Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / dragostea in cuplu, dupa 20 ani de casatorie    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123
Vad ca tu ai cu mine,caci ma ataci sistematic,ma jignesti fara limita bunului simt,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine,eu chiar nu vreau sa stiu nimic in ceea ce priveste persoana ta,iar Tasha are alte ocupatii in acest moment mult mai demne de cele sugerate de tine.Sa nu credeti ca sunteti atat de indispensabili incat sa vb.despre domniile voastre,avem putin timp la dispozitie si incercam sa-i dam o valoare justificata.Iar daca o sa ma barfeasca imi va face o mare placere, caci pana acum relatia este bazata pe respect si incredere,iar eu sunt o femeie simpla,deci nu sunt subiect de barfa.Mai consider ca neoferindu-i motive o sa astept mult si bine barfa ei.Multumesc pt.grija purtata si daca vrei sa raspunzi acestui mesaj te rog nu mai folosi expresii abjecte,am si eu o anumita varsta,un trecut,un prezent si un viitor si nimic de impartit cu tine.Sa ai o seara buna!!

Ultima modificare facuta de cami49 (19-03-2009 18:53:30)


19-03-2009 18:51:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

zitreishtrei a scris:


titmouse a scris:


Eu il cunosc pe Peter Pan doar de pe forum

Eu il stiu si dincolo de el...
Nu dezvolt aici si nu acum, nu inca, singurul motiv fiind ca am promis cuiva drag sa las trecutul in pace.


Te cred , Zi33 , numai ca eu nu stiu sa-mi iau afectiunea inapoi atunci cand i-am oferit-o cuiva .

Ultima modificare facuta de titmouse (19-03-2009 20:02:09)


19-03-2009 20:01:30
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:

,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine,eu chiar nu vreau sa stiu nimic in ceea ce priveste persoana ta,

Mare dreptate ai, cel putin in prima parte a frazei.
Da, nu te cunosc si nici nu mi-o doresc, insa nu esti tu aceea care foloseste din plin aspecte si dezvaluiri din profilul vietii reale a userilor? Nu tu ai facut publice profesia si oareshce deficiente de auz in ce ma priveste? Acum folosesti aceiasi reteta vizavi de zitreishtrei, chestii cu spania, treburi, socoteli.... Cocoana, 99,99% te inseli, va inselati, atat tu cat si Tasha!  Funny n-are nimic in comun cu zitreishtrei!
In fine, astea-s amanunte fara importanta, ce conteaza e faptul ca sunteti josnice si jalnice amandoua, ca mai apoi sa pozati candid in victime.
... mai vorbim...


20-03-2009 08:23:04
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 17-11-2008
Mesaje: 42
N-ati mai terminat bre razboiul asta? De tot aruncati matza moarta dintr-o curte in alta :D...Cat priveste dragostea asta dupa 20 de ani,sint de acord cu Xtremul...cred ca in timp devine puterea obisnuintei! Si de ce zic asta? Pentru ca ii am exemplu pe parintii mei,care daca i-ar vedea cineva din afara ar zice ca-s ca "soarecele si pisica"...si totusi au 40 de ani impreuna!

20-03-2009 15:04:20
   
?? enigma62
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2009
Mesaje: 97

cami49 a scris:

Vad ca tu ai cu mine,caci ma ataci sistematic,ma jignesti fara limita bunului simt,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine,eu chiar nu vreau sa stiu nimic in ceea ce priveste persoana ta,iar Tasha are alte ocupatii in acest moment mult mai demne de cele sugerate de tine.Sa nu credeti ca sunteti atat de indispensabili incat sa vb.despre domniile voastre,avem putin timp la dispozitie si incercam sa-i dam o valoare justificata.Iar daca o sa ma barfeasca imi va face o mare placere, caci pana acum relatia este bazata pe respect si incredere,iar eu sunt o femeie simpla,deci nu sunt subiect de barfa.Mai consider ca neoferindu-i motive o sa astept mult si bine barfa ei.Multumesc pt.grija purtata si daca vrei sa raspunzi acestui mesaj te rog nu mai folosi expresii abjecte,am si eu o anumita varsta,un trecut,un prezent si un viitor si nimic de impartit cu tine.Sa ai o seara buna!!

este o vorba..."in fata prostului(chiar daca e surd) sau in spatele calului(chiar daca e orb) NU e bine  sa stai......cred ca ar fi bine sa luati in seama si vorbele din batrani...sunt utile de cele mai multe ori..


