Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce isi doresc barbatii???    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:

Nenica, nu-sh'  ce-si doresc ailalti, da'  io as vrea s-o lasati mai moale cu izmenelile astea de valantains dei... Ma cufuresc, dracului, ba-mi apare si o urticarie de la atata plush shi ciocolata !
Hai, proastele astea mici pun botu'  la orice, da'  cand vad si femei in toata firea duse cu pluta consumerismului, asa-mi vine sa intru-n prima crashma, sa ma-mbat ca porcu si sa borasc romantic, de n-am cuvinte s-o descriu !!!
Trei sunt Sfintii Valentini din calendarul Pravoslavnicei si Soborniceascai Biserici Ortodoxe Romane si-s amintiti dupa cum urmeaza : 16 februarie, 24 aprilie, 24 octombrie. Nu mai zic de faptul ca niciunul dintre ei n-are a face cu legenda astuia catolic ! Asa ca vin si-ntreb : pe care dintre Cuviosii Auxentiu, Maron si Avraam; Sf. Filimon, Episcopul Gazei, ii sarbatoriti ?!!!
Inteleg intai martie, ca snurul alb-rosu vine dincolo de daci, inteleg si opt martie, c-asa i s-a sculat muierii, s-aiva o zi a ei, da'  sa te-apuce prosteala si sa te duca pan-acolo incat sa strici legea dreapta a tipicului ortodox, parca-i prea mult !!!


Mie pur si simplu imi place ideea acestei sarbatori importate si ca atare nu ma mai intereseaza cat de ortodoxa e. ...O zi in care pur si simplu dragostea sa aiba prioritate, wow! Sigur ca pentru indragostiti fiecare zi ar trebui sa fie un fel de Valentine's Day, dar haideti sa recunoastem ca nu e si ca nu e rea deloc o ocazie in plus pentru a ne intreba ce am putea face deosebit pentru dragostea noastra. Dimpotriva, strambatul din nas imi pare doar cam meschin.


15-02-2008 17:59:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

alintatura a scris:

Mie pur si simplu imi place ideea acestei sarbatori importate si ca atare nu ma mai intereseaza cat de ortodoxa e. ...O zi in care pur si simplu dragostea sa aiba prioritate, wow! Sigur ca pentru indragostiti fiecare zi ar trebui sa fie un fel de Valentine's Day, dar haideti sa recunoastem ca nu e si ca nu e rea deloc o ocazie in plus pentru a ne intreba ce am putea face deosebit pentru dragostea noastra. Dimpotriva, strambatul din nas imi pare doar cam meschin.


si ti se pare ca stind intr-o circiuma aglomerata ochi la o masa greu rezervata, cu chelneri ce ti-ar baga orice pe git (ca iubirea-i oarba), ca ambalajele alea oligofrene in forma de inimioara sau florile la pret dublu....toate astea te fac sa vezi dragostea si nimic altceva? Eu chiar ma indoiesc... tot asa cum de ani buni de zile, prefer sa nu ma mai gindesc la marile sarnatori crestine cind vad goana idioata dupa cumparaturi...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (15-02-2008 18:07:04)


15-02-2008 18:06:30
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:


alintatura a scris:

Mie pur si simplu imi place ideea acestei sarbatori importate si ca atare nu ma mai intereseaza cat de ortodoxa e. ...O zi in care pur si simplu dragostea sa aiba prioritate, wow! Sigur ca pentru indragostiti fiecare zi ar trebui sa fie un fel de Valentine's Day, dar haideti sa recunoastem ca nu e si ca nu e rea deloc o ocazie in plus pentru a ne intreba ce am putea face deosebit pentru dragostea noastra. Dimpotriva, strambatul din nas imi pare doar cam meschin.


si ti se pare ca stind intr-o circiuma aglomerata ochi la o masa greu rezervata, cu chelneri ce ti-ar baga orice pe git (ca iubirea-i oarba), ca ambalajele alea oligofrene in forma de inimioara sau florile la pret dublu....toate astea te fac sa vezi dragostea si nimic altceva? Eu chiar ma indoiesc... tot asa cum de ani buni de zile, prefer sa nu ma mai gindesc la marile sarnatori crestine cind vad goana idioata dupa cumparaturi...


Nu am spus nimic despre statul la o masa, nici despre vreun cadou... Nu sunt acestea lucrurile care pot face ceva in plus pentru iubire, bineinteles. Important e sa ne gandim o data in plus la iubirea noastra si la ce am putea face inca si mai mult pentru ea.


