Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / coşmaruri...    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Toti avem sau am avut cosmaruri. Din unele ne trezim lac de sudoare si ramanem afectati pe viata. Poate ca povestindu-le si discutand deschis pe marginea lor vom intelege mai bine de unde vin si chiar scapam de ele. Care e sau care a fost cosmarul vostru cel mai cumplit si cum vi-l explicati?


Egon...esti primul invitat
la postari...=)


28-05-2007 12:34:43
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
din pacate, visez. nu stiu cat sunt cosmar sau nu, ideea e ca unele sunt premonitii, sunt informatii pe care le primesc si de care, sincer, n-am nevoie, caci sunt negative.
mi-as dori sa dorm fara vise.


28-05-2007 14:03:21
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
scuze.. egon.. vei fi al doilea :)

eram mica...vreo 10 ani.  Poate n-as fi tinut minte visul daca... nu s-ar fi repetat .. identic.. peste alti 10 ani, sa zicem...
ra ca si cum ar fi fost sfirsitul lumii... Adica esti acolo, in vis... si ai un anume sentiment... Stii ce ce se intimpla!
stiam ca este sfirsitul lumii.. asa cum fusesem crescuta... cu judecata de apoi.. cu rai si iad... Si exista un fel de poarta.. usa... prin care trebuia sa trecem cu totii... Era o usa imensa... care se inchidea si deschidea permanent...Daca te prindea  in ea.. se presupunea ca te vei duce in iad... DAca reuseai sa treci.. dincolo era lumina...
erau tipete, urlete.. in jurul meu.. intuneric, foc.. exact acea atmosfera pe care ne-o imaginam cu totii.. atunci cind ne gineim la o astfel de judecata...
plingeam ingrozitor...eram eu si tatal meu din cei dragi mie.. care asteptam sa trecem...
evident ca . m-am trezit pina la moemntul acela...

de ce s-a repetat visul peste atitia ani.... si ce semnificatie avea pentu mine.. nu voi intelege niciodata..


28-05-2007 14:04:41
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

fun-funny a scris:

scuze.. egon.. vei fi al doilea :)

eram mica...vreo 10 ani.  Poate n-as fi tinut minte visul daca... nu s-ar fi repetat .. identic.. peste alti 10 ani, sa zicem...
ra ca si cum ar fi fost sfirsitul lumii... Adica esti acolo, in vis... si ai un anume sentiment... Stii ce ce se intimpla!
stiam ca este sfirsitul lumii.. asa cum fusesem crescuta... cu judecata de apoi.. cu rai si iad... Si exista un fel de poarta.. usa... prin care trebuia sa trecem cu totii... Era o usa imensa... care se inchidea si deschidea permanent...Daca te prindea  in ea.. se presupunea ca te vei duce in iad... DAca reuseai sa treci.. dincolo era lumina...
erau tipete, urlete.. in jurul meu.. intuneric, foc.. exact acea atmosfera pe care ne-o imaginam cu totii.. atunci cind ne gineim la o astfel de judecata...
plingeam ingrozitor...eram eu si tatal meu din cei dragi mie.. care asteptam sa trecem...
evident ca . m-am trezit pina la moemntul acela...

de ce s-a repetat visul peste atitia ani.... si ce semnificatie avea pentu mine.. nu voi intelege niciodata..

primul flash care mi-a brazdat mintea este acela ca ai avut acest vis la rascruce de drumuri, sau cumpana. Repetitia lui, inseamna probabil, ca o lectie nu ti-ai insusit-o.


28-05-2007 22:30:05
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (19-06-2007 21:03:50)


28-05-2007 22:51:47
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
".....ma tarasc printr-un tunel....pe un plan inclinat care-mi da senzatia ca inaintez cu capul in jos......drumul e anevoios,sunt undeva sub pamant la o adancime nedefinita....intunericul e deplin......pe masura ce inaintez tunelul se ingusteaza si ma misc tot mai greu.....colturile taioase de piatra imi smulg bucati de carne in incercarea disperata de a inainta.....Doamne.....ce caut aici si incotro incerc sa ajung cu atata disperare.....nu mai pot sa inaintez......nu mai pot sa ma misc....de undeva un suvoi de nisip fin incepe sa mi se prelinga pe fata.....imi intra in ochi,in nas ,in gura......ma sufoc....urlu cu disperare.....nu ma aude nimeni......sunt departe de Dumnezeu si de Diavol!....sunt doar eu singur si-mi astept moartea ca pe o izbavire"....si apoi ma trezesc bineinteles....asta e cosmarul care ma incearca uneori pe taram oniric....
Despre cosmarul pe care l-am trait pe taram real.....nu vreau sa mai vorbesc vreodata.....dar.....imi cer iertare daca indraznesc prea mult.....feriti-va sa iubiti oameni care NU MERITA SA FIE IUBITI!....


