Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / divorturi.......cauze......sit-uri!    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2008
Mesaje: 12
oare administratorii acestui site sau acelor sute de site-uri,sau intrebat cate famili sau destramat?au facut o medie a cati sau casatorit dupa urma acestui site si a celor care sau despartit?eu,le dau un sfat :sa faca un sondaj,cat bine a facut,cat rau a facut!eu,personal am pierdut de pe urma acestui site....14 ani a fost ok!dar,cand fosta sotie a gasit acest site...totul sa terminat!oricum,tin sa le multumesc,intre ghilimele,celor care au reusit sai deschida ochii ,intre ghilimele,sotiei mele foste,ca sa divorteze!libertatea nu este ca sa ne batem joc,uni de alti sau sa intelegem,fiecare ce vrem!parerea mea e ca daca ai probleme in familie,nu le discuti cu,de ex.dm.alin-silviu din galati!ci vorbesti cu partenerul de langa tine!din pacate ,in romania,bunul simt sau civilizatia nu exista...fiecare face cel taie capul!nu vreau sa zic ,ca sant fara greseala,nimeni nu e perfect sau ideal dar totul se rezolva in casa,nu spunand cum fac eu sex unuia care nici nu ma cunoaste!e mare pacat ca se distrug familii,raman copii marcati pe viata!sant multe de spus,dar ,un sfat le dau ,tuturor,indiferent de sex,uitati va bine,ganditiva bine inainte de a face ceva!nu va pripiti!imi cer scuze ca am putut scrie aceste randuri,sant trist,suparat...mi am pierdut familia!va multumesc!

07-08-2008 02:17:28
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Trist dar foarte adevarat .......acesta este rezultatul substituirii REALULUI cu VIRTUALUL !
Am trecut printr-un divortz ( din alte motive) shi shtiu cat este de greu ! Acum am o familie frumoasa , am cu mine copilul shi sunt aici doar pentru distractzie nu pentru a cauta sau a cultiva relatzii cu conotatzie sexuala .
Fara sa vreau a te contrazice totusi citeshte cu atentzie ce scriu mai jos :

  -VINA PENTRU CE TZI S-A INTAMPLAT NU ESTE A ADMIN-ului SAU A SITE-ului, ESTE DOAR A FOSTEI TALE SOTZII !
  -SA NU IERTZI ORICAT DE DUREROS O SA FIE (CINE TRADEAZA O DATA, TRADEAZA SHI A DOUA OARA !)
  -BATE-TE CA O FIARA CA SA-TZI CASHTIGI COPII !!!!

Binentzeles ca imediat pe aici o sa inceapa sa posteze tot felul de pseudo-filozoafe care or sa afirme ca de fapt este vina ta , shi ca femeia a plecat din cauza ta deoarece nu i-ai oferit ce dorea .....bla, bla , bla  VA TRAG MUJE ANTICIPAT  TARFELOR !

Deci repet :

VINA O POARTA DOAR SOTZIA TA !!!!!!!

Bleahhhhhh, nashpa postare pentru cafeaua de dimineatza ....mortzii ei de viatza !

Ultima modificare facuta de ciudatul sa (07-08-2008 10:09:13)


07-08-2008 10:08:26
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Ai murit si n-ai simtit,cam asa vad eu problema iar acuma cauti vinovati,omul lui D-zeu cind faci o alegere in viata compari ceea ce ai cu ceea ce schimbi,acuma eu nu pot spune ce fel de om esti tu,dar in momentul cind fosta a sters cu buretele 14 ani de bune si rele ...valoarea ei este scazuta rau de tot,crede asta si nu mai cerceta,tie iti pare rau ca ai pierdut-o ,ei bine felicitate ca s-a dus ,tineai dusmanul linga tine pe banii si protectia oferita de tine si .....si ea cum a platit ,si iti mai pare rau???,mai baiete lasa sa se duca cite zile o avea...duca-se

07-08-2008 10:44:15
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Carole pazea ca tzi-ai ridicat tot neamul telenovelistelor in cap prin postarea ta ! ....hihihi :D

07-08-2008 11:03:07
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Chiar nu-i bai,si oricind pot sa-mi sustin afirmatiile in limita logicului,telenuvelistele,ei bine,eu cred ca sint necesare daca nu chiar bune in societate,uite sa admitem ca o data devenim faliti(la firfirei ma refeream),nu poti suci capul unei femei normale pentru ca aia are niste principii si pretentii pe cind fatucile astea mentin sanatatea masculilor din anumite considerente...si ceea cei mai important fara bani(eu sint un zgircit patentat),adica bla,bla ii sucesti capul si apoi i-o pui la buca...ei, nu-i frumoasa viata?....eu totusi cred ca o sa-si tina gura ca sa nu se recunoasca implicit telenuveliste,pui pariu

07-08-2008 11:27:35
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
E foarte adevarat ca lumea asta virtuala poate zapacii pe orine nu stie sa faca diferenta intre virtual si real...dar sa-i asumati intreaga VINA numai ei mi se pare aberat...sigur a avut o parte de vina si EL ca altfel nu-si lua femeia lumea-n cap asa de aiurea....Acum ca unele pleaca cu altii de prea bine sau ca sint neglijate si uneori chiar maltratate e o alta poveste si ar insemna sa intram intr-o adevarata polemica pe subiectul asta...da sa nu uitam insa ca intr-o casnicie nu esti "sclavul" nimanui..esti propriul tau stapan si suporti consecintele hotararilor pe care le ei..bune,rele...si decat o casnicie de "ochii lumii" mai bine fiecare pe drumul lui...

P.S..Ciudatule eu zic sa-ti pastrezi apelativele astea jignitoare pentru tine...ca nu toate femeile sint tarfe(cum spunea Napoleon) mai sint si barbati mai "tarfe" ca femeile!

Ete ca nu mi-am tinut gura..si nici nu-s telenovista...da ma deranjeaza barbatii care cred ca ei sint buricul pamantului..si ce au ei acasa e sfant iar restul la bunul lor plac...asa ca sa arunce cu piatra...cel fara de pata!

Ultima modificare facuta de unikaa (07-08-2008 11:42:29)


07-08-2008 11:37:21
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Buna ziua UNIKA

07-08-2008 11:42:56
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
NU PUN PARIU, deoarece nu obishnuiesc sa fac pariuri pierzatoare ......hihihi.
...... deja se aude zgomot de barfe, mess-urile au luat foc shi tzi se pregateshte un atac masiv frontal la barbatzie, inclusiv etichetarea de MISOGIN (AI SA DEVII PRIMUL MARINAR MISOGIN DE PE TERRA ! )
 
SA NU-MI SPUI CA NU TE-AM ANUNTZAT !

