Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / avem prieteni adevarati?stim sa fim prieteni adevarati?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 9
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
invatam,invatam..si se pare ca tot neinvatati raminem...de ce oare?
ne lovim de orgolii,de ce suntem atat de orbi si nu vedem ca in mainile noastre este cheia succesului...???:rolleyes:


28-04-2007 02:16:33
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
Prietenia adevarata e ca o piatra nestemata,greu de gasit,greu de slefuit si la fel de greu de pastrat.Ca in orice relatie,trebuie sa dai ca sa primesti inapoi.Un prieten adevarat iti va fi alturi si la bine si la greu fara ca sa te judece,sa te critice sau sa iti intoarca spatele cand nici nu te astepti.Prietenia e de nepretuit,atunci cand ai gasit un om care sa merite sa fie numit prieten.Dar mai exista oare prietenii de durata in zilele noastre?Prietenii adevarate...care sa merite pastrate?

28-04-2007 05:13:33
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
PRIETENIA

Este o problema care ii framanta pe unii tineri si ii incita pe parinti.

Prietenia poate fi inteleasa ca o unitate de sentimente, simpatii, idei comune sau mai putin comune, de principii prin care se apropie doua sau mai multe persoane.

Prietenia poate fi inteleasa ca o profunda apropiere sufleteasca. Oricine doreste sa aiba un prieten bun, caruia sa i se poata destainui. Dar cati dintre noi il poate asculta cu tot sufletul si poate chiar ajuta pe acel “timid”? Timiditatea este o infirmitate. De multe ori relatia de prietenie dintre doua sau mai multe persoane este luata in ras de catre ceilalti. Este de ajuns o privire pentru ca sincerul sentiment de simpatie sa incolteasca. De ce nu stim cu totii sa apreciem prietenia adevarata cu ochii sufletului si nu doar a fizicului? “Un om frumos este o bijuterie care in timp se uzeaza, iar un om bun este si ramane vesnic o comoara.”

De cine ne ascundem oare? De noi insine. Oare intelegem toti sensul cuvantului prietenie? A fi prieten nu inseamna numai distractie si bani. Asta in niciun caz nu este o prietenie. Azi tinerii sunt influentati de un curent de conceptii din filme (cel mai des americane) sau reviste prin care prietenia este inteleasa ca un amestec de indrazneala si nebunie.

Este dificil in viata sa fii singur, sa nu ai un prieten caruia sa-i vorbesti, sa nu ai cu cine sa-ti imparti bucuriile, sa nu ai un umar pe care sa plangi (la nevoie). Este un dezastru sa n-ai cu cine sa razi, sa gandesti, sa meditezi.

Se spune ca generatia noastra este o generatie fara limite, asta inseamna ca nu ii lipseste nimic si totusi ii lipseste ceva, esentialul: prietenia. Ar trebui sa ne dezvaluim gandurile acum cand inca mai putem, sa ne dorim sa fim cu cineva cu care sa ne intelegem reciproc.

Zambetele noastre timide nu pot umple sufletul dornic de frumos, de fericire, de prietenie. Noi toti dorim si vrem sa avem prieteni, dar nu toti prietenii sunt buni...

Acel prieten bun, care nu te lasa la greu, caci despre acest prieten vreau sa vorbesc, cred ca are multe calitati ce trebuie amintite. Acest prieten bun este atent, stie sa observe cand ti-e greu, este acolo unde si cand ai nevoie. Este iubitor, stie sa mangaie, stie sa se comporte frumos, are capacitatea sa iubesca neconditionat, acest prieten nu va avea despre sine o parere mai buna, ci este egalul tau, acest bun prieten va avea intotdeauna usa deschisa si va fi gata sa te primeasca cu dragoste.

Pe drumul vietii, greu si anevoios, atunci cand intampini greutati acest prieten va sti sa se uite inapoi, sa se intoarca, sa iti dea mana, sa te ajute sa te ridici si mai mult sa te ajute sa mergi mai departe. Un prieten bun cred ca nu va cauta sa faca ce-i place lui, ci va cauta sa faca ce iti place si te ajuta pe tine.

