Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / diferentele de varsta intr-o relatie amoroasa....    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
'"...... intotdeauna m-au atras femeile mature'.......bleahh ce texte ieftine ...... Tashico/M vezi ca lu' asta i s-a sculat mataranga la persoana matale shi vrea sa tzi-o traga !!!!!!!

12-06-2008 14:36:17
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)


bine-nteles ca stiu,nu stiu de ce dai o replica iar apoi iti stergi contul,de ce nu lasi acel drept la replica?e oare o dovada de lasitate?nu pot sa cred ca in tara asta se merge doar pe loveste si fugi...ma doare aceasta crunta realitate,dar trebuie acceptata ca atare.astept o replica de la tine kamin...


12-06-2008 14:40:58
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

CIUDATUL SA a scris:

'"...... intotdeauna m-au atras femeile mature'.......bleahh ce texte ieftine ...... Tashico/M vezi ca lu' asta i s-a sculat mataranga la persoana matale shi vrea sa tzi-o traga !!!!!!!


imi pare rau sa te dezamagesc domnule ciudat,tasha,alias martiela,e o femeie exceptionala de la care ai multe de invatat,eu m-am referit la modul general domnule,dar e greu sa-ti dai seama de anumite lucruri cand nu esti pus in situatie.dragule,daca esti mai in varsta,e normal sa tanjesti dupa fete tinere,nu uita!!!bucurestiul se-nnarmeaza,femeile iau pusti,iar barbatii pustoaice!c'est la vie...toujours parchive,dragul meu domn


12-06-2008 14:47:22
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

CIUDATUL SA a scris:

'"...... intotdeauna m-au atras femeile mature'.......bleahh ce texte ieftine ...... Tashico/M vezi ca lu' asta i s-a sculat mataranga la persoana matale shi vrea sa tzi-o traga !!!!!!!




         Credeam ca mai ai sanse de indreptare dar se vede treaba ca esti o"cauza pierduta". Chiar nu ai pic de respect fata de martiela?Ea a fost si este o doamna insa cu exemplare ca tine...........te tot duci pe pustii!


12-06-2008 21:56:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)

Corectare necesara: si RATACITE, draga Kamin !!! (cont sters...;)).


12-06-2008 22:12:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

mara40 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

'"...... intotdeauna m-au atras femeile mature'.......bleahh ce texte ieftine ...... Tashico/M vezi ca lu' asta i s-a sculat mataranga la persoana matale shi vrea sa tzi-o traga !!!!!!!


       Credeam ca mai ai sanse de indreptare dar se vede treaba ca esti o"cauza pierduta". Chiar nu ai pic de respect fata de martiela?Ea a fost si este o doamna insa cu exemplare ca tine...........te tot duci pe pustii!

Sa-mi moara motoru' :D (in fiecare intersectie, evident ;)) daca nu chiar simtzeam lipsa unui pic de MORALA PROLETARA , cumetreSA !!! :D:D Tu nu?? ;)

Nu de alta, dar de mult n-am mai simtit masochista placere a tragerii de urechi :D (suplimentate de citeva linii la palma :D) a "tovarashei"... :D:D

P.S. "Tovarasha invatzatoare a mea" era, ca toate tovarashicile astea, evident lipsita de orice urma de simt al UMORULUI... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-06-2008 22:17:05)


12-06-2008 22:14:43
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tashiiiiiiiico sari bre fato ca m-au napadit adulatorii tai !...ashtia-s mai rau ca sectantzii ...tzine-i mah fato-n lantz ca mushca rau sau macar invatza-i ce este gluma ca-s tare serioshi shi incruntatzi ! 
Ti pup dulshi pi curuletz !


12-06-2008 22:20:09
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)


Heei, fii serioasa, draga Kamin! Cine cauta gaseste - pe-aici nu cauta nimeni nimic, e clar. :D


12-06-2008 22:29:11
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

sarut_mortal a scris:


kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)


bine-nteles ca stiu,nu stiu de ce dai o replica iar apoi iti stergi contul,de ce nu lasi acel drept la replica?e oare o dovada de lasitate?nu pot sa cred ca in tara asta se merge doar pe loveste si fugi...ma doare aceasta crunta realitate,dar trebuie acceptata ca atare.astept o replica de la tine kamin...



n-am fugit niciunde...iar contul meu e sters dinainte sa apari matalutza pe aici ;) Spune unde te-am lovit...ca sa stiu dc am nimerit unde trebe :D


12-06-2008 22:55:28
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:


kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)

Corectare necesara: si RATACITE, draga Kamin !!! (cont sters...;)).



in primul rand...RATACITE...am crezut ca s-a subinteles :) Mersi ca esti cu ochii  pe mine!!! ;)  Si in alta ordine de idei , imi place cum suna  acest cont sters... :D


12-06-2008 23:02:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)


Heei, fii serioasa, draga Kamin! Cine cauta gaseste - pe-aici nu cauta nimeni nimic, e clar. :D


Io CHIAR CAUT, poligamul-gogomanul de mine :D:D (de revazut postarea de pe peretzii :D Bunkerului-2012) INCA 2-3 tipe "bazate" ;), dar se vede ca nu prea mai am putere de convingere, helas... :( :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-06-2008 23:07:58)


12-06-2008 23:05:14
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

spuneti-mi Aly a scris:


kamin a scris:

Adica , sunt asa ...un fel de mori de vant...care se invart  doar   de dragul spectacolului... care relatie dom'le sarut mortal??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)


Heei, fii serioasa, draga Kamin! Cine cauta gaseste - pe-aici nu cauta nimeni nimic, e clar. :D




Si acu' spui?!!! :D Eu cred ca tot am gasit ceva...ceva, ce nici nu stiam ca ar intra in aria cautarilor mele :)


12-06-2008 23:07:18
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

Xtremul a scris:


mara40 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

'"...... intotdeauna m-au atras femeile mature'.......bleahh ce texte ieftine ...... Tashico/M vezi ca lu' asta i s-a sculat mataranga la persoana matale shi vrea sa tzi-o traga !!!!!!!


       Credeam ca mai ai sanse de indreptare dar se vede treaba ca esti o"cauza pierduta". Chiar nu ai pic de respect fata de martiela?Ea a fost si este o doamna insa cu exemplare ca tine...........te tot duci pe pustii!

Sa-mi moara motoru' :D (in fiecare intersectie, evident ;)) daca nu chiar simtzeam lipsa unui pic de MORALA PROLETARA , cumetreSA !!! :D:D Tu nu?? ;)

Nu de alta, dar de mult n-am mai simtit masochista placere a tragerii de urechi :D (suplimentate de citeva linii la palma :D) a "tovarashei"... :D:D

P.S. "Tovarasha invatzatoare a mea" era, ca toate tovarashicile astea, evident lipsita de orice urma de simt al UMORULUI... :rolleyes:



IAR AL TAU NU ARE LIMITE! CHIAR TE CREZI GROZAV!


12-06-2008 23:33:28
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

mara40 a scris:

IAR AL TAU NU ARE LIMITE! CHIAR TE CREZI GROZAV!