:D:D:D

PS Al dracu de ma pot io abtzine sa nu pun nishte kerosen pe focul mocnit , ia de luatzi o imbarligatura :

VAI, VAI , VAI CAROLE CAT DE RAU ESHTI !!!! ADICALEA MATALI ZICI CA TELENOVELISTELE E FEMEI DIN ALEA CARE CAND LE VEZI, FACI TZAC , CAND LE -O TRAGI, FACI PAC SHI CAND LE DAI UN SHUT IN CUR CA SA SCAPI DE ELE, FACI POC ?....MISOGINULE CE ESHTI, SE VEDE CA ESHTI UN INSENSIBILOS SHI UN MARINAR !

Evileeeeeee fir-ar coarnele tale in priza , vino ma repede incoa shi baga-tzi un pic coada !

:D:D:D

Ultima modificare facuta de ciudatul sa (07-08-2008 11:46:33)


07-08-2008 11:45:05
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Buna sa fie Carole...si la mine si la tine..si la toata lumea! :)))))

07-08-2008 11:47:07
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Hihihi ia pumpicioi shi stai linishtita ca trajeam in alte derectzii ...cat despre existentza barbatzilor tarfe : AM CONTESTAT IO ASHA CEVA ? :D
Hihihi : IO-S CEL FAR' DE PATA !
:D:D:D
unikaa a scris:

E foarte adevarat ca lumea asta virtuala poate zapacii pe orine nu stie sa faca diferenta intre virtual si real...dar sa-i asumati intreaga VINA numai ei mi se pare aberat...sigur a avut o parte de vina si EL ca altfel nu-si lua femeia lumea-n cap asa de aiurea....Acum ca unele pleaca cu altii de prea bine sau ca sint neglijate si uneori chiar maltratate e o alta poveste si ar insemna sa intram intr-o adevarata polemica pe subiectul asta...da sa nu uitam insa ca intr-o casnicie nu esti "sclavul" nimanui..esti propriul tau stapan si suporti consecintele hotararilor pe care le ei..bune,rele...si decat o casnicie de "ochii lumii" mai bine fiecare pe drumul lui...

P.S..Ciudatule eu zic sa-ti pastrezi apelativele astea jignitoare pentru tine...ca nu toate femeile sint tarfe(cum spunea Napoleon) mai sint si barbati mai "tarfe" ca femeile!

Ete ca nu mi-am tinut gura..si nici nu-s telenovista...da ma deranjeaza barbatii care cred ca ei sint buricul pamantului..si ce au ei acasa e sfant iar restul la bunul lor plac...asa ca sa arunce cu piatra...cel fara de pata!


07-08-2008 11:51:06
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Shi mie ? ;) ...sau te pomeni ca te-oi fi bosumflatara ! :)
unikaa a scris:

Buna sa fie Carole...si la mine si la tine..si la toata lumea! :)))))


07-08-2008 11:51:56
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

unikaa a scris:

E foarte adevarat ca lumea asta virtuala poate zapacii pe orine nu stie sa faca diferenta intre virtual si real...dar sa-i asumati intreaga VINA numai ei mi se pare aberat...sigur a avut o parte de vina si EL ca altfel nu-si lua femeia lumea-n cap asa de aiurea....Acum ca unele pleaca cu altii de prea bine sau ca sint neglijate si uneori chiar maltratate e o alta poveste si ar insemna sa intram intr-o adevarata polemica pe subiectul asta...da sa nu uitam insa ca intr-o casnicie nu esti "sclavul" nimanui..esti propriul tau stapan si suporti consecintele hotararilor pe care le ei..bune,rele...si decat o casnicie de "ochii lumii" mai bine fiecare pe drumul lui...

P.S..Ciudatule eu zic sa-ti pastrezi apelativele astea jignitoare pentru tine...ca nu toate femeile sint tarfe(cum spunea Napoleon) mai sint si barbati mai "tarfe" ca femeile!

Ete ca nu mi-am tinut gura..si nici nu-s telenovista...da ma deranjeaza barbatii care cred ca ei sint buricul pamantului..si ce au ei acasa e sfant iar restul la bunul lor plac...asa ca sa arunce cu piatra...cel fara de pata!


Dalmatienilor ce sunteti ! vedea-v-as palton in garderobu' lu' Cruella !
Cyudatule , ia las-o mai moale cu m.u.i.a care-o dai la toate ca inca nu-i 2012 si n-am trecut prin Cenura F.Utonica...insamanatarea orala mai are de-asteptat...

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 11:52:24)


07-08-2008 11:51:59
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Pe un site de soferi doamnele(soferitele,cel putin asa credeau ele)au intitulat barbatii porci misogini la colt de strada....cam lunga formularea dupa gusturile mele,asa ca fiind un insensibil la astfel de apelative ....

07-08-2008 11:54:13
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Ete ce sa spun, a aparut coana preoteasa nervoasa, cu capsa pusa, cu parul in mana shi poc direct in capul meu ! .....adicalea MIEEEEEE care-s mort dupa ea , MIEEEEEE care-s leshinat dupa ea , MIEEEEEEE care o slavesc ca pe cea mai sublima divinatate !
DA DI SHI BRE ?

hihihi


07-08-2008 11:55:18
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Nu este vorba de m.u.i.e. ci de MUJE ! ....este cu totul altceva...TOTAL DIFERIT ! ....tu-tzi motzul din varful capului ! hihihi
titmouse a scris:


unikaa a scris:

E foarte adevarat ca lumea asta virtuala poate zapacii pe orine nu stie sa faca diferenta intre virtual si real...dar sa-i asumati intreaga VINA numai ei mi se pare aberat...sigur a avut o parte de vina si EL ca altfel nu-si lua femeia lumea-n cap asa de aiurea....Acum ca unele pleaca cu altii de prea bine sau ca sint neglijate si uneori chiar maltratate e o alta poveste si ar insemna sa intram intr-o adevarata polemica pe subiectul asta...da sa nu uitam insa ca intr-o casnicie nu esti "sclavul" nimanui..esti propriul tau stapan si suporti consecintele hotararilor pe care le ei..bune,rele...si decat o casnicie de "ochii lumii" mai bine fiecare pe drumul lui...

P.S..Ciudatule eu zic sa-ti pastrezi apelativele astea jignitoare pentru tine...ca nu toate femeile sint tarfe(cum spunea Napoleon) mai sint si barbati mai "tarfe" ca femeile!

Ete ca nu mi-am tinut gura..si nici nu-s telenovista...da ma deranjeaza barbatii care cred ca ei sint buricul pamantului..si ce au ei acasa e sfant iar restul la bunul lor plac...asa ca sa arunce cu piatra...cel fara de pata!