Un bun prieten nu te va judeca si va gasi circumstante atenuante pentru tine, un bun prieten este langa tine si te va ajuta sa cauti solutii de rezolvare la problemele tale. Greutatile tale vor fi şi greutăţile lui, bucuriile tale vor fi şi bucuriile lui, va plânge alături de tine si va rade alaturi de tine. El va sti sa simta alaturi de tine, cand vei fi bolnav el va simti durerea la fel ca tine. Acest prieten bun este bland, gentil si milos. Un bun prieten este capabil sa ierte si sa uite!

Un bun prieten nu te va jigni, nu iti va vorbi urat, un bun prieten nu te dezamageste, ci iti va fi credincios, nu se va preface niciodata.

Un bun prieten stie sa se ingrijeasca de tine, lipsa ta va fi completata de surplusul lui, ce este al lui este si al tau. Un bun prieten iti va da speranţa, un bun prieten te va face sa fii tare, un bun prieten te va ajuta sa vezi soarele ce se ascunde dincolo de norii negri, un bun prieten te va motiva pentru a merge mai departe atunci cand tu nu mai poti si nu mai vrei, cand vei dormi el va veghea asupra ta, cand vei fi pe drum te va apara, te va ocroti. Inima lui va bate in acelasi ritm ca si inima ta, acest prieten bun te va intelege si ingadui cu toate slabiciunile tale.

Acest prieten bun este gata, este pregatit chiar sa moara pentru tine...

E greu să îl găseşti, dar dacă ai reuşit acest lucru cred că poţi fii fericit!

“Prietenia este rodul timpului, ii trebuie ani sa se coaca, in timp ce dragostea este ca fulgerul, uneori nascuta din furtuna”.(G.Garibaldi)
“Prietenia precede dragostea, apoi o imbogateste” (Marin Preda).
“Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste! ”.

Da, multi dintre noi ne laudam ca toti din jurul nostru ne sunt prieteni si avem un mare numar de prieteni, dar cu siguranta acest lucru nu este real.

In general, prietenii nu se pot numara pe degetele de la o mana, deoarece adevaratul prieten este cel care iti este alaturi atat la bine cat si la greu.

Sunt oameni care sunt alaturi de ceilalti doar in momentele frumoase ale vietii, ce se petrec de-a lungul timpului, iar cand calalalt trece cel putin printr-un impas acestia ii intorc spatele brusc, pentru a nu-si complica viata cu problemele lui.

Un asfel de om nu se poate numi prieten adevarat. De obicei in ziua de azi, cei mai multi dintre oameni sunt falsi. Greu mai poti gasi un om cinstit din toate punctele de vedere.

Eu consider ca este prieten doar cel ce iti este alaturi la bine si la greu, se bucura de fericirea celuilalt si plange la suferinta acestuia.

Eu apreciez din tot sufletul o prietenie sincera si mi-as dori ca si ceilalti sa faca la fel, dar acest lucru este aproape imposibil.
Nu pot intelege de ce uneori suntem atat de rai si nu putem incerca sa avem un suflet mai bun, sa-i ascultam mai mult pe prietenii nostrii si sa-i sprijinim pe acestia din punct de vedere moral cel putin cand ei au nevoie de noi.

O vorba buna eu consider ca are valoarea unei comori morale pentru sufletul uman, dar din nefericire nu stim sa apreciem toti acest lucru.

Mai exista acele situatii in care prietenii pot fi falsi si in acesta situatie se adevereste motto-ul: ‘Fereste-ma Doamne de prieteni, caci de dusmani ma feresc singur!’

Un singur sfat esential am sa le dau celor ce-mi citesc ideile: Selecteaza-ti prietenii! Nu uita ca adevaratii prieteni dintr-o viata nu se pot numara pe degetele de la o mana si incearca sa acorzi in sensul propriu al prieteniei o parte a sufletului tau doar celui care merita spre a nu fi dezamagit intr-un final!


28-04-2007 05:18:36
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
de nu ai 4-5 prieteni care sa se bucure odata cu realizarile tale si care sa  fie aproape la durere...viata va fi pustie...suntem nascuti sa nu fim singuri ,...dragostea,amorul,iubirea ,credinta ca o aureola peste destin!

bosss a scris:

PRIETENIA

Este o problema care ii framanta pe unii tineri si ii incita pe parinti.

