Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Doamne !!!... mare Ti-e gradina !!!...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Nu vreau sa fiu rea si, riscand sa mi-o iau in freza (coafeza mea e tare priceputa, nu mi-e frica :D ), propun sa ramaneti pe topicul asta pentru ca, intr-adevar, gradina e...incapatoare.

21-07-2009 10:55:44
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

stromboli a scris:

Nu se prosteste, asa e el

caracter de baba barfitoare, vaneaza greselile altora pentru a-si arata superioritatea.O viatza de scormonitor de rahat. Se mai crede si intelectual inteligent dupa ce-si arata imbecilitatea rautacioasa pe tot forumul.



HA! HA! HA! HA! HA!...:D:D:D ...efectiv stupiditate fara frontiere :D:D:D.
...Pai, bine, mai... planta :rolleyes:, chiar nu-ti dai seama ce eticheta ti-ai lipit, afirmand ca "atentia" pe care ti-o acord ar fi asemanatoare scormonitului in "rahat" :rolleyes: ?!?...:D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:04:48)


21-07-2009 11:58:00
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Romanticide a scris:

Nu vreau sa fiu rea si, riscand sa mi-o iau in freza (coafeza mea e tare priceputa, nu mi-e frica :D ), propun sa ramaneti pe topicul asta pentru ca, intr-adevar, gradina e...incapatoare.



Nu se pune problema "luatului in... freza :rolleyes: ", e destul sa citesti descrierea "mesterului" Stromboli :rolleyes::D:D:D:D (...poate ii dai, totusi, adresa coafezei :D:D:D:D:D)
...Cat priveste gradina, e normal sa fie incapatoare, doar ne cuprinde pe toti, nu-i asa?!?
(...inclusiv "plantele" :rolleyes: cu pretentii de... vulcan :rolleyes::rolleyes::D:D:D)...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:05:02)


21-07-2009 12:10:08
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:


stromboli a scris:

Nu se prosteste, asa e el

caracter de baba barfitoare, vaneaza greselile altora pentru a-si arata superioritatea.O viatza de scormonitor de rahat. Se mai crede si intelectual inteligent dupa ce-si arata imbecilitatea rautacioasa pe tot forumul.


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

HA! HA! HA! HA! HA!...:D:D:D ...efectiv stupiditate fara frontiere :D:D:D.
...Pai, bine, mai... planta :rolleyes:, nu-ti dai seama ce eticheta ti-ai lipit afirmand ca "atentia" pe care ti-o acord ar fi asemanatoare scormonitului in "rahat" :rolleyes: ?!?...:D:D:D:D:D


mai vita, chiar nu intelegi cat de stupid esti prin afirmatiile de care esti asa mandru?Reciteste-ti postarile sa vezi prin cate alte wc uri ale userilor (pe care nu-i intereseaza existentza ta de vidanjor) ai scormonit, devenind tu insuti un wc ambulant.

Mai controleaza o data, poate intelegi de unde-ti vin problemele de psihopat



"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 12:47:02)


21-07-2009 12:18:16
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
HE! HE! HE!...:D:D:D Mai... guano!!! :rolleyes::D:D (...vezi, ca baiat bun ce sunt, fatza de ce afirmai tu ca esti, te-am innobilat :D:D)
...ramai la spalatul veselei, parcatul masinilor in fatza hotelului, culesul capsunilor, sau caratul molozului (...in fine, ce faci tu pe-acolo :rolleyes::x) ...si lasa scrisul, nu e de tine :(:(:(...
Deja incepi sa te manifesti intr-un asemnea hal, incat, daca zero e "nivelul marii", o replica la nivelul tau ar presupune... riscul de inec :rolleyes::x...

Deci, ...inca odata, MARSH LA ABECEDAR!!!... Iar ai ramas repetent!!! :(:x.

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:05:17)


21-07-2009 13:07:24
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Replici memorizate cu chin si durere de la baietii din cartier si pe care eu le-am dat uitarii in adolescentza, iti repet, "marsh" sa zici dobitocilor ce te-au educat asa prost si scormonitor in wc urile userilor.
Sa vina obsesia asta de gramatic al forumului de la multiplele incercari de a trece bac ul?se pare ca nu ai reusit daca inca te mai obsedeaza la 40 de ani.

