Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce Raniti?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
M-a dezamagesti doamna C. Cei ce scriu sub Ciudy, Paul, Pan, lista nu-i scurta, ma dezamagesc deasemenea. Nu va inteleg. De ce cu asa usurinta va varsati veninul. Nu inteleg dece asa usor dati cutite-n inima. De ce raniti asa usor si va expuneti inima la fel. Nu conteaza ca e virtual, chiar un nick anonim ca al meu, cand citesti ceva ce iti este adresat are aproape acelasi impact ca si cum cineva iti spune in fata, tot acelasi impact are si si cele ce scriti.. O postare te poate face cand citesti ceva vesel, sa te strici de ras, sa razi cu lacrimi. Asemeneal cand citesti lucruri intentionate sa raneasca, nu exclus sa produca lacrimi cateodata. Nu va inteleg. Ce viata aveti? Ce probleme? Ce inima? Ce educatie ? De ce sinteti asa rai?

Am fost asa de fericit sa vad topicul Doom 2012 mergand asa bine, educatriv, in fantezie, in gluma, un topic vesel, fericit. Am observat ceva umbe dure la inceput vinind de la Aly, care m-au iritat putin si in riposta, a cazut capra pe Pan. Poate si eu sint iute la manie ca si voi, acelasi singe, poate si eu sint dur (si cred ca sint mult mai dur/rece decat voi in viata reala) dar nu intentionez sa-mi vars veninul pe cineva din forum/chat. Nu vreau sa ranesc o fiinta chiar necunoscuta dar pentru care simt doar "emphathy".
Nu va inteleg.
Gandesc si scriu in durere, si mai trebuie sa traduc si romaneste, deci scuzati greselile ortografice.
Nu e necesar sa rasundeti la aceasta postare, care este numai un indemn sa ganditi inainte sa scriti si inainte sa vorbiti in minie, ca;

Nu va inteleg De Ce ?.


19-07-2008 09:15:30
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 28-05-2007
Mesaje: 108
Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 1453.
Ar trebui sa stii care este raspunsul la aceasta intrebare veche pe care ai pus-o pe un topic nou.

Daca ma gindesc bine, nu pari a fi acelas njd pe care l-am citit acum ceva timp.

Viata bate filmul, iar daca tot vorbim de filme iti spun ca "Atacul clonelor" este cel mai vizionat pe acest forum.Apoi daca 2 misogini stau de vorba cu 2 feministe pe teme de cultura generala este ok.Dar daca vorbesc despre sex  totul pare sa devina un mic Nagasaki.


19-07-2008 09:23:39
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284
Imi pare rau sa stiu ca te-am dezamagit NJD,SAU CA AM DEZAMAGIT....nu asta a fost intentia mea,dar se pare ca nu tot timpul lucrurile ne ies asa cum vrem!

19-07-2008 11:03:48
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Eu am scris de multe ori sub cei citati de tine,nu am facut-o ca sa arunc cutite ,uneori am incercat sa mai deschid o cale o usa la ceva unanim acceptat (nu neaparat ca sa contrazic)cum s-ar spune sa stam strimb si sa judecam drept,nu-mi asum pe aceasta cale merite,pur si simplu am incercat sa comunic ,cind am primit raspuns m-am bucurat cind nu,nu,dar vezi tu,fiecare aici are un fel de semnatura(spunea de asta cineva pe forum)de la care nu poti pleca(nu ai unde sa fugi de tine insuti)...oricum eu nu ii inteleg pe cei care vor sa fie aplaudati continuu si care au nevoie de confirmari ca sint ,,destepti foc,,poate asta provoaca aparitia acelor,,cutite,,

19-07-2008 12:58:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Carol38 a scris:

Eu am scris de multe ori sub cei citati de tine,nu am facut-o ca sa arunc cutite ,uneori am incercat sa mai deschid o cale o usa la ceva unanim acceptat (nu neaparat ca sa contrazic)cum s-ar spune sa stam strimb si sa judecam drept,nu-mi asum pe aceasta cale merite,pur si simplu am incercat sa comunic ,cind am primit raspuns m-am bucurat cind nu,nu,dar vezi tu,fiecare aici are un fel de semnatura(spunea de asta cineva pe forum)de la care nu poti pleca(nu ai unde sa fugi de tine insuti)...oricum eu nu ii inteleg pe cei care vor sa fie aplaudati continuu si care au nevoie de confirmari ca sint ,,destepti foc,,poate asta provoaca aparitia acelor,,cutite,,