Prietenia poate fi inteleasa ca o unitate de sentimente, simpatii, idei comune sau mai putin comune, de principii prin care se apropie doua sau mai multe persoane.

Prietenia poate fi inteleasa ca o profunda apropiere sufleteasca. Oricine doreste sa aiba un prieten bun, caruia sa i se poata destainui. Dar cati dintre noi il poate asculta cu tot sufletul si poate chiar ajuta pe acel “timid”? Timiditatea este o infirmitate. De multe ori relatia de prietenie dintre doua sau mai multe persoane este luata in ras de catre ceilalti. Este de ajuns o privire pentru ca sincerul sentiment de simpatie sa incolteasca. De ce nu stim cu totii sa apreciem prietenia adevarata cu ochii sufletului si nu doar a fizicului? “Un om frumos este o bijuterie care in timp se uzeaza, iar un om bun este si ramane vesnic o comoara.”

De cine ne ascundem oare? De noi insine. Oare intelegem toti sensul cuvantului prietenie? A fi prieten nu inseamna numai distractie si bani. Asta in niciun caz nu este o prietenie. Azi tinerii sunt influentati de un curent de conceptii din filme (cel mai des americane) sau reviste prin care prietenia este inteleasa ca un amestec de indrazneala si nebunie.

Este dificil in viata sa fii singur, sa nu ai un prieten caruia sa-i vorbesti, sa nu ai cu cine sa-ti imparti bucuriile, sa nu ai un umar pe care sa plangi (la nevoie). Este un dezastru sa n-ai cu cine sa razi, sa gandesti, sa meditezi.

Se spune ca generatia noastra este o generatie fara limite, asta inseamna ca nu ii lipseste nimic si totusi ii lipseste ceva, esentialul: prietenia. Ar trebui sa ne dezvaluim gandurile acum cand inca mai putem, sa ne dorim sa fim cu cineva cu care sa ne intelegem reciproc.

Zambetele noastre timide nu pot umple sufletul dornic de frumos, de fericire, de prietenie. Noi toti dorim si vrem sa avem prieteni, dar nu toti prietenii sunt buni...

Acel prieten bun, care nu te lasa la greu, caci despre acest prieten vreau sa vorbesc, cred ca are multe calitati ce trebuie amintite. Acest prieten bun este atent, stie sa observe cand ti-e greu, este acolo unde si cand ai nevoie. Este iubitor, stie sa mangaie, stie sa se comporte frumos, are capacitatea sa iubesca neconditionat, acest prieten nu va avea despre sine o parere mai buna, ci este egalul tau, acest bun prieten va avea intotdeauna usa deschisa si va fi gata sa te primeasca cu dragoste.

Pe drumul vietii, greu si anevoios, atunci cand intampini greutati acest prieten va sti sa se uite inapoi, sa se intoarca, sa iti dea mana, sa te ajute sa te ridici si mai mult sa te ajute sa mergi mai departe. Un prieten bun cred ca nu va cauta sa faca ce-i place lui, ci va cauta sa faca ce iti place si te ajuta pe tine.

Un bun prieten nu te va judeca si va gasi circumstante atenuante pentru tine, un bun prieten este langa tine si te va ajuta sa cauti solutii de rezolvare la problemele tale. Greutatile tale vor fi şi greutăţile lui, bucuriile tale vor fi şi bucuriile lui, va plânge alături de tine si va rade alaturi de tine. El va sti sa simta alaturi de tine, cand vei fi bolnav el va simti durerea la fel ca tine. Acest prieten bun este bland, gentil si milos. Un bun prieten este capabil sa ierte si sa uite!

Un bun prieten nu te va jigni, nu iti va vorbi urat, un bun prieten nu te dezamageste, ci iti va fi credincios, nu se va preface niciodata.