Poate fiindca asa o fi?


12-06-2008 23:39:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
As fi chiar patetic ;) daca doar m-as crede asa, draga mara40... dar CHIAR SINT grozav !! hihihi :D:D:D (si modest mai ales, evident ;)).

Altfel n-as avea vreo 500.000 de cititori pe luna (nu, nu pe LUNA din ceruri :D si nici aici, pe forum... ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-06-2008 23:57:28)


12-06-2008 23:43:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SHAWUSKA a scris:


mara40 a scris:

IAR AL TAU NU ARE LIMITE! CHIAR TE CREZI GROZAV!


Poate fiindca asa o fi?


Iote ca-mi venira si sustinatori... or fi doar ministri bunkeristani oportunisti? Nu prea cred... ;)

Dar, ca sa vezi ca nu-s ranchiunos (apanajul prostilor ;)), uite ca nici macar nu te destitui din postul de Ministra a Agri-, Viti- si Pizdciculturii, draga mara40... :)
Desi esti pasibila de crima de lezmajestate Xtrema !! :D:D (sa-ti traduc ?! :rolleyes:)

P.S. Catzelusha mea border-collie da acum din coada, implicit cred c-a mai invatzat doua cuvinte: "apanaj" si "lezmajestate"... :D Clar, incepind de maine, o las si pe ea sa mai posteze p-acilea... ;) Atunci sa-l vad pe buldogul Sile Bleaga pe unde mai scoate camasha... sau limba. :D:D

Totusi, cred c-o sa-i propun ei postul de Ministra a Agriculturii...:rolleyes: (sa mai aiba si Deputy Bleaga cu cine se harjoni... ;)) :D:D:D
Nu cred insa c-o sa-l accepte - e mult prea desteapta !! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-06-2008 00:10:25)


12-06-2008 23:46:06
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

CIUDATUL SA a scris:

Tashiiiiiiiico sari bre fato ca m-au napadit adulatorii tai !...ashtia-s mai rau ca sectantzii ...tzine-i mah fato-n lantz ca mushca rau sau macar invatza-i ce este gluma ca-s tare serioshi shi incruntatzi ! 
Ti pup dulshi pi curuletz !

Ups...chiar asa invazie de adulatori...n-as crede....dar esti oricum in securitate...ce ai uitat ca sunt viitor ministru de interne in bunkeriada?


14-06-2008 11:48:05
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

kamin a scris:

care relatie dom'le ??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)

Iti exemplific  o relatie care merita : relatia mea cu mine.
Noi doi nu ne-nselam niciodata, nu ne mintim, ne iubim sincer si neconditionat unul pe celalalt. Avem certitudinea ca oricat am gresi , mai devreme sau mai tarziu ne vom ierta, ba chiar vom cauta mii de scuze ca s-o facem fara a lasa rani sau macar urme, in sufletul celuilalt.
Sincer, se mai intampla sa ne certam uneori, dar fiind extrem de toleranti, ne e usor sa recurgem la compromisuri si astfel sfada noastra nu tine mult. Viciile ni le suportam, ca si slabiciunile , chit ca le regretam in egala masura amandoi.
Sa continuu ?


14-06-2008 21:17:20
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

PeterPan 63 a scris:


kamin a scris:

care relatie dom'le ??!!! sti matale vreuna sa merite?!!! :D
  Nu vezi ce de rataciti pe aici...cautand acul in carul cu fan?!! :)

Iti exemplific  o relatie care merita : relatia mea cu mine.
Noi doi nu ne-nselam niciodata, nu ne mintim, ne iubim sincer si neconditionat unul pe celalalt. Avem certitudinea ca oricat am gresi , mai devreme sau mai tarziu ne vom ierta, ba chiar vom cauta mii de scuze ca s-o facem fara a lasa rani sau macar urme, in sufletul celuilalt.
Sincer, se mai intampla sa ne certam uneori, dar fiind extrem de toleranti, ne e usor sa recurgem la compromisuri si astfel sfada noastra nu tine mult. Viciile ni le suportam, ca si slabiciunile , chit ca le regretam in egala masura amandoi.
Sa continuu ?

E bine sa fi impacat cu tine insuti...mi se pare chiar foarte important sa te simti bine in pielea ta...dar totusi Pane,omul este o fiinta sociala...trebuie tinut cont si de cei din jurul nostru...zic eu,dar ma rog,cunoscandu-te si in realitate,consider ca te stradui sa faci fata onorabil slabiciunilor,viciilor...ca deh,oameni suntem!;)


15-06-2008 07:45:11
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Jemanfishismul socialului meu se completeaza in mod fericitit cu cel al lui mine si-n acest fel ne bucuram de aprecierea unuia sau altuia doar in masura in care concorda cu opiniile noastre. Restul isi pot baga linistiti obiectiile in cur, siguri fiind ca noi n-o sa-ncercam sa le scoatem d-acolo, atat eu, cat si mine.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (15-06-2008 13:52:21)


15-06-2008 13:15:40
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
La bagatul anal folosec vaselina sau asha pe uscatelea ?

15-06-2008 13:24:11
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
" Lumea este asa cum este si ca dansa suntem noi !" spunea Eminescu candva....
Nu cred ca trebuie sa fim mereu de acord cu cei care intr-un moment al vietii lor au lansat o afirmatie sau alta despre optica lor de viata.
Tocmai ca...este optica lor si nu trebuie sa ne-o insusim si noi...
Aici,in virtual oamenii pot sa-si reverse toate frustrarile cotidiene!
Aici pot fi ceea ce nu sunt cu adevarat!
Aici,la adapostul unui nickname pot sa te faca sa te simti mai bun,dar nu o vor face,pentru ca binele pare mai greu de pus in practica,decat raul.
Asa ca te vor nimici din vorbe....=(
Te vor face,vorba populara,din cuvinte.....:x
Si dupa,isi vor spune plini de semetie: " mama ce destept/a sunt !"
Regasim tot ce se regaseste in realitate,dar mai acut si cu mult mai multa " substanta acida "...:rolleyes:


15-06-2008 13:29:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

fun-funny a scris:

e curios cum ne pasa de gura lumii.... in detrimentul fericirii noastre...
chair daca aceasta fericire e minima... si de scurta durata.
o relatie cu cineva... implica intimitate... se desfasoara 90% dincolo de ochii si gura lumii...
de ce, doamne iarta-ma, sa-mi pese de baba de dincolo de gard... cind eu sint fericita in lumea mea, in casa mea.. in bratele lui?

omul rau... cind nu are ce birfi... inventeaza.... asa ca, desi nu agreez "pustanii" in preajma mea.... cine iubeste.. atunci sa iubeasca... SI gata!!!

Recitind cele scrise de tine,nu pot crede ca un nick name...te-a schimat atat de mult....=(


14-11-2008 16:21:07
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Sa stii ca cineva isi poate schimba nikul dar stilul ba. In final, caracterul invinge o incercare de a fi altcineva, dezvaluind trasaturi asemanatoare sub orice nick.
Parerea mea e ca te inseli cu 33 (care nu pare a fi funny/Betty cea Observatoare) parerea mea, dar recunosc m-a inselat de cateva ori.


