Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / zodii...horoscop    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Am consultat azi horoscopul,va redau ceea ce mi s-a prezis:
8 mai 2007

Aveti ocazia sa faceti schimbari importante în viata dumneavoastra, mai ales pe plan sentimental.

Sunt favorizate întâlnirile cu persoane importante si relatiile de parteneriat.

Va recomandam sa nu luati decizii în graba. Consultati-va si cu partenerul de viata


08-05-2007 14:31:41
   
?? some_1
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2006
Mesaje: 97
eu sunt berbec

08-05-2007 14:33:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

some_1 a scris:

eu sunt berbec

Ia repede inapoi si citeste despre berbec,,tocmai a cules Adiyna date despre zodia ta...=)


08-05-2007 18:50:01
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 28
Scorpion,dar nu ma plang pt ca se putea si mai rau...

08-05-2007 20:02:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Adam32 a scris:

Scorpion,dar nu ma plang pt ca se putea si mai rau...

Sa ne ferim de intepatura ta...=)


10-05-2007 10:59:20
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 28

tasha 1951 a scris:


Adam32 a scris:

Scorpion,dar nu ma plang pt ca se putea si mai rau...

Sa ne ferim de intepatura ta...=)

Si eu te iubesc Tasha!


10-05-2007 22:26:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O..multumesc...
daca ma chema Eva...cine stie?;)


10-05-2007 23:04:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
CE COPAC ESTI?

Ce copac ti se potriveste in functie de data nasterii? Care este personalitatea ta in functie de acest copac?

23 decembrie- 1 ianuarie - Mar

2 ianuarie - 11 ianuarie - Brad

12 ianuarie - 24 ianuarie - Ulm

25 ianuarie - 3 februarie - Chiparos

4 februarie - 8 februarie - Plop

9 februarie - 18 februarie - Curmal

19 februarie - 29 februarie - Pin

1 martie - 10 martie - Salcie

11 martie - 20 martie - Tei

21 martie - Stejar

22 martie - 31 martie - Alun

1 aprilie - 10 aprilie - Scorus

11 aprilie - 20 aprilie - Artar

21 aprilie - 30 aprilie - Nuc

1 mai - 14 mai - Plop

15 mai - 24 mai - Castan

25 mai - 3 iunie - Frasin

4 iunie - 13 iunie - Carpen

14 iunie - 23 iunie - Smochin

24 iunie - Mesteacan

25 iunie - 4 iulie - Mar

5 iulie - 14 iulie - Brad

15 iulie - 25 iulie - Ulm

26 iulie - 4 august - Chiparos

5 august - 13 august - Plop

14 august - 23 august - Curmal

24 august - 2 septembrie - Pin

3 septembrie - 12 septembrie - Salcie

13 septembrie - 22 septembrie - Tei

23 septembrie - Maslin

24 septembrie - 3 octombrie - Alun

4 octombrie - 13 octombrie - Scorus

14 octombrie - 23 octombrie - Artar

24 octombrie - 11 noiembrie - Nuc

12 noiembrie - 21 noiembrie - Castan

22 noiembrie - 1 decemrbie - Frasin

2 decembrie - 11 decembrie - Carpen

12 decembrie - 21 decembrie - Smochin

22 decembrie - Fag


11-05-2007 17:14:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Alun - intr-un cuvant, esti o persoana extraordinara. Esti plina de sarm, de umor. Stii cum sa lasi o impresie placuta. Lupti pentru cauze sociale sau politice. Esti un pic cam schimbatoare, dar esti onesta, perfectionista. Iti doresti ca si ceilalti sa fie corecti cu tine.

Artar - cuvantul care te defineste este independenta spiritului. Nu esti o persoana comuna. Esti plina de imaginatie si treci drept o persoana originala. Esti rezervata, dar ai incredere in tine. Iti plac experientele noi. Ai o memorie foarte buna si inveti foarte usor. Ai o viata sentimentala complicata si iti doresti sa ii impresionezi pe ceilalti.

Brad - cuvantul care te defineste este misterul. Te descurci foarte bine in situatii de stres, admiri frumosul, tii foarte mult la cei apropiati si ai face orice pentru ei. Esti foarte sociabila si iti place sa lenevesti dupa ce muncesti mult. Esti relativ modesta, nu esti egoista. Nu prea ai incredere in ceilalti, desi iti place sa ai cat mai multi prieteni. Uneori esti incapatanata. Esti o persoana de incredere.

Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o frumusete rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in forma. Iti doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata. Partenerul tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil. Visezi la parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul nonconformist. Nu ai incredere in oameni, esti nesigura pe tine.

Castan - cuvantul care te defineste este onestitatea. Esti o prezenta impunatoare. Ti-ai dori sa se faca dreptate intotdeauna. Esti un diplomat innascut, iti place sa lucrezi mult, uneori dai impresia de superioritate. Esti sensibila la dorintele si nevoile celorlalti, esti o prezenta foarte placuta. Uneori, simti ca nu te intelege nimeni. Tii foarte mult la familie, esti fidela in iubire si ceri acelasi lucru din partea partenerului.

