Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / de ce mint femeile?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625

nevinovata a scris:

din lipsa de comunicare,inhibitii din partea barbatului ..daca e dragoste ,ea nu tradeaza..daca e amanteala ,sfidare ,atunci e o aiureala totul...fiecare cu simturile lui..dar oricum comunicarea e baza!
fun-funny a scris:

intrucit nu exista un topic (din cite stiu eu).. "De ce inseala femeile?" ci doar .. "De ce inseala barbatii?"... si, avind ceva de spus.. voi spune aici :D
ma gindeam de ce ajunge o femeie.. (soryn spune ca procentul e mai mare in rindul femeilor) sa-si insele fizic barbatul....

trec peste impotenta, materialism etc etc.. si ma voi referi doar la relatia frumoasa... care exista intre un el si o ea. Si totusi.. ea il inseala. De ce oare? RAspund imediat.. :D.. ce cred eu despre asta


Ultima modificare facuta de nevinovata (16-06-2007 00:46:36)


16-06-2007 00:45:10
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cind face curte... iubitul e dulce, tandru... vesnic disponibil pentru ea.. O rasfatza, stie sa faca de toate.... in gospodarie.
cind iubitul devine sot... desi, paradoxal... ea preia munca lui din gospodarie... el nu mai are atita timp.. :(  Are acelasi loc d emunca, acelasi program... si totusi.. nu o mai suna ziua sa-i spun aca o iubeste si ca ii este dor de ea...(stie ca e acasa oricum in fiecare zi.. iar acum, bugetul fiind comun.. ce sens are sa ma cheltuie banii pe vodafone,  :(.. flori.. iesiri in oras..?) Si vorbele dulci incep sa coste.... parca..  Incep sa fie inlocuite: nu m-am insurat cu tine, nu e o dovada ca te iubesc? :( :(


sa mai continui??? :( :(


16-06-2007 00:45:17
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

Eu cred ca in majoritatea datilor mintim...sa se simta ei bine....
poate si sa-i protejam...si pentru asta n-ar trebui sa fie suparati...
oare americani cred de fiecare data...cind spun"te iubesc"...nu!
si totusi o spun in fiecare moment...
mai ales la telefon...
in pat...nu mai vorbesc...;)

daca il iubesti cu adevarat atunci simti nevoia s-o spui... Daca te iubeste si el.. atunci nu-l va deranja ca i-o spui prea des...
iar daca o spui si n-o gindesti.... oricum ai adus liniste in sufletul partenerului tau.. pentru ziua respectiva.. :(


16-06-2007 00:47:03
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
nu sunt de acord ,ea trebuie sa-l faca sa simta sa vina cat mai repede acasa,ea,femeia trebuie sa pastreze ce a ales...in fiecare zi sa fie mai tandra ca prima zi....
fun-funny a scris:

cind face curte... iubitul e dulce, tandru... vesnic disponibil pentru ea.. O rasfatza, stie sa faca de toate.... in gospodarie.
cind iubitul devine sot... desi, paradoxal... ea preia munca lui din gospodarie... el nu mai are atita timp.. :(  Are acelasi loc d emunca, acelasi program... si totusi.. nu o mai suna ziua sa-i spun aca o iubeste si ca ii este dor de ea...(stie ca e acasa oricum in fiecare zi.. iar acum, bugetul fiind comun.. ce sens are sa ma cheltuie banii pe vodafone,  :(.. flori.. iesiri in oras..?) Si vorbele dulci incep sa coste.... parca..  Incep sa fie inlocuite: nu m-am insurat cu tine, nu e o dovada ca te iubesc? :( :(


sa mai continui??? :( :(


Ultima modificare facuta de nevinovata (16-06-2007 00:48:21)


16-06-2007 00:48:09
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
evident ca DA! Si o face.. pt ca femeia nu se schimba dup ace se casatoreste.. asa cum face barbatul...
dar daca accepti intial.. ca el este obosit... stresat... si o face din dragoste pentru el... ulterios.. constati (si incepi sa faci socoteala).. ca intr-o saptamina nu ai schimbat mai mult de 10 vorbe cu el... si ca, eventual.. ati facut o partida de sex.. obisnuita...


16-06-2007 00:51:21
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
femeia ridica,femeia coboara....in mainile noastre sta arta de a iubi ,,,genetic suntem nascute cu acest sentiment al daruirii..ei..invata de la mama,iubita,sotie sa primeasca..care nu primesc iubirea oferita de noi femeile  peste balcon cu ei..nu se merita....
fun-funny a scris:

evident ca DA! Si o face.. pt ca femeia nu se schimba dup ace se casatoreste.. asa cum face barbatul...
dar daca accepti intial.. ca el este obosit... stresat... si o face din dragoste pentru el... ulterios.. constati (si incepi sa faci socoteala).. ca intr-o saptamina nu ai schimbat mai mult de 10 vorbe cu el... si ca, eventual.. ati facut o partida de sex.. obisnuita...


