Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / dorinte    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
vreau sa fiu nebuna, ca-n  nebunia mea  sa ma prind in jocul ielelor, sa-l dansez nebuneste pina la mincinoasa luna ,ce mi-a promis cind eram nebuna dupa tine ca si tu o viata vei fi nebun dupa mine :D :D

Ultima modificare facuta de hara_cata (07-01-2008 02:43:25)


07-01-2008 02:19:29
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Eu as dori sa fie deja primavara. :)

07-01-2008 02:25:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:

Eu as dori sa fie deja primavara. :)
nu mai ai mult de asteptata...numai patru luni,draga mea...si vei zambi din nou soareleui!
=)


07-01-2008 15:48:37
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
...candoare si pasiune,voluptate si mangaiere erotica!..te scot mereu din gand si te sarut ….sarut caldura ochilor tai ,buzele moi,…calcaiul si glezna…Sunt femeia « DACA » si am nevoie de un barbat cu puterile tale ca sa infloresc…din nou….Iti sorb ultima picatura de dor si ma bucur ca un copil lasat in strada careia ii oferi o bucata de ciocolata…As vrea sa-ti cunosc taina ta ..sa-ti simt pulsul ,respiratia ,emotia…buzele cum ti le frangi….perfuzie 100%cu adrenalina !..sunt tonica,sarmanta,amuzanta,practica,interesanta…copilul amorului nebun...dulce si sexy ...nastrusnicul vis de dor!

09-01-2008 14:16:26
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
aseara-n amurg,  am strins fragmente stelare si le-am amestecat cu bulgari de zapada, cu inocenta unui copil, am facut un om de zapada.Am strins un manunchi de lacrimi legate cu o funda rosie,si le-am prins in pieptul omului de zapada.nu mai eram singura ...era si un ...el. Cind zorii s-au ivit, sub streasina casei imi sta omul de zapada semet si blind ..... ma duc sa-l sarut....dar ...visez sau e aievea....la pieptul lui e un manunchi de flori ..salbatice flori,cu miros de fin cosit ...si la unul din nasturi, un trandafir catifelat, drag inimii mele.....hei iubite...tu esti?.... SI OMUL DE ZAPADA MI-A ZIMBIT........SINT FERICITA....SINT.......

Ultima modificare facuta de hara_cata (10-01-2008 21:32:28)


10-01-2008 21:27:31
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
omuletul de zapada se topeste ,...mergi cat ai lumina si aseaza-te chiar in clipa asta ,nu maine,ca un vagon pe sinele lui,pe calea pe care ti-o indica sufletul ,cel pe care l-ai lasat sa vorbeasca dupa ce ai gonit din tine gandurile de dor ,cele vagabonde,cele negative...asa cum gonesti vara bondarii zgomotosi din odaie...uita de deceptii ,de fiicele razgaiate ale orgoliului ,uita de regrete ,fiicele plangarete ale amintirii...uita ,frumoasa doamna si ia trenul chiar acum...poti ,te simt ca esti o fire tare ,iubareata ,cu mult spirit....iti dorim noroc!



hara_cata a scris:

aseara-n amurg,  am strins fragmente stelare si le-am amestecat cu bulgari de zapada, cu inocenta unui copil, am facut un om de zapada.Am strins un manunchi de lacrimi legate cu o funda rosie,si le-am prins in pieptul omului de zapada.nu mai eram singura ...era si un ...el. Cind zorii s-au ivit, sub streasina casei imi sta omul de zapada semet si blind ..... ma duc sa-l sarut....dar ...visez sau e aievea....la pieptul lui e un manunchi de flori ..salbatice flori,cu miros de fin cosit ...si la unul din nasturi, un trandafir catifelat, drag inimii mele.....hei iubite...tu esti?.... SI OMUL DE ZAPADA MI-A ZIMBIT........SINT FERICITA....SINT.......


10-01-2008 22:23:59
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
dorintele ne incatuseaza ,ne motiveaza pofta de a trai,duce la incalcarea obisnuintelor ,ne duce uneori in pacat...dorintele ,fericirea ,scopuri si credinta de a merge mereu inainte ....

