Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / cat valoreaza o femeie?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 6
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie:
Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi n ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat...
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleg prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu "ascultatoare". Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult.


12-02-2007 23:44:22
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
tasha.. ma faci sa pling...
citindu-ti printre rinduri.. sufar pentru EA... :(


12-02-2007 23:53:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

tasha.. ma faci sa pling...
citindu-ti printre rinduri.. sufar pentru EA... :(

pai eu de ce-s suparata...
asa-i ca am motive?..;)
:(=(=(=(=(=(


12-02-2007 23:57:10
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

tasha 1951 a scris:


fun-funny a scris:

tasha.. ma faci sa pling...
citindu-ti printre rinduri.. sufar pentru EA... :(

pai eu de ce-s suparata...
asa-i ca am motive?..;)
:(=(=(=(=(=(

tu sa plangi ? poate de dorul ....


13-02-2007 01:11:04
   
shella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 29-01-2007
Mesaje: 14
Costelino, te-am vazut azi pe chat. Nu inteleg de ce esti asa de rau. Vorbesti foarte urit cu o femeie, e trist, sa stii. O femeie e ca o floare. O femeie nu trebuie jignita deloc. Chiar si atunci cind te respinge. Daca esti un domn, accepta situatia.

13-02-2007 02:19:41
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Sper ca realizeazaca dupa circul de aici, prezenta lui pe acets forum este total inutila.Nu cred ca a avut sansa sa "agate" , dar acum sansele sale sunt pe minus.....
....a ramine pe acest forum va fi o bataie de joc continua de el si pentru el.
dar cum fiecare alege...... :)
pariez ca va ramine...tine cineva pariul ?


13-02-2007 03:18:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

da_si_nu a scris:

Sper ca realizeazaca dupa circul de aici, prezenta lui pe acets forum este total inutila.Nu cred ca a avut sansa sa "agate" , dar acum sansele sale sunt pe minus.....
....a ramine pe acest forum va fi o bataie de joc continua de el si pentru el.
dar cum fiecare alege...... :)
pariez ca va ramine...tine cineva pariul ?

N-o sa plece...
forumul este"muza" lui...;)=D


13-02-2007 10:40:21
   
?? edge
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2007
Mesaje: 109
O femeie valoreaza atit cit valoreaza viata pe aceasta planeta.
Barbatul care loveste o femeie cu vorba sau cu fapta, trebuie sa se gindeasca ca are o mama, sau o sora sau o fiica.Sa se gindeasca ca are o iubita, poate care este lovita in mod asemanator undeva in aceasta lume. Tolerind in jurul nostru exemplare deochiate ale omenirii, ori stind deoparte si privind cum femeile sunt agresate fizic sau psihic, cum sunt hartuite, nu facem altceva decit sa acceptam tacit actiunile acelor dereglati si sa devenim parte la acesle actiuni.
Ceea ce se intimpla in orase, magazine, mijloace de transport in comun, se intimpla is pe acest forum.Spiritul civic al romanului a devenit inexistent.


13-02-2007 15:33:12
   
?? edge
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2007
Mesaje: 109
Privite de majoritatea barbatilor peste 40 de ani ca niste obiecte sexuale, viata femeilor din Romania este dificila.Asteptam indeplinirea profetiei lui Brucan, asteptind sa dispara o generatie  ?
Sunt prinsa ca virsta intre doua generatii, cea celor intepeniti in trecutul comunist si a tineretului care nu stie gustul salamului ceausist.Sunt prinsa intre a fii cu un barbat tras prin laminorul comunismului sau unul de seama mea liber in multe privinte.


13-02-2007 15:40:28
   
?? edge
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2007
Mesaje: 109
Daca cei in virsta au totusi stabilitatea in singe si principiile sunt  riguroase in viata de zi cu zii, cind este vorba de sex totul devine isterie.
Privind catre cei mai apropiati mie ca virsta, observ delasarea, observ lipsa unor planuri de viitor, simt complexul " visului american"
A te strecura printre aceste exemplare masculine, a alege din oferta actulala este o mare munca pentru o femeie.Mai ales daca respectiva femeie nu vrea sa tina ochii inchisi si sa o faca prin gaura cearceafului, asa cum i se sugera unei femei.