Ultima modificare facuta de nevinovata (16-06-2007 00:54:14)


16-06-2007 00:53:55
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
pai da.. deja am umplut o pagina cu: fa-i vint!

daca sotul meu uita ca exist... :( :(


16-06-2007 00:55:38
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
am un cazier sentimental si stiu ce spun ...femeia trebuie sa lase de la ea...sa-i ofere barbatului ales ,cel ce a convenit cu ea sa faca un camin,copii...acea libertate care ii apartine ,viata lui ,simtuirile lui ,trairile lui...sa-i ofere protectie ca la mama acasa,sex si amor cand doreste,si ordine in familie ... ..de nu..se refugiaza la o alta ..si ne miram de ce siturile sunt ticsite de oameni casatoriti....noi femeile trebuie sa fim bujori ,mereu altfel,mai frumoase ,intelegatoare,apetisante... sa fie mereu indragostiti de noi .......si reverso valabil...

Ultima modificare facuta de nevinovata (16-06-2007 01:05:33)


16-06-2007 01:02:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Uff...ma chere...mai stai si tu putin...
nu fii prea radicala...
sa nu-mi sperii finu'...
=D=D=D


16-06-2007 01:03:12
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

nevinovata a scris:

am un cazier sentimental si stiu ce spun ...femeia trebuie sa lasa de la ea...sa-i ofere barbatului ales ,cel ce a convenit cu ea sa faca un camin,copii...acea libertate care ii apartine ,viata lui ,simtuirile lui ,trairile lui...sa-i ofere protectie ca la mama acasa,sex si amor cand doreste,si ordine in familie ... ..de nu..se refugiaza la o alta ..si ne miram de ce siturile sunt ticsite de oameni casatoriti....noi femeile trebuie sa fim bujori ,mereu altfel,mai frumoase ,intelegatoare,apetisante... sa fie mereu indragostiti de noi .......si reverso valabil...

atita timp cit si reciproca e valabila.. eu sint de acord cu tot ce spui :)


16-06-2007 01:04:20
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
atunci te pupik ...finuto!
fun-funny a scris:


nevinovata a scris:

am un cazier sentimental si stiu ce spun ...femeia trebuie sa lasa de la ea...sa-i ofere barbatului ales ,cel ce a convenit cu ea sa faca un camin,copii...acea libertate care ii apartine ,viata lui ,simtuirile lui ,trairile lui...sa-i ofere protectie ca la mama acasa,sex si amor cand doreste,si ordine in familie ... ..de nu..se refugiaza la o alta ..si ne miram de ce siturile sunt ticsite de oameni casatoriti....noi femeile trebuie sa fim bujori ,mereu altfel,mai frumoase ,intelegatoare,apetisante... sa fie mereu indragostiti de noi .......si reverso valabil...

atita timp cit si reciproca e valabila.. eu sint de acord cu tot ce spui :)


16-06-2007 01:06:51
   
?? BLEU
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2005
Mesaje: 177
de ce mint? pentru ca este in firea lor sa faca acest lucru

16-06-2007 01:29:12
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
iar tu,el ei..mint si nu recunosc..hm...toti ne ascundem dupa zece degete ...hai mai bine sa fim naturali.....
BLEU a scris:

de ce mint? pentru ca este in firea lor sa faca acest lucru


16-06-2007 01:33:24
   
?? BLEU
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2005
Mesaje: 177
fiecare are ceva de ascuns, fie barbat, fie femeie si nici unul dintre ei niciodata nu va fi sincer, atata timp cat are ceva de ascuns si atata timp cat ceva il ( o ) va retine sa fie sincer in totalitate

16-06-2007 01:39:48
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
fiecare cu taina lui ...de acord...dar una -doua ..in rest se poate comunica lejer ..de ce evitati comuncarea cu iubita....si ..de ce ....domnul meu ,draga domnule ,nu ii dati voi curaj spre descatusare?stiti ca ea ramane o nelinistita ,sufera in femeia din ea?.....a fi inhibat de propriile dorinti(nu cele extreme)..e oare incultura?..frica...zi-mi tu...