Chiparos - cuvintele cheie sunt credinta, loialitatea. Esti puternica, te adaptezi foarte usor. Profiti de viata la maxim, chiar daca anumite aspecte nu iti plac sau nu esti de acord cu ele. Te straduiesti sa fii multumita de tine. Esti optimista si este foarte important pentru tine sa fii independenta financiar. Iti doresti foarte mult sa fii iubita, urasti singuratatea, esti foarte pasionala, dar gasesti foarte greu un partener care sa te multumeasca. Ai tendinta de a fi neglijenta, vrei sa inveti cat mai multe. Ai nevoie ca persoanele din jurul tau sa aiba nevoie de tine.

Curmal - cuvantul care te defineste este increderea. Esti o persoana puternica, stii cum sa te adaptezi in orice situatie. Ai o sanatate buna si ai multa incredere in tine. Nu esti deloc timida si esti un foarte bun orator. Multi considera ca adopti un aer de superioritate. Esti convinsa ca nu exista decat o singura mare iubire. Esti capabila sa iei decizii rapid.

Fag - cuvantul care te defineste este creativitatea. Ai mult bun gust, te preocupa aspectul tau exterior, ai o viata foarte bine organizata, esti chibzuita. Esti un bun lider, nu iti asumi riscuri prea des, esti rationala. Iti place sa fii mereu in forma.

Frasin - cuvantul care te defineste este ambitia. Esti foarte atractiva, plina de viata, impulsiva. Nu pui criticile la suflet, esti foarte inteligenta, ambitioasa. Iti place sa te joci cu focul, dar esti o persoana de incredere. Ai nevoie sa fii in centrul atentiei, motiv pentru care uneori esti considerata egoista. Ai nevoie de multa iubire si sprijin emotional.

Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti linistita si timida uneori. In schimb, esti seducatoare, sensibila, esti fidela, ai nevoie sa iubesti si sa fii iubita. Ai numeroase talente, iubesti copiii, esti foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos si tandru.

Maslin - cuvantul care te defineste este intelepciunea. Iti place soarele, caldura. Esti rationala, echilibrata. Eviti violenta si agresiunea de orice fel. Esti o adevarata justitiara, esti sensibila, empatica, nu esti geloasa. Iti place sa citesti. Cauti compania oamenilor sofisticati.

Mesteacan - cuvantul care te defineste este inspiratia. Esti o prezenta eleganta, plina de viata, atractiva, prietenoasa. Nu esti pretentioasa, ci esti chiar modesta. Nu iti pla lucrurile in exces, iti place viata in natura. Ai o imaginatie bogata, dar stai prost la capitolul ambitie. Lasi impresia unei persoane extrem de calme.

Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti nelinistita, ai o fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoista. Ai o ambitie fantastica, dar nu esti foarte flexibila. Esti un partener dificil. Esti un foarte bun strateg. Esti foarte geloasa si pasionala. Nu accepti compromisuri.

Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace si armonie in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti, nu esti pasionata de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil. Esti prietena tuturor. Esti plina de compasiune. Iubesti din tot sufletul, faci orice pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca sentimentele ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin moral, pentru ca nu stai bine al capitolul incredere in sine.

Plop - cuvantul care te defineste este incertitudinea. Esti foarte talentata, dar nu ai foarte mare incredere in tine. Poti fi extrem de curajoasa daca este nevoie. Esti o fire singuratica, iti place filosofia. Esti o persoana de incredere si foarte serioasa.

Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Nu te descurci bine in situatii de stres, iti place viata in sanul familie. Esti o fire visatoare si esti plina de speranta. Esti empatica, admiri frumosul, iti place sa calatoresti. Uneori esti capricioasa. Te caracterizeaza onestitatea si esti usor influentabila. Ceri foarte mult din partea celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi in dragoste pana iti intalnesti alesul. Iti place sa ii faci pe ceilalti sa zambeasca.

Scorus - cuvantul care te defineste este sensibilitatea. Esti plina de sarm si esti o fire vesela, altruista. Iti place sa fii in centrul atentiei, esti nelinistita. Esti dependenta si independenta in acelasi timp. Esti pasionala, ai o fire artistica si esti foarte foarte sensibila. Nu ii ierti pe cei care ti-au gresit. Ceilalti iti cauta compania.

Smochin - cuvantul care te defineste este ratiunea. Esti foarte puternica, ai multa vointa, esti onesta, loiala, independenta, nu iti plac polemicile. Poti sa lucrezi pana la epuizare daca iti doresti ceva din tot sufletul. Iti place viata si iti place sa fii inconjurata de prieteni. Iti plac copiii si animalele. Esti o iubita foarte pasionala. Ai un simt al umorului dezvoltat, ai o fire artistica si esti foarte inteligenta.

