Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / dorinte    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

Dorianne a scris:

foamea de cunoastere naste dorinta,perseverenta te ajuta sa finalizezi....in mine creste o dorinta,poate cea mai arzatoare:sa ajut oamenii...


-Frumos spus,draga mea, dar ce te faci daca ei refuza?!
Imi doresc sa nu fie asa!


22-09-2007 03:08:42
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
au refuzat cei ce s-au crezut mai presus de ochii mei....orgoliosii!....chiar si aici pe 3x am avut acest refuz ...am vrut sa-i ofer ce am mai bun ,toate bogatiile mele ...hm...."nu am sani apetisanti,nu am functii,nu am apartament central...."....nu mi-ar fi mila de l-as intalni ca sufera cu una cu sanii rotunzi,doamna patroana sau cine stie ce femeie care a uitat sa mai fie femeie si se preface in sefa!"....

22-09-2007 20:16:55
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

Tu-Dora a scris:

au refuzat cei ce s-au crezut mai presus de ochii mei....orgoliosii!....chiar si aici pe 3x am avut acest refuz ...am vrut sa-i ofer ce am mai bun ,toate bogatiile mele ...hm...."nu am sani apetisanti,nu am functii,nu am apartament central...."....nu mi-ar fi mila de l-as intalni ca sufera cu una cu sanii rotunzi,doamna patroana sau cine stie ce femeie care a uitat sa mai fie femeie si se preface in sefa!"....


...dar sunt si oameni care-ti multumesc pt. prietenia ta!
   Si asta inseamna inca mult!


23-09-2007 00:35:18
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
da,sunt destui ,si asta e fericirea mea....ca am reusit sa le readuc zambetul pe suflet,macar cu o vorba buna,sincera,inteligenta....in general sunt pacifista..si ma bucur pt mine ca sunt asa....


Euryanthe a scris:


Tu-Dora a scris:

au refuzat cei ce s-au crezut mai presus de ochii mei....orgoliosii!....chiar si aici pe 3x am avut acest refuz ...am vrut sa-i ofer ce am mai bun ,toate bogatiile mele ...hm...."nu am sani apetisanti,nu am functii,nu am apartament central...."....nu mi-ar fi mila de l-as intalni ca sufera cu una cu sanii rotunzi,doamna patroana sau cine stie ce femeie care a uitat sa mai fie femeie si se preface in sefa!"....


...dar sunt si oameni care-ti multumesc pt. prietenia ta!
   Si asta inseamna inca mult!


23-09-2007 01:56:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Aminteste-ti,... sa-l imbratisezi cu dragoste pe cel de langa tine.... pentru ca aceasta este singura comoara pe care o poti oferi cu inima si nu te costa nimic.
Aminteste-ti,... sa spui... "TE IUBESC".... partenerului si persoanelor pe care le indragesti,... dar mai ales sa o spui din inima.
O sarutare si o imbratisare..... vor alina durerea atunci cand sunt sincere.
Aminteste-ti,.... sa-i tii pe cei dragi de mana si sa pretuiesti acel moment,... pentru ca intr-o zi acea persoana nu va mai fi langa tine.

:rolleyes:


24-09-2007 12:45:08
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Da-mi Doamne puterea sa iubesc fara sa cer iubire,
si daca primesc iubire,da-mi Doamne puterea sa o las sa fie libera!


28-09-2007 20:01:02
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

Doriana-e a scris:

Da-mi Doamne puterea sa iubesc fara sa cer iubire,
si daca primesc iubire,da-mi Doamne puterea sa o las sa fie libera!


Asta dorinta chiar imi placu... ;)
Mai ales ca adie si-un vint de sinceritate prin ea! :)


29-09-2007 00:42:48
   
toohot
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-05-2007
Mesaje: 46
sau un vant de...stiu ca asta nu se va intampla niciodata, dar eu totusi imi doresc?!? :D)

29-09-2007 02:26:51
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169
Imi doesc ca prietenii mei vituali sa-si poata indeplini toate dorintele!

Tuturor celor ce citersc, le doresc un sfarsit de saptamana minunat!