15-02-2008 18:10:03
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131

alintatura a scris:


P. Pan 63 a scris:

Nenica, nu-sh'  ce-si doresc ailalti, da'  io as vrea s-o lasati mai moale cu izmenelile astea de valantains dei... Ma cufuresc, dracului, ba-mi apare si o urticarie de la atata plush shi ciocolata !
Hai, proastele astea mici pun botu'  la orice, da'  cand vad si femei in toata firea duse cu pluta consumerismului, asa-mi vine sa intru-n prima crashma, sa ma-mbat ca porcu si sa borasc romantic, de n-am cuvinte s-o descriu !!!


Mie pur si simplu imi place ideea acestei sarbatori importate si ca atare nu ma mai intereseaza cat de ortodoxa e. ...O zi in care pur si simplu dragostea sa aiba prioritate, wow! Sigur ca pentru indragostiti fiecare zi ar trebui sa fie un fel de Valentine's Day, dar haideti sa recunoastem ca nu e si ca nu e rea deloc o ocazie in plus pentru a ne intreba ce am putea face deosebit pentru dragostea noastra. Dimpotriva, strambatul din nas imi pare doar cam meschin.


"tasha 1951 a scris:


daca n-ar fi fost ok...cu cuplul lui ar fi aparut cu alt
statut social pe profil...deci...

Tashico, zic si io ca bou ala din "Dosarele X" : adevaru e dincolo de noi, soro !
Ia shezi tu de cugeta o tzara : de-ar fi toate asa de roz, ce mama dracu as cauta io sa mangai tastatura in loc sa ma tziu de-un cur de muhere; in loc sa-mi lipesc ochii de monitor, n-ar fi mai chipesh pe-o tzatza ? Treaba-i c-am incetat de mult sa visez castele-n Spania si chiar mi-e draga caldura bojdeucii mele...  Cum ofi, cum n-o fi, de prea multe ori am dat vrabia din mana si-ti zic zau ca p-asta n-o mai las !... "

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)

Ultima modificare facuta de Looolita (15-02-2008 19:31:34)


15-02-2008 19:31:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se pare ca exista cateva taine ale unei femei, pe care aceasta nu le dezvaluie, pentru a nu-si pierde farmecul...;)
Singura regula de baza: fii tu insati, nu incerca sa imiti pe nimeni!
So,
fiti naturale,fiti voi insiva,barbatii va vor dori pentru acest lucru...=)


15-02-2008 21:38:05
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
daaaaaaaaaaaaa.....naturale!
tasha 1951 a scris:

Se pare ca exista cateva taine ale unei femei, pe care aceasta nu le dezvaluie, pentru a nu-si pierde farmecul...;)
Singura regula de baza: fii tu insati, nu incerca sa imiti pe nimeni!
So,
fiti naturale,fiti voi insiva,barbatii va vor dori pentru acest lucru...=)


15-02-2008 21:56:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
daaaaaaaaaaa.... fara E-uri, dar si fara tone de cosmeticale !!! :D:D

15-02-2008 22:07:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

daaaaaaaaaaa.... fara E-uri, dar si fara tone de cosmeticale !!! :D:D

uff....ma manca fatza in timpul show-ului televizat....nu suportam fardurile de ochi mai cu seama,ma apasau...mi se parea ca am ochii altcuiva nu ai mei...=)
dar deh....am vrut sa fiu putin artista...;)


15-02-2008 22:12:36
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

daaaaaaaaaaa.... fara E-uri, dar si fara tone de cosmeticale !!! :D:D

uff....ma manca fatza in timpul show-ului televizat....nu suportam fardurile de ochi mai cu seama,ma apasau...mi se parea ca am ochii altcuiva nu ai mei...=)
dar deh....am vrut sa fiu putin artista...;)


Arta cere sacrificii !


16-02-2008 01:07:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:



Corect ca principiu, dar realu-i mai fluid decit credem, Tasha cherie!

Iar unele cutume (cum e si "institutia" casniciei) cred io ca-s un pic anti-natura: :D Cum naiba sa nu fiu curios vizavi de... 1001 tipe (ca le-oi avea au ba pe toate, chiar e secundar), cind sint curios-scormonitor-dincolo-de-coaja-aparentzelor din fire? (chestie vazuta altfel ca o calitate, la modul generic-social acceptat).

Cind vine vorba de ailalta curiozitate, devin insa un simplu fustangiu??!! ;)
Bine, hai sa sparg eu gheata: FETELOR, NU CRED CA EXISTA BARBAT PE LUMEA ASTA CARE SA FIE INDIFERENT LA CUM TRAIESTE PARTENERA LUI EXPERIENTA... si ma refer la faptul ca femeia, in viatza de zi cu zi, ca oricine de altfel, e mai mult sau mai putin agitata, mai mult sau mai putin activa, mai mult sau mai putin "vie", dar, in pat, e cel mai placut sa o vezi si mai agitata, si mai activa, si mai "vie" decat in viatza de zi cu zi. Si aici, nu contest, un foarte important rol ii revine chiar lui, partenerului...


