Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / iubire    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

PeterPan 63 a scris:

Asa mi-s sastisit de coafeze "licentiate" si croitorese cu pretentii intelectuale, de n-am vorbe ca s-o spui !
Hodoronc-tronc , mai apare cate una lasand drept semn al trecerii asa-zise cucetari adanci, far'  de sens, far'  de logica, bune de pus in pagina doar ca "impresie artistica" !
Manca-v-ash gura, nu suntem la patinaj, nenica !
Citesc, recitesc, stau ciuci si ma ridic, da'  tot la aceiasi concluzie ajung : pai daca coana Ariane nu-mi poate da crezare mie, cand ii spui ca nu-i taman roza culoarea iubirii, hai sa vedem ce parere are Eminescu despre trebusoara asta !

"Ce e amorul? E un lung
Prilej pentru durere,
Caci mii de lacrimi nu-i ajung
Si tot mai multe cere."

Hahaha!!!dar de bijutieri cu pretentii intelectuale ce parere ai?...=D=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (13-10-2008 09:21:45)


13-10-2008 08:31:19
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


Hahaha!!!dar de bijutieri cu pretentii intelectuale ce parere ai?...=D=D

Sincer ? Se bucura de intreaga mea consideratie, mai cu seama cata vreme sunt capabili sa sustina in mod coerent si argumentat un punct de vedere. :D
As mai adauga, draga mea Tasha, ca intelectual deriva din intelect, care nu-i nici ingradit, nici atestat, ci dovedit. Fie vorba-ntre noi, atata bine sa am cati posesori de patalamele-n regula, stampilate si semnate, nu-s in stare nici sa-ti numeasca propria adresa, dar'mite sa sustina o conversatie putin superioara unei banalitati egalizante.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (13-10-2008 19:21:43)


13-10-2008 19:14:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Se spune ca intodeauna iti dai sufletul celui care nu are nevoie de el...este adevarat si trist in acelasi timp.
Iubirea este un sentiment simplu si profund ... poti da fara iubire dar nu poti iubi fara daruire...


14-10-2008 09:04:16
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


cami49 a scris:

Iubirea este insusi legea vietii,este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana.A iubi inseamna a traii viata celuilalt.Pt.ca iubirea sa intre in noi trebuie sa plece egoul.

Da Cami,asa este...dar fara rezonanta,totul este de prisos...=(

...Adicatelea iubirea ar fi o... actiune??? :rolleyes: Facuta cu gura, ori si cu alte organe ?? :D:D
Si-nca "realizata" de o fiintza umana, mai sa fie... :D:D:D
Iar cu egoul ala plecat-pa la plimbare :D ca sa ne poata penetra :D Coana Iubire, chiar c-am ramas ca la dentist.


P.S. 1. (Fiindca Sandie vaz ca-i lipsa la apel cu corectura ;)): daca_Cami49 a scris "a traii", de ce n-a scris oare si "a iubii" ?? ;)
(Xtrem de chitzibushar mi-s la ora asta, parol... :D)
Dar, serios acum, unii chiar n-au cum rezona la "sublime actiuni de iubire (eventual cu trupe de comando ?! :D) realizate de fiintze umane" !! :rolleyes:
Evident, fiecare sac isi are pina la urma peticul si orice buruiana - umbra ei. :)
Problema devine irezolvabila insa atunci cind sacul vrea un petic tzesut cu fir de aur, el fiind din canepa... ;)

P.S. 2. Rog feministele radicale ;) sa nu sara din nou de funduri in sus intelegind (wrong, as usually) ca... n-am intzeles esentza mesajului Cameliei.
Nu fiindca m-ar deranja sa fiu considerat prostovan - poate chiar sint cumva. :)
Fiindca, dac-as fi fost de fapt "destept" o aprobam si io entuziast pe forumista Cami49 :D.
Ramin insa la convingerea ca FORMA modeleaza totusi inevitabil FONDUL unor afirmatii (in rau mai ales, deformindu-l de obicei). :(
Nu sunt inculta sunt doar grabita,oricum tie iti cresc actiunile pe aici cand iti cade in labuta o incepatoare ca mine.Apreciez la tine cultura ta generala si treci ca persoana inteligenta.Complimente!!!dar respecta si filozofia sau parerile altora.Uite am sa-ti dau alt raspuns,poate o sa fie pe gustul tau.Iubirea dupa parerea mea nu este numa o stare emotionala ci si una motivationala si este in aceeasi masura esentiala pt.supravietuirea noastra,cum este si foamea sau setea,pt.ca ne impinge de la spate sa stabilim legaturi unii cu altii.Ne indragostim pt.ca este o senzatie placuta,iar viitorul speciei umane depinde de aceasta senzatie placuta.Formatia 2The Supremes " avea un cantec celebru intitulat De ce se indragostesc fraierii? Eu stiu raspunsul la aceasta intrebare,dupa cum il stiu si toti ceilalti care au trait experienta:-Fiindca te simti FANASTIC!!! Nu ni se intampla in viata de prea multe ori sa avem parte de asemenea senzatii delicioase,drept care este de inteles de ce multi dintre noi isi pierd capul candsunt atinsi deaceasta filoxera.

14-10-2008 23:48:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

cami49 a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:


Da Cami,asa este...dar fara rezonanta,totul este de prisos...=(

...Adicatelea iubirea ar fi o... actiune??? :rolleyes: Facuta cu gura, ori si cu alte organe ?? :D:D
Si-nca "realizata" de o fiintza umana, mai sa fie... :D:D:D
Iar cu egoul ala plecat-pa la plimbare :D ca sa ne poata penetra :D Coana Iubire, chiar c-am ramas ca la dentist.


P.S. 1. (Fiindca Sandie vaz ca-i lipsa la apel cu corectura ;)): daca_Cami49 a scris "a traii", de ce n-a scris oare si "a iubii" ?? ;)
(Xtrem de chitzibushar mi-s la ora asta, parol... :D)
Dar, serios acum, unii chiar n-au cum rezona la "sublime actiuni de iubire (eventual cu trupe de comando ?! :D) realizate de fiintze umane" !! :rolleyes:
Evident, fiecare sac isi are pina la urma peticul si orice buruiana - umbra ei. :)
Problema devine irezolvabila insa atunci cind sacul vrea un petic tzesut cu fir de aur, el fiind din canepa... ;)

P.S. 2. Rog feministele radicale ;) sa nu sara din nou de funduri in sus intelegind (wrong, as usually) ca... n-am intzeles esentza mesajului Cameliei.
Nu fiindca m-ar deranja sa fiu considerat prostovan - poate chiar sint cumva. :)
Fiindca, dac-as fi fost de fapt "destept" o aprobam si io entuziast pe forumista Cami49 :D.
Ramin insa la convingerea ca FORMA modeleaza totusi inevitabil FONDUL unor afirmatii (in rau mai ales, deformindu-l de obicei). :(
Nu sunt inculta sunt doar grabita,oricum tie iti cresc actiunile pe aici cand iti cade in labuta o incepatoare ca mine.Apreciez la tine cultura ta generala si treci ca persoana inteligenta.Complimente!!!dar respecta si filozofia sau parerile altora.Uite am sa-ti dau alt raspuns,poate o sa fie pe gustul tau.Iubirea dupa parerea mea nu este numa o stare emotionala ci si una motivationala si este in aceeasi masura esentiala pt.supravietuirea noastra,cum este si foamea sau setea,pt.ca ne impinge de la spate sa stabilim legaturi unii cu altii.Ne indragostim pt.ca este o senzatie placuta,iar viitorul speciei umane depinde de aceasta senzatie placuta.Formatia 2The Supremes " avea un cantec celebru intitulat De ce se indragostesc fraierii? Eu stiu raspunsul la aceasta intrebare,dupa cum il stiu si toti ceilalti care au trait experienta:-Fiindca te simti FANASTIC!!! Nu ni se intampla in viata de prea multe ori sa avem parte de asemenea senzatii delicioase,drept care este de inteles de ce multi dintre noi isi pierd capul candsunt atinsi deaceasta filoxera.

Imi place cum ai denumit iubirea - filoxera....ufff....oare cat insecticid ar trebui sa folosim ca sa scapam uneori de ea?