29-09-2007 03:22:05
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

tasha 1951 a scris:

In inima mea se aduna cu fiecare zi care trece atat de multe sentimente si atat de multe ganduri. Emotii care ma fac sa simt ca traiesc, trairi fara de care nu pot sa visez. Imi doresc atat de multe de la viata, de la mine, de la ceilalti. Imi doresc sa stiu ca sunt apreciata pentru ceea ce sunt, pentru ceea ce fac pentru ceilalti. Imi doresc sa simt ca sunt iubita mai presus de defecte si prejudecati. Imi doresc sa cunosc cele mai ascunse coltisoare ale sufletului meu. Acolo unde am ascuns acele sentimente pe care le-am transformat in diamante. Am primit atatea bogatii de la ceilalti incat simt ca inima mea este infinita. Teama ca nu vor avea loc a disparut atunci cand am descoperit ca pot impartasi cu altii ceea ce am primit.
Exista oameni care-si doresc sa traiasca minuni, acele minuni pe care le pot face doar sfintii. Fiecare zi care trece pentru mine este o minune. Sunt atenta la tot ce se petrece in jurul meu si stiu ca micile detalii creeaza minunatele tablouri ale vietii. Sunt atat de recunoscatoare ca traiesc, ca exista oameni in viata mea care-mi ofera atata bogatie sufleteasca. Sunt oameni minunati care stiu sa zambeasca, stiu sa planga atunci cand este nevoie, care stiu sa ajutesi care-mi implinesc viata prin prezenta lor.
Am intalnit oameni care m-au placut mai putin si carora le-a displacut felul meu de a fi. Si acei oameni mi-au oferit fara sa stie o bucatica din minunea lor. Pe moment ma suparam si apoi descopeream in spatele cuvintelor si faptelor lor lumina din sufletele lor. Sunt placute acele momente cand soarele iese de dupa nori si zaresti primele raze. Te rogi ca puterea lor sa creasca si sa-ti lumineze privirea. Astfel vad lumina din spatele fiecarui cuvant urat sau gest jignitor.
Sunt recunoscatoare ca am posibilitatea sa-mi aleg singura drumul pe care vreau sa merg. Imi doresc sa reusesc sa-mi traiesc visele. Voi nu va doriti?....=)


Well...nu stiu cum si de ce mi-a scapat pana acuma.Cand ma gandesc ce varsta are Tashica noastra,imi dau seama ca nu mi-ar veni in cap decat o femeie deja obosita de stresul grijii familiei,la pachet cu tot ce-i lipseste romanului,devenind inevitabil acra,sau mai exact,imaginea tipica de soacra :)
In schimb,vedem nu un copac uscat,ci o gradina cu flori.Flori ce tot infloresc,indiferent de varsta gradinii.Asa mi-o si inchipui,printre flori.
Si acuma on topic:
1.Mi-as dori ca orice om sa-si pastreze tineretea ca si Tasha
2.Doresc tuturor copiiilor parinti deschisi,blanzi si prietenosi ca si Tasha
3.Imi doresc sa nu ma schimb,sa continui sa privesc spre orice,fie si site numit "matrimoniale",unde si acolo desigur,gasesc oameni ca si Tasha
Si atunci...eu sint linistit ca restul vin de la sine ;)


29-09-2007 09:56:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Vai ,Ossy...m-ai coplesit...zau asa...am ramas fara cuvinte...esti tu artist...dar sa exprimi asa "artistic",chiar nu ma asteptam...multumesc !
=)


30-09-2007 14:10:27
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169
02.octombrie!
Imi doresc ca toata lumea sa fie sanatoasa si fericita!
Bucuria si bunatatea sa umple sufletele de speranta!


02-10-2007 13:56:04
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
Ah! cum presimt!/Sarutul sta sa tipe/Uitat pe limpezisul meu trecut,/Si tu existi,/Si=aud in mine clipa,/Nu pot sa ma ascund,/De clipa asta vreau/Si eu sa ascult.....!!!!! Pa!

02-10-2007 14:53:35
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

maria1949 a scris:

Ah! cum presimt!/Sarutul sta sa tipe/Uitat pe limpezisul meu trecut,/Si tu existi,/Si=aud in mine clipa,/Nu pot sa ma ascund,/De clipa asta vreau/Si eu sa ascult.....!!!!! Pa!

asa sa fie!


