Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Te regasesti aici ? Impusca-te !    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Deschid primul meu topic  care se vrea un fel de avizier al idiotilor. Sunt sigura ca toti primim mesaje stupide, agramate sau jignitoare si asta e motivul pentru care va invit sa le afisati aici. Poate in acest fel isi vor cenzura, macar intr-o mica masura, exprimarea.

Pe locul intai il asez pe userul Dreyfus

drayfus     D204082
Barbat, 46 ani, Despartit

drayfus: imi primul rand am vb destul de decent nu te-am facut proasat cu diploma
drayfus: ai cazut in propria capcana
drayfus: crezi ca am nevoie de formulari prietenoase
drayfus: ma uitam cum bati campii sa pari cea ce nu eti
drayfus: Evaluati-va obiectiv sansele si posibilitatile, timpul meu, la fel ca si al vostru, e nepretuit ! ....acum intereb daca timpul tau este asa de pretios cum ai scris de dracu cauti aici
drayfus: esti o tampita
zitreishtrei: Multumesc ! Apreciez ca ma numesti "proasta cu diploma" ; tu nici macar de atestatul asta nu te bucuri...
drayfus: uite cum eu am fost plecta si acum am deschis calculatorul si pe cine vad ca mi-a trimis mesaj ? sti nu cred ca o sa ghicesti
drayfus: plecat
zitreishtrei: nu stiu, dragul meu. de cine-i vorba ?
drayfus: uite cum ai devenit tu un pic mai umana
zitreishtrei: Oi fi eu umana sau altcumva, insa tu tot nu mi-ai raspuns la intrebare : cine ti-a trimis mesaj si ce legatura are cu mine ?


07-11-2008 21:53:00
   
?? drayfus
Cont Sters

Inregistat: 07-11-2008
Mesaje: 5

zitreishtrei a scris:

Deschid primul meu topic  care se vrea un fel de avizier al idiotilor. Sunt sigura ca toti primim mesaje stupide, agramate sau jignitoare si asta e motivul pentru care va invit sa le afisati aici. Poate in acest fel isi vor cenzura, macar intr-o mica masura, exprimarea.

Pe locul intai il asez pe userul Dreyfus

drayfus     D204082
Barbat, 46 ani, Despartit

drayfus: imi primul rand am vb destul de decent nu te-am facut proasat cu diploma
drayfus: ai cazut in propria capcana
drayfus: crezi ca am nevoie de formulari prietenoase
drayfus: ma uitam cum bati campii sa pari cea ce nu eti
drayfus: Evaluati-va obiectiv sansele si posibilitatile, timpul meu, la fel ca si al vostru, e nepretuit ! ....acum intereb daca timpul tau este asa de pretios cum ai scris de dracu cauti aici
drayfus: esti o tampita
zitreishtrei: Multumesc ! Apreciez ca ma numesti "proasta cu diploma" ; tu nici macar de atestatul asta nu te bucuri...
drayfus: uite cum eu am fost plecta si acum am deschis calculatorul si pe cine vad ca mi-a trimis mesaj ? sti nu cred ca o sa ghicesti
drayfus: plecat
zitreishtrei: nu stiu, dragul meu. de cine-i vorba ?
drayfus: uite cum ai devenit tu un pic mai umana
zitreishtrei: Oi fi eu umana sau altcumva, insa tu tot nu mi-ai raspuns la intrebare : cine ti-a trimis mesaj si ce legatura are cu mine ?

daca nu scri toata discutia degeaba


07-11-2008 22:00:32
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Chiar si pagina unui site de dating are limitele ei ; cum as putea afisa toate mizeriile aici ?

