abandona Ă®ntr-o Ă®mbrăţişare, vom muri cu o sărutare, vom tresări la un surâs... ĂŽntr-o zi se va sfârşi... Atunci ne vom ridica din prăpastia durerii şi o vom lua de la Ă®nceput!... Pentru că asta Ă®nseamnă să trăim! Să nu irosim darul cel mai de preţ!

22-05-2007 18:57:49
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

tasha 1951 a scris:

Prea mult timp petrecem alergând spre viitor...prea mult timp petrecem plângând după trecut...prea mult timp petrecem aşteptând...căutând...Aşteptăm un telefon să sune...o uşă să se deschidă...un pas să răsune pe coridor...un glas să Ă®l strige cu dor...o gura care să ne şoptească...TE IUBESC!!!... Căutăm să fim Ă®n rând cu ceilalţi...să fim duri şi reci...necruţători şi Ă®nvingători... Dar Ă®n toată nebunia asta...când mai avem timp să simţim?! Şi dacă nu simţim, cum putem spune că trăim?!...Să ne oprim! Să ne ascultăm inima ce strigă! Să ne ascultăm sufletul ce plânge! Şi să deschidem larg ochii! Să privim! ĂŽn jurul nostru e viaţă! Să ne bucurăm de răsărit şi apus, să adulmecăm mirosul florilor, al zorilor şi al nopţii! Să ne Ă®mbătăm cu zâmbetul copiilor, să ne Ă®ncântăm auzul cu glasurile lor nevinovate, cu sunetul râsului lor! Să Ă®nvăţăm de la ei să ne bucurăm din nou, să trăim din nou! Să iubim! De vom fi răniţi, Ă®nseamnă deja că am iubit! De vom iubi, Ă®ngerii ne vor răsplăti! Vom plânge, vom râde, vom cădea Ă®n disperare, ne vom abandona Ă®ntr-o Ă®mbrăţişare, vom muri cu o sărutare, vom tresări la un surâs... ĂŽntr-o zi se va sfârşi... Atunci ne vom ridica din prăpastia durerii şi o vom lua de la Ă®nceput!... Pentru că asta Ă®nseamnă să trăim! Să nu irosim darul cel mai de preţ!

hmmm, tasha, interesant definesti singuratatea


22-05-2007 22:22:22
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
ce`mi trece prin minte ....
hm ..ma gandeam de la cine as putea fura niste melodii! :D


22-05-2007 22:23:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In vise, mortii traiesc, iar dialogurile cu ei sunt mai clare, precise si linistitoare decat oricare altele de dincoace de oniric. Dar, ceea ce conteaza, este faptul ca acolo nu suntem nicicand singuri. Suntem in cineva, nu alaturi de cineva, Plutim in visele lor, ca in apele Sudului, unde ale uitarii, in calatorii fara satiu....=(

23-05-2007 01:48:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
.... imi amintesc de observatia unuia dintre profesorii mei care considera ca atunci cand iti amintesti/mentionezi pe unul dintre cei adormiti, il readuci la viata. In privinta prezentei in suflet si in vis, tind a crede ca este similara relatiei dintre radacini si rod, tu insuti devenind trunchiul.. .
...=(


23-05-2007 01:50:23
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

adiyna_tase a scris:

ce`mi trece prin minte ....
hm ..ma gandeam de la cine as putea fura niste melodii! :D

n-am manele... :(
restul.. am :)


23-05-2007 01:54:37
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
a mea esti ....da buzz`na peste mine ...
cand esti un pik mai libera ....
sg melodii pe care le mai am in pc sunt ..akon-dont matter
                                                          Bonnie Tylor-lost in france!! :(


23-05-2007 17:29:02
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
nu tin muzica pe hdd... ocupa prea mult spatiu...
da-mi citeva idei.. ani.. gen... sa le pregatesc si cind am netul ok.. si sintem online... dau si un send file.. :) catre tine


23-05-2007 19:30:14
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
ce`ti place tsie ..sigur imi va placea shi mie ....
so,las la aprecierea ta!! ...


23-05-2007 19:32:23
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Cat de minunat este sa fi regasit cand esti pierdut pe un drum care nu vezi un INCEPUT !!!!!  Cam asta imi trece prin cap acum!!!!

23-05-2007 23:27:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Par nebuneşti aceste cuvinte astăzi, când o iubire adevărată este aproape de negăsit.

Dar atâta timp cât cineva o mai pomeneşte şi Ă®şi doreşte din toată inima să o manifeste, mai există o speranţă ca ea să renască.

Iubiţi-vă din toata inima pe voi Ă®nşivă şi nu vă fie ruşine de această iubire.

Foarte mulţi oameni se urăsc pe ei Ă®nşişi, de cele mai multe ori fără un motiv real, doar din plictiseală sau o ignoranţă crasă.

Iubiţi-vă aşa cum sunteţi dacă doriţi să vă transformaţi. Nu aşteptaţi să vă transformaţi pentru a ajunge să vă iubiţi sau să fiţi iubiţi, pentru că nimic nu poate fi transformat Ă®n bine, Ă®n lipsa iubirii.


23-05-2007 23:33:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
FA-TI TIMP SA TE ROGI…ESTE CEA MAI MARE PUTERE…


FA-TI TIMP SA CITESTI…ESTE FANTANA INETLEPCIUNII…

FA-TI TIMP SA FII PRIETENOS…ESTE DRUMUL SPRE FERICIRE…

FA-TI TIMP SA RAZI…ESTE MUZICA SUFLETULUI…

FA-TI TIMP SA TE JOCI…ESTE SECRETUL TINERETII…

FA-TI TIMP SA MUNCESTI…ESTE PRETUL SUCCESULUI…

FA-TI TIMP SA OFERI…ESTE PREA SCURTA O ZI CA SA FII EGOIST…

oare cati dintre noi...urmam aceste indemnuri?=)


24-05-2007 10:44:42
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 34    
Mergeti la