02-10-2007 17:29:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un profesor de filozofie statea in fata studentilor sai avand cateva obiecte in fata lui.
Cand a inceput ora, fara sa spuna un cuvant, a luat un borcan mare si a inceput sa-l umple cu pietre cu diametrul de aproximativ 5 cm.
Apoi i-a intrebat pe studenti daca borcanul este plin. Au fost cu totii de acord ca este plin.
Apoi a luat o cutie cu pietricele si le-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur ca acestea s-au rostogolit printre pietrele mari si au umplut spatiile ramase libere.
Apoi i-a intrebat pe studenti daca borcanul este plin. Au fost din nou de acord ca este plin. Si au ras.
Apoi a luat o cutie cu nisip si l-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur nisipul a umplut spatiul ramas liber.
"Acum, spuse profesorul, vreau sa recunoasteti ca aceasta este viata voastra. Pietrele mari sunt lucrurile importante: familia, partenerul de viata, sanatatea si copiii vostrii, lucruri care, chiar daca totul este pierdut si numai ele au ramas, viata voastra tot ar fi completa.
Pietricelele sunt celelalte lucruri care conteaza: slujba, casa si masina. Nisipul reprezinta lucrurile mici, care completeaza restul. Daca puneti in borcan mai intai nisipul, nu mai ramane loc pentru pietrele mari si pentru pietricele. La fel se desfasoara si viata voastra: daca va consumati timpul si energia cu lucrurile mici, nu veti avea niciodata spatiu pentru lucrurile
importante. Fiti atenti la lucrurile care sunt esentiale pentru fericirea voastra. Jucati-va cu copiii vostri, faceti-va timp pentru controale medicale, duceti-va partenerul la dans.
Va ramane mereu destul timp sa mergeti la servici, sa faceti curat in casa, sa dati o petrecere sau sa duceti gunoiul. Aveti grija de pietrele mari in primul rand, de lucrurile care intr-adevar conteaza. Stabiliti-va prioritatile, restul este doar nisip.


03-10-2007 23:20:31
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Doresc sa port conversatii frumoase pe mess cu persoane deosebite,adelina_adelina530 .

06-10-2007 21:16:56
   
?? Tu-dor-a-esti
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
doresc sa ma ingras...dati-mi retete de stiti....multumesc anticipat!

05-11-2007 00:35:12
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

Doresc sa port conversatii frumoase pe mess cu persoane deosebite,adelina_adelina530 .


Eu sunt deosebit, dar nu ştiu dacă sunt persoană... Mă calific, în condiţiile astea?

Ultima modificare facuta de Lake (05-11-2007 14:56:56)


05-11-2007 12:13:47
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

Tu-dor-a-esti a scris:

doresc sa ma ingras...dati-mi retete de stiti....multumesc anticipat!


...mai putin stres si mai multa poezie!


05-11-2007 13:13:45
   
?? normalulanormal
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2007
Mesaje: 166
am una infailibila .....mananca masa de pranz seara  cand te pui sa faci nani ! hiiiiii cat vaca popii te faci in 2 luni !
Tu-dor-a-esti a scris:

doresc sa ma ingras...dati-mi retete de stiti....multumesc anticipat!


05-11-2007 13:25:56
   
?? normalulanormal
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2007
Mesaje: 166
Doresc sa port conversatii nasoale pe mess cu persoane obishnuite ,adelin_adelin530
Lake a scris:


onoyoko a scris:

Doresc sa port conversatii frumoase pe mess cu persoane deosebite,adelina_adelina530 .


Eu sunt deosebit, dar nu ştiu dacă sunt persoană... Mă calific, în codniţiile astea?


05-11-2007 13:51:44
   
?? normalulanormal
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2007
Mesaje: 166
hihihi
normalulanormal a scris:

Doresc sa port conversatii nasoale pe mess cu persoane obishnuite ,adelin_adelin530
Lake a scris:


onoyoko a scris:

Doresc sa port conversatii frumoase pe mess cu persoane deosebite,adelina_adelina530 .


Eu sunt deosebit, dar nu ştiu dacă sunt persoană... Mă calific, în codniţiile astea?


