Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Exista femeia ideala?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
figura mare,
ma tot gandesc de unde iti vin astfel de idei?!
=D=D=D
MUSAI SA NE CUNOASTEM LA VARA TOTI FORUMISTII!
asta asa sa ne convingem personal ...cum stau treburile...;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (25-04-2007 03:51:57)


25-04-2007 03:51:10
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
loool :D :D
de pan vreau sa ma conving doar eu cum ii stau treburile..


25-04-2007 03:52:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ok..ok...in particular...linistita...!!!=D=D
of course you may...
How exciting!;)


25-04-2007 03:59:55
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
...de multe ori te obisnuiesti greu la inceput ,sa-ti placa femeia,fara de care mai tarziu nu poti trai.Iubesti din compatimire,din indatorire,din duiosie,iubesti pt ca stii ca asta o face fericita..iti repeti ca nu e loial s-o jicnesti,sa inseli atata incredere...pe urma te obisnuiesti cu surasul si vocea ei,asa cum te obisnuiesti cu un peisaj .Si treptat iti trebuie prezenta ei zilnica..innabusi in tine mugurii oricaror altor prietenii si iubiri.Toate planurile de viitor ti le faci in fct.de nevoile si preferintele ei...vrei succese ca sa ai surasul ei...iti construiesti casa pt o femeie ,cumperi mobila care a ales-o ea,iti fixezi deprinderile cum le-a dorit ea..toate planurile tale de viitor pana la moarte sunt facute pt doi sau copii ce au rezultat din aceasta simbioza...A plecat de acasa ,si esti necontenit ingrijorat sa nu i se intample ceva...te strapunge ca un stilet orice aluzie despre ea si esti nebun de fericire cand,dupa greutati materiale si umilinti uneori ,ai izbutit sa-i faci o surpriza care s-o uimeasca de placere....asa suntem noi femeile..datatoare de viata ...barbatul nascut din coasta noastra..iubiti-ne!

Ultima modificare facuta de IRENNE43 (02-05-2007 18:29:13)


02-05-2007 17:55:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
iubire din mila...nu...nu pot fi de acord cu tine...asta deja nu mai este iubire...se cheama compasiune...as spune pe topicul deschis de Ovidiu:nu vreau"multumesc"!

02-05-2007 18:24:50
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
da.asa este mila nu e constructiva...am sa rectific..poop
tasha 1951 a scris:

iubire din mila...nu...nu pot fi de acord cu tine...asta deja nu mai este iubire...se cheama compasiune...as spune pe topicul deschis de Ovidiu:nu vreau"multumesc"!


02-05-2007 18:28:55
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

iubire din mila...nu...nu pot fi de acord cu tine...asta deja nu mai este iubire...se cheama compasiune...as spune pe topicul deschis de Ovidiu:nu vreau"multumesc"!

tashico, si de ce nu o faci acolo ????
de ce aici.. unde subiectul este cu totul altul? sau nu mai este.. demult... si nu mai conteaza...


03-05-2007 05:03:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ba conteaza..
am dat o replica din titlul unui subiect de-a lui Wersus,legat de iubire din mila...
atat doar...=(


03-05-2007 11:24:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Oare unde se regăseşte femeia contemporană care se plĂ®nge din ce Ă®n ce mai des de nefericire, de neĂ®mplinire?

Să fie de vină noul tip de femeie, femeia-bărbat? Privind Ă®n jur vedem o nouă femeie, cu un comportament confecţionat, cu o atitudine masculină, dornică să fie cĂ®t mai egală cu bărbatul Ă®n ierarhia socială.

Unde este Ă®nsă Femeia? Cea care inspiră poeţii şi pictorii cu misterul ei… Femeia fascinatoare, iniţiatoare, cea plină de erotism rafinat, femeia-copil, femeia-spirituală.

Femeia a uitat şi a abandonat adevărata sa putere feminină: seducţia. Orice femeie are puterea să aibă orice relaţie doreşte, un cuplu armonios unde fericirea şi iubirea să Ă®nflorească.

Femeia este un alchimist al Universului, are piatra filosofală… tot ce trebuie să facă este să-şi trezească sufletul şi să folosească acea putere ascunsă. Forţa feminină, acea energie colosală, misterioasă, o Ă®nsoţeşte oriunde s-ar duce şi orice ar face. Are puterea de a Ă®ncĂ®nta, de a seduce. Fiecare femeie s-a născut cu propriul mister, cu Ă®nfăţişarea şi magnetismul personal şi de aceea o femeie nu trebuie să Ă®nceteze, Ă®n nici o Ă®mprejurare, să fie Femeie.

Capacitatea de seducţie a femeii se naşte din privirea sa profundă, infinită, ceva Ă®n care te poţi pierde cu uşurinţă, Ă®n care Ă®ţi poţi pierde propria identitate, pentru a renaşte.