29-05-2007 00:59:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
interesant...
cosmar pe "taram real"...vorba ta avem cu totii...
parca poti sa triezi...poti sa separi...sa -ti spui :"nu,multumesc...next please"...cand la inceput totul este ok?=(
:rolleyes:


29-05-2007 01:53:15
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Sint de acord sa ma supun unei operatii estetice... sa mi se implanteze un cip cu avertizor si cind ma apropii la mai putin de 20 cm de o persoana, avertizorul sa-mi scuipe in ureche: atentie, corpul in miscare din fata ta nu merita sa fie iubit!

Ce sa zic, orice fiinta umana merita sa fie iubita tot asa cum are dreptul la aparare in justitia oamenilor, cum are drepturi fundamentale. Doar ca nu in cazul tuturor as vrea sa fiu eu de servciu... la iubit! :D:D


29-05-2007 02:06:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ar fi ceva...
poate peste citiva ani...cine stie?;)


29-05-2007 02:21:26
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

WhiteRaven a scris:

ufff.. aburi imi ies pe la guler :D ... ce zici fun.. ma abtin? nu ma abtin ? sau visele fac parte din cedinta ta?

aveam vreo 10 ani.. am specificat asta....
si incepusem sa am dubii in ce priveste geneza.. sau.. macar sa pun intrebari incomode...
dar de ce s-a repetat.. peste ani si ani... ? :rolleyes:


29-05-2007 02:37:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Era o tipa pe OTV...dezlega vise...imi placea cum interpreta...n-o mai vad...pacat...
:rolleyes:


29-05-2007 03:16:42
   
?? europa
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654

tasha 1951 a scris:

Toti avem sau am avut cosmaruri. Din unele ne trezim lac de sudoare si ramanem afectati pe viata. Poate ca povestindu-le si discutand deschis pe marginea lor vom intelege mai bine de unde vin si chiar scapam de ele. Care e sau care a fost cosmarul vostru cel mai cumplit si cum vi-l explicati?

Era o tipa pe OTV...dezlega vise...imi placea cum interpreta...n-o mai vad...pacat...

vad ca sunteti foarte "deschisi" pentru interpretari ... toti se-nghesuie ca la pomana, ioi, chiar risca sa fie sufocati :D


29-05-2007 13:07:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Bine de voi...vad ca nu aveti cosmaruri...
ok...va doresc numai vise placute!=)=)=)


14-06-2007 03:21:49
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Intr-o noapte am visat ca ma aflam intr-un oficiu postal si asteptam la rand,in fatza mea era o femeie cu un palton verde,iar coada parca nu inainta deloc.  Cand m-am trezit,am primit o scrisoare de la o verisoara care ma ruga sa ii trimit un cd intr-un plic. Asta am si facut,m-am dus la posta sa pun recomandata si atunci mi-am dat seama ca in fata mea era o ...femeie cu palton verde. Si la fel ca si in vis eram nervoasa pentru ca nu inainta coada deloc,cucoana de la ghiseu cred ca era la wc. M-am uitat la femeia cu palton verde si imi venea sa ii spun ca mi-a aparut in vis,dar bineinteles ca nu am facut-o pentru ca m-ar fi crezut o ciudata. Ce parere aveti de asta? Am mai avut premonitii,dar asa de clara ca asta niciodata.

16-11-2007 17:36:29
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Wooww ...asa ceva n`am patsit never!!

Pot spune ca am ramas uimita ...e interesant ce povestesti tu!