Bine zis, fiindca... "doar prostii au certitudini" :D, cumetre carol38... ;)

Io am incercat cel putin sa nu replic "taios" decit cu argumente, si-n niciun caz cred ca nu m-am legat de altceva decit de afirmatiile nefondate pe nimic "solid".
Se stie ca-i greu de acceptat DIVERSITATEA de opinii dar, repet: oamenii destepti (sau inteligenti, in fine :rolleyes: - ca-s discutii si pe tema termenilor astora) sint asa cum sint (si nu prostovani :D) tocmai fiindca au capacitatea de a intelege si recunoaste cind mai gresesc si ei.

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 13:15:55)


19-07-2008 13:10:55
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
RASPUNS PENTRU NJD :  Oare de ce ?...intrebare la fel de retorica ca shi intrebarea ta shi la care eu personal sunt sigur ca ai raspunsul !

RSPUNS PENTRU PALL MALL : Diferentza dintre mine shi tine este fundamentala :

EU TE INJUR ZAMBIND, TU MA INJURI INCRANCENAT, EU SUNT AICI CA SA MA DISTREZ , TU ESHTI AICI CA SA DEMONSTREZI !!!

Ciclic apar pe acest topicuri tot felul de monici, dadada-uri, funfunici shi alte pallmallici care constant au o singura preocupare : IMPROSHCATUL CU VENIN ! De fapt ele sunt niste biete ANIMALE BOLNAVE brebaniene care traiesc perpetuu acelashi ciclu:

CARPIREA VIETZII PERSONAL CU PETICE CANALISTO-TELENOVELISTICE, IUBIRI DE WEEKEND, FULMINANTO-FUTIZANTE !

Perpetua ratare a incercarii de reorganizare shi punere in ordine a vietzii personale, le face ca invariabil dupa END-ul unei astfel de incercari (acest END imbracand invariabil aceeashi forma shi contzinut : futaiuri fulgeratoare pe nu shtiu ce coclauri muntoase shi cabanoase, decalaratzii inflacarate de amor , juraminte veshnice de credintza ...care se transforma subit in praf suflat de vant cand ii cer golanului sa se casatoreasca cu ele ) sa revina pe acest site cu coada intre picioare shi sa-shi scuipe veninul nou acumulat nefiind in stare sa-shi pune intrebarea capitala pe care orice individ ar trebui sa shi-o puna :

DACA CEVA A IESHIT PROST, OARE CARE A FOST GRESHEALA MEA ?

Revenind la topicul lui Xtremul :mda incepuse frumos, o adunatura de oameni neincrancenatzi care glumeau, se informau, se intzepau amical, formasera o mica comunitate virtuala dar, totdeauna in Romania exista un DAR ....invidia, “misoginia feminina”, jalnicile rivalitatzi shi politze neplatite  au facut ca asupra Xtremului shi
Panului ( pe mine nu ma bag la socoteala deoarece sunt un nesimtzit desavarshit ), sa potopeasca o ploaie de invective shi laturi
Sunt sigur ca shi topicul lui Pan o sa aiba aceeashi soarta .
Referitor la inducerea sau realitatea ca aceste jalnice personaje (posibil sa fie doar unul singur, care tzopaie din nick in nick), sa faca parte din staff-ul forumului ma lasa rece, deoarece in cazul de mi s-ar pune pata sa va gasesc shi sa stam la o vorba “face to face”
eu nu apelez la tot felul de pseudo tehnici IT-istice , ip-istice sau tracker-istice sau solaristiciste …este cu mult , muuuult mai simplu !...dar repet nu sunt incrancenat shi aici sunt doar ca sa ma distrez, sa invatz absolut corect Limba Romana shi din cand in cand, in lista prietenilor vitrtuali din mess-ul personal, sa mai adaug un nume ( am prieteni de pe acest site pe care niciodata nu i-am intalnit live,  dar prietenia noastra virtuala deja are nishte ani buni in spate )
Reamintesc aici ceva ce am mai spus : cu  madam funfunny (calatoare prin tzari straine), am sa ma intalnesc shi am s-o pun atunci cand suntem “face to face “ sa-mi injure din nou copilul shi dupa aceea am io o vorba TRAIM SHI VEDEM …..de fapt traiesc shi vedem daca tot la fel de sloboda este la gura atunci cand nu este in spatele nick-ului !
Cam atat am avut de spus shi inchei cu binecunoscutul :