14-10-2008 23:56:19
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Mai usor citesc despre Iubire decat despre Comploturile Mondiale
Iubireee, iubirreee, ce mi-ai facut tu mieee


15-10-2008 08:11:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Mai usor citesc despre Iubire decat despre Comploturile Mondiale
Iubireee, iubirreee, ce mi-ai facut tu mieee

Ne vaicarim,ne tanguim din cauza iubirii dar nici fara ea nu e bine...
Oare cum ar fi fara iubire?pentru mine e durere  sufleteasca in primul rand dar si o caldura sufleteasca si spirituala care-ti da putere in sine atunci cand ai nevoie...
.....nu pot spune ca viata mi-a adus in cale numai bucurii, dar din durere si suferinta, dupa caderi, dupa abisuri, am regasit calea spre lumina, am invatat sa ma cunosc, incetul cu incetul si sa iubesc.
Antoine de Saint Exupery spune ceva de genul-cine iubeste oamenii, semenii, iubeste cu mult mai mult decit cei ce se inchid in iubirea lor de cuplu,cam asa e ideea - sigur ca nu e citat - si ceva de genul iubirea care se roaga e frumoasa, cea care implora e dezgustatoare....asa ca in viata asta tumultoasa, de zi cu zi, fiecare se teme de ceva sau doreste ceva, fiecare cauta un sens al existentei sale mai mult sau mai putin constient, dar daca dragoste nu e nimic nu e.....asa ca sa fiti iubiti!!!! si sa iubiti!


15-10-2008 09:47:22
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:

DA, facem si lectii de gramatica, ma chere ! :D
Fiindca intreaga viatza-i o LECTIE ;)...
Pentru cine nu trece prin ea ca gasca prin apa, evident. :)

P.S. Iar scuza asta cu "traieste afara de X ani si d-aia nu mai stie romaneste" s-o creada Mutu !! :D
Din experientza proprie (si eu am trait un deceniu in Germania) iti pot spune ca sfertodoctii, incultii ori pur si simplu PROSTII :( vorbesc la fel de incorect-aiuristic si limba materna, si p-alea straineze. :D

Sa mai repet oare nenumaratele postari - nu doar ale mele, ci si ale lui Sandie etc - apropo de (in rezumat)
"respectul fatza de limba = respect fatza de partenerul de discutii, dar si fatza de acuratetzea gindirii proprii ?" :rolleyes:
(acolo unde chestia asta exista, de-i drept - GINDIREA :D:D adica).

Sincera sa fiu nu cred ca esti tu in masura sa dai lectii la cineva de orice natura ar fii ele.Eu nu am scris nicaieri ca sunt plecata afara si vezi doamne am uitat limba si gramatica romana.Arunci cu usurinta pietre in oameni,daca esti moderator pe aici incearca sa ne arati ca ai si calitatea bunului simt,care lasa de dorit la tine....mon chere!


15-10-2008 09:48:34
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

DA, facem si lectii de gramatica, ma chere ! :D
Fiindca intreaga viatza-i o LECTIE ;)...
Pentru cine nu trece prin ea ca gasca prin apa, evident. :)

P.S. Iar scuza asta cu "traieste afara de X ani si d-aia nu mai stie romaneste" s-o creada Mutu !! :D
Din experientza proprie (si eu am trait un deceniu in Germania) iti pot spune ca sfertodoctii, incultii ori pur si simplu PROSTII :( vorbesc la fel de incorect-aiuristic si limba materna, si p-alea straineze. :D

Sa mai repet oare nenumaratele postari - nu doar ale mele, ci si ale lui Sandie etc - apropo de (in rezumat)
"respectul fatza de limba = respect fatza de partenerul de discutii, dar si fatza de acuratetzea gindirii proprii ?" :rolleyes:
(acolo unde chestia asta exista, de-i drept - GINDIREA :D:D adica).


Lasa gramatica , Luminosule ...cre' ca si eu am mai facut greseli gramaticale de cand sunt pe-aici...
Alta-i problema ta...ca TU NU VREI SA RECUNOSTI ACURATETEA din gandirea doamnelor de p-aici . Citeste inc-o data : "TRE" SA INTRE IUBIREA-N TINE" ca sa plece ego-ul la plimbare . Pfffaiiii , pai...pai.... pai la mine par la exemplu...pai la mine CAND INTRA IUBIREA-N MINE .......paffffiiiii...zbarrr , zbarrr ,imi zboara toate cele 5 egou-ri de care am stiinta pan-acum....!

AH ! CAND INTRA IUBIREA-N MINE !!!!!!!!!!

Ultima modificare facuta de titmouse (15-10-2008 10:17:39)


15-10-2008 10:02:12
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

tasha 1951 a scris:


PeterPan 63 a scris:

Asa mi-s sastisit de coafeze "licentiate" si croitorese cu pretentii intelectuale, de n-am vorbe ca s-o spui !
Hodoronc-tronc , mai apare cate una lasand drept semn al trecerii asa-zise cucetari adanci, far'  de sens, far'  de logica, bune de pus in pagina doar ca "impresie artistica" !
Manca-v-ash gura, nu suntem la patinaj, nenica !
Citesc, recitesc, stau ciuci si ma ridic, da'  tot la aceiasi concluzie ajung : pai daca coana Ariane nu-mi poate da crezare mie, cand ii spui ca nu-i taman roza culoarea iubirii, hai sa vedem ce parere are Eminescu despre trebusoara asta !

"Ce e amorul? E un lung
Prilej pentru durere,
Caci mii de lacrimi nu-i ajung
Si tot mai multe cere."

Hahaha!!!dar de bijutieri cu pretentii intelectuale ce parere ai?...=D=D

Nea Giuvaiere......daca esti nemultumit de gandirea noastra,ramai matale cu sotioara acasica,mai mult ca sigur e singura convinsa de a nu vedea iubirea taman in culoarea roza.Fiecare o vede cum vrea caci o traim in mod diferit si personal.Mai sa fie........numai genii pe aici.Cand cineva are o parere diferita,trec de prosti,coafeze,croitorese......tu ai facut facultati pt.meseria ta....Nu te obosii sa-mi raspunzi,inteligenta si superioritatea ta imi tulbura linistea.


15-10-2008 12:02:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

DA, facem si lectii de gramatica, ma chere ! :D
Fiindca intreaga viatza-i o LECTIE ;)...
Pentru cine nu trece prin ea ca gasca prin apa, evident. :)

P.S. Iar scuza asta cu "traieste afara de X ani si d-aia nu mai stie romaneste" s-o creada Mutu !! :D
Din experientza proprie (si eu am trait un deceniu in Germania) iti pot spune ca sfertodoctii, incultii ori pur si simplu PROSTII :( vorbesc la fel de incorect-aiuristic si limba materna, si p-alea straineze. :D

Sa mai repet oare nenumaratele postari - nu doar ale mele, ci si ale lui Sandie etc - apropo de (in rezumat)
"respectul fatza de limba = respect fatza de partenerul de discutii, dar si fatza de acuratetzea gindirii proprii ?" :rolleyes:
(acolo unde chestia asta exista, de-i drept - GINDIREA :D:D adica).


Lasa gramatica , Luminosule ...cre' ca si eu am mai facut greseli gramaticale de cand sunt pe-aici...
Alta-i problema ta...ca TU NU VREI SA RECUNOSTI ACURATETEA din gandirea doamnelor de p-aici . Citeste inc-o data : "TRE" SA INTRE IUBIREA-N TINE" ca sa plece ego-ul la plimbare . Pfffaiiii , pai...pai.... pai la mine par la exemplu...pai la mine CAND INTRA IUBIREA-N MINE .......paffffiiiii...zbarrr , zbarrr ,imi zboara toate cele 5 egou-ri de care am stiinta pan-acum....!

AH ! CAND INTRA IUBIREA-N MINE !!!!!!!!!!

Esti o dulce Tit,mor de dragul tau!ai niste replici uneori ca ma dai gata!=)


15-10-2008 12:40:24
   
angelsky
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-08-2008
Mesaje: 3
iubirea poate fi sursa de fericire , durere si lacrimi ....