E si normal, cu un caracter de vidanjor, intelegi greu sau deloc de unde-ti vin problemele insurmontabile ale vietii reale."Secretul" :D este sa stii si altceva decat replici memorizate cu sarg, mai exista si altceva decat gramatica si ortografia, dar ce pretentii as putea avea daca singurele procupari ale tale sunt desenele animate si vanatoarea de useri "inferiori" de pe sit, in special daca intra pe terenul de vanatoare al "perfectului" Traven .Ce te-ai face fara ei?Cum ai mai arata "puicutelor" impresionate de imensa ta cultura si a curajului de cocosh "superior.Vezi ca si puicutele ce pica in plasa, mai devreme sau mai tarziu descopera cat de ipocrit si mizerabil esti.

HM...iar imi pierd timpul cu acelasi vejnic cretin plictisitor

o sa incerc sa te ignor, pana atunci iti mai dau de lucru;


"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."

Indiferent de ocupatia mea aici, nu sunt invidios pe nimeni sa nu am gradina si piscina :D chiar trebuie sa-ti aduc aminte ca forumul asta nu-ti apartine nici tie nici lui "ma-ta"?

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 13:40:23)


21-07-2009 13:32:40
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
:D:D:D... Eh, gata!!!... Dupa cum ti-am scris si pe celalat topic, m-ai convins de inutilitatea "polemicii" :rolleyes: cu..., cum ziceai ca esti, "o vita pretentioasa si prost educata" :rolleyes:?!?... In plus, repetarea la nesfarsit a idioteniilor cu care (cica!) imi dai replica, nu mai are haz, chiar deloc :(... Cretinitatea ta agresiva, in lipsa unor variatii, a sfarsit prin a deveni  efectiv plictisitoare :(... Spor la joaca ta cu... galetusha :rolleyes: (ca sa nu-ti numesc organul unde folosirea diminutivului ar fi mai mult decat justificata :rolleyes::D:D:D... si, nu de creier e vorba acum ]:-) ) ...in nisip...:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:05:32)


21-07-2009 14:07:43
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:

:D:D:D... Eh, gata!!!... Dupa cum ti-am scris si pe celalat topic, m-ai convins de inutilitatea "polemicii" :rolleyes: cu..., cum ziceai ca esti, "o vita pretentioasa si prost educata" :rolleyes:?!?... In plus, repetarea la nesfarsit a idioteniilor cu care (cica!) imi dai replica, nu mai are haz, chiar deloc :(... Cretinitatea ta agresiva, in lipsa unor variatii, a sfarsit prin a deveni  efectiv plictisitoare :(... Spor la joaca ta cu... galetusha :rolleyes: (ca sa nu-ti numesc organul unde folosirea diminutivului ar fi mai mult decat justificata :rolleyes::D:D:D) ...in nisip...:D:D:D:D



Tu vorbesti de diversificare?:D De ce ma mir oare?Ma lasi asa cu ochii in soare fara sa-mi corectezi ortograful si gramatica?Ce vor crede "puicutele"?Abandonezi acum cand, plictiseala replicilor de cartier ma indeamna sa te ignor?

Hai te rog, fa-mi placerea si arata-ti talentul de "profesor" ;

"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 14:16:50)


21-07-2009 14:14:59
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
...Pai, gata!!!...Ai invins :rolleyes::D:D:D!!!... Iti las tie toate, ...cum le zici, "puicutele" :rolleyes:(?!?) (...acu', nu mai trebuie dacet sa astepti ca ele sa vina sa iti aseze pe frunte cununa de lauri :rolleyes:; ...sau, mai degraba, tinand cont de descrierea ta din profil, sa fie vorba de... "tichia de margaritar" :rolleyes:?!?....:D:D:D:D:D:D

Ma vad nevoit sa recunosc faptul ca P.H.-ul :rolleyes: tau imens (prost da' hotarat :D:D:D:D), ti-a dat castig de cauza :D:D:D:D...

...Deci, hai, aplica inca un "copy/paste" elucubratiei tale preferate (...ca sa arati ca ai avut ultimul cuvant :D:D:D:D) ...si, ...LA MAI MARE!!! (...P.H.-ul, evident... :D:D:D:D)... Intoarce-te linistit la... fotosinteza :rolleyes::D:D:D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:05:46)


21-07-2009 14:21:45
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Daca te-ar duce mintea mai mult decat obsesiile in care esti imbacsit, ai fi inteles ca nu sunt aici pentru "puicute", ci pentru unele discutii interesante, sa nu cumva sa crezi ca esti capabil de asa ceva, cu toata perfectiunea gramaticii si ortografiei ce face din tine un original :D obsedat.