THE SHOW MUST GO ON !!!!

Teoria spune ca un evenimet ciclic ramane ciclic  shi in aceasta tzara cat inca conceptul:

SA MOARA SHI CAPRA VECINULUI

este prezent permanent in subconstientul unor astfel de ratatzi shi ratate social sunt sigur ca de astfel de aparitzii ( pentru mine deoasebit de pitoreshti ) nu o sa duca forumul lipsa , orice topic s-ar deschide !

FINISH CORONAT OPUS

JALNICA CREATURA VIRTUAL ASEXUATA PALL-MALL , AM SA CONTINUI SA MA PISH IN TINE PAN PISHATUL ITZI VA AJUNGE LA NIVELUL COARDELOR VOCALE , CONDAMNANDU-TE ASTFEL  LA O VESHNICA GALGAITURA SHI BOLBOROSEALA NEITELIGIBILA !

SHI NU UITA UN LUCRU IMPORTANT : EU TE INJUR ZAMBIND !
:D:D:D

Aaaa shi uitasem …pentru cei care tot se dau in barca cu inglezeasca de balta pe aici …….a cunoshte aceasta limba nu se reduce la a cunoashte un numar oarecare de cuvinte shi expresii auzite prin media ….englezii au o topica foarte dura care daca n-o stapaneshti
imediat te dai in fapt ca  eshti un kuki  asha ca mai rarutz ca-i mai dragutz cu ingleaza baltarishtilor !

:D:D:D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (19-07-2008 13:48:41)


19-07-2008 13:29:02
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi inca ceva ......am un unic nick shi totushi contrar multor cretinitatzi inca sunt barbat ! asta ca sa n-o mai balacaritzi in smog !

19-07-2008 13:45:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Moaaama, cumetre, citind ditai postarea ta (clar "la obiect" ;), in ciuda lungimii ei) mai ca mi-era grija sa nu fie una FINALA !!! :D:D
Si care merita ceva comentarii (imediat cum ma mai eliberez si io din... galeata coanei Lenutza :D).

M-am mai linistit insa: THE SHOW MUST GO ON & ON !!! :)
(macar pina-n 2012...)


CIUDATUL SA a scris:

RASPUNS PENTRU NJD :  Oare de ce ?...intrebare la fel de retorica ca shi intrebarea ta shi la care eu personal sunt sigur ca ai raspunsul !

RSPUNS PENTRU PALL MALL : Diferentza dintre mine shi tine este fundamentala :

EU TE INJUR ZAMBIND, TU MA INJURI INCRANCENAT, EU SUNT AICI CA SA MA DISTREZ , TU ESHTI AICI CA SA DEMONSTREZI !!!

Ciclic apar pe acest topicuri tot felul de monici, dadada-uri, funfunici shi alte pallmallici care constant au o singura preocupare : IMPROSHCATUL CU VENIN ! De fapt ele sunt niste biete ANIMALE BOLNAVE brebaniene care traiesc perpetuu acelashi ciclu:

CARPIREA VIETZII PERSONAL CU PETICE CANALISTO-TELENOVELISTICE, IUBIRI DE WEEKEND, FULMINANTO-FUTIZANTE !