15-10-2008 14:27:36
   
angelsky
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-08-2008
Mesaje: 3
iubirea poate fi sursa de fericire , durere si lacrimi ....

15-10-2008 14:28:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D Totu-i sa intre k lumea iubirea aia in tine, draga Tit - adinc, dar fara durere totusi... ;)

Iar @ cami49: ma chere, n-am nimic personal cu tine, aici neuronii ar trebui sa ni se remonteze din joaca ideilor si nu sa se incrunte (ca fac riduri :D).
In afara precizarii ca titlul de "moderator" nu inseamna chiar nimic :rolleyes: (au fost destule persoane care-au depasit 4.000 de postari, asta-i tot) trebuie sa mai marturisesc ca am si io uneori, din pacate, zile intransigente :D si sint poate prea frust in afirmatii... dar niciodata neargumentat.

Asa cum ai fost tu de ex, atunci cind ai afirmat ca nu as fi in masura sa corectez pe nimeni. :rolleyes:
Intelegeam sa fi sustinut trebusoara asta aruncata ca piatra-n balta abia dupa ce mi-ai fi descoperit macar UNA BUCATA :D GRESEALA (gramaticala ori de exprimare confuza - egal) in cel putin UNA din miile de postari de pe caraghioshenia asta de forum.
Si-atunci as fi tacut milc. Dar cum nu-i cazul, uite ca ramin tare-n clantza. :D:D HIHIHI

Asa cum sint de fapt pina si cu semianalfabetii mei "sefi" cind calca-n strachini - fiindca ramin la convingerea ca nu doar cei care "lucreaza" cu cuvintele trebuie sa aiba un profund respect pentru forma si fondul COMUNICARII (pina si cainii-s atentzi la felul cum latra :D), ci si oricare alt omuletz cu pretentzia de biped ginditor.

Altfel, riscam sa raminem "inghetzatzi in proiect" ;), nu mai evoluam nici la Pashtele Cailor si adio comunicare telepatica-n existentzele viitoare !!! :D
In care raminem altfel vesnic aceiasi birfitori/oare vorbareti/e eructind verzi si uscate :( in vietzi confuze, fara orizontul dechiderii spre sublim. :)

...Hai ca tac acum, fiindca-s prea proFUND-poetic la ora asta :D - explicabil, am zarit doar FUNDUL SUBLIM :D:D al noii secretare a sefului... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-10-2008 16:09:20)


15-10-2008 15:19:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

angelsky a scris:

iubirea poate fi sursa de fericire , durere si lacrimi ....

absolut,dar poti ajunge si in al noulea cer...;)


15-10-2008 16:15:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

:D:D Totu-i sa intre k lumea iubirea aia in tine, draga Tit - adinc, dar fara durere totusi... ;)

Iar @ cami49: ma chere, n-am nimic personal cu tine, aici neuronii ar trebui sa ni se remonteze din joaca ideilor si nu sa se incrunte (ca fac riduri :D).
In afara precizarii ca titlul de "moderator" nu inseamna chiar nimic :rolleyes: (au fost destule persoane care-au depasit 4.000 de postari, asta-i tot) trebuie sa mai marturisesc ca am si io uneori, din pacate, zile intransigente :D si sint poate prea frust in afirmatii... dar niciodata neargumentat.

Asa cum ai fost tu de ex, atunci cind ai afirmat ca nu as fi in masura sa corectez pe nimeni. :rolleyes:
Intelegeam sa fi sustinut trebusoara asta aruncata ca piatra-n balta abia dupa ce mi-ai fi descoperit macar UNA BUCATA :D GRESEALA (gramaticala ori de exprimare confuza - egal) in cel putin UNA din miile de postari de pe caraghioshenia asta de forum.
Si-atunci as fi tacut milc. Dar cum nu-i cazul, uite ca ramin tare-n clantza. :D:D HIHIHI

Asa cum sint de fapt pina si cu semianalfabetii mei "sefi" cind calca-n strachini - fiindca ramin la convingerea ca nu doar cei care "lucreaza" cu cuvintele trebuie sa aiba un profund respect pentru forma si fondul COMUNICARII (pina si cainii-s atentzi la felul cum latra :D), ci si oricare alt omuletz cu pretentzia de biped ginditor.

Altfel, riscam sa raminem "inghetzatzi in proiect" ;), nu mai evoluam nici la Pashtele Cailor si adio comunicare telepatica-n existentzele viitoare !!! :D
In care raminem altfel vesnic aceiasi birfitori/oare vorbareti/e eructind verzi si uscate :( in vietzi confuze, fara orizontul dechiderii spre sublim. :)

...Hai ca tac acum, fiindca-s prea proFUND-poetic la ora asta :D - explicabil, am zarit doar FUNDUL SUBLIM :D:D al noii secretare a sefului... ;)

Acum ,ce pot sa zic?Cami e prietena mea,musai sa vin in ajutorul ei cu titlul unui topic deschis de tine:
" In ce conditi va-ti ierta partenerul/a carea-r calca strimb??? :)"...daca n-ai nicio greseala,ma iarta...totusi eu zic ca ar cam fi....;)


15-10-2008 16:24:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aloooo, n-a fost vad suficienta repetarea de 1.000.000 de ori :D:D a precizarii c-am scris intentzionat asa, doar ca sa atrag atentzia asupra topicului aluia ??? :rolleyes:

Nu mai poate lumea nici macar sa se joace aici, PLICTICOASELOR... :D:D
(asta, apropo de ultima citare a lui Kierkegaard de la Titmouse citire ;)).

Astept deci in continuare UNA GRESEALA facuta de JE pe forumul asta (unde ar merita remarcat macar in treacat ca n-am postat oricum niciodata "de-a-n pulea" :D:D, cu doua vorbe azvirlite-n replica la postarile cu miez/noima/sens "muncite" de altii... :().
Fiindca oricum comentarii (antagonice, combative, cum vreti) axate pe ESENTZA IDEILOR din postarea de mai sus n-ar avea vreun rost sa astept. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-10-2008 16:42:14)


15-10-2008 16:32:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Aloooo, n-a fost vad suficienta repetarea de 1.000.000 de ori :D:D a precizarii c-am scris intentzionat asa, doar ca sa atrag atentzia asupra topicului aluia ??? :rolleyes:

Ai afirmat ca n-ai nicio greseala,ea exista insa... cu sau fara motivatie,fara suparare!;)


15-10-2008 16:35:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Aloooo, n-a fost vad suficienta repetarea de 1.000.000 de ori :D:D a precizarii c-am scris intentzionat asa, doar ca sa atrag atentzia asupra topicului aluia ??? :rolleyes:

Nu mai poate lumea nici macar sa se joace aici, PLICTICOASELOR... :D:D
(asta, apropo de ultima citare a lui Kierkegaard de la Titmouse citire ;)).

Ba vezi ca tocmai asta facem...ne distram!alungam plictiseala....;)
=D=D


15-10-2008 16:36:26
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:

:D:D Totu-i sa intre k lumea iubirea aia in tine, draga Tit - adinc, dar fara durere totusi... ;)

Iar @ cami49: ma chere, n-am nimic personal cu tine, aici neuronii ar trebui sa ni se remonteze din joaca ideilor si nu sa se incrunte (ca fac riduri :D).
In afara precizarii ca titlul de "moderator" nu inseamna chiar nimic :rolleyes: (au fost destule persoane care-au depasit 4.000 de postari, asta-i tot) trebuie sa mai marturisesc ca am si io uneori, din pacate, zile intransigente :D si sint poate prea frust in afirmatii... dar niciodata neargumentat.

Asa cum ai fost tu de ex, atunci cind ai afirmat ca nu as fi in masura sa corectez pe nimeni. :rolleyes:
Intelegeam sa fi sustinut trebusoara asta aruncata ca piatra-n balta abia dupa ce mi-ai fi descoperit macar UNA BUCATA :D GRESEALA (gramaticala ori de exprimare confuza - egal) in cel putin UNA din miile de postari de pe caraghioshenia asta de forum.
Si-atunci as fi tacut milc. Dar cum nu-i cazul, uite ca ramin tare-n clantza. :D:D HIHIHI

Asa cum sint de fapt pina si cu semianalfabetii mei "sefi" cind calca-n strachini - fiindca ramin la convingerea ca nu doar cei care "lucreaza" cu cuvintele trebuie sa aiba un profund respect pentru forma si fondul COMUNICARII (pina si cainii-s atentzi la felul cum latra :D), ci si oricare alt omuletz cu pretentzia de biped ginditor.