15-11-2008 09:41:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Sa stii ca cineva isi poate schimba nikul dar stilul ba. In final, caracterul invinge o incercare de a fi altcineva, dezvaluind trasaturi asemanatoare sub orice nick.
Parerea mea e ca te inseli cu 33 (care nu pare a fi funny/Betty cea Observatoare) parerea mea, dar recunosc m-a inselat de cateva ori.

Ma rog,eu imi mentin parerea,dupa cat am stat de vorba cu ea pe YM(si evident cunoscindu-ne si in realitate)...SUSTIN CA ESTE EA!!!!=)


15-11-2008 10:48:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Daca-i ea Z-33, inseamna ca functioneaza din plin principiul compensarii frustrarilor :D:D (si-a pus acum in profil o poza cu niste buzoaie senzuale adicatelea ;))...

Io cel putin nu prea cred c-ar fi Funny coana Z-33. Desi poate ma-nsel, nimeni nu-i infailibil, io nici atit...  In plus, problema asta ma lasa rece (cu exceptia unui usor fior de scarba la adresa ORICUI incearca ascunderea - inutila oricum - a zgurei lor sufletesti sub masca multiplelor nick-names :().

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-11-2008 12:28:02)


15-11-2008 12:25:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Daca-i ea Z-33, inseamna ca functioneaza din plin principiul compensarii frustrarilor :D:D (si-a pus acum in profil o poza cu niste buzoaie senzuale adicatelea ;))...

Io cel putin nu prea cred c-ar fi Funny coana Z-33. Desi poate ma-nsel, nimeni nu-i infailibil, io nici atit...  In plus, problema asta ma lasa rece (cu exceptia unui usor fior de scarba la adresa ORICUI incearca ascunderea - inutila oricum - a zgurei lor sufletesti sub masca multiplelor nick-names :().

Oricine ar fi,n-o judec,dimpotriva,sincer mi-e mila de un astfel de om care nu mai poate sa simta fata de semenii ei altfel de sentimente decat ura,dispret si o mare doza de infatuare.... care gaseste nod in papura fiecarui forumist...=(


15-11-2008 13:02:09
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Tot citesc aici (inclusiv tu Stromboli si alte persoane)ca nu judec, sa nu judecam, sau ca de ce judecam pe cineva sau cine suntem/esti sa judeci pe cineva.........................si altele asemanatoare. Mi-a stat de mult in minte sa va spun; "Nu se poate altfel"
Cand intilnesti o persoana pe strada zici; buna ce mai faci? Dar imediat ochiul aruncat cintareste greutatea, inaltimea, ce fel de tzoale e imbracata persoana, tot tot ce se poate vedea si trage o sau mai multe concluzii. Deci, judecam pe cineva dupa aspectul vizual, folosim si simtul audio citeodata chiar si pipaim ceva :).
Dai/primesti un telefon, un cunoscut sau ne.Deasemenea Judecam folosind sistemul stereo audio prin; tonul vocii, viteza si continutul cuvintelor.
Aici pe Forum, suntem "judecati/cantariti/apreciati prin ce si cum scriem. Ce citim ne obliga sa ne facem o parere (rea sau buna) despre cine o scrie, sa ne imaginam ceva despre acea persoana.
Toti o facem indiferent daca recunoastem sau nu. De aceea spunem; imi place persoana asta, febletea mea, etc sau invers detestam  dezaprobam sau ignoram o persoana din acelasi motiv; deja am jutedecat, am pus un pret sau calitate pe persoana dincolo de nick.
Singurul mod de a scapa/evita acestei observatii miscroscopice ar fi in cazul forumumului, NU Posta.


15-11-2008 15:15:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Tot citesc aici (inclusiv tu Stromboli si alte persoane)ca nu judec, sa nu judecam, sau ca de ce judecam pe cineva sau cine suntem/esti sa judeci pe cineva.........................si altele asemanatoare. Mi-a stat de mult in minte sa va spun; "Nu se poate altfel"
Cand intilnesti o persoana pe strada zici; buna ce mai faci? Dar imediat ochiul aruncat cintareste greutatea, inaltimea, ce fel de tzoale e imbracata persoana, tot tot ce se poate vedea si trage o sau mai multe concluzii. Deci, judecam pe cineva dupa aspectul vizual, folosim si simtul audio citeodata chiar si pipaim ceva :).
Dai/primesti un telefon, un cunoscut sau ne.Deasemenea Judecam folosind sistemul stereo audio prin; tonul vocii, viteza si continutul cuvintelor.
Aici pe Forum, suntem "judecati/cantariti/apreciati prin ce si cum scriem. Ce citim ne obliga sa ne facem o parere (rea sau buna) despre cine o scrie, sa ne imaginam ceva despre acea persoana.
Toti o facem indiferent daca recunoastem sau nu. De aceea spunem; imi place persoana asta, febletea mea, etc sau invers detestam  dezaprobam sau ignoram o persoana din acelasi motiv; deja am jutedecat, am pus un pret sau calitate pe persoana dincolo de nick.
Singurul mod de a scapa/evita acestei observatii miscroscopice ar fi in cazul forumumului, NU Posta.

Nu postam,ok!daca spui tu....desi,nu-i chiar asa!
Eu zic ca reusim s-o facem si fara sa ne legam direct de viata privata a cuiva...


15-11-2008 15:21:15
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Eu inteleg ce spui, dear, dar intelegi ca luam acest risc "sa fim Judecati" camd conversam indiferent cum YM, fata'n fata, pe private etc.
Deci nu putem controla decat pe noi insine, ce divulgam ce spunem ce scriem. Restul ce zici indica numai caracterul interlocutorului, cideodata asta ne deranjeaza mai ales daca ne raneste cumva(am mai spus ceva pe topicul "de ce raniti?)
Oricum tu/vou aveti parerea ta/voastra, Eu am spus numai parerea mea. si inca ceva;  Nu ma refer in special la tine, ci in general.


15-11-2008 15:33:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Eu inteleg ce spui, dear, dar intelegi ca luam acest risc "sa fim Judecati" camd conversam indiferent cum YM, fata'n fata, pe private etc.
Deci nu putem controla decat pe noi insine, ce divulgam ce spunem ce scriem. Restul ce zici indica numai caracterul interlocutorului, cideodata asta ne deranjeaza mai ales daca ne raneste cumva(am mai spus ceva pe topicul "de ce raniti?)
Oricum tu/vou aveti parerea ta/voastra, Eu am spus numai parerea mea. si inca ceva;  Nu ma refer in special la tine, ci in general.