10-01-2008 22:34:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Hai sa „manam fotoliul spre soba”, sa ne tinem trupurile calde si mintile agere. Sa incalzim un ceai "bacovian", sa citim „de la poluri” „si ninga...”, „zapada ne-ngroape”. "Nu rade... citeste nainte"... Ma si vad in atmosfera aia bacoviana... Iti inchipui ce placut poate fi sa ai ce povesti, intr-o noapte de decembrie, alaturi de un suflet pe care il respecti/admiri/iubesti? Toate acele tonuri linistite ale vietii, focul devenit un centrum mundi, doua suflete urmarind jaraticul, imaginea puternica a fortei ce infrunta vijelia ramasa afara, filtrata muzical, in sonoritati magnifice. Iti amintesti imaginea aia romantica a conacelor de la tara? Cind ma gindesc la aceasta imagine am o rara senzatie de bine...

10-01-2008 22:41:39
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
superba alunecare in gand.....te iubim!

tasha 1951 a scris:

Hai sa „manam fotoliul spre soba”, sa ne tinem trupurile calde si mintile agere. Sa incalzim un ceai "bacovian", sa citim „de la poluri” „si ninga...”, „zapada ne-ngroape”. "Nu rade... citeste nainte"... Ma si vad in atmosfera aia bacoviana... Iti inchipui ce placut poate fi sa ai ce povesti, intr-o noapte de decembrie, alaturi de un suflet pe care il respecti/admiri/iubesti? Toate acele tonuri linistite ale vietii, focul devenit un centrum mundi, doua suflete urmarind jaraticul, imaginea puternica a fortei ce infrunta vijelia ramasa afara, filtrata muzical, in sonoritati magnifice. Iti amintesti imaginea aia romantica a conacelor de la tara? Cind ma gindesc la aceasta imagine am o rara senzatie de bine...


10-01-2008 22:50:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Dragostea din noi nu cunoaşte anotimp şi nici bătaia ceasului din perete. Nu există prea tĂ®rziu şi nici prea devreme. Şi mi-am amintit că Ă®ntr-o seară, cĂ®nd toate scenariile lumii erau mute, iar eu Ă®necasem tastatura Ă®n lacrimi, mă rugam ca "de azi Ă®nainte, Doamne, fă ca nicio femeie din lumea asta să nu mai sufere de singurătate". Mărturisesc că nu am vrut decĂ®t să fiu femeie ca toate femeile lumii, să atĂ®rn delicat Ă®n grija unui bărbat care să mă ia şi să mă iubească cum ştie el mai bine.... ĂŽnsă cineva a spus că eu nu sunt făcută pentru asta, că eu nu sunt o femeie ca oricare alta şi că sunt condamnată să lupt. Oare mi-ar fi fost mai uşor dacă eram bărbat? Cred ca sunt prea femeie ca să nu ştiu să plĂ®ng şi mă cred uneori prea bărbată să primesc ajutor...

10-01-2008 23:18:02
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
dorinte,dorinte...dulcea nebuna dorinta...Varful limbii ca un pui de vipera ce mortalizeaza alt varf…nu vrei iubite sa urci prin defileul pulpelor usor ca un serpar budhist ?/…ca la noapte sa te visez fortissimo erotic..?!..hai..vino sa rupem spuma in doua...te astept iubite cu primul tramvai...!...ce tampita sunt!...

Ultima modificare facuta de un vis mangaios (11-01-2008 00:48:48)


11-01-2008 00:32:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

un vis mangaios a scris:

dorinte,dorinte...dulcea nebuna dorinta...Varful limbii ca un pui de vipera ce mortalizeaza alt varf…nu vrei iubite sa urci prin defileul pulpelor usor ca un serpar budhist ?/…ca la noapte sa te visez fortissimo erotic..?!..hai..vino sa rupem spuma in doua...te astept iubite cu primul tramvai...!...ce tampita sunt!...

ups..cum poti sa sp[ui asta?
ca esti timpita?=(


11-01-2008 04:34:18
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
as vreaaa ...hmm ... :rolleyes:

sa am mai mult timp liber .... ca sa postez mai des! :)


17-01-2008 04:11:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

as vreaaa ...hmm ... :rolleyes:

sa am mai mult timp liber .... ca sa postez mai des! :)

Si eu m-as bucura sa te intalnesc mai des pe forum..ca pe messenger te vad extrem de rar...=(


