Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Canibalism.    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

Carol38 a scris:

]

Dorinta de a supravetui te tine in viata,in rest gasesti ceea ce ai nevoie in locul unde te aflii,cit despre truse si alea ,mai oameni buni si aia de le fabrica trebuie sa traiasca pe spinarea prostilor de le cumpara...o mica povestioara marinareasca...3 tuvalezi au plecat sa pescuiasca ,marea sa montat si au esuat pe un atol...au fost recuperati de o nava comerciala dupa 6 luni doi erau bine mersi al 3-lea murise si spuneau ei l-au lasat la balta ca sa nu infesteze locul...stiut fiind ca sint niste consumatori obisnuiti de carne cruda(maninca cu placere peste crud,viu)este lesne de inchipuit cum a murit si ce s-a intimplat cu al 3-lea....oare ce se faceau ei fara trusele de survival???????


02-08-2008 22:04:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Canibalismul a existat din cele mai vechi timpuri pana in zilele noastre.
Cu toate ca antropofagia ( canibalismul) are multiple cauze de la cele de natura patologica pana la fenomene rituale sau chiar magie, principalul motiv pentru care oamenii se mananca intre ei este foametea .


03-08-2008 13:19:43
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Nenica, pan'  la coada cel mai important e sa supravietuiesti si daca asta implica canibalismul, ma-ntorc si fac aceiasi afirmatie.

03-08-2008 14:04:34
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Un somer din capitala Germaniei se afla de doua zile in fata unui complet de judecata din Berlin, fiind acuzat de crima si canibalism. Ralf M., in varsta de 41 de ani, zugrav de meserie, si-a ucis partenerul, un profesor de muzica in varsta de 33 de ani, chiar in timpul unei partide de sex. Victima a fost injunghiata cu o surubelnita iar apoi dezaxatul a inceput sa "transeze" cadavrul prietenului sau. Organul sexual al acestuia a fost gasit in frigider, pus la baituit, iar capul, bratele si picioarele au fost sectionate de torsul golit de majoritatea organelor interne, puse la pastrat tot in frigider, relateaza tabloidul "Bild".

04-08-2008 00:38:25
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Doi barbati, doua femei si un copil au nimerit, dupa o naufragiare, pe o insula pustie si cu foarte putina vegetatie, respectiv, fauna. Dupa trei zile de infometare, s-a hotarat ca cei cinci supravietuitori sa-l manance pe cel mai mare supravietuitor dintre ei. Acesta a fost o femeie.
Peste o luna de zile, cat le-a ajuns "mancarea", au fost salvati(de un vapor) si dusi la civilizatie.


04-08-2008 00:41:44
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
In urma cu aprox trei luni am fost mutat intr-o alta locatie,cu alte maimute unde,am auzit fel de fel de povesti cu canibali(ai mei de aici se numesc ei intre ei asa cand sunt suparati tare)Ajuns inapoi in locatia mea,am povestit astora de aici ce am auzit ,de ca omul sa am si eu ceva de vorbit cu ei.
  Unul din ei mi-a zis povestera lui traita de el(mai tarziu ceilalti mi-au spus ca ar fi adevarat).Intr-o zi el si doi prieteni au plecat din satul lor in altul la cateva zile de mers pe jos.Pe drum au dat peste ei canibalii,care nu erau obisnuiti in locurile in care erau ei atunci,in bataia ce s-a incins atunci,singurul ce a supravietuit din ei trei a fost el,cati a omorat nu stie,cert e ca salbaticii l-au pus sa aleaga intre a fi mancat sau sa faca parte din tribul lor.a ales viata binenteles,si i-au dat trei neveste cu care a avut o grmada de puradei.A facut chiolhane mancand carne de om si bant cine stie ce sucuri de matraguna,dar dupa 5 ani a plecat reusind sa ajunga inapoi in sat,putea s-o faca mai de mult dar la varsta aia femeile ce i le-au dat erau mult mai frumoase ca cele din satul lui.
   Partea curioasa e ca la cat e el de goriloi,ce ii iese din maini putini albi sunt in stare sa faca,e patiser si nu are scoala de patiser,nici pregatire pt trupele speciale nu are,dar poate supravietui in jungla doar cu maceta,are instinctul salbatic de a supravietui,si totusi e bland ca altfel nu ar putea face minunatiile ce-i ies din maini.
   Acum are 47 de ani nevasta de 29,trei copii si vrea sa-i mai faca ca,,e in natura firii atata timp cat poate naste si el e in putere,,
   Pe zi ce trece aflu tot mai multe si nu-mi vine sa cred ochilor si urechilor,dar asta e viata cat traiesti inveti,sau nu....

Ultima modificare facuta de marin67 (05-08-2008 02:49:48)


05-08-2008 02:43:34
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Povestea mea cu tuvalezii se referea la supravetuire si se dorea totodata un fel de exemplu de a supravetui in conditii extreme,nicidecum canibalism care in locurile civilizate are denumire de boala,nu asi vrea sa dezvolt acest subiect si nu stiu daca as face asa ceva(inca nu am ajuns in situatia de a minca pe cineva ca sa traiesc),deci repet era vorba doar de conditii vitrege si de faptul ca poti supravetui fara acele truse care de multe ori nu ai timp sa le ei cu tine sau sa le pastrezi.....cam atit am avut de spus pe chestia asta

05-08-2008 13:25:56
   
Pagini: 1    
Mergeti la