Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Doar pentru cei vechi pe forum    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Deschid acest topic doar pentru cei vechi pe forum,respectiv tasha,sandie,funny,da-si-nu, peter-pan,renu, andreeas74,kawa,dr silviu, si altii pe care poate i-am uitat dar care stiu ca pe un forum se pot lega prietenii durabile. Asa ca cel care a facut forumul asta de doi bani ,care si-a batut joc de el, sa se abtina sa intre macar la acest topic, sa lase sa scrie cei care au ceva de spus, si nu doar tampenii. Va pup.

Ultima modificare facuta de onoyoko (04-10-2007 23:22:58)


03-10-2007 17:17:19
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Am gasit pe you tube filmari cu calatorii prin tara si postate acolo,e super. Avem o tara frumoasa,pacat ca oamenii nu stiu sa o pastreze curata si taie padurile in nestire. Sa va spun un secret:cand ma duc la munte pup florile si brazii la care ma opresc. Mangai iarba si ii adulmec mirosul proaspat. Odata am facut popas langa o stana ,erau acolo ciobanii cu vacile lor, ma uitam la ei si ma gandeam ca sunt mai fericiti decat noi,cei de la oras care nu ne mai saturam sa tot adunam averi si am devenit materialisti si egoisti. II invidiez pentru ca ei vad acel peisaj superb cand se trezesc,adulmeca linistea naturii,se trezesc in ciripit de pasarele,pe cand noi,,,in claxoane si huruit de picamere si alte zgomote de vesnice constructii si reparatii. Apropo, chiar nu exista o lege care sa il pedepseasca pe acest Videanu pentru mizeria pe care a creat-o in Bucuresti? Chiar poate sa faca el ce vrea ? Bucurestiul arata ca dupa razboi, chiar nu vede nimeni?

03-10-2007 17:29:26
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
onoyoko... :), am locuit, locuiesc si cunosc foarte bine doua dintre sectoarele mari ale Bucurestiului. 1 si 2.

In sectorul 1, vesnica problema au fost cele doua poduri... Podul Constanta - din Bd Bucurestii Noi si podul din zona Scanteia... Hotel Parc. Acolo, la o ploaie cu bulbuci.. circulatia devenea.... imposibila. Sub orice primar .. s-a incercat CEVA! Problema a ramas.

In sectorul 2... Sos Stefan cel Mare... este cosmarul tuturor din cauza aglomeratiei. Ca esti in ITB sau autoturism.... este acelasi lucru.. Mergi ca melcul sau nu mergi deloc.. :D

Facind abstractie de Videanu... cele doua sectoare au primarii lor. Orice primarie are nevoie de bani... banii vin din taxe si impozite.. S-au inventat tot felul de taxe... (apropo de nr scaunelor in restaurante)... pentru a scoate bani necesari Bucurestiului.


03-10-2007 18:02:59
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
asa cum stiti.. eu nu scriu mult intr-o postare.... ca sa nu va plictisiti citind :D
so.. continui....

mie personal nu-mi place vechiul Bucuresti .. respectiv zona Lipscani. Nu ma impresioneaza cu nimic zona.. Garii de nord.. respectiv fostele cinematografe Dacia sau Buzesti.. acum ziduri fosgaind de shobolani si aurolaci...
cu alte cuvinte.. nu imi plac ruinele doar pentru ca sint monumente istorice.

sint de acord sa se construiasca... asa cum se construieste in acest secol. Cu multa sticla... :)

Ultima modificare facuta de smileyface (03-10-2007 18:06:24)


03-10-2007 18:05:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Draga mea..si mie mi-a lasat Bucurestiul o imagine neplacuta..tocmai sub aspectul pe care tu tocmai l-ai descris mai sus....multe cladiri vechi lasate de paragina...pacat..este totusi capitala tarii...macar acolo sa fie mai atenti ....:rolleyes:

03-10-2007 18:10:34
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
vesnica problema a romanului... nu sint oamenii de la conducerea divrselor institutii.. ci BANII!

nu vorbim acum de buna lor administrare ci doar de existenta sau nr lor.

nu sint bani... niciodata nu au fost. Cind au fost nu s-au folosit asa cum trebuia...

nu Videanu sau Basescu sint vinovati de asta... Romanii uita permanent ca x sau y.. au in spate o armata de consilieri care hotarasc... Ei nu iau decizii singuri. Ba mai mult, asa cum se intimpla la noi de multa vreme... degeaba iese X primar sau presedintele tarii.. daca opozitia este mai numeroasa.. si ii taie orice initiativa.


