Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Lacrimi pentru ingeri    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se spune ca ingerii sunt mereu langa noi sa ne vegheze.Asta inseamna ca desi ai acele doua aripi de gheata esti totusi langa mine,m-auzi,ma privesti si probabil zambesti.....=)
Zambesc si eu ,pentru ca de cate ori amintirea ta ma face sa tresar,si ma cuprinde dorul de tine,trebuie doar sa inchid ochii si esti din nou langa mine ; vad din nou blandetea ochilor tai,iti aud respiratia dar din pacate,mereu iti desfaci aripile de gheata si zbori spre albastrul infinit al cerului,o lacrima de margaritar iti strapunge fata si luneca duios spre mineā€¦dar la mine nu ajunge margaritar,la mine ajunge sperantaā€¦Speranta ca undeva exista o lume pentru noi,o lume in care ne vom trai povestea,o lume in care amandoi vom fi ingeri iar cand ne vom desface aripile de gheata si vom zbura spre cer, vor aluneca duios pe obrajii nostri...inmbujorati,sireaguri de fericire,ce vor ajunge pana la pamant si se vor opri in palma celor care si-au pierdut speranta.....=(   Un val de tristete ma acopera cand vad ca zbori din nou singur,iar cand deschid ochiiā€¦nici macar nu zboriā€¦=(
Te caut cu privirea pierduta,dar nu mai esti langa mineā€¦este doar amintirea ta duioasa ce e comoara dinauntrul meuā€¦:rolleyes: ā€¦:rolleyes: ā€¦:rolleyes: ā€¦:rolleyes:

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (05-03-2008 20:43:31)


05-03-2008 19:45:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Nu e oare un foc de tabara viata noastra? Chiar nu conteaza cat putem incalzi cu viata noastra pe cei din jur? E un dar viata si de fiecare dintre noi cineva are nevoie, avem o misiune de indeplinit pe acest pamant si trebuie sa fim prezentiā€¦ Iar daca sufletul nostru e un ochi imens, deschis, numai D-zeu ii poate lasa in jos pleoapeleā€¦ Si numai EL stie cand si de ceā€¦

08-03-2008 13:13:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un inger exista tocmai pentru a lua asupra sa tristetea, nefericirea, amaraciunea celui pe care il vegheazaā€¦dar oare este corect? oare ingerii nu au nevoie de fericire, de iubire, de protectie? Si ingerii plangā€¦chiar si cu lacrimi de sange..pentru ca ei au fost invatati, inventati, nascuti, facutiā€¦pentru a face si a crede numai bine....ASA SA FIE OARE?
   Stau si ma gandesc....de cate ori in viata cotidiana n-am fost noi insine acel inger trist? astaā€¦ m-a facut sa-mi doresc sa fiu mai puternica in viitorā€¦ sa lupt mai mult si sa nu ma las infrantaā€¦ dar de cate ori n-am fost noi cei care am intristat ingerul, cei care i-am rapit puterea, care i-am daramat universul, care i-am frant aripileā€¦ cei careā€¦ am ucis ingerulā€¦:rolleyes:
Asta.. imi frange inima! pentru ca euā€¦ de multe ori am ucis ingerulā€¦=(

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (19-03-2008 10:10:21)


19-03-2008 10:09:27
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
cat de frumos...pup pe taschica noastra...
tasha 1951 a scris:

Nu e oare un foc de tabara viata noastra? Chiar nu conteaza cat putem incalzi cu viata noastra pe cei din jur? E un dar viata si de fiecare dintre noi cineva are nevoie, avem o misiune de indeplinit pe acest pamant si trebuie sa fim prezentiā€¦ Iar daca sufletul nostru e un ochi imens, deschis, numai D-zeu ii poate lasa in jos pleoapeleā€¦ Si numai EL stie cand si de ceā€¦


19-03-2008 11:24:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Doriane a scris:

cat de frumos...pup pe taschica noastra...
tasha 1951 a scris:

Nu e oare un foc de tabara viata noastra? Chiar nu conteaza cat putem incalzi cu viata noastra pe cei din jur? E un dar viata si de fiecare dintre noi cineva are nevoie, avem o misiune de indeplinit pe acest pamant si trebuie sa fim prezentiā€¦ Iar daca sufletul nostru e un ochi imens, deschis, numai D-zeu ii poate lasa in jos pleoapeleā€¦ Si numai EL stie cand si de ceā€¦