Conteaza cum te simti tu...
Exista ,foarte adevarat momente cand pe forum unii te fac sa te simti cel mai imposibil ,cel mai urat om din lume,poate ei se simt bine asa,apoi cum sa le stricam placerea?;)
Imi amintesc o melodie a celor din formatia Marfar:"las-o mai ca merge asa,ne-am obisnuit cu ea...";)
=D=D


15-11-2008 18:02:51
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Uite o diferenta de varsta; Mel Gibson si rusoaica Oksana, (pentru care va divorta) cand el s-a casatorit cu aproape EXA, s-a nascut micuta prezenta prietena :). Intrebarea e; va primi "fosta" sotie $500 milioane sau nu?
(oricum, se pare ca el cam atat pune pretul pe pasarica Oksanei :) )


19-11-2008 14:59:45
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

NJD a scris:

Tot citesc aici (inclusiv tu Stromboli si alte persoane)ca nu judec, sa nu judecam, sau ca de ce judecam pe cineva sau cine suntem/esti sa judeci pe cineva.........................si altele asemanatoare. Mi-a stat de mult in minte sa va spun; "Nu se poate altfel"
Cand intilnesti o persoana pe strada zici; buna ce mai faci? Dar imediat ochiul aruncat cintareste greutatea, inaltimea, ce fel de tzoale e imbracata persoana, tot tot ce se poate vedea si trage o sau mai multe concluzii. Deci, judecam pe cineva dupa aspectul vizual, folosim si simtul audio citeodata chiar si pipaim ceva :).
Dai/primesti un telefon, un cunoscut sau ne.Deasemenea Judecam folosind sistemul stereo audio prin; tonul vocii, viteza si continutul cuvintelor.
Aici pe Forum, suntem "judecati/cantariti/apreciati prin ce si cum scriem. Ce citim ne obliga sa ne facem o parere (rea sau buna) despre cine o scrie, sa ne imaginam ceva despre acea persoana.
Toti o facem indiferent daca recunoastem sau nu. De aceea spunem; imi place persoana asta, febletea mea, etc sau invers detestam  dezaprobam sau ignoram o persoana din acelasi motiv; deja am jutedecat, am pus un pret sau calitate pe persoana dincolo de nick.
Singurul mod de a scapa/evita acestei observatii miscroscopice ar fi in cazul forumumului, NU Posta.


Corect.Mi-a placut:)


23-11-2008 06:44:19
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

NJD a scris:

Uite o diferenta de varsta; Mel Gibson si rusoaica Oksana, (pentru care va divorta) cand el s-a casatorit cu aproape EXA, s-a nascut micuta prezenta prietena :). Intrebarea e; va primi "fosta" sotie $500 milioane sau nu?
(oricum, se pare ca el cam atat pune pretul pe pasarica Oksanei :) )


Faza tip,in care se vede ca si vedetele-s oameni cu aceleasi greseli.Imaturitate masculina cu un zid fragil,spart de prima femeie hotarata:)


23-11-2008 06:53:10
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

ossy a scris:


NJD a scris:

Uite o diferenta de varsta; Mel Gibson si rusoaica Oksana, (pentru care va divorta) cand el s-a casatorit cu aproape EXA, s-a nascut micuta prezenta prietena :). Intrebarea e; va primi "fosta" sotie $500 milioane sau nu?
(oricum, se pare ca el cam atat pune pretul pe pasarica Oksanei :) )


Faza tip,in care se vede ca si vedetele-s oameni cu aceleasi greseli.Imaturitate masculina cu un zid fragil,spart de prima femeie hotarata:)

Bine ai revenit Ossy, chiar daca numai pentru o singura zi.


25-11-2008 13:40:56
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Cand se ajunge, intr-o discutie, la subiectul propus de acest topic, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin (mai exact sir Charles Spencer Chaplin), faimosul actor (desi, poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani (pana la moartea lui) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala (18 ani) iar el avea ... 54.
Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era departe de a fi "nevoiasa", ba se situa chiar in zona opusa ;):), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind (printre altele) fiica lui Eugene O'Neill (un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Dar, aceasta relatie nu cred ca se poate incadra decat la "exceptie care confirma regula".
Oricum, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat (in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, ar trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D (desi, tinand cont de fotografia atasata, s-ar parea ca avem macar ceva in comun :D:D:D ).

P.S. Si uite-asa, cu un efort minim, mi-am mai "imbogatit":rolleyes: ... "zestrea":rolleyes::D cu inca o postare ... :D:D:D (...priceapa cine poate :rolleyes:;):D:D) ...

Ultima modificare facuta de traven (25-11-2008 15:04:29)


25-11-2008 14:12:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Mda....daca ai lua-o in pampers...ai creste o fata dupa gustul tau!=D=D

29-11-2008 14:41:24
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Cand se ajunge, intr-o discutie, la subiectul propus de acest topic, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin (mai exact sir Charles Spencer Chaplin), faimosul actor (desi, poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani (pana la moartea lui) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala (18 ani) iar el avea ... 54.
Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era departe de a fi "nevoiasa", ba se situa chiar in zona opusa ;):), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind (printre altele) fiica lui Eugene O'Neill (un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Dar, aceasta relatie nu cred ca se poate incadra decat la "exceptie care confirma regula".
Oricum, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat (in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, a trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D (desi, tinand cont de fotografia atasata, s-ar parea ca avem macar ceva in comun :D:D:D ).

P.S. Si uite-asa, cu un efort minim, mi-am mai "imbogatit":rolleyes: ... "zestrea":rolleyes::D cu inca o postare ... :D:D:D (...priceapa cine poate :rolleyes:;):D:D) ...


Traven , ar mai fi un...mic amanunt de fond : Charlie Chaplin a avut relatii numai cu femei foarte tinere ...14-18 ani...era un lucru bine cunoscut in anturajul lui . Nu sunt sigura ca daca Oona O'Neill ar fi avut vreo 30 de ani la data intalnirii dintre ei doi  s-ar mai fi aprins valvataia pasiunii in inima lui Charlie Chaplin . M-am intrebat dupa ce-am citit comentariul tau cat de tare ar trebui eu sa iubesc eu barbat astfel incat sa-i aduc pe lume , ca o demna urma a Evei talamba , nici mai mult nici mai putin decat 8 ( OPT !!!) copii...mai tare decat...as fi eu in stare...in aceasta viata .
In sfarsit , eu cred ca Oona O'Neill si Charlie Chaplin au avut chiar o relatie reusita si s-au potrivit perfect , in extrema , prin completare s-au "imbinat" perfect... genialitatea lui cu talambenia ei . Nu ca si-ar fi pus vreodata poseta-n cap crezand ca-i palarie , precum Monica Columbeanu care a ajuns cunoscuta datorita  casatoriei cu Urinel dar...mi se pare la fel de trist sa ajungi in atentia mass-mediei si sa fii o persoana cunoscuta doar pentru ca esti sotia cuiva si fiica altcuiva , precum Oona O'Neill .Lasand deoparte faptul ca a fost fiica lui O'Neill si sotia lui Chaplin , se mai cunoaste si altceva despre ea ?
Nu-mi spune ca sunt putin rautacioasa ca stiu ca sunt...
Mie pur si simplu nu-mi spune nimic , dar absolut nimic aceasta relatie faimoasa dintre Oona O'Neil si Charlie Chaplin ...nu vad nimic demn de admiratie....
Admir in schimb o relatie de durata in care cei doi parteneri , indiferent de diferenta de varsta dintre ei , isi dezvolta personalitatea si "cresc"  unul alaturi de calalalt .Da' , acumaaa...intre noi fie vorba aici pe forum , Domnu'Traven , dumneata cunosti  multi barbati care doresc ca partenera lor sa "creasca" si sa-si dezvolte personalitatea  alaturi de ei? EU NU . ( asta-i punct !)