Stejar - cuvantul care te defineste este curajul. Esti robusta, curajoasa, puternica, rationala. Nu iti plac schimbarile, ai picioarele bine infipte in pamant si esti o persoana de actiune.

Tei - cuvantul care te defineste este neincrederea. Esti inteligenta, iti place sa muncesti. Acccepti ce iti ofera viata, dar mai intai incerci sa transformi problemele in ocazii favorabile. Nu te descurci prea bine fata stresului, iti plac vacantele departe de casa. Uneori pari a fi de neclintit, dar in realitate esti foarte sensibila. Ai sacrifica totul pentru familie si prieteni. Ai multe talente, dar nu prea te folosesti de ele. Poti fi un lider bun. Esti geloasa uneori, dar extrem de loiala.

Ulm - cuvantul care te defineste este nobletea. Te imbraci mereu cu mult bun gust. Nu prea ii ierti pe cei care ti-au gresit. Esti modesta, vesela, iti place sa conduci si urasti sa fii obedienta. Iti place sa iei decizii in locul altora, esti generoasa, esti inzestrata cu simtul umorului.


11-05-2007 17:17:01
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Tashico multam ca ai improspatat topicul ...cu aceste informatii!

21-05-2007 15:59:53
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Flori zodiacale:

Ianuarie  Februarie  Martie    Aprilie           Mai              Iunie
Garoafe   Violete     Narcise   Margarete     Margaritar     Trandafiri


Iulie          August        Septembrie    Octombrie   Noiembrie    Decembrie
Nemtisor    Gladiole      ochiul boului   Calendula   Crizanteme  Ilice

Ultima modificare facuta de adiyna_tase (21-05-2007 18:41:27)


21-05-2007 16:01:32
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Daca fiecare zodie si-ar alege un motto, care ar fi acesta?
Berbec - “SUNT PE FUGA!”
Taur - “CE-I AL MEU, E-AL MEU!”
Gemeni - “NU TE ENERVA!”
Rac - “O REZOLVAM NOI!”
Leu - “NU-S FRUMOS?”
Fecioara - “SA ANALIZAM…”
Balanta - “NU SUNT SIGUR…”
Scorpion - “MA TEM DE TRADARE!”
Sagetator - “CU MINE VORBESTI?”
Capricorn - ” ASCULTA-MA PE MINE!”
Varsator - “ITI SPUN DREPT…”
Pesti - “DEPINDE…”


21-05-2007 23:56:02
   
adiyna_tase
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
llool ..ce mi se potriveste!

22-05-2007 00:11:55
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

Adam32 a scris:

Scorpion,dar nu ma plang pt ca se putea si mai rau...

odata, un scorpion ii cere unei broaste sa-l treaca lacul.
-nu scorpionule, mi-e teama!
-de ce, broscuto?
-pentru ca tu ma intepi si eu nu vreau sa mor!
-broscuto, ai incredere in mine, nu-ti fac nici un rau, vreau numai sa ajung pe celalalt mal si tu ma poti ajuta.
Convinsa, broscuta accepta. Aproape de celalalt mal, scorpionul o inteapa. Cu ultima suflare de viata, broscuta intreaba:
- de ce?
-pentru ca asa e natura mea, ii raspunse scorpionul.


22-05-2007 22:56:29
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 28

europa07 a scris:


Adam32 a scris:

Scorpion,dar nu ma plang pt ca se putea si mai rau...

odata, un scorpion ii cere unei broaste sa-l treaca lacul.
-nu scorpionule, mi-e teama!
-de ce, broscuto?
-pentru ca tu ma intepi si eu nu vreau sa mor!
-broscuto, ai incredere in mine, nu-ti fac nici un rau, vreau numai sa ajung pe celalalt mal si tu ma poti ajuta.
Convinsa, broscuta accepta. Aproape de celalalt mal, scorpionul o inteapa. Cu ultima suflare de viata, broscuta intreaba:
- de ce?
-pentru ca asa e natura mea, ii raspunse scorpionul.

Hai mai,nu are cum,sunt doua specii diferite,nu sunt compatibile....;)


23-05-2007 16:59:28
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
mmm.. deci de asta mi se spune mie scorpie :D

27-05-2007 05:20:29
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255
gemeni - ,, NU TE ENERVA ,, ..... he he he vecinica o sa tin minte atunci cand tipa sefu la mine

27-05-2007 10:20:53
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Am mai gasit ceva interesant referitor la acest topic ...si anume ...
"ce ati fost intr`o viata anterioara??"

de exemplu la mine ...zice anshea:

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Africa de Nord in jurul anului 1425.
Cum ai fost:
Un inveterat cautator al dreptatii si intelepciunii. Anticipatie care te-a ajutat sa vezi in viitor si sa ii ajuti pe ceilalti. In viata aceasta va trebui sa cauti tu ajutorul celor pe care i-ai ajutat atunci.
--------------------------------------------------------------------------------
Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :
Lectia ta este aceea de a-i proteja pe cei neajutorati, ca de pilda copii cu probleme sau animale. Vei invata ca oferind dragoste este mai mult decat un dar divin

Daca vrei sa iti spun si tie,cititorule, scrie data ta de nastere.