13-02-2007 15:44:28
   
?? edge
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2007
Mesaje: 109
Cit valoreaza o femeie ? Va spun eu.Femeie valoreaza cit toata planeta asta !

Nu lasati bestiile, gindacii, amibele , microbii, handicapatii, bolnavii mental sa profaneze templul sufletelor voastre.


13-02-2007 15:48:10
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

edge a scris:

O femeie valoreaza atit cit valoreaza viata pe aceasta planeta.
Barbatul care loveste o femeie cu vorba sau cu fapta, trebuie sa se gindeasca ca are o mama, sau o sora sau o fiica.Sa se gindeasca ca are o iubita, poate care este lovita in mod asemanator undeva in aceasta lume. Tolerind in jurul nostru exemplare deochiate ale omenirii, ori stind deoparte si privind cum femeile sunt agresate fizic sau psihic, cum sunt hartuite, nu facem altceva decit sa acceptam tacit actiunile acelor dereglati si sa devenim parte la acesle actiuni.
Ceea ce se intimpla in orase, magazine, mijloace de transport in comun, se intimpla is pe acest forum.Spiritul civic al romanului a devenit inexistent.


nu stiu de unde copiezi aceste randuri, dar revin-o si citeste cele scrise de tine anterior, eu nu m-am bagat in seama cu tine, singura ai cazut din ,,lac in put", iar jignirile aduse de tine e rasplata la ceea ce ti se intampla acum. Eu aveam discutiile mele, cu anumite persoane si tu ai intervenit crezand ca le3 castigi poate bunavointa. Nu esti in masura sa dai sfaturi si nici sa vorbesti despre perioada comunista, iar a compara femeile adevarate prin prisma vedeniilor tale e complet eronat. Raman la parerea mea ca fiecare sex are uscaturile lui, dar nu generaliza, citeste in dictionar intelesul cuvintelor tale si revin-o, poate mai desteapta, ca sa te putem accepta.


13-02-2007 16:07:51
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

edge a scris:

Cit valoreaza o femeie ? Va spun eu.Femeie valoreaza cit toata planeta asta !

Nu lasati bestiile, gindacii, amibele , microbii, handicapatii, bolnavii mental sa profaneze templul sufletelor voastre.

IGNOR


13-02-2007 16:09:07
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

edge a scris:

Daca cei in virsta au totusi stabilitatea in singe si principiile sunt  riguroase in viata de zi cu zii, cind este vorba de sex totul devine isterie.
Privind catre cei mai apropiati mie ca virsta, observ delasarea, observ lipsa unor planuri de viitor, simt complexul " visului american"
A te strecura printre aceste exemplare masculine, a alege din oferta actulala este o mare munca pentru o femeie.Mai ales daca respectiva femeie nu vrea sa tina ochii inchisi si sa o faca prin gaura cearceafului, asa cum i se sugera unei femei.

IGNOR


13-02-2007 16:12:31
   
?? zurlia_
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2007
Mesaje: 21
costelinooo te caut! m-ai lasat cu inima franta si tu filozofezi la altzii care nu reprezintzi nimik pt. ei...!

13-02-2007 16:51:53
   
?? cox28
Cont Sters

Inregistat: 09-10-2006
Mesaje: 29
Vaaaaai.

13-02-2007 17:16:05
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

zurlia_ a scris:

costelinooo te caut! m-ai lasat cu inima franta si tu filozofezi la altzii care nu reprezintzi nimik pt. ei...!

asa arata moartea acum ? sau a inebunit tovarsa !


13-02-2007 18:28:36
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Marinii, cit ai diat mah pi minii , mai stii tu mai curtizanuli ! Ai dat o tarii lu tata si ma-i furiat cind dormia.