17-01-2008 12:38:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


un vis mangaios a scris:

dorinte,dorinte...dulcea nebuna dorinta...Varful limbii ca un pui de vipera ce mortalizeaza alt varf…nu vrei iubite sa urci prin defileul pulpelor usor ca un serpar budhist ?/…ca la noapte sa te visez fortissimo erotic..?!..hai..vino sa rupem spuma in doua...te astept iubite cu primul tramvai...!...ce tampita sunt!...

ups..cum poti sa sp[ui asta?
ca esti timpita?=(


Ei, si tu, Tasha... artista din Dori vorbea doar in parabole... despre naivitatea, credulitatea, inocenta ei  etc ;)


17-01-2008 21:07:16
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
bagi mana-n foc?
Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


un vis mangaios a scris:

dorinte,dorinte...dulcea nebuna dorinta...Varful limbii ca un pui de vipera ce mortalizeaza alt varf…nu vrei iubite sa urci prin defileul pulpelor usor ca un serpar budhist ?/…ca la noapte sa te visez fortissimo erotic..?!..hai..vino sa rupem spuma in doua...te astept iubite cu primul tramvai...!...ce tampita sunt!...

ups..cum poti sa sp[ui asta?
ca esti timpita?=(


Ei, si tu, Tasha... artista din Dori vorbea doar in parabole... despre naivitatea, credulitatea, inocenta ei  etc ;)


17-01-2008 21:13:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu doar minutza as baga-o... :D intr-un anume foc nestins ;) al unui anume trup cu suflet la fel de incendiar :D:D

17-01-2008 21:18:19
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
atunci mergem si pe varianta lacustei si a viperei....
Xtremul a scris:

Nu doar minutza as baga-o... :D intr-un anume foc nestins ;) al unui anume trup cu suflet la fel de incendiar :D:D


17-01-2008 21:21:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cu cat cunosti mai bine un om, dupa ce in prealabil, ti-a fost la indemana sa observi ca-ti place, incepi sa simti tot mai acut nevoia de el. Te bucuri mult cand il zaresti online si cam tot atat de trista esti cand lipseste timp indelungat. Esti placut surprinsa cand iti adreseaza cateva cuvinte, generice, despre o poveste in dezbatere si de-a dreptul emotionata cand are cuvinte special alese pentru tine... Sunt momente in care il simti aproape, foarte aproape si totusi atat de departe... Esti fericita cand ii intalnesti privirea, fie ea si virtuala, cand poti sa-i admiri chipul placut si sa-i descopri din cuvinte, sufletul bun. Simti placerea dulce ce-ti umbla navalnic prin corp, dar si pericolul ce te paste... pericolul straniu al neputintei. Incerci sa fugi, sa te tragi deoparte, facandu-ti de treaba incolo, incoace... dar dorul de el te cheama. Aproape mecanic deschizi si iar il privesti... si iar recitesti... si iar ratacesti...
E doar ratacirea muta a sufletului meu.


18-01-2008 04:15:49
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Cu cat cunosti mai bine un om, dupa ce in prealabil, ti-a fost la indemana sa observi ca-ti place, incepi sa simti tot mai acut nevoia de el. Te bucuri mult cand il zaresti online si cam tot atat de trista esti cand lipseste timp indelungat. Esti placut surprinsa cand iti adreseaza cateva cuvinte, generice, despre o poveste in dezbatere si de-a dreptul emotionata cand are cuvinte special alese pentru tine... Sunt momente in care il simti aproape, foarte aproape si totusi atat de departe... Esti fericita cand ii intalnesti privirea, fie ea si virtuala, cand poti sa-i admiri chipul placut si sa-i descopri din cuvinte, sufletul bun. Simti placerea dulce ce-ti umbla navalnic prin corp, dar si pericolul ce te paste... pericolul straniu al neputintei. Incerci sa fugi, sa te tragi deoparte, facandu-ti de treaba incolo, incoace... dar dorul de el te cheama. Aproape mecanic deschizi si iar il privesti... si iar recitesti... si iar ratacesti...
E doar ratacirea muta a sufletului meu.