28-07-2007 22:18:23
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
Zodia Racului
de Octavian Paler

Ce bine ar fi fost să fiu un rac autentic,
să merg constant Ă®napoi.
Te-aş Ă®ntâlni printre amintiri
şi după ce te-aş găsi nu ţi-aş mai da drumul,
te-aş târĂ® cu mine Ă®napoi,
să ne iubim tineri şi nevinovaţi,
după care, mereu Ă®napoi, te-aş târĂ® mai departe,
spre copilarie,
ne-am juca inocenţi
până ce, obosiţi de joc şi de inocenţă,
am dispărea Ă®ntr-un mit.
Dar nu sunt un rac autentic,
Ă®n zadar mă tot laud cu zodia mea,
sunt condamnat să merg Ă®nainte
şi tot ce pot e să târăsc Ă®ntre cleştii mei de rac
toată memoria mea, fără să cedez nimic, nimic, nimic,
cu riscul ca povara ei uriaşă să mă ucidă Ă®ntr-o zi.


19-09-2007 05:34:46
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
je ....

19-11-2007 03:06:36
   
?? crime_the_sex
Cont Sters

Inregistat: 29-08-2007
Mesaje: 35
Astrologie ( din Grecescul: αστήρ, αστρός (astĂ©r, astrĂłs), "stea", si λόγος, λόγου (lĂłgos, lĂłgou), "tratat", "teorie", "studiu" 


in primul rind sint om! capricorn doar prietenii imi spun! :)


21-11-2007 03:13:10
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Rac (dupa zodiacul european a lui  Adyna); Mar-Iubire (dupa zodiacul celtic, a lui Tasha; Cocos de Pamint (dupa zodiacul chinezesc), Bujor (dupa zodiacul floral)....dar OM in suflet.... :)
Am studiat astrologie, e o stiinta exacta, doar daca stii ascendentul. Conteaza ascendentul, pe care il afli cu precizie, doar daca stii ora de nastere.
Horoscoapele sunt personalizate si se efectueaza tinand cont de datele de nastere, adica:data, ziua, anul, ora si localitatea unde s-a nascut persoana, in cauza.
Cei ce fac altfel de horoscoape si nu tin cont de datele mai sus numerotate, nu sunt astrologi....ci sarlatani.
Personal, nu cred in astrogramele cu casele egale.

Ultima modificare facuta de ariela_k (21-11-2007 19:57:35)


21-11-2007 19:45:57
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
o fi o leoaica?? ...ma recunosc in poza,d`aia zik! :D :D

28-11-2007 00:14:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ariela,spune-mi mai multe...chiar ma intereseaza...=)

28-11-2007 00:15:56
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

adiyna a scris:

o fi o leoaica?? http://xs321.xs.to/xs321/www.matrimonia ... jpg.xs.jpg ...ma recunosc in poza,d`aia zik! :D :D

Dupa parerea mea esti Leu cu ascendentul intr-un semn de apa: Rac, Scoprion, Pesti.Nu stiu ora de nastere, nici localitatea, asa ca ma abtin sa fiu categorica. AScendetul intr-un semn de apa te face mai ,,lenesa''(de asta te trezesti tarziu dimineata), visatoare si rasfatata. :)


28-11-2007 04:16:33
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

tasha 1951 a scris:

Ariela,spune-mi mai multe...chiar ma intereseaza...=)

Tasha, tu esti un taur tipic (8 mai, ai zis?)....nu stiu ascendentul pt. ca nu stiu ora de nastere cu exactitate), nu stiu nici anul de nastere, dar stiu copacul:Plopul.....
Asa ca, o sa ma limitez la informatiile pe care le am. Plopul e un sensibil, (desi nu o recunoaste), f. adaptabil, dar si un pesimist innascut.Asta e problema lui.Daca reusesti sa infringi acest pesimism...ai reusit. :)
Trimite-mi un mesaj cu datele complete: ziua, anul, ora(cu aproximatie), localitatea si iti spun mai multe, in particular. Nu e vorba de secrete, dar fiecare zodie are calitatile sau defectele ei si de asta exista astrologii, pt. a ne putea ajuta sa corijam defectele si sa amplificam calitatile.
Repet, horoscopul reprezinta harta noastra astrala de la nastere. Pe parcursul vietii fiecare dintre noi, datorita experientei acumulate a evolut sau ....nu.Unii au parcurs niste etape, altii nu, unii au invatat ceva, altii repeta aceleasi greseli. Depinde de evolutia personala a fiecaruia. De asta nu toti Racii sau Berbecii seamana intre ei...