Ba iaca eu, cu riscul sa par "feminist" :D, cred ca 99,9% dintre barbati habar n-au si nici macar nu-i intereseaza cit negru sub unghie cum traieste a lui partenera "experienta".

NU neaparat fiindc-ar fi "porci", dar empatia in general lipseste ambelor sexe, nu doar lor... :( , egoismul intinzindu-se ca o enorma pata de ulei pe planeta, mai ales in epoca asta a intereselor :x

Oricum, (ca o divagatie interesanta si... reala), sint studii care spun ca multe lesbiene nu se nasc asa, ci ajung la optiunea ;) asta dintr-un motiv extrem de simplu: "egoismul" barbatilor la orizontala! Desi portiunea de cortex rezervata orgasmului e de 5 (cinci) ori mai intinsa la femei (sau poate chiar din cauza asta :) ), se stie doar ca atingerea orgasmului dureaza mai mult la sexul frumos...

Inutil sa mai mentionez ca JE fac parte din celelelte 0,1% procente ...atente !!! :D:D (putina reclama mascata nu strica, nu? ;) )
Serios?
pai mi-ai starnit interesul....un interviu ceva...?;)


16-02-2008 01:43:58
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:



Corect ca principiu, dar realu-i mai fluid decit credem, Tasha cherie!

Iar unele cutume (cum e si "institutia" casniciei) cred io ca-s un pic anti-natura: :D Cum naiba sa nu fiu curios vizavi de... 1001 tipe (ca le-oi avea au ba pe toate, chiar e secundar), cind sint curios-scormonitor-dincolo-de-coaja-aparentzelor din fire? (chestie vazuta altfel ca o calitate, la modul generic-social acceptat).

Cind vine vorba de ailalta curiozitate, devin insa un simplu fustangiu??!! ;)
Bine, hai sa sparg eu gheata: FETELOR, NU CRED CA EXISTA BARBAT PE LUMEA ASTA CARE SA FIE INDIFERENT LA CUM TRAIESTE PARTENERA LUI EXPERIENTA... si ma refer la faptul ca femeia, in viatza de zi cu zi, ca oricine de altfel, e mai mult sau mai putin agitata, mai mult sau mai putin activa, mai mult sau mai putin "vie", dar, in pat, e cel mai placut sa o vezi si mai agitata, si mai activa, si mai "vie" decat in viatza de zi cu zi. Si aici, nu contest, un foarte important rol ii revine chiar lui, partenerului...


Ba iaca eu, cu riscul sa par "feminist" :D, cred ca 99,9% dintre barbati habar n-au si nici macar nu-i intereseaza cit negru sub unghie cum traieste a lui partenera "experienta".

NU neaparat fiindc-ar fi "porci", dar empatia in general lipseste ambelor sexe, nu doar lor... :( , egoismul intinzindu-se ca o enorma pata de ulei pe planeta, mai ales in epoca asta a intereselor :x

Oricum, (ca o divagatie interesanta si... reala), sint studii care spun ca multe lesbiene nu se nasc asa, ci ajung la optiunea ;) asta dintr-un motiv extrem de simplu: "egoismul" barbatilor la orizontala! Desi portiunea de cortex rezervata orgasmului e de 5 (cinci) ori mai intinsa la femei (sau poate chiar din cauza asta :) ), se stie doar ca atingerea orgasmului dureaza mai mult la sexul frumos...

Inutil sa mai mentionez ca JE fac parte din celelelte 0,1% procente ...atente !!! :D:D (putina reclama mascata nu strica, nu? ;) )



Feministule :D ai si rezultatul studiului : de ce ajung barbatii homosexuali?


16-02-2008 15:26:10
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kamin a scris:


Soryn a scris:


tasha 1951 a scris:

HM!..mai intai de toate ..atat barbatul,cat si femeia ..sunt egali ..slabiciuni sunt multe ..insa prima ..si ce-a mai mare :femeile frumoase...sincer nu le puteti rezista!=)
;)



.... restul e dezastru ,muuulta ipocrizie ,minciuna si autominciuna .... FARA LIMITE


tot din sondaje?!!!...sau...(nu e cazul sa ma repet);) ce multumit trebuie sa fii ca femeia ,nu mai are nici un secret pt tine...:)



Experienta si convingeri personale.... exemplul tau mi-a intarit convingerea :D


16-02-2008 15:31:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<Feministule  ai si rezultatul studiului : de ce ajung barbatii homosexuali?>> (Quote Soryn)




:D Din cauza nesimtirii unor muieri si ei, normal !!!
Sau a puscariilor :x
Sau a vreunui tuseu rectal de le-a placut :D
Sau a geneticii ?!