Femeie!!! Fii femeie!!! Iubeşte, dăruieşte, ascultă, iartă, creează, joacă-te… fă dragoste


03-05-2007 23:45:13
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Cu inima scriu aceste randuri si innebunesc cuvintele in camasa rasuflarii curate,sa fie calde si sa sune profund si frumos in aerul de flori de liliac,pentru auzul celor ce ne sunt mame,sotii, prietene ,colege  de munca.Cu o floare de crin ,rotunjesc aceste randuri care sa imparfumeze hartia...devotamentul ,dragostea ,duiosia,sacrificiul ,rabdarea…Pentru mainile care ne-au leganat si ne-au mangaiat crestetul , pentru mainile care ne alinta citind.Pentru ochii mamelor care ne reflecta profund si ne viseaza pana la
ultima lor rasuflare.Pentru buzele care au ras ,si-au plans , si-au cantat pentru noi.Pentru toate femeile ,pe care le omagiem in anotimpul vestind Primavara ,anotimpul florilor si al puritatii.Ele framanta painea si fac sa straluceasca matasea ,uda florile si cresc pruncii,dau viata si raspandesc puritate.Pentru toate femeile  scriu aceste simple randuri,pentru cele care stau alaturi de noi, umar langa umar,aripa langa aripa insotitoare in marele zbor al vietii .Miroase in aer a iarba curata si cerul si-a descoperit oglinzile si inima mea cantec se face pentru toate femeile ... palmele mele aduna flori cu petale delicate , buchet simbolic de devotiune si nestinsa iubire...iubesc si ador femeia ,iubesc si respect barbatul ,divinizez surasul de copil...fiti blande si iubitoare!



IRENNE43 a scris:

...de multe ori te obisnuiesti greu la inceput ,sa-ti placa femeia,fara de care mai tarziu nu poti trai.Iubesti din compatimire,din indatorire,din duiosie,iubesti pt ca stii ca asta o face fericita..iti repeti ca nu e loial s-o jicnesti,sa inseli atata incredere...pe urma te obisnuiesti cu surasul si vocea ei,asa cum te obisnuiesti cu un peisaj .Si treptat iti trebuie prezenta ei zilnica..innabusi in tine mugurii oricaror altor prietenii si iubiri.Toate planurile de viitor ti le faci in fct.de nevoile si preferintele ei...vrei succese ca sa ai surasul ei...iti construiesti casa pt o femeie ,cumperi mobila care a ales-o ea,iti fixezi deprinderile cum le-a dorit ea..toate planurile tale de viitor pana la moarte sunt facute pt doi sau copii ce au rezultat din aceasta simbioza...A plecat de acasa ,si esti necontenit ingrijorat sa nu i se intample ceva...te strapunge ca un stilet orice aluzie despre ea si esti nebun de fericire cand,dupa greutati materiale si umilinti uneori ,ai izbutit sa-i faci o surpriza care s-o uimeasca de placere....asa suntem noi femeile..datatoare de viata ...barbatul nascut din coasta noastra..iubiti-ne!


Ultima modificare facuta de IRENNE43 (09-05-2007 20:06:38)


09-05-2007 20:06:13
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
la indemnul Harului Ceresc scriu si de tine barbate....cu un tipat trumfal de venirea unui nou prunc ,femeia ,mama iubitoare ,anunta venirea unui baiat ,bucalat ,un viitor barbat...tu care scrijelesti atat de frumos Cerul « draga mea,iubita mea »,tu care cu sudoare intri in lanul cu grau ,tu cel gladiator,razboinic,toreador ,faci ziua frumoasa cu privirea ta seducatoare…Pentru toti barbatii scriu aceste simple randuri ,pentru cei ce stau alaturi de noi ,umar langa umar spre marele zbor al vietii.Miroase in aer a flori de piersica ,gutui ,a barbati ametitori cu parfumul lor ce ne imbata pe noi iubitele ….iubiti zborul femeilor care v-au dat viata si cresteti odata cu ele !



IRENNE43 a scris:

Cu inima scriu aceste randuri si innebunesc cuvintele in camasa rasuflarii curate,sa fie calde si sa sune profund si frumos in aerul de flori de liliac,pentru auzul celor ce ne sunt mame,sotii, prietene ,colege  de munca.Cu o floare de crin ,rotunjesc aceste randuri care sa imparfumeze hartia...devotamentul ,dragostea ,duiosia,sacrificiul ,rabdarea…Pentru mainile care ne-au leganat si ne-au mangaiat crestetul , pentru mainile care ne alinta citind.Pentru ochii mamelor care ne reflecta profund si ne viseaza pana la
ultima lor rasuflare.Pentru buzele care au ras ,si-au plans , si-au cantat pentru noi.Pentru toate femeile ,pe care le omagiem in anotimpul vestind Primavara ,anotimpul florilor si al puritatii.Ele framanta painea si fac sa straluceasca matasea ,uda florile si cresc pruncii,dau viata si raspandesc puritate.Pentru toate femeile  scriu aceste simple randuri,pentru cele care stau alaturi de noi, umar langa umar,aripa langa aripa insotitoare in marele zbor al vietii .Miroase in aer a iarba curata si cerul si-a descoperit oglinzile si inima mea cantec se face pentru toate femeile ... palmele mele aduna flori cu petale delicate , buchet simbolic de devotiune si nestinsa iubire...iubesc si ador femeia ,iubesc si respect barbatul ,divinizez surasul de copil...fiti blande si iubitoare!