Demn de invidiat ;)


16-11-2007 18:12:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:

Intr-o noapte am visat ca ma aflam intr-un oficiu postal si asteptam la rand,in fatza mea era o femeie cu un palton verde,iar coada parca nu inainta deloc.  Cand m-am trezit,am primit o scrisoare de la o verisoara care ma ruga sa ii trimit un cd intr-un plic. Asta am si facut,m-am dus la posta sa pun recomandata si atunci mi-am dat seama ca in fata mea era o ...femeie cu palton verde. Si la fel ca si in vis eram nervoasa pentru ca nu inainta coada deloc,cucoana de la ghiseu cred ca era la wc. M-am uitat la femeia cu palton verde si imi venea sa ii spun ca mi-a aparut in vis,dar bineinteles ca nu am facut-o pentru ca m-ar fi crezut o ciudata. Ce parere aveti de asta? Am mai avut premonitii,dar asa de clara ca asta niciodata.

Am patit si eu ceva de genu'...e cam trist sa povestesc...era in noaptea dinaintea mortii sotului meu...


17-11-2007 13:19:42
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Cosmaruri ...hmm ...momentan nu`mi amintesc ....

Insa,azi m`a anuntat"cineva" ..ca azi noapte vorbeam in somn :D ...sper sa nu se mai repete :D :D (cik eram foarte nervoasa ,,looll poa se trezea shi c`o palma peste oki! :)))


18-11-2007 21:24:09
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

adiyna a scris:

Cosmaruri ...hmm ...momentan nu`mi amintesc ....

Insa,azi m`a anuntat"cineva" ..ca azi noapte vorbeam in somn :D ...sper sa nu se mai repete :D :D (cik eram foarte nervoasa ,,looll poa se trezea shi c`o palma peste oki! :)))


Ai grijă ce deconspiri când vorbeşti în somn! ;)


18-11-2007 22:07:11
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

Lake a scris:


adiyna a scris:

Cosmaruri ...hmm ...momentan nu`mi amintesc ....

Insa,azi m`a anuntat"cineva" ..ca azi noapte vorbeam in somn :D ...sper sa nu se mai repete :D :D (cik eram foarte nervoasa ,,looll poa se trezea shi c`o palma peste oki! :)))


Ai grijă ce deconspiri când vorbeşti în somn! ;)


Sincera sa fiu,n`am nimic de ascuns ...dar, e de preferat mai bine sa`mi tin gura inkisa! :D


18-11-2007 22:09:23
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:


onoyoko a scris:

Intr-o noapte am visat ca ma aflam intr-un oficiu postal si asteptam la rand,in fatza mea era o femeie cu un palton verde,iar coada parca nu inainta deloc.  Cand m-am trezit,am primit o scrisoare de la o verisoara care ma ruga sa ii trimit un cd intr-un plic. Asta am si facut,m-am dus la posta sa pun recomandata si atunci mi-am dat seama ca in fata mea era o ...femeie cu palton verde. Si la fel ca si in vis eram nervoasa pentru ca nu inainta coada deloc,cucoana de la ghiseu cred ca era la wc. M-am uitat la femeia cu palton verde si imi venea sa ii spun ca mi-a aparut in vis,dar bineinteles ca nu am facut-o pentru ca m-ar fi crezut o ciudata. Ce parere aveti de asta? Am mai avut premonitii,dar asa de clara ca asta niciodata.

Am patit si eu ceva de genu'...e cam trist sa povestesc...era in noaptea dinaintea mortii sotului meu...
CE ai visat atunci? Poti sa ne spui si noua? Chiar sunt curioasa. Mama mea ce o fi visat inaintea diminetii in care a plecat la piata,dar nu a apucat decat sa ajunga la coltul strazii pentru ca a cazut instantaneu paralizata de o congestie cerebrala si in cateva ore a fost moarta,ea care era o femeie atat de sanatoasa? In disperarea de atunci nu m-am gandit la asta,dar acum ma intreb: oare ce viseaza omul in ultima lui noapte pe pamant? Sunt oameni care se trezesc dimineata nestiind ca nu vor apuca apusul,ca acea dimineata este ultima,oare simt ei ceva aparte ? Off,tare as fii vrut sa o intreb asta pe mama,dar am sperat pana in ultima clipa ca va fi bine ,desi ea nu mai stia nici cum o cheama atunci cand medicul de pe salvare a intrebat-o! Si bineinteles ca pentru mine a fost si ramane cea mai buna mamica din lume!