Ce descrii tu, draga Tasha, este entuziasmul trezit de senzatia abstracta pe care ne-o provoaca spiritul cuiva altfel poate absolut necunoscut.  Cunosc si senzatia, si entuziasmul cu pricina.  Pacat ca intregul se dovedeste capabil sa spulbere cel mai adesea tot farmecul.  ...Iata cum fragmentul poate avea si el meritele lui.


19-01-2008 02:15:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Cu cat cunosti mai bine un om, dupa ce in prealabil, ti-a fost la indemana sa observi ca-ti place, incepi sa simti tot mai acut nevoia de el. Te bucuri mult cand il zaresti online si cam tot atat de trista esti cand lipseste timp indelungat. Esti placut surprinsa cand iti adreseaza cateva cuvinte, generice, despre o poveste in dezbatere si de-a dreptul emotionata cand are cuvinte special alese pentru tine... Sunt momente in care il simti aproape, foarte aproape si totusi atat de departe... Esti fericita cand ii intalnesti privirea, fie ea si virtuala, cand poti sa-i admiri chipul placut si sa-i descopri din cuvinte, sufletul bun. Simti placerea dulce ce-ti umbla navalnic prin corp, dar si pericolul ce te paste... pericolul straniu al neputintei. Incerci sa fugi, sa te tragi deoparte, facandu-ti de treaba incolo, incoace... dar dorul de el te cheama. Aproape mecanic deschizi si iar il privesti... si iar recitesti... si iar ratacesti...
E doar ratacirea muta a sufletului meu.


Ce descrii tu, draga Tasha, este entuziasmul trezit de senzatia abstracta pe care ne-o provoaca spiritul cuiva altfel poate absolut necunoscut.  Cunosc si senzatia, si entuziasmul cu pricina.  Pacat ca intregul se dovedeste capabil sa spulbere cel mai adesea tot farmecul.  ...Iata cum fragmentul poate avea si el meritele lui.

ne amagim oare?=(


20-01-2008 13:57:29
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Cu cat cunosti mai bine un om, dupa ce in prealabil, ti-a fost la indemana sa observi ca-ti place, incepi sa simti tot mai acut nevoia de el. Te bucuri mult cand il zaresti online si cam tot atat de trista esti cand lipseste timp indelungat. Esti placut surprinsa cand iti adreseaza cateva cuvinte, generice, despre o poveste in dezbatere si de-a dreptul emotionata cand are cuvinte special alese pentru tine... Sunt momente in care il simti aproape, foarte aproape si totusi atat de departe... Esti fericita cand ii intalnesti privirea, fie ea si virtuala, cand poti sa-i admiri chipul placut si sa-i descopri din cuvinte, sufletul bun. Simti placerea dulce ce-ti umbla navalnic prin corp, dar si pericolul ce te paste... pericolul straniu al neputintei. Incerci sa fugi, sa te tragi deoparte, facandu-ti de treaba incolo, incoace... dar dorul de el te cheama. Aproape mecanic deschizi si iar il privesti... si iar recitesti... si iar ratacesti...
E doar ratacirea muta a sufletului meu.


Ce descrii tu, draga Tasha, este entuziasmul trezit de senzatia abstracta pe care ne-o provoaca spiritul cuiva altfel poate absolut necunoscut.  Cunosc si senzatia, si entuziasmul cu pricina.  Pacat ca intregul se dovedeste capabil sa spulbere cel mai adesea tot farmecul.  ...Iata cum fragmentul poate avea si el meritele lui.

ne amagim oare?=(


Nu neaparat.  Ne bucuram de frumos, atat cat ajunge la noi. Cand nu mai ajunge, inecat de... diverse, chiar suferim.  Spiritul cate unui om poate avea un farmec deosebit.


21-01-2008 02:54:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:



Ce descrii tu, draga Tasha, este entuziasmul trezit de senzatia abstracta pe care ne-o provoaca spiritul cuiva altfel poate absolut necunoscut.  Cunosc si senzatia, si entuziasmul cu pricina.  Pacat ca intregul se dovedeste capabil sa spulbere cel mai adesea tot farmecul.  ...Iata cum fragmentul poate avea si el meritele lui.

ne amagim oare?=(


Nu neaparat.  Ne bucuram de frumos, atat cat ajunge la noi. Cand nu mai ajunge, inecat de... diverse, chiar suferim.  Spiritul cate unui om poate avea un farmec deosebit.

asa este...spiritul vesnic tanar si entuziasmul fac multe...


