Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / diferente dintre barbati si femei    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D Asa subtire-i limita dintre vise si cosmaruri...

01-03-2008 20:05:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Apropo de asta: aveam un amic, al carui vis era sa dea de-o nimfomana ;). Si chiar a dat, saracul... acum e pe aleea 2, figura 156 din Ghencea Civil :D

De unde si vorba: "Fii atent cu ce-ti doresti; s-ar putea chiar sa ti se-mplineasca dorinta!" :D

Ete ca mai trintesc si-un topic pe tema asta :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-03-2008 20:10:33)


01-03-2008 20:09:07
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:


kamin a scris:

sigur ai febra?!!!.... sau esti in" febra" creatiei?!!!;)

stiu ca nu-ti place a fi criticat...asa ca ma abtin :D

Doar copy/paste, chere kamin; n-am nici febra, nici muza macar :D
Si... ba chiar ador sa fiu criticat, serios - dar numai cu argumente. ;)
Apropo, acum imi dau seama...chiar, de unde stii tu ce-mi place si ce nu, ei??? :D:D



paaai... asa mi s-a parut si mie ca nu prea ai avea muza...:D
  in rest ...cu tastele pari a te descurca destul de bine;) ce-ti place si ce nu ...nu stiu, dar cui ii place sa fie criticat?!!!:)


01-03-2008 22:40:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

<< Mda, deja te suspectez ca din cand in cand produci si versuri. :) >> (Quote alintatura)

Asa-i, cam la 20 de ani odata m-apuca si chestia asta ;)
Uite doua exemple trintite p-acilea - si fara sa fiu macar mort de beat !!! :D:D :

Fa salt peste Marea Baltoaca,
Din Nordu-ti al verde fa pasi
Chiar daca din mioritica cloaca
Or plinge citiva rechinasi !!!

Sau:::
Uite ca debutez si eu, timid  , pe hectarul asta de versuri - nu insa inainte de a-mi exprima o (fireasca, zic eu) nedumerire: nicio productie poetica de-aici n-are TITLU ???!!!
Pacat, zic - fiindca, altfel, unele dintre poezelele forumizdice (inclusiv a mea, desigur  ) ar putea ocupa chiar un loc (ultimul, penultimul, dar ce mai conteaza?) in istoria literaturii electrocasnice :D - pardon, electronice:

SEVEN (titlu, adicatelea  )

Sapte-s culorile spectrului toate,
Opt - infinit vertical desuet.
Ceruri sint noua, aici si-n Tibet,
Zece - poruncile scrise-n desert,
Dar sapte-s si cele mai grele pacate.

Desharta marire-i prima din sir;
Atunci cind oglinda nu minte,
Orbiti de Narcis, lunecam pe cuvinte
Mixate, trucate, infipte in minte
De-un Cupidon propriu, novice la tir.

P.S. Asta era cumva cu dedicatie, unei distinse forumizde pe care si eu, si cumatrul PPan o admiram cu accese de adoratzie chiar... :D:D
A disparut insa vad in ultima vreme din zona poetesa noastra - cuplata probabil cu romanticul toboshar care deschidea si-nchidea portile ORASULUI :D ei cu scartzaieli infernale...

hmm!!!..musai sa-i dau de veste acelei forumiste sa reintre pe forum...daca tot versurile sunt oferite cu atata marinimie...;)=)


02-03-2008 00:41:34
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:

Iote ca, desi-mi place si mie de voi doi ;), nu-s de acord cu teoria "simplitatii" barbatilor.
Nu de alta, dar, statistic vorbind, mi se pare doar mie oare ca-s muuult mai multi barbati decit femei afirmati in arta de toate culorile? (lasam stiintza la o parte, fiindca alt tip de inteligentza/creativitate-i ceruta aici).