Altfel, riscam sa raminem "inghetzatzi in proiect" ;), nu mai evoluam nici la Pashtele Cailor si adio comunicare telepatica-n existentzele viitoare !!! :D
In care raminem altfel vesnic aceiasi birfitori/oare vorbareti/e eructind verzi si uscate :( in vietzi confuze, fara orizontul dechiderii spre sublim. :)

...Hai ca tac acum, fiindca-s prea proFUND-poetic la ora asta :D - explicabil, am zarit doar FUNDUL SUBLIM :D:D al noii secretare a sefului... ;)

Ai si tu greseli stai linistit,e uman a gresii.....doar ca pe mine ma intereseaza,ideea,fondul,nu forma.E greu sa-i intelegi pe altii,mai ales daca nici tu nu esti inteles.Spui ca nu ai nimic cu mine????Eram convinsa ca ai sa dai cu piatra cum scot capul si uite ca asa a fost.Precizati ca forumul este doar pt.persoane super inteligente ca tine,ca sa nu te mai obosesti zicandu-ne:analfabeti,prosti si multe altele.Eu cand am zile proaste nu ma iau de nimeni si mai ales nu jignesc.


15-10-2008 19:59:38
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:


Nea daca esti nemultumit de gandirea noastra,ramai matale cu sotioara acasica
Mai sa fie........numai genii pe aici.Cand cineva are o parere diferita,trec de prosti,coafeze,croitorese......tu ai facut facultati pt.meseria ta....Nu te obosii sa-mi raspunzi,inteligenta si superioritatea ta imi tulbura linistea.

Cocoana, daca vrei sa-ti imprastii consideratiile blegos-romantice legate de iubire, fara sa fii deranjata de opinii contrare si, poate, realiste, fa-ti, nenica, blog ; acolo te poti sparcui in registru liriric, de-o sa zica lumea c-ai dat in dizenterie, nu alta. Pana atunci obisnuieste-te cu ideea ca asta-i un forum, un loc al dezbaterilor si inca din vremea Atenei antice, polemica a fost la ea acasa intr-un asemenea spatiu.
As mai adauga un mic amanunt : pe cat posibil refera-te la idei si nu la statutul marital ori altele aidoma, ca pe nimeni nu intereseaza astfel de amanunte.


15-10-2008 20:24:01
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:


Iubirea dupa parerea mea nu este numa o stare emotionala ci si una motivationala si este in aceeasi masura esentiala pt.supravietuirea noastra,cum este si foamea sau setea,pt.ca ne impinge de la spate sa stabilim legaturi unii cu altii.Ne indragostim pt.ca este o senzatie placuta,iar viitorul speciei umane depinde de aceasta senzatie placuta.Formatia 2The Supremes " avea un cantec celebru intitulat De ce se indragostesc fraierii? Eu stiu raspunsul la aceasta intrebare,dupa cum il stiu si toti ceilalti care au trait experienta:-Fiindca te simti FANASTIC!!! Nu ni se intampla in viata de prea multe ori sa avem parte de asemenea senzatii delicioase,drept care este de inteles de ce multi dintre noi isi pierd capul candsunt atinsi deaceasta filoxera.

As zice ca raspunsu-i exact, in masura in care intrebarea-i explicita si legata de o anume categorie : FRAIERII.
Cocoana, asta-mi aminteste de remarca unuia care se plangea de saracia indurata la vremea copilariei si se fericea singur de norocul ca s-a nascut baiat ; macar asa a avut si el parte de o jucarie... Cam p-aci se situeaza si ideea afisata de tine, cum ca motivul indragostirii e ala ca multumita acestui fapt, te simti FANTASTIC...
Te-ai intrebat f'odata de ce n-ai auzit, de ce n-ai citit, de ce nu s-a scris nimic legat de marile iubiri, de profundele "indragosteli" ale unor oameni preucum Livingstone, Amundsen, Edmund Hillary, Hanibal, Fatih Mehmet ? Crezi cumva ca astia nu cautau, nu-si doreau "fericiri" ?!... Cocoana, shpilu-i ca, la fel ca oricare alt om, ca toti oamenii, de fapt, si ei au avut acelasi tel, acelasi drum : goana dupa fericire, insa si-au dorit s-o afle pe un palier superior, inaccesibil masei fraierilor.
Sa-ti mai zic, cocoana, ca "fericirile" la care m-am referit enumarandu-ti exemplele de mai sus, sunt mai trainice, mai durabile, decat al'  mai al dracu orgasm ? As face-o, da'  mi-i ca stric orzu'  pe gashte -  nu c-ai fi neaparat una dintre ele, da' nici prea departe de un gagait afon nu gasesc tot ce scrii p-aci.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (15-10-2008 20:48:46)


15-10-2008 20:47:11
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

PeterPan 63 a scris:


cami49 a scris:


Iubirea dupa parerea mea nu este numa o stare emotionala ci si una motivationala si este in aceeasi masura esentiala pt.supravietuirea noastra,cum este si foamea sau setea,pt.ca ne impinge de la spate sa stabilim legaturi unii cu altii.Ne indragostim pt.ca este o senzatie placuta,iar viitorul speciei umane depinde de aceasta senzatie placuta.Formatia 2The Supremes " avea un cantec celebru intitulat De ce se indragostesc fraierii? Eu stiu raspunsul la aceasta intrebare,dupa cum il stiu si toti ceilalti care au trait experienta:-Fiindca te simti FANASTIC!!! Nu ni se intampla in viata de prea multe ori sa avem parte de asemenea senzatii delicioase,drept care este de inteles de ce multi dintre noi isi pierd capul candsunt atinsi deaceasta filoxera.

As zice ca raspunsu-i exact, in masura in care intrebarea-i explicita si legata de o anume categorie : FRAIERII.
Cocoana, asta-mi aminteste de remarca unuia care se plangea de saracia indurata la vremea copilariei si se fericea singur de norocul ca s-a nascut baiat ; macar asa a avut si el parte de o jucarie... Cam p-aci se situeaza si ideea afisata de tine, cum ca motivul indragostirii e ala ca multumita acestui fapt, te simti FANTASTIC...
Te-ai intrebat f'odata de ce n-ai auzit, de ce n-ai citit, de ce nu s-a scris nimic legat de marile iubiri, de profundele "indragosteli" ale unor oameni preucum Livingstone, Amundsen, Edmund Hillary, Hanibal, Fatih Mehmet ? Crezi cumva ca astia nu cautau, nu-si doreau "fericiri" ?!... Cocoana, shpilu-i ca, la fel ca oricare alt om, ca toti oamenii, de fapt, si ei au avut acelasi tel, acelasi drum : goana dupa fericire, insa si-au dorit s-o afle pe un palier superior, inaccesibil masei fraierilor.
Sa-ti mai zic, cocoana, ca "fericirile" la care m-am referit enumarandu-ti exemplele de mai sus, sunt mai trainice, mai durabile, decat al'  mai al dracu orgasm ? As face-o, da'  mi-i ca stric orzu'  pe gashte -  nu c-ai fi neaparat una dintre ele, da' nici prea departe de un gagait afon nu gasesc tot ce scrii p-aci.

Nea Giuvaiere nu e problema mea ca tu nu te simti Fantastic cand iubesti,poate te simti constipat sau mai stiu eu ce.....Barbatii si femeile se dovedesc interesati de subiecte diferite(cazul nostru)ceea ce poate genera conflicte,din cauza felului in care vorbesc unii cu altii.Unul dintre primele lucruri pe care le putem face pentru a contracara aceasta diferenta este sa ne asiguram ca mesajul pe care-l transmitem se potriveste receptorului caruia i se adreseaza.De ce nu ne tratam si "prietenii" cu aceeasi politete cu,care ne tratam partenerii de viata,axand conversatia pe subiecte de interes comun?In ziarul The New York Times figureaza o carte cu sfaturi privind comunicarea directa in relatiile interumane,intitulata:-PUR SI SIMPLU NU MA INTERESEAZA CE AI TU DE SPUS! In plus aici se vorbea despre -cum simtim noi muritorii de rand iubirea,noi astia fraierii(sper ca te numeri si tu printre ei,doar nu te paragonzi cu Edmund Hillary Hanibal sau Livingstone).


