Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / diferentele de varsta intr-o relatie amoroasa....    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


tasha 1951 a scris:

Cert este ca noi, eu si prietena mea, stim ceea ce ei nu vor sti niciodata – ca rasaritul pe mare în zorii unei veri minunate, ca si marea însasi în splendoarea ei tomnatica au aceeasi stralucire si la 20 si la 40 de ani... pentru ca fericirea nu se masoara în ani si pentru ca iubirea nu are vârsta..asta apropos de show-ul la care tocmai am participat...=D=D

Tashico, asta sa i-o spui lu'  Mutu  -  ala de la manutantza, ca sa nu facem confuzii  - si asteapta-ta ca nici macar el sa n-o creada !
Asa cum dupa niste ani obosesti urcand treptele unui etaj, si sufletul gafaie mai aprig ca-n adolescentza...

Mda..nu mai departe te-as exemplifica chiar pe tine..hai,mai Pane,stii ca stiu ce spun si stiu de ce...;)
Cu gafait sau fara gafait...sustin ca iubirea n-are varsta!=)
A!!!!.apoi consider ca insasi gafaitul are rolul lui...;)...nimic nu e intamplator...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (03-12-2007 16:28:09)


03-12-2007 16:26:08
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

P. Pan 63 a scris:

Asa cum dupa niste ani obosesti urcand treptele unui etaj, si sufletul gafaie mai aprig ca-n adolescentza...


Gâfâie-gâfâie, da' să vezi ce limbă scoate când ajunge sus! Ferice de femei! ;)


03-12-2007 22:31:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Aaaa, adica tot barbatul ar fi elementul activ, nu?... pai atunci de ce va plingeti...

03-12-2007 22:42:28
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
a naibii limba ! hihihi !
Lake a scris:


P. Pan 63 a scris:

Asa cum dupa niste ani obosesti urcand treptele unui etaj, si sufletul gafaie mai aprig ca-n adolescentza...


Gâfâie-gâfâie, da' să vezi ce limbă scoate când ajunge sus! Ferice de femei! ;)


03-12-2007 23:03:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

Aaaa, adica tot barbatul ar fi elementul activ, nu?... pai atunci de ce va plingeti...

Ca bine spui ma chere!!=D=D


04-12-2007 00:49:50
   
?? Edmond30
Cont Sters

Inregistat: 19-02-2008
Mesaje: 42
Iubirea nu cunoaşte limite de vârstă..., iubirea nu are oglindă ca să ne privim chipurile Ă®n ea...să ne vedem ridurile sau părul grizonat...iubirea trăieşte prin suflet, iar sufletul se simte, se iubeşte...nu se poate vedea decât prin Ă®nsăşi iubirea!
Atunci când iubim ne Ă®ndrăgostim Ă®n primul rând de sufletul persoanei de lângă noi, de modul Ă®n care ne priveşte, Ă®n care ne zâmbeşte, de felul Ă®n care ne vorbeşte, de modul Ă®n care ne face să ne simţim...
Ne Ă®ndrăgostim de sclipirea din ochii acelei fiinţe iubite, de râsetul care ne umple viaţa şi sufletul de bucurie...,ne Ă®ndrăgostim de tot ce Ă®nseamnă acea persoană.
ĂŽntr-o relaţie Ă®nainte de toate Ă®ntre cei doi parteneri trebuie să fie compatibile sufletul, caracterul, educaţia, modul de a trata viaţa şi pe cei care fac parte din viaţă...şi nicidecum vârsta trupurilor.


21-02-2008 00:11:02
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Edmond30 a scris:

(...) ne Ă®ndrăgostim de tot ce Ă®nseamnă acea persoană.
ĂŽntr-o relaţie Ă®nainte de toate Ă®ntre cei doi parteneri trebuie să fie compatibile sufletul, caracterul, educaţia, modul de a trata viaţa şi pe cei care fac parte din viaţă...şi nicidecum vârsta trupurilor.