Perpetua ratare a incercarii de reorganizare shi punere in ordine a vietzii personale, le face ca invariabil dupa END-ul unei astfel de incercari (acest END imbracand invariabil aceeashi forma shi contzinut : futaiuri fulgeratoare pe nu shtiu ce coclauri muntoase shi cabanoase, decalaratzii inflacarate de amor , juraminte veshnice de credintza ...care se transforma subit in praf suflat de vant cand ii cer golanului sa se casatoreasca cu ele ) sa revina pe acest site cu coada intre picioare shi sa-shi scuipe veninul nou acumulat nefiind in stare sa-shi pune intrebarea capitala pe care orice individ ar trebui sa shi-o puna :

DACA CEVA A IESHIT PROST, OARE CARE A FOST GRESHEALA MEA ?

Revenind la topicul lui Xtremul :mda incepuse frumos, o adunatura de oameni neincrancenatzi care glumeau, se informau, se intzepau amical, formasera o mica comunitate virtuala dar, totdeauna in Romania exista un DAR ....invidia, “misoginia feminina”, jalnicile rivalitatzi shi politze neplatite  au facut ca asupra Xtremului shi
Panului ( pe mine nu ma bag la socoteala deoarece sunt un nesimtzit desavarshit ), sa potopeasca o ploaie de invective shi laturi
Sunt sigur ca shi topicul lui Pan o sa aiba aceeashi soarta .
Referitor la inducerea sau realitatea ca aceste jalnice personaje (posibil sa fie doar unul singur, care tzopaie din nick in nick), sa faca parte din staff-ul forumului ma lasa rece, deoarece in cazul de mi s-ar pune pata sa va gasesc shi sa stam la o vorba “face to face”
eu nu apelez la tot felul de pseudo tehnici IT-istice , ip-istice sau tracker-istice sau solaristiciste …este cu mult , muuuult mai simplu !...dar repet nu sunt incrancenat shi aici sunt doar ca sa ma distrez, sa invatz absolut corect Limba Romana shi din cand in cand, in lista prietenilor vitrtuali din mess-ul personal, sa mai adaug un nume ( am prieteni de pe acest site pe care niciodata nu i-am intalnit live,  dar prietenia noastra virtuala deja are nishte ani buni in spate )
Reamintesc aici ceva ce am mai spus : cu  madam funfunny (calatoare prin tzari straine), am sa ma intalnesc shi am s-o pun atunci cand suntem “face to face “ sa-mi injure din nou copilul shi dupa aceea am io o vorba TRAIM SHI VEDEM …..de fapt traiesc shi vedem daca tot la fel de sloboda este la gura atunci cand nu este in spatele nick-ului !
Cam atat am avut de spus shi inchei cu binecunoscutul :

THE SHOW MUST GO ON !!!!

Teoria spune ca un evenimet ciclic ramane ciclic  shi in aceasta tzara cat inca conceptul:

SA MOARA SHI CAPRA VECINULUI

este prezent permanent in subconstientul unor astfel de ratatzi shi ratate social sunt sigur ca de astfel de aparitzii ( pentru mine deoasebit de pitoreshti ) nu o sa duca forumul lipsa , orice topic s-ar deschide !

FINISH CORONAT OPUS

JALNICA CREATURA VIRTUAL ASEXUATA PALL-MALL , AM SA CONTINUI SA MA PISH IN TINE PAN PISHATUL ITZI VA AJUNGE LA NIVELUL COARDELOR VOCALE , CONDAMNANDU-TE ASTFEL  LA O VESHNICA GALGAITURA SHI BOLBOROSEALA NEITELIGIBILA !

SHI NU UITA UN LUCRU IMPORTANT : EU TE INJUR ZAMBIND !
:D:D:D

Aaaa shi uitasem …pentru cei care tot se dau in barca cu inglezeasca de balta pe aici …….a cunoshte aceasta limba nu se reduce la a cunoashte un numar oarecare de cuvinte shi expresii auzite prin media ….englezii au o topica foarte dura care daca n-o stapaneshti
imediat te dai in fapt ca  eshti un kuki  asha ca mai rarutz ca-i mai dragutz cu ingleaza baltarishtilor !

:D:D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 14:00:33)


19-07-2008 13:56:57
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Un pic de miere aici un pic de venin dincolo si uite ca lucrurile revin la normal...chiar a fost o incintare sa va citesc....la dracu ma saturasem sa tot citesc injuraturi...si uite ca topicul lui Pan nu moare subit...