15-10-2008 21:43:24
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:

,doar nu te paragonzi cu Edmund Hillary Hanibal sau Livingstone).

Cocoana, marturisesc curat ca termenul bolduit mi-e necunoscut si drept urmare ma-mpiedic in el cand vine rostul replicii. Fii buna si desluseste-mi-l.


15-10-2008 22:38:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
@ cami49 (subtitlu: "Nu te supara, soro !!") :D:
Clar, nimeni nu poa'sa nu greseasca - in viatza, generic vorbind.:)
Insignifiantul de mine nu face, desigur, exceptie.
In SCRIS insa (domeniul exact, concret, specific adus in discutie - cum oare sa-i mai zic ca sa fiu intzeles? :rolleyes:) NU GRESESC.
NICIODATA !!! :D

Si asta nu fiindc-as fi io prea entelegent :D si nici macar din motivul ca si din scris (printre multe altele) imi cistig painea;
"de vina" e doar impulsul intern pe care am incercat de jdemii de ori sa-l... psihanalizez p-acilea. ;)

Impulsul spre EVOLUTIE. Pe care unii-l au "in echiparea de serie", iar altii - nu. Punct.

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-10-2008 23:20:20)


15-10-2008 22:52:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(


16-10-2008 08:53:31
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

tasha 1951 a scris:

Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(


Lasa ca si ei ai place sa fie bagata'n seama, ce vroiai sa o Ignore?


16-10-2008 10:29:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:


tasha 1951 a scris:

Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(


Lasa ca si ei ai place sa fie bagata'n seama, ce vroiai sa o Ignore?

Ha!la concluzia asta ai ajuns si tu?se putea altfel?sa nu partizezi cu baietii?;)
Ok...daca ei ii face placere eu n-am nimic impotriva!=)


16-10-2008 12:50:11
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

tasha 1951 a scris:


NJD a scris:


tasha 1951 a scris:

Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(


Lasa ca si ei ai place sa fie bagata'n seama, ce vroiai sa o Ignore?

Ha!la concluzia asta ai ajuns si tu?se putea altfel?sa nu partizezi cu baietii?;)
Ok...daca ei ii face placere eu n-am nimic impotriva!=)

Am spus eu ca sunt gramezi de genii pe aici,NJD-ul cine sau ce este??un numar de masina??pune-ti si localitatea sa stiu in ce dialect iti raspund. De unde stii tu ce imi place?ai fost la cumparaturi cu mine??Am intat pe forum din curiozitate si pt.ca am fost invitata,nu am stiut ca intru in hora cu lupii.


16-10-2008 20:15:43
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:

@ cami49 (subtitlu: "Nu te supara, soro !!") :D:
Clar, nimeni nu poa'sa nu greseasca - in viatza, generic vorbind.:)
Insignifiantul de mine nu face, desigur, exceptie.
In SCRIS insa (domeniul exact, concret, specific adus in discutie - cum oare sa-i mai zic ca sa fiu intzeles? :rolleyes:) NU GRESESC.
NICIODATA !!! :D

Si asta nu fiindc-as fi io prea entelegent :D si nici macar din motivul ca si din scris (printre multe altele) imi cistig painea;
"de vina" e doar impulsul intern pe care am incercat de jdemii de ori sa-l... psihanalizez p-acilea. ;)

Impulsul spre EVOLUTIE. Pe care unii-l au "in echiparea de serie", iar altii - nu. Punct.

Nu ma supar frate,parintii mei,Dzeu sa-i odihneasca m-au invatat printre multe altele si cand sa te retragi.Am s-o fac acum scriindu-ti tie,ignorand Petrisor Pan care de atata inteligenta a dat in snobism.Am intrat pe acest forum din cauza singuratatii si lipsa comunicarii,am fost invitata,l-am urmarit un timp,te-am remarcat pt.ca era imposibil sa nu o fac,am vazut uneori si latura umana si cum ziceai chiar tu:-esti tare in clanta !! dar ai si de ce.Uite asa m-a mancat in cur si am intrat cu mici pareri.Eiiiiiiii si atat mi-a fost!!!!Intrerupta pt.un i, un b, un t.....Intodeauna te simti umilt cand cineva te intrerupe(si in ce mod.....) si nu gasesti efectiv nici o scuza pentru asa ceva,oricat de presant ar fi un termen de predare sau cat de inoportuna digresiunea.Asa ca nu-mi ramane decat sa-ti doresc numai bine si succes in cariera ta.


16-10-2008 21:00:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Multumesc asemenea, draga cami49 ! :)

Serios acum - in forul meu interior, sa stii ca deja mi-am facut Mea Culpa pentru doza de rautate excesiva de care-am dat dovada. :rolleyes:
Nu de alta, dar cenusha pusa-n cap cica ajuta la combaterea cheliei !! :D:D (asta fu neserioasa :D)

P.S. Uite, ca sa fie mai credibila caintza pacatosului :D de mine, te-am trecut (tot serios) in lista mea de prieteni virtuali de aici. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-10-2008 21:25:09)


16-10-2008 21:12:48
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

PeterPan 63 a scris:


cami49 a scris:

,doar nu te paragonzi cu Edmund Hillary Hanibal sau Livingstone).

Cocoana, marturisesc curat ca termenul bolduit mi-e necunoscut si drept urmare ma-mpiedic in el cand vine rostul replicii. Fii buna si desluseste-mi-l.

Cum NEA???? Tie care iti plesneste capul de atata cultura sa nu intelegi???Na!!!!!iati-l pe "E" si puneti-l unde vrei(vezi sa nu te doara)Si nu te mai straduii sa-mi raspunzi ca oricum parerile tale nu au consideratie pt.mine.Tu imi pari unul furios tot timpul.Ceea ce se intampla in creierul nostru cand suntem furiosi seamana surprinzator de mult cu ce se intampla dupa un orgasm.Daca as primi cate un ban pentru fiecare persoana care spune ceva ce mai bine nu spunea,as scrie acum de pe insula mea proprietate personala.Sa fi iubit si numai bine.


16-10-2008 21:15:24
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

tasha 1951 a scris:

Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(

Tasha iti multumesc din suflet ca ai incercat sa ma scoti din coltii lor,iti multumesc pt.ca ai trecut cu mare clasa diferentele dintre noi,care pt.altii au provocat tensiuni si conflicte.Pentru toti cei care au simtit vreodata perplexitate,furie,confuzie sau frustrare,acest FORUM reprezinta un material informativ cu ajutorul caruia se poate "sparge codul" si se pot descjfra unii pe altii.Si nu in ultimul rand iti multumesc ca existi si ma numeri printre prietenele tale.


16-10-2008 21:32:24
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:

Multumesc asemenea, draga cami49 ! :)

Serios acum - in forul meu interior, sa stii ca deja mi-am facut Mea Culpa pentru doza de rautate excesiva de care-am dat dovada. :rolleyes:
Nu de alta, dar cenusha pusa-n cap cica ajuta la combaterea cheliei !! :D:D (asta fu neserioasa :D)

P.S. Uite, ca sa fie mai credibila caintza pacatosului :D de mine, te-am trecut (tot serios) in lista mea de prieteni virtuali de aici. :)

Eu iti multumesc,dar prefer sa te urmaresc cum ai toci pe altii,abea astept sa-mi ia cineva locul si sa ma distrez si eu din umbraOricum diferentle intre noi sunt majore si am bunul simt sa recunosc ca nu duc mai mult de 10 metrii cu tine(cred ca si astia sunt multi)


16-10-2008 21:40:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

cami49 a scris:


tasha 1951 a scris:

Ce faceti fratilor?ati luat-o la inghesuiala pe Cami?pai treaba buna e asta?Vrea si ea"putina Romanie"la ea acasa acolo  in departari si uite cum va comportati?
  Bag de seama ca intotdeauna noile venite au fost tratate cam in felul acesta de catre barbatii de pe forum...
...o atitudine toleranta fata de utilizatori prin care am putea sa-i ajutam sa-si rezolve problemele,gandurile care ii apasa fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia ar fi de preferat,zic eu...dar ma rog,voi faceti cum considerati...=(

Tasha iti multumesc din suflet ca ai incercat sa ma scoti din coltii lor,iti multumesc pt.ca ai trecut cu mare clasa diferentele dintre noi,care pt.altii au provocat tensiuni si conflicte.Pentru toti cei care au simtit vreodata perplexitate,furie,confuzie sau frustrare,acest FORUM reprezinta un material informativ cu ajutorul caruia se poate "sparge codul" si se pot descjfra unii pe altii.Si nu in ultimul rand iti multumesc ca existi si ma numeri printre prietenele tale.