BLEU a scris:

fiecare are ceva de ascuns, fie barbat, fie femeie si nici unul dintre ei niciodata nu va fi sincer, atata timp cat are ceva de ascuns si atata timp cat ceva il ( o ) va retine sa fie sincer in totalitate


16-06-2007 01:45:20
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625

nevinovata a scris:

fiecare cu taina lui ...de acord...dar una -doua ..in rest se poate comunica lejer ..de ce evitati comuncarea cu iubita....si ..de ce ....domnul meu ,draga domnule ,nu ii dati voi curaj spre descatusare?stiti ca ea ramane o nelinistita ,sufera in femeia din ea?.....mai grav se duce la altul...a fi inhibat de propriile dorinti(nu cele extreme)..e oare incultura?..frica...zi-mi tu...



BLEU a scris:

fiecare are ceva de ascuns, fie barbat, fie femeie si nici unul dintre ei niciodata nu va fi sincer, atata timp cat are ceva de ascuns si atata timp cat ceva il ( o ) va retine sa fie sincer in totalitate


16-06-2007 01:46:48
   
?? BLEU
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2005
Mesaje: 177

nevinovata a scris:


nevinovata a scris:

fiecare cu taina lui ...de acord...dar una -doua ..in rest se poate comunica lejer ..de ce evitati comuncarea cu iubita....si ..de ce ....domnul meu ,draga domnule ,nu ii dati voi curaj spre descatusare?stiti ca ea ramane o nelinistita ,sufera in femeia din ea?.....mai grav se duce la altul...a fi inhibat de propriile dorinti(nu cele extreme)..e oare incultura?..frica...zi-mi tu...



BLEU a scris:

fiecare are ceva de ascuns, fie barbat, fie femeie si nici unul dintre ei niciodata nu va fi sincer, atata timp cat are ceva de ascuns si atata timp cat ceva il ( o ) va retine sa fie sincer in totalitate

si ce o retine sa spuna ce are de spus ? ce sau cine o tine incatusata atata timp cat ea, femeia, nu indrazneste sa isi deschida sufletul? crezi ca , daca el ar insista, ea, vesnica femeie, cea pentru care au murit regi, inparati si au cazut multe capede dealungul timpului, ar indrazni sa isi puna sufletul pe tava ? ar spune tot? ar avea curaj? ar fi sigura ca cel in fara caruia isi deschide sufletul, este cel care merita sa ai asculte taina? sa ai asculte oful? sau el, ar dori sa stie din ce motiv ea, femeia, sa aruncat in bratele altuia ? ar dori sa stie asta ? si daca ea iar spune , el ar fi fericit? sau din ce ea ar spune, el ar invata ceva? de exemplu ce sa faca in viitor ca cea pe care o iubeste, sa nu faca acelasi lucru ? ehhhh, viata e scurta, si cat traim, mereu invatam ceva, insa trebuie sa vrem sa invatam, din orce nu se intampla trebuie sa invatam ceva, eu am invatat ca nimic nu trebuie sa punem la suflet pentru ca viata e scurta, dece sa o scurtez si eu mai mult ? , merita sa fac asta? desigur ca NU.


16-06-2007 01:56:27
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
o retine frica ca nu o poti intelege si o judeci aspru ,ba mai mult o si lovesti sau o parasesti....barbatul o vrea doar a lui..instinctul de cucerire ....ce intrebare?!"daca ea ar spune ,el ar fi fericit?"..poi nu cu el isi imparte totul?....off...inteligente fiinte sunt cele  care au aplecare asupra intelegerii sufletelor umane!...

16-06-2007 02:06:40
   
?? BOSSS
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861

BLEU a scris:

, inparati  dealungul  ai asculte taina ai asculte oful? sa aruncat in    


16-06-2007 02:23:36
   
?? BOSSS
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
si un asemenea analfabet este moderatorul nostru pe chat? :D :D

16-06-2007 02:24:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

BOSSS a scris:

si un asemenea analfabet este moderatorul nostru pe chat? :D :D

tu ai zis...eu doar am citit legat de moderatorii de pe site o postare...si acolo l-am vazut pe bleu...criticat de o fata...apropos de moderat...so,
nu stiu nimic...n-am auzit nimic...poate ma da persoana nongrata si cum va mai salut eu pe voi forumistii,dornici de tavaleala cu emoticoane pe chat?;)


16-06-2007 02:33:10
   
?? BOSSS
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861
adicam sa fim lasi  pana si intr-o lume virtuala? :rolleyes:

16-06-2007 02:34:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

BOSSS a scris:

adicam sa fim lasi  pana si intr-o lume virtuala? :rolleyes:

Sper ca emoticonul pe care l-am afisat...te-a dus la gandul ca glumesc...
=D=D


16-06-2007 03:10:05
   
?? BOSSS
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861

tasha 1951 a scris:


BOSSS a scris:

adicam sa fim lasi  pana si intr-o lume virtuala? :rolleyes:

Sper ca emoticonul pe care l-am afisat...te-a dus la gandul ca glumesc...
=D=D

stiu tasha ca ai glumit ;)


16-06-2007 03:16:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Minciunile sunt marunte si mari. Minciuna marunta e trista. Minciuna mare, minciuna care tinde sa ascunda o ticalosie, e urata, desigur, dar ascunde ceva: un fapt. E o lasitate, dar e dictata intr-o masura de instinctul de conservare. Pe cata vreme minciuna marunta, pricinuita de nimicuri zilnice, dovedeste ca in spatelel ei e numai sufletul, nu o fapta, oricat ar fi de odioasa...e numai sufletul, de care cel care minte se rusineaza, simtindu-si-l corupt....=(=(=(

19-06-2007 02:29:49
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

amza a scris:

1Femeile mint pt ca ele considera in general o minciunica mica nu face rau nimanui.
2.Daca se coafeaza des,da-i papucii,e clar te inseala.
3.Daca vin tot mai tirziu acasa,si dupa o zi de ''munca'' face totusi dus,te inseala,fa-i vint
4.Daca vezi o modificare a comportamentului ei,ea devenind tot mai atenta cum se imbraca,te inseala,fa-i vint.
5Daca se imbraca tot mai sexy,te inseala,fa-i vint.
6Daca vine acasa cu bijuterii,sa fii atent te inseala,da-i papucii.
7Daca vine acasa cu parfumuri frantuzesti,te inseala,las-o.
8Daca se urca pe cintar tot mai des,e clar ,te inseala,dar are o rivala.
9Daca merge mai des de 3 ori pe saptaminala fitness,te inseala.
10Daca ''doarme''la o prietena si nu iti raspunde pe celular, e clar prietena are mustata si e purtator de penis.
11Daca se hotareste brusc se slabeasca,e clar te inseala.
12Daca isi pune silicoane si ideea e a ei ,e clar te inseala.


Am recitit de 3 ori si nu-mi vine sa cred.Deci femeia la urma urmei minte din cauza barbatului!Pur si simplu asa vad raspunsul. :))
Cu riscul de a mi se sugera din nou ca eu probabil tocmai asa le "mint",laudandu-le.

Ultima modificare facuta de ossy (19-06-2007 10:33:59)


19-06-2007 10:31:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
he,he...e o minciuna mica...se iarta!=)=)=)
cele mari sunt periculoase...de astea marunte nu fugi...fac bine femeilor...trust me...;)


19-06-2007 11:06:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In fond ADEVARUL inseamna sinceritate - atat fata de tine cat si fata de ceilalti....dar...sinceritatea nu inseamna sa spui tot ceea ce gandesti, ci sa gandesti tot ce spui...!!!
=)=)=)

Din viata am tras concluzia ca adevarul se duce intotdeauna la fund, iar minciunile ies la suprafata....Adevarurile si minciunile se hranesc cu energia gandurilor noastre...un imens rezervor...Daca minciuna triumfa este pentru ca are mai multi adepti...daca adevarul iese, cum se spune cu greu la suprafata si cu capul spart, e pentru ca absoarbe prea putina energie....prea putine voturi....=)=)=)

Adevarul si minciuna fac parte din realitatea de zi cu zi, e un dans continuu creat tot de noi...punem neincetat curse, cream ambuscade, intindem plase si capcane...in care cadem pe rand in mod aleator....

Oricum adevarul si minciuna nu pot coexista...=(=(=(

Dupa cum se stie adevarul este mereu considerat calea cea buna - demna de urmat. Este o aceptiune la care subscriu si eu prin educatie, dar.....viatza mi-a oferit destule 'examene' punandu-ma in situatia de a alege intre a spune adevarul gol golut  si in al cosmetiza (mai mult sau mai putin) pentru a obtine anumite ''avantaje de moment''....cat despre corectitudine nici ca m-am mai intrebat - a fost a trecut !!!
=)=)=)

Poate ca omul e subiectiv cand ia asemenea hotarari....Poate ca nu conteaza ca adevarul raneste pe cineva, sau strica o posibila conjunctura favorabila....Sau...Mai conteaza ?......c'est la vie!!=)=)=)


20-06-2007 11:38:18
   
?? trei in una
Cont Sters

Inregistat: 12-06-2007
Mesaje: 77
mah femeile nu mint mei nu fitzi rai la ele este nativ mah nu este deprindere din evolutzie asa se nasc

21-06-2007 18:26:31
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la