05-11-2007 13:52:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O femeie imatura vrea sa inlantuiasca un barbat folosind sexul, o femeie matura stie ca numai sex-appeal-ul de tip mental poate determina un barbat sa vrea sa te inlantuiasca el pe tine. O femeie imatura vrea sa fie rasfatata si cere asta cu vehementa.
O femeie matura ii arata barbatului ce inseamna rasfatul si il face sa se simta atat de confortabil incat sa poata raspunde si el la fel. Si, daca e nevoie, o femeie matura stie cum sa-i ofere celui iubit un umar pe care sa planga, o imbratisare si o batista....
voi dragele mele,ati trecut pragul maturitatii?=)


05-11-2007 17:20:37
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

tasha 1951 a scris:

Un profesor de filozofie statea in fata studentilor sai avand cateva obiecte in fata lui.
Cand a inceput ora, fara sa spuna un cuvant, a luat un borcan mare si a inceput sa-l umple cu pietre cu diametrul de aproximativ 5 cm.
Apoi i-a intrebat pe studenti daca borcanul este plin. Au fost cu totii de acord ca este plin.
Apoi a luat o cutie cu pietricele si le-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur ca acestea s-au rostogolit printre pietrele mari si au umplut spatiile ramase libere.
Apoi i-a intrebat pe studenti daca borcanul este plin. Au fost din nou de acord ca este plin. Si au ras.
Apoi a luat o cutie cu nisip si l-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur nisipul a umplut spatiul ramas liber.
"Acum, spuse profesorul, vreau sa recunoasteti ca aceasta este viata voastra. Pietrele mari sunt lucrurile importante: familia, partenerul de viata, sanatatea si copiii vostrii, lucruri care, chiar daca totul este pierdut si numai ele au ramas, viata voastra tot ar fi completa.
Pietricelele sunt celelalte lucruri care conteaza: slujba, casa si masina. Nisipul reprezinta lucrurile mici, care completeaza restul. Daca puneti in borcan mai intai nisipul, nu mai ramane loc pentru pietrele mari si pentru pietricele. La fel se desfasoara si viata voastra: daca va consumati timpul si energia cu lucrurile mici, nu veti avea niciodata spatiu pentru lucrurile
importante. Fiti atenti la lucrurile care sunt esentiale pentru fericirea voastra. Jucati-va cu copiii vostri, faceti-va timp pentru controale medicale, duceti-va partenerul la dans.
Va ramane mereu destul timp sa mergeti la servici, sa faceti curat in casa, sa dati o petrecere sau sa duceti gunoiul. Aveti grija de pietrele mari in primul rand, de lucrurile care intr-adevar conteaza. Stabiliti-va prioritatile, restul este doar nisip.


Eu ştiu că a mai urmat ceva în această povestire. Un student a turnat o sticlă de bere, care a fost absorbită de nisip. Studentul a spus: "Oricâte lucruri ţi se întîmplă în viaţă, mereu e loc pentru o bere."


05-11-2007 22:43:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Poate si acest gest are rostul lui..nu este esential dar uneori o bere rece,rece pe o caldura caniculara  bauta cu niste prieteni la o terasa,face minuni!!!!=)
  Off..dar asta ma duce cu gandul la intalnirea din vara trecuta cu forumistii la terasa Shorley...si mi-e dor de ei...tare dor!!!=)


05-11-2007 23:19:30
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Of, Tashico, numai ca tu aveai in fata o racoritoare, berea era la noi ("barbatii" de la masa...:D:D)!!!

06-11-2007 02:02:49
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

Tu-dor-a-esti a scris:

doresc sa ma ingras...dati-mi retete de stiti....multumesc anticipat!


shi mieeee!! :)


06-11-2007 02:38:42
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Imi doresc...imi doresc sa am un drum bun, fara prea multa bataie de cap ...la vama,...shi sa`mi clatesc ochii bine de tot "p`acolo"!!

shi 2 ...imi doresc sa gasesc inelul ...."perfect" ...pt un domn pretentios(pt amanta nr1 :D)

Ultima modificare facuta de adiyna (06-11-2007 02:42:07)


06-11-2007 02:40:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

Of, Tashico, numai ca tu aveai in fata o racoritoare, berea era la noi ("barbatii" de la masa...:D:D)!!!
Asa e...pe mine berea ma cam moleseste..prefer sucul....=)

06-11-2007 03:12:45
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

tasha 1951 a scris:


SandieShaw a scris:

Of, Tashico, numai ca tu aveai in fata o racoritoare, berea era la noi ("barbatii" de la masa...:D:D)!!!
Asa e...pe mine berea ma cam moleseste..prefer sucul....=)


Suc de hamei, nu? :D


06-11-2007 11:24:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sucul de hamei..ar fi tot berea nu?...recunosc o beau doar intr-un sigur caz dupa ce maninc o portie de mici...mici fara bere chiar nu merg!=)

06-11-2007 11:38:29
   
?? Tu-dor-a-esti
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si noi iti dorim la fel...bucurii din plin !
Euryanthe a scris:

02.octombrie!
Imi doresc ca toata lumea sa fie sanatoasa si fericita!
Bucuria si bunatatea sa umple sufletele de speranta!