13-02-2007 20:46:02
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
femeia e o minune care traieste prea mult! ce minunat ar fi sa nu mai atinga stadiul de soacra. nu sa moara, dar sa nu se acreasca asa devreme! ce placut ar fi sa vii acasa din cismigiu dupa ce ai batut zarul cu ceilalti pensionari si fumeia ta de-o viata sa te astepte cu tuiculita fiarta si cu vorbe bune! sa nu uite sa-si puna baticul in cap macar cand face tocanita de porumbel salbatic si sa nu mai deznozi firele de par din mancare!
de ce sa se ambitioneze femeia sa ramana un rau necesar? de ce sa nu fie mai comunicativa cu barbatul ei decat cu vecina de la 2 care-i fura rufele din uscatorie?
exista si femei evoluate: sunteti , bineinteles voi, cele ce cititi aceste randuri si injurati!

Ultima modificare facuta de mihaidan (13-02-2007 20:55:55)


13-02-2007 20:55:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
nu te injuram Mihai,
dar vai...de unde ni se trag noua toate astea...?=(=(
cine ne acreste noua zilele...?
voi ,barbatii,fireste...:rolleyes::x


13-02-2007 21:29:16
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

tasha 1951 a scris:

nu te injuram Mihai,
dar vai...de unde ni se trag noua toate astea...?=(=(
cine ne acreste noua zilele...?
voi ,barbatii,fireste...:rolleyes::x


ai dreptate.... si totusi te contrazic!
parerea mea e ca femeia nu stie sa-si evalueze situatia si mai ales "comoara" ce se urca alaturi de ea in patul conjugal. de aceia nu stie ce poate sa ceara de la barbat si nici ce poate sa obtina. isi face ganduri si iluzii ce se sparg odata cu aparitia plictiselii si bineinteles ca se umple de venin.
barbatul e mai practic: face o evaluare: ce poate sa obtina de la femeie? o ciorbica... un pantalon calcat... un sex  cu ea, altul cu prietena ei cea mai buna... etc.
cert e ca ambii parteneri gresesc. si e ciudat, deoarece omul e fiinta sociala; inca de la inceputuri a trait in cuplu si nici pana azi nu a reusit sa se adapteze. e drept ca predomina instinctele sexuale , dar ar putea oare sa ajunga la stadiul de intelegere reciproca a nevoilor si mai ales a limitelor?


14-02-2007 10:32:58
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

shella a scris:

Costelino, te-am vazut azi pe chat. Nu inteleg de ce esti asa de rau. Vorbesti foarte urit cu o femeie, e trist, sa stii. O femeie e ca o floare. O femeie nu trebuie jignita deloc. Chiar si atunci cind te respinge. Daca esti un domn, accepta situatia.

sfaturi de la lingusitoare


14-02-2007 10:58:47
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

tasha 1951 a scris:

Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie:
Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi n ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat...
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleg prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu "ascultatoare". Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult.

-da, plin de adevar acest comentariu; o femeie poate face foarte multe, dar poate face si mai multe atunci cand are alaturi un om care o sprijina si o intelege,lucru care, e mai greu pentru barbati


14-02-2007 14:27:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
oare de ce,Adriane..?
hai lamureste-ma ca tot esti baiat necasatorit...
de ce fugiti voi de responsabilitate?;):rolleyes:


14-02-2007 15:53:02
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
14 feb... aparent o zi ca toate zilele, dar nu e nici pe departe asa! imediat va ganditi ca e ziua indragostitilor. GRESEALA! e ziua oamenilor singuri! pt indragostiti e numai un motiv(prilej) sa se mai iubesca sau sa-si faca un cadou. pt cei singuri este o lovitura in moalele capului. poate fi chiar declansarea unei depresii ce zace de multa vreme in sufletul lor si se intreaba: "frumos(oasa) sunt, destept(eapta) sunt, ceva pergatire am, functie, salariu... de ce doamne ma lasi asa singur si nefericit?"
si bineinteles ca se adauga si intrebarea rautacioasa a cunostintelor: "ce ai primit azi?"
am uitat ca mai e o ocazie pt cei ce nu se mai inteleg de ceva vreme sa mai incerce pt o ultima data sa refaca relatia putreda.
ATAT


14-02-2007 19:14:23
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

adrian ug a scris:


-da, plin de adevar acest comentariu; o femeie poate face foarte multe, dar poate face si mai multe atunci cand are alaturi un om care o sprijina si o intelege,lucru care, e mai greu pentru barbati