Multumesc Dori,te pup si eu...astept sa ne intalnim intr-o buna zi...dar se pare ca acea intalnire cu forumistii se amana mereu...=(


19-03-2008 11:55:36
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
mergem inainte ca alta cale nu exista ,gresim sau suntem corecti....si una si alta ca doar nu suntem sfinti,ci pacatosi cu totii...important eu cred ca e bine sa avem cultura necesara sa distingem raul de bine ,sa fim mai drepti decat strambi ,nu putem sa fim doar drepti sau doar strambi...Dumnezeu a lasat in fiecare om un geniu ,un suflet ,o constiinta ...slefuim toata viata la destinul nostru dar pana la urma ce e scris in frunte se intampla...putem sa ne dam de-a berbeleacul...cu toata stiinta noastra ...adevarul e relativ ....atomul e doar perfect,Dumnezeu e doar UNUL,legea atractiei universale functioneaza ,viata un mister,cel mai sigur este ca vom muri ..in rest ,e atata nesiguranta ,atata blestem....pamantul se invarte pe cheltuiala noastra...si fiecare dupa temperament,se manifesta azi si intreaga viata...legile morale si cele impuse fiind calcate de unii pretuite de altii....sunt un semn de Carte,o constiinta ,o mana de om,un certificat ca sunt vie apoi o cruce de lemn...viata!..hm...de n-ar fi frumusetea ei si bunataturile ...am fi innebunit cu totii...Soarele ne mangaie ,pamantul ne hraneste ,Dumnezeu ne ajuta ,ne iarta,ne judeca,......of..ce-mi veni sa desfoi firul in patru...gata,muzica la maxim ...

19-03-2008 12:09:29
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
gandurile astea "realiste" la maxim...la o ora asa de matinala...adunat-te!!! :) vezi partea plina a paharului, daca reusesti vei merge mai departe...daca nu , mai incearca o data...cale de intors nu exista!!!;)

19-03-2008 12:45:34
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
nimeni nu mi-a spus pe ce parte sa mananc....dar cred ca sunt mai adunata ca multi de aici ....
kamin a scris:

gandurile astea "realiste" la maxim...la o ora asa de matinala...adunat-te!!! :) vezi partea plina a paharului, daca reusesti vei merge mai departe...daca nu , mai incearca o data...cale de intors nu exista!!!;)


19-03-2008 12:54:03
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509

Doriane a scris:

mergem inainte ca alta cale nu exista ,gresim sau suntem corecti....si una si alta ca doar nu suntem sfinti,ci pacatosi cu totii...important eu cred ca e bine sa avem cultura necesara sa distingem raul de bine ,sa fim mai drepti decat strambi ,nu putem sa fim doar drepti sau doar strambi...Dumnezeu a lasat in fiecare om un geniu ,un suflet ,o constiinta ...slefuim toata viata la destinul nostru dar pana la urma ce e scris in frunte se intampla...putem sa ne dam de-a berbeleacul...cu toata stiinta noastra ...adevarul e relativ ....atomul e doar perfect,Dumnezeu e doar UNUL,legea atractiei universale functioneaza ,viata un mister,cel mai sigur este ca vom muri ..in rest ,e atata nesiguranta ,atata blestem....pamantul se invarte pe cheltuiala noastra...si fiecare dupa temperament,se manifesta azi si intreaga viata...legile morale si cele impuse fiind calcate de unii pretuite de altii....sunt un semn de Carte,o constiinta ,o mana de om,un certificat ca sunt vie apoi o cruce de lemn...viata!..hm...de n-ar fi frumusetea ei si bunataturile ...am fi innebunit cu totii...Soarele ne mangaie ,pamantul ne hraneste ,Dumnezeu ne ajuta ,ne iarta,ne judeca,......of..ce-mi veni sa desfoi firul in patru...gata,muzica la maxim ...

Salut Nebunia Versului!,,,,,,,,,,,Traieste si si lasa pamantul sa se-nvarte! Toti avem nevoie de SOARE!