Doar Scaraotki mai stie... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-02-2008 15:34:38)


16-02-2008 15:32:55
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Looolita a scris:


alintatura a scris:


P. Pan 63 a scris:

Nenica, nu-sh'  ce-si doresc ailalti, da'  io as vrea s-o lasati mai moale cu izmenelile astea de valantains dei... Ma cufuresc, dracului, ba-mi apare si o urticarie de la atata plush shi ciocolata !
Hai, proastele astea mici pun botu'  la orice, da'  cand vad si femei in toata firea duse cu pluta consumerismului, asa-mi vine sa intru-n prima crashma, sa ma-mbat ca porcu si sa borasc romantic, de n-am cuvinte s-o descriu !!!


Mie pur si simplu imi place ideea acestei sarbatori importate si ca atare nu ma mai intereseaza cat de ortodoxa e. ...O zi in care pur si simplu dragostea sa aiba prioritate, wow! Sigur ca pentru indragostiti fiecare zi ar trebui sa fie un fel de Valentine's Day, dar haideti sa recunoastem ca nu e si ca nu e rea deloc o ocazie in plus pentru a ne intreba ce am putea face deosebit pentru dragostea noastra. Dimpotriva, strambatul din nas imi pare doar cam meschin.


"tasha 1951 a scris:


daca n-ar fi fost ok...cu cuplul lui ar fi aparut cu alt
statut social pe profil...deci...

Tashico, zic si io ca bou ala din "Dosarele X" : adevaru e dincolo de noi, soro !
Ia shezi tu de cugeta o tzara : de-ar fi toate asa de roz, ce mama dracu as cauta io sa mangai tastatura in loc sa ma tziu de-un cur de muhere; in loc sa-mi lipesc ochii de monitor, n-ar fi mai chipesh pe-o tzatza ? Treaba-i c-am incetat de mult sa visez castele-n Spania si chiar mi-e draga caldura bojdeucii mele...  Cum ofi, cum n-o fi, de prea multe ori am dat vrabia din mana si-ti zic zau ca p-asta n-o mai las !... "

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)



Sarbatori comerciale ...sentimentele atat de apreciate de femei nu sunt bruiate cu nimic de faptul ca se face comert cu "iubirile" lor.... le aranjeaza probabil pe cele care nu mai au "semne" cam de multishor si eventual pe insatiabile.Ne imbatam cu apa rece Doamnelor ;)


On topic
Observ ca femeile stiu mai bine ce-si doresc barbatii :D


16-02-2008 15:42:42
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:

<<Feministule  ai si rezultatul studiului : de ce ajung barbatii homosexuali?>> (Quote Soryn)




:D Din cauza nesimtirii unor muieri si ei, normal !!!
Sau a puscariilor :x
Sau a vreunui tuseu rectal de le-a placut :D
Sau a geneticii ?!

Doar Scaraotki mai stie... :D:D



De acord cu tine , mai putin cu genetica ,ie psihologic si vine tot din nemultumire profunda fata de sexul opus :)


16-02-2008 15:45:28
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Soryn a scris:


kamin a scris:


Soryn a scris:




.... restul e dezastru ,muuulta ipocrizie ,minciuna si autominciuna .... FARA LIMITE


tot din sondaje?!!!...sau...(nu e cazul sa ma repet);) ce multumit trebuie sa fii ca femeia ,nu mai are nici un secret pt tine...:)



Experienta si convingeri personale.... exemplul tau mi-a intarit convingerea :D



daca convingerile tale au la baza o cunoastere atat de "profunda" cum ar fi cunoaserea persoanei mele!!!!!!!!!! (care ti-a" intarit convingerea" ) ...nu ma mai mira nimic din partea ta :)... asta nu inseamna ca mai aveam nevoie de inca o dovada ...eram edificata pe deplin;)


16-02-2008 20:12:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
a propos de homosexualitate: se stie ca si animalele au acest "obicei", acum un an s-au dat imagini la nush ce post tv... asa ca o mutatie genetica nu-i exclusa; prin '92 a fost un numar din Time al carui coperta purta imaginea unui bebelus cu titlul: Is this a Gay?

cit despre nemultumire, dezamagire, dezgust...sa fim seriosi, cit e procentul de lesbiene...5%, 7%????

Ultima modificare facuta de SandieShaw (16-02-2008 23:36:18)


16-02-2008 23:35:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Peste 10%, procent egal de homosexualitate f/b, se pare, dupa ultimele studii (facute acolo unde recunoasterea "naravului" nu mai e un tabu).