De unde-o scosashi, p-asta, neica ?!!!! E falsa ca o hartie de doi lei !!!!
Uite, tata, musai sa pricepi de ce-s unii ratacitori p-aci, in cautarea a ceva ce-s slabe sanse ca sa afle, pen' ca habar n-au  s-astearna coerent o idee ori n-au invatzat nimic din viatza ! Mai baiatule, pai daca muierea-i activa, energica, plina de succes, iar al de-l tine pe langa ea se rezuma la a o  "sprijini, intelege", fii tu sigur ca n-o sa faca multi pureci in rolul asta !!! Acu, reversul : unui barbat luptator ii va fi mai grea calea spre  reusita avand langa el o femeie care sa-l spijine si sa-l inteleaga... Flacau, pai tocmai asta-i reteta evolutiei pe scara sociala a unui barbat, femeia din spatele lui !!!


14-02-2007 23:30:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


adrian ug a scris:


-da, plin de adevar acest comentariu; o femeie poate face foarte multe, dar poate face si mai multe atunci cand are alaturi un om care o sprijina si o intelege,lucru care, e mai greu pentru barbati

De unde-o scosashi, p-asta, neica ?!!!! E falsa ca o hartie de doi lei !!!!
Uite, tata, musai sa pricepi de ce-s unii ratacitori p-aci, in cautarea a ceva ce-s slabe sanse ca sa afle, pen' ca habar n-au  s-astearna coerent o idee ori n-au invatzat nimic din viatza ! Mai baiatule, pai daca muierea-i activa, energica, plina de succes, iar al de-l tine pe langa ea se rezuma la a o  "sprijini, intelege", fii tu sigur ca n-o sa faca multi pureci in rolul asta !!! Acu, reversul : unui barbat luptator ii va fi mai grea calea spre  reusita avand langa el o femeie care sa-l spijine si sa-l inteleaga... Flacau, pai tocmai asta-i reteta evolutiei pe scara sociala a unui barbat, femeia din spatele lui !!!

da...asa se spune ,in spatele unui barbat de succes se afla sotia,iubita,...dar ma intreb de ce nu este si reciproca valabila...:rolleyes:
sau din capul locului trebuie de inteles
ca femeia este mai inventiva,;)
si gaseste scara ierarhiei singura ;)=D=D=D


14-02-2007 23:51:59
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Tasha, asculta vorbele lu'  P. Pan:
- cand e vorba de sex, barbatul are nevoie de un loc, femeia de un motiv.
- cand e vorba de succes, barbatul are nevoie de o femeie, femeia de barbati ! (as mai fi pus un "i", insa desi-i corect in fond, nu mai e corect in forma)

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (16-02-2007 01:57:12)


15-02-2007 00:19:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

Tasha, asculta vorbele lu'  P. Pan:
- cand e vorba de sex, barbatul are nevoie de un loc, femeia de un motiv.
- cand e vorba de succes, barbatul are nevoie de o femeie, femeia de barbati ! (as mai fi pus un "i", insa desi-i corect in fond, nu mai corect in forma)

mda....femeia...eterna poveste...:rolleyes:
macar azi puteai fi mai putin insinuant....;)=D


15-02-2007 02:07:32
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (19-06-2007 21:31:22)


15-02-2007 04:36:24
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

tasha 1951 a scris:

oare de ce,Adriane..?
hai lamureste-ma ca tot esti baiat necasatorit...
de ce fugiti voi de responsabilitate?;):rolleyes:

nu  fug de responsabilitate ....depinde foarte mult de femeie.....am fost casatorit dar fosta sotie mi-a inselat toate sperantele....atata timp cat am lucrat prin Grecia.
acum parca mi se potrveste zicala.....cine se frige cu ciorba sufla si in iaurt....mai departe nu are rost sa comentez.