03-10-2007 18:10:39
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

tasha 1951 a scris:

Draga mea..si mie mi-a lasat Bucurestiul o imagine neplacuta..tocmai sub aspectul pe care tu tocmai l-ai descris mai sus....multe cladiri vechi lasate de paragina...pacat..este totusi capitala tarii...macar acolo sa fie mai atenti ....:rolleyes:

tashico, cindva... un banatean era revoltat ca toti banii merg catre Bucale. Nu este deloc obligatoriu ca orasul capitala a unei tari sa fie cel mai impozant...

nicidecum!

eu nu cunosc multe orase din romania... Stiu doar timisoara si cluj din zona de vest .. vilcea si constanta. Atit!
pot sa spun ca orasul cluj mi s-a parut foarte curat... si... diferit de tot ce vazusem. DAr repet, eu am vazut beton si sticla.. in bucuresti.... :(

eu nu pot face comparatie pentru ca nu am cu ce....

imi place bucurestiul instinctiv.. e casa mea. :( Dar, cum si in apartamentul meu imi doresc unele imbunatatiri.. asa doresc ca bucurestiul sa se schimbe.. CUMVA! Nu stiu.. cum....


03-10-2007 18:15:07
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
in fine.. onoyoko vorbea de defrisare.. si disparitia spatiului verde..
asa este!

dar, am avut placuta surpriza sa vad de curind cum se planteaza bulevarde intregi cu ...arbori. Va arata superb.. chiar daca nu va putea inloui distrugerea.... de pina acum.

important este ca se incearca. CEVA!


03-10-2007 18:18:46
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
as ruga-o pe ono.. sa-mi spuna cam despre ce vrea sa vorbim pe acest topic... :rolleyes:

03-10-2007 18:21:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

smileyface a scris:

as ruga-o pe ono.. sa-mi spuna cam despre ce vrea sa vorbim pe acest topic... :rolleyes:

Sunt pe messenger cu ea...uite chiar am sa-i spun ce ai scris...dar sunt sigura ca isi dorea sa se regaseasca in acest topic ambianta de odinioara a forumistilor...


03-10-2007 18:30:41
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
pup din partea mea .. pe amindoua :)

03-10-2007 18:31:29
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Nu stiu daca pot spune ca iubesc Bucurestiul,e adevarat ca atunci cand eram copil ma laudam ca sunt "bucuresteanca" atunci cand intalneam alti copiii,dar acum,,,,acum ne mai putem lauda oare? Si ma gandesc la cultura,ce cultura are acest oras,mai multa decat altele? Cultura gunoaielor,a aurolacilor,a cainilor "vagabonzi" ? (Am pus intre ghilimele vagabonzi pentru ca cineva a spus ca acei caini au un teritoriu al lor pe care il pazesc,asadar nu sunt vagabonzi,si asa e .) Si la sate exista oameni deosebiti,intelectuali fara perspective,am cunoscut acest gen de oameni,mi-au fost profesori intr-o perioada cand am invatat in Covasna,sunt oameni deosebiti si care orice s-ar spune nu fac diferente intre elevii romani si cei unguri. La fel si in Targu-Mures,sunt oameni gospodari,cu frica de Dumnezeu,  genul de oameni care aici in Bucuresti nu am intalnit. Bucuresteanul e imfatuat,e egoist si pervers pana in rarunchi,e avid de avere. Ne-am pierdut iubirea,ne-am pierdut sufletul, nu mai putem,nu mai stim sa iubim,iar eu recunosc ca ma regasesc in acesta descriere,din pacate. Cu ceva timp in urma am fost intr-o excursie la casa memoriala Ion Creanga,am vazut locul unde el a crescut impreuna cu fratii sai,am plans,locul acela evoca timpurile cand oamenii erau blanzi,fara ranchiuna si ura. Duceti-va si vizitati acea casa si o sa simtiti ca asa cum toti cei care au crescut acolo,acum nu mai sunt,tot asa si visele si iubirile noastre se vor duce,si noi vom ramane doar in amintirea cuiva,pana cand acela nu va mai fi si nimeni nu va mai sti ca si noi am fost candva. Asta mi-a inspirat acea casa.