Destul de mult, cred...- fiindca nu se pun la socoteala cei "latentzi" :D - discutie stufoasa, oricum

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2008 00:04:35)


17-02-2008 00:03:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ok,dar noi vorbim despre majoritatea barbatilor....nu?
Ajung la concluzia ca barbatii isi doresc intotdeauna ceea ce nu pot avea...Fiecare din noi in secret este un aventurier, tuturora ne place aventura, problema este intodeauna primul pas ....
Odata facut sunt revigorati de potentialul posibilitatilor ....;)

Poate unii se scarbesc de realitatea…  dusa la extrem… poate altii nu....dar cel mai bine pot sa spuna ei acest lucru...=)


17-02-2008 02:22:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

tasha 1951 a scris:

Ok,dar noi vorbim despre majoritatea barbatilor....nu?
Ajung la concluzia ca barbatii isi doresc intotdeauna ceea ce nu pot avea...Fiecare din noi in secret este un aventurier, tuturora ne place aventura, problema este intodeauna primul pas ....
Odata facut sunt revigorati de potentialul posibilitatilor ....;)

Poate unii se scarbesc de realitatea…  dusa la extrem… poate altii nu....dar cel mai bine pot sa spuna ei acest lucru...=)


s-a mai spus asta, dar cu o alta formulare: barbatul inca mosteneste atavismele celor mai importante ocupatii ale sexului sau: vinator si semnator, asa ca nu se linisteste pina nu bifeaza cit mai multe prazi si nu-si lasa saminta pe cit mai multe ogoare :D:D


17-02-2008 02:33:01
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kamin a scris:


Soryn a scris:


kamin a scris:



tot din sondaje?!!!...sau...(nu e cazul sa ma repet);) ce multumit trebuie sa fii ca femeia ,nu mai are nici un secret pt tine...:)



Experienta si convingeri personale.... exemplul tau mi-a intarit convingerea :D



daca convingerile tale au la baza o cunoastere atat de "profunda" cum ar fi cunoaserea persoanei mele!!!!!!!!!! (care ti-a" intarit convingerea" ) ...nu ma mai mira nimic din partea ta :)... asta nu inseamna ca mai aveam nevoie de inca o dovada ...eram edificata pe deplin;)


nu a fost nevoie de multa profunzime .... ma intreb daca nu ar fi mai bine sa-ti las ultimul cuvant...


17-02-2008 03:44:48
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:

Ok,dar noi vorbim despre majoritatea barbatilor....nu?
Ajung la concluzia ca barbatii isi doresc intotdeauna ceea ce nu pot avea...Fiecare din noi in secret este un aventurier, tuturora ne place aventura, problema este intodeauna primul pas ....
Odata facut sunt revigorati de potentialul posibilitatilor ....;)

Poate unii se scarbesc de realitatea…  dusa la extrem… poate altii nu....dar cel mai bine pot sa spuna ei acest lucru...=)


Acum un an as fi sarit in sus :D acum.... observ ca am probleme de concentrare sa mai bag de seama ce scrieti ;)

Ca in cuplurile in care ea vorbeste nonstop iar el  nu aude nimic :)

imi dau seama ca ppan e un intelept

Ultima modificare facuta de Soryn (17-02-2008 03:53:56)


17-02-2008 03:53:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:


tasha 1951 a scris:

Ok,dar noi vorbim despre majoritatea barbatilor....nu?
Ajung la concluzia ca barbatii isi doresc intotdeauna ceea ce nu pot avea...Fiecare din noi in secret este un aventurier, tuturora ne place aventura, problema este intodeauna primul pas ....
Odata facut sunt revigorati de potentialul posibilitatilor ....;)

Poate unii se scarbesc de realitatea…  dusa la extrem… poate altii nu....dar cel mai bine pot sa spuna ei acest lucru...=)


Acum un an as fi sarit in sus :D acum.... observ ca am probleme de concentrare sa mai bag de seama ce scrieti ;)

Ca in cuplurile in care ea vorbeste nonstop iar el  nu aude nimic :)

imi dau seama ca ppan e un intelept

Sorine,asta e menirea forumului..la o adica nu?
Sari tu in sus...sarim noi mai apoi,uite asa...imi dau seama vezi bine, corb la corb nu-si scoate ochii...tii cu PPan...hm!!! ...si eu as face la fel daca ar fi vorba de o forumista!=)


17-02-2008 04:16:14
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Looolita a scris:

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)