IRENNE43 a scris:

...de multe ori te obisnuiesti greu la inceput ,sa-ti placa femeia,fara de care mai tarziu nu poti trai.Iubesti din compatimire,din indatorire,din duiosie,iubesti pt ca stii ca asta o face fericita..iti repeti ca nu e loial s-o jicnesti,sa inseli atata incredere...pe urma te obisnuiesti cu surasul si vocea ei,asa cum te obisnuiesti cu un peisaj .Si treptat iti trebuie prezenta ei zilnica..innabusi in tine mugurii oricaror altor prietenii si iubiri.Toate planurile de viitor ti le faci in fct.de nevoile si preferintele ei...vrei succese ca sa ai surasul ei...iti construiesti casa pt o femeie ,cumperi mobila care a ales-o ea,iti fixezi deprinderile cum le-a dorit ea..toate planurile tale de viitor pana la moarte sunt facute pt doi sau copii ce au rezultat din aceasta simbioza...A plecat de acasa ,si esti necontenit ingrijorat sa nu i se intample ceva...te strapunge ca un stilet orice aluzie despre ea si esti nebun de fericire cand,dupa greutati materiale si umilinti uneori ,ai izbutit sa-i faci o surpriza care s-o uimeasca de placere....asa suntem noi femeile..datatoare de viata ...barbatul nascut din coasta noastra..iubiti-ne!


09-05-2007 20:29:00
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

IRENNE43 a scris:

l !



IRENNE43 a scris:

e!



IRENNE43 a scris:

.!

  Cherie, cumva tu esti nu femeia ideala, ci femeia suprema, femeia etalon, femeia punct de referinta ?!!! Te-ntreb asta, intrigat de modul in care te citezi singura, transformandu-te intr-un clasic al   m.3x...
  Nici macar Shakespeare, Eminescu, Blaga sau mai nou, Coelho, nu se bucura de aceiasi pretuire ! :D:D:D


09-05-2007 22:22:26
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Romanii,  tendinta de a formoliza ciudateniile, de asi impusca conducatorii si de a se simti deranjati de ceea ce nu inteleg.Cu cit un om este mai ciudat, cu atit nevoile ii sint diferite, cu atit va fi mai diversificata cererea, oferta. Uite asta inseamna progres-ca sa nu zic evolutie-, sa implinesti nevoi cit mai multe si mai diferite.

09-05-2007 23:46:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Din pacate noi acuma nu ne putem lauda de evolutie...ma rog,e parerea mea...nu trebuie sa-mi dati dreptate...=(

09-05-2007 23:49:03
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Involutia este masiva.

09-05-2007 23:53:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Ak-47 a scris:

Involutia este masiva.

Oare, cine e de vina?
personal ,cred ca fiecre dintre noi...prin pasivitatea cu care privim totul...=(


10-05-2007 00:06:20
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
ma lesiiiiiiiiii....!sunt eu si nimeni alta!...

P. Pan 63 a scris:


IRENNE43 a scris:

l !



IRENNE43 a scris:

e!



  Cherie, cumva tu esti nu femeia ideala, ci femeia suprema, femeia etalon, femeia punct de referinta ?!!! Te-ntreb asta, intrigat de modul in care te citezi singura, transformandu-te intr-un clasic al   m.3x...
  Nici macar Shakespeare, Eminescu, Blaga sau mai nou, Coelho, nu se bucura de aceiasi pretuire ! :D:D:D


10-05-2007 01:44:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O femeie este sufletul unei relatii, ea este fantezia, floarea, lumanarea, vinul, muzica romantica, tinuta sexy, placerea unirii intr-o singura fiinta cu cel de langa ea si mirosul dulce al naturii.
Femeia este cea dupa care un barbat tanjeste. Femeia este fiinta pentru care un barbat traieste. Femeia este cea pentru care un barbat ar fi in stare de crima. Femeia este cea pentru care un barbat lupta impotriva oricui. Femeia este cea pentru care un barbat este in stare sa se schimbe. Femeia este cea care educa un barbat. Femeia este cea care induioseaza un barbat. Femeia completeaza barbatul. Femeia este fiinta de care un barbat are nevoie cel mai mult pe lume.
In aceasta lume dominata de barbati ar trebui sa fim mandre ca suntem femei si ca ei fara noi nu ar putea exista.
Bucurati-va ca sunteti femei.....
=D=D=D


29-05-2007 10:27:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Unei femei ii place sa isi petreaca timpul facand lucruri simple precum cititul unei carti, ascultatul unui CD bun, scrierea unui jurnal, uitatul la zborul unei pasari. Unei femei ii place sa se relaxeze facand o baie cu multa spuma si fiind inconjurata de multe lumanari. Lucrurile pe care ea le iubeste sunt vorbitul cu o prietena pentru o perioada lunga de timp, mersul la cumparaturi, plimbarile lungi, savuratul unui pahar de vin, satisfacerea partenerului de viata sau pur si simplu statul pe canapea si visatul cu ochii deschisi.