Corect mai ales "Ă®nainte de toate Ă®ntre cei doi parteneri trebuie să fie compatibile sufletul, caracterul, educaţia, modul de a trata viaţa şi pe cei care fac parte din viaţă...", numai ca toate astea pot depinde esential de varsta trupurilor, cum te-ai exprimat tu. Acum, ce sa zic, sapte ani in minus la el pot echivala cu saptesprezece ani in minus la ea si se pot inscrie destul de bine pe orbita a ceea ce se intelege de regula prin compatibilitate de varsta.


21-02-2008 01:20:22
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Dupa sac si petec se spune,ok pot exista si exceptii...dar ar fi un noroc chior sa gasesti ceva care sa aibe rezonanta corespunzatoare ,asta bineinteles ca relatia sa dureze

21-02-2008 14:00:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cuplul Urinel-Monicaco :D a terfelit cumva ideea de "compatibilitate extinsa" apropo de diferentele de virsta, dar... nu din cauza acestei diferente, de fapt.

Mult mai putin cunoscut e un alt cuplu, la fel de scirbavnic :x dupa mine: Ioan Ctin Dragan (miliardarul-fost legionar-agent SIE-etc Butangaz, in virsta de 86 de anisori), si fata ex-generalului Gusa, cu mizilicul :D de 60 de ani mai tinara... si tot agenta a serviciilor astora mai noi, care-au si "infiltrat-o" pe romano-italianul miliardar (la vremuri noi, tot noi :x)! Tipa i-a trintit, evident, si-un puradel (facut cu bodyguardul, clar).

In istorie au existat insa si cupluri Xtrem de distantate-n ani "pe bune" (in ambele sensuri). Chiar daca astea doar confirma regula unor interese oculte care stau la originea acuplarilor astea, pina la urma anti-natura.

P.S. Nici eu n-as accepta sa am o iubita mai tinara cu mai mult de 33 de ani decit mine, parol!!! :D:D (nu de alta, dar ar fi atunci minora ;) )...

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-02-2008 14:23:17)


21-02-2008 14:22:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
al naibiii ce eshti tu te dai numai la d-aste coapte ! ehhhhhhehehe ce poama-mi eshti xtremule ! vulpoi batran ! hihihihi
Xtremul a scris:

Cuplul Urinel-Monicaco :D a terfelit cumva ideea de "compatibilitate extinsa" apropo de diferentele de virsta, dar... nu din cauza acestei diferente, de fapt.

Mult mai putin cunoscut e un alt cuplu, la fel de scirbavnic :x dupa mine: Ioan Ctin Dragan (miliardarul-fost legionar-agent SIE-etc Butangaz, in virsta de 86 de anisori), si fata ex-generalului Gusa, cu mizilicul :D de 60 de ani mai tinara... si tot agenta a serviciilor astora mai noi, care-au si "infiltrat-o" pe romano-italianul miliardar (la vremuri noi, tot noi :x)! Tipa i-a trintit, evident, si-un puradel (facut cu bodyguardul, clar).

In istorie au existat insa si cupluri Xtrem de distantate-n ani "pe bune" (in ambele sensuri). Chiar daca astea doar confirma regula unor interese oculte care stau la originea acuplarilor astea, pina la urma anti-natura.

P.S. Nici eu n-as accepta sa am o iubita mai tinara cu mai mult de 33 de ani decit mine, parol!!! :D:D (nu de alta, dar ar fi atunci minora ;) )...


21-02-2008 14:25:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
eu asta cu sacul shi petecul am adaptat-o ......: cum e galeta asha-i shi maturoiul ! hihihihi
Carol38 a scris:

Dupa sac si petec se spune,ok pot exista si exceptii...dar ar fi un noroc chior sa gasesti ceva care sa aibe rezonanta corespunzatoare ,asta bineinteles ca relatia sa dureze


21-02-2008 14:27:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

al naibiii ce eshti tu te dai numai la d-aste coapte ! ehhhhhhehehe ce poama-mi eshti xtremule ! vulpoi batran ! hihihihi
Xtremul a scris:

Cuplul Urinel-Monicaco :D a terfelit cumva ideea de "compatibilitate extinsa" apropo de diferentele de virsta, dar... nu din cauza acestei diferente, de fapt.