Dalmatienilor ce sunteti ! vedea-v-as palton in garderobu' lu' Cruella !
Cyudatule , ia las-o mai moale cu m.u.i.a care-o dai la toate ca inca nu-i 2012 si n-am trecut prin Cenura F.Utonica...insamanatarea orala mai are de-asteptat...


Ultima modificare facuta de ciudatul sa (07-08-2008 12:02:02)


07-08-2008 11:57:55
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

ciudatulsa a scris:

Ete ce sa spun, a aparut coana preoteasa nervoasa, cu capsa pusa, cu parul in mana shi poc direct in capul meu ! .....adicalea MIEEEEEE care-s mort dupa ea , MIEEEEEE care-s leshinat dupa ea , MIEEEEEEE care o slavesc ca pe cea mai sublima divinatate !
DA DI SHI BRE ?


Ete asa stau in capul tau:



Ultima modificare facuta de unikaa (07-08-2008 12:11:14)


07-08-2008 12:09:02
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Trist dar foarte adevarat .......acesta este rezultatul substituirii REALULUI cu VIRTUALUL !
Am trecut printr-un divortz ( din alte motive) shi shtiu cat este de greu ! Acum am o familie frumoasa , am cu mine copilul shi sunt aici doar pentru distractzie nu pentru a cauta sau a cultiva relatzii cu conotatzie sexuala .
Fara sa vreau a te contrazice totusi citeshte cu atentzie ce scriu mai jos :

  -VINA PENTRU CE TZI S-A INTAMPLAT NU ESTE A ADMIN-ului SAU A SITE-ului, ESTE DOAR A FOSTEI TALE SOTZII !
  -SA NU IERTZI ORICAT DE DUREROS O SA FIE (CINE TRADEAZA O DATA, TRADEAZA SHI A DOUA OARA !)
  -BATE-TE CA O FIARA CA SA-TZI CASHTIGI COPII !!!!

Binentzeles ca imediat pe aici o sa inceapa sa posteze tot felul de pseudo-filozoafe care or sa afirme ca de fapt este vina ta , shi ca femeia a plecat din cauza ta deoarece nu i-ai oferit ce dorea .....bla, bla , bla  VA TRAG MUJE ANTICIPAT  TARFELOR !

Deci repet :

VINA O POARTA DOAR SOTZIA TA !!!!!!!

Bleahhhhhh, nashpa postare pentru cafeaua de dimineatza ....mortzii ei de viatza !


Din pacate , in cazul lui Vasy44 este vorba de "fatarnicia tipic feminina" a unei femei care invoca un anume motiv pentru a se desparti de sot ( in cazul lui site-ul 3x) si de fapt motivul pentru care ea a dorit sa se separe de el a fost cu totul altul...posibil un alt barbat ; ce sa-i faci , probabil n-a gasit alt motiv pentru ca pur si simplu Vasy44 a fost un sot bun si devotat si nu i-a oferit un altul care s-o scoata din incurcatura .
Nimeni nu-i vinovat in asemenea situatie dar...procedeul este cu adevarat urat SI TIPIC FEMEILOR . Stii , o femeie cu bun simt care tine la familia ei si gaseste pe un site de matrimoniale un profil de-al sotului are cu totul alta reactie : se intreaba in prmul rand CE ANUME ESTE GRESIT IN RELATIA LOR si l-a determinat pe el sa intre pe un asemenea site...ma rog , e clar ca ceva nu functioneaza cum ar trebui...
Barbatii , orice s-ar spune , sunt uneori ingrozitor de naivi ; uite , nu mai departe de acest Vasy44...el chiar CREDE cu adevarat ca motivul pentru care l-a parasit sotia este faptul ca l-a gasit aici pe-un site de matrimoniale.... Aiurea , femeia asta nu l-a iubit pur si simplu si s-a folosit de primul motiv pe care i l-a dat ca sa se descotoroseasca de el ; pacat ..
Acuma...Cyudatule , nu-i mai putin adevarat ca si masculii au pacatele si neajunsurile lor...nenumarate....

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 12:17:45)


07-08-2008 12:12:11
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Nu este vorba de m.u.i.e. ci de MUJE ! ....este cu totul altceva...TOTAL DIFERIT ! ....tu-tzi motzul din varful capului ! hihihi
titmouse a scris:


unikaa a scris:

E foarte adevarat ca lumea asta virtuala poate zapacii pe orine nu stie sa faca diferenta intre virtual si real...dar sa-i asumati intreaga VINA numai ei mi se pare aberat...sigur a avut o parte de vina si EL ca altfel nu-si lua femeia lumea-n cap asa de aiurea....Acum ca unele pleaca cu altii de prea bine sau ca sint neglijate si uneori chiar maltratate e o alta poveste si ar insemna sa intram intr-o adevarata polemica pe subiectul asta...da sa nu uitam insa ca intr-o casnicie nu esti "sclavul" nimanui..esti propriul tau stapan si suporti consecintele hotararilor pe care le ei..bune,rele...si decat o casnicie de "ochii lumii" mai bine fiecare pe drumul lui...

P.S..Ciudatule eu zic sa-ti pastrezi apelativele astea jignitoare pentru tine...ca nu toate femeile sint tarfe(cum spunea Napoleon) mai sint si barbati mai "tarfe" ca femeile!

Ete ca nu mi-am tinut gura..si nici nu-s telenovista...da ma deranjeaza barbatii care cred ca ei sint buricul pamantului..si ce au ei acasa e sfant iar restul la bunul lor plac...asa ca sa arunce cu piatra...cel fara de pata!
\

Dalmatienilor ce sunteti ! vedea-v-as palton in garderobu' lu' Cruella !
Cyudatule , ia las-o mai moale cu m.u.i.a care-o dai la toate ca inca nu-i 2012 si n-am trecut prin Cenura F.Utonica...insamanatarea orala mai are de-asteptat...

Este cu totul altceva...TOTAL DIFERIT ?
Ma rog...da' eu mai sper..

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 12:16:13)


07-08-2008 12:15:16
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Trist dar foarte adevarat .......acesta este rezultatul substituirii REALULUI cu VIRTUALUL !
Am trecut printr-un divortz ( din alte motive) shi shtiu cat este de greu ! Acum am o familie frumoasa , am cu mine copilul shi sunt aici doar pentru distractzie nu pentru a cauta sau a cultiva relatzii cu conotatzie sexuala .
Fara sa vreau a te contrazice totusi citeshte cu atentzie ce scriu mai jos :

  -VINA PENTRU CE TZI S-A INTAMPLAT NU ESTE A ADMIN-ului SAU A SITE-ului, ESTE DOAR A FOSTEI TALE SOTZII !
  -SA NU IERTZI ORICAT DE DUREROS O SA FIE (CINE TRADEAZA O DATA, TRADEAZA SHI A DOUA OARA !)
  -BATE-TE CA O FIARA CA SA-TZI CASHTIGI COPII !!!!