OK, pina la un punct al istoriei fomeile-au fost tinute cumva la cratitza, recunosc, dar de vreo suta de ani sint libere sa se manifeste, nu??? ;)

Astept proteste violente ! :D


Bravo domnu X :) explica-le la doamne : barbatul nu e simplu ci direct (eficace) , adica nu se complica :D


02-03-2008 05:44:09
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kamin a scris:


Xtremul a scris:


kamin a scris:

sigur ai febra?!!!.... sau esti in" febra" creatiei?!!!;)

stiu ca nu-ti place a fi criticat...asa ca ma abtin :D

Doar copy/paste, chere kamin; n-am nici febra, nici muza macar :D
Si... ba chiar ador sa fiu criticat, serios - dar numai cu argumente. ;)
Apropo, acum imi dau seama...chiar, de unde stii tu ce-mi place si ce nu, ei??? :D:D



paaai... asa mi s-a parut si mie ca nu prea ai avea muza...:D
  in rest ...cu tastele pari a te descurca destul de bine;) ce-ti place si ce nu ...nu stiu, dar cui ii place sa fie criticat?!!!:)



Xtremule ai zis tu bine ca tragi la doamne din topor .... pardon ....popor :)

Ultima modificare facuta de Soryn (02-03-2008 06:19:37)


02-03-2008 05:46:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:


Xtremul a scris:

Iote ca, desi-mi place si mie de voi doi ;), nu-s de acord cu teoria "simplitatii" barbatilor.
Nu de alta, dar, statistic vorbind, mi se pare doar mie oare ca-s muuult mai multi barbati decit femei afirmati in arta de toate culorile? (lasam stiintza la o parte, fiindca alt tip de inteligentza/creativitate-i ceruta aici).

OK, pina la un punct al istoriei fomeile-au fost tinute cumva la cratitza, recunosc, dar de vreo suta de ani sint libere sa se manifeste, nu??? ;)

Astept proteste violente ! :D


Bravo domnu X :) explica-le la doamne : barbatul nu e simplu ci direct (eficace) , adica nu se complica :D

Eu zic ca  SUNTEM IN MILENIUL TREI!
Mileniul trei al femeii manager...care inca nu s-a degrevat de rolul ei ancestral de mama,gospodina ci le imbina chiar cu succes...=)
Pai,fratilor,voi doriti sa ne schimbam,dar cand o facem vorba  lui  Caragiale - "Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic"?! ...treaba-i asta?:x:x


02-03-2008 07:04:05
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:


Soryn a scris:


Xtremul a scris:

Iote ca, desi-mi place si mie de voi doi ;), nu-s de acord cu teoria "simplitatii" barbatilor.
Nu de alta, dar, statistic vorbind, mi se pare doar mie oare ca-s muuult mai multi barbati decit femei afirmati in arta de toate culorile? (lasam stiintza la o parte, fiindca alt tip de inteligentza/creativitate-i ceruta aici).

OK, pina la un punct al istoriei fomeile-au fost tinute cumva la cratitza, recunosc, dar de vreo suta de ani sint libere sa se manifeste, nu??? ;)

Astept proteste violente ! :D


Bravo domnu X :) explica-le la doamne : barbatul nu e simplu ci direct (eficace) , adica nu se complica :D

Eu zic ca  SUNTEM IN MILENIUL TREI!
Mileniul trei al femeii manager...care inca nu s-a degrevat de rolul ei ancestral de mama,gospodina ci le imbina chiar cu succes...=)
Pai,fratilor,voi doriti sa ne schimbam,dar cand o facem vorba  lui  Caragiale - "Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic"?! ...treaba-i asta?:x:x


prosti mai sunt aia care au vrut(vor) schimbari :D


02-03-2008 08:31:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:


tasha 1951 a scris:


Soryn a scris:



Bravo domnu X :) explica-le la doamne : barbatul nu e simplu ci direct (eficace) , adica nu se complica :D

Eu zic ca  SUNTEM IN MILENIUL TREI!
Mileniul trei al femeii manager...care inca nu s-a degrevat de rolul ei ancestral de mama,gospodina ci le imbina chiar cu succes...=)
Pai,fratilor,voi doriti sa ne schimbam,dar cand o facem vorba  lui  Caragiale - "Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic"?! ...treaba-i asta?:x:x


prosti mai sunt aia care au vrut(vor) schimbari :D

Aha...deci tu esti cu ...Caragiale...;)=)


02-03-2008 13:56:08
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

:D Asa subtire-i limita dintre vise si cosmaruri...