Mult mai putin cunoscut e un alt cuplu, la fel de scirbavnic :x dupa mine: Ioan Ctin Dragan (miliardarul-fost legionar-agent SIE-etc Butangaz, in virsta de 86 de anisori), si fata ex-generalului Gusa, cu mizilicul :D de 60 de ani mai tinara... si tot agenta a serviciilor astora mai noi, care-au si "infiltrat-o" pe romano-italianul miliardar (la vremuri noi, tot noi :x)! Tipa i-a trintit, evident, si-un puradel (facut cu bodyguardul, clar).

In istorie au existat insa si cupluri Xtrem de distantate-n ani "pe bune" (in ambele sensuri). Chiar daca astea doar confirma regula unor interese oculte care stau la originea acuplarilor astea, pina la urma anti-natura.

P.S. Nici eu n-as accepta sa am o iubita mai tinara cu mai mult de 33 de ani decit mine, parol!!! :D:D (nu de alta, dar ar fi atunci minora ;) )...


Alooo, cumetre SA, n-am zis cu 33 de ani mai... batrina decit mine!!! :D:D

Sau poate ca la tine "coapte" inseamna cam... minore? ;) Aham, la peste 40-50 or fi deci "rascoapte"?! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-02-2008 14:39:28)


21-02-2008 14:36:33
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
io tot ce-i dupa 30 incadrez la coapte ! hihihihi
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

al naibiii ce eshti tu te dai numai la d-aste coapte ! ehhhhhhehehe ce poama-mi eshti xtremule ! vulpoi batran ! hihihihi
Xtremul a scris:

Cuplul Urinel-Monicaco :D a terfelit cumva ideea de "compatibilitate extinsa" apropo de diferentele de virsta, dar... nu din cauza acestei diferente, de fapt.

Mult mai putin cunoscut e un alt cuplu, la fel de scirbavnic :x dupa mine: Ioan Ctin Dragan (miliardarul-fost legionar-agent SIE-etc Butangaz, in virsta de 86 de anisori), si fata ex-generalului Gusa, cu mizilicul :D de 60 de ani mai tinara... si tot agenta a serviciilor astora mai noi, care-au si "infiltrat-o" pe romano-italianul miliardar (la vremuri noi, tot noi :x)! Tipa i-a trintit, evident, si-un puradel (facut cu bodyguardul, clar).

In istorie au existat insa si cupluri Xtrem de distantate-n ani "pe bune" (in ambele sensuri). Chiar daca astea doar confirma regula unor interese oculte care stau la originea acuplarilor astea, pina la urma anti-natura.

P.S. Nici eu n-as accepta sa am o iubita mai tinara cu mai mult de 33 de ani decit mine, parol!!! :D:D (nu de alta, dar ar fi atunci minora ;) )...


Alooo, cumetre SA, n-am zis cu 33 de ani mai... batrina decit mine!!! :D:D

Sau poate ca la tine "coapte" inseamna cam... minore? ;) Aham, la peste 40-50 or fi deci "rascoapte"?! :D


21-02-2008 14:43:33
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
dar tot vulpoi eshti ! din ala batran ...hihihi !
CIUDATUL SA a scris:

io tot ce-i dupa 30 incadrez la coapte ! hihihihi
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

al naibiii ce eshti tu te dai numai la d-aste coapte ! ehhhhhhehehe ce poama-mi eshti xtremule ! vulpoi batran ! hihihihi


Alooo, cumetre SA, n-am zis cu 33 de ani mai... batrina decit mine!!! :D:D

Sau poate ca la tine "coapte" inseamna cam... minore? ;) Aham, la peste 40-50 or fi deci "rascoapte"?! :D


21-02-2008 14:44:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu-s singurul... ;)

21-02-2008 14:46:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
normal ca nu eshti singurul .....eshti UNICUL ! hihihihi
Xtremul a scris:

Nu-s singurul... ;)


21-02-2008 14:49:34
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
"coapte" unde? la minte...sau la....??? :D :D

21-02-2008 15:01:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:

"coapte" unde? la minte...sau la....??? :D :D


Auuuu :D... n-am vrut sa se-nteleaga totusi "oparite" :D, carissima!