Un bun prieten stie sa se ingrijeasca de tine, lipsa ta va fi completata de surplusul lui, ce este al lui este si al tau. Un bun prieten iti va da speranţa, un bun prieten te va face sa fii tare, un bun prieten te va ajuta sa vezi soarele ce se ascunde dincolo de norii negri, un bun prieten te va motiva pentru a merge mai departe atunci cand tu nu mai poti si nu mai vrei, cand vei dormi el va veghea asupra ta, cand vei fi pe drum te va apara, te va ocroti. Inima lui va bate in acelasi ritm ca si inima ta, acest prieten bun te va intelege si ingadui cu toate slabiciunile tale.

Acest prieten bun este gata, este pregatit chiar sa moara pentru tine...

E greu să îl găseşti, dar dacă ai reuşit acest lucru cred că poţi fii fericit!

“Prietenia este rodul timpului, ii trebuie ani sa se coaca, in timp ce dragostea este ca fulgerul, uneori nascuta din furtuna”.(G.Garibaldi)
“Prietenia precede dragostea, apoi o imbogateste” (Marin Preda).
“Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste! ”.

Da, multi dintre noi ne laudam ca toti din jurul nostru ne sunt prieteni si avem un mare numar de prieteni, dar cu siguranta acest lucru nu este real.

In general, prietenii nu se pot numara pe degetele de la o mana, deoarece adevaratul prieten este cel care iti este alaturi atat la bine cat si la greu.

Sunt oameni care sunt alaturi de ceilalti doar in momentele frumoase ale vietii, ce se petrec de-a lungul timpului, iar cand calalalt trece cel putin printr-un impas acestia ii intorc spatele brusc, pentru a nu-si complica viata cu problemele lui.

Un asfel de om nu se poate numi prieten adevarat. De obicei in ziua de azi, cei mai multi dintre oameni sunt falsi. Greu mai poti gasi un om cinstit din toate punctele de vedere.

Eu consider ca este prieten doar cel ce iti este alaturi la bine si la greu, se bucura de fericirea celuilalt si plange la suferinta acestuia.

Eu apreciez din tot sufletul o prietenie sincera si mi-as dori ca si ceilalti sa faca la fel, dar acest lucru este aproape imposibil.
Nu pot intelege de ce uneori suntem atat de rai si nu putem incerca sa avem un suflet mai bun, sa-i ascultam mai mult pe prietenii nostrii si sa-i sprijinim pe acestia din punct de vedere moral cel putin cand ei au nevoie de noi.

O vorba buna eu consider ca are valoarea unei comori morale pentru sufletul uman, dar din nefericire nu stim sa apreciem toti acest lucru.

Mai exista acele situatii in care prietenii pot fi falsi si in acesta situatie se adevereste motto-ul: ‘Fereste-ma Doamne de prieteni, caci de dusmani ma feresc singur!’

Un singur sfat esential am sa le dau celor ce-mi citesc ideile: Selecteaza-ti prietenii! Nu uita ca adevaratii prieteni dintr-o viata nu se pot numara pe degetele de la o mana si incearca sa acorzi in sensul propriu al prieteniei o parte a sufletului tau doar celui care merita spre a nu fi dezamagit intr-un final!


Ultima modificare facuta de IRENNE43 (28-04-2007 12:50:11)


28-04-2007 12:49:35
   
?? vycky
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2007
Mesaje: 17
Cind ai un prieten adevarat nu te vei simti singur niciodata oriunde te-ai afla: intr-un spital, intre cei patru pereti ai locuintei tale, la mare distanta fata de locul in care traieste el. Chiar daca fizic nu iti este aproape stii ca sufleteste iti este alaturi. Un prieten adevarat nu te va rani niciodata pentru ca s-ar rani pe sine.Un prieten traieste odata cu tine aceleasi stari pe care le traversezi in decursul unei vieti.
Sa iti faci un prieten  nu este poate atit de greu cum este sa stii sa il pastrezi.Intre prieteni nu trebuie sa lipseasca comunicarea, este singura solutie de a putea rezista in timp. Cind ai un prieten il accepti asa cum este(cu bune si rele, nimeni nu este perfect), il poti corecta dar nu ii poti cere sa se schimbe.Cum poti numi pe cineva prieten sau cind ii atribui aceasta calitate?Poti intoarce spatele unui prieten cand are nevoie de tine?Un prieten te poate dezamagi?
Sint intrebari pe care ar trebui sa ni le punem toti inainte de a atribui aceasta calitate unui om?