Mai sunt si altii obsedati dar nu asa perfecti ca tine :D



"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 14:32:06)


21-07-2009 14:30:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Daca si voi,putinii care ati mai ramas pe acest forum va certati intre voi,chiar nu mai inteleg nimic...=(
Aveti o personalitate puternica si unu' si altu' si  mai ales observ ca sunteti trufasi amindoi...:rolleyes:


21-07-2009 15:27:03
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Tasha, ma cunosti destul sa stii ca nu sunt trufash, dar cu astfel de "capodopere" e nevoie sa le arati nesimtirea de care dau dovada, criticand si judecand pe altii.Forumurile exista pentru a ne exprima, nu pentru a ataca, judeca, critica, insulta participantii.Binenteles ca sunt glume ce pot fi acceptate si chiar amuzante, dar cand este obsesiv, devine penibil.

21-07-2009 15:41:02
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
"Mestere", nu stiu cat vei intelege din ce scriu acum, insa, ideea de baza ar fi aceea ca tot ceea ce postezi imi ofera, pe toate planurile, un potential atat de mare daca as vrea sa-mi bat joc de tine (...chestie care a inceput, oarecum, sa se intample si nu prea e OK), incat e mai bine sa ma opresc aici, la ceea ce ar fi, crede-ma, nivelul "scatoalcelor", motivat fiind de faptul ca diferentele de "categorie" sunt atat de mari, incat, a continua "meciul" ar deveni, din partea mea, chiar o dovada a lipsei de fairplay. ...Deci, dupa ce-ai etalat majoritatea carentelor posibile, ...insistand in continuare pe imaginea de Robin Hood, nu faci decat sa sporesti ridicolul de care te-ai acoperit. ...In fine, poate ca un neasteptat licar de ratiune te va ajuta sa intelegi, macar partial, ca e mai bine sa nu mai continuam... In consecinta, dupa ce ti-am acordat asa zisul "ultim cuvant", astept ca referirile la mine sa inceteze...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:06:04)


21-07-2009 15:48:47
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

"Mestere", nu stiu cat vei intelege din ce scriu acum, insa, ideea de baza ar fi aceea ca tot ceea ce postezi imi ofera, pe toate planurile, un potential atat de mare (...daca as vrea sa-mi bat joc de tine), incat e mai bine sa ma opresc aici, la ceea ce ar fi, crede-ma, nivelul "scatoalcelor", motivat fiind de faptul ca diferentele de "categorie" sunt atat de mari, incat, a continua "meciul" ar deveni, din partea mea, chiar o dovada a lipsei de fairplay. ...Deci, dupa ce-ai etalat majoritatea carentelor posibile, ...insistand in continuare pe imaginea de Robin Hood, nu faci decat sa sporesti ridicolul de care te-ai acoperit. ...In fine, poate ca un neasteptat licar de ratiune te va ajuta sa intelegi, macar partial, ca e mai bine sa nu mai continuam...


La amenintarile tale , nu mai e nevoie de raspunsuri complexe, singurul raspuns posibil e dute in ma-ta de pretentios

te crezi pe un ring de box? daca ar fi in realitate ai fi de mult varza.

Am mai avut "discutii", ne-am oprit amandoi cand trebuia, dar tu nu ai limita, incepi din nou si din nou, pentru ca doar asta esti capabil, sa injosesti pe altii.

astept urmarea ameninrtarilor tale


21-07-2009 16:01:28
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 16:02:34
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
...Mda, destul de previzibil, n-ai inteles nimic :rolleyes::(, ...ai vazut o amenintare acolo unde era vorba de... condescendentza (... nu mai conteaza daca in sensul peiorativ, sau nu :rolleyes::D:D:D).

Limbajul suburban te eticheteaza mai mult decat sunt dispus sa o fac eu, acum (...efectiv ma incearca, deja, o imensa plictiseala),...iar in privintza "boxului", mestere, ma limitez la a spune ca ti-e chiar usor sa dai din gura aflandu-te la departare...