07-11-2008 22:11:08
   
?? drayfus
Cont Sters

Inregistat: 07-11-2008
Mesaje: 5
drayfus: handicapata puli
drayfus: stai dracu pe site-ul asata de fugiti de acsa
drayfus: mai iti pui si poza ca o sa gaseti pe isus din nazaret aici
zitreishtrei: Bai limbric oligofren, multumeste site-ului ca-ti ofera material de laba, altfel ti-o frecai citind cartea de telefon !
drayfus: mincami-si bani sa mio sugi de bagaboanta ,auzi o frec la buzele ei ,ce buzele puli ai fa de te crezi asa frumoasa
drayfus: hahahaha
drayfus: ai vrea tu sa fi avut unul ca mine
drayfus: bai floare proasta sti prea bine ca dac vrei futi orice pe sit-ul asat nu trebuie sa faci laba la buze pozate
drayfus: de fapt asta cred ca ai cautat
drayfus: Deschid primul meu topic care se vrea un fel de avizier al idiotilor. Sunt sigura ca toti primim mesaje stupide, agramate sau jignitoare si asta e motivul pentru care va invit sa le afisati aici. Poate in acest fel isi vor cenzura, macar intr-o mica masura, exprimarea. Pe locul intai il asez pe userul Dreyfus drayfus D204082 Barbat, 46 ani, Despartit drayfus: imi primul rand am vb destul de decent nu te-am facut proasat cu diploma drayfus: ai cazut in propria capcana drayfus: crezi ca am nevoie de formulari prietenoase drayfus: ma uitam cum bati campii sa pari cea ce nu eti drayfus: Evaluati-va obiectiv sansele si posibilitatile, timpul meu, la fel ca si al vostru, e nepretuit ! ....acum intereb daca timpul tau este asa de pretios cum ai scris de dracu cauti aici drayfus: esti o tampita zitreishtrei: Multumesc ! Apreciez ca ma numesti "proasta cu diploma" ; tu nici macar de atestatul asta nu te bucuri... drayfus: uite cum eu am fost plecta si acum am deschis calculatorul si pe cine vad ca mi-a trimis mesaj ? sti nu cred ca o sa ghicesti drayfus: plecat zitreishtrei: nu stiu, dragul meu. de cine-i vorba ? drayfus: uite cum ai devenit tu un pic mai umana zitreishtrei: Oi fi eu umana sau altcumva, insa tu tot nu mi-ai raspuns la intrebare : cine ti-a trimis mesaj si ce legatura are cu mine ?
drayfus: uite cum o freaca ea cu scrieri pe site de gloaneala
drayfus: du-te fa in cijmigiu si cauta barbati


07-11-2008 22:15:00
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Frumos, drayfus, frumos ! :D

07-11-2008 22:17:58
   
?? drayfus
Cont Sters

Inregistat: 07-11-2008
Mesaje: 5
deschide ea topic

07-11-2008 22:18:36
   
?? drayfus
Cont Sters

Inregistat: 07-11-2008
Mesaje: 5
cauta dracu pe unul sa aive grija de tine nu mai deschide topic ca citeste mama ca tot a murit

07-11-2008 22:19:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Savanta discutia....nimic de zis!=D=D

08-11-2008 06:33:29
   
?? drayfus
Cont Sters

Inregistat: 07-11-2008
Mesaje: 5
zitreishtrei: Bai limbric oligofren, multumeste site-ului ca-ti ofera material de laba, altfel ti-o frecai citind cartea de telefon !
exprimare de fata care se vrea inteligenta


08-11-2008 13:16:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Opinie (cred io) de bun simtz: una-i sa remarci/faci haz de postarile PUBLICE idioate :D ale unora (v. topicul "Topul agramatismului care este"), si cu totul alta sa expui conversatii pur PRIVATE - purtate indiferent cu cine. :( Punct.

Vedeti voi de ce nu ma risc io sa vb. pe privat una-doua, cu orishicine ?? :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-11-2008 13:54:42)


08-11-2008 13:52:33
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Ca o referire la un schimb de recent de replici intre Xtremul si PPan pe topicul "Ce ma deranjeaza acum !", as face afirmatia ca asistam clar la rescrierea sonetului, finalul prezentandu-ne un eventual ... Petruchio ;) ... taindu-si venele :rolleyes::rolleyes:;) ...

Ultima modificare facuta de traven (08-11-2008 21:03:11)


08-11-2008 14:18:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

drayfus a scris:

zitreishtrei: Bai limbric oligofren, multumeste site-ului ca-ti ofera material de laba, altfel ti-o frecai citind cartea de telefon !
exprimare de fata care se vrea inteligenta

Sincer?
V-ati meritat unul pe celalalt...si vorba lui Xtremul :punct!