20-03-2009 18:04:07
   
?? enigma62
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2009
Mesaje: 97

PeterPan 63 a scris:


cami49 a scris:

,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine,eu chiar nu vreau sa stiu nimic in ceea ce priveste persoana ta,

Mare dreptate ai, cel putin in prima parte a frazei.
Da, nu te cunosc si nici nu mi-o doresc, insa nu esti tu aceea care foloseste din plin aspecte si dezvaluiri din profilul vietii reale a userilor? Nu tu ai facut publice profesia si oareshce deficiente de auz in ce ma priveste? Acum folosesti aceiasi reteta vizavi de zitreishtrei, chestii cu spania, treburi, socoteli.... Cocoana, 99,99% te inseli, va inselati, atat tu cat si Tasha!  Funny n-are nimic in comun cu zitreishtrei!
In fine, astea-s amanunte fara importanta, ce conteaza e faptul ca sunteti josnice si jalnice amandoua, ca mai apoi sa pozati candid in victime.
... mai vorbim...


este o vorba..."in fata prostului(chiar daca e surd) sau in spatele calului(chiar daca e orb) NU e bine  sa stai......cred ca ar fi bine sa luati in seama si vorbele din batrani...sunt utile de cele mai multe ori..


20-03-2009 18:04:45
   
?? enigma62
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2009
Mesaje: 97

cami49 a scris:

Vad ca tu ai cu mine,caci ma ataci sistematic,ma jignesti fara limita bunului simt,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine,eu chiar nu vreau sa stiu nimic in ceea ce priveste persoana ta,iar Tasha are alte ocupatii in acest moment mult mai demne de cele sugerate de tine.Sa nu credeti ca sunteti atat de indispensabili incat sa vb.despre domniile voastre,avem putin timp la dispozitie si incercam sa-i dam o valoare justificata.Iar daca o sa ma barfeasca imi va face o mare placere, caci pana acum relatia este bazata pe respect si incredere,iar eu sunt o femeie simpla,deci nu sunt subiect de barfa.Mai consider ca neoferindu-i motive o sa astept mult si bine barfa ei.Multumesc pt.grija purtata si daca vrei sa raspunzi acestui mesaj te rog nu mai folosi expresii abjecte,am si eu o anumita varsta,un trecut,un prezent si un viitor si nimic de impartit cu tine.Sa ai o seara buna!!



este o vorba..."in fata prostului(chiar daca e surd) sau in spatele calului(chiar daca e orb) NU e bine  sa stai......cred ca ar fi bine sa luati in seama si vorbele din batrani...sunt utile de cele mai multe ori..


20-03-2009 18:05:28
   
?? enigma62
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2009
Mesaje: 97

cami49 a scris:


zitreishtrei a scris:


tasha 1951 a scris:


Deh!am luat-o pe sus...;) pe calea aerului..e mai comod,zau asa!s-au desteptat si oshenii...ce halta,ce gara ? cand intr-o ora si jumatate esti la Bologna?...in mai putin de ora pe autostrada ajungi la Firenze...bei un capuccino ,vezi orasul si te-ai intors..sau tu la ce fel de halta te gandeai?vai,vai!!!!ai uitat ca e post maica si e pacat sa te gandesti la mai multe?;)=D=D