29-05-2007 11:44:05
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:

Femeia completeaza barbatul.

Puteai sa te rezumi la asta; restul "poliloghiei" e doar un exercitiu stilistic intru satisfacerea vanitatii.


29-05-2007 12:33:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Astia sunteti voi barbatii...simplificati lucrurile...
poate noi suntem mai visatoare...mai romantice...mai...mai...=)


29-05-2007 12:49:34
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
.. iunie ... iulie ...

29-05-2007 12:58:40
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

europa a scris:

.. iunie ... iulie ...


Uite-o pa "femeia ideala", aia  "mai romantica, mai visatoare, mai cu fantezia, cu lumanarile, cu florile si alte bla, bla, bla-uri..."
Ma mir ca nu trage sh-un ragait, sa creaza lumea c-a vrut sa spuie si ea ceva....
:D:D:D


29-05-2007 13:05:10
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
pan, te mananca-n dors, asa, ca de marti dimineata ... naspa cu oxiurii :)
iete c-ai reusit sa obtii si o reactie din partea "idealei". bucura-te

Ultima modificare facuta de europa (29-05-2007 13:14:21)


29-05-2007 13:09:46
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

europa a scris:

pan, te mananca-n dors, asa, ca de marti dimineata ... naspa cu oxiurii :)

Pupa-ma, sa-mi treaca ! :D:D:D

Altfel, poate explici lumii nestiutoare, nesimtitoare, neromantioase, nevisatoare, ne.... , lumii barbatilor, ce au in comun cele doua luni (chiar si de vara fiind !), cu tema topicului sau cu oricare dintre postarile de aici ?...

   Aaaaaa, ca te-ai trezit si tu scriind una-alta, ca vrei s-aduni postari, s-ajungi la inalta functie de moderator  ori doar sa-ti faci simtita prezenta, sa stie universul netului ca respiri si tu p-aci, ar putea fi o explicatie, da' asta nu te face nici pe departe una dintre  "exponentele"  idealului feminin, care-ntre noi fie vorba,  nu exista.


ON TOPIC :
... oricat par si-ar smulge de pe craci sau din sprancene, oricat din carne si-ar taia unghiile, oricat ar trage de moatze, sa-l lungeasca sau sa-l infoaie, oricata vopsea si-ar tencui pe boi, oricat si-ar chinui gleznele cu tocuri, oricat Sandra Brown ar citi, mereu vor tinde spre telul asta, fara sa-l atinga, nici macar sa se apropie. Asa ca mai bine ramaneti "neideale", dar chinuiti-va in continuare, mie-mi place ! :D:D:D

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (29-05-2007 14:04:07)


29-05-2007 14:02:15
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
pan, scumPULE, intelectul tau ma determina sa-ti explic care era legatura dintre  ... si dintre ...
inaintea mea, tasha a scris "mai ...mai ..." si eu am continuat cu " iunie ... iulie"
vesnic nemultumitule, ar trebui sa-ti schimbi sexul, ai latura feminina dominanta :)

ps. buzele mele sunt pretentioase. pupa-te singur.


29-05-2007 14:17:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cred ca un om ar trebui sa-si pastreze pana la capat, ca pe o comoara de mare pret, iresponsabilitatea, acea traire cu capul in nori, acea calcare pe nori. Cred ca tot ce s-a construit adevarat si minunat pe lumea asta s-a construit pe nori si nu pe pamant. Cred ca fiecare om trebuie sa-si pastreze acest graunte de iresponsabilitate, sa si-l protejeze ca pe ceva sfint.  Este evident ca spun asta pentru ca sunt TAUR.... Si uneori as vrea sa fiu o Fecioara calculata, sau un Leu egoist... Cineva de pe acest site mi-a transmis intr-o zi ca eu fac parte din alta lume, alta civilizatie. Asa o fi. Oricum n-am cerut iubirea tuturor pamintenilor. La virsta mea inca bijbii pentru a gasi formula potrivita pentru o relatie fericita...
Se spune ca arta iubirii incepe cu noi insine. Noi putem vorbi despre iubire si putem scrie o mie de carti despre ea, dar iubirea difera pentru fiecare om in parte, caci ea trebuie mai intai experimentata. Singura cale de a atinge fericirea este iubirea... in actiune.  Singura cale prin care putem atinge maiestria in iubire este sa practicam iubirea. Cum poti sti daca partenerul tau este potrivit? Un raspuns ar putea fi: femeia cea mai potrivita pentru tine este femeia pe care o iubesti asa cum este, pe care nu vei incerca sa o schimbi in nici un fel. Aceasta este femeia potrivita. Daca gasesti o asemenea femeie, iar ea raspunde cu aceeasi atitudine, atunci esti un om norocos. Esti barbatul potrivit pentru ea daca te iubeste exact asa cum esti si daca nu doreste sa te schimbe in nici un fel. Nu femeia este responsabila pentru tine; ea trebuie sa aibe incredere ca esti cel care pretinzi ca esti, ca proiectia ta exterioara este identica cu adevarul interior. Trebuie sa fie la fel de cinstita cu tine si sa nu proiecteze in exterior o imagine diferita de cea reala, astfel incat sa descoperi mai tarziu ca nu este cea care credeai initial ca este. Cine te iubeste, te iubeste exact asa cum esti. Daca cineva doreste sa te schimbe, inseamna ca nu esti persoana pe care o doreste. Atunci, de ce ar mai ramane alaturi de tine?...=(