03-10-2007 18:38:24
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
cu riscul de a supara pe cei care se vor regasi in spusele mele....
bucurestenii .. de zi.. nu sint bucurestenii de ieri...

putini se pot lauda ca sint bucuresteni .. macar de 2 generatii incoace.
Cei de care vorbesti tu... au inca glod pe buletin, au inca talpile crapate de mersul descult prin tarina ulitei de unde au venit. Sint infatuati... pentru ca ei s-au mutat in buricul romaniei si s-au debarasat de wc-ul din curte.. si accentul atit de "rusinos"....

din nefericire.. nu stiau ca aici exista cosul de gunoi.. ci nu groapa de gunoi ...., ca exista civilizatie si nu doar laitza din fata portii unde se stringeau ei duminica in hainele de sarbatoare.... ca exista munca  intelectuala.. unde bratele lor vinjoase... dau chix...
etc etc etc
n-am chef.. :(


03-10-2007 18:45:04
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

smileyface a scris:

as ruga-o pe ono.. sa-mi spuna cam despre ce vrea sa vorbim pe acest topic... :rolleyes:
  Sa vorbim despre orice,sa spunem ce ne face fericiti si ce ne intristeaza, sa spunem mici secrete si sa impartasim experiente de viata. Eu stiu ca nu pot sa imi deschid sufletul in fata oricui,oamenii sunt perfizi,te judeca,pe cand aici cred ca pot sa spun mai multe sub acest anonimat oferit de net. As vrea sa va impartasesc impresiile mele de calatorie,si am calatorit pe cat am putut,cat mi-a permis bugetul, intr-o lume ideala mi-as dori sa fiu nomada,sa vad lumea,sa ma pot bucura de ceea ce ne-a dat Creatorul,pentru ca El nu a pus granite,oamenii au pus granite si au inventat pasapoartele si vizele. Va pun o intrebare si va rog sa va ganditi si sa raspundeti: sunt eu mai fericit(a) DECAT UN OM CARE TRAIESTE INTR-UN SAT UITAT DE LUME,FARA ELECTRICITATE,FARA NET SI ALTE "AVANTAJE" ALE LUMII MODERNE?

03-10-2007 18:46:48
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
ok ;)

03-10-2007 18:47:23
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Smiley,nu ocoli raspunsul,te rog raspunde cu da sau nu la intrebarea mea. SI raspund si eu:-nu,nu sunt mai fericita decat un om de la tara care nu are toate avantajele "civilizatiei" . In emisiunea "schimb de mame" am vazut familii care desi nu au nimic din ceea ce avem noi ,sunt foarte fericiti si traiesc intr-o perfecta armonie cu cei din jur si cu natura. Asa ca ,,,,ce e fericirea pana la urma?

03-10-2007 19:29:53
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

smileyface a scris:

cu riscul de a supara pe cei care se vor regasi in spusele mele....
bucurestenii .. de zi.. nu sint bucurestenii de ieri...

putini se pot lauda ca sint bucuresteni .. macar de 2 generatii incoace.
Cei de care vorbesti tu... au inca glod pe buletin, au inca talpile crapate de mersul descult prin tarina ulitei de unde au venit. Sint infatuati... pentru ca ei s-au mutat in buricul romaniei si s-au debarasat de wc-ul din curte.. si accentul atit de "rusinos"....