Ultima modificare facuta de ariela_k (28-11-2007 04:42:47)


28-11-2007 04:28:07
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Ariela_k, dai consultaţii gratuite? :)

28-11-2007 11:23:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

ariela_k a scris:


tasha 1951 a scris:

Ariela,spune-mi mai multe...chiar ma intereseaza...=)

Tasha, tu esti un taur tipic (8 mai, ai zis?)....nu stiu ascendentul pt. ca nu stiu ora de nastere cu exactitate), nu stiu nici anul de nastere, dar stiu copacul:Plopul.....
Asa ca, o sa ma limitez la informatiile pe care le am. Plopul e un sensibil, (desi nu o recunoaste), f. adaptabil, dar si un pesimist innascut.Asta e problema lui.Daca reusesti sa infringi acest pesimism...ai reusit. :)
Trimite-mi un mesaj cu datele complete: ziua, anul, ora(cu aproximatie), localitatea si iti spun mai multe, in particular. Nu e vorba de secrete, dar fiecare zodie are calitatile sau defectele ei si de asta exista astrologii, pt. a ne putea ajuta sa corijam defectele si sa amplificam calitatile.
Repet, horoscopul reprezinta harta noastra astrala de la nastere. Pe parcursul vietii fiecare dintre noi, datorita experientei acumulate a evolut sau ....nu.Unii au parcurs niste etape, altii nu, unii au invatat ceva, altii repeta aceleasi greseli. Depinde de evolutia personala a fiecaruia. De asta nu toti Racii sau Berbecii seamana intre ei...

Multumesc Ariela,am sa las in privat mai multe detalii daca esti dispusa sa-mi spui mai multe...sau poate chiar pe messenger,la microfon sa nu te obosesti cu scrisul..=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (28-11-2007 12:23:59)


28-11-2007 12:23:34
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

ariela_k a scris:


adiyna a scris:

o fi o leoaica?? http://xs321.xs.to/xs321/www.matrimonia ... jpg.xs.jpg ...ma recunosc in poza,d`aia zik! :D :D

Dupa parerea mea esti Leu cu ascendentul intr-un semn de apa: Rac, Scoprion, Pesti.Nu stiu ora de nastere, nici localitatea, asa ca ma abtin sa fiu categorica. AScendetul intr-un semn de apa te face mai ,,lenesa''(de asta te trezesti tarziu dimineata), visatoare si rasfatata. :)


arielaaaa ...vreau si eu sa stiu mai multe!!
mi`a inseninat ziua ac postare a ta!!
te rog mult ...mai imi spui si alte chestii?? ..hi hi ce cersetoaca sunt :) :D


29-11-2007 19:32:00
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Defectele barbatului Scorpion

Persoane foarte razbunatoare, Scorpionii nu iarta si nu uita nimic, mai ales daca le-ai gresit cu ceva. Au un tupeu isit din comun si mint aproape mereu.

Barbatul Scorpion lasa impresia unei iubiri patimase, insa daca nu te comporti asa cum dicteaza el, isi va lua rapid talpasita, dar nu inainte de a te rani suficient cat sa te faca sa-l urasti mult timp.

Foarte orgolios, el este multumit numai cand detine controlul in toate planurile si cand te va face sa suferi, atat pe tine, cat si pe prietenii tai.

Nu poti face compromisuri cat vine vorba de un astfel de barbat. El vrea "totul sau nimic", asa ca sa nu incerci vreodata sa-l inseli, sa-l umilesti sau sa-l minti, caci te va urmari si isi va petrece tot restul vietii incarcand sa se razbune.

In viata intima, sunt persoane pasionale si loiale, asteptand acelasi lucru si din partea ta. Are un sarm deosebit si de aceea iti va fi foarte greu sa rezisti in fata sa. Nu suporta, insa, discutiile romantice (prea plictisitor), iti va sugera subtil sa treceti la fapte, inainte sa deschizi orice subiect.

Este foarte gelos, asa ca nici in gluma sa nu incerci sa-i spui ca ti-a facut cineva ochi dulci, caci nu raspunde de reactiile sale. Daca vrei sa te distrezi, prefa-te ca ii ascunzi ceva si vei vedea cum va incerca sa te urmareasca, va fi in stare chiar sa apeleze la detectivi profesionisti pentru a se convinge ca nu e inselat.

In cazul unei certe, oricat de banala ar fi aceasta, nu poti iesi invingatoare oricat te-ai stradui. Vei fi "bombardata" cu diferite argumente, care pot sa aiba sau nu legatura cu discutia voastra. Va face si va spune orice numai sa nu decada in fata ta.


Alte cerinte?? ,,,spuneti`mi shi adaug si pt alte zodii!!


