Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Derapaje literare    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
DERAPAJE...LITERARE 

Doctore, ma chinuie ingrozitor coloana. (Constantin Brancusi)
..................................................- ..................................................- .
Posteritatea va crede ca am avut un singur ou. (Colum
..................................................- ..................................................- ..
Prefer rima imbratisata. (Veronica Micle)
..................................................- ..................................................- ...
Femeile cu picioare lungi, sunt cele mai bune la pat. (Procust)
..................................................- ..................................................- ...
Duc o viata regulata; ma culc la sapte, ma scol la sapte. (Alba ca Zapada)
..................................................- ..................................................- .......
Femeia model trebuie sa fie tanara. (Corneliu Baba)
..................................................- ..................................................- .....
A fost nunta cu dar, dar nu cine stie ce! (Zamfira)
..................................................- ..................................................- .....
N-aveti, cumva, un foc? (Nero)
..................................................- ..................................................- ..
Si totusi, se invarteste! (Galileo Galilei la un chef)
..................................................- ...............................................
Suntem rude dar foarte indepartate (Fratii Grimm)
..................................................- ..............................................
Eu sunt o exceptie: mi-am facut carul vara. (Nicolae Grigorescu)
..................................................- ...............................................
De cand cu politica, am tras poezia pe linie moarta. [A.(carul) Paunescu]
..................................................- ..............................................
Justitia noastra este bolnava. (un doctor in drept)
..................................................- ..............................................
Am fost corigent la zoologie si literatura. (La Fontaine)
..................................................- .................................................
Am oscilat intre Scoala Ardeleana si Scoala Militara. (Petru Maior)
..................................................- ................................................
Aria cercului se bucura de o celebritate nemeritata. (GiuseppeVerdi)
..................................................- ................................................
Noi vrem pamant! (un extraterestru)
..................................................- ..........................................
Nu intrati in marile complexe cu sotia. (Freud)
..................................................- ........................................
Am picat la tanc! (Aurel Vlaicu)
..................................................- ........................................
Tabloul lui Repin este lipsit de simboluri. (Mendeleev)
..................................................- ........................................
Intr-un triunghi conjugal, ipotenuza este iubita la patrat.(Pitagora)
..................................................- ........................................
Cand pun mana pe un roman bun, nu-l las pana nu-l termin.(Cleopatra)
..................................................- ........................................
Cartea mea de capatai este ā€œDupa douazeci de aniā€. (Silviu Brucan)
..................................................- .............................................
Ma duc sa ma caut. (Fiul ratacitor)
..................................................- .......................................
Astept Ziua Recunostintei. (Penes Curcanul)
..................................................- ........................................
Ce mica-i lumea! (Gulliver in tara piticilor)
..................................................- ......................................
Nu-mi fac planuri de viitor. (Nostradamus)
..................................................- ......................................
Toti oamenii de valoare au zburat din Romania . (Henri Coanda)
..................................................- .....................................
De fapt, la tara eu n-am vara, ci un var. (George Toparceanu)
..................................................- ..................................................- .....
Vrem sa ne pastram limba si portul. (un constantean - R Mazare)
..................................................- ..................................................- ......
Ca orice om, am fost si eu la stramtoare. (Magellan)
..................................................- ...............................................
Marile cuceriri le-am facut in moteluri. (Gingis-Han)
..................................................- ...................................
Eu stau, tu stai, el sta. (Imnul de stat)
..................................................- .......................................
Ostenii mei, astazi avem exercitii de tragere. (Vlad Tepes)
..................................................- .......................................
Americanii s-au obisnuit cu insula in coasta. (Fidel Castro )
..................................................- ...................................
Am ajuns in America pentru ca m-a trimis nevasta dupa cartofi. (Cristofor Colum
..................................................- .......................................
Forma mea de protest este demonstratia. (Pitagora)


05-02-2008 03:59:13
   
Pagini: 1    
Mergeti la