din nefericire.. nu stiau ca aici exista cosul de gunoi.. ci nu groapa de gunoi ...., ca exista civilizatie si nu doar laitza din fata portii unde se stringeau ei duminica in hainele de sarbatoare.... ca exista munca  intelectuala.. unde bratele lor vinjoase... dau chix...
etc etc etc
n-am chef.. :(
Asa e, Bucurestiul nu e locuit doar de bucuresteni,multi au venit te miri de unde,din aceasta cauza este atat de murdar si aglomerat. Pt mine nu este o lauda acum ca sunt bucuresteanca,si ca parintii mei sunt de aici,eu am crescut intr-o perioada in Covasna si Mures,la niste  matusi,si credeti-ma ca sufletul meu a ramas acolo,numai cine nu a fost prin transilvania nu stie cat e de frumos acolo,cum sunt oamenii de calzi si de gospodari. Profesorii din satele acelea au acea blandete in privire si iubire in suflet cum doar in carti intalnim.

03-10-2007 19:38:50
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
O calugarita de la o manastire este trimisa in Bucuresti sa vorbeasca oamenilor de pe strada despre cele sfinte. Zis si facut: incepe ea sa vb cu lumea ,azi asa,maine asa, pana cand se opreste si la o blonda draguta care tocmai se dadea jos dintr-o masina foarte scumpa. Calugarita incearca sa-i explice ce si cum despre credinta,dar cum fata nu o asculta,se gandeste sa o intrebe altceva: dar de unde ai tu mai fato atatia bani de esti imbracata atat de frumos? Blonda raspunde:am un amant turc care imi cumpara imbracaminte de cate ori il primesc la mine in dormitor.- Ok,dar aurul de pe tine de unde il ai? -Am un amant italian care imi cumpara aur de cate ori il primesc la mine in dormitor. Asa,dar masina asta scumpa cine ti-a dat-o? -Am un amant elvetian care mi-a cumparat masina pentru ca m-am culcat cu el. Auzind astea,calugarita cade pe ganduri si pleaca la ea la manastire. Vine seara si ea se baga in pat si se tot gandea cand aude cioc-cioc in usa dormitorului ei. Cu un glas suparat striga spre usa: du-te dracu parinte vasile cu biscuitii tai cu tot!

03-10-2007 20:03:14
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

smileyface a scris:

vesnica problema a romanului... nu sint oamenii de la conducerea divrselor institutii.. ci BANII!

nu vorbim acum de buna lor administrare ci doar de existenta sau nr lor.

nu sint bani... niciodata nu au fost. Cind au fost nu s-au folosit asa cum trebuia...

nu Videanu sau Basescu sint vinovati de asta... Romanii uita permanent ca x sau y.. au in spate o armata de consilieri care hotarasc... Ei nu iau decizii singuri. Ba mai mult, asa cum se intimpla la noi de multa vreme... degeaba iese X primar sau presedintele tarii.. daca opozitia este mai numeroasa.. si ii taie orice initiativa.
Eu cred ca banii se duc pe excursiile lor in strainataturi,pe vile si petreceri de lux,cand de fapt ar trebui sa faca ceva pt acest oras. Videanu asta e mult prea nemernic,prea isi bate joc de Bucuresti,niciodata nu au fost strazile chiar in halul asta.

03-10-2007 20:10:31
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

onoyoko a scris:


smileyface a scris:

as ruga-o pe ono.. sa-mi spuna cam despre ce vrea sa vorbim pe acest topic... :rolleyes:
  Sa vorbim despre orice,sa spunem ce ne face fericiti si ce ne intristeaza, sa spunem mici secrete si sa impartasim experiente de viata. Eu stiu ca nu pot sa imi deschid sufletul in fata oricui,oamenii sunt perfizi,te judeca,pe cand aici cred ca pot sa spun mai multe sub acest anonimat oferit de net. As vrea sa va impartasesc impresiile mele de calatorie,si am calatorit pe cat am putut,cat mi-a permis bugetul, intr-o lume ideala mi-as dori sa fiu nomada,sa vad lumea,sa ma pot bucura de ceea ce ne-a dat Creatorul,pentru ca El nu a pus granite,oamenii au pus granite si au inventat pasapoartele si vizele. Va pun o intrebare si va rog sa va ganditi si sa raspundeti: sunt eu mai fericit(a) DECAT UN OM CARE TRAIESTE INTR-UN SAT UITAT DE LUME,FARA ELECTRICITATE,FARA NET SI ALTE "AVANTAJE" ALE LUMII MODERNE?