22-01-2008 15:32:23
   
?? ady_ady35
Cont Sters

Inregistat: 16-01-2008
Mesaje: 36
doresc o lume mai buna..

22-01-2008 17:26:05
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536

ady_ady35 a scris:

doresc o lume mai buna..




lumea e nebuna....chiar nu ti-ai dat seama.....traieste de poti strecurindu-te printre picaturile ei de nebunie si......ride cit poti de  filozofia unei lumii nebune......chiar nu-ti dai seama  in ce lume traiesti....o vrei mai buna :D  .... DE UNDE !?!?!>?.... in secolul nostru.......vive...vise...


22-01-2008 18:11:22
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
as dori ...sa dispara ziua de maine .... :rolleyes:

22-01-2008 23:40:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

as dori ...sa dispara ziua de maine .... :rolleyes:

ai vre-o suparare?
ia intra tu pe mess si spune-mi!


23-01-2008 01:11:49
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
A inceput sesiunea .... o sa am starea asta ... pana se termina :(

In rest ...sunt bine!! :)

sper ca si tu!!


23-01-2008 01:32:24
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536

adiyna a scris:

A inceput sesiunea .... o sa am starea asta ... pana se termina :(

In rest ...sunt bine!! :)

sper ca si tu!!




si eu doresc sa se termine cu bine sesiunea pentru fata mea si toti prietenii ei.......va tin pumnii la toti....bafta....

Ultima modificare facuta de hara_cata (25-01-2008 01:12:01)


25-01-2008 01:11:34
   
?? ale_xandra
Cont Sters

Inregistat: 18-11-2007
Mesaje: 26

ady_ady35 a scris:

doresc o lume mai buna..


Si gasculitzele de la Miss Universe macane la fel :D
Sau gagaie, in fine...


25-01-2008 02:20:10
   
?? ale_xandra
Cont Sters

Inregistat: 18-11-2007
Mesaje: 26

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:



Ce descrii tu, draga Tasha, este entuziasmul trezit de senzatia abstracta pe care ne-o provoaca spiritul cuiva altfel poate absolut necunoscut.  Cunosc si senzatia, si entuziasmul cu pricina.  Pacat ca intregul se dovedeste capabil sa spulbere cel mai adesea tot farmecul.  ...Iata cum fragmentul poate avea si el meritele lui.

ne amagim oare?=(


Nu neaparat.  Ne bucuram de frumos, atat cat ajunge la noi. Cand nu mai ajunge, inecat de... diverse, chiar suferim.  Spiritul cate unui om poate avea un farmec deosebit.


As dori sa ghicesc pe cine barfiti, ca tot e topic de dorinte acilea :D
Fiindca zau ca m-as da si eu la un tip asa interesant, chiar daca nu perfect ;)

Ultima modificare facuta de ale_xandra (25-01-2008 02:24:46)


25-01-2008 02:23:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

ale_xandra a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


ne amagim oare?=(


Nu neaparat.  Ne bucuram de frumos, atat cat ajunge la noi. Cand nu mai ajunge, inecat de... diverse, chiar suferim.  Spiritul cate unui om poate avea un farmec deosebit.


As dori sa ghicesc pe cine barfiti, ca tot e topic de dorinte acilea :D
Fiindca zau ca m-as da si eu la un tip asa interesant, chiar daca nu perfect ;)

nu-mi place caterinca......dar poate alintaturii ii place...;)


25-01-2008 18:13:51
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ale_xandra a scris:


As dori sa ghicesc pe cine barfiti, ca tot e topic de dorinte acilea :D
Fiindca zau ca m-as da si eu la un tip asa interesant, chiar daca nu perfect ;)


Draga noastra, femeile nu barfesc intotdeauna. Li se mai intampla si sa despice firul in patru, de exemplu. :) In rest, nu-ti face mari iluzii - vorbeam doar despre un ideal intrevazut, inchipuit printre niste biete cuvinte.