P.S. Amuzanta, totusi, chestia cu raspunsurile complexe, pe care (...cica! :rolleyes:) te abtii :rolleyes: sa le dai :D:D:D:D

...Iar faptul ca vorbesti de obsesiile altora, in conditiile in care in postarile tale apar, de-a dreptul obstinant, aceleasi chestii (carora cine stie ce inteles "profund" :rolleyes: le acorda ineptia ta de experiment genetic nereusit) ...devine, pur si simplu, edificator :D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:06:17)


21-07-2009 16:23:58
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

...Mda, destul de previzibil, n-ai inteles nimic :rolleyes::(, ...ai vazut o amenintare acolo unde era vorba de... condescendentza (... nu mai conteaza daca in sensul peiorativ, sau nu :rolleyes::D:D:D).

"Mestere", limbajul suburban te eticheteaza mai mult decat sunt dispus sa o fac eu, acum (...efectiv ma incearca, deja, o imensa plictiseala),...iar in privintza "boxului", mestere, ma limitez la a spune ca ti-e chiar usor sa dai din gura aflandu-te la departare...

P.S. Amuzanta, totusi, chestia cu raspunsurile complexe, pe care(cica! :rolleyes:) te abtii :rolleyes: sa le dai :D:D:D:D
...Iar pentru cineva care vorbeste de obsesiile altora, repostarea repetata a chestiilor alora, carora cine stie ce inteles "profund" :rolleyes: le acorda ineptia ta de experiment genetic nereusit, ...e, pur si simplu, edificatoare :D:D:D...



cum sa nu conteze daca era sau nu in sensul peiorativ?arata cat de pervers esti si in realitate se rezolva rapid.

he he, ai dreptate mi sa pus pata pe tine, sa-ti arat ce reprezinti tu in ochii "victimelor" tale de obsedat.Observa te rog ca se intampla doar cu tine.

Chestia cu departarea se poate rezolva, iti pot trimite un bilet de avion dus, ca intors nu e nevoie....imbecil.

hai, scoate tot ce poti cretinel, ai inceput sa ai scrupule acum? pana acum nu se vedea urma


21-07-2009 16:41:39
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 16:43:33
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
"Mestere", nu mai este nevoie sa-ti intaresti, mereu, stralucita demonstratie de imbecilitate, prin intermediul repostarii; ...te descurci minunat si fara ea :D:D:D:D...

HA! HA! HA!:D:D:D... Voinicule :rolleyes:, hai, povesteste-ne cum iti pui tu (...cu greu :rolleyes::D:D:D) ..."centura neagra" :rolleyes::D:D:D, atunci cand "ti se pune pata" (...apropo, "mi s-a pus", agramat cretin) ...pe beri si pe cate-o tocanitza (...din aia, cu graficul caloriilor spargand tavanul :rolleyes:) ...:D:D:D
...Si, ...oooo!!! :rolleyes::D:D:D ...Cata generozitate!!! :D:D:D... Ia te uita :rolleyes:, maimutoiul... Cresus :rolleyes::D imi trimite bilet de avion;... incotro, babuin tembel?!?...Fiindca nu mi-am dat seama, inca, unde-i gradina aia zoologica amenajata din greseala (...sau intentionat, daca au ajuns sa te cunoasca indeajuns :D:D:D), pe depozitul de... deseuri radioactive :D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:06:48)


21-07-2009 17:33:14
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
O sa afli unde de pe bilet mai cretinel, trimite adreasa unde sa-l trimit, dar sa nu-l vinzi escrocule.

in rest nimic nou....aceeasi nesimtire ridicata la rangul de calitate principala a lui traven

inca nu ai reusit, mai incearca, cauta-ti caietul in care ai notat replicile "baietilor" de cartier, poate gasesti salvarea din noroiul in care te adancesti pe zi ce trece

doar de atat esti in stare? imbecilule

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 18:43:25)


21-07-2009 18:42:28
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 18:43:49
   

cri32
Femeie

Nou venit

Inregistat: 19-12-2008
Mesaje: 22
misto....parca e nikita la OTV...