1. Pirdalnica notiune de "fericire" e al naibii de relativa: am intilnit oameni geniali fericiti (cu ideile lor aiuritor de frumoase) in cite-o mansarda amarita, dar si "nefericiti" ca n-au decit 2 etaje la vila si o piscina cam mica :D
2. Omul sfinteste locul oriunde - fie-n virf de munte cu ale sale cornute ;), fie-ntre betoane (cu ceva silicoane :D:D )
3. Cu videanu & gasca e f. simplu: BANII NOSTRI  trebuie tocati (aiurea) de FIRMELE LOR. Punct.
4. Si eu vazui mare parte din lumea asta (prin natura... profesiilor, nu c-as fi jenant de bogat). Resursele umanitatii sint infinite (in toate sensurile - de la sublim la catastrofic), ce-i trist e ca si cele ale naturii au luat-o razna.
5. Globalizarea ne va hali curind pe toti, pe nemestecate ;)... Pina si cei din Tuvalu (un arhipelag sudic odinioara mirific) sint afectati de "consumismul" actual. Ca sa nu mai vb. ca apele-n crestere continua ale Pacificului incep sa-i inghita, incet dar sigur :( (cititi GEO ultimul numar).
6. (sau... 666 mai bine :D:D ) Salveaza-se cine mai poate ! :D (doar prin iubire, normal, ca alta cale nu-i). ;)

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 20:56:17)


03-10-2007 20:50:17
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Doua :
onoyoko, ti-au placut vacarii sau oierii aia de care vorbesti, doar pentru ca I-AI PRIVIT ; de-ar trebui sa traiesti in locul lor, sunt sigur ca nu ti-ar mai place.
Fatza zambitoare, norocul tau ca n-o mai vaz prin zona pe Sandie Shaw, ca vis-a-vis de remarca ta legata de constructiile cu fier si sticla, tare mi-i teama ca ti-ar fi dat cu rigla peste deshte ! Du-te, soro, o tura prin Sibiu, sa vezi ce-a facut neamtzul ala de-i primar, cu centrul vechi, sh-apoi mai stam de vorba...


03-10-2007 21:03:43
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
ce de surioare iti faci tu pe net....fratele nostru!....te astept la o cafea cu laptic....

03-10-2007 21:06:11
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

onoyoko a scris:

Smiley,nu ocoli raspunsul,te rog raspunde cu da sau nu la intrebarea mea. SI raspund si eu:-nu,nu sunt mai fericita decat un om de la tara care nu are toate avantajele "civilizatiei" . In emisiunea "schimb de mame" am vazut familii care desi nu au nimic din ceea ce avem noi ,sunt foarte fericiti si traiesc intr-o perfecta armonie cu cei din jur si cu natura. Asa ca ,,,,ce e fericirea pana la urma?

tocmai vin de l ao intilnire unde s-a discutat despre asta...
facind o paralela, spuneau cei "de la tara", de undeva din Verona, cind te duci la ei: Scuzati-ne, la noi asa e! .. incercind sa se scuze pentru ....???
chiar pentru ce?

ono, a trai la tara in romania inseamna in 90% din cazuri sa te speli la lighean, sa te duci in fundul curtii pentru nevoile personale....., sa porti cizme de cauciuc pina la genunchi.. s.a.m.d.

nimic nu se compara cu viata la tara, asa e! :) atita timp cit ramine doar o aventura... de un week-end :)

Ultima modificare facuta de smileyface (03-10-2007 23:09:45)


03-10-2007 23:09:15
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

kawacadabrantul a scris:


onoyoko a scris:


smileyface a scris:

as ruga-o pe ono.. sa-mi spuna cam despre ce vrea sa vorbim pe acest topic... :rolleyes:
  Sa vorbim despre orice,sa spunem ce ne face fericiti si ce ne intristeaza, sa spunem mici secrete si sa impartasim experiente de viata. Va pun o intrebare si va rog sa va ganditi si sa raspundeti: sunt eu mai fericit(a) DECAT UN OM CARE TRAIESTE INTR-UN SAT UITAT DE LUME,FARA ELECTRICITATE,FARA NET SI ALTE "AVANTAJE" ALE LUMII MODERNE?