29-04-2007 11:06:30
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
"Prieten - o persoana care te cunoaste si inca te place."
"Prieten este acela in fata caruia poti gandi cu voce tare"
" Prieten este acela care NU-ti cheltuie banii cand are ocazia ! "
Cum gasim prieteni? De unde shtim ce shtim? Nu vom shtii niciodata pt ca uneori ajungem sa ne surprindem pe noi inshine, prin anumite decizii pe care le luam...
Cred ca un prieten adevarat ar putea sa intzeleaga aceasta latura atat de schimbatoare a naturii umane, ar putea sa treca cu vederea anumite imperfectziuni, ar putea sa ne accepte asha cum suntem noi in realitate. Nu este obligat s-o faca, iar noi daca vrem sa ne consideram "buni prieteni" intzelegem shi aspecte de acest gen... Bani cu imprumut sau alte chestii similare... sa zicem ca la un anumit punct ne bazam pe corectitudinea omului...
Oricum decat un prieten in spate mai bine un dusman in fata.
Un prieten este o persoana care este acolo cand ai nevoi de cineva sa te asculte, sa te srijine, o persoana cu care sa poti imparti si bucurii si tristeti.
O persoana pe care sa o poti suna la orice ora si sa stii ca te va ajuta daca ai nevoie.
Pot sa spun ca o persoana fara prieteni este o persoana foarte saraca, dar si trista in acelasi timp.
Avem nevoie de prieteni pentru ca suntem oameni si traim alaturi de oameni, nu suntem pustnici care traiesc in fundul padurii.
Prieten este cel care nu te da de gol in fata altora , care nu te vb pe la spate , care desi te invidiaza nu iti doreste raul , care shtie sa tina un secret , care nu vrea sa-ti "sexeze" nevasta , care nu iti cere bani imprumut si uita sa ti mai dea ... cam greu de gasit nu ?
Si aici as mai avea de punctat ...(dar in alta zi) un barbat si o femeie nu prea au nimic in comun in afara de "intercourse". Asa ca prietenie nu prea are cum sa existe!! ..Expicatii in alta zi!


29-04-2007 12:22:51
   
?? vycky
Cont Sters

Inregistat: 29-04-2007
Mesaje: 17
Prietenia este o relatie pe care ti-o rinduiesti singur. S-ar putea zice ca rudele ni le da Dumnezeu si prietenii ni-i alegem noi. Prietenia este o relatie in care esenta este iubirea si respectul reciproc. Deci, iubirea reciproca si respectul reciproc. In esenta prieteniei se uneste iubirea si respectul, nu numai iubire sau numai respect, ci iubire si respect, dar din amândoua partile. Prietenia este cu reciprocitate. Nu poti sa zici ca esti prieten cu cineva care nu-ti raspunde la iubire cu iubire si la cinstire cu cinstire.

29-04-2007 12:42:49
   
Bebeluu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 09-09-2005
Mesaje: 189


01-05-2007 20:40:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
mda...simpatica fotografia...
as vrea sa stiu in timp..cat poate tine prietenia
dintre cele doua fete...oricum forever... as zice never
am avut si eu prietene in tinerete...dar odata maritate...distanta...
preocuparile,copii,fac ca aceste prietenii sa dispara in timp..=(


01-05-2007 23:24:45
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
as vrea sa  fac o surpriza placuta prietenilor si amicilor mei de pe 3x de la 1 an si cateva luni de la inscrierea mea pe acest site. urmeaza surpriza :) :)

Ultima modificare facuta de bosss (02-05-2007 02:08:45)


02-05-2007 01:20:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Imi pare rau...
in ce ma priveste n-am gustat surpriza...
sau nu ti-a reusit?
mai incerci o data?=)


02-05-2007 02:06:18
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861

tasha 1951 a scris:

Imi pare rau...
in ce ma priveste n-am gustat surpriza...
sau nu ti-a reusit?
mai incerci o data?=)

daca nu te grabeai sa postezi ar fi avut alt farmec :(


02-05-2007 02:07:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
scuze...dar mi-ai starnit interesul...
legat de surpriza...am vrut sa dorm linistita ca -am vazut-o!=)


02-05-2007 02:11:28
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
e pentru dimineata.dureaza mult sa fie facuta si nu trebuie sa apara alte postari :(

02-05-2007 02:12:24
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861


violeta25, vanda, ursuletul, alina, teroristu, tase, scorpi@, roxanika18, rekinoo, piticotu

Ultima modificare facuta de bosss (07-05-2007 16:46:58)


02-05-2007 02:29:51
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861



mya07, minunatu, mihaidan, master_g, manuela24, leunr.1, kreatza, honolulu si mikeee, honolulu, helena

Ultima modificare facuta de bosss (07-05-2007 16:48:27)


02-05-2007 02:34:35
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
 


haladitu, hawkyyy, foo2_10bot, exa, emanuelle2, dudismen, devi, bosss, blondina2

Ultima modificare facuta de BOSSS (20-06-2007 01:40:47)


02-05-2007 02:39:55
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861




Ultima modificare facuta de bosss (07-05-2007 16:46:02)


02-05-2007 02:43:38
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
bebeluu, bebe_luc, al_crapone, adyna, 2late, GOGOMANUL, vadrea, stefpzez, singurik@, radu_4love, iubit@, iria, dr_mendark, bluevaler, anghelos, anca_ct

Ultima modificare facuta de bosss (07-05-2007 16:53:19)


02-05-2007 03:00:25
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861


Ultima modificare facuta de bosss (02-05-2007 04:57:31)


02-05-2007 04:42:49
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
unii dintre cei mai vechi de pe acest site: dreamer, calin_sb, flypper, wscorpio (azi wersus), sydney, simona_b, mondi, GIULIO, fun-funny, didier, brenda, bombardea, adi_tm, @ngel, ioszi _ ro, chrisdrag, adyxxx

Ultima modificare facuta de bosss (07-05-2007 16:54:42)


02-05-2007 04:47:37
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

bosss a scris:

o noua serie cu dintre cei mai vechi de pe 3x dintre care unii nu mai sint pe acest site.
dreamer, calin_sb, flypper, wscorpio (azi wersus), sydney, simona_b, mondi, GIULIO, fun-funny, didier, brenda, bombardea, adi_tm, @ngel, ioszi _ ro, chrisdrag, adyxxx


mor de dorul lor...

Ultima modificare facuta de fun-funny (09-05-2007 14:10:32)


02-05-2007 05:04:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ciudat este Internetul,
vezi, poti lega prietenii care in timp
pot devenii mai durabile chiar decat cele din real life...=(


02-05-2007 10:22:02
   
ioana_cd
Femeie

Nou venit

Inregistat: 27-01-2007
Mesaje: 12
Doamne, apara-ma de prieteni, ca de dusmani stiu eu sa ma apar ! Nu am prieteni pt ca sunt o persoana suspicioasa pana la Dzeu si miros imediat inselatoria. Am prieteni de ocazie. Daca sunt solicitata, fac bine, ajut, fara sa astept recunostinta neaparat. Am ajutat o colega si ea s-a dus la director prin spate sa ma parasca ! iata prieteni din ziua de azi !

02-05-2007 11:10:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
mda,te cred...
toti avem dezamagirile noastre ...mai mari sau mai mici legate de prieteni,mi s-a intamplat si mie sa mi se intoarca spatele...si culmea tocmai una dintre prietenele pe care am ajutat-o mult...=(


02-05-2007 11:23:39
   
Multumesc
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Desigur, aveti acceptul lor sa puneti aceste poze pe forum. In rest totul suna cam melodramatic. Ce multi am fost ce putini am ramas.