15-02-2007 13:11:48
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

P. Pan 63 a scris:


adrian ug a scris:


-da, plin de adevar acest comentariu; o femeie poate face foarte multe, dar poate face si mai multe atunci cand are alaturi un om care o sprijina si o intelege,lucru care, e mai greu pentru barbati

De unde-o scosashi, p-asta, neica ?!!!! E falsa ca o hartie de doi lei !!!!
Uite, tata, musai sa pricepi de ce-s unii ratacitori p-aci, in cautarea a ceva ce-s slabe sanse ca sa afle, pen' ca habar n-au  s-astearna coerent o idee ori n-au invatzat nimic din viatza ! Mai baiatule, pai daca muierea-i activa, energica, plina de succes, iar al de-l tine pe langa ea se rezuma la a o  "sprijini, intelege", fii tu sigur ca n-o sa faca multi pureci in rolul asta !!! Acu, reversul : unui barbat luptator ii va fi mai grea calea spre  reusita avand langa el o femeie care sa-l spijine si sa-l inteleaga... Flacau, pai tocmai asta-i reteta evolutiei pe scara sociala a unui barbat, femeia din spatele lui !!!

iar faci pe desteptul cu mine Pane, dar nu iti voi da replica pentru ca suntem pe unde diferite....fiecare are dreptul la libera exprimare si gandire.


15-02-2007 13:15:10
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

adrian ug a scris:


iar faci pe desteptul cu mine Pane,........................

Ok, cumetre, considera ca m-am prefacut.
Auzi, da'  acu'  pe bune : nu-i asa ca-mi shade bine-n rolu asta ? :D:D:D
Pace, man !  :D
Descreteste-ti fruntea, suntem pe un forum, zicem si noi una-alta, sa mai treaca vremea, s-alungam plictisu, s-apucam ziua de maine... :D


16-02-2007 01:52:11
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


macar azi puteai fi mai putin insinuant....;)=D

Si ce-i asa deosebit, miercuri fiind ?!... Te pomenesti c-o fi f'un shpil la mijloc, asta o fi ziua in care femeia devine om ? :D


16-02-2007 01:56:07
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Strict on topic, avea tata  -  Dumnezeu sa-l odihneasca !  -  o vorba :
"Ba, pa apa shi pa femei, niciodata sa nu dai bani; casca-ti ochii-n jur sh-o sa gasesti si pa dageaba !"
Acu, shed io si cuget ori cuget si shed  (da'  sa stiti ca nu-i totuna) :
daca al batran o fi avut dreptate  -  shi pan-acu  n-am nici un temei sa zic ca nu  - , care-o fi valoarea muierii ?... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


16-02-2007 02:07:34
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63

P. Pan 63 a scris:


tasha 1951 a scris:


macar azi puteai fi mai putin insinuant....;)=D

Si ce-i asa deosebit, miercuri fiind ?!... Te pomenesti c-o fi f'un shpil la mijloc, asta o fi ziua in care femeia devine om ? :D

deci tu esti cu dragobetele...;)
de aia ignori valentin's day...=D=D


16-02-2007 03:05:54
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107

tasha 1951 a scris:

Intr-o scurta conversatie, o persoana intreaba urmatorul lucru pe o femeie:
Ce tip de barbat cauti?
Ea ramase un moment tacuta inainte de a-l privi n ochi si ii zise: Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse: da
Atunci incepu sa zica:
Fiind femeie in acest timp, sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat...
Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult.
Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii.
El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind- o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.
Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleg prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.
Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu "ascultatoare". Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele.
Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.
Cand termina se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise: Ceri mult. Ea raspunse: Valorez mult.



acesta ''pledoarie'' este imaginea perfecta in oglinda a unei forumiste ''batrane'' de la noi . stie ea care e !  si da, este ceva ce se poate cere unui  barbat. problema e alta : daca acel barbat va fi ''egalat'' in lupta lui pt stimulari intelectuale continue ?


16-02-2007 17:44:17
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
valoarea femeii e inestimabila ! indiferent de culoare sau ....chiar atitudine. pt ca nici barbatul nu e perfect.
  plecand de la acel moment in care femeia a primit drepturi egale,ea ,si-a descoperit valoarea.  a inceput sa fie apreciata.
femeia valoreaza atat cat poate fi descoperita ori cat se va lasa ea decoperita. eu cel putin o vad asemena unei nestemate partial slefuite. nu se vad neregularitatile,tocmai pt ca este o piatra rara. cel care cauta prea mult acele imperfectiuni ale pietrei,da, le va gasi la un moment dat. si ce va face atunci ? va incepe sa ''slefuiasca'' . in timp, piatra va lua forma dorita insa ''greutatea'' ei va fi cu totul alta , frumusetea ei salbatica nu va mai fi aceeasi; in plus, exista convingerea, din experienta, ca va lua si ochii altora care vor deveni brusc interesati.
  concluzia ? hai sa lasam valorile umane si pamantesti asa cum au fost ele puse la dispozitia noastra! de ce oare nu se poate bucura omul de ceea ce primeste fara sa inceapa a distruga ?  de unde pofta nebuna de a termina  prematur o viata ce nu-i apartine ??
  raspundeti voi oameni !!!