05-06-2007 19:07:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
daca funny a trecut tipurile de barbatii ideali...eu am sa dau ,pe partea feminina....=)

. Femeia de carieră
Este organizată, rece şi poate părea arogantă. Capabilă să-şi stăpânească emoţiile, o puteţi recunoaşte uşor, după privirea sa "de oţel", atitudinea superioară şi siguranţa pe care o afişează. Dacă se vorbeşte mult despre serviciu, nu Ă®ncercaţi să schimbaţi vorba sau să o Ă®ntrerupeţi, căci nu veţi reuşi decât s-o enervaţi.

2. Romantica
Pare desprinsă dintr-un roman de epocă. Este veşnic Ă®n căutarea "cavalerului medieval", care să-i schimbe radical viaţa şi să-i ofere protecţia mult visată. Cum o recunoaşteţi: are o privire visătoare, este fidelă serialelor şi filmelor de dragoste. Fraze tipice: "ĂŽţi aduci aminte cum ne-am cunoscut", "Spune-mi de ce te-ai Ă®ndrăgostit de mine" etc. Dacă vreţi s-o păstraţi, cumpăraţi-i flori, spuneţi-i cât de mult o iubiţi, nu uitaţi aniversările familiei.

3. Eterna mamă
Este cea mai puternică parte a unei femei, chiar dacă ea nu a devenit, biologic, mamă. Are o tendinţă permanentă de protecţie faţă de cei din jur şi, uneori, poate deveni pisăloagă insistând, de pildă, să vă luaţi umbrela, chiar dacă afară e un soare orbitor. Dacă această tendinţă devine supărătoare. "contracaraţi-o" cu tact şi multă diplomaţie: flirtraţi cu ea, apelaţi la senzualitatea sa ascunsă.

4. Fetiţa
ĂŽn fiecare femeie matură există nostalgia copilăriei, manifestându-se printr-o tendinţă infantilă, nu neapărat supărătoare. Din când Ă®n când, apare la suprafaţă fetiţa neastâmpărată, care poate fi capricioasă, răutăcioasă sau veselă şi exuberantă. Cu o astfel de femeie, cea mai mare greşeală ar fi să spuneţi: "Chiar nu intenţionezi să te maturizezi?", frază care i-ar putea crea chiar un complex de inferioritate.

5. Şefa
Evident, Ă®i place să conducă, să controleze totul din jurul ei. Deşi voalate, afirmaţiile ei reprezintă ordine ce nu trebuie comentate. Aproape toate frazele ei Ă®ncep cu: "Ar trebui să..." sau "Nu cred că e bine..." Vrea să pară amabilă şi sugerează că sfaturile ei sunt numai Ă®n folosul celorlalţi; de fapt, binele personal este adevăratul scop. N-o contraziceţi, căci nu veşi avea şanse de reuşită, arătaţi-i că sunteţi o persoană adultă, capabilă să ia decizii pentru sine.

6. Casnica
Este mereu preocupată de cămin, de redecorarea lui, de găsirea unor accesorii casnice noi sau reţete culinare. Tot ce-şi doreşte este o ambianţă familială caldă, protectoare, pentru a-şi putea construi la adăpostul acesteia, propriile fantezii. Din păcate, ele nu depăşesc spaţiul casnic. Soţia ideală pentru bărbaţii care nu-şi doresc alături o femeie sofisticată. Dacă totuşi vreţi să-i arătaţi că există alt univers, Ă®ncercaţi să-i oferiţi o viaţă socială mai complexă: mergeţi Ă®n vizite, la film, la concerte, organizaţi petreceri.

7. Regina de gheaţă
Doar o străfulgerare a privirii ei poate "Ă®ngheţa" un bărbat, de la o distanţă apreciabilă. Dacă relaţia curentă nu o satisface, renunţă la bărbatul de lângă ea fără să clipească. Pentru ea, efuziunile sentimentale sau manifestările romantice reprezintă doar o pierdere de vreme. Un sfat: dacă tăcerea ei vă nelinişteşte, n-o Ă®ntrebaţi: " S-a Ă®ntâmplat ceva?", pentru că nu veţi primi vreun răspuns.

8. Petrecăreaţa
Se poartă revoltător, cel puţin Ă®n ochii unor femei de tip "casnic" sau "matern". Adoră petrecerile, vorbeşte tare şi nu sfieşte să atace, cu entuziam, sticla de băutură. De fapt, este o atitudine care maschează un complex de inferioritate sau o timiditate excesivă. Dacă vreţi să o readuceţi cu picioarele pe pământ, adoptaţi, pe moment, acelaşi stil, parând să vă amuzaţi teribil, apoi sugeraţi-i - discret- că e timpul să mergeţi acasă. O modalitate sigură de a o pierde este să-i aruncaţi, nervos, remarci de genul: "Hai odată acasă, nu vezi că te faci de râs!" sau "Chiar vrei să dai gata toată băutura din casă?"