Ultima modificare facuta de titmouse (03-12-2008 01:13:23)


02-12-2008 12:25:22
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:

Tuturor ni se pare normala o relatie dintre un el si o ea in care el are cu ceva mai multi ani decat ea..ba chiar exista situatii in care barbatul este mult mai in varsta decat femeia...Marea majoritate insa gaseste absolut scandaloasa o relatie dintre o ea si un el in care ea are mai multi ani decat el...Voi ce parere aveti ?...Mie mi se pare doar o problema legata de mentalitati adanc inradacinate.
:rolleyes:
Nu te impiedica de ceea ce spun oamenii ,important e ca TU sa te simti bine,restul nu conteaza ! Barfe vor exista intotdeauna si rautati gratuite,oamenii sunt rai,si constat cu uimire ca pe zi ce trece sunt din ce in ce mai rai,am simtit-o pe pielea mea ! Nu cred ca doar  mie mi se intampla asta,v-ati lovit si voi de rautati,nu credeti ca totusi in ultimii ani a luat o amploare fara precedent totusi? Eu asta vad,voi ce puteti spune din experientele voastre?

Ultima modificare facuta de alina-buc (02-12-2008 15:28:20)


02-12-2008 15:27:17
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

titmouse a scris:


traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Cand se ajunge, intr-o discutie, la subiectul propus de acest topic, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin (mai exact sir Charles Spencer Chaplin), faimosul actor (desi, poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani (pana la moartea lui) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala (18 ani) iar el avea ... 54.
Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era departe de a fi "nevoiasa", ba se situa chiar in zona opusa ;):), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind (printre altele) fiica lui Eugene O'Neill (un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Dar, aceasta relatie nu cred ca se poate incadra decat la "exceptie care confirma regula".
Oricum, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat (in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, a trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D (desi, tinand cont de fotografia atasata, s-ar parea ca avem macar ceva in comun :D:D:D ).

P.S. Si uite-asa, cu un efort minim, mi-am mai "imbogatit":rolleyes: ... "zestrea":rolleyes::D cu inca o postare ... :D:D:D (...priceapa cine poate :rolleyes:;):D:D) ...


Traven , ar mai fi un...mic amanunt de fond : Charlie Chaplin a avut relatii numai cu femei foarte tinere ...14-18 ani...era un lucru bine cunoscut in anturajul lui . Nu sunt sigura ca daca Oona O'Neill ar fi avut vreo 30 de ani la data intalnirii dintre ei doi  s-ar mai fi aprins valvataia pasiunii in inima lui Charlie Chaplin . M-am intrebat dupa ce-am citit comentariul tau cat de tare ar trebui eu sa iubesc eu barbat astfel incat sa-i aduc pe lume , ca o demna urma a Evei talamba , nici mai mult nici mai putin decat 8 ( OPT !!!) copii...mai tare decat...as fi eu in stare...in aceasta viata .
In sfarsit , eu cred ca Oona O'Neill si Charlie Chaplin au avut chiar o relatie reusita si s-au potrivit perfect , in extrema , prin completare s-au "imbinat" perfect... genialitatea lui cu talambenia ei . Nu ca si-ar fi pus vreodata poseta-n cap crezand ca-i palarie , precum Monica Columbeanu care a ajuns cunoscuta datorita  casatoriei cu Urinel dar...mi se pare la fel de trist sa ajungi in atentia mass-mediei si sa fii o persoana cunoscuta doar pentru ca esti sotia cuiva si fiica altcuiva , precum Oona O'Neill .Lasand deoparte faptul ca a fost fiica lui O'Neill si sotia lui Chaplin , se mai cunoaste si altceva despre ea ?
Nu-mi spune ca sunt putin rautacioasa ca stiu ca sunt...
Mie pur si simplu nu-mi spune nimic , dar absolut nimic aceasta relatie faimoasa dintre Oona O'Neil si Charlie Chaplin ...nu vad nimic demn de admiratie....
Admir in schimb o relatie de durata in care cei doi parteneri , indiferent de diferenta de varsta dintre ei , isi dezvolta personalitatea si "cresc"  unul alaturi de calalalt .Da' , acumaaa...intre noi fie vorba aici pe forum , Domnu'Traven , dumneata cunosti  multi barbati care doresc ca partenera lor sa "creasca" si sa-si dezvolte personalitatea  alaturi de ei? EU NU . ( asta-i punct !)




Referirea mea la relatia in discutie este foarte posibil sa sufere de superficialitate, deoarece se bazeaza doar pe imaginea prezentata publicului (care e la fel de  posibil sa fi fost doar "partea vizibila a aisbergului").
Totusi, chiar daca (pornind o discutie pe marginea acestui subiect) riscam plictisirea celor care asteapta postari in care "on topic"-ul sa fie bazat pe experiente personale sau pe observarea directa a unor cazuri, am sa incerc sa expun opinia mea in privinta aspectelor asupra carora  ai ridicat semne de intrebare.
Legat de faptul ca iesirea Oonei din anonimat o consideri conditionata de asocierea cu tatal sau sotul, cred ca ar trebui sa tii cont de mai multe aspecte. As incepe cu acela ca de la perioada respectiva vor mai trece mai mult de 20 de ani pana sa inceapa miscarea de emancipare a femeii, deci, pentru a iesi individual ( ... fara a fi subiectul vreunui scandal ;):D ) din "umbra" celor doi barbati "de prima pagina" (mai ales ca nici nu prea a avut cand, maritandu-se imediat dupa implinirea varstei legale), nu ar fi fost suficienta frumusetea insotita de un I.Q. peste medie, ci ca femeie ar fi avut nevoie eventual de geniul unei Marie Curie (nu stiu daca este cel mai potrivit exemplu, dar am mers pe considerentul ca este vorba de aproximativ aceeasi perioada). In plus, perceptia la vremea respectiva asupra diferentelor "acceptabile" de varsta in cadrul cuplului era considerabil diferita, daca nu ma insel 20 de ani fiind destul de aproape de optim. Deasemenea, aprecierile pe care le-ai facut asupra numarului de copii ar trebui sa tina cont de aceeasi perceptie a vremii asupra a ceea ce era considerat "rolul sotiei", precum si de faptul ca madam nu avea nici un fel de probleme legate de asigurarea celor necesare "traiului zilnic" (indiferent de cat de numeroasa era familia ;) ... si sunt destul de convins ca avea si destui angajati pentru a nu fi nevoita sa se implice personal in toate aspectele care tineau de cresterea si educarea progeniturilor).
Si acum vine randul meu sa pun o intrebare :
Acceptand sa pornim de la premisa ca la varsta casatoriei Oona era in faza "tot ce zboara se mananca" ;), ... dupa implinirea varstei de 25 de ani, de exemplu, cand deja nu mai putem vorbi de imaturitate sau lipsa de experienta (si trecusera deja 7 ani, suficienti pentru a stinge pasiunea in mare parte sau chiar de tot in majoritatea casniciilor), in conditiile in care era o femeie perfect dezirabila, iar lumea in care se invarteau ii oferea prilejul sa cunoasca destui barbati care aveau toate "ingredientele" necesare succesului la femei ;)  (si sa nu uitam ca sotul se pregatea de intrarea in al saptelea deceniu), totodata in conditiile in care, repet, nu intrau in calcul nici un fel de constrangeri de ordin material, de ce crezi ca a ramas totusi cu Chaplin si dupa toate aparentele, pe deplin fidela ?!?...