07-11-2007 00:55:10
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
We wish you a Marry Christmas, we wish you a Marry Christmas, we wish you a Marry Christmas and A Happy New Year!

07-11-2007 01:15:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Crezi ca va fi asa mereu..zambesti, ciudat..fara motive..ceva te face sa fii bucuros, desi ar trebui sa te supere..nu fugi, ba chiar intelegi...ai uitat ca si tu poti fi inteles..mai mult decat crezi ca o poate face cineva..descoperi ceva diafan, aproape ireal de frumos si de curat...pluteste..te inconjoara ii simti prezenta mai mult decat daca ar fi langa tine...stii ca nu poti avea mai mult..dar te multumeste, te face sa devii mai bun..te pune in imposibilitatea de a mai gandi urat...te face sa zambesti dimineata, cand te trezesti cu noaptea-n cap, e frig, faci dus si iti doresti caldura, te uiti pe geam si in loc sa vezi soare vezi nori...dar te imbraci frumos, pleci..ploua si tu zambesti...ce-ti poti dori mai mult?=(

07-11-2007 01:31:31
   
?? Dori-Dodo
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
doresc sa fiu iubita de un iubit ,sa iubesc mai mult ca ieri si sa ma imbrac cu respiratiile lui....timpul e dureros cu mine si-mi scoate in drum doar iubiti ....am sa iubesc,nu zic nu ....si asa,cui i-ar folosi cumintenia mea?zeilor?....doresc turta dulce si sampanie ,zambete care sa imi lumineze irisul ....hai ,tu calator nebun si frumos ,cu daruire si inima larga cat un ocean...asculta timpul unei poezii cu dor ...

10-11-2007 20:20:24
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
sa`mi treaca raceala asta!! :( ....al draq aer conditsionat! =)

12-11-2007 19:27:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

sa`mi treaca raceala asta!! :( ....al draq aer conditsionat! =)

Ok..Adiynuta draga...ingrijeste-te...si doamne ajuta sa-ti treaca cit mai repede!


12-11-2007 19:40:03
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
sar`na Tashica scumpa ..... asa sa fie!! :)

13-11-2007 09:07:26
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
1. Sa scapam de poluare in Bucuresti/Romania/pe glob;
2. Sa avem politicieni responsabili si carora le pasa de noi;
3. Sa fiu inconjurata de oameni care stiu sa se bucure de viata;
4. Sa ii sprijin pe oamenii din jurul meu sa descopere viata;
5. Sa fac sport in fiecare zi;
6. Sa gasesc echilibru dintre munca si viata personala;
7. Sa descopar un leac miraculos pentru durerile de spate, reumatism, diabet, cancer, si... si...(ca sa fiu de folos celor dragi)
8. Sa citesc cel putin o carte pe saptamana;
9. Sa calatoresc;
10. Sa ma intalnesc cu cel putin un prieten pe saptamana;
11. Sa vindec lumea de saracie;
12. Sa stiu la fiecare sfarsit de zi ca am facut lumea mai buna!!!!!
               13. AUR :D :D :D multttt!! :)

Abia am inceput lucru la lista! Tu ce iti doresti pentru 2008?


29-11-2007 20:37:48
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
nu sunt o fire slaba de inger,nu ma las dusa de valuri de destin ,ci dimpotriva lupt cu tot ce am in mine ,cu educatia data de viata; sa am un an si mai bun...sa fiu mai buna si mai iertatoare ,mai plina de ruga si viata...imi doresc o mana calda peste umeri si un zambet de barbat ,sa am puterea convingerii de a face oamenii sa inteleaga modul de viata mai putin poluat ,sa ma pun in slujba sanatatii semenilor mei...e visul meu cu care ma imbrac zilnic ...sa fim cu totii mai ingaduitori...