Madam, nici pureci nu ai apucat sa faci acolo, nici paianjenii nu te-au cunoscut si in loc de Florenta - cum ar fi normal - ai trecut la forma peninsulara: Firenze.
In fine, nu aveam pretentia sa intelegi asta, nici la prima lectura, nici la a doua, nici chiar daca o invatai pe de rost. Nu te ajuta intelectul si, asa cum spunea Titmouse, fii fericita alaturi de cei care iti seamana si te merita! Eu, nu ma incadrez... :D :D :D

Cucoana esti fffff "Fanny" Faci asa o foame in Spania de musti asa tare curul altora????Mie imi pare bine ca ma asemeni Tashei,am urmarit-o si pe sticla si am vazut ca a iesit doar in finala,sa fie oare si publicul de nivelul nostru???? Ce te arde atat de tare sau mai bine zis ce ti-a luat de esti asa inraita???? Te-a lipsit de acel viril de care pomenea Tasha???Oare nu esti in stare sa scrii si mai ortodox???,sa inteleg ca nu ai cu cine te certa pe acolo si folosesti acest forum in scopuri personale???.Cred ca ai plictisit deja forumistii cu acest subiect,care ne lasa sa intelegem ca tu cultivi pe aici multa invidie si ura.Arata-ne si partea ta buna,mai mult ca sigur ca ai castiga teren in fata multora.Uite eu nu am nimic cu tine,dar ti-am oferit o masa copioasa pt.urmatoarele tale postari.(mi-am luat chilotii de tabla!!!!)

este o vorba..."in fata prostului(chiar daca e surd) sau in spatele calului(chiar daca e orb) NU e bine  sa stai......cred ca ar fi bine sa luati in seama si vorbele din batrani...sunt utile de cele mai multe ori..


20-03-2009 18:09:35
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Da'  esti balbait rau, manca-ti-ash gura!... :D :D :D

20-03-2009 18:37:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

hotbrain a scris:


zitreishtrei a scris:


hotbrain a scris:


Nu-i treaba oilor de unde bea magarul apa.

Nu am sa te contrazic, insa da-mi voie sa fac o singura remarca:
- cat timp magarul ramane magar, constient de conditia si valoarea lui, nu doar oile ci si intreaga natura e nepasatoare in privinta locului de unde se adapa. Daca urechiatul se apuca sa-si dea aere de filozof sau sa inceapa cu lectii de canto pe considerentul ca lui ii par melodioase ragetele, nu mai putem privi ingaduitor butada, motiv pentru care ii corectam derapajul ipocrit cu o ironie sau un sut in coaste, dupa caz.

Aha...cum zici tu. Da" tot mai bine-i sa fii magar decat oaie. Ce-ar fi sa ma onorezi tu cu nepasarea si sa treci mai departe...


ehei, madam, ce tie nu-ti place, ai facut mata cu ghiotura, ai fost (si vei fi) tratata cum meriti!


20-03-2009 21:29:29
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
You talkin' to me? :rolleyes:

20-03-2009 21:40:14
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
credeai ca "talkin'" cu hotbrain? HA!... ghilimelele sint din partea lu' Firenze

Ultima modificare facuta de SandieShaw (20-03-2009 21:52:00)


20-03-2009 21:48:36
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

enigma62 a scris:


este o vorba..."in fata prostului [...] NU e bine  sa stai...
...cred ca ar fi bine sa luati in seama si vorbele din batrani...sunt utile de cele mai multe ori..




He,he,he!!!... :D:D:D...
Ia te uita sub ce forme bizare se poate manifesta... altruismul :rolleyes::rolleyes::D:D:D.
Deci de-aia te prezinti asa, intr-o dunga, in fotografia care-ti insoteste... "postarile" :rolleyes::rolleyes: (...necesitatea folosirii ghilimelelor devine evidenta atunci cand acest cuvant se refera (si) la pozitionarea tembelelor tale baiguieli, care, de data asta se pretind a fi, cica :D, o subtila :rolleyes::rolleyes: ...parafraza :D:D:D:D) ...Eh, acum pozitionarea aberatiilor a fost (mare mirare :rolleyes:) totusi normala, iar repetarea identica, de 4 ori (variind doar zona citata), este, probabil, doar expresia euforiei de care ai fost cuprins in fata acestei... stralucite realizari :rolleyes::rolleyes:; ...fiindca, cvadruplu intarita :rolleyes::D demonstratie (a faptului ca, in preajma "centenarului" incercarilor, ai reusit in sfarsit sa "te prinzi" care-i ..."teribilul secret" :rolleyes::D:D:D) ...este, pana la urma, sa recunoastem totusi, o chestie pur si simplu uluitoare, din moment ce vine din partea subiectului unei lobotomii... exhaustive. :rolleyes: ]:-) :D:D:D