19-07-2008 14:12:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos de titlul topicului : DE CE RANITZI ?.....hai totushi sa nu trecem asha ushor peste o apucatura care o avem implantata adanc in EU-l nostru :

MULTZI RANESC DEOARECE SUNT RANITZI  EI SAU CEI CE LE SUNT DRAGI LOR

shi chiar daca uneori ne facem ca nu intzelegem :

EXISTA UN ECHILIBRU DRASTIC IN ORICE !

Hihihihi moaaaaaaaama ce filozof ieftin m-am trezit astazi !
Apropos cum vine aia cu :

SA MORI RANIT DIN DRAGOSTE DE VIATZA  ?????

Hihihi

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (19-07-2008 14:28:08)


19-07-2008 14:26:50
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

CIUDATUL SA a scris:

Shi inca ceva ......am un unic nick shi totushi contrar multor cretinitatzi inca sunt barbat ! asta ca sa n-o mai balacaritzi in smog !

Punct ochit ,punct lovit....inca sunt barbat,Ciudatule cred ca te-a atins putin de ai tinut sa precizezi asta,scuze dar m-am amuzat,pai nu cred ca era nevoie sa precizezi asta,cei care sint mai vechi pe forum te cunosc dupa cum scrii si cred ca nu incape dubii ,cei noi ...nu conteaza prea mult,zic si eu acolo,ce faci,ai imbatrinit


19-07-2008 14:31:03
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nope Carole, sensul era altu' ....hihihi
De multe ori am afirmat p-aici ca in loc de shtii tu ce, am un mare aparat de facut pish .....asha ca totushi ete ca m-a napadit orgoliu shi iaca ce dixilluesc :

INCA SUNT IN STARE FOARTE BUNA DE FUNCTZIONARE SHI POT FACE COPII FRUMOSHI , SANATOSHI SHI INTELEGENTZI !

Hihihi


19-07-2008 14:50:24
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi o completare :

SUNT BARBAT IN PRIMUL RAND DATORITA FAPTULUI CA NU AM AMANTA DAR AM SOTZIE !

......asta a nu se intzelege ca sunt vre-un neam de usha a manastiriii
hihihi

Ceva de genul :
SUNT ATEU, DAR CRED !

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (19-07-2008 14:54:37)


19-07-2008 14:53:17
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
Indeplinesc fanteziii erotice barbatilor altruisti

19-07-2008 14:54:44
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
In fine, sau in sfarsit, toata lumea e fericita din nou, asta e cel mai important.

Prea am fost dramatic, :) mai trebuia scena lui Charlton Heston, in Planeta maimutelor, la statuia libertatii cand realizeaza unde a ajuns(pe aceasi planeta, earth) cand zice in durere cu tonul lui de neuitat: Why? Why do You Kill?
Damn you.
(blestemati sa fiti)
dar am o scuza; intentionam sa devin matol :) 
all is well that ends well cum zic americanii
dar si cum zic Romanii:
United we win
Devided we fall
azi tot Sambata e, deci la bar neica.


19-07-2008 14:59:37
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Apropos de postarea ce-tzi shade in cap......ALTRUISTULE ! hihihi

19-07-2008 15:03:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

ibiutza a scris:

Indeplinesc fanteziii erotice barbatilor altruisti

...Altruisti egal cumva... celebrul atribut din anuntzurile coorvelor "GENEROSI" ?! ;) :) :D:D

Ca daca-i doar "altruist=sa puna si el botu'" hihihi :D:D mai ca m-as baga... :D:D

(evident, dupa ce-mi retrag invectivele nedrepte ;) la adresa bilutzei de pe alte topicuri))

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 15:09:45)


19-07-2008 15:07:16
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
adica sa tina pentru ei si sa nu zica pretul la toata lumea ca este rau la negociere

19-07-2008 15:09:12
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
de ce scriii coorvelor nu mergeu la tastatura ca ai varsat cafea pe ea

19-07-2008 15:10:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

ibiutza a scris:

adica sa tina pentru ei si sa nu zica pretul la toata lumea ca este rau la negociere