29-11-2007 21:00:11
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

adiyna a scris:

1. Sa scapam de poluare in Bucuresti/Romania/pe glob;
2. Sa avem politicieni responsabili si carora le pasa de noi;
3. Sa fiu inconjurata de oameni care stiu sa se bucure de viata;
4. Sa ii sprijin pe oamenii din jurul meu sa descopere viata;
5. Sa fac sport in fiecare zi;
6. Sa gasesc echilibru dintre munca si viata personala;
7. Sa descopar un leac miraculos pentru durerile de spate, reumatism, diabet, cancer, si... si...(ca sa fiu de folos celor dragi)
8. Sa citesc cel putin o carte pe saptamana;
9. Sa calatoresc;
10. Sa ma intalnesc cu cel putin un prieten pe saptamana;
11. Sa vindec lumea de saracie;
12. Sa stiu la fiecare sfarsit de zi ca am facut lumea mai buna!!!!!
               13. AUR :D :D :D multttt!! :)

Abia am inceput lucru la lista! Tu ce iti doresti pentru 2008?

Nenica, prin '92-'93 (cred) m-am uitat la tv, sa vaz primul si ultimul concurs de miss din viata mea. Una din probe consta intr-un interviu, candidatelor li se punea o intrebare ca cea din deschiderea topicului . Dom'le, io pan-aci am rezistat, cand haita aia de blonde (nu ca n-ar fi fost si brune printre ele !) au inceput sa debiteze ineptii de genul celor de mai sus ! :D:D:D
Nu ma leg de fizicul si aspectul autoarei, insa chiar e o norma printre muieri de acelasi tip, ca prostia sa le fie numitor comun ?!!!


29-11-2007 21:54:49
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
pANE CE MAI FACI ,PE UNDE-TI MAI UMBLA VISELE,AI GASIT-O PE ELODIA SAU TE-A GASIT EA PE TINE?

29-11-2007 22:00:23
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Da-o dracu, c-am mai zis de ea ! Cioaca trebuie exonerat de orice vina - reala sau doar banuita ! - ca a fost in legitima aparare !

29-11-2007 22:01:57
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
A revenit cu rautati .... :(

29-11-2007 22:05:49
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Nu, cherie, am doar o oglinda cu mine, rautatile-s pe drum . :D:D:D
Si daca nu-ti place ce vezi cand te privesti in ea, nimic nu te impiedica sa-ti mai aranjezi zulufii circumvolutiilor... ;) :D ;)


29-11-2007 22:12:17
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

P. Pan 63 a scris:

Nu, cherie, am doar o oglinda cu mine, rautatile-s pe drum . :D:D:D
Si daca nu-ti place ce vezi cand te privesti in ea, nimic nu te impiedica sa-ti mai aranjezi zulufii circumvolutiilor... ;) :D ;)


uite ca veni shi caracterizarea ta....!! sa ai viata shi vin la gheatsa! ;)


29-11-2007 22:19:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:


P. Pan 63 a scris:

Nu, cherie, am doar o oglinda cu mine, rautatile-s pe drum . :D:D:D
Si daca nu-ti place ce vezi cand te privesti in ea, nimic nu te impiedica sa-ti mai aranjezi zulufii circumvolutiilor... ;) :D ;)


uite ca veni shi caracterizarea ta....!! sa ai viata shi vin la gheatsa! ;)

Vinul il aduc eu...de gheata sa faca el rost!=D=D


29-11-2007 22:54:39
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fie ca in causul ghetutelor sa gasiti un vis frumos de iarna ,mos Nicolae sa va binecuvanteze cu daruri mangaioase ,spumante...La multi ani!

05-12-2007 21:17:01
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
....melodii de ploi reci de toamna ale carei ferestre se vor inchide spre a lasa loc fulgilor cu zurgalai ,nu pot asculta decat muzica de pian.....ce frumos era daca sub melodia clapelor imi tremura o alta melodie ,cea a unui amor nebunatic...stau cu tasta de gat si copii-mi si murmur inghitand in sec dorinta....

05-12-2007 21:36:45
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Imi doresc ca... Mos Nae sa va viziteze pe toate, drage forumiste! :D:D

06-12-2007 00:59:41
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8    
Mergeti la