Binentzeles ca imediat pe aici o sa inceapa sa posteze tot felul de pseudo-filozoafe care or sa afirme ca de fapt este vina ta , shi ca femeia a plecat din cauza ta deoarece nu i-ai oferit ce dorea .....bla, bla , bla  VA TRAG MUJE ANTICIPAT  TARFELOR !

Deci repet :

VINA O POARTA DOAR SOTZIA TA !!!!!!!

Bleahhhhhh, nashpa postare pentru cafeaua de dimineatza ....mortzii ei de viatza !


UN COPIL TREBUIE SA RAMANA LANGA MAMA , Cyudatule ...sa-ti fie clar...cunosc sotii minunate care sunt in acelasi timp mame execrabile si invers...maternitatea nu-i de tip vaginal....indiferent cate-i oferi unui copil , TE AMAGESTI daca-ti inchipui ca poti inlocui cu ceva lipsa mamei in viata lui...afar doar de cazurile extreme de femei total lipsite de sentimente materne si de cele care aleg ele singure sa renunte la copil . Cu tot regretul dar dac-as fi judecator  ar fi foarte rare cazurile in care as incredinta un copil tatalui : daca viata copilului ar fi in pericol din cauza unei boli psihice grave dovedite in cazul mamei , daca mama insasi doreste sa renunte la cresterea si educarea lui , daca mama ester privata de libertate...si cam atat...
N-are importanta ce-i spui unui copil despre mama lui...cand va fi mare va discerne singur si , oricat de multe rele va fi auzit despre ea de-o lungul anilor va regreta ca n-a fost langa el...

DE CE TREBUIE SA SE BATA CA O FIARA PENTRU A-SI CASTIGA COPIII ?
Femeia asta care-a fost cu siguranta o sotie execrabila POATE CA ESTE O MAMA MINUNATA...de unde stii tu ce simte ea pentru copiii ei si ce fel de mama este astfel incat Vasy 44 sa fie nevoie sa se bata ca o fiara ca sa-i castige si sa-i desparta de ea ?Spurc-o cat vrei tu ca femeie ca merita dar nu da tu  sfaturi vis a vis de ea ca "mama" ca n-ai nascut inca...
Aceasta confuzie pe care-o fac toti barbatii cu sperma la creieri ma enerveaza cumplit .Eu "functionez" pe lumea asta ca femeie , ca cetatean al unei tari , ca mama , ca sotie , ca prietena , ca etc. etc , etc , etc . Sa nu incurcam borcanele...

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 12:46:41)


07-08-2008 12:38:13
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Deci inervanto beleshte ochii shi citeshte inca o data ceeea ce am vrut sa transmit prin postarea mea :

1. SUNT NEMERNICI CEI CARE IN LOC SA-SHI VADA DE FAMILIE SUNT PREOCUPATZI DE ALTE "ZONE" !
2. EXISTA JAVRE DE AMBELE GENURI ...SHI FEMEI SHI BARBATZI LA FEL DE SCARBOASE SHI ORDINARE ...PENTRU CA VEZI TU PITZIGOALO UN INDIVID CASATORIT TREBUIE SA-SHI VADA DE CASNICIA LUI ....DACA ARE CHEF DE TREPIDATZII SA SE DUCA IN P.IZDA MAMII LUI SHI SA NU-L MAI INCURCE PE CELALALT !
3. EL, CEL CARE A BAGAT ACEST TOPIC NU TREBUIE SA O IERTE SUB NICI O FORMA ( LA FEL SHI ACELASHI SFAT L-ASHI FI DAT DACA IN LOC DE UN EL ERA O  EA !
4. TERMENUL MUJE ESTE DESTINAT TUTROR JAVRELOR ENUNTZATE LA PUNCTUL DOI !!!!!!!!!!!!!!....NU CELOR CARE DIVORTZATZI, VADUVI SAU NECASATORITZI INCEARCA SA-SHI GASEASCA JUMATATEA PE AICI !.....NU CONCEP CA UN INDIVID CASATORIT TREBUIE SA ARDA ACEST SITE DECAT DACA ARE CHEF DOAR DE GLUME SHI O PRIETENIE VIRTUALA !

Ai intzeles acum ...TU-TZI MOTZUL DIN VARFUL CAPULUI ?

hihihi

Valabil shi pentru coana Mare Preoteasa baga-mi-ashi capul sub patrafirul ei !

hihihi


07-08-2008 12:45:00
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Cat despre unde ramane copilul ....aici tac ca daca incep sa bag la tema asta ma infurii shi devin dement !

COPILUL MEU A RAMAS LA MINE PENTRU CA EU PUTEAM SA-I OFER TOT CE-I MAI BUN PENTRU EL DIN PUNCT DE VEDERE AL AFECTZIUNII AL EDUCATZIEI SHI AL SUPORTULUI MATERIAL PENTRU CA NU DOREAM SA RAMANA LA MINE DOAR PENTRU A PRIMII O PENSIE CARE SA-MI PERMITA A TRAII PE LANGA EL FARA GRIJI ASHA CUM OBISHNUIESC MULTE DIN VIPULESELE DI ZIUA DE ASTAZI ....EX: DOAMNA MUTU ! 

PUNCT !


07-08-2008 12:50:05
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Deci inervanto beleshte ochii shi citeshte inca o data ceeea ce am vrut sa transmit prin postarea mea :

1. SUNT NEMERNICI CEI CARE IN LOC SA-SHI VADA DE FAMILIE SUNT PREOCUPATZI DE ALTE "ZONE" !
2. EXISTA JAVRE DE AMBELE GENURI ...SHI FEMEI SHI BARBATZI LA FEL DE SCARBOASE SHI ORDINARE ...PENTRU CA VEZI TU PITZIGOALO UN INDIVID CASATORIT TREBUIE SA-SHI VADA DE CASNICIA LUI ....DACA ARE CHEF DE TREPIDATZII SA SE DUCA IN P.IZDA MAMII LUI SHI SA NU-L MAI INCURCE PE CELALALT !
3. EL, CEL CARE A BAGAT ACEST TOPIC NU TREBUIE SA O IERTE SUB NICI O FORMA ( LA FEL SHI ACELASHI SFAT L-ASHI FI DAT DACA IN LOC DE UN EL ERA O  EA !
4. TERMENUL MUJE ESTE DESTINAT TUTROR JAVRELOR ENUNTZATE LA PUNCTUL DOI !!!!!!!!!!!!!!....NU CELOR CARE DIVORTZATZI, VADUVI SAU NECASATORITZI INCEARCA SA-SHI GASEASCA JUMATATEA PE AICI !.....NU CONCEP CA UN INDIVID CASATORIT TREBUIE SA ARDA ACEST SITE DECAT DACA ARE CHEF DOAR DE GLUME SHI O PRIETENIE VIRTUALA !