08-11-2008 15:55:07
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Nu cred ca tocmai tu esti cea in drept sa sustina asta, draga Tasha.
Interesant cate lucruri se pot afla doar lasand mesageria si chatul privat deschise. Nu ma sili sa intram in dezbateri legate de morala si altele asemenea. :x


08-11-2008 18:53:25
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Urmariti reactia unui "barbat " caruia ii sunt refuzate avansurile :

andrei13: buna
zitreishtrei: N-are rost, Andrei... Treci la urmatoarea. Iti urez succes !
andrei13: esti o zeita ca mi-ai raspuns merci merci
andrei13: tu chiar credeai ca asa de dus cu capu sunt incat sa ma inebuneasca o poza care nici macar nu imi place ,daca erai desteapta nu iti pierdeai timpul cu raspunsul ,de aici deduc ca o cam freci aiurea pe aici ,mai bine spune suma sau i-ati un vibrator
andrei13: BUZZZEEE
andrei13:


08-11-2008 19:04:26
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:


Xtremul, tot ce imi doresc e doar putin bun-simt si normalitatea care rezida de aici. Faptul ca fac publice modalitatile de contact si limbajul unor useri, as vrea sa le dea de gandit tuturor.


08-11-2008 19:09:23
   
?? Unknown_
Cont Sters

Inregistat: 26-10-2008
Mesaje: 13
am intrat doar de 2 zile pe acest site si intamplator am vazut topicul asta....e adevarat ca stimatul domn nu avea ca subiect de, discutie literatura universala sau ceva din fizica atomica sau stiu eu..cuantica, insa...discutiile private nu ar trebui sa ramana private? cred ca din punct de vedere moral e mai josnic ce a facut doamna sau domnisoara decat vocabularul de santier folosit de acest domn. se spune ca cel mai destept cedeaza primul...nu a fost cazul nici unuia dintre voi...deci inclin sa'i dau dreptate Tshei...chiar va meritati..

08-11-2008 19:22:19
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Multumesc pentru aprecieri, Necunoscutule !
Desi sper sa nu iti ofer si alte ocazii, ramai prin zona, posibil sa apara materiale noi.
:D

PS. De ce naiba cred ca esti doar o biata clona, nu imi explic... :rolleyes:


08-11-2008 19:39:35
   
?? Unknown_
Cont Sters

Inregistat: 26-10-2008
Mesaje: 13

zitreishtrei a scris:

Multumesc pentru aprecieri, Necunoscutule !
Desi sper sa nu iti ofer si alte ocazii, ramai prin zona, posibil sa apara materiale noi.
:D

PS. De ce naiba cred ca esti doar o biata clona, nu imi explic... :rolleyes:

Pot oricand demonstra ca eu sunt cel din poza...deocamdata..iti doresc o seara buna


08-11-2008 20:48:58
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Un singur lucru vreau sa adaOUg ..de fapt e o atentionare...la adresa lui Unknown :D pe santier nu se vorbeste asa urit! Sa nu ma contrazici pentru ca am lucrat si acolo si stiu!!! hihihi
HIC!


08-11-2008 20:55:28
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Opinie (cred io) de bun simtz: una-i sa remarci/faci haz de postarile PUBLICE idioate :D ale unora (v. topicul "Topul agramatismului care este"), si cu totul alta sa expui conversatii pur PRIVATE - purtate indiferent cu cine. :( Punct.

Vedeti voi de ce nu ma risc io sa vb. pe privat una-doua, cu orishicine ?? :D:D

Printre putinele ocazii cand nu-s de acord cu tine, mon vieux...