LOL, tu trebuie sa fii culmea prudentei! :D


03-03-2008 00:26:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

:D Asa subtire-i limita dintre vise si cosmaruri...


LOL, tu trebuie sa fii culmea prudentei! :D


Dupa 36 de anisori de lupta apriga (pierduta, evident :() cu sexul frumos-gingas-slab-gras-coafat-machiat-machiavelic :D etc, ar fi chiar culmea sa nu fiu... culmea prudentzei !!!!!!


03-03-2008 04:29:30
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Prudentza mama intzelepciunii !

03-03-2008 04:35:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si repetitia - mama invatarii (de minte) :D
Desi, clar, nicio iubire n-are cum semana cu alta...


03-03-2008 05:00:56
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
breh xtreme dar unde-s fomeile ?

03-03-2008 05:20:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Dorm, nu ca noi barbatii-exploatatii :D
Acumuleaza energie, ca sa ne faca maine zile fripte !!! ;)


03-03-2008 05:23:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Alooooooooooooooo fomeiiiili .doamniiiiiili ,luminili ochilor noshtrii breh mai subtzire cu sforaitul ca se aude pana acilea !

03-03-2008 05:39:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

Alooooooooooooooo fomeiiiili .doamniiiiiili ,luminili ochilor noshtrii breh mai subtzire cu sforaitul ca se aude pana acilea !

Nu sforaiam..am tras cu urechea...sa vad ce barfiti...=D=D


03-03-2008 10:36:34
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Soryn a scris:


kamin a scris:


Xtremul a scris:


Doar copy/paste, chere kamin; n-am nici febra, nici muza macar :D
Si... ba chiar ador sa fiu criticat, serios - dar numai cu argumente. ;)
Apropo, acum imi dau seama...chiar, de unde stii tu ce-mi place si ce nu, ei??? :D:D



paaai... asa mi s-a parut si mie ca nu prea ai avea muza...:D
  in rest ...cu tastele pari a te descurca destul de bine;) ce-ti place si ce nu ...nu stiu, dar cui ii place sa fie criticat?!!!:)



Xtremule ai zis tu bine ca tragi la doamne din topor .... pardon ....popor :)



Multumesc pt "martisor"! ;)
Sunt din ce in ce mai sigura ,ca esti genul de barbat ce loveste(la propriu) cu mare usurinta , o femeie.
" Mare om ,mare caracter!!!"

Ultima modificare facuta de kamin (03-03-2008 12:25:56)


03-03-2008 12:22:49
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
"sunt din ce in ce mai sigur "ca esti o manipulatoare perversa.....oare am dreptate sa te judec doar dupa anomaliile ce le scrii uneori? ;)

Recunosc :D , o lovesc  cel putin de 10 ori pe zi (viitoarea sotie),de ce continua sa ramana langa mine , intreab-o pe ea :D

Ultima modificare facuta de Soryn (03-03-2008 21:38:20)


03-03-2008 21:34:59
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
ne lesssssssshi !
tasha 1951 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Alooooooooooooooo fomeiiiili .doamniiiiiili ,luminili ochilor noshtrii breh mai subtzire cu sforaitul ca se aude pana acilea !

Nu sforaiam..am tras cu urechea...sa vad ce barfiti...=D=D


03-03-2008 23:04:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

ne lesssssssshi !
tasha 1951 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Alooooooooooooooo fomeiiiili .doamniiiiiili ,luminili ochilor noshtrii breh mai subtzire cu sforaitul ca se aude pana acilea !