Si nici macar "smochinite"... ;)

P.S. Stranii coincidentze... cum a zis magicianul CIUDATUL SA "UNICUL", tzop-hop...a iesit din joben si unikaa! ;)


21-02-2008 15:06:41
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihihi hai sa fiu porc misogin ........la minte ?....care minte , de unde minte , ce minte ?
unikaa a scris:

"coapte" unde? la minte...sau la....??? :D :D


21-02-2008 15:16:01
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
nu uita ca a ieshit vopsita !
Xtremul a scris:


unikaa a scris:

"coapte" unde? la minte...sau la....??? :D :D


Auuuu :D... n-am vrut sa se-nteleaga totusi "oparite" :D, carissima!

Si nici macar "smochinite"... ;)

P.S. Stranii coincidentze... cum a zis magicianul CIUDATUL SA "UNICUL", tzop-hop...a iesit din joben si unikaa! ;)


21-02-2008 15:16:49
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

CIUDATUL SA a scris:

hihihihi hai sa fiu porc misogin ........la minte ?....care minte , de unde minte , ce minte ?
unikaa a scris:

"coapte" unde? la minte...sau la....??? :D :D




a ramas toata la voi?!! ...mintea sau minciuna ?!!;)


21-02-2008 15:49:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ambele: unii (ca JE :D, de ex) macar stiu sa minta frumos - tot e ceva, nu? ;)

21-02-2008 15:54:28
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Ambele: unii (ca JE :D, de ex) macar stiu sa minta frumos - tot e ceva, nu? ;)



in lipsa de altceva!!!:D...


21-02-2008 15:56:29
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

kamin a scris:


Xtremul a scris:

Ambele: unii (ca JE :D, de ex) macar stiu sa minta frumos - tot e ceva, nu? ;)



in lipsa de altceva!!!:D...

Uneori duc si gunoiul, alteori (mai rar insa) mai aduc si salariul acasa :D... ehehei, ce stiti voi despre romantismul... realist?! ;)


21-02-2008 16:06:30
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
xtremule te rog da cu nishte spray antifeminism ! ca bazaie ceva pe aici
Xtremul a scris:


kamin a scris:


Xtremul a scris:

Ambele: unii (ca JE :D, de ex) macar stiu sa minta frumos - tot e ceva, nu? ;)



in lipsa de altceva!!!:D...

Uneori duc si gunoiul, alteori (mai rar insa) mai aduc si salariul acasa :D... ehehei, ce stiti voi despre romantismul... realist?! ;)


21-02-2008 16:12:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-da, e necesar citeodata si sprayul antifeminist, cumetre SA!
Stiai de ex. ca exclusiv  tzanztaroaicele-s alea de ne sug? :D Singele, nu te gindi la prostii... ;)
Sarmanii tzantzaroi sint inocenti, ca noi ;) si se hranesc doar cu iluzii !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-02-2008 16:18:39)


21-02-2008 16:18:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
iihi
Xtremul a scris:

Da-da, e necesar citeodata si sprayul antifeminist, cumetre SA!
Stiai de ex. ca exclusiv  tzanztaroaicele-s alea de ne sug? :D Singele, nu te gindi la prostii... ;)
Sarmanii tzantzaroi sint inocenti, ca noi ;) si se hranesc doar cu iluzii !!! :D:D


21-02-2008 16:31:34
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!