21-07-2009 19:38:46
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
...Pai, bine, mai genom avariat :D:D:D, realizez ca trag cu tunul in muste... :(:(:(  Oare, chiar atat de redus sa fii, incat sa te amagesti ca doua-trei vorbe, aruncate de-a chestia aia pe care nu ti-ai mai vazut-o demult (...si, nu numai din cauza burtii :D:D:D) ...constituie o replica?!?... In conditiile in care, in curand voi avea probleme cu cei de la protectia animalelor, pentru ca te maltratez (...am scapat, deocamdata, fiindca e greu sa se stabileasca daca intr-adevar apartii acestui regn :D:D:D) ...te prezinti doar cu o jalnica behaiala?!?... De-a dreptul deprimant :(:(:(... Esti intr-atat de tont incat nu reusesti nicicum sa constientizezi ca esti sub zero pe toate planurile?!?... Ce crezi ca ar mai fi de demonstrat?!?... Cat sa o mai tinem asa?!?... Am ajuns, efectiv, sa "te calc in picioare", iar tu, jalnic personaj, apari cu cate o smiorcaiala, plus aceeasi postare care nu-si gaseste alt rost decat in aceea ca esti, probabil, extrem de mandru de ea :rolleyes::D:D:D:D, "despartirea" fiind foarte grea in conditiile in care e rezultatul muncii tale "intelectuale" :rolleyes: pe parcursul a mai multor zile, chiar daca peste 90% din ea este crezultatul copierii de pe undeva... Pe cuvant daca repostarea la infinit nu ma face sa mi te inchipui izbindu-te, iar si iar, cu capul intr-un stalp de beton :(:(:( pe care ti-am desenat o tzinta... Cum facem?... Sa iti las mai mult timp, sa poti sa mai "googalesti" si tu un pic, mai faci macar un "...storming" (fiindca, deh, ...brain, de unde?!?:rolleyes:) ...cu alti reprezentanti ai speciei tale :rolleyes:?!?...Apropo, ...Doamne fereste(:rolleyes:!!!), mai e vreunul ca tine?!?...Adica, asa frumos si destept :D:D:D:D?!?...

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:07:03)


21-07-2009 20:00:01
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
nu esti doar paranoiac ci si schizofren

daca tu esti obez inseamna ca toata lumea este?

ipocrizia si nesimtirea te impiedica sa vezi ca 99% din postarile tale sunt insulte, infestezi forumul cu imputiciunea gandirii tale si nici macar nu-ti dai seama

eu cel putin nu sunt ipocrit deci du-te in p. lu ma-ta de turcaletz...pardon maghiar :D da tot aia e la origine :D


21-07-2009 21:04:47
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 21:05:28
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Hi! Hi! Hi!... Deja faci spume la gura... Am atins un punct sensibil?!? :D:D:D ...Ai grija ca, in cazul obezilor, riscul unui infarct e considerabil mai ridicat...:D:D:D

"Paranoiac"?!?... HA! HA! HA!... "ucigas in serie" :rolleyes: prin imbecilitate, adaugi acu' pe lista "victimelor" (...continand deja limbile romana, engleza si franceza) ...si DEX-ul!!!... :D:D:D

...Si, sa inteleg ca au inceput raspunsurile "alea complexe" :rolleyes: cu care ma amenintai :rolleyes:?!?...Adica, in loc de "dute in mata" ai inceput cu "du-te in p. lu ma-ta" :rolleyes::D?!?... Mda, gradul de complexitate a crescut considerabil :rolleyes::D:D:D... Aproape ca te suspectez de o sinapsa :rolleyes::D:D:D:D (...evident ca am glumit, nu te imbata cu apa rece...:D:D:D). ...De fapt, ai "comis-o" din nou, chiar daca ai reusit, cu chiu, cu vai, sa inveti astazi cum se scrie "du-te" si "ma-ta", chestie pentru care ar trebui sa-mi fii recunoscator :D:D:D... Nu-ti mai explic, insa, acum, cum e cu "lu":rolleyes:, fiindca, batracian retardat, cocina ta... "mentala" :rolleyes: suprasolicitata astazi, e deja in pragul colapsului (...mda, nu stiu ce mi-a venit sa pomenesc de mental referindu-ma la tine, in conditiile in care e evident ca poate fi luat in discutie doar asociat cu gravele-ti dereglari :D:D:D), 