Nu sforaiam..am tras cu urechea...sa vad ce barfiti...=D=D

De ce nu ma crezi?...off...si ma mai ceri si de nevasta?...pai treaba-i asta?;)
=d=D


03-03-2008 23:20:25
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Si cum nici eu nu sforai, nici alte doamne din zona nu-mi imaginez sforaind, parca as zice ca cine sforaia era... Soryn. :D

04-03-2008 00:22:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:

Si cum nici eu nu sforai, nici alte doamne din zona nu-mi imaginez sforaind, parca as zice ca cine sforaia era... Soryn. :D

Sa-l fi auzind Ciudatul pe Sorin care-i taman in Franta?;)
=D=D


04-03-2008 00:26:52
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
De ce nu?  ...De la Sir Ciudy ma pot astepta si la asa ceva. :D

04-03-2008 00:33:43
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
oh .... nu stiam ca sforai :D

04-03-2008 02:13:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:

De ce nu?  ...De la Sir Ciudy ma pot astepta si la asa ceva. :D

Am inteles...dar ,n-am inteles de vroiai tu sa ma indragostesc  eu de el?


04-03-2008 02:27:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:

De ce nu?  ...De la Sir Ciudy ma pot astepta si la asa ceva. :D


Da-da, okiu'si timpanu' S.A. vede tot, aude tot... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-03-2008 02:39:27)


04-03-2008 02:38:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


alintatura a scris:

De ce nu?  ...De la Sir Ciudy ma pot astepta si la asa ceva. :D


Da-da, okiu'si timpanu' S.A. vede tot, aude tot... :D

Ne-o vedea si pe noi acuma?;)
Trage sacu' mai aproape...;)
=D=D


04-03-2008 02:41:56
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Soryn a scris:

"sunt din ce in ce mai sigur "ca esti o manipulatoare perversa.....oare am dreptate sa te judec doar dupa anomaliile ce le scrii uneori? ;)

Recunosc :D , o lovesc  cel putin de 10 ori pe zi (viitoarea sotie),de ce continua sa ramana langa mine , intreab-o pe ea :D



   Pe cine manipulez?!!!... Vezi ca te contrazici cu privire la prima impresie...;)
   Daca m-ar interesa as intreba-o pe fosta nevasta...dar nu am nici cel mai mic interes.
   Sper sa fii in stare sa ignori prezenta mea pe forum(slaba speranta!)...eu asa voi face.
   Din sufletu-mi pervers ... o viata asa cum meriti!!!:D


04-03-2008 11:56:14
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Soryn a scris:


Recunosc  :D , o lovesc  cel putin de 10 ori pe zi (viitoarea sotie),de ce continua sa ramana langa mine , intreab-o pe ea :D

Bucuros sa constat ca inca mai exista barbati responsabili !
Pentru eventualele carcoteli la adresa mea sau la cea a lui Soryn, invit muieretul la lectura.

Copy-paste


Social Science & Medicine, publica in numarul din aprilie, anul trecut, rezultatele muncii de cercetare a unui colectiv din cadrul University of Cambridge. Studiul, care se intinde pe durata a trei decenii (!!!), certifica dincolo de orice indoiala, efectele benefice ale violentei conjugale asupra organismului feminin.
Astfel, exprimat sec, in cifre statistice, indica scaderea cu peste 40% a colesterolului, cu 37% a glicemiei, pierderea intr-un interval foarte scurt a tesutului adipos de pe abdomen si coapse, intr-o proportie nemaiintalnita la nicio dieta alimentara sau medicamentoasa, de 73,258 % !!!!
(Aviz celor care inca mai sunt adeptele supei de varza)


04-03-2008 13:20:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Putini,din ce in ce mai putini barbati stiu sa iubeasca.Au disparut modelele de adevarat cavalerism.
Majoritatea barbatilor de azi sunt preocupati de propriile frustrari generate de lupta pentru putere.Drept este insa ca si femeile sunt mai independente si mai exigente.Este,mai degraba,o continua competitie din care nimeni nu are de castigat.


05-03-2008 11:22:31
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Oricat de independente si exigente vor fii devenit femeile ,sunt sigura ca nu considera cavalerismul domnilor ,demodat.:)

05-03-2008 11:48:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

Oricat de independente si exigente vor fii devenit femeile ,sunt sigura ca nu considera cavalerismul domnilor ,demodat.:)

Evident,evident...doar ca il gasim destul de rar...poate suntem si noi de vina...am vrut drepturi egale...;)


05-03-2008 15:59:30
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:


kamin a scris:

Oricat de independente si exigente vor fii devenit femeile ,sunt sigura ca nu considera cavalerismul domnilor ,demodat.:)