Poate eu ar trebui sa-ti multumesc,stii tu bine pentru ce,ma bucur nespus ca te-am cunoscut si ca te pot considera cu toata mandria prietena mea virtuala si in curand de ce nu ...si reala,sa fii iubita si sa iubesti la randul tau ,in rest nu pune la suflet ca nu merita!=)


16-10-2008 22:19:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa revenim totusi ontopic :D - uite o ultima stire care poate fi totusi ;) trecuta aici, la capitolul "iubire". ;)

Inteligenta unui barbat poate fi considerata de acum un indicator numai bun pentru evaluarea calitatii spermei sale, se arata intr-un nou studiu, preluat de agentia de presa ANI.

Potrivit lucrarii stiintifice, realizate la Universitatea din New Mexico, masculii destepti au “spermatozoizi vigurosi si sanatosi”, in timp ce “prostii” ii au “nesanatosi si lipsiti de vlaga”.

Atunci cand vine vorba de sex, barbatii spun ca isi pierd capul si incep sa judece cu alta parte a corpului. Iata ca oamenii de stiinta din cadrul Universitatii din New Mexico au descoperit ca intre productia de sperma in organism si respectiv inteligenta barbatului este o legatura extrem de stransa.
:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-10-2008 05:13:02)


17-10-2008 05:11:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

cami49 a scris:


Xtremul a scris:

Multumesc asemenea, draga cami49 ! :)

Serios acum - in forul meu interior, sa stii ca deja mi-am facut Mea Culpa pentru doza de rautate excesiva de care-am dat dovada. :rolleyes:
Nu de alta, dar cenusha pusa-n cap cica ajuta la combaterea cheliei !! :D:D (asta fu neserioasa :D)
P.S. Uite, ca sa fie mai credibila caintza pacatosului :D de mine, te-am trecut (tot serios) in lista mea de prieteni virtuali de aici. :)

Eu iti multumesc,dar prefer sa te urmaresc cum ai toci pe altii,abea astept sa-mi ia cineva locul si sa ma distrez si eu din umbraOricum diferentle intre noi sunt majore si am bunul simt sa recunosc ca nu duc mai mult de 10 metrii cu tine(cred ca si astia sunt multi)

Un click si gata - inca astept iertarea, deci... ;)
Chiar daca marturisirea pacatului se zice ca-i juma'de iertare, sa stii, draga cami49, ca nu doar eu m-as simti mai usurat cu 100% :), ci si tu.

Si promit sa nu mai "toc" :rolleyes: decit cel mult lesbienele !! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-10-2008 05:20:09)


17-10-2008 05:14:57
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

cami49 a scris:


Xtremul a scris:

Multumesc asemenea, draga cami49 ! :)

Serios acum - in forul meu interior, sa stii ca deja mi-am facut Mea Culpa pentru doza de rautate excesiva de care-am dat dovada. :rolleyes:
Nu de alta, dar cenusha pusa-n cap cica ajuta la combaterea cheliei !! :D:D (asta fu neserioasa :D)

P.S. Uite, ca sa fie mai credibila caintza pacatosului :D de mine, te-am trecut (tot serios) in lista mea de prieteni virtuali de aici. :)

Eu iti multumesc,dar prefer sa te urmaresc cum ai toci pe altii,abea astept sa-mi ia cineva locul si sa ma distrez si eu din umbraOricum diferentle intre noi sunt majore si am bunul simt sa recunosc ca nu duc mai mult de 10 metrii cu tine(cred ca si astia sunt multi)


   Camisor , Bine-ai venit pe forum !
   Intai vreau sa te asigur ca nimeni , absolut nimeni de pe-aici nu s-a distrat pe seama ta , din umbra , pentru ca esti nou venita .
   Imi amintesc ca atunci cand eram si eu o nou-venita pe forum , in primele luni , Peter Pan imi era extrem de antipatic si chiar imi promisesem sa-l ignor . Eu una N-AM REUSIT sa-mi tin promisiunea pentru ca ma facea sa rad ...stii , el este un om cu simtul umorului si exceptional de inteligent si pur si simplu NU MA PUTEAM ABTINE sa nu-i deschid comentariile ... pentru ca ma facea sa rad in hohote ! Stii , exista persoane care par extrem de prietenoase si afectuoase atunci cand le cunosti dar in scurt timp iti dai seama( SAU NU) ca de fapt este doar o pojghita subtire care ascunde multa prostie si VICLENIE , dupa cum exista persoane pe care le antipatizezi profund si-ti par de un caracter extrem de urat dar in scurt timp iti dai seama ( SAU NU ) ca de fapt este de asemenea vorba doar de pojghita subtire care ascunde un caracter drept , cinstit si frumos.
   Cu timpul iti vei da seama ( SAU NU ) ca ei glumesc foarte mult cand isi expun teoriile despre inteligenta si superioritatea lor ca barbati .
    Eu am ramas printre ei pentru ca prefer sa stau neinsemnata pe langa oameni mai inteligenti decat mine , si sa invat , decat sa ma adun c-o gloata de prosti si proaste in mijlocul carora sa fiu apreciata si admirata.
    Sfat ( de parca mi l-ar fi cerut cineva !?) : indiferent in coltii cui ajungi sa intri in viata , salveaza-te singura ! Asta-i masura valorii tale !
    Ai scris la profil ca esti curajoasa si n-ai mintit defel : chiar esti curajoasa .
    NJD are si el putina dreptate : puteau sa te ignore pur si simplu dar n-au facut-o... e de bine ca nu te-au ignorat...te-am urmarit cum te-ai "batut" cu ei  , singurica...
    Intra pe forum si bine-ai venit printre noi dar , baga de seama , daca ai sa continui sa postezi  in mod repetat repetat efuziuni lirico-sentimentale IEFTINE ,IEFTINE ,IEFTINE despre iubireeeeeeee nu-ti promit ca nu-si vor arata coltii din nou .
    Iti doresc lucruri potrivite pentru tine !

Ultima modificare facuta de titmouse (17-10-2008 11:47:45)


17-10-2008 11:32:44
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
sictir net imputit!
HIC!

Ultima modificare facuta de evil (17-10-2008 13:24:04)


17-10-2008 13:21:36
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

titmouse a scris:


Lasa gramatica , Luminosule ...cre' ca si eu am mai facut greseli gramaticale de cand sunt pe-aici...
Alta-i problema ta...ca TU NU VREI SA RECUNOSTI ACURATETEA din gandirea doamnelor de p-aici . Citeste inc-o data : "TRE" SA INTRE IUBIREA-N TINE" ca sa plece ego-ul la plimbare . Pfffaiiii , pai...pai.... pai la mine par la exemplu...pai la mine CAND INTRA IUBIREA-N MINE .......paffffiiiii...zbarrr , zbarrr ,imi zboara toate cele 5 egou-ri de care am stiinta pan-acum....!

AH ! CAND INTRA IUBIREA-N MINE !!!!!!!!!!



Despre care iubire vorbesti mai Tit? Despre aia...sau AIA?  :D
Hic!