Bai femeie, dac-as mai fi nutrit macar o umbra de indoiala fatza de calitatile tale intelectuale, postarea de mai sus mi-a spulberat-o.
Ai scormonit mult in arhiva forumului ca sa-mi poti creiona profilul psihologic ?...
Cucoana, doar faptul c-am refuzat sa-mi treci nick-ul in lista prietenilor tai, ca-mi repugna alaturarea unor madulare "flamboaiate" (vorba unei unei distinse doamne de pe aici), sa fie motivul indarjirii tale in a ma contrazice sau defaima ?
Indraznesc sa-ti ofer un sfat : pe viitor ignora-ma sau ocoleste-ma ; prostia afishata imi porovoaca reactii nu tocmai conforme bunelor maniere.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (17-02-2008 20:16:29)


17-02-2008 16:18:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


Looolita a scris:

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)

Bai femeie, dac-as mai fi nutrit macar o umbra de indoiala fatza de calitatile tale intelectuale, postarea de mai sus mi-a spulberat-o.
Ai scormonit mult in arhiva forumului ca sa-mi poti creiona profilul psihologic ?...
Cucoana, doar faptul c-am refuzat sa-mi treci nick-ul in lista prietenilor tai, ca-mi repugna alaturarea unor madulare "flamboaiate" (vorba unei unei distinse doamne de pe aici), sa fie motivul indarjirii tale in a ma contrazice sau defaima ?
Indraznesc sa-ti ofer un sfat : pe viitor ignora-ma sau ocoleste-ma ; prostia afishata imi porovoaca reactii nu tocmai conforme bunelor maniere.

Doamne!!!!...de ce esti asa caustic cu fata?
Te stiam manierat....dragut cu femeile...ce-ti veni coane?...asa dintr-o data?=(


18-02-2008 01:06:49
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131

P. Pan 63 a scris:


Looolita a scris:

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)

Bai femeie, dac-as mai fi nutrit macar o umbra de indoiala fatza de calitatile tale intelectuale, postarea de mai sus mi-a spulberat-o.
Ai scormonit mult in arhiva forumului ca sa-mi poti creiona profilul psihologic ?...
Cucoana, doar faptul c-am refuzat sa-mi treci nick-ul in lista prietenilor tai, ca-mi repugna alaturarea unor madulare "flamboaiate" (vorba unei unei distinse doamne de pe aici), sa fie motivul indarjirii tale in a ma contrazice sau defaima ?
Indraznesc sa-ti ofer un sfat : pe viitor ignora-ma sau ocoleste-ma ; prostia afishata imi porovoaca reactii nu tocmai conforme bunelor maniere.

Se pare ca din ..."cufureala" te/a lovit constipatia! ;) ma doare drept in...spatele casei de "refuzul" tau!!! :D :D ti/am facut invitatia doar din simplul motiv ca ai trecut in profil la tipul relatiei "prietenie".MITOCAN este cel de/al doilea nume al tau si nu mai e nevoie de alte cuvinte!


18-02-2008 18:57:51
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131
Priveste in "oglinda"! e tot ce ti se potriveste!!!
TULBURARE de personalitate narcisista!!!!

"Caracterizată prin grandoare, necesitatea
de admiraţie şi lipsa de empatie.
Are sentimentul de autoimportanţă,
fantasme de succes nelimitat, putere.
Necesită admiraţie excesivă şi Ă®şi
subliniază repetat şi exagerat calităţile.
Este sensibil la critică, insucces sau
pierdere. Are pretenţii exagerate de
tratament favorabil şi supunere dorinţelor
sale. Profită de alţii pentru a-şi
atinge scopurile. Este lipsit de empatie:
este incapabil să cunoască sau să se
identifice cu sentimentele şi necesităţile
altora. Are un comportament
arogant, sfidător.
De asemenea, are
sentimente ostile sau de invidie pe care le proiectează asupra
interlocutorilor. Afişează o conduită distantă, arogantă, emfatică, fiind
non-receptiv şi insensibil la opinii diferite, sfaturi sau Ă®ndemnuri. Nu
rareori poate avea sentimente ostile sau malefice, pe care le proiectează
asupra interlocutorilor. Este avid de titluri, demnităţi, onoruri, ranguri
care consideră că i se cuvin.

Date epidemiologice: Prevalenţa constatată este de sub 1% din
populaţia generală, dar se consideră că tulburarea este semnificativ mai
frecventă decât arată această cifră şi este posibil ca numărul de
persoane afectate să fie Ă®n creştere. ĂŽn populaţia din clinicile psihiatrice
prevalenţa este de 2-16%. Este suspectată o transmitere familială."