26-01-2008 01:46:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


ale_xandra a scris:


As dori sa ghicesc pe cine barfiti, ca tot e topic de dorinte acilea :D
Fiindca zau ca m-as da si eu la un tip asa interesant, chiar daca nu perfect ;)


Draga noastra, femeile nu barfesc intotdeauna. Li se mai intampla si sa despice firul in patru, de exemplu. :) In rest, nu-ti face mari iluzii - vorbeam doar despre un ideal intrevazut, inchipuit printre niste biete cuvinte.

ce dragut i-ai explicat tu...=)


26-01-2008 04:59:37
   
?? Dora-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si cand te gandesti ca unii se agata de orice secunda ....sa mai vada Soarele..
adiyna a scris:

as dori ...sa dispara ziua de maine .... :rolleyes:


27-01-2008 15:26:40
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
doresc sa nu mai fie atita  mindrie, lupte pentru teritorii,  pentru putere, ci conducatorii lumii, geniile din diferite domenii sa pluteasca la o anumita distanta de pamint,  dezbracati de toate sentimentele meschine si cu ochi de ciclop sa ne spuna daca  ii bucura peisajul pamintean....

27-01-2008 21:51:26
   
?? Dora-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
mandria inaintea decaderii...stau si ma intreb ,ce ar pierde un om daca ar fi mai bun ,mai iertator,mai iubaret ,calm,,,,oare pierde mandria,teritoriul,puterea,...ma supara cei ce pot face bine si nu fac...si ma coplesesc cei buni si sarmani.

Ultima modificare facuta de Dora-e (27-01-2008 22:13:49)


27-01-2008 22:12:53
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Doresc sa-mi vad visul cu ochii....=(

28-01-2008 05:01:07
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
doresc sa-mi petrec timpul la maxim, cu prieteni adevarati, sa fim fericiti intr-un bar virtual cu o cafea virtuala in fata, sa nu fim invidiosi,..sa scriem versuri pentru femeia sau barbatul perfect...jucind un joc nou sau un joc misto.......iar care vor....n-au decit sa ....caute fata sau baiat din ..x localitate si sa-si puna cele mai timpite intrebari.....pentru ca oricum raspunsul e in fiecare din noi....:D

28-01-2008 22:41:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

hara_cata a scris:

doresc sa-mi petrec timpul la maxim, cu prieteni adevarati, sa fim fericiti intr-un bar virtual cu o cafea virtuala in fata, sa nu fim invidiosi,..sa scriem versuri pentru femeia sau barbatul perfect...jucind un joc nou sau un joc misto.......iar care vor....n-au decit sa ....caute fata sau baiat din ..x localitate si sa-si puna cele mai timpite intrebari.....pentru ca oricum raspunsul e in fiecare din noi....:D


Incep sa cred de-o vreme ca doar o groaza de intrebari sint in noi, muritorii "normali" :( (si eventual, pe ici-colea, citeva raspunsuri jalnic de insignifiante).
Dupa ce ca pina si realul/materialul pare sa fie o iluzie (Maya budistilor), ne mai amagim si noi in cite-un plan secund de ne sar ultimele capace ale idealurilor.

Cind vrem totul ne alegem intr-un final cu mai nimic, iar cind ajungem (un pic mai intelepti) sa ne multumim cu putin, primim/gasim oricum cu totul altceva decit se astepta egocentristul din noi. :x Fiindca-i imposibil ca suma citorva parti adorabile ale unei persoane/masini/case/pisici :D funciarmente imperfecte sa dea un intreg asemenea in combinatie cu alte hibe inevitabile, iar orgoliul ne face deseori sa uitam zicerea aia mai profunda decit credem ("nemultumitului i se ia darul" :) ). La figurat de cele mai multe ori, natural - fiindca ni se ia, cred, mai ales trairea bucuriei simple si pure cumva, bruiata de vesnicele noastre nazuri. :x

D-aia impacarea cu sinele-i incomparabil mai grea decit aia cu lumea - dar nu imposibila, si nu neaparat in vreo manastire sau pestera din Himalaya.
Sau poate ca fericirea aia "100%" o fi posibila doar prin vidarea completa de dorintze (invalidante fie si doar prin infinitatea lor), cum predica nenea Guru? (nu-s offtopic total, dar cred c-ar fi nevoie si de topicul "non-dorintze"). ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-01-2008 23:52:50)


28-01-2008 22:59:19
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
Am dorit zapada ,,,,,,,,,,,,si-a-venit!,,,,,,,,,,,