1. Pirdalnica notiune de "fericire" e al naibii de relativa: am intilnit oameni geniali fericiti (cu ideile lor aiuritor de frumoase) in cite-o mansarda amarita, dar si "nefericiti" ca n-au decit 2 etaje la vila si o piscina cam mica :D
2. Omul sfinteste locul oriunde - fie-n virf de munte cu ale sale cornute ;), fie-ntre betoane (cu ceva silicoane :D:D )
3. Cu videanu & gasca e f. simplu: BANII NOSTRI  trebuie tocati (aiurea) de FIRMELE LOR. Punct.
4. Si eu vazui mare parte din lumea asta (prin natura... profesiilor, nu c-as fi jenant de bogat). Resursele umanitatii sint infinite (in toate sensurile - de la sublim la catastrofic), ce-i trist e ca si cele ale naturii au luat-o razna.
5. Globalizarea ne va hali curind pe toti, pe nemestecate ;)... Pina si cei din Tuvalu (un arhipelag sudic odinioara mirific) sint afectati de "consumismul" actual. Ca sa nu mai vb. ca apele-n crestere continua ale Pacificului incep sa-i inghita, incet dar sigur :( (cititi GEO ultimul numar).
6. (sau... 666 mai bine :D:D ) Salveaza-se cine mai poate ! :D (doar prin iubire, normal, ca alta cale nu-i). ;)


TOPIC INCHIS, CRED. :(
Nu de alta, dar observ cum (cu exceptia poate a zonelor "sexoase") se arunca petarde (destul de nebuloase) si pe urma se fasaie tot...
Sa nu uit - stau in sectorul 3 si cred ca Liviu Negoitza-i singurul care a reusit sa faca cite ceva util pt. cei 333.000 de omuletzi de-aici.
Bravo lui - chiar daca si-o fi luat si el ceva spagi-comisioane ;)

Imi urez acum noapte buna...doar vorbesc singur ca TV-ul, nu??? :D:D

P.S. post-factum... iertare, nu aparuse inca postarea de mai sus :D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:25:34)


03-10-2007 23:14:54
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
loool, kawa :D :D

usor grabit?
prea grabit? :D


03-10-2007 23:16:59
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
;) Deloc, dar asa-i la virsta mea... termin mai greu :D:D:D
Postarile, natural ;):) :D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:23:16)


03-10-2007 23:22:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Mda...grabit ca de obicei...posteaza la cite un topic...si gata!...ne lasa cu ochii-n soare!
   KAWA..ORICUM ESTI CITIT CU INTERES!


03-10-2007 23:23:41
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

P. Pan 63 a scris:

Doua :
onoyoko, ti-au placut vacarii sau oierii aia de care vorbesti, doar pentru ca I-AI PRIVIT ; de-ar trebui sa traiesti in locul lor, sunt sigur ca nu ti-ar mai place.
Fatza zambitoare, norocul tau ca n-o mai vaz prin zona pe Sandie Shaw, ca vis-a-vis de remarca ta legata de constructiile cu fier si sticla, tare mi-i teama ca ti-ar fi dat cu rigla peste deshte ! Du-te, soro, o tura prin Sibiu, sa vezi ce-a facut neamtzul ala de-i primar, cu centrul vechi, sh-apoi mai stam de vorba...

pan, nu o "invoca" pe dna profesoara... Postarea ta va fi prima taxata.. :D

sa nu pui pariu.. ca pierzi :(


03-10-2007 23:24:05
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

tasha 1951 a scris:

Mda...grabit ca de obicei...posteaza la cite un topic...si gata!...ne lasa cu ochii-n soare!
   KAWA..ORICUM ESTI CITIT CU INTERES!

interesul tau care ar fi ... ? :D


03-10-2007 23:24:52
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

tasha 1951 a scris:

Mda...grabit ca de obicei...posteaza la cite un topic...si gata!...ne lasa cu ochii-n soare!
   KAWA..ORICUM ESTI CITIT CU INTERES!