19-03-2008 13:38:26
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Doriane a scris:

nimeni nu mi-a spus pe ce parte sa mananc....dar cred ca sunt mai adunata ca multi de aici ....
kamin a scris:

gandurile astea "realiste" la maxim...la o ora asa de matinala...adunat-te!!! :) vezi partea plina a paharului, daca reusesti vei merge mai departe...daca nu , mai incearca o data...cale de intors nu exista!!!;)


in mod sigur! intentia mea a fost de incurajare ...cred ca m-ai inteles gresit.:)


19-03-2008 17:42:26
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Maria fata cu dor ,fata deserturilor,floarea de colt...esti tu,Maria deosebita printre femei!
maria1949 a scris:


Doriane a scris:

mergem inainte ca alta cale nu exista ,gresim sau suntem corecti....si una si alta ca doar nu suntem sfinti,ci pacatosi cu totii...important eu cred ca e bine sa avem cultura necesara sa distingem raul de bine ,sa fim mai drepti decat strambi ,nu putem sa fim doar drepti sau doar strambi...Dumnezeu a lasat in fiecare om un geniu ,un suflet ,o constiinta ...slefuim toata viata la destinul nostru dar pana la urma ce e scris in frunte se intampla...putem sa ne dam de-a berbeleacul...cu toata stiinta noastra ...adevarul e relativ ....atomul e doar perfect,Dumnezeu e doar UNUL,legea atractiei universale functioneaza ,viata un mister,cel mai sigur este ca vom muri ..in rest ,e atata nesiguranta ,atata blestem....pamantul se invarte pe cheltuiala noastra...si fiecare dupa temperament,se manifesta azi si intreaga viata...legile morale si cele impuse fiind calcate de unii pretuite de altii....sunt un semn de Carte,o constiinta ,o mana de om,un certificat ca sunt vie apoi o cruce de lemn...viata!..hm...de n-ar fi frumusetea ei si bunataturile ...am fi innebunit cu totii...Soarele ne mangaie ,pamantul ne hraneste ,Dumnezeu ne ajuta ,ne iarta,ne judeca,......of..ce-mi veni sa desfoi firul in patru...gata,muzica la maxim ...

Salut Nebunia Versului!,,,,,,,,,,,Traieste si si lasa pamantul sa se-nvarte! Toti avem nevoie de SOARE!


19-03-2008 17:53:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista! De fapt eu vreau sa cred ca exista orice lucru bun care ne da mai multa incredere si siguranta... Eu cred in Dumnezeu si in iubirea Lui pentru noi si sunt convinsa ca exista si intruchipari ale energiilor pozitive ale unor persoane care nu mai sunt printre noi, care ar putea fi numite "ingeri"...


20-03-2008 00:22:42
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista!


Eu sunt convinsa ca exista!


20-03-2008 01:55:58
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
E minunat ca ingerii exista, e minunat ca nu ne putem baza pe existenta lor! E ca frumosul la Kant! :D:D

20-03-2008 02:06:28
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

E minunat ca ingerii exista, e minunat ca nu ne putem baza pe existenta lor! E ca frumosul la Kant! :D:D


Chiar, daca ne-am putea baza pe existenta ingerilor atunci n-am mai cunoaste miracolul si nici nu ne-am mai putea bucura de el. ...E ca sublimul la Kant! :)


20-03-2008 02:15:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

E minunat ca ingerii exista, e minunat ca nu ne putem baza pe existenta lor! E ca frumosul la Kant! :D:D


Chiar, daca ne-am putea baza pe existenta ingerilor atunci n-am mai cunoaste miracolul si nici nu ne-am mai putea bucura de el. ...E ca sublimul la Kant! :)

O adevarata filosofie...in fine,eu spun ce simt si ce cred...am ingerii mei acolo la stele si uneori mai coboara sa-mi intinda o mana...=(
Fara ei,nu cred ca as putea merge mai departe!


20-03-2008 02:47:36
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
de cateva ori in viata ,mi s-a intamplat sa depasesc momente pe care nu credeam sa le pot depasi...am dobandit o putere si o vointa de care nici eu nu ma banuiam...pt mine exista" cineva acolo sus" .ma vegheaza si ma ajuta atunci cand cred ca nu mai exista scapare...

20-03-2008 12:53:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

de cateva ori in viata ,mi s-a intamplat sa depasesc momente pe care nu credeam sa le pot depasi...am dobandit o putere si o vointa de care nici eu nu ma banuiam...pt mine exista" cineva acolo sus" .ma vegheaza si ma ajuta atunci cand cred ca nu mai exista scapare...