28-01-2008 23:30:58
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fata desertului...noi suntemn satui..asteptam primavara..
maria1949 a scris:

Am dorit zapada ,,,,,,,,,,,,si-a-venit!,,,,,,,,,,,


28-01-2008 23:45:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Ce daca vine primavara?
Atita toamna e in noi"...

parca zicea poetul ;)
(par romantios, da-s de fapt pragmatic-pervers :D, incercind, dupa inutile filosofari plicticoase, postari cit mai scurte - singurele care par sa duca la dialog). ;)

Stii doar vorba (ta): "fa-ma sa simt si te-oi iubi poate, fa-ma sa gindesc si-ti golesc portofelul") :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-01-2008 00:03:07)


28-01-2008 23:57:01
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
iubite ,vine primavara
se nasc din radacini sarutul,
ne-mbata cu un gand de viata
o amintire de copil nastrusnic.

sa te iubesc sub ghiocei
sub verde crud sa-ti mai  alin dorinta,
tu sa-mi aduci ca dar cercei
din pleoapa de cais ,iubite!

iubite,vine apa peste munti
si graul va incepe ca sa planga,
eu n-am sa plec ,am sa te-astept
la apa ce va fi retrasa ...

natura va fi iar o floare in genunchi
ne roaga ,pe noi omenirea,
sa mergem cu a noastra minte
in munti ca sa nu se mai rastoarne.

iubite,priveste vantul,marea,iarba
ce dainuie mai tare,
primeste-ma sub tine ca o frunza
da-mi roua genelor tale!



Xtremul a scris:

"Ce daca vine primavara?
Atita toamna e in noi"...

parca zicea poetul ;)
(par romantios, da-s de fapt pragmatic-pervers :D, incercind, dupa inutile filosofari plicticoase, postari cit mai scurte - singurele care par sa duca la dialog). ;)

Stii doar vorba (ta): "fa-ma sa simt si te-oi iubi poate, fa-ma sa gindesc si-ti golesc portofelul") :D:D:D


Ultima modificare facuta de Doriane (29-01-2008 00:08:36)


29-01-2008 00:08:09
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Incep sa cred de-o vreme ca doar o groaza de intrebari sint in noi, muritorii "normali" :( (si eventual, pe ici-colea, citeva raspunsuri jalnic de insignifiante).
Dupa ce ca pina si realul/materialul pare sa fie o iluzie (Maya budistilor), ne mai amagim si noi in cite-un plan secund de ne sar ultimele capace ale idealurilor.

Cind vrem totul ne alegem intr-un final cu mai nimic, iar cind ajungem (un pic mai intelepti) sa ne multumim cu putin, primim/gasim oricum cu totul altceva decit se astepta egocentristul din noi. :x Fiindca-i imposibil ca suma citorva parti adorabile ale unei persoane/masini/case/pisici :D funciarmente imperfecte sa dea un intreg asemenea in combinatie cu alte hibe inevitabile, iar orgoliul ne face deseori sa uitam zicerea aia mai profunda decit credem ("nemultumitului i se ia darul" :) ). La figurat de cele mai multe ori, natural - fiindca ni se ia, cred, mai ales trairea bucuriei simple si pure cumva, bruiata de vesnicele noastre nazuri. :x

D-aia impacarea cu sinele-i incomparabil mai grea decit aia cu lumea - dar nu imposibila, si nu neaparat in vreo manastire sau pestera din Himalaya.
Sau poate ca fericirea aia "100%" o fi posibila doar prin vidarea completa de dorintze (invalidante fie si doar prin infinitatea lor), cum predica nenea Guru? (nu-s offtopic total, dar cred c-ar fi nevoie si de topicul "non-dorintze"). ;)


Hmm :), citind ce scrii tu aici imi aduc aminte ca iubitului meu i se tot pare in ultima vreme ca sunt schimbata si m-a innebunit intrebandu-ma ce am, tot explicandu-mi cat de mult se teme el sa nu ma piarda. Iar eu, nestiind despre ce vorbeste, ma gandesc ca s-o fi saturat de bine si simt ca mi-e imposibil sa nu incep sa ma schimb. (Iar!) ...Problema noastra poate ca nu e (intotdeauna) ca sau ce dorim, ci ca nu stim sa ne oprim din dorit atunci cand gasim. :D


29-01-2008 00:52:51
   
?? ady_ady35
Cont Sters

Inregistat: 16-01-2008
Mesaje: 36

ale_xandra a scris:


ady_ady35 a scris:

doresc o lume mai buna..