Ultima modificare facuta de Looolita (18-02-2008 19:03:03)


18-02-2008 19:02:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Looolita a scris:


P. Pan 63 a scris:


Looolita a scris:

:D :D :D  Nu fi suparata ... Din postarea asta se poate deduce usor motivul "cufurelii" lui ppan fata de o astfel de ocazie. Chiar si restul rautatilor ce le mai exprima la adresa unora si altora din cind in cind poate avea aceeasi explicatie si/atunci chiar nu exista motiv de suparare ! Bine ca mai sint si altfel de barbati in lumea asta care stiu ce sa doreasca! ;)

Bai femeie, dac-as mai fi nutrit macar o umbra de indoiala fatza de calitatile tale intelectuale, postarea de mai sus mi-a spulberat-o.
Ai scormonit mult in arhiva forumului ca sa-mi poti creiona profilul psihologic ?...
Cucoana, doar faptul c-am refuzat sa-mi treci nick-ul in lista prietenilor tai, ca-mi repugna alaturarea unor madulare "flamboaiate" (vorba unei unei distinse doamne de pe aici), sa fie motivul indarjirii tale in a ma contrazice sau defaima ?
Indraznesc sa-ti ofer un sfat : pe viitor ignora-ma sau ocoleste-ma ; prostia afishata imi porovoaca reactii nu tocmai conforme bunelor maniere.

Se pare ca din ..."cufureala" te/a lovit constipatia! ;) ma doare drept in...spatele casei de "refuzul" tau!!! :D :D ti/am facut invitatia doar din simplul motiv ca ai trecut in profil la tipul relatiei "prietenie".MITOCAN este cel de/al doilea nume al tau si nu mai e nevoie de alte cuvinte!

Off..of...mai,mai....dar nu va lasati niciunul...o tineti tare pe pozitie....musai sa facem intalnirea aia a forumistilor cat mai degraba...sa nu iasa scantei....;)
=D=D


18-02-2008 20:36:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
@ amica looolittaaa:

Impartial zic: (chiar daca-s pretin cu compadre Pan):

Da-i la oase, lool cherie, daca merita si ai argumente, dar nu, te rooog, nuuuu cu copy-paste! :(
E jalnic, zau :D , ce naiba, asteptam mai mult de la tine...

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-02-2008 20:41:03)


18-02-2008 20:40:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

@ amica looolittaaa:

Impartial zic: (chiar daca-s pretin cu compadre Pan):

Da-i la oase, lool cherie, daca merita si ai argumente, dar nu, te rooog, nuuuu cu copy-paste! :(
E jalnic, zau :D , ce naiba, asteptam mai mult de la tine...

De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?;)
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum?;)
=D=D


18-02-2008 20:46:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-02-2008 21:14:36)


18-02-2008 21:13:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

Cele cu dulceata in exces eventual....!!!
o provocare exhaustiva...;)


18-02-2008 21:21:38
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140

Xtremul a scris:

<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

un topic "ce isi doresc femeile" ar fi mai interesant... cu toate ca se stie!! =D


18-02-2008 21:22:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

chrisdrag a scris:


Xtremul a scris:

<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

un topic "ce isi doresc femeile" ar fi mai interesant... cu toate ca se stie!! =D

Chiar crezi tu ca se stie?
hmmm!!!!...te inseli..altfel n-ar exista atatea divorturi...dar da!...mi-ai sugerat un topic....am sa-l deschid...special pentru tine~=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (18-02-2008 21:32:34)


18-02-2008 21:32:10
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
barbatii stiu :) iar divorturile se stie ,vin de la schimbarea anotimpului :D  asta , fiecare barbat o sa afle mai devreme sau mai tarziu

18-02-2008 22:55:04
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

chrisdrag a scris:


Xtremul a scris:

<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

un topic "ce isi doresc femeile" ar fi mai interesant... cu toate ca se stie!! =D



interesant pt cine? :) e deja inflatie de dorinte si pretentii :D


18-02-2008 22:56:17
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Looolita a scris:

Priveste in "oglinda"! e tot ce ti se potriveste!!!
TULBURARE de personalitate narcisista!!!!

"Caracterizată prin grandoare, necesitatea
de admiraţie şi lipsa de empatie.
Are sentimentul de autoimportanţă,
fantasme de succes nelimitat, putere.
Necesită admiraţie excesivă şi Ă®şi
subliniază repetat şi exagerat calităţile.
Este sensibil la critică, insucces sau
pierdere. Are pretenţii exagerate de
tratament favorabil şi supunere dorinţelor
sale. Profită de alţii pentru a-şi
atinge scopurile. Este lipsit de empatie:
este incapabil să cunoască sau să se
identifice cu sentimentele şi necesităţile
altora. Are un comportament
arogant, sfidător.
De asemenea, are
sentimente ostile sau de invidie pe care le proiectează asupra
interlocutorilor. Afişează o conduită distantă, arogantă, emfatică, fiind
non-receptiv şi insensibil la opinii diferite, sfaturi sau Ă®ndemnuri. Nu
rareori poate avea sentimente ostile sau malefice, pe care le proiectează
asupra interlocutorilor. Este avid de titluri, demnităţi, onoruri, ranguri
care consideră că i se cuvin.