28-11-2007 16:21:41
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

CE ai visat atunci? Poti sa ne spui si noua? Chiar sunt curioasa. Mama mea ce o fi visat inaintea diminetii in care a plecat la piata,dar nu a apucat decat sa ajunga la coltul strazii pentru ca a cazut instantaneu paralizata de o congestie cerebrala si in cateva ore a fost moarta,ea care era o femeie atat de sanatoasa? In disperarea de atunci nu m-am gandit la asta,dar acum ma intreb: oare ce viseaza omul in ultima lui noapte pe pamant? Sunt oameni care se trezesc dimineata nestiind ca nu vor apuca apusul,ca acea dimineata este ultima,oare simt ei ceva aparte ? Off,tare as fii vrut sa o intreb asta pe mama,dar am sperat pana in ultima clipa ca va fi bine ,desi ea nu mai stia nici cum o cheama atunci cand medicul de pe salvare a intrebat-o! Si bineinteles ca pentru mine a fost si ramane cea mai buna mamica din lume!


Cred că, dacă am fi atenţi, în fiecare clipă am simţi ceva aparte. Nimic nu e obişnuit, banal. Dar, ca să vedem asta, trebuie să ne desprindem din braţele trecutului şi să încetăm să mai filozofăm despre viitor. E nevoie să deschidem ochii în fiecare clipă, privind cu mirare, asemeni unor copii.

Ultima propoziţie pe care ai spus'o, legată de mama ta, e foarte frumoasă. :)


28-11-2007 17:04:41
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
exact acelashi vis l-a avut shi bunica-mea intr-o noapte ......dupa 3 zile a crapat !
onoyoko a scris:


tasha 1951 a scris:


onoyoko a scris:

Intr-o noapte am visat ca ma aflam intr-un oficiu postal si asteptam la rand,in fatza mea era o femeie cu un palton verde,iar coada parca nu inainta deloc.  Cand m-am trezit,am primit o scrisoare de la o verisoara care ma ruga sa ii trimit un cd intr-un plic. Asta am si facut,m-am dus la posta sa pun recomandata si atunci mi-am dat seama ca in fata mea era o ...femeie cu palton verde. Si la fel ca si in vis eram nervoasa pentru ca nu inainta coada deloc,cucoana de la ghiseu cred ca era la wc. M-am uitat la femeia cu palton verde si imi venea sa ii spun ca mi-a aparut in vis,dar bineinteles ca nu am facut-o pentru ca m-ar fi crezut o ciudata. Ce parere aveti de asta? Am mai avut premonitii,dar asa de clara ca asta niciodata.

Am patit si eu ceva de genu'...e cam trist sa povestesc...era in noaptea dinaintea mortii sotului meu...
CE ai visat atunci? Poti sa ne spui si noua? Chiar sunt curioasa. Mama mea ce o fi visat inaintea diminetii in care a plecat la piata,dar nu a apucat decat sa ajunga la coltul strazii pentru ca a cazut instantaneu paralizata de o congestie cerebrala si in cateva ore a fost moarta,ea care era o femeie atat de sanatoasa? In disperarea de atunci nu m-am gandit la asta,dar acum ma intreb: oare ce viseaza omul in ultima lui noapte pe pamant? Sunt oameni care se trezesc dimineata nestiind ca nu vor apuca apusul,ca acea dimineata este ultima,oare simt ei ceva aparte ? Off,tare as fii vrut sa o intreb asta pe mama,dar am sperat pana in ultima clipa ca va fi bine ,desi ea nu mai stia nici cum o cheama atunci cand medicul de pe salvare a intrebat-o! Si bineinteles ca pentru mine a fost si ramane cea mai buna mamica din lume!


28-11-2007 17:05:48
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Lake a scris:


onoyoko a scris:

CE ai visat atunci? Poti sa ne spui si noua? Chiar sunt curioasa. Mama mea ce o fi visat inaintea diminetii in care a plecat la piata,dar nu a apucat decat sa ajunga la coltul strazii pentru ca a cazut instantaneu paralizata de o congestie cerebrala si in cateva ore a fost moarta,ea care era o femeie atat de sanatoasa? In disperarea de atunci nu m-am gandit la asta,dar acum ma intreb: oare ce viseaza omul in ultima lui noapte pe pamant? Sunt oameni care se trezesc dimineata nestiind ca nu vor apuca apusul,ca acea dimineata este ultima,oare simt ei ceva aparte ? Off,tare as fii vrut sa o intreb asta pe mama,dar am sperat pana in ultima clipa ca va fi bine ,desi ea nu mai stia nici cum o cheama atunci cand medicul de pe salvare a intrebat-o! Si bineinteles ca pentru mine a fost si ramane cea mai buna mamica din lume!