Moaaaama, marketing de SRL... ba SA, nu gluma !!! :D:D

Nu ma mai bag deci, faraoanco bi-bilutzo :D, credeam ca-i doar vorba de pus botu'... unul altuia, reciproc ALTRUIST, se-ntzelege... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-07-2008 15:13:50)


19-07-2008 15:10:33
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
pai nu dai si tu acolo de o ciorba de burta sau macar de un ardei iute ca ala cica este dezinfectant tonic

19-07-2008 15:15:57
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

CIUDATUL SA a scris:

Apropos de postarea ce-tzi shade in cap......ALTRUISTULE ! hihihi

Daaaa Regula de Aur a eticii :)
(ma intreb cate tigari primeste in schimb :))


19-07-2008 15:16:54
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
adica tot eu sa dau pai de ce una ca asta ca oricum las la pret daca ma iubeste de  mai mult timp

19-07-2008 15:19:45
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

ibiutza a scris:

adica tot eu sa dau pai de ce una ca asta ca oricum las la pret daca ma iubeste de  mai mult timp

dar daca te iubeste in mai multe locuri de ex ca pe monica ,in baie,mai lasi ceva...in urma...


19-07-2008 15:36:43
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
a zis unu sa las chilotii la el dar nu am vrut ca erau noi si se mai poate spala daca ai detergent

19-07-2008 15:51:31
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda, trag un mare  PARTZ ....shi ma car !

19-07-2008 16:00:04
   
?? ibiutza
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 130
hai mai la mine ca te foc admin pe forumul mau sau iti fac si tie unul dar sa ma lasi sa intru ei eu la tine

19-07-2008 16:10:19
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

NJD a scris:

M-a dezamagesti doamna C. Cei ce scriu sub Ciudy, Paul, Pan, lista nu-i scurta, ma dezamagesc deasemenea. Nu va inteleg. De ce cu asa usurinta va varsati veninul. Nu inteleg dece asa usor dati cutite-n inima. De ce raniti asa usor si va expuneti inima la fel. Nu conteaza ca e virtual, chiar un nick anonim ca al meu, cand citesti ceva ce iti este adresat are aproape acelasi impact ca si cum cineva iti spune in fata, tot acelasi impact are si si cele ce scriti.. O postare te poate face cand citesti ceva vesel, sa te strici de ras, sa razi cu lacrimi. Asemeneal cand citesti lucruri intentionate sa raneasca, nu exclus sa produca lacrimi cateodata. Nu va inteleg. Ce viata aveti? Ce probleme? Ce inima? Ce educatie ? De ce sinteti asa rai?

Am fost asa de fericit sa vad topicul Doom 2012 mergand asa bine, educatriv, in fantezie, in gluma, un topic vesel, fericit. Am observat ceva umbe dure la inceput vinind de la Aly, care m-au iritat putin si in riposta, a cazut capra pe Pan. Poate si eu sint iute la manie ca si voi, acelasi singe, poate si eu sint dur (si cred ca sint mult mai dur/rece decat voi in viata reala) dar nu intentionez sa-mi vars veninul pe cineva din forum/chat. Nu vreau sa ranesc o fiinta chiar necunoscuta dar pentru care simt doar "emphathy".
Nu va inteleg.
Gandesc si scriu in durere, si mai trebuie sa traduc si romaneste, deci scuzati greselile ortografice.
Nu e necesar sa rasundeti la aceasta postare, care este numai un indemn sa ganditi inainte sa scriti si inainte sa vorbiti in minie, ca;

Nu va inteleg De Ce ?.


Complexe,frustratii...alea alea,sunt sigur ca stiai raspunsul :)

daca nu se simt ei bine ,de ce sa-i lase pa altii?chestia cu capra vecinului e problema NATIONALA :D :D
nu pot iesi in evidentza decat injosind pe altii ;)


21-07-2008 04:10:20
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 114
Azi m-am distrat teribil cu ciudatul, dar mai ales cu Xtremul. De una singura, deh nu pot da simul;tane.Sper ca daca o sa apara si PAN si NJD poate discutiile vor lua alta turnura, pentru ca sper ca macar ei s afie mai obiectivi si sa nu vorbeasca doar de dragul de a vorbi.Stomboli ma intriga, am impresia ca il cunosc.Imi pare rau de Ibiutza, desi nu sufer scursurile, sper ca face ce face doar ca sa traiasca.As a ca baieti, luati-o la agentie, spalati-o imbracati-o ca fata are potential.