29-11-2007 20:49:51
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Cele mai sensibile parti ale corpului sunt organele genitale. Pe un barbat il duci la extaz doar atingandu-i usor un membru. Un chilot stramt il poate excita. Femeia scorpion se poate excita daca-si pune picior peste picior. O placere mai mare pentru barbatul scorpion decat o limba trasa usor peste madular nici nu poate exista. Daca te joci cu organele sexuale ale unui scorpion il si ai in mana

29-11-2007 21:05:47
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
viata sexuala a femeii scorpion

Te asteapta o noapte grea, imparte-ti bine puterile. Ar putea incepe sa-ti spuna lucruru obscene in ureche. Chiar si discutii despre sex o pot duce la orgasm. Ii plac paturile mari, in care poti sta in orice pozitie. Va face totul ca aceasta noapte sa devina de neuitat. Are un puternic spirit de cercetare si experimentare. Indiferent de experienta partenerului, ea ii va face o surpriza. Ea doreste ca si partenerul sa simta actul la fel ca si ea. Nici o zodie nu este mai erotica decat a scorpionului. Pentru ca este atat de pretentioasa, pentru desfasurare si terminare, are nevoie de un partener asemenea ei. N-o domolesti cu tehnica, la ea totul este instinct. Nu o va convinge nici o carte ca actul sexual este un exercitiu yoga. Mai bine ar merge cu un amant rau in pat decat cu o carte buna. Stie sa-i struneasca eul unui barbat. Daca este excitata, arata acest lucru. Ii plac jocurile de dragoste si poate domina chiar si un partener impulsiv. Stie ca actul sexual este mai putin important decat erotica. Chiar daca arata ca o doamna, in pat va fi alta si va savura totul. Daca un barbat o intereseaza, il va seduce si nu va admite un nu! Controlul asupra terminarii este foarte important si ea va folodi toate metodele spre a mentine potenta barbatului. Nu este mofturoasa, vrea sa-si atinga scopul, este insa placerea ei in primul rand. Focul aprins in ea se stinge greu. Iar ea il va face sa dea si mai mult. Este nefericita daca crede ca barbatul nu-i face jocul. Doreste sa-l domine si de aceea va face chiar jocuri lesbiene cu el. Doreste un partener ascultator. Uneori devin lesbiene si vor indeplini functia barbateasca nu numai in privinta sexuala dar si in alte domenii ale vietii indiferent cum. Ea dicteaza partenerului dorintele ei sexuale si de obicei acestea intrec masura.

Ultima modificare facuta de un vis mangaios (29-11-2007 21:06:55)


29-11-2007 21:06:29
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
vreau shi eu pt ...LEU!! .. Visule mangaios ...te chemmmm!! ;)

29-11-2007 21:22:31
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
:D:D Visati, visati...
Abureli din astea pot scoate pe banda rulanta, sincer (dar nu-i nimic rau sa credeti in continuare in predictii din astea zodiacale care, pina la urma, tot se vor implini, macar partial).
Adica, de ex, circa 10% dintre voi oricum devin, statistic, lesbiene :D:D (fiindca nu prea cred in teoria ca te nasti asa ori nu).

N-am acum timp, dar, cindva, o sa va fac niste astrograme mumoase tare :D... din burta, normal! ;)

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (29-11-2007 21:30:15)


29-11-2007 21:28:02
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

adiyna a scris:

vreau shi eu pt ...LEU!! .. Visule mangaios ...te chemmmm!! ;)


Si eu chem la culcare niscai vise mangaioase, da'ale naibii nu vin neam! :D:D:D


29-11-2007 21:31:52
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

kawacadabrantul a scris:

:D:D Visati, visati...
Abureli din astea pot scoate pe banda rulanta, sincer (dar nu-i nimic rau sa credeti in continuare in predictii din astea zodiacale care, pina la urma, tot se vor implini, macar partial).
Adica, de ex, circa 10% dintre voi oricum devin, statistic, lesbiene :D:D (fiindca nu prea cred in teoria ca te nasti asa ori nu).

N-am acum timp, dar, cindva, o sa va fac niste astrograme mumoase tare :D... din burta, normal! ;)



sa incepi cu leu ..doa?!! :D :D :D


29-11-2007 21:35:23
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
MASCUL SAU FEMELA!?
adiyna a scris:

vreau shi eu pt ...LEU!! .. Visule mangaios ...te chemmmm!! ;)


29-11-2007 21:36:29
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

un vis mangaios a scris:

MASCUL SAU FEMELA!?
adiyna a scris:

vreau shi eu pt ...LEU!! .. Visule mangaios ...te chemmmm!! ;)


LOOLL ...femeie!!


29-11-2007 21:37:03
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
FOLOSESTE SUBCONSTIENTUL...EL LUCREAZA CU IMAGINI...ia-ma in brate si infige-mi flori de busuioc intre sanii mei capriolnici...mergi pe firul visului pana-ti curg pleoapele in palme si visul va deveni realitate ...intro zi,o saptamana,ani sau milenii...
kawacadabrantul a scris:


adiyna a scris:

vreau shi eu pt ...LEU!! .. Visule mangaios ...te chemmmm!! ;)


Si eu chem la culcare niscai vise mangaioase, da'ale naibii nu vin neam! :D:D:D


29-11-2007 21:38:55
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Leul

Are nevoie de proteine si vitamine, de carne si alimente energizante, mancare din inima de animal, spate de animal, bauturi racoritoare, alimente reci, cafea, vanat, alimente de culoare galbena si orange: oua, morcovi, cartofi, mere, gutui, pere, portocale, smochine, lamai, porumb, mustar, scortisoara, ceapa, usturoi, migdale, pepene galben, portocale, malai, vanilie, caise, piersici, mancare prajita sau fripta, legume si fructe de vara.