Exact asa spuneam si eu...


20-03-2008 21:57:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Gandul la libertatea ce a reaparut in viata mea dupa 2 ani in care m-am luptat cu o fantoma, nu-mi alina sufletul. Nu stiu cum sa o iau de la inceput, desi El mi-a oferit un nou orizont, un nou sens....=) Sunt ca si un copil ce s-a nascut si lumea ii pare atat de mare, iar el atat de mic si neajutorat. Am obosit sa lupt si acum nimic nu ma indeamna sa o fac....=(
Gandurile ma duc in trecut, asa cum mi se intampla mai mereu, desi stiu ca lasand trecutul sa-ti nevaleasca prezentul va fi si mai dificil sa mergi inainte...=(...imi amintesc ca asta mi se spunea mereu si la acel reality show.....dar parca poti?
     Stiu ca timpul imi va vindeca ranile ce -mi sangereaza acum. Stiu ca ziua de maine, poate va fi o alta zi cu mult mai mult soare. De ce dragostea e efemera ? De ce moare atunci cand ajunge la maturitate ? De ce ??? Oamenii intalniti de mine pana acum, pe drumul vietii mele, erau adanc marcati de o iubire sau mai multe.... Iubirea, de ce doare atat de mult cand o pierzi ? De ce ADEVARATA iubire nu o poti uita niciodata ? La naiba, simt ca ma pierd, ma pierd cu fiecare clipa ce trece...=(
   Acum, desi ma indoiam la inceput sa o fac, sa scriu aceste ganduri aici, ma bucur ca am facut-o....=) Acum ma simt mai usoara. Am scapat de o alta mica povara...
Somnul a ajuns si la mine.... Noapte buna oameni dragi si nu uitati ca viata merita traita!? Somn usor!!!


22-04-2008 00:32:38
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
Ingerii sa va pazeasca!

23-04-2008 18:45:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

maria1949 a scris:

Ingerii sa va pazeasca!

Cred ca fiecare dintre noi are acel inger pazitor...=) important este sa stim sa intram in comuniune cu el...=)


23-04-2008 20:33:54
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Uneori nu pot face o diferenta intre lacrimi si muzica. De multe ori plang cantand sau cant plangand....sau ascultind muzica...
  De ce, in noptile albe, ne revin in amintire lumi pierdute, pe care nici nu stiam sa le fi trait? Totul mi se pare o lunga asteptare...
    Cand plang, totul mi se pare mai aproape de cer... Plang adresea pentru ca nu pot zbura fara a ma intoarce iar aici, printre umbre de lumina si oameni fara vise. ...oameni fara vise...hmmm!!!!...au uitat oamenii sa viseze?
     Au fost oameni in viata aceasta care au incercat sa ma purifice de sentimente.... Din fericire, nu au reusit decat sa ma faca mai puternica, dorind si mai mult sa pot iubi....mi-e dor de ingerul meu...un dor nebun,nebun pe care nu-l mai pot stapini...o sa fac din lacrimile mele un ocean albastru si poate atunci fascinat de culoare ma va imbratisa si ma va lua la el....

Ultima modificare facuta de martiela (31-05-2008 14:51:03)


31-05-2008 14:49:32
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Nici o lacrima-n plus
Nu-i poate aduce-napoi pe cei care s-au dus....=(

Nu vreau, sa inchid ochii pentru ca de cate ori ii inchid te vad cum ma privesti din nori...
Nu pot sa cred, imi amintesc ca te-am pierdut, as vrea sa pot retrai din nou tot timpul petrecut impreuna...fac scenarii in mintea mea si ma gandesc oare ce as fi putut face mai mult decat am facut ca tu sa nu pleci atat de repede de linga mine...nici macar nu am apucat sa-ti spun ca te iubesc,nu ne-am spus ca ne iubim niciodata...ne-am ferit de vorbele mari...dar am trait o mare iubire,iubirea vietii mele...

Te iubesc,te-am iubit, nu-i destul, mai sunt multe de spus, ti le zic sigur, cand ajung si eu, sus !!!