08-11-2008 21:01:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

drayfus a scris:


daca nu scri toata discutia degeaba


daca nu scrii cum trebuie e chiar cu penalitati.... :D:D


08-11-2008 21:14:08
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
sa publici mesaje private ,e de prost gust ,iar cele de pe topicul asta o instigare la sexism (ura impotriva sexului opus,rasism sexual) , dealtfel mai toate postarile autoarei exprima asta. Imi pare cunoscuta , era cineva anii trecuti care avea acelasi obicei,o sa caut in vechi topicuri...dar cu poze diferite

08-11-2008 21:15:14
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

zitreishtrei a scris:

Urmariti reactia unui "barbat " caruia ii sunt refuzate avansurile :

andrei13: buna
zitreishtrei: N-are rost, Andrei... Treci la urmatoarea. Iti urez succes !
andrei13: esti o zeita ca mi-ai raspuns merci merci
andrei13: tu chiar credeai ca asa de dus cu capu sunt incat sa ma inebuneasca o poza care nici macar nu imi place ,daca erai desteapta nu iti pierdeai timpul cu raspunsul ,de aici deduc ca o cam freci aiurea pe aici ,mai bine spune suma sau i-ati un vibrator
andrei13: BUZZZEEE
andrei13:


misho, zi33... cum ii nimeresti?


08-11-2008 21:16:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

tasha 1951 a scris:

Savanta discutia....nimic de zis!=D=D

deh... chiar asa... ce fel de "pretioase ridicole" ar fi imortalizat Poquelin Moliere citind conversatiile de pe aici?


08-11-2008 21:20:30
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

stromboli a scris:

sa publici mesaje private ,e de prost gust ,iar cele de pe topicul asta o instigare la sexism (ura impotriva sexului opus,rasism sexual) , dealtfel mai toate postarile autoarei exprima asta. Imi pare cunoscuta , era cineva anii trecuti care avea acelasi obicei,o sa caut in vechi topicuri...dar cu poze diferite

S-avem pardon, mon cher, nu-i vorba de rasism, sexism si alte alea ! N-ai cum sa iubest prostia si nici manifestari ca ale astora ! Doar n-or sa-ti placa gandacii de bucatarie si nici n-o sa ocrotesti sobolanii - cam asa vaz io trebushoara asta.
Aaaa... ca nu ti-e la inima userul Z33 si asta are repercursiuni asupra judecatii tale, nu-i bai, te-nteleg... :D


08-11-2008 21:27:58
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:


deh... chiar asa...

Sarut mainile !
Ce onoare, cata placere !!!!


08-11-2008 21:29:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
passons, passons, elev flatteur, nu-ti inchipui c-o sa dau drumul cascavalului din gura...

08-11-2008 21:34:45
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Nu bre, doar dadeam vioi din coada , in speranta ca n-o sa fiu eu ala luat la ochi... :D

08-11-2008 21:36:12
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

PeterPan 63 a scris:

Nu bre, doar dadeam vioi din coada , in speranta ca n-o sa fiu eu ala luat la ochi... :D


smekere, stii ca nu patesti asta niciodata...:D:D


08-11-2008 21:47:06
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

PeterPan 63 a scris:


stromboli a scris:

sa publici mesaje private ,e de prost gust ,iar cele de pe topicul asta o instigare la sexism (ura impotriva sexului opus,rasism sexual) , dealtfel mai toate postarile autoarei exprima asta. Imi pare cunoscuta , era cineva anii trecuti care avea acelasi obicei,o sa caut in vechi topicuri...dar cu poze diferite

S-avem pardon, mon cher, nu-i vorba de rasism, sexism si alte alea ! N-ai cum sa iubest prostia si nici manifestari ca ale astora ! Doar n-or sa-ti placa gandacii de bucatarie si nici n-o sa ocrotesti sobolanii - cam asa vaz io trebushoara asta.
Aaaa... ca nu ti-e la inima userul Z33 si asta are repercursiuni asupra judecatii tale, nu-i bai, te-nteleg... :D


altfel spus,as fi subiectiv.... ai citit in stele ca nu-mi e la inima?probabil ai si cabinet,de psiholog? sau ghicitor?
Daca as fi singurul sa gandesc asa despre postari private , poate as inclina sa-mi inchid gura ,dar mai sunt si altii.