Evident,evident...doar ca il gasim destul de rar...poate suntem si noi de vina...am vrut drepturi egale...;)



Eu  nu cred ca drepturile voastre sunt de vina ci nedreptatea de care dati dovada ;)

Majoritatea barbatilor care erau adevarati gentlemani cu ani in urma , azi nu mai VOR  sa fie , considera ca majoritatea femeilor nu mai merita .....pt.ca se comporta ca niste barbati (de multe ori ca cei mitocani) , au pierdut din feminitate (atentie , sa fi feminina nu inseamna sa nu fii egala in drepturi),sunt agresive , acre , arogante,excesive,egoiste(nu tin cont decat de ce vor ele, dar au PRETENTIA ca partenerul sa fie ATENT la ce vor ELE).:D

Ultima modificare facuta de Soryn (05-03-2008 22:50:22)


05-03-2008 22:10:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Soryn a scris:

Majoritatea barbatilor [...] considera ca majoritatea femeilor nu mai merita .....pt.ca se comporta ca niste barbati (de multe ori ca cei mitocani) [...] sunt agresive , acre , arogante,excesive,egoiste(nu tin cont decat de ce vor ele, dar au PRETENTIA ca partenerul sa fie ATENT la ce vor ELE).:D


Ma intreb ce merge mai bine aici: gura pacatosului adevar graieste sau daca taceai filosof ramineai... :D:D


06-03-2008 02:00:17
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
spunea dorina pe undeva pe aici... de inselatul partenerului si convietuirea mai departe in liniste si armonie.

diferenta dintre barbati si femei la capitolul asta e cam dificil de dibuit, de vreme ce putini sint aceia care recunosc ca sint inselati la greu de consoarta si... totusi, se baga linga ea in pat in continuare si-i spune "iubi" :D.

dar sint si din astia... :rolleyes:


06-03-2008 04:26:55
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

SandieShaw a scris:


Soryn a scris:

Majoritatea barbatilor [...] considera ca majoritatea femeilor nu mai merita .....pt.ca se comporta ca niste barbati (de multe ori ca cei mitocani) [...] sunt agresive , acre , arogante,excesive,egoiste(nu tin cont decat de ce vor ele, dar au PRETENTIA ca partenerul sa fie ATENT la ce vor ELE).:D


Ma intreb ce merge mai bine aici: gura pacatosului adevar graieste sau daca taceai filosof ramineai... :D:D


iti fac incredere sa alegi ...filozof nu cred ca merge,cu patru clase ale mele  ;)


06-03-2008 06:19:34
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


Soryn a scris:


Recunosc  :D , o lovesc  cel putin de 10 ori pe zi (viitoarea sotie),de ce continua sa ramana langa mine , intreab-o pe ea :D

Bucuros sa constat ca inca mai exista barbati responsabili !
Pentru eventualele carcoteli la adresa mea sau la cea a lui Soryn, invit muieretul la lectura.

Copy-paste


Social Science & Medicine, publica in numarul din aprilie, anul trecut, rezultatele muncii de cercetare a unui colectiv din cadrul University of Cambridge. Studiul, care se intinde pe durata a trei decenii (!!!), certifica dincolo de orice indoiala, efectele benefice ale violentei conjugale asupra organismului feminin.
Astfel, exprimat sec, in cifre statistice, indica scaderea cu peste 40% a colesterolului, cu 37% a glicemiei, pierderea intr-un interval foarte scurt a tesutului adipos de pe abdomen si coapse, intr-o proportie nemaiintalnita la nicio dieta alimentara sau medicamentoasa, de 73,258 % !!!!
(Aviz celor care inca mai sunt adeptele supei de varza)


Nu stiu ele ce pierd :D


06-03-2008 06:26:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:

Social Science & Medicine[/b], publica in numarul din aprilie, anul trecut, rezultatele muncii de cercetare a unui colectiv din cadrul University of Cambridge. Studiul, care se intinde pe durata a trei decenii (!!!), certifica dincolo de orice indoiala, efectele benefice ale violentei conjugale asupra organismului feminin.