Date epidemiologice: Prevalenţa constatată este de sub 1% din
populaţia generală, dar se consideră că tulburarea este semnificativ mai
frecventă decât arată această cifră şi este posibil ca numărul de
persoane afectate să fie Ă®n creştere. ĂŽn populaţia din clinicile psihiatrice
prevalenţa este de 2-16%. Este suspectată o transmitere familială."



E C.V. ul tau? :D


18-02-2008 22:58:30
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140

Soryn a scris:


chrisdrag a scris:


Xtremul a scris:

<<De furie a recurs si ea la ceea ce i-a stat la indemina..nu-i asa Looolita?
Ne impartim pe tabere?
tabara barbatilor versus tabara femeilor?...dau sfoara pe forum? :D >> (quote Tasha)



Se accepta provocarea...chiar daca iese cu scintei, poate se mai topesc niste inimi cu vilvataile declansate !!! :D:D

un topic "ce isi doresc femeile" ar fi mai interesant... cu toate ca se stie!! =D



interesant pt cine? :) e deja inflatie de dorinte si pretentii :D

soryn...poate mai citesc si copiii...ar fi educativ!! =D


18-02-2008 23:07:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

chrisdrag a scris:


Soryn a scris:


chrisdrag a scris:


un topic "ce isi doresc femeile" ar fi mai interesant... cu toate ca se stie!! =D



interesant pt cine? :) e deja inflatie de dorinte si pretentii :D

soryn...poate mai citesc si copiii...ar fi educativ!! =D

Daca ziceti voi...ok...hai deschideti-l...sau sa-l deschid eu ca-s femeie?=)


18-02-2008 23:58:55
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Si uite asa ajungem la a vedea cu ochiul liber cum unii barbati isi doresc mai ales sa-si demonstreze ceva cu privire la ei insisi. :D

19-02-2008 00:45:57
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
m-ai facut curios , sa demonstreze ce?

19-02-2008 00:57:20
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

m-ai facut curios , sa demonstreze ce?


Ceva de care nu sunt totusi convinsi, dar in care au mare nevoie sa creada. Ceva fara de care li s-ar face frica. Dar frica... rau de tot. :)


19-02-2008 00:59:16
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
iti place suspansul? mie nu

19-02-2008 01:01:33
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

iti place suspansul? mie nu


...Stiu :D


19-02-2008 01:05:57
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
nu ti-a spus nimeni ca "razbunarea e arma prostului" ? sau nu te poti abtine?

19-02-2008 01:18:02
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

nu ti-a spus nimeni ca "razbunarea e arma prostului" ? sau nu te poti abtine?


Hmm, eu nu am intentionat nici o razbunare - ti s-a parut tie ca as fi intentionat asa ceva?! :)

Dar gata, o seara frumoasa! :-h


19-02-2008 01:19:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
o femeie sa aiba ultimul cuvint intr-o disputa?...hm... posibil intr-o singura situatie... dupa ultimul cuvint apare o prima riposta fizica... :x:x

19-02-2008 01:23:38
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
aplauze (doar nu crezi)

era pt alintatura

Ultima modificare facuta de Soryn (19-02-2008 01:24:44)


19-02-2008 01:24:01
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

SandieShaw a scris:

o femeie sa aiba ultimul cuvint intr-o disputa?...hm... posibil intr-o singura situatie... dupa ultimul cuvint apare o prima riposta fizica... :x:x


ultimul cuvant? l-as da bucuros la toate daca ar fi normale ;)

deja nu era o disputa aici,a facut o afirmatie pt a starni interesul , fara sa dea explicatii .Daca asta inseamna "ultimul cuvant" pt tine ... pt mine inseamna ca nu reprezinta nici urma de credibilitate in tot ce zice de acum inainte

pt ea e posibil sa insemne un joc.... ca sa nu spun tot ce poate insemna si de care nu e constienta

Ultima modificare facuta de Soryn (19-02-2008 01:34:31)


19-02-2008 01:27:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Soryn a scris:

pt ea e posibil sa insemne un joc.... ca sa nu spun tot ce poate insemna si de care nu e constienta


normal... ce e mai ieftin decit sa afirmi ca n-ar fi constienta de ceva caruia tu ii cunoasti toate semnificatiile... o arunci, si gata... multi fraieri au polipi si stau cu gura cascata....


19-02-2008 01:38:40
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la