9. Iraţionala
Este o tendinţă care apare mai ales Ă®n cazul unui stres prelungit sau Ă®n urma unui şoc emoţional. Dacă, la bărbaţi, emoţiile şi intelectul sunt două elemente total separate, la femei ele se confundă adesea. Pentru o femeie, trecerea bruscă de la o stare la alta nu este un lucru neobişnuit, Ă®n special dacă este foarte obosită sau preocupată de ceva anume. Cum puteţi amorsa momentul, evitând o ceartă, asiguraţi-o de sentimentele dvs., oferiţi-i o seară plăcută, liniştitoare, Ă®ndemnaţi-o să se culce mai devreme. Probabil că a doua zi Ă®şi va reveni complet.

10. Vampa
O recunoaşteţi uşor, după privirea insinuantă şi mersul lasciv, provocator. Ştie să scoată din minţi un bărbat, fără prea multe cuvinte. Pentru ea, limbajul gesturilor reprezintă totul. Orice femeie poate juca acest rol, cu condiţia să aibă Ă®ncredere Ă®n feminitatea ei. Dacă alegerea ei s-a oprit asupra dvs., vă puteţi considera un bărbat fericit. Nu scăpaţi ocazia - nu veti regreta vreodata!

Cherchez la femme !


05-06-2007 23:01:42
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ops!
de-aia imi zice iubi meu.. shefa :D :D


05-06-2007 23:08:10
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
o mostra de psihologie feminina (ideala sau nu :) ):

"Am momente cand imi dau seama cat de mult tine la mine... si ma simt vinovata cand imi amintesc de cate ori mi-am scos dracii la plimbare in fata lui...
Ma impac cu gandul ca nici el nu a fost ingerash intotdeauna...
Si asa incepe o noua zi in bratele lui."


05-06-2007 23:12:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
ma gandeam si eu...stiu ca asa iti spune...oare are legatura?;)
=D=D


05-06-2007 23:12:53
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

ma gandeam si eu...stiu ca asa iti spune...oare are legatura?;)
=D=D

cind am citit explicatia la punctul Shefa... am zimbit..
ma regasesc in totalitate....
si, acum ca stiu CEVA IN PLUS.... inteleg si mai bine de ce imi spune asa...


05-06-2007 23:14:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
=D=D=D Vezi ce bine te-a perceput...=D=D=D

05-06-2007 23:15:50
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Dom'le, io nu poci sa nu ma-ntreb:
Care-i idiotu ala de barbat, blestemat de Dumnezeu, sa-si doreasca langa el  "femeia ideala" ?!!!


05-06-2007 23:20:18
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

P. Pan 63 a scris:

Dom'le, io nu poci sa nu ma-ntreb:
Care-i idiotu ala de barbat, blestemat de Dumnezeu, sa-si doreasca langa el  "femeia ideala" ?!!!

arata-ne femeia ideala....ianinte de toate
pe urma vedem ce barbat are linga ea si aflam si idiotul :)


05-06-2007 23:21:27
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

fun-funny a scris:


arata-ne femeia ideala....ianinte de toate
pe urma vedem ce barbat are linga ea si aflam si idiotul :)

De unde naiba sa ti-o arat, daca nu exista ? Daca nici macar n-am cautat-o ?
Soro, hai sa-ti zic altfel :
daca  -  Doamne , fereste !  -  as afla-o, as fugi de ea , de mi-ar sfarai calcaiele !!!
Imagineaza-ti-o ca pe-o scorpie, constienta de "idealitatea" ei, ingropandu-si barbatul cel mai putin ideal sau chiar neideal complet (sic),  sub mii de reprosuri, tone de sfaturi, ore-n sir de cicaleala moralizatoare, asezonata cu invataminte si indreptari spre calea cea drapta !


PTIU !!! PIEI, SATANA ! Fie pa pustii !...


05-06-2007 23:33:10
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
mda, ce pot sa zic?
n-o cunosc... n-am vazut-o.. n-am auzit-o..
ferice de voi in acest caz!
de-asta traiti mai putin... dar sinteti mai fericiti :D


05-06-2007 23:40:20
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
PPane, nu trebuie sa te agiti.... un barbat normal... fie el si ueber... n-are cum s-o intilneasca... doar de aia e ideala... bucura-te ca sint femei cu defecte mai mari sau mai mici... si da-i o bere tipului de la CTC...

05-06-2007 23:45:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Tipuri de femei " IT ":


1. Femeia Virus : Cand te astepti cel mai putin, se instaleaza in apartamentul tau si se face stapana. Daca incerci sa o dezinstalezi, pierzi multe lucruri. Daca nu, o sa pierzi totul.