Cred că, dacă am fi atenţi, în fiecare clipă am simţi ceva aparte. Nimic nu e obişnuit, banal. Dar, ca să vedem asta, trebuie să ne desprindem din braţele trecutului şi să încetăm să mai filozofăm despre viitor. E nevoie să deschidem ochii în fiecare clipă, privind cu mirare, asemeni unor copii.

Ultima propoziţie pe care ai spus'o, legată de mama ta, e foarte frumoasă. :)
Da,pentru ca daca avem ceva sfant,aceea e mama pe care o avem,iar mai tarziu sunt copiii nostri !

28-11-2007 17:32:23
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Eu cred că şi tatăl e la fel de sfânt :)

28-11-2007 21:03:07
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
NU cred,tatilor nu li s-au inchinat versuri!

28-11-2007 21:21:12
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Aha. Aşadar, Ceauşescu e sfânt, că şi lui i s'au închinat ode şi osanale. Ca să nu mai vorbim de Elena Ceauşescu, cea care era mama noastră, a tuturor. Câte poezii mai avea... Şi le spuneam cu toţii, pe stadioane. :)
Pentru mine, tatăl meu e la fel de sfânt ca mama mea. Cu sau fără poezii. Şi fraţii mei. Şi fata mea. Şi nepoţii mei. Şi toate "fostele" mele iubite. Şi toţi prietenii mei. Şi voi, cei de pe forum. Şi toate fiinţele, lucrurile şi acţiunile din univers şi de dincolo de el.

Ultima modificare facuta de Lake (28-11-2007 21:31:57)


28-11-2007 21:28:22
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Imi place cum gandesti. Pari plin de sentimente bune,sper sa nu ma insel. Daca asa e cum pari,inseamna ca esti ceva rar,inseamna ca iubirea nu a pierit.

28-11-2007 21:31:33
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Cred că toţi oamenii sunt buni. Sau răi. Depinde dacă am răbdare să îi înţeleg şi să îi accept sau nu.
Cred că toţi oamenii iubesc, fiecare în felul său.  Faptul că un om nu înţelege iubirea aşa cum o înţeleg eu, nu înseamnă că nu iubeşte :)


28-11-2007 21:35:08
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Lake...bunule ,cum simti tu ca dodo te iubeste?....stii ce?la divort ,sotul imi spune"te-am iubit,te iubesc si te voi iubi toata viata...dar nu am vrut sa arat de teama sa nu ma iei drept fraier"...no...si-a dat sentinta...copii i-am crescut eu,a ramas un batranel ,neingrijit de soarta...pentru ce?...RUGA FARA FAPTA E MOARTA!...ASA SI CU IUBIREA....TREBUIE SA O DARUIM ,SA NU O LASAM SA NE USUCE OASELE...

28-11-2007 21:43:36
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Revenind la topic ma intreb: oare ce visam in ultima noapte petrecuta pe pamant? Aveti idee?

28-11-2007 21:46:51
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fecioare cu parul ffff lung,tuneluri din care nu mai iesim ,mireasa fiind,dinti cazand...spun din popor adunate...cel mai mare cosmar al meu in vise a fost cand mi-am mancat unul dintre "copii "avortati....m-am trezit plina de apa ,cu palpitatii si plangand....aveam 26 ani (pacatoasa!)...


onoyoko a scris:

Revenind la topic ma intreb: oare ce visam in ultima noapte petrecuta pe pamant? Aveti idee?


Ultima modificare facuta de un vis mangaios (28-11-2007 22:00:27)


28-11-2007 21:50:58
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

RUGA FARA FAPTA E MOARTA!...ASA SI CU IUBIREA....TREBUIE SA O DARUIM ,SA NU O LASAM SA NE USUCE OASELE...


La mine, unde începe "trebuie", se cam termină "iubirea". Iubirea o simt ca pe ceva spontan, care este sau nu este. Iubirea o dăruiesc când simt, cui simt, cum simt... La fel şi ceilalţi. Dacă ei nu îmi dăruiesc iubirea cu aceeaşi cadenţă ca şi mine, într'un mod comparabil cu al meu, cu o intensitate egală cu a mea... nu înseamnă că nu mă iubesc. Dacă o dăruiesc şi altora în afara mea, nu înseamnă că nu mă iubesc. Dacă manifestările de iubire faţă de alţii par mai evidente decât faţă de mine, nu înseamnă că nu mă iubesc.
Şi, în primul rând, faptul că alţii mă iubesc sau nu, nu cred că are nici o legătură cu faptul ca eu să îi iubesc pe ei :)


28-11-2007 22:12:40
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

Revenind la topic ma intreb: oare ce visam in ultima noapte petrecuta pe pamant? Aveti idee?