16-02-2007 17:57:09
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63
omenii care au astfel de "pofte nebune"....au
tendinta de a schimba decorul sa zic asa....
si cind esti prins intr-o astfel de plasa....
cam greu scapi...;)=D


17-02-2007 00:49:57
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cit valoreaza o femeie? uneori...
tu esti femeia in pintecul careia te-ai format...
tu esti femeia la al carei sin ai supt.. viata...
tu esti femeia ce ti-a suris pentru prima data... ce te-a sarutat intiia data..
tu esti femeia care ti-a promis printr-un DA ca iti va veghea fiecare noapte si fiecare zi ...
tu esti femeia pe care ai lovit-o... si tot tu esti fiecare lacrima pe care ea a varsat-o

fara EA... tu nu poti exista.... fara EA... ai bintui vesnic... in singuratate si tristete...

sa-ti mai spun ca fiecare vorba ce-o rostesti importiva ei... de descalifica? te dezumanizeaza? te desfiinteaza?
LA CE BUN?!


17-02-2007 15:07:02
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

edge a scris:

O femeie valoreaza atit cit valoreaza viata pe aceasta planeta.
Barbatul care loveste o femeie cu vorba sau cu fapta, trebuie sa se gindeasca ca are o mama, sau o sora sau o fiica.Sa se gindeasca ca are o iubita, poate care este lovita in mod asemanator undeva in aceasta lume. Tolerind in jurul nostru exemplare deochiate ale omenirii, ori stind deoparte si privind cum femeile sunt agresate fizic sau psihic, cum sunt hartuite, nu facem altceva decit sa acceptam tacit actiunile acelor dereglati si sa devenim parte la acesle actiuni.
Ceea ce se intimpla in orase, magazine, mijloace de transport in comun, se intimpla is pe acest forum.Spiritul civic al romanului a devenit inexistent.

da,de acord ! dar...ca de obicei este pacatosul asta pe care daca il folosesti sub forma lui de conjunctie adverbiala te impiedici de o serie de speculatii...una dintre ele ar fi referitoare barbatii abuzati,tot fizic!,de catre femei...intereseaza subiectul? :D


17-02-2007 15:52:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

edge a scris:

Privite de majoritatea barbatilor peste 40 de ani ca niste obiecte sexuale, viata femeilor din Romania este dificila.Asteptam indeplinirea profetiei lui Brucan, asteptind sa dispara o generatie  ?
Sunt prinsa ca virsta intre doua generatii, cea celor intepeniti in trecutul comunist si a tineretului care nu stie gustul salamului ceausist.Sunt prinsa intre a fii cu un barbat tras prin laminorul comunismului sau unul de seama mea liber in multe privinte.

unde e dilema totusi?...e vreo dilema? :)


17-02-2007 15:54:20
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
pacat man, edge are contul sters......cred ca te-a astept ceva vreme...

17-02-2007 15:54:38
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
da si nu parca tu erai edge, ce te mai ascunzi ?

17-02-2007 15:58:40
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
costelino, am stat zilele astea si am citit offline cam tot ce ai facut tu pe aici.....
iti permiti cam multe...chiar prea multe......ai suparat-o pe tasha, pe sandie, pe funny si chiar pe mine.....
nu cu o singura postare, nu cu o singura aluzie.......prin intreg comportamentul tau.
Intr-un stat mai civilizat, pentru asemenea comportament....un tribunal ti-ar putea interzice accesul pe forumuri de dating.....
caderea ta va fi mult mai dureroasa si mai sigura pentru tine.....pentru ca in sfirsit cratimile din mintea ta au fost spulberate....ai avut curajul sa iti dai pe fata "defectiunile" iar de acum in colo nu le mai poti tine in friu.....
ce te vei face cind vei fii sters de pe forum?
desigur, vei merge pe altul.......


problema ta o sa apara cind.....o sa iti dai " nebuniile" pe fata in lumea reala.....

adio costelino..nu o sa imi fie dor de tine....