Daca e sexism(eu vorbeam de instigare) sau nu,sa-i lasam pe cititori sa decida, ce rost are sa decizi tu in locul lor?a...pardon, ai dreptul sa-ti spui parerea  :D o parere care se schimba dupa cum bate vantul ;)

Eu cred ca tu esti subiectiv.pentru ca reactiile tale fata de ea au fost total opuse obiceiurilor domniei tale,ceea ca ma duce la gandul ca o cunosti bine.O veche amica?daca e asa,esti subiectiv.


fara ranchiuna ;)

P.S. Asteptam nerabdatori sa ne informezi despre "epuratie etnica"

Ultima modificare facuta de stromboli (08-11-2008 22:39:44)


08-11-2008 22:27:22
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

stromboli a scris:



P.S. Asteptam nerabdatori sa ne informezi despre "epuratie etnica"

Raspunsul corect il gasesti aici :

diorella a scris:

Vechiul Testament, izgonirea femeilor straine (si a copiilor lor), care s-au amestecat cu neamull sfant...

... restul postarii tale n-are rost sa-l comentez, si tin doar sa amintesc un fapt :
- cand Extremul s-a referit la un anumit user, i-am spus ca-l stiu din spatiul real si aprecierile lui erau gresite. Asta-i una, a doua : sunt cam doi ani si tot la fel, cineva era banuit ca-i o clona a unui alt user ce figura "cont sters". Cunoscand-o dincolo de site pe cea care isi stersase contul, am tinut sa atrag atentia asupra confuziei.
1 - Posibil ca arhiva saitului sa pastreze ambele discutii.
2 - Cele doua personaje (feminine) din exemplificarile date imi erau vechi cunostinte si doar intamplarea a facut sa ne "regasim" aici.
3 - Nu agreez sharadele, asa ca nu m-as lasa prins intr-un joc de genul asta.

stromboli a scris:


"epuratie etnica"

Stau si ma-ntreb : cumva intentionat ai formulat astfel ?...

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (08-11-2008 23:12:52)


08-11-2008 23:10:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Stiu, compadre Pan, e incitant (si pentru latura "draceasca" din mine ;), recunosc) sa te uiti prin gaura cheii :D, da' problema-i mai stufoasa la modul principial - macar o problema de caracter si tot e.

Putem oricum vota :rolleyes: pe subiectul asta - deocamdata vad ca deja trei indivizi (io, "unknown" si "stromboli" sintem unanimi pe pozitia "contras" :D). Si doar unu-i PRO.
Nu mai repet deci butada: "daca 2-3 omuletzi iti zic ca esti matoala :D, pleca acas'de te culca, tanti" !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-11-2008 03:04:25)


09-11-2008 02:54:21
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

Xtremul a scris:


Nu mai repet deci butada: "daca 2-3 omuletzi iti zic ca esti matoala :D, pleca acas'de te culca, tanti" !!! :D:D

Daca "omuletii" sunt in mod evident mai indestulati etilic decat mine, nu ma pot baza pe sfatul lor... :D


09-11-2008 09:21:54
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ba' s-avem pardon, singuru' care 'ie veshnic neindestulat tzuicilic p-'aci 'ie subsemnatu' ! Shi ... n-am nici un sfat, adica ... ar fi unu' (pentru mine ...) : ma voi gandi de 'fro cinci-shase ori ( cu ce ??? ...asta-i problema ...) inainte de a trimite mesaje in privata celor care au cel putzin un numar la activ ( in nick ...adicatelea ), c-apoi ajung celebru in ...gazeta de perete :rolleyes:
P.S. Nu ma regasesc aici ... inca, dar perseverez.

Ultima modificare facuta de niladam (09-11-2008 10:05:43)


09-11-2008 10:02:58
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Niladam, exista oameni si oameni, tot asa cum exista tuici si tuici, mesaje si mesaje. Apreciez bunul simt si inteligenta, insa, vai, atat de rar le gasesc in tot ce posta eloctronica imi trimite....
Vad ca esti primul care sesizeaza dorinta de a crea o "gazeta de perete". Felicitari !

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (09-11-2008 10:08:41)


09-11-2008 10:07:00
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Eh' ... daca apreciatzi bunul simtz shi inteligentza, atunci ...trecetzi mai departe ... Nu le gasitzi p-'aci, prin preajma mea ( cu-atat mai putzin pe site-ul aista ...).
N-am nici o dorintza, doamne fere' ! Doar tzuica ...cat de multa ...