Voiam doar dialog, Tasha cherie, ca si Pavel Corutz saracu' :D e citit cu interes!!! (nu si de mine, din fericire)

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:33:36)


03-10-2007 23:27:28
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
reveniti la bucuresti, dragilor... :x
in cazul tashei.. corect ar fi: revin-o IN bucuresti! :)

Ultima modificare facuta de smileyface (03-10-2007 23:30:47)


03-10-2007 23:30:37
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

smileyface a scris:


tasha 1951 a scris:

Mda...grabit ca de obicei...posteaza la cite un topic...si gata!...ne lasa cu ochii-n soare!
   KAWA..ORICUM ESTI CITIT CU INTERES!

interesul tau care ar fi ... ? :D


Acelasi cu al tuturor tipelor intre... 28 si 56 de ani, :D cum altfel? ;);)

Moaaaama, de la simplu la dublu, acum observ... :D (vizavi de nuantza asta, smileyface dearest, mai ai poate cite ceva de recuperat pina la "altitudinea" Tashikai)... Sau nu?!

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:34:05)


03-10-2007 23:31:16
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
sau nu!! ;)

03-10-2007 23:32:00
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

smileyface a scris:

sau nu!! ;)


Banuiam eu... frumoasa, desteapta si... mai ales modesta!!! :D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:35:14)


03-10-2007 23:35:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Nici eu nu m-am gandit la altceva...dialog...Imi plac desigur  oamenii spirituali, cu simtul umorului dezvoltat bilateral (adica sa nu se supere nici ei la ironii), in general persoanele ce-arata, prin scris, inteligenta si deschidere....consider ca FORUMUL ESTE UN BUN EXERCITIU DE VIATA.. Daca stii sa discuti pe forum cu persoane total necunoscute, pe subiecte delicate si chiar adeseori in contradictoriu, vei sti sa reactionezi la fel de bine si-n viata....=)

03-10-2007 23:35:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

smileyface a scris:

reveniti la bucuresti, dragilor... :x
in cazul tashei.. corect ar fi: revin-o IN bucuresti! :)

voi face tot posibilul sa fiu ...de ziua ta la Bucuresti!=)


03-10-2007 23:38:03
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

tasha 1951 a scris:

Nici eu nu m-am gandit la altceva...dialog...Imi plac desigur  oamenii spirituali, cu simtul umorului dezvoltat bilateral (adica sa nu se supere nici ei la ironii), in general persoanele ce-arata, prin scris, inteligenta si deschidere....consider ca FORUMUL ESTE UN BUN EXERCITIU DE VIATA.. Daca stii sa discuti pe forum cu persoane total necunoscute, pe subiecte delicate si chiar adeseori in contradictoriu, vei sti sa reactionezi la fel de bine si-n viata....=)


Iar ai (cam des deja ;) ) dreptate, draga Tasha!
Desi mai sint si exceptii - am intilnit oameni (introvertiti probabil excesiv) comunicativi doar in scris.
Sau in... cintat :) (Aurelian Andreescu de ex. era tare balbait, dar cind urca pe scena ii disparea hiba asta subit). Parol, l-am cunoscut (un pic) personal.

Ca daca-l cunosteam mai bine crapam probabil si eu de ciroza... :D:D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (03-10-2007 23:44:34)


03-10-2007 23:41:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Atunci ce sa zic...ok..bine ca nu ai apucat sa-l stii mai bine..ca cine ne mai facea sa zambim din cand in cand pe forum...=)

03-10-2007 23:54:50
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

tasha 1951 a scris:

Atunci ce sa zic...ok..bine ca nu ai apucat sa-l stii mai bine..ca cine ne mai facea sa zambim din cand in cand pe forum...=)

EU.. cum cine?