21-02-2008 17:16:00
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
auziiiiiiiiiii io nu am fost nu sunt shi nu am sa fiu victima niciodata ! in plus nu suport mimeticii ....hihihihi ! dar totushi .....ali naibi fomeile astea cum se aduna ele shi-shi tzin partea ...... ca shi gashtele de la capitoliu !!!!! hihihi hai sa vad cum ixplodezi ! nah ca aprinsei fitilul !
unikaa a scris:

Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!


21-02-2008 17:23:37
   
?? viccraft
Cont Sters

Inregistat: 25-07-2007
Mesaje: 144

unikaa a scris:

Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!


Pai voi ne vreti si inocenti, si buni la pat. Hotarati-va odata... haideti la pat! :D


21-02-2008 17:24:51
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
nu postati in victime dar fiti va rog victime,nu va plangeti,doar sunteti barbati :D(isi spun femeile intre ele ) :)

21-02-2008 17:29:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

viccraft a scris:


unikaa a scris:

Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!


Pai voi ne vreti si inocenti, si buni la pat. Hotarati-va odata... haideti la pat! :D


Ca bine zici, cumetre! - opinie de tzantzaroi cu planuri de vopsire, macar de Pasti, a oolor cu cea mai buna vopsea (rujul ;) ) - L'Oreal, Revlon, ce-o fi, da'sa fie! :D:D:D

Ca altfel imi iau zboru' la eskimosi, unde stiti cum e-nteleasa ospitalitatea ;)


21-02-2008 17:32:55
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
auliuuuuuuuuu  ai pus-o daca n-ai patul mare ca o sa fie mare aglomeratzie la "SARIT" ! ........" sarit" ca notziune de substantiv nu de verb !!!!! hihihihi
viccraft a scris:


unikaa a scris:

Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!


Pai voi ne vreti si inocenti, si buni la pat. Hotarati-va odata... haideti la pat! :D


21-02-2008 17:36:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
cred ca trebe matalutza sa ai un pat de vreo 3 hectare !
CIUDATUL SA a scris:

auliuuuuuuuuu  ai pus-o daca n-ai patul mare ca o sa fie mare aglomeratzie la "SARIT" ! ........" sarit" ca notziune de substantiv nu de verb !!!!! hihihihi
viccraft a scris:


unikaa a scris:

Eeee...hai..nu postati in "victime"!!! Nu zic ca femeile-s mai bune ca barbatii(ca va facem destule "zile fripte") dar nici voi nu sinteti asa inocenti cum vreti sa pareti!!!


Pai voi ne vreti si inocenti, si buni la pat. Hotarati-va odata... haideti la pat! :D


21-02-2008 17:37:48
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
auzi dar te rog sa nu uitzi ....fiecare pat are shi-un lampadar ....lasa-l naibii de lampadar ca tzin io felinarul ! hihihihi
CIUDATUL SA a scris:

cred ca trebe matalutza sa ai un pat de vreo 3 hectare !
CIUDATUL SA a scris:

auliuuuuuuuuu  ai pus-o daca n-ai patul mare ca o sa fie mare aglomeratzie la "SARIT" ! ........" sarit" ca notziune de substantiv nu de verb !!!!! hihihihi
viccraft a scris:



Pai voi ne vreti si inocenti, si buni la pat. Hotarati-va odata... haideti la pat! :D


21-02-2008 17:39:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

auzi dar te rog sa nu uitzi ....fiecare pat are shi-un lampadar ....lasa-l naibii de lampadar ca tzin io felinarul ! hihihihi
CIUDATUL SA a scris:

cred ca trebe matalutza sa ai un pat de vreo 3 hectare !
CIUDATUL SA a scris:

auliuuuuuuuuu  ai pus-o daca n-ai patul mare ca o sa fie mare aglomeratzie la "SARIT" ! ........" sarit" ca notziune de substantiv nu de verb !!!!! hihihihi

Constatare: cam mare poluarea cu citate repetate ABSOLUT INUTIL, cumetre CIUDAT !!!