09-11-2008 10:14:29
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Macar si separate una de cealalta daca le intalnesc, tot consider ca ar fi un castig, asa ca mai astept...
Pileste linistit mai departe, Nila, si multumesc pentru sinceritate, nu te mai deranjez . :D


09-11-2008 10:19:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

niladam a scris:

Eh' ... daca apreciatzi bunul simtz shi inteligentza, atunci ...trecetzi mai departe ... Nu le gasitzi p-'aci, prin preajma mea ( cu-atat mai putzin pe site-ul aista ...).
N-am nici o dorintza, doamne fere' ! Doar tzuica ...cat de multa ...

Sti bine unde gasesti asa ceva asa ca treci frumusel la barul virtual...;)


09-11-2008 11:22:09
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

traven a scris:

as face afirmatia ca asistam clar la rescrierea sonetului, finalul prezentandu-ne un eventual ... Petruchio ;) ... taindu-si venele :rolleyes::rolleyes:;) ...

Ti se pare ca amaratul asta seamana cu Petruchio ?!...
E doar un biet loser  si singurul motiv pentru care traieste inca, e ca nu are cu ce sa isi cumpere o lama.


09-11-2008 12:29:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

Nu cred ca tocmai tu esti cea in drept sa sustina asta, draga Tasha.
Interesant cate lucruri se pot afla doar lasand mesageria si chatul privat deschise. Nu ma sili sa intram in dezbateri legate de morala si altele asemenea. :x

Draga mea zi33,personal nu m-as fi antrenat la o astfel de discutie ...daca tu totusi ai facut-o si ai vrut s-o stim si noi,sa nu-ti fie cu banat daca ne spunem parerea...
eu te-am laudat cand a fost cazul dar cand nu-mi place ceva,nu pot sa spun decat ce cred ...sorry!


09-11-2008 13:30:38
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Draga mea tasha, parerile  ar trebui sa concorde cu ce suntem in realitate si lectiile de morala sa le sevim altora abia dupa ce ne autoevaluam urmand aceleasi criterii.
La fel pot spune si eu despre tine ca tot ce dezbati aici e doar o masca ipocrita a unui caracter mic si fals. Sa motivez ? O pot face usor si cu o argumentatie solida.
... cum asta e ce cred eu despre tine si nici nu imi placi, inchei cu acelasi ... sorry !

Ultima modificare facuta de zitreishtrei (09-11-2008 14:01:23)


09-11-2008 13:44:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
E parerea ta si chiar nu trebuie sa-ti plac...dar ia zi-mi tu nu cumva esti una care tot are n-spemii de nick-uri pe acest site si pe care chiar o stiu in realitate?...altfel nu-mi explic de ce ai scrie asta?
Precum vad tie cam putini iti plac pe acest forum...ma si gandesc oare de ce te-ai obosit sa ma scrii...?!


09-11-2008 15:06:57
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Multumesc pentru raspuns, draga mea tasha, insa azi nu mai am timp sa dezvolt ideea. Ca o tema de meditatie te-as ruga sa te opresti asupra catorva aspecte, notate in ordine cu a, b, c, d, e.
a) Amintesti adesea de sotul tau - Dumnezeu sa-l ierte - si de marea dragoste pe care i-ai purtat-o.
b) Cat timp a trecut de la decesul lui si pana ce ti-ai facut primul cont pe un site de dating ?
c) Pana la prima intalnire reala cu un user de aici ?
d) Pana la inscrierea ta intr-un reality-show, unde scopul declarat era gasirea unui sot ?


09-11-2008 15:14:45
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
"e"-ul il las in suspans pana maine, insa nu uita ca alfabetul mai are inca multe alte litere...