M-am uitat in sumar, nu am vazut asa ceva; daca tot aduci referinte stiintifice, fa-o ca la Academia romana, elev PPan, adica mentioneaza titlul articolului si pagina volumului/numarului... pina la proba contrarie, iti acord prezumtia de "nevinovatie"....:D:D


06-03-2008 11:06:25
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

fun-funny a scris:

spunea dorina pe undeva pe aici... de inselatul partenerului si convietuirea mai departe in liniste si armonie.

diferenta dintre barbati si femei la capitolul asta e cam dificil de dibuit, de vreme ce putini sint aceia care recunosc ca sint inselati la greu de consoarta si... totusi, se baga linga ea in pat in continuare si-i spune "iubi" :D.

dar sint si din astia... :rolleyes:

On topic

Nu e nici o diferenta cand rolurile sunt inversate.


06-03-2008 15:10:20
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:


M-am uitat in sumar, nu am vazut asa ceva; daca tot aduci referinte stiintifice, fa-o ca la Academia romana, elev PPan, adica mentioneaza titlul articolului si pagina volumului/numarului... pina la proba contrarie, iti acord prezumtia de "nevinovatie"....:D:D

Sar'na !
Bre, data fiind diferentza de talie dintre mine si EA, s-ar zice ca io-s  debatutulEA  debatatorul... :D :D :D


06-03-2008 18:45:00
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:

De ce nu?  ...De la Sir Ciudy ma pot astepta si la asa ceva. :D

Am inteles...dar ,n-am inteles de vroiai tu sa ma indragostesc  eu de el?


Pentru ca e... dragalas. Daca as fi un pic mai mare si mai ales daca nu as avea un iubit extraordinar, m-as indragosti eu insami de el. :)


07-03-2008 01:16:05
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Putini,din ce in ce mai putini barbati stiu sa iubeasca.Au disparut modelele de adevarat cavalerism.
Majoritatea barbatilor de azi sunt preocupati de propriile frustrari generate de lupta pentru putere.Drept este insa ca si femeile sunt mai independente si mai exigente.Este,mai degraba,o continua competitie din care nimeni nu are de castigat.


Draga Tasha, crede-ma ca mai exista si barbati care stiu sa iubeasca. De frustrarile proprii nu se impiedica decat barbatii mai putin inteligenti. ...Si cei mai putin sensibili - o sensibilitate slaba lasa loc frustrarilor, o sensibilitate ceva mai pronuntata sesizeaza uratenia si refuza atat frustrarile cat si eventualele lor consecinte.


07-03-2008 01:20:12
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Si, Doamne, cum mai stiu sa iubeasca unii barbati! :)

07-03-2008 01:20:47
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
bine, bine, dar barbatii astia iubitori sint creati de Dumnezeu sau se trag din maimuta? intreb ca eu nu am vazut inca varietatea...

07-03-2008 01:25:44
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stimate doamne io personal recunosc ca ma trag din maimutza shi o trag ca o maimutza ! ....nah ...ete-asha ma doare-n cot !

07-03-2008 01:32:35
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Aaaaaaaaa shi uitasem ......o am exact ca a maimutzei din vitrina de la GR. ANTIPA ! hihihihi
CIUDATUL SA a scris:

Stimate doamne io personal recunosc ca ma trag din maimutza shi o trag ca o maimutza ! ....nah ...ete-asha ma doare-n cot !


07-03-2008 01:35:14
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

bine, bine, dar barbatii astia iubitori sint creati de Dumnezeu sau se trag din maimuta? intreb ca eu nu am vazut inca varietatea...


Hmm, depinde cu ce ochi privesti lucrurile. :D


07-03-2008 01:59:06
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
on topic.. si nimic mai mult...







07-03-2008 02:59:10
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140
barbatii... ori sunt creati de Dumnezeu...ori se trag din maimutza...daca nu vezi varietatea inseamna ...oare... ca nu cunosti decat femei??
SandieShaw a scris:

bine, bine, dar barbatii astia iubitori sint creati de Dumnezeu sau se trag din maimuta? intreb ca eu nu am vazut inca varietatea...


07-03-2008 03:15:22
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la