02-06-2008 20:12:35
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista! De fapt eu vreau sa cred ca exista orice lucru bun care ne da mai multa incredere si siguranta... Eu cred in Dumnezeu si in iubirea Lui pentru noi si sunt convinsa ca exista si intruchipari ale energiilor pozitive ale unor persoane care nu mai sunt printre noi, care ar putea fi numite "ingeri"...
Ce se intampla cand cineva te raneste profund,o persoana rea,te poti ruga sa te scape ingerii sau d-zeu de el/ea? Daca ii faci vraji acelei persoane sa ii mearga rau,de ce acelei persoane chiar ii merge rau? Unde ii sunt ingerii atunci? In concediu? Ca am auzit ca unele farmece chiar se prind.

04-06-2008 17:42:51
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

onoyoko a scris:


tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista! De fapt eu vreau sa cred ca exista orice lucru bun care ne da mai multa incredere si siguranta... Eu cred in Dumnezeu si in iubirea Lui pentru noi si sunt convinsa ca exista si intruchipari ale energiilor pozitive ale unor persoane care nu mai sunt printre noi, care ar putea fi numite "ingeri"...
Ce se intampla cand cineva te raneste profund,o persoana rea,te poti ruga sa te scape ingerii sau d-zeu de el/ea? Daca ii faci vraji acelei persoane sa ii mearga rau,de ce acelei persoane chiar ii merge rau? Unde ii sunt ingerii atunci? In concediu? Ca am auzit ca unele farmece chiar se prind.

Off....draga mea....cine crede in D-zeu nu crede in farmece...niciodata nu m-am gandit ca ar fi posibil asa ceva...eu am deviza mea...bine crezi,bine ti se intampla...si chiar functionaeaza!=)


04-06-2008 19:36:36
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

martiela a scris:


onoyoko a scris:


tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista! De fapt eu vreau sa cred ca exista orice lucru bun care ne da mai multa incredere si siguranta... Eu cred in Dumnezeu si in iubirea Lui pentru noi si sunt convinsa ca exista si intruchipari ale energiilor pozitive ale unor persoane care nu mai sunt printre noi, care ar putea fi numite "ingeri"...
Ce se intampla cand cineva te raneste profund,o persoana rea,te poti ruga sa te scape ingerii sau d-zeu de el/ea? Daca ii faci vraji acelei persoane sa ii mearga rau,de ce acelei persoane chiar ii merge rau? Unde ii sunt ingerii atunci? In concediu? Ca am auzit ca unele farmece chiar se prind.

Off....draga mea....cine crede in D-zeu nu crede in farmece...niciodata nu m-am gandit ca ar fi posibil asa ceva...eu am deviza mea...bine crezi,bine ti se intampla...si chiar functionaeaza!=)
Ai dreptate !

04-06-2008 21:02:27
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Se mai spune ca, de fapt, raiul si iadul sunt pe pamant...ca oamenii pot fi si ingeri si demoni...daca este asa...oare, printre atatia ingeri care sunt pe pamant...exista unul si pentru noi...avem vreo sansa sa il intalnim?Ingerul meu.........cata nevoie am cateodata de el, cat ma rog sa vina. Oare exista ingeri? Daca da atunci de ce nu ii recunoastem cand vin si nu ne dam seama de el...(inger) decat atunci cand l-am pierdut....=( ingerii exista si sunt pe pamant : este persoana care te ajuta sa te ridici cand esti jos, persoana care iti intinde o mana de ajutor atunci cand ai nevoie, persoana care iti spune ceea ce ai nevoie sa auzi atunci cand esti suparat....
   Exista ingerii, dar sub mai multe forme totul e sa il descoperi, si tu la randul tau esti ingerul cuiva fara sa iti dai seama.Totul pe lumea asta are un rost , toate intamplarile marunte sau nu prin care treci au o anumita semnificatie si toate sunt importante in felul lor...=)

Ultima modificare facuta de martiela (04-06-2008 23:00:34)


04-06-2008 22:54:57
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080


Uite un ingerash ptr tine,draga mea!


07-06-2008 23:02:23
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista!


Eu sunt convinsa ca exista!

stiu ca ingerii exista,undeva acolo sus...de fiecare data cand mi-a fost greu,atunci cand credeam ca totul e sfarsit,cand totul in jurul meu era pustiu si rece,iar totul se prabusea-n eter,atunci cineva mi-a intins o mana,un ajutor divin,iar atunci am spus:cineva acolo sus...ma iubeste!