21-07-2008 19:31:52
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 114
tasha, Unika, sinteti fete faine, nu stiu ce cautati prin prejama unora de aici.Mi-a placut de tasha cum i-a taiat-o la NJD :

Fetele mele isi gasesc singure ce le trebuie.. :)) Bine asa Tasha.

Unika, arati tare bine in poza respectiva, dar ai grija , balele dragonului sint veninoase.


21-07-2008 19:34:10
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 114
Ceilalti sa ma scuze ca nu le-am pomenit numele, dar ii confund cu umbra unora de aici.As dori sa vad multa atitundine si mai putin pupincurism chiar daca asta este un sport national.

Ultima modificare facuta de Pall Mall (21-07-2008 19:37:12)


21-07-2008 19:35:59
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ce faci bre ?....incurcashi butoaniliiii ai obosit shi nu mai potzi tzine pasul ? :D ....o bagi de volta shi crezi ca pune totzi botu la fofarla.....eshti chiar nashpa !
Nada din asta baga la crapi ca aia face hap shi-o-mbuca ....la rechini trebe momeala mare neaparat insangerata da-te-n sange de aici ! :):):)

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (21-07-2008 19:59:15)


21-07-2008 19:58:49
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Te-am ranit ?.....pune naibii un garou, ca ai o turma de rechini dupe matali ! :D

21-07-2008 20:00:44
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 114
Tu faci ore suplimentare.

21-07-2008 21:03:12
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Datoria bre datoria ....fara mine ceasurile voastre n-ar mai face tic-tac, tic-tac

21-07-2008 23:41:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Pall Mall a scris:

tasha, Unika, sinteti fete faine, nu stiu ce cautati prin prejama unora de aici.Mi-a placut de tasha cum i-a taiat-o la NJD :

Fetele mele isi gasesc singure ce le trebuie.. :)) Bine asa Tasha.

Unika, arati tare bine in poza respectiva, dar ai grija , balele dragonului sint veninoase.

Multumesc pentru apreciere...as vrea sa-ti vad si eu chipul...sa-mi dau cu parerea...se poate?=)


22-07-2008 08:01:09
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28
N-are sens, mai am citeva zile si dispar, in concediu.

22-07-2008 13:06:41
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28

CIUDATUL SA a scris:

Datoria bre datoria ....fara mine ceasurile voastre n-ar mai face tic-tac, tic-tac


Uite explica-mi te rog de ce ceasul meu nu face tic-tac. Inseamna ca tu esti vinovat de treaba asta.Ceasornicarule !


22-07-2008 13:11:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
SUNT CEASORNICARUL CEASULUI NUMIT VIATZA .....tot ce te sfatuiesc e sa-tzi faci un control urgent la mamele, vezi ca la cea din dreapta daca palpezi atent ai sa gaseshti 3 noduli      :)

22-07-2008 13:29:15
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28
Ar fi cazul sa te tratezi si sa iubesti lumea. ? de obicei ce doresti altuia primesti inzecit inapoi.iti doresc tot binele din lume.Doreste-mi  tot ce vrei sa ai.

22-07-2008 13:39:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Fii fara grija .....sa dormi linishtita, subconshtientul tau lucreaza ! :D

22-07-2008 13:46:03
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28
NU Dormn, vegehz inca la ce ti-ai dorit sa patesti, nu imi dau seama cum iti doresti sa fii schip si bolnav, Acum realizez ca esti de-a dreptul masochist.
Relaxeaza-te la virsta ta ligamentele isi revin mai greu iar nodulii de care vorbesti cred ca ar trebi sa ii tratezi naturist fara sa fie nevoie sa mergi la operatie.
Take care Doamna ciudat, tine-te tare, chiar impotriveste-te la ce ti-am zis. Sau zimbeste , dra tinindu-te incordat.


