Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Parerea dumneavoastra despre transsexuali    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45
A innebunit fiinta umana sau incearca sa-si depaseasca limitele in materie de procreere?

Vrea sa fie omul mai presus de cum este procreat si incearca prin stiinta sa se modifice genetic dand nastere unei noi lumi poate peste capacitatea noastra de intelegere a actualei conditii umane ?

Vom avea parinti total aparte decat cum ii avem azi (mame cu falus casatorite cu barbati inca normali),crescand copii cu cine stie ce fel de mutatii genetice care vor traii cu noi ceilalti care suntem normali din punct de vedere sexual ?

Va aparea o noua lume ce va schimba umanitatea in ansamblu in cadrul bazei societatii (familia) ?

Iata cateva din intrebarile noilor tendinte ce sunt reale in materia genezei Umane care deja a inceput sa prinda contur; incotro se indreapta Omenirea din punct de vedere genetic si procreativ si ce implicatii grave se prevestesc in viitor?
Este lasat in conditia existentei Omului ca El sa se modifice genetic cu toate ca a fost procreat ca Barbatul sa aibe organ genital masculin iar femeia organ genital feminin?
Ma cutremur de ce ne rezerva viitorul si ma gandesc la ce a afirmat un celebru psiholog:
"Cunoasteti-va unul pe celalalt "


23-09-2007 21:12:00
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si noi ai caror urmasi suntem?...ia gandeste-te  ce a urmat dupa Adam si Eva....nu cumva amor in familie?...e o parere..da-ti acus cu piatra in mine...e vreunul sanatos cu bibilica?

Ultima modificare facuta de Tu-Dora (23-09-2007 21:28:14)


23-09-2007 21:21:32
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Ii compatimesc sincer.....cat de nefericit trebuie sa fie un om ca sa incerce sa-si schimbe sexul!?

27-09-2007 19:51:25
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
pe vreamea dicotecii Casablanca am avut ocazia sa am o tentativa de legatura cu un transexual. concluzii: 1. Cele mai frumoase femei sunt... barbatii (dar in lumina artificiala, si imbracati/(e?) 2. Sunt o specie jalnica, isi plang tot timpul de mila si in majoritatea cazurilor se prostitueaza
trecand peste aspectele de forma, este totusi un fenomen medical complex, chiar nu au psihologia sexului fizic. nu vreau sa fiu avocatul lor, oricum personal mi se par mai acceptabil comportamental decat homosexualii


27-09-2007 20:08:22
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Eu...fara intentia de a jigni(am prieteni homo),dar si una si alta le consider boala pshihica.A nu se intelege nebuni.
cristian>fiintza umana cred ca-i clar c-a luat-o razna.Inchipuieti c-a fost si mai rau cand era necesar deja potopul ;)
Dora> o intrebare vesnic pusa.Raspunsul logic e in aceeasi carte.Doar ca tr s-o citesti cautand raspunsuri,nu intrebari :)


29-09-2007 11:01:10
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ce v-o manca in cur sa aflati dileme unde ele nu-s, zau ca nu-mi dau seama !
Omu'  nu-i pasare, ca nu l-a facut Dumnezeu cu aripi, si tot a ajuns sa zboare ! La fel, nu-i peshte, da-l afli si sub apa ! De ce ar trebui sa se chinuie intr-un trup ce nu-l simte al lui, atata vreme cat poa'  sa-ndrepte si pocinogu  asta ?!!!


02-10-2007 17:02:08
   
Pagini: 1    
Mergeti la