29-11-2007 21:50:18
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
cadouri-Leul

Obiecte scumpe, de lux, bijuterii scumpe, sampanie, diplomat de piele, obiecte de arta, bilete la loterie, articole pentru sufragerie, bilete la teatru sau la spectacol, ceas scump, articole de vestimentatie, ciocolata fina, cosmetice, masti, ornamente de craciun, jocuri, jucarii, obiecte din alama, un buchet imens de flori, obiecte in forma de inimioara, carti de joc, zaruri, rucsac, obiecte de portelan, parfumuri cu esente sofisticate, parfumuri scumpe, cutii de bijuterii, bijuterii de orice fel, cristaluri, perle, diamante, o invitatie la un restaurant de lux, articole de aprins focul (brichete), lumanari sau betisoare parfumate, lampi, sfesnice sau alte articole ce inspira foc sau caldura, lanterne, obiecte de iluminat, tablouri, vestimentatie in nuante de galben, auriu, portocaliu, bijuterii din aur, articole ce reprezinta lei, tigri, soparle, serpi, albine, scorpioni, rechini, vulpi, greieri, betisoare, parfumuri sau esente de ienupar, lamai, portocal, migdal, cafea, ghivece cu cactusi, bijuterii sau obiecte din metalul si pietrele semi-pretioase caracteristice.


29-11-2007 21:51:09
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
vestimentatie-Leul

Se imbraca modern, dupa ultima moda, incercand sa iasa in evidenta printr-o vestimentatie scumpa, dar de bun gust. Chiar daca toate hainele sunt vechi, afiseaza macar un articol vestimentar care rupe gura targului prin pret sau complexitate. Le place vestimentatia rafinata, din tesaturi scumpe si rare, le plac culorile vii si stralucitoare, stimulative. Sunt preocupati mai ales de vestimentatia de zi, comoda si lejera. Barbatii prefera o vestimentatia tip business, cu costum si cravata, iar femeile - vestimentatia de afaceri, pentru ca pun mare accent pe prestanta. Vor afisa mereu accesorii scumpe care vor atrage atentia. Vestimentatia excentrica poate fi pe placul lor, dar o prefera si pe cea comoda, care le ofera libertate de miscare, cum ar fi vestimentatia sport. Atractia spre moda ii face adeseori sa intre in magazine de firma sau case de moda scumpe pentru a alege ceva special pentru ei. Adeseori sunt adeptii vestimentatiei unicat, de fond plastic de exemplu, pentru ca nu le place sa se imbrace ca tot orasul. Prefera sa dea mai multi bani pe ceva pentru a-si asigura unicitatea. Culorile recomandate pentru a-si amplifica energiile sunt galben, orange, auriu, culorile curcubeului


29-11-2007 21:51:56
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
spatii specifice-Leul

Incaperile preferate in casa sunt camera copilului, sufrageria, dormitorul. Locuri prielnice: se simte bine in locuri centrale (centrul orasului, centrul biroului), in spatii deschise, luminate, insorite, luxoase. Ii place in zone desertice, cu izvoare termale, in zone vulcanice, la sauna, la sala de sport, in cluburi, cazinouri, sali cu jocuri de noroc, parcuri de distractie, statiuni, teatru, sali de spectacole, in locuri de joaca, la evenimente mondene, la cazino, la parade de moda, la petreceri, la coafor, la magazine de bijuterii, la magazine de imbracaminte sau articole de lux. Zone benefice: sudul tarii, sudul orasului, in camere cu ferestre spre sud. Sa plaseze patul cu capul spre sud. Tari/Orase specifice: Peru, Italia, Romania, Franta, Roma, Los Angeles, Chicago.


29-11-2007 21:52:41
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
sunete specifice-Leul

Muzica la moda, muzica de top, muzica clasica, muzica ritmata, sunetul focului trosnind, sunetul de instrumente de coarde: chitara, vioara.


29-11-2007 21:53:16
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
profesii-Leul

Invatator, actor, optician, oftalmolog, cardiolog, expert, bijutier, sportiv, trezorier, creator de moda, manechin, agent de turism, organizator de spectacole sau orice alt post in show business, ambasador, orice profesie in legatura cu copiii, orice munca de creativitate (artist), orice functie de conducere.