In alta ordine de idei, promit sa revin incercand un raspuns si la intrebarea cu care iti inchei postarea (e o amenintare ;):D:D), intrebare pe care o consider foarte interesanta si prin prisma faptului ca directioneaza spre aspecte care, din cate am reusit sa observ "rasfoind" rapid topicul, nu au fost aduse in discutie pana acum.

P.S. Nu esti deloc constanta facand referire la mine ;):D ...
Hotarandu-te, mi-ai da ocazia sa ma lamuresc daca in adresari e cazul sa iti preced nickname-ul cu doamna, pentru a nu ramane mai prejos in ceea ce priveste nivelul politetii ;);):D:D ...

Ultima modificare facuta de traven (03-12-2008 02:58:19)


03-12-2008 02:09:49
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Diferenta de virsta a fost INTOTDEAUNA aceptata, la barbatii bogati dar mai ales la cei in conducere (fie regi,printi sau sef de trib) si cind nu erau legi impotriva virstei, in aceste legaturi virsta fetei era de 12-14 ani (documentate de Biblie si Istorie) aproape abuz de copii la asa de frageda virsta.

03-12-2008 09:24:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Zau asa , Domnu'Traven...pai cum ar suna : Doamna Pitigoi ??!! Doamna Pitigoaie ??
Eu am vazut filme cu Charlie Chaplin cand eram copil...mie-mi place foarte mult Charlie Chaplin . Iti amintesti scena aceea absolut exceptionala in care Charlie Chaplin il parodia pe Hitler si se juca cu globul pamantesc ? Charlie Chaplin si Adolf Hitler s-au nascut in aceeasi zi... asa ,ca o curiozitate.
Compatibilitatea intre doi oameni de care vorbeam eu tine de structura interioara  a celor doi si de niste....niste "fire invizibile" care-i leaga in mod miraculos...vad uneori aceste "fire invizibile" intre doi oameni ca un  fel de magie care se raspandeste in jurul lor , INDIFERENT DE VARSTA LOR .
Uite  in actorie de axemplu , ca sa nu parasim domeniul , am vazut candva un film tampitel cu doi actori bunicei ( buni meseriasi si atat ) : Rene Zelger si Tom Cruise .Filmul era o porcarie si ei nu sunt actori extraordinari dar pusi alaturi unul de celalalt SE PUNEAU IN VALOARE UNUL  PE ALTUL ....pur si simplu..."circula" ceva , un ceva intre ei doi...
Am vazut in ei doi ...doi oameni potriviti care se pun in valoare unul pe celalalt . O femeie si un barbat .
Mai apoi , daca vorbim in continuare de compatibilitati , am mai "vazut" ( tot intr-un film)doi oameni potriviti ( de data aceasta prin talentul de exceptie si structura interioara) : Kevin Costner si Anthonny Queen . Era o scena dintr-un film cu un schimb de replici banale : "cere-ti iertare pentru ca mi-ai luat femeia" , spunea A.Queen fata in fata cu Kevin Costner care-i raspundea "Imi cer iertare ca ti-am luat femeia"...si inca vreo doua-trei replici . Atat . Fire invizibile...ei doi ar fi putut fi prieteni extraordinari in viata reala .Am revazut scena aceea de multe ori.. aceeasi magie....este ( pentru mine) cel mai bun lucru care s-a filmat vreodata din toata istoria cinematografiei .
Nu sexul este principala coordonata intr-o relatie . Orice , absolut orice problema de natura sexuala ar exista intr-o relatie , ea poate fi rezolvata . Nu-mi spuneti  ca exista si probleme fara solutie , ca impotenta de exemplu sau un penis de marime mica ...nu sunt fara solutie . Perfect , exista SEX-Shoppuri . De aceea exista ele , nu ? Doi oameni frumosi pot gasi solutii impreuna .
In ce priveste experienta personala....N-AM . N-am avut niciodata o relatie cu un barbat mai tanar decat mine pentru ca n-am intalnit inca un barbat mai tanar de la care sa am ce sa invat . Sexual , nici atat...nu consum fragezimi . Si daca ar fi existat in viata mea o asemenea relatie tot n-as povesti despre ea aici pe forum . Tine de viata mea personala si nu e de povestit .
Asa ca...da'...cine stie...unul din lucrurile importante pe care le-am invatat pana acum este sa nu spun niciodata ( dar niciodata) lucruri de genul :" eu pentru nimic in lume n-as face niciodata asa ceva " , "eu daca eram in locul lui(ei) as fi facut asa ...sau asa...sau asa..." . Nu poti spune niciodata ce vei face intr-o situatie pe care inca n-ai trait-o pe propria-ti piele .
Asa ca... cine stie daca intr-o zi nu voi cunoaste si eu un fragezel pentru care...sa simt ....he...he..."supraomeneasca flacara care te inalta si te mistuie"...

Ultima modificare facuta de titmouse (03-12-2008 13:06:36)


03-12-2008 12:38:11
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:

...unul din lucrurile importante pe care le-am invatat pana acum este sa nu spun niciodata ( dar niciodata) lucruri de genul :" eu pentru nimic in lume n-as face niciodata asa ceva " , "eu daca eram in locul lui(ei) as fi facut asa ...sau asa...sau asa..." . Nu poti spune niciodata ce vei face intr-o situatie pe care inca n-ai trait-o pe propria-ti piele .

De acord cu tine, Tit :)
 
Diferenta (mare) de varsta intr_o relatie?! Eu zic ca nu_i buna, nu_i buna si iar nu_i buna! Or fi exceptii, dar regula n_o fac exceptiile. Sunt mai multe aspecte care ma fac sa afirm asta: mentalitatea diferita din cauza generatiilor diferite, expunerea la unele situatii, gen " ce_ar avea lumea cu mine?!", imposibilitatea de_a imbatrani impreuna(fizic!! de unde si ocheadele la vecinu cu..pielea intinsa :D) ;si daca mai caut, mai gasesc.
Diferentele, din cauza varstei, nu_s impedimente(zic eu, totusi) daca relatia e una de scurta durata sau nu prea intinsa in timp :D , una relaxata, fara obligatii prea mari, de ambele parti.
In ce ma priveste,  prietenii mei, aproape toti, erau mai mici :D ( ultimul era mai mic cu 7 ani :D ) N_am o explicatie clara, tot ce pot spune e ca, ei m_au gasit ...:D

PS: Ce_am scris la profil e o momeala pentru ...regina baltii!:D :D


03-12-2008 14:09:53
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
e adevarat ca varsta nu conteaza intr-o relatie, dar cu timpul is lasa ampreta...si nu va mai fi ca la inceput..