No hard feelings, dar topicurile devin chiar ilizibile cu hectarele astea de "autocitari" (si chiar citari cu tona :x) repetate de-a-n pixul :D, la care se alipesc citeva hihihi-uri,,, :( Parerea mea. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-02-2008 18:33:00)


21-02-2008 18:17:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Soryn a scris:

nu postati in victime dar fiti va rog victime,nu va plangeti,doar sunteti barbati :D(isi spun femeile intre ele ) :)

Dar cite nu-si pot spune femeile intre ele... ;)
Unii mai "inocenti" dintre noi (si evident netrecuti prin faze de ascultare involuntara a "small-talk/cozeriei/birfelor" feminine) a ramine surprinsi de ce le poate pielea... si gura, evident! :D

Ontopic, totusi: intimplator, am vazut-o la TV pe evreica aia de 70 de anisori "devoratoare de pustani" amintita de Tasha. Nu-i chiar idioata (desi, bogata fiind, ma asteptam sa fie... extrem de proasta :D:D), dar era clar ca se mintzea cumva singura - parca voia sa se autoconvinga ca handralaul respectiv (ex-servitor printr-un cazino, evident ipocrit si actor slab) chiar o iubeste pe ea si nu doar conturile ei.
Ca s-o scurtez: n-am mai putut minca nimic ziua aia !!! :x

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 12:05:25)


22-02-2008 12:04:37
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
ca sa fiu on topic
de ce societatea accepta mai usor diferentele de virsta intr-o relatie unde barbatul e mai in virsta, dublu chiar si triplu  decit femeia, si nu poate accepta relatia unde femeia e mai in virsta, o condamna din start ?

Ultima modificare facuta de hara_cata (24-02-2008 15:51:09)


22-02-2008 18:54:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


Soryn a scris:

nu postati in victime dar fiti va rog victime,nu va plangeti,doar sunteti barbati :D(isi spun femeile intre ele ) :)

Dar cite nu-si pot spune femeile intre ele... ;)
Unii mai "inocenti" dintre noi (si evident netrecuti prin faze de ascultare involuntara a "small-talk/cozeriei/birfelor" feminine) a ramine surprinsi de ce le poate pielea... si gura, evident! :D

Ontopic, totusi: intimplator, am vazut-o la TV pe evreica aia de 70 de anisori "devoratoare de pustani" amintita de Tasha. Nu-i chiar idioata (desi, bogata fiind, ma asteptam sa fie... extrem de proasta :D:D), dar era clar ca se mintzea cumva singura - parca voia sa se autoconvinga ca handralaul respectiv (ex-servitor printr-un cazino, evident ipocrit si actor slab) chiar o iubeste pe ea si nu doar conturile ei.
Ca s-o scurtez: n-am mai putut minca nimic ziua aia !!! :x

cat ai slabit?;)
=D=D


22-02-2008 19:08:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Doar 10-11 grame, ca era ora 23.59 si s-a terminat repede ziua :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 19:19:14)


22-02-2008 19:18:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Doar 10-11 grame, ca era ora 23.59 si s-a terminat repede ziua :D:D:D

Pacat...;)
eu am slabit in casa UNI 7 kg...in doua luni...ar trebui sa mai intru o data...poate ma fac 90-60-90...=D=D=D


22-02-2008 19:22:25
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

hara_cata a scris:

ca sa fiu offtopic
de ce societatea accepta mai usor diferentele de virsta intr-o relatie unde barbatul e mai in virsta, dublu chiar si triplu  decit femeia, si nu poate accepta relatia unde femeia e mai in virsta, o condamna din start ?


E simplu: pentru ca societatea are mai multe pretentii de la femeie, cherie! :) De ce are mai multe pretentii de la femeie? ...Iar e simplu: pentru ca barbatii sunt mai vulnerabili alaturi de femei defecte, decat sunt femeile alaturi de barbati defecti. :D


23-02-2008 00:59:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


hara_cata a scris:

ca sa fiu offtopic
de ce societatea accepta mai usor diferentele de virsta intr-o relatie unde barbatul e mai in virsta, dublu chiar si triplu  decit femeia, si nu poate accepta relatia unde femeia e mai in virsta, o condamna din start ?