04-10-2007 00:08:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
da...nick name-ul tau este sugestiv...predispus...dar pina cand?:rolleyes:

04-10-2007 00:23:33
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

tasha 1951 a scris:

da...nick name-ul tau este sugestiv...predispus...dar pina cand?:rolleyes:

acu', lasa nickul.. Ai vazut doar ca scriu asa cum SINT .. :)

eu am inteles demult de ce NOI ne intelegem asa de bine...  Pentru ca.. ne-am apropiat datorita celor insirate de-a lungul  anului (anilor) aici si, ne-am dovedit a fi asa cum gindim.. scriem.

ps. ma rog, in realitate sint mai modesta.. :D


04-10-2007 00:28:30
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

smileyface a scris:


ps. ma rog, in realitate sint mai modesta.. :D

On topic : "Doar pentru cei mai vechi pe forum", in realitate sunt si mai infatuat !... :D


04-10-2007 00:36:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Las' tu modestia...stii cum se spune ....apanajul nonvalorilor...nu e o virtute...tu ai alte virtutii care te fac deosebita...=)

04-10-2007 00:38:13
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Ai dreptate,se pare ca fericirea e relativa. Si tind sa cred ca iubirea e ceva pe cale de disparitie,din pacate. Desi sunt o feminista convinsa,cred ca femeile au ceva parte de vina aici,au devenit puternice,independente,nu mai au acea aura de mister si naivitate. Oare mai gasim femei pure,genul acela care a cunoscut un singur barbat toata viata,iar daca acela dispare, ea sa nu mai stie de altul?

04-10-2007 22:39:51
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

onoyoko a scris:

Ai dreptate,se pare ca fericirea e relativa. Si tind sa cred ca iubirea e ceva pe cale de disparitie,din pacate. Desi sunt o feminista convinsa,cred ca femeile au ceva parte de vina aici,au devenit puternice,independente,nu mai au acea aura de mister si naivitate. Oare mai gasim femei pure,genul acela care a cunoscut un singur barbat toata viata,iar daca acela dispare, ea sa nu mai stie de altul?


NU. :D:D:D


04-10-2007 22:42:34
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Mai lipseste sandie,ce ziceti,o punem absenta?

04-10-2007 22:44:01
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
P.S. Nu prea am inteles cine are de fapt dreptate ?! ;)
Macar 51%, fiindca dreptatea absoluta stim noi doar cine-o are.


04-10-2007 22:44:42
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

onoyoko a scris:

Mai lipseste sandie,ce ziceti,o punem absenta?


Cred c-a intrat in Parlament, d-acolo s-a contaminat cu chiulangita! :D
Eu zic sa i-o... punem !!! ;) (absentza, fireste) :D:D:D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (04-10-2007 22:47:32)


04-10-2007 22:46:26
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
fericirea si succesul....motivatiile de a trai....fericirea clipei autentice si fericirea de durata(a te realiza)....iubirea nu dispare ,poate caldura ei...numai e asa dogoritoare....iar aia cu femeile ,tot ce e posibil ,suntem miliarde de femei ...ea ,femeia de azi e la fel de misterioasa ,mai putin puternica (dat .necredintei)...si mult mai materialista.......

04-10-2007 22:46:44
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

Doriana-e a scris:

fericirea si succesul....motivatiile de a trai....fericirea clipei autentice si fericirea de durata(a te realiza)....iubirea nu dispare ,poate caldura ei...numai e asa dogoritoare....iar aia cu femeile ,tot ce e posibil ,suntem miliarde de femei ...ea ,femeia de azi e la fel de misterioasa ,mai putin puternica (dat .necredintei)...si mult mai materialista.......


Ba mai dogoresc iubirile, draga Dori - ultima m-a ars tare de tot... la portofel !!! :D:D


04-10-2007 22:53:44
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la