22-07-2008 14:00:02
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28
Ca sa ma intelegi bine subliniez un aspect pe care tu crezindu-te mare si tare pe aici si in viata ta de tot rahatul, ca tot ceea ce patimesti si vei patimii de acum in colo este datorita gindirii tale si nu a altora.
Omul isi are singur in grija soarta. Asa si tu.Stringe venin in jurul tau, iar intr-o zi te vvei ineca in propiul venin.


22-07-2008 14:03:28
   
?? CIUDATUL 5A
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 28

CIUDATUL SA a scris:

Fii fara grija .....sa dormi linishtita, subconshtientul tau lucreaza ! :D


In liniste si somn am   deviat aceasta lucrare undeva in neant .

Daca cumva  mai apoi se va intoarce ca o cometa sa zdrobeasca pe cel ce a initiat-o asta nu o sa mai fie vina mea.Cind tragi o torpila asuma-ti responsabilitatea daca iti  explodeaza in lansator.

Ultima modificare facuta de CIUDATUL 5A (22-07-2008 14:09:04)


22-07-2008 14:08:42
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32
Daca iti aduci aminte in caz ca ai citit TOT ce am scris vei obeserva o postare cu urmatorul QUOTE :


cLitoriDIA a scris:

Pentru zambetul cu care am fost primita
Pentru ca am fost acceptata.
Pentru ca am avut cu cine dialoga.
Pentru ca am zambit si ne-am incruntat impreuna.
Pentru tot ce am impartit in cele cateva zile petrecute alaturi de voi toti.
  Din acest moment , activitatea mea aici a incetat si ma voi limita la a citi cata vreme exista si vor exista subiecte  si postari de genul

- "daca dau tigara cu ochii inchisi la o fata inseamna ca imi e rusine? "
- "Cum e posibil sa dai o tigara cu 19.000 lei? "
- "fenei trecute de 35 ani cu chef de bani!!! "

si postari de genul

"daca va place bani hai sa vb aici.......
<<<<< Vreiti multa bani? >>>>>"
"daca dau tigara cu ochii inchisi la o fata inseamna ca imi e rusine? "
"Tu daca tot esti lesby ce sloboz cauti la mine pe forum?"

  Ma consider o minte destul de deschisa, pot accepta si intelege suficient, nu sustin ca am crescut la pension sau la manastire insa m-am lovit de suficiente ori pana acum , atat in viata reala cat si in cea virtuala, de acest gen de speciemne cat sa stiu suficient de clar ca atunci cand te bagi in troaca te mananca porcii. Prefer sa ma tin deoparte.
Va multumesc tuturor.



Ai inteles acum ca nu plec in concediu ?


22-07-2008 15:22:54
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32

andreeas74 a scris:

plec in concediu! asa ceva...nu se mai poate ! :x :x:x


22-07-2008 15:25:47
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32

fun-funny a scris:

concediu


22-07-2008 15:26:45
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32

costelino1 a scris:

eu cred ca nu mai exista administrator
am ajuns sa vorbim cu fantome nu poate reactualiza nimeni aceste subiecte pentru a atrage mai multi membri


22-07-2008 15:27:48
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32

coridone a scris:

am ajuns subiect de discutie pe forum. sunt siur ca si altii au mai dedublat. promit sa nu mai intru decat atunci cand o sa am contul meu. pana atunci iertari si scuze! apropo: da si nu, mai am sanse sa postez vreodata pe forum cu profilul meu?  :(  daca nu atunci va spun adio... daca da atunci va asigur ca o sa ma iubiti asa de mult ca o sa ma rugati sa nu plec in concediu in zone fara acoperire net.pa!  :(


22-07-2008 15:31:08
   
?? Madeira
Cont Sters

Inregistat: 22-07-2008
Mesaje: 32

romi a scris:

Inca putin, putin, ........concediu.....SOSIM!!!!
La mare, La munte...Soare, Nisip, Apa, Aer....Liniste.... 
Fara calculator, fara telefon, doar LINISTEEEEEEEEEEEEEEEE


22-07-2008 15:32:35
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la