E simplu: pentru ca societatea are mai multe pretentii de la femeie, cherie! :) De ce are mai multe pretentii de la femeie? ...Iar e simplu: pentru ca barbatii sunt mai vulnerabili alaturi de femei defecte, decat sunt femeile alaturi de barbati defecti. :D

Apoi ,deh...depinde unde-i hiba...ma chere alintatura....;)
=D=D


23-02-2008 18:49:28
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

fun-funny a scris:

e curios cum ne pasa de gura lumii.... in detrimentul fericirii noastre...
chair daca aceasta fericire e minima... si de scurta durata.
o relatie cu cineva... implica intimitate... se desfasoara 90% dincolo de ochii si gura lumii...
de ce, doamne iarta-ma, sa-mi pese de baba de dincolo de gard... cind eu sint fericita in lumea mea, in casa mea.. in bratele lui?

omul rau... cind nu are ce birfi... inventeaza.... asa ca, desi nu agreez "pustanii" in preajma mea.... cine iubeste.. atunci sa iubeasca... SI gata!!!

Bine spus!
Cine iubeste,iubeste...chiar daca fericirea aceea poate fi minima si mai ales de scurta durata...=)


04-06-2008 20:33:19
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pai tocmai d-aia-i fericire, ca-i scurta ! De-ar tine o viata, i-ai zice "normalitate", nicidecum "fericire".

07-06-2008 16:54:02
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

P. Pan 63 a scris:

Pai tocmai d-aia-i fericire, ca-i scurta ! De-ar tine o viata, i-ai zice "normalitate", nicidecum "fericire".
Uite, ai mare dreptate....
Important e, uneori, sa crezi ca poti fi fericit. Daca mai poti sa crezi asta, inseamna ca totul este bine in viata ta. Insa, la un moment dat, cand poate iti dai seama ca timpul nu se intoarce inapoi, ca ai fost dezamagit, ca de fapt ai fost inselat, atunci parca aripile ti se taie, parca simti ca nu ma traiesti… si nu faci decat sa te tarasti prin lumea asta plina de mizerii… pentru ce?=(


07-06-2008 17:00:47
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

tasha 1951 a scris:

Tuturor ni se pare normala o relatie dintre un el si o ea in care el are cu ceva mai multi ani decat ea..ba chiar exista situatii in care barbatul este mult mai in varsta decat femeia...Marea majoritate insa gaseste absolut scandaloasa o relatie dintre o ea si un el in care ea are mai multi ani decat el...Voi ce parere aveti ?...Mie mi se pare doar o problema legata de mentalitati adanc inradacinate.
:rolleyes:

daca exista dragoste,iubire si intelegere reciproca,respect si sinceritate,nu vad care ar fii problema,ca femeia sa fie mai in varsta,in ceea ce ma priveste,pot spune ca am mai mare incredere in femeile mature cu mai multa experienta de viata.in aceasta lume rea in care a inceput promovarea a tot ceea ce poate fii numit urat,doar femeile trecute de 40 de ani,mai stiu sa iubeasca sincer,tinerele din ziua de azi dandu-se la o parte,la prima greutate aparuta,in cele mai multe cazuri predominand materialismul,nu sentimentul.in iubire nu varsta conteaza,ci sufletul,iar faptul ca multi condamna o relatie dintre un tanar si o femeie matura(mai in varsta)e doar o mentalitate gresita ce trebuie depasita


09-06-2008 13:52:00
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

sarut_mortal a scris:


tasha 1951 a scris:

Tuturor ni se pare normala o relatie dintre un el si o ea in care el are cu ceva mai multi ani decat ea..ba chiar exista situatii in care barbatul este mult mai in varsta decat femeia...Marea majoritate insa gaseste absolut scandaloasa o relatie dintre o ea si un el in care ea are mai multi ani decat el...Voi ce parere aveti ?...Mie mi se pare doar o problema legata de mentalitati adanc inradacinate.
:rolleyes:

daca exista dragoste,iubire si intelegere reciproca,respect si sinceritate,nu vad care ar fii problema,ca femeia sa fie mai in varsta,in ceea ce ma priveste,pot spune ca am mai mare incredere in femeile mature cu mai multa experienta de viata.in aceasta lume rea in care a inceput promovarea a tot ceea ce poate fii numit urat,doar femeile trecute de 40 de ani,mai stiu sa iubeasca sincer,tinerele din ziua de azi dandu-se la o parte,la prima greutate aparuta,in cele mai multe cazuri predominand materialismul,nu sentimentul.in iubire nu varsta conteaza,ci sufletul,iar faptul ca multi condamna o relatie dintre un tanar si o femeie matura(mai in varsta)e doar o mentalitate gresita ce trebuie depasita
La urma urmei fiecare dintre noi hotaraste ce e bine si ce nu ...nu se pot da retete....faci ce simti ca-ti dicteaza inima...foarte adevarat insa ca multi barbati prefera femeile mature pentru experienta lor,pentru faptul ca la o anumita varsta au o independenta financiara,pe cand cu o tinerica....deh!!!...mai ai si niste cheltuieli in plus(asta in cazul in care amorul este unul pasager...)

10-06-2008 19:23:31
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

martiela a scris:


sarut_mortal a scris:


tasha 1951 a scris:

Tuturor ni se pare normala o relatie dintre un el si o ea in care el are cu ceva mai multi ani decat ea..ba chiar exista situatii in care barbatul este mult mai in varsta decat femeia...Marea majoritate insa gaseste absolut scandaloasa o relatie dintre o ea si un el in care ea are mai multi ani decat el...Voi ce parere aveti ?...Mie mi se pare doar o problema legata de mentalitati adanc inradacinate.
:rolleyes:

daca exista dragoste,iubire si intelegere reciproca,respect si sinceritate,nu vad care ar fii problema,ca femeia sa fie mai in varsta,in ceea ce ma priveste,pot spune ca am mai mare incredere in femeile mature cu mai multa experienta de viata.in aceasta lume rea in care a inceput promovarea a tot ceea ce poate fii numit urat,doar femeile trecute de 40 de ani,mai stiu sa iubeasca sincer,tinerele din ziua de azi dandu-se la o parte,la prima greutate aparuta,in cele mai multe cazuri predominand materialismul,nu sentimentul.in iubire nu varsta conteaza,ci sufletul,iar faptul ca multi condamna o relatie dintre un tanar si o femeie matura(mai in varsta)e doar o mentalitate gresita ce trebuie depasita
La urma urmei fiecare dintre noi hotaraste ce e bine si ce nu ...nu se pot da retete....faci ce simti ca-ti dicteaza inima...foarte adevarat insa ca multi barbati prefera femeile mature pentru experienta lor,pentru faptul ca la o anumita varsta au o independenta financiara,pe cand cu o tinerica....deh!!!...mai ai si niste cheltuieli in plus(asta in cazul in care amorul este unul pasager...)


draga martiela,intotdeauna m-au atras femeile mature,femeile inteligente,femeile de la care am avut ce invata...poate ca problema asta mi se trage din copilarie,e poate o problema psihologica.am fost crescut mai mult de bunici,iar mama a incercat sa compenseze lipsa mea de dragoste materna,cu material.eu mereu am cautat la partenera mea sa-mi fie si mama,si sora,si iubita.in alta ordine de idei,draga martiela,hai sa fim sinceri si sa recunoastem ca in momentul de fata tineretul a uitat ce e iubirea,fetele tinere renuntand la o relatie,in primul moment greu,pun mereu materialul pe primul plan si doar femeile trecute de 40 de ani,mai stiu sa iubeasca sincer si mai sunt in stare sa lupte pentru pastrarea unei relatii.


12-06-2008 12:13:25
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)

Ultima modificare facuta de kamin (12-06-2008 14:28:56)


12-06-2008 14:27:08
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la