09-11-2008 15:15:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:

"e"-ul il las in suspans pana maine, insa nu uita ca alfabetul mai are inca multe alte litere...

etete...pe cine f***grija!!!!!
Stiu cine esti mai draga(vorba lui Iliescu) funny...dar nu-ti dau satisfactia sa continui conversatia cu tine.....ai terminat cu Carol si Stromboli si acum crezi ca n-ai cu cine te confrunta?
N-ai decat sa scrii pina la adinci batrinete orice despre mine...nu ma ating vorbele tale...ma cunosc mult prea bine sa poate cineva sa-mi schimbe starea cu vorbe tendentioase...
O duminica placuta sa ai!=)


09-11-2008 15:31:49
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

tasha 1951 a scris:


zitreishtrei a scris:

"e"-ul il las in suspans pana maine, insa nu uita ca alfabetul mai are inca multe alte litere...

etete...pe cine f***grija!!!!!
Stiu cine esti mai draga(vorba lui Iliescu) funny...dar nu-ti dau satisfactia sa continui conversatia cu tine.....ai terminat cu Carol si Stromboli si acum crezi ca n-ai cu cine te confrunta?
N-ai decat sa scrii pina la adinci batrinete orice despre mine...nu ma ating vorbele tale...ma cunosc mult prea bine sa poate cineva sa-mi schimbe starea cu vorbe tendentioase...
O duminica placuta sa ai!=)

Ma indoiesc ca ai sti, ca m-ai cunoaste, ca am fi schimbat macar o vorba pana mai acum doua zile, insa de azi inainte vom schimba destule, chiar si daca dialogul s-ar transforma in monolog. M-ai zgandarit destul ca sa nu ma opresc aici !
(Sa nu uiti ca ai avut sansa sa taci si n-ai facut-o !)


09-11-2008 15:38:25
   
?? unikaaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Adevarate razboaie de suprematie pe forumul asta! :x  Poate faceti totusi un concurs si un "podium de premiere" pentru cele mai inteligente si pline de bun simt postari..si uite asa rezolvati conflictul si dorinta unora de a iesi cu tot dinadinsul "un pas in fata" celorlanti...intre zborul liber al fanteziei si realismul tarator al omizilor, am optat pentru cel dintai...asa ca..nu ma regasesc aici!

09-11-2008 15:56:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

unikaaa a scris:

Adevarate razboaie de suprematie pe forumul asta! :x  Poate faceti totusi un concurs si un "podium de premiere" pentru cele mai inteligente si pline de bun simt postari..si uite asa rezolvati conflictul si dorinta unora de a iesi cu tot dinadinsul "un pas in fata" celorlanti...intre zborul liber al fanteziei si realismul tarator al omizilor, am optat pentru cel dintai...asa ca..nu ma regasesc aici!
bravo unikaa...!!!!=)

09-11-2008 16:44:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

zitreishtrei a scris:

Multumesc pentru raspuns, draga mea tasha, insa azi nu mai am timp sa dezvolt ideea. Ca o tema de meditatie te-as ruga sa te opresti asupra catorva aspecte, notate in ordine cu a, b, c, d, e.
a) Amintesti adesea de sotul tau - Dumnezeu sa-l ierte - si de marea dragoste pe care i-ai purtat-o.
b) Cat timp a trecut de la decesul lui si pana ce ti-ai facut primul cont pe un site de dating ?
c) Pana la prima intalnire reala cu un user de aici ?
d) Pana la inscrierea ta intr-un reality-show, unde scopul declarat era gasirea unui sot ?


Tocmai ai semnat declaratia de razboi, cucoana!


09-11-2008 21:43:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
on topic: nu ma regasesc aici, ergo nu ma impusc, dar pot eu sa trag cu bazuka... ca doar l-am avut maestru de lupte pe nicolaescu...
1. mi se pare gretos sa redai conversatiile private, pe chat, e-mail sau inregistrare transcrisa; admit ca poti cita pasaje, fara sa dai indicii de identitate, fie aceasta si virtuala
2. mi se pare grosolan sa te amesteci in viata cuiva, mai ales cind te produci pe un site de trei lulele...
3. birfa disimulata in pseudo-instanta morala este de tot risul...
4. .....
il las in suspensie.... :D:D... cine stie, poate ajung la decalog

efectuez si traduceri in limba romana, la cerere....


09-11-2008 21:51:23
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la