Ai intzeles acum ...TU-TZI MOTZUL DIN VARFUL CAPULUI ?

hihihi

Valabil shi pentru coana Mare Preoteasa baga-mi-ashi capul sub patrafirul ei !

hihihi



pai , Cyudatule , noi fomeile tre' sa mai calcam si pe de-alaturea , ca altfel n-avem termen de comparatie...zi si tu daca nu-i fain cand se intoarce muherea acasa si zice :"Motanel , tot tu esti cel mai bun ! "

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 12:54:11)


07-08-2008 12:51:26
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
TZI-AM ZIS CA ORICE AI FACE SHI CE-AI ZICE TU SHI INCA CATEVA ZAPAUCE DE PE AICI NU AVETZI CUM SA MA INIRVATZI ....CA DEH CHIAR DACA NU VA VINE A CREDE, VIRTUAL  IMI SUNTETZI DRAGI PANARAMILOR !

Nah oftica-te ! :D:D:D


07-08-2008 13:02:17
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Cat despre unde ramane copilul ....aici tac ca daca incep sa bag la tema asta ma infurii shi devin dement !

COPILUL MEU A RAMAS LA MINE PENTRU CA EU PUTEAM SA-I OFER TOT CE-I MAI BUN PENTRU EL DIN PUNCT DE VEDERE AL AFECTZIUNII AL EDUCATZIEI SHI AL SUPORTULUI MATERIAL PENTRU CA NU DOREAM SA RAMANA LA MINE DOAR PENTRU A PRIMII O PENSIE CARE SA-MI PERMITA A TRAII PE LANGA EL FARA GRIJI ASHA CUM OBISHNUIESC MULTE DIN VIPULESELE DI ZIUA DE ASTAZI ....EX: DOAMNA MUTU ! 

PUNCT !

Si eu consider ca ii ofer copilului meu tot ce-i mai bun din punctul de vedere al afectiunii ai al educatiei . Si daca eram eu in locul mamei copilului tau nu-mi luai tu MIE copilul PANA-N CEASUL MORTII MELE ! Mai mult de-atat nu e nimic de pierdut : ori in viata fara copilul meu,ori moarta , totuna .PUNCT . CA DEVIN DEMENTA !!!!!!!!!

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 13:08:10)


07-08-2008 13:04:21
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Da dar de ce nu pui problema ca daca tu erai in locul mamei copilului meu eu, nu -tzi luam copilul ! ....eeeeeeee ?
Ia zii ?...de ce crezi ca io am facut din rautate ce am facut ?


07-08-2008 13:09:51
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Pragmatic privind din punctul de vedere barbatesc nu crezi ca-mi era mai ushor sa dau o pensie oricat de mare ...shi sa nu mai am probleme cu

-nu manac ciorba
- n-am chef sa dorm
-auliu mi-a picat un dinte
-tati vino shi shterge-ma la fund
-tati vreau aia vreau aialalta , bla, bla


07-08-2008 13:13:28
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Shtii ca ma-sa vine sa-l vada doar cand vine sa mai ceara un ban c-a iar a ramas in pana? ....shtii ca nici-o data nu a venit DOAR SA-L VADA ?

07-08-2008 13:15:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Da dar de ce nu pui problema ca daca tu erai in locul mamei copilului meu eu, nu -tzi luam copilul ! ....eeeeeeee ?
Ia zii ?...de ce crezi ca io am facut din rautate ce am facut ?


Nu stiu...habar n-am...ceea ce stiu este ca esti diabolic si faptul ca ai o slabiciune pentru mine ( si pentru Unika si etc.etc.)nu dovedeste ca esti un om bun...ca si macelaru' cel mai crud mai are cate-o slabiciune...


07-08-2008 13:22:20
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Shtii ca ma-sa vine sa-l vada doar cand vine sa mai ceara un ban c-a iar a ramas in pana? ....shtii ca nici-o data nu a venit DOAR SA-L VADA ?



OK. Gata ; iarta-ma...da'...na...asa sar eu de fund in sus cand e vorba de "mame si copii"

Ultima modificare facuta de titmouse (07-08-2008 13:24:46)


07-08-2008 13:23:43
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Eiiiii uite ixact asha sar shi io de shizut in sus cand e vorba de tatzi shi copii ! ;)

07-08-2008 13:34:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

vasy44 a scris:

oare administratorii acestui site sau acelor sute de site-uri,sau intrebat cate famili sau destramat?au facut o medie a cati sau casatorit dupa urma acestui site si a celor care sau despartit?eu,le dau un sfat :sa faca un sondaj,cat bine a facut,cat rau a facut!eu,personal am pierdut de pe urma acestui site....14 ani a fost ok!dar,cand fosta sotie a gasit acest site...totul sa terminat!oricum,tin sa le multumesc,intre ghilimele,celor care au reusit sai deschida ochii ,intre ghilimele,sotiei mele foste,ca sa divorteze!libertatea nu este ca sa ne batem joc,uni de alti sau sa intelegem,fiecare ce vrem!parerea mea e ca daca ai probleme in familie,nu le discuti cu,de ex.dm.alin-silviu din galati!ci vorbesti cu partenerul de langa tine!din pacate ,in romania,bunul simt sau civilizatia nu exista...fiecare face cel taie capul!nu vreau sa zic ,ca sant fara greseala,nimeni nu e perfect sau ideal dar totul se rezolva in casa,nu spunand cum fac eu sex unuia care nici nu ma cunoaste!e mare pacat ca se distrug familii,raman copii marcati pe viata!sant multe de spus,dar ,un sfat le dau ,tuturor,indiferent de sex,uitati va bine,ganditiva bine inainte de a face ceva!nu va pripiti!imi cer scuze ca am putut scrie aceste randuri,sant trist,suparat...mi am pierdut familia!va multumesc!


vasy, eu nu sint telenovelomana, cum pretinde ciudatul, ci beatlesomana inraita si veche, asa ca nu-ti dau sfaturi, nici prisnite virtuale, nici comentarii acide...ia de vezi versurile lui Paul McCartney de acum vreo 35 de ani ale unui cintec sublim, pe care-l cinta solo cu chitara... "Cry for No One":
..................
You want her,
You need her,
And yet you don't believe her when she says her love is dead
You think she needs you
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears cried for no one,
A love that should have lasted years
You stay home,
She goes out,
She says that long ago she knew someone, but now she's gone
She doesn't need him
.......................................