09-06-2008 12:25:09
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

martiela a scris:

Se mai spune ca, de fapt, raiul si iadul sunt pe pamant...ca oamenii pot fi si ingeri si demoni...daca este asa...oare, printre atatia ingeri care sunt pe pamant...exista unul si pentru noi...avem vreo sansa sa il intalnim?Ingerul meu.........cata nevoie am cateodata de el, cat ma rog sa vina. Oare exista ingeri? Daca da atunci de ce nu ii recunoastem cand vin si nu ne dam seama de el...(inger) decat atunci cand l-am pierdut....=( ingerii exista si sunt pe pamant : este persoana care te ajuta sa te ridici cand esti jos, persoana care iti intinde o mana de ajutor atunci cand ai nevoie, persoana care iti spune ceea ce ai nevoie sa auzi atunci cand esti suparat....
   Exista ingerii, dar sub mai multe forme totul e sa il descoperi, si tu la randul tau esti ingerul cuiva fara sa iti dai seama.Totul pe lumea asta are un rost , toate intamplarile marunte sau nu prin care treci au o anumita semnificatie si toate sunt importante in felul lor...=)

iti dau perfecta dreptate in teoria ta,dar tot mai putini oameni se mai pot ridica la ceea ce inseamna OM,nu mai pun la ceea ce inseamna INGER...nu uita ca insusi LUCIFER a fost un inger foarte puternic...dar pus pe fapte rele,deci ai foarte mare grija pe langa ce ingeri te invarti in viata!


09-06-2008 12:32:57
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64
despre ingeri se pot vorbi multe,important e sa credem in existenta lor,ei pot fii simplii oameni care ne ajuta exact atunci cand avem nevoie mai mare,pot fii persoane dragi trecute in nefiinta care ne protejeaza si care se roaga pentru noi.IMPARATIA CERURILOR este una vasta,iar ingerii sunt impartiti pe 7 categorii,7 trepte ierarhice,in functie de gradul lor de evolutie spirituala.atunci cand te rogi lui DUMNEZEU se deschid cerurile si poti intra in contact direct cu ei.intotdeauna langa noi exista si un inger pazitor,care plange pentru faptele noastre rele si care incearca mereu sa ne duca spre un drum mai bun si spre o evolutie spirituala mai inalta,important e sa stim sa-l ascultam si sa-l intelegem!pentru cei ce sunt interesati de acest vast subiect si pt cei ce cred in existenta ingerilor,DUMNEZEU SI INGERII SA VA AIBA IN PAZA!

09-06-2008 13:17:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Multzam de urare, s_m !! :) Ce ne doresti tu, iti uram si pacatosii de noi tie !! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-06-2008 13:19:18)


09-06-2008 13:18:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Iar lipseshte din inventarul spitalului un nebun ?.......Auricoooooo ce dracu nu le punetzi ma gratii ?

09-06-2008 13:33:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
A pus, breeh, da' le-au taiat glumetzii cu unghiera !!! :D:D:D

09-06-2008 13:34:42
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Mi-am adus aminte de o reclama vazuta la televizor...cu un inger care incasa in locul"ametitului" toate loviturile(un ghiveci in cap,o usa in freza,o lovitura de masina) si la sfarsitul zilei saracu' inger arata ca "dracu" :D...stau si ma intreb cum o arata ingerul meu...la cat sint de zgubilitica! :)))

Ultima modificare facuta de unikaa (09-06-2008 13:38:06)


09-06-2008 13:37:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cum s-arate ? Exact a tine !!! :D (fiindca ingerii-dracusori sint singurii sexy ;))...

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-06-2008 13:44:30)


09-06-2008 13:44:09
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

Xtremul a scris:

Multzam de urare, s_m !! :) Ce ne doresti tu, iti uram si pacatosii de noi tie !! ;)

toti suntem pacatosi in felul nostru de a fii,nimeni si nimic in lumea asta nu e perfect,in afara de DUMNEZEU!chia si atunci cand ne nastem,avem se spune...7 pacate!