2. Femeia Internet : Trebuie sa platesti ca sa ai acces la ea.

3. Femeia Server : Intotdeauna e ocupata cand ai nevoie de ea.

4. Femeia Windows: Stii ca are multe defecte, dar nu poti trai fara ea.

5. Femeia Apple Macintosh : Atragatoare, fara cusur, destul de scumpa, dar nu prea compatibila cu altele; doar 5 la suta dintre barbati cunosc placerea de a o avea.

6. Femeia PowerPoint: Ideala pt a o prezenta la petreceri, mese de afaceri, etc.

7. Femeia Excel: Se zice ca stie sa faca multe lucruri, dar tu o folosesti doar pt functia bazica.

8. Femeia Word: Intotdeauna te asteapta cu surprize si nu exista nimeni in lume care sa o inteleaga pe deplin.

9. Femeia DOS : Toti au avut-o o data, dar nimeni n-o mai vrea acum.

10. Femeia Backup : Crezi ca are destul, dar la ora de "sa vedem" ii lipseste ceva...

11. Femeia Scandisk : Stim ca e buna si ca vrea sa ajute, dar in realitate nimeni nu stie ce face.

12. Femeia Screensaver : Nu foloseste la nimic, dar te amuza.

13. Femeia Paintbrush : Toata machiaj si nimic de fond...

14. Femeia Harddisk : Isi aminteste de toate, tot timpul.

15. Femeia End-User: Nu face nimic bine si vesnic te intreaba cate ceva.

16. Femeia E-mail : Din fiecare 10 fraze pe care le zice, 9 sunt tampenii.
Zi buna tuturor!


10-06-2007 14:59:44
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
eu ma intreb.. ce barbat si-ar dori femeia ideala???

10-06-2007 21:18:22
   
?? trauma
Cont Sters

Inregistat: 18-07-2005
Mesaje: 125
Da, femeia ideala exista !!!   Si pot  dovedi asta ... minunati-va si voi:

o frumoasa zi de primavara. Isi luase vineri liber pentru a avea trei zile  sa le petreaca cu parintii ei… nu ii mai vazuse de aproape un an. Mai ales ca avea si un motiv special: noua ei masina ajungea joi, cu doar cateva ore inainte de vizita cu pricina.

Dimineata isi facu un termos de cafea sa il aiba la drum - pana la ai ei erau de mers vreo 400 de kilometrii din care prima jumatate pe autostrada.


Cobora la masina, isi puse cafeaua aproape, centura de siguranta, porni motorul. Cu o privire fugara se uita in oglinda. Era multumita de ce vazuse: o blonda frumoasa, la 30 de ani care arata de 25, sigura pe ea. Baga in viteza si porni la drum.

Si merse…. merse….merse…. aproximativ 200 de kilometri de autostrada dupa care motorul a cedat. Masina nu avea cutie automata cum credea ea. Ci manuala. Si dupa 200 de km in treapta 1 de viteza, masina ei cea noua s-a transformat putin…








Strasnika femeie !!!

Ultima modificare facuta de trauma (11-06-2007 18:21:15)


11-06-2007 17:48:25
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
in mod normal.. dupa o asemenea intimplare.. reactia fireasca ar fi sa adaugam pe lista calitatilor unei femei perfecte..: sa fie sofer si mecanic auto
dar nu....
cred ca .. reactia LOR .. ar fi alta: sa nu se apropie de masina si sa nu rivneasca in veci la permisul auto. :D


11-06-2007 18:39:53
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Intamplator cunosc o femeie ideala....cel putin pentru un onorabil reprezentant al sexului tare si mare.....omul de la revolutie incoace nu lucreaza nimic......sta acasa mananca,doarme si se uita in nestire la televizor.....cu greu se mai misca pana la barul de la parterul blocului(intre timp s-a facut cat un mamut!!!)  pentru a-si spala gatul cu o vodca sau o bericica......toate astea pe spezele amaratei care sta sa pice de oboseala(si-a luat doua servicii....).....si treaba asta dureaza din 1990....ei asta da femeie ideala!....sa-i vedeti lacrimile din ochi cand vorbeste despre barbatelul ei care este "asa de sensibil incat nu poate sa faca nici cel mai mic efort.....ca se imbolnaveste"....iti vine sa bagi cartus pe teava,nu alta...

12-06-2007 02:52:12
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63
asta de barbat...;)
oare astia trebuie sa aiba noroc de femei ideale
:rolleyes:


12-06-2007 11:56:16
   
?? crisfin
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2007
Mesaje: 4
tasha mi-a placut foarte mult profilul facut de tine... Daca exista o femeie ideala desigur exista in capul si in imaginatia fiecaruia.Poate doar iubirea face pe cei pe care ii ibim perfecti..!VAI ce stress daca celalalt nu orespunde asteptarilor noastre care de obicei sunt mega....IUBITI FEMEILE asa cum sunt si oamenii in general asa cum sunt si veti observa ca va apropiati de perfectiune in acelasi timp cunaste-te pe tine insuti  si apoi....VA multumesc pt ca m-ati ascultat.SA FITI IUBITI...