07-08-2008 13:55:01
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ciudatul sa a scris:

Cat despre unde ramane copilul ....aici tac ca daca incep sa bag la tema asta ma infurii shi devin dement !

COPILUL MEU A RAMAS LA MINE PENTRU CA EU PUTEAM SA-I OFER TOT CE-I MAI BUN PENTRU EL DIN PUNCT DE VEDERE AL AFECTZIUNII AL EDUCATZIEI SHI AL SUPORTULUI MATERIAL PENTRU CA NU DOREAM SA RAMANA LA MINE DOAR PENTRU A PRIMII O PENSIE CARE SA-MI PERMITA A TRAII PE LANGA EL FARA GRIJI ASHA CUM OBISHNUIESC MULTE DIN VIPULESELE DI ZIUA DE ASTAZI ....EX: DOAMNA MUTU ! 

PUNCT !


Nu, te contrazic, Sir Ciudy, dar daca esti asa sigur pe oferta ta, de ce exista notiunile de "copil crescut fara tata" si "copil crescut fara mama"?... optim e ca puradelul sa aiba afectiune, ingrijire, educatie si sprijin financiar de la ambii partinti, concomitent... parintele unic nu va ramine decit substitutul celuilalt....
Doar o circumstanta monoparentala e preferabila unei casnicii duse tiris-grapis ca sa aiba copilul parinti: cind relatiile se bazeaza pe ura, violenta... desprinderea e atunci obligatorie, tot in interesul copilului..........


07-08-2008 14:09:15
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Ete ca io nu am spus niciodata ca eshti telenovelomana (asta-i ceva cu telenovele vazute in timp ce mergi cu bicicleta ?), telenovelista sau ceva de genul asta !

NOTA EXPLICATIVA :

TELENOVELISTELE E ALEA CARE CREDE CA VIATZA E O TELENOVELA , NU CELE CE VIZONEAZA SAU LE PLAC ACEST GEN !

Deci doamna mea departe gandul de mine a te incadra la CLASA TELENOVEAUA-I VIATZA MEA !

hihihihi


07-08-2008 14:09:57
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Un copil chiar daca parintele caruia ii este incredintzat se recasatoreshte este un copil agresat psihic ....deoarece el shtie ca are o mama shi un tata...UNICI SHI NEINLOCUIBILI ! ....doar ca iata viatza asta-i pacatoasa shi exista shi tatzi shi mame cretine..indivizi pentru care copilul este doar o arma , este doar un mijloc de a beneficia de unele avantaje ! 
SandieShaw a scris:


ciudatul sa a scris:

Cat despre unde ramane copilul ....aici tac ca daca incep sa bag la tema asta ma infurii shi devin dement !

COPILUL MEU A RAMAS LA MINE PENTRU CA EU PUTEAM SA-I OFER TOT CE-I MAI BUN PENTRU EL DIN PUNCT DE VEDERE AL AFECTZIUNII AL EDUCATZIEI SHI AL SUPORTULUI MATERIAL PENTRU CA NU DOREAM SA RAMANA LA MINE DOAR PENTRU A PRIMII O PENSIE CARE SA-MI PERMITA A TRAII PE LANGA EL FARA GRIJI ASHA CUM OBISHNUIESC MULTE DIN VIPULESELE DI ZIUA DE ASTAZI ....EX: DOAMNA MUTU ! 

PUNCT !


Nu, te contrazic, Sir Ciudy, dar daca esti asa sigur pe oferta ta, de ce exista notiunile de "copil crescut fara tata" si "copil crescut fara mama"?... optim e ca puradelul sa aiba afectiune, ingrijire, educatie si sprijin financiar de la ambii partinti, concomitent... parintele unic nu va ramine decit substitutul celuilalt....
Doar o circumstanta monoparentala e preferabila unei casnicii duse tiris-grapis ca sa aiba copilul parinti: cind relatiile se bazeaza pe ura, violenta... desprinderea e atunci obligatorie, tot in interesul copilului..........


07-08-2008 14:14:09
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Shi inca o data repet : DE CE UNII MATURI DUPA CE SE DESPART UITA CA AU UN COPIL ?......SUNT OAMENI SAU ANIMALE ?

07-08-2008 14:15:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sa-mi moara, pe linga motor, Sigiliul, Zvonul si Bateria Nenumita :D, dar:

Poate fiindca n-am copii (desi am crescut cumva 3 nepoti de la al meu frate, pe care l-a durut in cur de ei, idiotul :x - aici sint total de acord cu Ciudy si TIT, unanimi... doar in directia asta a condamnarii parintilor iresponsabili) si nici n-am vreun gind sa produc inca unul care sa sufere ca prostu'-n lumea asta (deci nici copiat nu pot fi :D:D) ma simt deja pe topicul asta exact ca-n fatza tembelizorului, urmarind (piei, Drace !!! :D) o TELENUVEA, si inca una d-aia "fluviu"... ;)

Nimeni si niciodata n-o sa aiba oricum dreptate 100% in domeniile astea atit de discutabile precum "directia" incredintarii puradeilor, distorsionata evident de varii interese colaterale - de multe ori materiale, dar nu exclusiv.

Ramin in orice caz la opinia ca problematica asta e doar un detaliu din monstruos de gresita ORGANIZARE A LUMII ACTUALE !!!
Social, politic, economic, militar, interpersonal, familial - egal, toate-s strimb alcatuite, da' nashpa rau de tooooooot !!!!

Asa ca poate doar un 2012 cu o reala Mare Schimbare ar putea :rolleyes: (slabe sperantze, totusi) sa inlocuiasca actuala orbire globala TRIBALISTA, CONSUMISTA, EGOISTA si multe alte... iste (inclusiv cu MU inainte de sufixul ISTA !!) :D:D

P.S. Viva la Revolucion !!! :D:D hihihi (tot Cheguevarist am ramas...)
Iar cu finalul asta apoteotic o zbughesc un timp d-acilea, ca balantza prea e inclinata spre virtual deja si mi-am zis, lately:
"Get a REAL life, man !!!" :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-08-2008 15:40:59)


07-08-2008 15:12:27
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
daca-n lumea asta rau alcatuita, nu tu copii, atunci poate te va milosti dumnezeul bunkeristanez cu citiva, post-potopum... papa al lui Confucius avea 70 la procreere... si pe arca lui tata Noe era cred o imperechere masiva, prin toae ungherele...

07-08-2008 15:33:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

daca-n lumea asta rau alcatuita, nu tu copii, atunci poate te va milosti dumnezeul bunkeristanez cu citiva, post-potopum... papa al lui Confucius avea 70 la procreere... si pe arca lui tata Noe era cred o imperechere masiva, prin toae ungherele...