Ultima modificare facuta de da_si_nu (17-02-2007 16:13:20)


17-02-2007 16:12:39
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

da_si_nu a scris:

costelino, am stat zilele astea si am citit offline cam tot ce ai facut tu pe aici.....
iti permiti cam multe...chiar prea multe......ai suparat-o pe tasha, pe sandie, pe funny si chiar pe mine.....
nu cu o singura postare, nu cu o singura aluzie.......prin intreg comportamentul tau.
Intr-un stat mai civilizat, pentru asemenea comportament....un tribunal ti-ar putea interzice accesul pe forumuri de dating.....
caderea ta va fi mult mai dureroasa si mai sigura pentru tine.....pentru ca in sfirsit cratimile din mintea ta au fost spulberate....ai avut curajul sa iti dai pe fata "defectiunile" iar de acum in colo nu le mai poti tine in friu.....
ce te vei face cind vei fii sters de pe forum?
desigur, vei merge pe altul.......


problema ta o sa apara cind.....o sa iti dai " nebuniile" pe fata in lumea reala.....

adio costelino..nu o sa imi fie dor de tine....


vesnica pomenire, sa ai parte de-un loc cu verdeata !
DUMNEZEU SA O IERTE !


17-02-2007 16:37:48
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
ce am ratat,ce am ratat...am ratat ceva? ooff,mai edge undee eeesti?

18-02-2007 07:25:52
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fun-funny a scris:

cit valoreaza o femeie? uneori...
tu esti femeia in pintecul careia te-ai format...
tu esti femeia la al carei sin ai supt.. viata...
tu esti femeia ce ti-a suris pentru prima data... ce te-a sarutat intiia data..
tu esti femeia care ti-a promis printr-un DA ca iti va veghea fiecare noapte si fiecare zi ...
tu esti femeia pe care ai lovit-o... si tot tu esti fiecare lacrima pe care ea a varsat-o

fara EA... tu nu poti exista.... fara EA... ai bintui vesnic... in singuratate si tristete...

sa-ti mai spun ca fiecare vorba ce-o rostesti importiva ei... de descalifica? te dezumanizeaza? te desfiinteaza?
LA CE BUN?!


Femeie sau barbat ... in clipa in care loveste ,insulta ( oricat de "subtil" si "spiritual" ar fi ) isi pierde dreptul la respect .... cum pot crede uniii(unele) sa creada (absurd) ca merita acelasi respect chiar daca face rau in jurul lui (ei) . Sa dus epoca ..... acum e EGALITATE in toate cele :D cum dai asa primesti ...cred ca e corect ;) .... destul cu prosteala pe fatza :D

O FEMEIE VALOREAZA ATAT CAT MERITA IN MOMENTUL RESPECTIV .... ENORM .... sau NIMIC  ca si barbatii ,deh sunt zilz si zile pt ORICINE  . Intr-o zi esti mai prost in alta mai destept , depinde cum te ai trezit  :D ... oare conteaza daca esti femeie sau barbat? CINE TOT INCEARCA SA DIFERENTIEZE ???????????

Ultima modificare facuta de Soryn (18-02-2007 08:32:15)


18-02-2007 08:23:01
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
o femeie valoreaza tot atat cat valoreaza si barbatul care o pretuieste...:D

18-02-2007 11:22:05
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
mda... cind postati ... nu uitati de ranchiuna, nu uitati de "politze"... si atunci, zau ca meritati doar pe cele precum voi :(.. meschine, prefacute, dusmanoase...

sint convinsa ca femeia care va cedeaza este perfecta.. cea care va trimita la naiba in praznic... va deveni dusmanul vostru de moarte..

ehh....


19-02-2007 17:34:52
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 6    
Mergeti la