12-06-2007 12:45:33
   
?? trauma
Cont Sters

Inregistat: 18-07-2005
Mesaje: 125
"Sunt inalta... Stai! nu vreau sa te intimidez, cel mai bine ma defineste cuvantul "micuta"?! dar nu indraznesc sa-ti spun ca esentele tari se tin in recipiente mici…parul e de un rosu aprins, lung si cret…te intimidez? In acest caz voi fi blonda – sunt draguta si sincera?! Am o slujba buna – dar in nici un caz nu mai buna decat a ta…totul e atat de dragut in jurul meu. Gatesc foarte bine... acum sigur nu te intimidez si nu-ti pot oferi sex din abundenta. Stai! Acum te-am blocat: te doresc si-ti pot oferi totul!!!" sa fie oare un crimpei al dialogului dintre femeia perfecta si un barbat oarecare?

Femeile cauta in permanenta admiratia barbatului, e ca un magnet ce atrage pentru a-si cimenta increderea ca e frumoasa …poate chiar perfecta. De ce are nevoie de "nota" barbatilor? Raspunsul e simplu: te simti femeie cand valoarea ta e scumpa si naste "razboaie" pentru a fi cucerita.

Dar, care e femeia ce place barbatului, care e considerata perfecta? Exista vreun tipar? Ar trebui sa fie un model, o "icoana" la care sa fiu raportata, comparata….insa barbatilor le plac tot felul de femei, ei au preferinte ciudate, opuse, perfectiunea unuia fiind total opusa cu a altuia. Chiar si forma nasului a fost un criteriu al perfectiunii, privirea supusa sau sfredelitoare au fost considerate decisive in alegerea modelului ideal de femeie. Barbatii deschisi, comunicativi prefera o femeie cu sani mari, in timp ce tacutii, religiosii pe cei mici.

Se zice ca femeia trebuie sa fie doamna in societate, gospodina in bucatarie si tipa in pat. Cum as putea sa nu fiu de acord. As face niste scurte precizari totusi.

Cand vine vorba de doamna in societate nu ma refer la acele femei pentru care preocuparea principala este de a cheltui banii barbatilor pentru a deveni cat mai elegante. Ma refer la acele tipe sigure pe ele, independente.

Cand vine vorba de gospodina in bucatarie nu ma refer la faptul ca trebuie sa fie nonstop in bucatarie sa faca mancare, ci doar la faptul ca mancarea pe care o face trebuie sa fie delicioasa:).

Cat despre sex, cand zic tipa nu ma refer la femeia care stie meserie si n-ai nici timp sa-i vorbesti. Ma refer la faptul ca o femeie nu trebuie sa aiba inhibitii in pat, sa aiba initiativa si sa aiba chef de fiecare data cand am eu.

Am gasit pe http://www.***/article/aid/22260/ niste idei interesante despre ceea ce barbatilor NU le place:

1. Femeia care arata ca nu are chef sa faca dragoste.
2. Femeia care nu are niciodata initiativa in viata sexuala.
3. Femeia care nu cunoaste corpul barbatului.
4. Femeia care il face pe partener responsabil ca ea nu are orgasm.
5. Femeia care conduce si monopolizeaza actul sexual.
6. Femeia care este insensibila la tandreturi.
7. Femeia care vorbeste mult in pat.
8. Femeia careia nu-i place propriul ei corp si o si spune, cu detalii.
9. Femeia care este prea preocupata sau obsedata de infatisarea ei.
10. Femeia careia nu-i place sexul oral.
11. Femeia care saruta la nesfarsit.
12. Femeia mult prea serioasa.
13. Femeia prea mamoasa si slaba de inger.
14. Femeia proasta si superficiala.
15. Femeia care este preocupata sau ingrijorata numai de starea financiara a barbatului.
16. Femeia care isi foloseste farmecele doar pentru a-i manipula pe barbati.
17. Femeia care ii povesteste despre fostii ei iubiti.
18. Femeia cu lenjerie intima nepotrivita


12-06-2007 17:08:09
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
sex fara frontiere, fara prejudecati si fara false pudori. vorba cuiva: "in dragoste si in razboi, totul este permis!" poti sa-i oferi asta? nu cred ca se va plictisi prea repede, va fi foarte clar: in alta parte nu prea are sanse sa aibe nici jumate din ce-i dai tu!

doar nu credeti asta :D :D!!!!


16-06-2007 00:22:09
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
cand aud de sex mi se face parul maciuca.cand aud de dragoste se face pufos ,cand aud de amor devine mangaios si cand aud de iubire raman fara par....de-atata dor...

16-06-2007 00:28:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
cred...pentru  ca lucrurile chiar asa stau...ca ne place sau nu sa credem asta...=(
pudoare,pina la un moment dat...
dar cand simti ca nu asta aseapta partenerul...intorci foaia...
ca altfel vorba ta te lasa...se plictiseste...:rolleyes:
de parca numai ei au dreptul s-o faca!!!


16-06-2007 00:29:06
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
:D :D
pot sa dau copy paste la ce am scris mai sus ... si la topicul "barbatul ideal">>


16-06-2007 00:31:06
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la