04-12-2008 00:09:56
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

...unul din lucrurile importante pe care le-am invatat pana acum este sa nu spun niciodata ( dar niciodata) lucruri de genul :" eu pentru nimic in lume n-as face niciodata asa ceva " , "eu daca eram in locul lui(ei) as fi facut asa ...sau asa...sau asa..." . Nu poti spune niciodata ce vei face intr-o situatie pe care inca n-ai trait-o pe propria-ti piele .

De acord cu tine, Tit :)
 
Diferenta (mare) de varsta intr_o relatie?! Eu zic ca nu_i buna, nu_i buna si iar nu_i buna! Or fi exceptii, dar regula n_o fac exceptiile. Sunt mai multe aspecte care ma fac sa afirm asta: mentalitatea diferita din cauza generatiilor diferite, expunerea la unele situatii, gen " ce_ar avea lumea cu mine?!", imposibilitatea de_a imbatrani impreuna(fizic!! de unde si ocheadele la vecinu cu..pielea intinsa :D) ;si daca mai caut, mai gasesc.
Diferentele, din cauza varstei, nu_s impedimente(zic eu, totusi) daca relatia e una de scurta durata sau nu prea intinsa in timp :D , una relaxata, fara obligatii prea mari, de ambele parti.
In ce ma priveste,  prietenii mei, aproape toti, erau mai mici :D ( ultimul era mai mic cu 7 ani :D ) N_am o explicatie clara, tot ce pot spune e ca, ei m_au gasit ...:D

PS: Ce_am scris la profil e o momeala pentru ...regina baltii!:D :D


Barbatii sunt cei care te-au gasit ? Te-au gasit pentru ca aveau nevoie de tine . Tu aveai nevoie de ei ?
Ce cauta oamenii in general vorbind ?( uita-te la rubrica"ce cauti" de aici de pe site de exemplu) : "o persoana care sa mi se potriveasca" , "perechea" , "sufletul pereche" , "o persoana care sa ma intregeasca" ,  "jumatatea" .
Prin urmare ce sunt ei ? " jumatati de creier , jumatati de inimi , jumatati de suflete ...jumatati de oameni . Ca-n mitul androginului de Platon . Jumatati de oameni .

Micul meu secret pentru tine este : ESTI INTREAGA !
"Vecinul de deasupra" te-a creat intreaga si completa !
Nu lasa pe nimeni sa-ti "ia" din acest intreg . Cine stie daca intr-o zi nu vei intalni un barbat la randul lui INTREG ca sa va bucurati impreuna . Ca vezi tu , toate-s randuite dinainte , in functie de...de...matricea ta originara .


In ce priveste diferentele de varsta intr-o relatie...oamenii au tot felul de preferinte si atractii . Uite  mi-am adus aminte de o carte de Horia Roman Patapievici , "Zbor in bataia sagetii" mi se pare ca se numeste , poate gresesc dar mi-e lene sa ma mai ridic de la computer sa verific...in sfarsit , in aceasta carte Horia Roman Patapievici povesteste ( in treacat ce-i drept)_ despre prima femeie pe care a iubit-o si cu care a avut o relatie de iubire - profesoara lui de limba romana din liceu - si care era cu vreo 20 de ani mai in varsta decat el si , ceea ce e mai interesant , recunoaste deschis si in modul cel mai firesc cu putinta ca a fost atras ca barbat in toata viata lui numai de femei cu mult mai in varsta decat el...femei cu... in jur de 20 de ani mai in varsta decat el .
Exista deci pur si simplu barbati carora le plac femeile cu mult mai in varsta decat ei  intr-un mod sincer si dezinteresat .

Ultima modificare facuta de titmouse (04-12-2008 09:54:55)


04-12-2008 09:48:48
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Titmouse,nu stiu cine esti dar imi place cum gandesti.

04-12-2008 21:41:18
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:


mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

...unul din lucrurile importante pe care le-am invatat pana acum este sa nu spun niciodata ( dar niciodata) lucruri de genul :" eu pentru nimic in lume n-as face niciodata asa ceva " , "eu daca eram in locul lui(ei) as fi facut asa ...sau asa...sau asa..." . Nu poti spune niciodata ce vei face intr-o situatie pe care inca n-ai trait-o pe propria-ti piele .

De acord cu tine, Tit :)
 
Diferenta (mare) de varsta intr_o relatie?! Eu zic ca nu_i buna, nu_i buna si iar nu_i buna! Or fi exceptii, dar regula n_o fac exceptiile. Sunt mai multe aspecte care ma fac sa afirm asta: mentalitatea diferita din cauza generatiilor diferite, expunerea la unele situatii, gen " ce_ar avea lumea cu mine?!", imposibilitatea de_a imbatrani impreuna(fizic!! de unde si ocheadele la vecinu cu..pielea intinsa :D) ;si daca mai caut, mai gasesc.
Diferentele, din cauza varstei, nu_s impedimente(zic eu, totusi) daca relatia e una de scurta durata sau nu prea intinsa in timp :D , una relaxata, fara obligatii prea mari, de ambele parti.
In ce ma priveste,  prietenii mei, aproape toti, erau mai mici :D ( ultimul era mai mic cu 7 ani :D ) N_am o explicatie clara, tot ce pot spune e ca, ei m_au gasit ...:D

PS: Ce_am scris la profil e o momeala pentru ...regina baltii!:D :D


Barbatii sunt cei care te-au gasit ? Te-au gasit pentru ca aveau nevoie de tine . Tu aveai nevoie de ei ?
Ce cauta oamenii in general vorbind ?( uita-te la rubrica"ce cauti" de aici de pe site de exemplu) : "o persoana care sa mi se potriveasca" , "perechea" , "sufletul pereche" , "o persoana care sa ma intregeasca" ,  "jumatatea" .
Prin urmare ce sunt ei ? " jumatati de creier , jumatati de inimi , jumatati de suflete ...jumatati de oameni . Ca-n mitul androginului de Platon . Jumatati de oameni .

Micul meu secret pentru tine este : ESTI INTREAGA !
"Vecinul de deasupra" te-a creat intreaga si completa !
Nu lasa pe nimeni sa-ti "ia" din acest intreg . Cine stie daca intr-o zi nu vei intalni un barbat la randul lui INTREG ca sa va bucurati impreuna . Ca vezi tu , toate-s randuite dinainte , in functie de...de...matricea ta originara .