17-10-2008 13:25:50
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

titmouse a scris:


cami49 a scris:


Xtremul a scris:

Multumesc asemenea, draga cami49 ! :)

Serios acum - in forul meu interior, sa stii ca deja mi-am facut Mea Culpa pentru doza de rautate excesiva de care-am dat dovada. :rolleyes:
Nu de alta, dar cenusha pusa-n cap cica ajuta la combaterea cheliei !! :D:D (asta fu neserioasa :D)

P.S. Uite, ca sa fie mai credibila caintza pacatosului :D de mine, te-am trecut (tot serios) in lista mea de prieteni virtuali de aici. :)

Eu iti multumesc,dar prefer sa te urmaresc cum ai toci pe altii,abea astept sa-mi ia cineva locul si sa ma distrez si eu din umbraOricum diferentle intre noi sunt majore si am bunul simt sa recunosc ca nu duc mai mult de 10 metrii cu tine(cred ca si astia sunt multi)


   Camisor , Bine-ai venit pe forum !
   Intai vreau sa te asigur ca nimeni , absolut nimeni de pe-aici nu s-a distrat pe seama ta , din umbra , pentru ca esti nou venita .
   Imi amintesc ca atunci cand eram si eu o nou-venita pe forum , in primele luni , Peter Pan imi era extrem de antipatic si chiar imi promisesem sa-l ignor . Eu una N-AM REUSIT sa-mi tin promisiunea pentru ca ma facea sa rad ...stii , el este un om cu simtul umorului si exceptional de inteligent si pur si simplu NU MA PUTEAM ABTINE sa nu-i deschid comentariile ... pentru ca ma facea sa rad in hohote ! Stii , exista persoane care par extrem de prietenoase si afectuoase atunci cand le cunosti dar in scurt timp iti dai seama( SAU NU) ca de fapt este doar o pojghita subtire care ascunde multa prostie si VICLENIE , dupa cum exista persoane pe care le antipatizezi profund si-ti par de un caracter extrem de urat dar in scurt timp iti dai seama ( SAU NU ) ca de fapt este de asemenea vorba doar de pojghita subtire care ascunde un caracter drept , cinstit si frumos.
   Cu timpul iti vei da seama ( SAU NU ) ca ei glumesc foarte mult cand isi expun teoriile despre inteligenta si superioritatea lor ca barbati .
    Eu am ramas printre ei pentru ca prefer sa stau neinsemnata pe langa oameni mai inteligenti decat mine , si sa invat , decat sa ma adun c-o gloata de prosti si proaste in mijlocul carora sa fiu apreciata si admirata.
    Sfat ( de parca mi l-ar fi cerut cineva !?) : indiferent in coltii cui ajungi sa intri in viata , salveaza-te singura ! Asta-i masura valorii tale !
    Ai scris la profil ca esti curajoasa si n-ai mintit defel : chiar esti curajoasa .
    NJD are si el putina dreptate : puteau sa te ignore pur si simplu dar n-au facut-o... e de bine ca nu te-au ignorat...te-am urmarit cum te-ai "batut" cu ei  , singurica...
    Intra pe forum si bine-ai venit printre noi dar , baga de seama , daca ai sa continui sa postezi  in mod repetat repetat efuziuni lirico-sentimentale IEFTINE ,IEFTINE ,IEFTINE despre iubireeeeeeee nu-ti promit ca nu-si vor arata coltii din nou .
    Iti doresc lucruri potrivite pentru tine !

Bine te-am gasit!Tit,iti multumesc pt.atentia,incurajarile si sfaturile tale,care sigur le iau in consideratie.Te urmaresc de ceva vreme pe aici si sincer imi place mult cum esti.Fata inteligenta,frumoasa,simt al umorului,calitati rare in zilele noastre.Sigur ai mult mai multe si sper sa ne cunoastem mai bine.Referitor la ce am "PATIT"e si din cauza mea,deoarece eu sunt o convinsa a bunelor maniere in orice relatii interumane.Tactul si diplomatia nu trebuie lasate deoparte,atunci cand ii spui cuiva "verde in fata"ce defecte are.Daca imi spun parerea legata de o situatie si nu concorda cu a ta( de exemplu) sa nu uitam ca este o mare diferenta, intre o critica formulata constructiv si una rautacioasa.Nu costa nimic sa vorbim cu blandete si intelegere.Uite draga mea de  ce am pus atat de tare la inima.......Faptul ca am alaturi de mine  o prietena asa ca tine............ma gratifica mult si din nou multumesc!!!

Ultima modificare facuta de cami49 (17-10-2008 23:22:18)


17-10-2008 21:50:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Hai sa revenim totusi ontopic :D - uite o ultima stire care poate fi totusi ;) trecuta aici, la capitolul "iubire". ;)

Inteligenta unui barbat poate fi considerata de acum un indicator numai bun pentru evaluarea calitatii spermei sale, se arata intr-un nou studiu, preluat de agentia de presa ANI.

Potrivit lucrarii stiintifice, realizate la Universitatea din New Mexico, masculii destepti au “spermatozoizi vigurosi si sanatosi”, in timp ce “prostii” ii au “nesanatosi si lipsiti de vlaga”.

Atunci cand vine vorba de sex, barbatii spun ca isi pierd capul si incep sa judece cu alta parte a corpului. Iata ca oamenii de stiinta din cadrul Universitatii din New Mexico au descoperit ca intre productia de sperma in organism si respectiv inteligenta barbatului este o legatura extrem de stransa.
:D:D


   Si experientele astea s-au facut pe un esantion de voluntari printre care te numarai ?


17-10-2008 23:04:07
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

cami49 a scris:


titmouse a scris:


cami49 a scris:


Eu iti multumesc,dar prefer sa te urmaresc cum ai toci pe altii,abea astept sa-mi ia cineva locul si sa ma distrez si eu din umbraOricum diferentle intre noi sunt majore si am bunul simt sa recunosc ca nu duc mai mult de 10 metrii cu tine(cred ca si astia sunt multi)


   Camisor , Bine-ai venit pe forum !
   Intai vreau sa te asigur ca nimeni , absolut nimeni de pe-aici nu s-a distrat pe seama ta , din umbra , pentru ca esti nou venita .
   Imi amintesc ca atunci cand eram si eu o nou-venita pe forum , in primele luni , Peter Pan imi era extrem de antipatic si chiar imi promisesem sa-l ignor . Eu una N-AM REUSIT sa-mi tin promisiunea pentru ca ma facea sa rad ...stii , el este un om cu simtul umorului si exceptional de inteligent si pur si simplu NU MA PUTEAM ABTINE sa nu-i deschid comentariile ... pentru ca ma facea sa rad in hohote ! Stii , exista persoane care par extrem de prietenoase si afectuoase atunci cand le cunosti dar in scurt timp iti dai seama( SAU NU) ca de fapt este doar o pojghita subtire care ascunde multa prostie si VICLENIE , dupa cum exista persoane pe care le antipatizezi profund si-ti par de un caracter extrem de urat dar in scurt timp iti dai seama ( SAU NU ) ca de fapt este de asemenea vorba doar de pojghita subtire care ascunde un caracter drept , cinstit si frumos.
   Cu timpul iti vei da seama ( SAU NU ) ca ei glumesc foarte mult cand isi expun teoriile despre inteligenta si superioritatea lor ca barbati .
    Eu am ramas printre ei pentru ca prefer sa stau neinsemnata pe langa oameni mai inteligenti decat mine , si sa invat , decat sa ma adun c-o gloata de prosti si proaste in mijlocul carora sa fiu apreciata si admirata.
    Sfat ( de parca mi l-ar fi cerut cineva !?) : indiferent in coltii cui ajungi sa intri in viata , salveaza-te singura ! Asta-i masura valorii tale !
    Ai scris la profil ca esti curajoasa si n-ai mintit defel : chiar esti curajoasa .
    NJD are si el putina dreptate : puteau sa te ignore pur si simplu dar n-au facut-o... e de bine ca nu te-au ignorat...te-am urmarit cum te-ai "batut" cu ei  , singurica...
    Intra pe forum si bine-ai venit printre noi dar , baga de seama , daca ai sa continui sa postezi  in mod repetat repetat efuziuni lirico-sentimentale IEFTINE ,IEFTINE ,IEFTINE despre iubireeeeeeee nu-ti promit ca nu-si vor arata coltii din nou .
    Iti doresc lucruri potrivite pentru tine !