Si gasculitzele de la Miss Universe macane la fel :D
Sau gagaie, in fine...

tu nu ai avut norocul sa te afli printre ele?


30-01-2008 19:17:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Incep sa cred de-o vreme ca doar o groaza de intrebari sint in noi, muritorii "normali" :( (si eventual, pe ici-colea, citeva raspunsuri jalnic de insignifiante).
Dupa ce ca pina si realul/materialul pare sa fie o iluzie (Maya budistilor), ne mai amagim si noi in cite-un plan secund de ne sar ultimele capace ale idealurilor.

Cind vrem totul ne alegem intr-un final cu mai nimic, iar cind ajungem (un pic mai intelepti) sa ne multumim cu putin, primim/gasim oricum cu totul altceva decit se astepta egocentristul din noi. :x Fiindca-i imposibil ca suma citorva parti adorabile ale unei persoane/masini/case/pisici :D funciarmente imperfecte sa dea un intreg asemenea in combinatie cu alte hibe inevitabile, iar orgoliul ne face deseori sa uitam zicerea aia mai profunda decit credem ("nemultumitului i se ia darul" :) ). La figurat de cele mai multe ori, natural - fiindca ni se ia, cred, mai ales trairea bucuriei simple si pure cumva, bruiata de vesnicele noastre nazuri. :x

D-aia impacarea cu sinele-i incomparabil mai grea decit aia cu lumea - dar nu imposibila, si nu neaparat in vreo manastire sau pestera din Himalaya.
Sau poate ca fericirea aia "100%" o fi posibila doar prin vidarea completa de dorintze (invalidante fie si doar prin infinitatea lor), cum predica nenea Guru? (nu-s offtopic total, dar cred c-ar fi nevoie si de topicul "non-dorintze"). ;)


Hmm :), citind ce scrii tu aici imi aduc aminte ca iubitului meu i se tot pare in ultima vreme ca sunt schimbata si m-a innebunit intrebandu-ma ce am, tot explicandu-mi cat de mult se teme el sa nu ma piarda. Iar eu, nestiind despre ce vorbeste, ma gandesc ca s-o fi saturat de bine si simt ca mi-e imposibil sa nu incep sa ma schimb. (Iar!) ...Problema noastra poate ca nu e (intotdeauna) ca sau ce dorim, ci ca nu stim sa ne oprim din dorit atunci cand gasim. :D


Si nevasta-mea ma toaca cu aceeasi melodie, chiar si dupa divortzu-n fapt ! :D:D
Cred ca-mi gasesc linistea doar dupa ce dau coltzu! Sau nici macar atunci?! ;)


30-01-2008 19:27:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sa dai vina pe tine pentru aceleasi esecuri, sa dai vina pe altii cand nu te mai suporti, sa-ti fie indiferent tot ce ti se-ntampla si la urma sa tragi linie.
Credeam ca va fi altfel? Nu mi-am imaginat vreodata cum ar putea fi, deci nici asta nu se pune.
Cred ca va fi altfel de candva incolo? Sunt ferm convinsa ca nu, dar totusi imi doresc  sa ma arunc in cum ar putea fi....=)


31-01-2008 04:44:20
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131
doresc sa/mi apara poza in dreptul postarii dar nu stiu ce sa fac =(

31-01-2008 20:19:39
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131

tasha 1951 a scris:

Sa dai vina pe tine pentru aceleasi esecuri, sa dai vina pe altii cand nu te mai suporti, sa-ti fie indiferent tot ce ti se-ntampla si la urma sa tragi linie.
Credeam ca va fi altfel? Nu mi-am imaginat vreodata cum ar putea fi, deci nici asta nu se pune.
Cred ca va fi altfel de candva incolo? Sunt ferm convinsa ca nu, dar totusi imi doresc  sa ma arunc in cum ar putea fi....=)

Asa tashica, de ce sa nu fim curioase? viata oricum trece! ;)


31-01-2008 20:21:45
   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8    
Mergeti la