In ce priveste diferentele de varsta intr-o relatie...oamenii au tot felul de preferinte si atractii . Uite  mi-am adus aminte de o carte de Horia Roman Patapievici , "Zbor in bataia sagetii" mi se pare ca se numeste , poate gresesc dar mi-e lene sa ma mai ridic de la computer sa verific...in sfarsit , in aceasta carte Horia Roman Patapievici povesteste ( in treacat ce-i drept)_ despre prima femeie pe care a iubit-o si cu care a avut o relatie de iubire - profesoara lui de limba romana din liceu - si care era cu vreo 20 de ani mai in varsta decat el si , ceea ce e mai interesant , recunoaste deschis si in modul cel mai firesc cu putinta ca a fost atras ca barbat in toata viata lui numai de femei cu mult mai in varsta decat el...femei cu... in jur de 20 de ani mai in varsta decat el .
Exista deci pur si simplu barbati carora le plac femeile cu mult mai in varsta decat ei  intr-un mod sincer si dezinteresat .

Tit, draga mea, e plina lumea de "jumatati"! Cum perfectiunea nu exista, natura compenseaza de fiecare data! Se spune ca devenim mai intelepti cu inaintarea in varsta . Razvratirea din tinerete (cand descoperi ca, tot ce ti_ai inchipuit tu, nu coincide cu realitatea cruda)  se potoleste, iar timpul le vindeca pe toate. Ramane doar impacarea cu "prietena" noastra...constiinta.


05-12-2008 00:09:29
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

alina-buc a scris:

Titmouse,nu stiu cine esti dar imi place cum gandesti.


Si eu te plac , Onoyoko !...


05-12-2008 10:51:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Nu , nu...
Mihaela , natura nu are nimic de compensat pe motiv ca pefectiunea nu exista. NU ESTI PERFECTA DAR ESTI INTREAGA !

ps. Sunt un  rac atipic...laptopul vecinului de deasupra mai da si erori

Ultima modificare facuta de titmouse (05-12-2008 11:19:13)


05-12-2008 11:15:28
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

titmouse a scris:


traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Cand se ajunge, intr-o discutie, la subiectul propus de acest topic, imi place sa amintesc de Oona O'Neill si Charlie Chaplin (mai exact sir Charles Spencer Chaplin), faimosul actor (desi, poate mai putin cunoscut celor cu varste sub 30 ani). Cei doi au avut, dupa toate aparentele, o casatorie fericita timp de 35 ani (pana la moartea lui) si au avut 8 copii. La data cand s-au casatorit, ea abia implinise varsta legala (18 ani) iar el avea ... 54.
Pentru cei tentati sa faca asocieri cu cuplul Urinel-Monica, mentionez ca tanara provenea dintr-o familie care era departe de a fi "nevoiasa", ba se situa chiar in zona opusa ;):), iar in prinvinta celebritatii, Oona era deja ea insasi in atentia mass media, fiind (printre altele) fiica lui Eugene O'Neill (un "biet" castigator al premiilor Nobel si Pulitzer ;) ).
Dar, aceasta relatie nu cred ca se poate incadra decat la "exceptie care confirma regula".
Oricum, chiar daca am toata admiratia pentru cei doi, m-am amuzat teribil in momentul in care mergand pe linia unui scenariu asemanator, am realizat (in urma calculelor :rolleyes:;) ) ca in ceea ce ma priveste, daca as dori o relatie pastrand aceeasi diferenta, a trebui sa fiu mai atent cu cele care acum poarta ... pampers.:rolleyes::rolleyes: :D:D:D (desi, tinand cont de fotografia atasata, s-ar parea ca avem macar ceva in comun :D:D:D ).

P.S. Si uite-asa, cu un efort minim, mi-am mai "imbogatit":rolleyes: ... "zestrea":rolleyes::D cu inca o postare ... :D:D:D (...priceapa cine poate :rolleyes:;):D:D) ...


Traven , ar mai fi un...mic amanunt de fond : Charlie Chaplin a avut relatii numai cu femei foarte tinere ...14-18 ani...era un lucru bine cunoscut in anturajul lui . Nu sunt sigura ca daca Oona O'Neill ar fi avut vreo 30 de ani la data intalnirii dintre ei doi  s-ar mai fi aprins valvataia pasiunii in inima lui Charlie Chaplin . M-am intrebat dupa ce-am citit comentariul tau cat de tare ar trebui eu sa iubesc eu barbat astfel incat sa-i aduc pe lume , ca o demna urma a Evei talamba , nici mai mult nici mai putin decat 8 ( OPT !!!) copii...mai tare decat...as fi eu in stare...in aceasta viata .
In sfarsit , eu cred ca Oona O'Neill si Charlie Chaplin au avut chiar o relatie reusita si s-au potrivit perfect , in extrema , prin completare s-au "imbinat" perfect... genialitatea lui cu talambenia ei . Nu ca si-ar fi pus vreodata poseta-n cap crezand ca-i palarie , precum Monica Columbeanu care a ajuns cunoscuta datorita  casatoriei cu Urinel dar...mi se pare la fel de trist sa ajungi in atentia mass-mediei si sa fii o persoana cunoscuta doar pentru ca esti sotia cuiva si fiica altcuiva , precum Oona O'Neill .Lasand deoparte faptul ca a fost fiica lui O'Neill si sotia lui Chaplin , se mai cunoaste si altceva despre ea ?
Nu-mi spune ca sunt putin rautacioasa ca stiu ca sunt...
Mie pur si simplu nu-mi spune nimic , dar absolut nimic aceasta relatie faimoasa dintre Oona O'Neil si Charlie Chaplin ...nu vad nimic demn de admiratie....
Admir in schimb o relatie de durata in care cei doi parteneri , indiferent de diferenta de varsta dintre ei , isi dezvolta personalitatea si "cresc"  unul alaturi de calalalt .Da' , acumaaa...intre noi fie vorba aici pe forum , Domnu'Traven , dumneata cunosti  multi barbati care doresc ca partenera lor sa "creasca" si sa-si dezvolte personalitatea  alaturi de ei? EU NU . ( asta-i punct !)




Intr-o interventie anterioara, promisesem ca voi continua raspunsul,  facand o referire si la intrebarea cu care iti incheiai postarea.
Cateva dintre aspectele pe care vroiam sa le evidentiez au fost aduse in discutie prin intermediul replicilor pe care le-ai schimbat intre timp cu mihaela_f.
Ce as vrea insa sa adaug, referindu-ma strict la intrebarea ta, ar fi faptul ca datorita evolutiei societatii, a "creste" o partenera (si bineinteles ca ma refer la personalitate nu la aspectul fizic) a devenit practic un anacronism mai ales pentru ca ideea se bazeaza in principal pe furnizarea de informatii si pe asa zisa "scoatere in lume", ceea ce, in conditiile de astazi  -  cand "iesitul in lume" poate fi facut si ... stand acasa ;) (un exemplu ar putea fi chiar si acest site ;):D:D:D ), iar informatiile din toate domeniile pot fi accesate personal din ce in ce mai usor  -  fac tot mai dificil rolul de ... Pygmalion ;).
In prezent, cred ca "remodelarea" ar fi posibla numai in cazul unor diferente capitale (de categorie sociala, sau de dezvoltare economica a regiunilor/tarilor de provenianta a partenerilor), caz in care Galateea, practic ar "iesi" intr-o alta lume.

Ultima modificare facuta de traven (20-12-2008 01:41:20)


20-12-2008 01:14:26
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la