29-11-2007 21:54:14
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
CUM IUBESC LEII

LEUL e atras de un partener generos, calduros, stralucitor. Doreste un partener increzator in sine si ambitios. Il doreste loial si creativ, inspirat si spiritual. Poate avea posibilitatea de a-si intalni partenerul in activitati mondene, la teatru, in vacante, la petreceri sau la evenimente sportive. Cauta casatoria din mare dragoste, pentru ca este un romantic idealist, alegand cu grija partenerul. Leul cauta sa descopere in partener o oglinda in care sa-si reflecte propria stralucire.
Are tendinte de a considera pe cel apropiat ca pe un fel de obiect de inventar, chiar daca are mari pretentii de la acesta. Partenerul sau trebuie sa fie foarte frumos, elegant, bogat, stralucitor si admirat de toata lumea. Este egoist si nu cauta decat satisfacerea dorintelor proprii, neglijandu-l pe celalalt. Poate fi critic cu partenerul, facand pe seful in orice imprejurare. El trebuie sa conduca in permanenta aceasta relatie pentru ca nu suporta pozitia de subaltern (fie femeie, fie barbat). Partenerul trebuie sa-l ridice mereu in slavi, sa-l laude si sa-i recunoasca superioritatea. Daca se simte luat in seama si apreciat poate deveni foarte generos in dragoste.
Pentru a te apropia de un Leu, trebuie sa te folosesti uneori de slabiciunile sale: laudele, luxul, jocurile, distractiile si copiii. Trebuie cucerit cu discutii despre propria sa persoana, in care sa fie laudat continuu, niciodata criticat, discutii despre bijuterii, vacante, copii, distractii, moda, teatru, coafura. Mergeti impreuna la teatru, in vacante, jucati impreuna la loto sau la bingo, mergeti la petreceri, in parcuri de disctractii, la prezentari de moda. Ii place sa petreceti sarbatorile impreuna, ba chiar i-ar placea sa inventati impreuna si alte motive de sarbatoare. Ii place sa i se faca atentii de genul: lozuri in plic, bilete la bingo, participari la tombole, de unde ar putea castiga ceva. Ii plac jocurile, deci petreceti-va timpul jucand o canasta, un bridge, sau pur si simplu jocuri erotice.
Cadourile sunt foarte importante pentru el. Uneori se poate arata frigid in dragoste, dar are un instinct erotic puternic. Uneori, pentru a-si satisface priopriile dorinte sexuale, poate neglija dorintele celuilalt. Isi poate manifesta instinctul erotic in forme artistice. Un foc aprins (direct in natura sau intr-un semineu) sau pur si simplu niste lumanari aprinse sunt un decor potrivit pentru seducerea unui Leu. Daca se poate, iubirea in lumina plina, stralucitoare, direct sub razele soarelui, poate fi un decor perfect pentru un Leu.


29-11-2007 21:55:28
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Rasare soarele! Se spune ca Leii sunt asa de fierbinti incat trebuie sa poarte lenjerie din azbest. Nu poate fi contestat faptul ca este cel mai mare romancier al zodiacului. Cu o intreaga jungla zodiacala de unde poate alege, cum poti avea pretentia ca il poti imblanzi? Meciul cel mare al vanatorii solicita un echipament adecvat: imbracaminte (nu se poate altfel decat cu haine de firma), "coama" (intotdeauna ingrijita si proaspata), bani si prezenta de spirit suficienta pentru a face fata unui Oscar pe care nu te asteptai sa il castigi dar cu siguranta ca il meritai. Si toate astea numai pentru inceput! Aceste calitati tangibile fac inima Leului sa bata mai tare, dar iata si cateva atuuri mai subtile. Ia in considerare dragostea lui pentru drama si teatru. Invita-l la cele mai bune piese si uimeste-l cu cateva citate - se va lumina ca un pom de Craciun. Flateaza-l sincer si il vei impresiona pe copilul care traieste inca in el.

29-11-2007 21:56:50
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Maiestuos, auritar, ambitios si foarte serios, sotul Leu poate gasi ca este o adevarata provocare transformarea solitudinii in duet. Sentimental, romantic, dar si dominator, nu cere decat putina atentie si respect. Daca le primeste, devine cel mai binevoitor, dragut, loial si pasional partener pe care si-l poate dori o femeie. O data ce l-ai convins ca nu trebuie sa iti cerseasca atentia sau sa se afle in competitie cu alti barbati pentru a obtine admiratia ta, creativitatea si pofta sa de viata pot atinge cote maxime. Langa un partener Leu, poti fi sigura ca vei fi tratata si te vei simti ca si o regina.

MAI VREIIIIIIIIIIIIII?


29-11-2007 21:57:34
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Moamaaaaaaa ce mi se potriveste!! ....shock!!
Multsam mult " un vis mangaios" !! :)


29-11-2007 21:58:38
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si mie scorpionul, imi e ca o manusa...pup fata


adiyna a scris:

Moamaaaaaaa ce mi se potriveste!! ....shock!!
Multsam mult " un vis mangaios" !! :)


29-11-2007 22:04:41
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la