...Reluand ideea, e clar ca tocmai altruismul (de care vorbeam anterior) te determina sa stai asa, oarecum intr-o parte, ...fiindca nu vrei sa ne expui riscurilor implicate de pozitionarea direct in fatza ta :rolleyes::rolleyes:, asa dupa cum spun si batranii de care ziceai...
Asadar, ...maaare domn, ...maaaare caracter :rolleyes: :D:D:D...


...Dar, in alta ordine de idei, ...mai Sheherezadule_Caisa_Goe, ...mai forma (relativ) umana a cretinismului absolut, ce ziceam eu pe topicul "postezi,deci existi" despre anumite subiecte TABU :x:x:x, ...ehm?!?
Pe cuvant ca, in pofida unui bagaj lexical consistent, ma aflu foarte aproape de pragul dupa care, din cuvinte nu voi mai putea injgheba decat palide incercari de a reda dimensiunile idioteniei de care dai dovada. ]:-)
"Pe bune", eu zic sa te gandesti serios la varianta Guiness Book, pentru ca, daca exista si un capitol dedicat prostiei, ai toate sansele sa fii omologat drept superlativul absolut. ]:-)

...Hmmm, acum chiar ca incep sa regret faptul ca m-am manifestat impotriva ta, pentru ca, la dracu', am pierdut sansa de a-ti propune sa-ti fiu impresar, umplandu-ma astfel de bani :(:(:(  ...Pfffff, imagineaza-ti doar o reclama bazata pe ideea stimularii activitatii cerebrale prin folosirea unui anumit produs. Comparatia ar fi facuta intre tine si orice altceva, mergand chiar pana la plante, sau, ce spun eu, pana la minerale (...tu fiind, evident, cel pe care NU s-a folosit produsul respectiv)... Iti dai seama cum s-ar vinde chestia aia ?!?... Pai graficul cererii ar lua-o in sus cu o asemenea viteza incat n-ar mai putea fi oprit nici de... gaurile negre :rolleyes::D:D:D:D:D…
Asa ca, daca tu consideri ca mai exista o portita (cat de mica) spre reconciliere, ma apuc imediat de redactat contractele, bunastarea tuturor generatiilor care imi vor urma atarnand (...un pic ]:-) ) mai greu in balantza decat sila pe care mi-o inspiri... Deci, mai gandeste-te (...aaaaa ...scuze, n-am vrut sa te supar aducand din nou in discutie acest verb, de-a dreptul... obscen, pentru tine ]:-) )...

Ultima modificare facuta de traven (21-03-2009 03:35:59)


21-03-2009 00:10:58
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633



Ca sa nu raman, totusi, cel care (printr-un off topic) a dat "lovitura de gratie" acestei teme, am sa (re)postez un citat de care cred ca am mai facut uz la un moment dat, chiar daca, sincer, nu mai stiu exact ale cui cuvinte le reproduce; ...as spune Byron, dar nu sunt sigur 100% si mi-e lene acum sa "googalesc" :).
Consider ca sintetizezeaza, intr-o forma mai mult decat interesanta ;):), o parere realista (as spune eu) si chiar foarte la subiect:

"Fiecare iubire are un balcon ca in Romeo si Julieta …pe care, mai tarziu, se intind rufe".

Ultima modificare facuta de traven (26-03-2009 03:54:11)


26-03-2009 03:30:44
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la