Poate că unii au "premoniţia morţii"... Pentru alţii, poate că e o noapte ca oricare alta...


28-11-2007 22:13:59
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
da...ai spus cuvantul cheie"intensitatea iubirii"....dar si asta pana la un punct...dupa punct urmeaza uciderea,fanatismul....nebunia


Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

RUGA FARA FAPTA E MOARTA!...ASA SI CU IUBIREA....TREBUIE SA O DARUIM ,SA NU O LASAM SA NE USUCE OASELE...


La mine, unde începe "trebuie", se cam termină "iubirea". Iubirea o simt ca pe ceva spontan, care este sau nu este. Iubirea o dăruiesc când simt, cui simt, cum simt... La fel şi ceilalţi. Dacă ei nu îmi dăruiesc iubirea cu aceeaşi cadenţă ca şi mine, într'un mod comparabil cu al meu, cu o intensitate egală cu a mea... nu înseamnă că nu mă iubesc. Dacă o dăruiesc şi altora în afara mea, nu înseamnă că nu mă iubesc. Dacă manifestările de iubire faţă de alţii par mai evidente decât faţă de mine, nu înseamnă că nu mă iubesc.
Şi, în primul rând, faptul că alţii mă iubesc sau nu, nu cred că are nici o legătură cu faptul ca eu să îi iubesc pe ei :)


28-11-2007 22:18:41
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

da...ai spus cuvantul cheie"intensitatea iubirii"....dar si asta pana la un punct...dupa punct urmeaza uciderea,fanatismul....nebunia


Unii oameni AŞA simt iubirea :) E tot iubire... :)


28-11-2007 22:21:54
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
a murit jaguarul Lake!...
Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

da...ai spus cuvantul cheie"intensitatea iubirii"....dar si asta pana la un punct...dupa punct urmeaza uciderea,fanatismul....nebunia


Unii oameni AŞA simt iubirea :) E tot iubire... :)


28-11-2007 22:42:18
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

a murit jaguarul Lake!...


Îmi pare rău, dar nu am înţeles faza... :D


28-11-2007 22:43:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

a murit jaguarul Lake!...


Îmi pare rău, dar nu am înţeles faza... :D

Ehe...Lake,cine-i intelege pe poeti?;)


29-11-2007 12:43:45
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
“ Prima regula in raporturile noastre cu semenii este de a-i lasa sa fie fericiti , asa cum inteleg ei, atata timp cat nu ne incomodeaza.”-James Henry




Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

da...ai spus cuvantul cheie"intensitatea iubirii"....dar si asta pana la un punct...dupa punct urmeaza uciderea,fanatismul....nebunia


Unii oameni AŞA simt iubirea :) E tot iubire... :)


29-11-2007 13:52:00
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

“ Prima regula in raporturile noastre cu semenii este de a-i lasa sa fie fericiti , asa cum inteleg ei, atata timp cat nu ne incomodeaza.”-James Henry


Fiecare cu regulile lui :)


29-11-2007 15:42:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

“ Prima regula in raporturile noastre cu semenii este de a-i lasa sa fie fericiti , asa cum inteleg ei, atata timp cat nu ne incomodeaza.”-James Henry


Fiecare cu regulile lui :)

Subscriu...=)


29-11-2007 15:48:39
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
La tv un medic psihiatru a povesti cazul unui pacient de-al sau care s-a prezentat la el spunand ca viseaza in fiecare seara ca pe dat de 10 august va muri,ca il va calca un camion pe drumul lui spre serviciu. Si spunea psihologul ca intr-adevar pe 10 august pacientul a fost calcat de un camion exact in locul pe care il vedea in vis,iar asta a aflat de la sotia fostului pacient care a venit la medic sa ii spuna ca fostul ei sot i-a lasat cu limba de moarte ca daca visul se va adeverii sa se duca la acel psihiatru sa ii spuna. Ce parere aveti?

07-12-2007 00:55:30
   
Pagini: 1    
Mergeti la