09-06-2008 14:13:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu doar se spune, ci si SE VERIFICA, cumetre s_m... ;)

Ne-om mai perfectiona poate pe lumea ailalta, si poate cindva n-o sa mai trebuiasca sa revenim AICI, sa reinvatzam a mia oara din greseli si suferintze... :rolleyes:


09-06-2008 14:20:24
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Ba eu as vrea sa revin,de cate ori e posibil...chiar daca ar fi sa-mi retraiesc propria viata plina de greseli si suferinte...sau una mai buna sau mai rea. Viatza e un DAR DIVIN....si merita traita cu toate suferintele sau provocarile aparute pe parcursul ei!

09-06-2008 14:34:34
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

Xtremul a scris:

Nu doar se spune, ci si SE VERIFICA, cumetre s_m... ;)

Ne-om mai perfectiona poate pe lumea ailalta, si poate cindva n-o sa mai trebuiasca sa revenim AICI, sa reinvatzam a mia oara din greseli si suferintze... :rolleyes:

vom reveni aici,ori de cate ori va fii nevoie si vom trece prin suferinte pana vom intelege exact rolul unei evolutii spirituale inalte,iar viata,daca nu ar exista necazuri,suferinte si greseli din care sa poti invata,nu ar mai exista viata


09-06-2008 14:43:19
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

onoyoko a scris:


tasha 1951 a scris:

CREDETI CA EXISTA INGERI?
Mie mi s-a intimplat sa ies din niste situatii f. proaste... in mod paradoxal!
Rational, n-aveam solutie.
Nu stiu daca as numi asta "inger pazitor".
Poate fi subconstientul nostru....INSTINCTUL
Niste legi ale firii, sau niste resurse proprii pe care nu le cunoastem inca....
Poate ca ele stau pitite undeva si ies atunci cind atingem un anume prag de pericol.
Eu VREAU sa cred ca exista! De fapt eu vreau sa cred ca exista orice lucru bun care ne da mai multa incredere si siguranta... Eu cred in Dumnezeu si in iubirea Lui pentru noi si sunt convinsa ca exista si intruchipari ale energiilor pozitive ale unor persoane care nu mai sunt printre noi, care ar putea fi numite "ingeri"...
Ce se intampla cand cineva te raneste profund,o persoana rea,te poti ruga sa te scape ingerii sau d-zeu de el/ea? Daca ii faci vraji acelei persoane sa ii mearga rau,de ce acelei persoane chiar ii merge rau? Unde ii sunt ingerii atunci? In concediu? Ca am auzit ca unele farmece chiar se prind.

       Te poti ruga sa-i lumineze Dumnezeu mintea si sa-i dea gandul bun , in nici un caz sa te scape Dumnezeu de ea. In ce privesc vrajile, acestea iti pot face rau doar daca esti lipsit de credinta si lasi "poarta" deschisa.Rugaciunea trebuie sa-ti fie nelipsita si spovedania deasa.Ingerii ca si dumnezeu, te ajuta doar in masura in care le ceri ajutorul.


09-06-2008 14:48:47
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

martiela a scris:

Se mai spune ca, de fapt, raiul si iadul sunt pe pamant...ca oamenii pot fi si ingeri si demoni...daca este asa...oare, printre atatia ingeri care sunt pe pamant...exista unul si pentru noi...avem vreo sansa sa il intalnim?Ingerul meu.........cata nevoie am cateodata de el, cat ma rog sa vina. Oare exista ingeri? Daca da atunci de ce nu ii recunoastem cand vin si nu ne dam seama de el...(inger) decat atunci cand l-am pierdut....=( ingerii exista si sunt pe pamant : este persoana care te ajuta sa te ridici cand esti jos, persoana care iti intinde o mana de ajutor atunci cand ai nevoie, persoana care iti spune ceea ce ai nevoie sa auzi atunci cand esti suparat....
   Exista ingerii, dar sub mai multe forme totul e sa il descoperi, si tu la randul tau esti ingerul cuiva fara sa iti dai seama.Totul pe lumea asta are un rost , toate intamplarile marunte sau nu prin care treci au o anumita semnificatie si toate sunt importante in felul lor...=)


           Cred cu putere in ingerii...oameni . Mi s-a intamplat intr-o noapte de martie, cand eram pe cale sa clachez in fata necazurilor care se tot stransesera , sa fiu incurajata de o persoana necunoscuta care a stat cu mine de vorba toata noaptea. Nici pana azi nu sriu cine e, cum a nimerit pe adresa mea de mess. Ii pastrez o amintire si un loc special in inima si ma rog in fiecare seara pentu ea.