Tema asta, ma chere, am tratat-o deja IN EXTENSO pe citeva pagini ale topicului dedicat... ;)

Ma mai gindesc oricum la varianta insamintzarii ORALE (sau folclorice :D:D, sa zicem) dupa trecerea prin Centura F.utonica :D:D....
(comentata si ea tot acolo - vezi oricum ca nu prea ai activitate in Bunker, s-a putea sa te trezesti demisa din fonctzie...;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-08-2008 15:38:33)


07-08-2008 15:38:13
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Prea Luminate .....s-o corentez un pic ? :D:D:D

07-08-2008 15:42:15
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:


SandieShaw a scris:

daca-n lumea asta rau alcatuita, nu tu copii, atunci poate te va milosti dumnezeul bunkeristanez cu citiva, post-potopum... papa al lui Confucius avea 70 la procreere... si pe arca lui tata Noe era cred o imperechere masiva, prin toae ungherele...

Tema asta, ma chere, am tratat-o deja IN EXTENSO pe citeva pagini ale topicului dedicat... ;)

Ma mai gindesc oricum la varianta insamintzarii ORALE (sau folclorice :D:D, sa zicem) dupa trecerea prin Centura F.utonica :D:D....
(comentata si ea tot acolo - vezi oricum ca nu prea ai activitate in Bunker, s-a putea sa te trezesti demisa din fonctzie...;))


nu ma regasesc intrutotul pe topic, dar ideea unei colectivitati cataclismice imi place... iar functii oricum nu am mai avut de la detasamentul de pionieri, asa ca... nu stiu daca o iau in tragic... punctul meu forte ramine planificarea strategica si monitorizarea, ramine de vazut... asadar...poate ajung in bunkerul vreunui partid... :D:D


07-08-2008 15:50:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
poate ma impiedic de un tub bergmann neimpamintat, nu? :D:D


ciudatul sa a scris:

Prea Luminate .....s-o corentez un pic ? :D:D:D


07-08-2008 15:53:03
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Bleahhhhhhhh bunkerul vreunui partid ?......atat de lamentabil doreshti sa eshuezi ?:(:(:(

07-08-2008 15:55:23
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Hmmmm acum am vazut : TUB BERGMAN NEIMPAMANTAT ?......nunu te cuplez direct la priza !...ca deh ORDINUL SE EXECUTA NU SE DISCUTA ! adica cand da ordin SUPREMUL  e musai de ixicutat enfractorul ! hihihi

07-08-2008 16:02:09
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

ciudatul sa a scris:

Shtii ca ma-sa vine sa-l vada doar cand vine sa mai ceara un ban c-a iar a ramas in pana? ....shtii ca nici-o data nu a venit DOAR SA-L VADA ?

....si ceva ma face sa cred ca-i dai de fiecare data...asta indiferent de ce-o sa-mi citeasca ochii dupa ce vei da de postarea mea....


07-08-2008 16:33:13
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Pai Egoane ce mama dracului sa fac ? TREBUIE sa-i dau, ca vreau nu vreau, a fost, este shi o sa fie mama copilului meu ! ...chiar daca par io diliu sa shtii ca am nishte principii care nu prea mi le calc. Foarte multzi mi-au spus sa nu-i mai dau dar eu fac ce shtiu eu ca-i mai bine pentru copilul meu  ! ( sa nu para grandomanie dar crede-ma ca banii care ii ia de la mine cand apare cu coada intre picioare dupa vreo relatzie eshuata sau alt shut in cur primit de la viatza sunt cu foaaaarte multe zerouuri ...dar asta este ! )

Aaaaa shi ca sa nu fiu mancator de rahat, sa shtii ca totushi echilibru exista in viatza noastra .....am ramas fara panarama shi am gasit o super-fomeie ! ( sau poate o fi aia cu PROST CA SUNT, NOROC AM AVUT ?) 

hihihi ....m-o ashtepta shi pe mine vreo rasplata cand o sa ajung in iad .....ca deh, am ajutat multzi natarai in viatza mea shi rasplata nu le-am cerut !!!!!

Ultima modificare facuta de ciudatul sa (07-08-2008 16:53:33)


07-08-2008 16:50:00
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Incercasem mai inainte sa spun ca daca il ai pe dracu in casa trebuie sa platesti ca sa te lase in pace,ei uite ca Ciudatul imi confirma teoria explicata burenos,doi ,sincer imi face placere sa vad ca este luat altul in tarbaca numai ca odata a fost lupul cel rau care a stricat forumul cu niste mutunachii(bineinteles motivatia actuala este alta,dar totusi scopul...)3sau trei,mai oameni buni,inainte de a face un copil la ce dracu va ginditi daca nu la el,ce conditii ii oferiti si cit sinteti dispusi sa sacrificati pentru binele lui...explicatii si sloganuri ca eu nu,ca am fost ca...le numesc basinele de veverita,scuze de doi lei ca insasi enuntiatorul lor...si inca ceva un copil este lastarul tau ,dati-mi un exemplu din natura in care orice vetuitoare de pe pamint face ceea ce fac acei facatori de copii care nu gindesc decit cu ..stiti voi

07-08-2008 17:22:47
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

titmouse a scris:


ciudatul sa a scris:

Trist dar foarte adevarat .......acesta este rezultatul substituirii REALULUI cu VIRTUALUL !
Am trecut printr-un divortz ( din alte motive) shi shtiu cat este de greu ! Acum am o familie frumoasa , am cu mine copilul shi sunt aici doar pentru distractzie nu pentru a cauta sau a cultiva relatzii cu conotatzie sexuala .
Fara sa vreau a te contrazice totusi citeshte cu atentzie ce scriu mai jos :

  -VINA PENTRU CE TZI S-A INTAMPLAT NU ESTE A ADMIN-ului SAU A SITE-ului, ESTE DOAR A FOSTEI TALE SOTZII !
  -SA NU IERTZI ORICAT DE DUREROS O SA FIE (CINE TRADEAZA O DATA, TRADEAZA SHI A DOUA OARA !)
  -BATE-TE CA O FIARA CA SA-TZI CASHTIGI COPII !!!!

Binentzeles ca imediat pe aici o sa inceapa sa posteze tot felul de pseudo-filozoafe care or sa afirme ca de fapt este vina ta , shi ca femeia a plecat din cauza ta deoarece nu i-ai oferit ce dorea .....bla, bla , bla  VA TRAG MUJE ANTICIPAT  TARFELOR !

Deci repet :

VINA O POARTA DOAR SOTZIA TA !!!!!!!

Bleahhhhhh, nashpa postare pentru cafeaua de dimineatza ....mortzii ei de viatza !