02-05-2007 18:47:03
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255

ioana_cd a scris:

Doamne, apara-ma de prieteni, ca de dusmani stiu eu sa ma apar ! Nu am prieteni pt ca sunt o persoana suspicioasa pana la Dzeu si miros imediat inselatoria. Am prieteni de ocazie. Daca sunt solicitata, fac bine, ajut, fara sa astept recunostinta neaparat. Am ajutat o colega si ea s-a dus la director prin spate sa ma parasca ! iata prieteni din ziua de azi !

ioana .... cu toata sinceritatea iti spun ca daca nu ai prieteni inseamna ca esti tare saraca ..... imi pare rau pt tine ...poate in timp aceasta suspiciune isi va pierde din intensitate si vei simti ce inseamna sa nu fi singur ....e adevarat ca de multe ori ne inesam in privinta celor pe care ii numim prieteni ... dar totul dispare cand 1 din 100 se dovedeste a fi un om de incredere ...un prieten adevarat ...fara ghilimelele de rigoare


02-05-2007 19:04:11
   
@ngel
Femeie

Nou venit

Inregistat: 15-04-2005
Mesaje: 88
asa .. bun .. cine a pus pozele destept baiat sau fata .. fie el ce o fi .. dar DESTEPT .. pacat insa de anumite "lucruri" .. pacat ca nu toata lumea stie ce inseamna sa fii PRIETEN... pacat ca din toti cei care sunt acolo numai uniiauinteles cu adevarat sensul cuvantului "prieten" ..

FUN .. vei ramane mereu PRIETENA mea asa cum si eu am ramas a ta .. si noi vom sti intotdeauna ce inseamna o adevarata prietenie .. stim ce inseamna sa te bucuri pentru fericirea celui drag sau sa plangi alaturi de el atunci cand este cazul ...

Fiind mai veche decat cel sau cea care a " initiat" aceasta poveste pot spune ca ii stiu pe toti, sau poate chiar pe toti .Din toate pozele care sunt expuse, sunt  putini cei care se pot numi prieteni .. ii numeri pe degetele de la o mana ... hmm .. hai sa nu fiu chiar asa de "taioasa" si sa spun de la 2 maini .. oricum sunt persoane care imi sunt dragi si imi vor fi dragi tot mereu .. sunt persoane cu care imi va face placere sa vb tot timpul .. MIE DOR DE VOI DRAGILOR .. si hai  .. la fel ca atunci .. fiecare cu butoiul lui .. MIE DOR DE ZILELE ACELEA ...


02-05-2007 20:43:59
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
uite vezi, de-aia.. :) :)
stii tu..

ps. apropo.. boss e baiat nu el sau ea (ti-ai iesit din mina :D)

Ultima modificare facuta de fun-funny (02-05-2007 21:16:02)


02-05-2007 21:15:13
   
@ngel
Femeie

Nou venit

Inregistat: 15-04-2005
Mesaje: 88

fun-funny a scris:

uite vezi, de-aia.. :) :)
stii tu..

ps. apropo.. boss e baiat nu el sau ea (ti-ai iesit din mina :D)



da mandro ai dreptate .. de cand nu am mai intrat nu mai stiu care cum si in ce fel .. sa imi traiesti ..


02-05-2007 21:18:54
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
daca va place cea ce am facut o sa mai revin si cu alte poze :)

02-05-2007 23:08:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ne place ,
evident,...eu imi cer scuze daca ti-am stricat aseara postarea..=)


02-05-2007 23:28:47
   
?? Don Qihote
Cont Sters

Inregistat: 13-02-2007
Mesaje: 116
bosss: iesi din prv dute drac de expirat
bosss: si ma rog ce ai de gand sa ii faci lu manu mah babalacule?
Don Qihote: salvatorule..
bosss: eject


03-05-2007 00:09:39
   
?? Don Qihote
Cont Sters

Inregistat: 13-02-2007
Mesaje: 116

Don Qihote a scris:

bosss: iesi din prv dute drac de expirat
bosss: si ma rog ce ai de gand sa ii faci lu manu mah babalacule?
Don Qihote: salvatorule..
bosss: eject



cam asta exprimarea omului care il admiri! manuela

Ultima modificare facuta de Don Qihote (03-05-2007 00:10:49)


03-05-2007 00:10:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Rafuieli personale?
Eu zic ca ar fi mai bine sa va spalati rufele in privat...
:rolleyes:


03-05-2007 00:13:57
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255
tasha ai dreptate ..... florine ..... nu e treaba ta pe cine admir eu ..... nu e nevoie sa mi spui tu ce si cum ....spre deosebire de tine pe liviu il cunosc real asa ca are un mare avantaj in fata ta ...... te am rugat sa termini si niciodata sa nu mai indraznesti sa mi scri numele ...... te am rugat....... gata

Ultima modificare facuta de MANUELLA (03-05-2007 00:16:46)


03-05-2007 00:16:32
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255
si te mai rog ceva ...daca nu ai nimic de scris referitor la titlul acestui topic fa mi favoarea si nu mai posta aici ....asta daca ti a mai ramas o urma de omenie din ce credeam eu

03-05-2007 00:24:32
   
?? Don Qihote
Cont Sters

Inregistat: 13-02-2007
Mesaje: 116
eu am avut intotdeauna..tu nu ai avut.crezind  in altii! oricum te-ai mai fript o data! asa ca insista!

Ultima modificare facuta de Don Qihote (03-05-2007 01:14:02)


03-05-2007 01:13:45
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ovidiu nu vede pozele....
asa ca ii voi "citi" eu..
ovi.. sint pozele de la intilnirea noastra.. dar decupate cu chipul fiecaruia... :)
si, mai sint pozele unor chatisti vechi.. de atunci...


03-05-2007 02:23:16
   
?? aditza 112
Cont Sters

Inregistat: 10-04-2007
Mesaje: 31
bah treabai ca ei sunt mah ii cunosc sunt simpatici sa traiasca sanatosi si fericitzi

03-05-2007 15:47:28
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
prietenul ( preitena) adevarat(a) este cel(cea) pe mina caruia iti poti lasa casa, masina, femeia ( barbatul) , copii, fara a te teme de consecinte nefaste..... :D

04-05-2007 00:13:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un prieten bun e ca un sutien greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strins si intotdeauna aproape de inima ta!

04-05-2007 00:15:59
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
... sau ca o pereche de boxeri : sa nu-ti intre-n cur, sa nu te roada-ntre vintre si sa-ti lase madularu sa "respire"...
:D:D:D


04-05-2007 00:37:15
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Deja ne intrecem in definitii.Un prieten este ala care face pentru tine, tot binele pe care i l-ai face si tu lui. Altfel este un fraier.

04-05-2007 00:39:18
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

Ak-47 a scris:

Deja ne intrecem in definitii.Un prieten este ala care face pentru tine, tot binele pe care i l-ai face si tu lui. Altfel este un fraier.

esti cam pe dinafara :(


04-05-2007 00:44:41
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337
Cioc, cioc, poate  ma primesti si pe mine inauntru, eu te-as primi pe tine, conform definitiei de mai sus sintem sau nu prietene. :D ;)

04-05-2007 00:52:06
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pai, dac-o simti ca-ti intra-n cur, daca te roade, daca...., asta numa'  tu poti s-apreciezi ... :D:D:D

04-05-2007 00:55:48
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
cum se numeste asta,ironie,pamflet,bascalie,cuvinte cu dublu sens...
P. Pan 63 a scris:

Pai, dac-o simti ca-ti intra-n cur, daca te roade, daca...., asta numa'  tu poti s-apreciezi ... :D:D:D


04-05-2007 00:59:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Prietenii sint ca si coardele viorii;nu trebuie sa intinzi coarda prea mult..
In trei feluri se pastreaza prietenul:a-l onora in prezenta,a-l lauda in absenta si a-l servi la nevoie...


04-05-2007 00:59:27
   
Ak-47
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 24-04-2007
Mesaje: 337

P. Pan 63 a scris:

Pai, dac-o simti ca-ti intra-n cur, daca te roade, daca...., asta numa'  tu poti s-apreciezi ... :D:D:D


Probabil, fiecare vorbeste raportindu-si propia experienta, la ceea ce aude sau vede ca se intimpla cu alta persoana.Ce ar face Pan Zeul panicii la greci  in asemenea situatei, ramine de vazut pe mai departe.


04-05-2007 01:01:32
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 9    
Mergeti la