09-06-2008 15:02:15
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Baaaaaaaaaaaah fraierilor ascultatzi ce spune unul nebotezat shi foarte ateu :INGERII SHI DRACII SUNTEM NOI OAMENII CE POOOLA MEA ATATA TEORIE ! ....Bleaaaaaah !

09-06-2008 15:12:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Baaaaaaaaaaaah fraierilor ascultatzi ce spune unul nebotezat shi foarte ateu :INGERII SHI DRACII SUNTEM NOI OAMENII CE POOOLA MEA ATATA TEORIE ! ....Bleaaaaaah !

Zamolxistul-e !!! :D:D


09-06-2008 15:22:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
nunu.....doar CIUDATZISTULE ! :D

09-06-2008 15:27:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
hihihi..... :D:D vezi c-ar trebui sa fii "pretin" totusi cu sharla de Ilici Iliescu, cumetre SA, ca si el parca-i ateu. Sau "liber cujetator"?? :rolleyes:

09-06-2008 15:33:45
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

mara40 a scris:


martiela a scris:

Se mai spune ca, de fapt, raiul si iadul sunt pe pamant...ca oamenii pot fi si ingeri si demoni...daca este asa...oare, printre atatia ingeri care sunt pe pamant...exista unul si pentru noi...avem vreo sansa sa il intalnim?Ingerul meu.........cata nevoie am cateodata de el, cat ma rog sa vina. Oare exista ingeri? Daca da atunci de ce nu ii recunoastem cand vin si nu ne dam seama de el...(inger) decat atunci cand l-am pierdut....=( ingerii exista si sunt pe pamant : este persoana care te ajuta sa te ridici cand esti jos, persoana care iti intinde o mana de ajutor atunci cand ai nevoie, persoana care iti spune ceea ce ai nevoie sa auzi atunci cand esti suparat....
   Exista ingerii, dar sub mai multe forme totul e sa il descoperi, si tu la randul tau esti ingerul cuiva fara sa iti dai seama.Totul pe lumea asta are un rost , toate intamplarile marunte sau nu prin care treci au o anumita semnificatie si toate sunt importante in felul lor...=)


           Cred cu putere in ingerii...oameni . Mi s-a intamplat intr-o noapte de martie, cand eram pe cale sa clachez in fata necazurilor care se tot stransesera , sa fiu incurajata de o persoana necunoscuta care a stat cu mine de vorba toata noaptea. Nici pana azi nu sriu cine e, cum a nimerit pe adresa mea de mess. Ii pastrez o amintire si un loc special in inima si ma rog in fiecare seara pentu ea.

crede cu putere,ca ei exista...daca esti dispusa la o comunicare libera despre asa ceva,te astept pe id-ul meu,inger_4you2008,s-ar putea sa gasim multe subiecte de comunicare


09-06-2008 15:37:19
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

CIUDATUL SA a scris:

Baaaaaaaaaaaah fraierilor ascultatzi ce spune unul nebotezat shi foarte ateu :INGERII SHI DRACII SUNTEM NOI OAMENII CE POOOLA MEA ATATA TEORIE ! ....Bleaaaaaah !



       Sar putea sa ai dreptate, tu poti fii unul si inca negru de tot!


09-06-2008 15:50:05
   
?? mara40
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 29

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Baaaaaaaaaaaah fraierilor ascultatzi ce spune unul nebotezat shi foarte ateu :INGERII SHI DRACII SUNTEM NOI OAMENII CE POOOLA MEA ATATA TEORIE ! ....Bleaaaaaah !

Zamolxistul-e !!! :D:D



           Macar de-ar crede in Zamolze!


09-06-2008 15:51:05
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Comunist da-l in mortzii ma-siii , totzi comunishtii spuneau ca sunt atei dar ishi botezau copii shi se cununau pe ascuns la biserica ! Jegosul de Iliescu este botezat ortodox crucea mamii lui de joanghina borata !
Xtremul a scris:

hihihi..... :D:D vezi c-ar trebui sa fii "pretin" totusi cu sharla de Ilici Iliescu, cumetre SA, ca si el parca-i ateu. Sau "liber cujetator"?? :rolleyes:


09-06-2008 16:08:53
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la