Bine te-am gasit!Tit,iti multumesc pt.atentia,incurajarile si sfaturile tale,care sigur le iau in consideratie.Te urmaresc de ceva vreme pe aici si sincer imi place mult cum esti.Fata inteligenta,frumoasa,simt al umorului,calitati rare in zilele noastre.Sigur ai mult mai multe si sper sa ne cunoastem mai bine.Referitor la ce am "PATIT"e si din cauza mea,deoarece eu sunt o convinsa a bunelor maniere in orice relatii interumane.Tactul si diplomatia nu trebuie lasate deoparte,atunci cand ii spui cuiva "verde in fata"ce defecte are.Daca imi spun parerea legata de o situatie si nu concorda cu a ta( de exemplu) sa nu uitam ca este o mare diferenta, intre o critica formulata constructiv si una rautacioasa.Nu costa nimic sa vorbim cu blandete si intelegere.Uite draga mea de ce le-am pus atat de tare la inima.......Faptul ca am alaturi de mine  o prietena asa ca tine............ma gratifica mult si din nou multumesc!!!


17-10-2008 23:19:25
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Nu mai repeta ce ai scris mai jos(critica constructiva nu rautacioasa............blandete si intelegere......ha), pentru ca daca cineva cinteste si ce ai scris mai sus, ar putea  gandi ca esti o Hipocrita, dar asta nu e adevarat, tu esti o Dulceata, ca Tit.i


cami49 a scris:


cami49 a scris:


titmouse a scris:


.
    Iti doresc lucruri potrivite pentru tine !

Bine te-am gasit!Tit,iti multumesc pt.atentia,incurajarile si sfaturile tale,care sigur le iau in consideratie.Te urmaresc de ceva vreme pe aici si sincer imi place mult cum esti.Fata inteligenta,frumoasa,simt al umorului,calitati rare in zilele noastre.Sigur ai mult mai multe si sper sa ne cunoastem mai bine.Referitor la ce am "PATIT"e si din cauza mea,deoarece eu sunt o convinsa a bunelor maniere in orice relatii interumane.Tactul si diplomatia nu trebuie lasate deoparte,atunci cand ii spui cuiva "verde in fata"ce defecte are.Daca imi spun parerea legata de o situatie si nu concorda cu a ta( de exemplu) sa nu uitam ca este o mare diferenta, intre o critica formulata constructiv si una rautacioasa.Nu costa nimic sa vorbim cu blandete si intelegere.Uite draga mea de ce le-am pus atat de tare la inima.......Faptul ca am alaturi de mine  o prietena asa ca tine............ma gratifica mult si din nou multumesc!!!


18-10-2008 07:59:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Nu mai repeta ce ai scris mai jos(critica constructiva nu rautacioasa............blandete si intelegere......ha), pentru ca daca cineva cinteste si ce ai scris mai sus, ar putea  gandi ca esti o Hipocrita, dar asta nu e adevarat, tu esti o Dulceata, ca Tit.i


cami49 a scris:


cami49 a scris:


Bine te-am gasit!Tit,iti multumesc pt.atentia,incurajarile si sfaturile tale,care sigur le iau in consideratie.Te urmaresc de ceva vreme pe aici si sincer imi place mult cum esti.Fata inteligenta,frumoasa,simt al umorului,calitati rare in zilele noastre.Sigur ai mult mai multe si sper sa ne cunoastem mai bine.Referitor la ce am "PATIT"e si din cauza mea,deoarece eu sunt o convinsa a bunelor maniere in orice relatii interumane.Tactul si diplomatia nu trebuie lasate deoparte,atunci cand ii spui cuiva "verde in fata"ce defecte are.Daca imi spun parerea legata de o situatie si nu concorda cu a ta( de exemplu) sa nu uitam ca este o mare diferenta, intre o critica formulata constructiv si una rautacioasa.Nu costa nimic sa vorbim cu blandete si intelegere.Uite draga mea de ce le-am pus atat de tare la inima.......Faptul ca am alaturi de mine  o prietena asa ca tine............ma gratifica mult si din nou multumesc!!!

Repetitia e mama invataturii NJD,ORICUM A FOST O GRESEALA,n-a repetat postarea intentionat,Cami e noua pe forum,eu o felicit pentru cum se descurca...nu ti s-a intamplat si tie sa dai "ok" de doua ori la un post de-al tau poate din cauza calculatorului sau poate din cauza celor de la site?


18-10-2008 09:06:26
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
De multe ori imi lasi impresia ca nu pricepi esenta frazelor. Insa iti admir inocenta gandurilor tale :) OK OK sa ai un weeked placut

Ultima modificare facuta de NJD (01-11-2008 11:59:05)


18-10-2008 09:55:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

De multe ori imi lasi impresia ca nu pricepi esenta frazelor. Iti admir inocenta gandurilor tale :) OK OK sa ai un weeked placut

La fel si tie...numai bine!=)


18-10-2008 14:13:15
   
?? diorella
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2008
Mesaje: 67

Xtremul a scris:

Hai sa revenim totusi ontopic :D - uite o ultima stire care poate fi totusi ;) trecuta aici, la capitolul "iubire". ;)

Inteligenta unui barbat poate fi considerata de acum un indicator numai bun pentru evaluarea calitatii spermei sale, se arata intr-un nou studiu, preluat de agentia de presa ANI.

Potrivit lucrarii stiintifice, realizate la Universitatea din New Mexico, masculii destepti au “spermatozoizi vigurosi si sanatosi”, in timp ce “prostii” ii au “nesanatosi si lipsiti de vlaga”.

Atunci cand vine vorba de sex, barbatii spun ca isi pierd capul si incep sa judece cu alta parte a corpului. Iata ca oamenii de stiinta din cadrul Universitatii din New Mexico au descoperit ca intre productia de sperma in organism si respectiv inteligenta barbatului este o legatura extrem de stransa.
:D:D


Eu stiu asta de mult timp. Aia puteau sa ma intrebe pe mine, sa nu mai piarda timpul cu experimente! :)

P.S. Nu stiu daca e legat cu faptul ca un om inteligent se va informa, inainte de a "experimenta" tot felul de "chestii noi" pe propriul organism (tot un fel de "fascism" - sa incerci ORICE - nu?) si nu-si va periclita viitorul/sanatatea, de dragul senzatiilor neobisnuite... Banuiesc, ar fi si asta o explicatie. Dar, dincolo de filosofii si speculatii, faptul in sine mi se pare absolut firesc.

P.P.S. Nu stiu daca era vorba de "sex" sau de"... "iubire" (ca sa ramanem ontopic si sa semnalam, o data in  plus, ca unii confunda, intentionat sau nu, sexul cu iubirea), in legatura cu capetele pierdute ale barbatilor... Oricum, pentru a presupune ca l-au pierdut, trebuie sa existe o evidenta a faptului ca l-au avut, inainte de... incident. :)

Ultima modificare facuta de diorella (31-10-2008 14:45:19)


31-10-2008 14:05:13
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

tasha 1951 a scris:


Repetitia e mama invataturii NJD,ORICUM A FOST O GRESEALA,n-a repetat postarea intentionat,Cami e noua pe forum,eu o felicit pentru cum se descurca...nu ti s-a intamplat si tie sa dai "ok" de doua ori la un post de-al tau poate din cauza calculatorului sau poate din cauza celor de la site?



Exista si functia edit....hihihi



To save time assume that I know everything  :D :D

Hic!


11-11-2008 02:55:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

evil a scris:


tasha 1951 a scris:


Repetitia e mama invataturii NJD,ORICUM A FOST O GRESEALA,n-a repetat postarea intentionat,Cami e noua pe forum,eu o felicit pentru cum se descurca...nu ti s-a intamplat si tie sa dai "ok" de doua ori la un post de-al tau poate din cauza calculatorului sau poate din cauza celor de la site?



Exista si functia edit....hihihi



To save time assume that I know everything  :D :D

Hic!

drace!cum iti bagi tu coada peste tot!
;)


13-11-2008 15:04:11
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la