UN COPIL TREBUIE SA RAMANA LANGA MAMA , Cyudatule ...sa-ti fie clar...cunosc sotii minunate care sunt in acelasi timp mame execrabile si invers...maternitatea nu-i de tip vaginal....indiferent cate-i oferi unui copil , TE AMAGESTI daca-ti inchipui ca poti inlocui cu ceva lipsa mamei in viata lui...afar doar de cazurile extreme de femei total lipsite de sentimente materne si de cele care aleg ele singure sa renunte la copil . Cu tot regretul dar dac-as fi judecator  ar fi foarte rare cazurile in care as incredinta un copil tatalui : daca viata copilului ar fi in pericol din cauza unei boli psihice grave dovedite in cazul mamei , daca mama insasi doreste sa renunte la cresterea si educarea lui , daca mama ester privata de libertate...si cam atat...
N-are importanta ce-i spui unui copil despre mama lui...cand va fi mare va discerne singur si , oricat de multe rele va fi auzit despre ea de-o lungul anilor va regreta ca n-a fost langa el...

DE CE TREBUIE SA SE BATA CA O FIARA PENTRU A-SI CASTIGA COPIII ?
Femeia asta care-a fost cu siguranta o sotie execrabila POATE CA ESTE O MAMA MINUNATA...de unde stii tu ce simte ea pentru copiii ei si ce fel de mama este astfel incat Vasy 44 sa fie nevoie sa se bata ca o fiara ca sa-i castige si sa-i desparta de ea ?Spurc-o cat vrei tu ca femeie ca merita dar nu da tu  sfaturi vis a vis de ea ca "mama" ca n-ai nascut inca...
Aceasta confuzie pe care-o fac toti barbatii cu sperma la creieri ma enerveaza cumplit .Eu "functionez" pe lumea asta ca femeie , ca cetatean al unei tari , ca mama , ca sotie , ca prietena , ca etc. etc , etc , etc . Sa nu incurcam borcanele...


Ca-i lipseste mama sau tatal,tot dracu ala e,superioritatea femeilor exista doar in capul lor... in detrimentul copiilor.Nici o diferentza nici cu inlocuitul cu primul venit (prima venita).Suferintele la nastere nu da dreptul sa dispuna dupa chef de copil.Un copil nu apartine nimanui decat lui insusi,conteaza cine ii pote oferi mai mult(nu material si nu afectiv) in dezvoltarea lui psihologica,morala si spirituala,oricum lipsa unuia din parinti il handicapeaza pe viatza.Atat timp cat barbatul e considerat doar o vaca de muls ,nu va avea timpul si conditiile necesare sa se ocupe de un copil.Legile sunt strambe azi dar se vor schimba ;).Profitati cat mai e timp :D


08-08-2008 00:37:26
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Carol38 a scris:

Incercasem mai inainte sa spun ca daca il ai pe dracu in casa trebuie sa platesti ca sa te lase in pace,ei uite ca Ciudatul imi confirma teoria explicata burenos,doi ,sincer imi face placere sa vad ca este luat altul in tarbaca numai ca odata a fost lupul cel rau care a stricat forumul cu niste mutunachii(bineinteles motivatia actuala este alta,dar totusi scopul...)3sau trei,mai oameni buni,inainte de a face un copil la ce dracu va ginditi daca nu la el,ce conditii ii oferiti si cit sinteti dispusi sa sacrificati pentru binele lui...explicatii si sloganuri ca eu nu,ca am fost ca...le numesc basinele de veverita,scuze de doi lei ca insasi enuntiatorul lor...si inca ceva un copil este lastarul tau ,dati-mi un exemplu din natura in care orice vetuitoare de pe pamint face ceea ce fac acei facatori de copii care nu gindesc decit cu ..stiti voi


Zici ca nu au scuze?afla ca multi barbati sunt naivi,nu prosti obligatoriu :D .Cand esti victima unei inselaciuni ,tot tu esti de vina?Poi da&ca asa este, inseamna ca iadul este pe pamant si nu dupa moarte :D
cu tot respectu

Ultima modificare facuta de stromboli (08-08-2008 00:45:14)


08-08-2008 00:44:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Unii barbati intra in jocul vietii traditionaliste, altii insa dau bir cu fugitii sau ramin si se pling zi de zi. Oare ar fi trebuit sa rabdam mai mult? Sa ne sacrificam cu constiinciozitate? Cu ce cintar destept sa masori cantitatea de toleranta necesara si s-o compari apoi, matematic, eficient, cu revolta care te tine in viata?
Ascult Ravel si imi amintesc ca inceputurile unei relatii sunt asa frumoaseā€¦ Romantism, saruturi, atingeri patimase, ginduri inaltatoare...
Oare e mai bine sa minti, sa mimezi un cuplu doar ca "bietul copil sa aiba ambii parinti" sau e mai bine sa arati valori de viata unei fiinte care, inevitabil va fi un adult capabil sa aleaga? N-am o solutie magica pentru cupluri, insa se spune ca trebuie doar sa credem unul in celalalt si sa nu ne mai lasam coplesiti de grijile cotidiene. E simplu oare? Cred ca nu. Iubirea ne face sa nu mai fim la fel niciodata. Ne schimba.


08-08-2008 14:43:24
   
?? vasy44
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2008
Mesaje: 12
nu am fost traditional niciodata,am fost intodeauna adeptului noutati !nu ti trebuie cantar sa cantaresti dragostea cum spunea fosta,iubirea nu se cantareste....se simte!probabil daca nu,sigur am avut langa mine o actrita de oscar!e adevarat ,am facut greseli,oricine a facut greseli dar in cazul meu fara sa fiu subiectiv,nu trebuia sa se ajunga la ce sa ajuns!numai in cazul in care a locuit din obisnuinta cu mine!si nu ma iubit niciodata,cea ce mia declarat dupa ce a fugit!asta denota lipsa totala de responsabilitate si ,poate sa se reindragosteasca de nu stiu cati barbati,tot asa va proceda:tacere,fuga,minciuna si mai ales....nu gasesc cuvantul necesar!eu cred ca daca ceva scartaie,poti avea o discutie clara,fara ocolisuri,la obiect,pana la urma pot intelege ca nu pot sa stau cu cineva care nu te mai iubeste,dar,exprimati acest punct de vedere,nu am cum sa te tin legat,dragoste cu sila nu se face!dar,tinand cont ca aceasta doamna a "fugit"si de la parinti,e clar,e greseala mea ca mam incurcat cu cine nu trebuia!dar..e vorba de incredere...oare sa pierdut definitiv ?nu stiu,am facut cea vrut,dar...in zadar!dar,asta e....am noroc,prima sotie mia murit,a doua a fugit.....super,nu?

08-08-2008 17:30:24
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la