Chiar si pentru ca sa injuri "artistic" :D e nevoie de imaginatie si bagaj lexical, iar la amandoua "capitolele" ai facut dovada unei dotari tot atat de deficitara ca si in cazul celei de care spuneam ca (nu numai) din cauza burtii ai probleme in a o depista :D:D:D; ...iar faptul ca te-ai enervat atat de tare in momentul in care am adus in discutie acest aspect, spune destul de multe :rolleyes::D:D:D...
...Hai, ajunge, cara-te inapoi in formolul din care ai evadat!!!... :D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (14-05-2014 13:16:07)


21-07-2009 22:03:53
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Nu te-ai saturat sa te repeti? Asta e talentul cu care te-ai laudat atat de ani de zile?Ba ai inceput sa pescuiesti idei pe ici pe colo, cum ramane cu originalitatea ta, inspirata de neant?Poate stiu cei de la care ai invatzat replicile de cartier in timp ce ti-au dat si suturi in spate.

aceleasi replici insipide de cartier al unui adolescent ce a ratat de trei ori bac ul, devenind astfel un specialist al limbii romane, singura avere intelectuala.Nici acum nu ai inteles ca viatza si viitorul nu depinde doar de limba si literatura romana?trebuia sa mai inveti si la celelalte materii.Un maniac obsesional ca tine, nu poate intelege decat cand este prea tarziu, schizofrenia se trateaza dobitocule, dar trebuie sa treci mai intai pe la psihiatru.

Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat.Este ca esti suparat  pe mama ta?Sa fi un animal printre oameni e cadoul facut de parintii tai, in special o mama supraprotectoare.La ce-ti foloseste perfectiunea ortografica daca ramai la aceeasi stare de urangutan egoist, cu suflet de caine batut de soarta?

De 2 zile te scremi sa ma insulti prin ragaiturile de porc nesimtit, asta e tot talentul tau literar? asta e tot ce poti? reciteste-ti toate postarile si intelege ca din toata inteligentza de care te crezi capabil, nu reiese decat o gramada mare de rahat de porc, un mare nesimtit care nu poate sa-si arate inteligentza decat injosind pe altii.Asta esti, un porc intelectual, dar tot porc ramai.Altii care fac greseli, sau care folosesc copy/paste, iti sunt superiori, sunt OAMENI, tocmai pentru ca nu lovesc in semenii lor, nu au un suflet de javra(citeste sobolan) ca tine.

Ai material de corectat PP (psihopat pervers)

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 23:05:11)


21-07-2009 22:51:27
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Hai va rog,ajunga-va,este foarte interesant ce ati postat pina acum,chiar mi-am imbunatatit lexicul cu citeva expresii...faceti discutia asta pe privat sau intilniti-va face to face si....ma rog,incetati cumva

22-07-2009 11:16:26
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Coane Carol, daca nu in alta parte, macar aici suntem on topic:D:D:D

Iar tu, cazatura Stromboli, hai, nulitate, sa facem recapitularea finala in ceea ce te priveste:

-esti, fara indoiala, oligofren : Inca te zbati sa promovezi in clasa a doua, fapt dovedit de analfabetismul si agramatismul  etalate in mod repetat. Aici exemplele sunt nenumarate:  "la  insultat", "sa dus", "dute", "nevastata" ... ce mai, pot fi umplute pagini intregi;
-ti se aplica perfect aforismul “prostul daca nu-i fudul, nu-i prost destul” : In incercarea disperata de a parea mai mult decat penibilul tont care esti de fapt,  ai folosit,  de nenumarate ori, combinatii sforaitoare de cuvinte al caror sens contradictoriu nu facea decat sa te puna in evidentza ca dobitoc patentat  (ex: "inteligenta instinctiva, animalica dar nu spirituala", “Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat”, etc.).  La acest aspect putem adauga incercarile de a da impresia cunoasterii unor limbi straine, soldate cu esuari lamentabile, adaugand astfel si alte dovezi pregnante ale penibilei neputinte intelectuale( ex: copy-past, pouvre, etc.)...si multe altele;
-mitocan si troglodit, caracter execrabil: Dupa demonstrarea argumentata a inferioritatii tale pe toate planurile, singura reactie de care ai fost capabil au fost injuraturile (... pana si alea exprimate agramat, alta dovada a cretinismului tau congenital :D:D:D) ;
-fatzarnic  si labil psihic: Pana nu demult fluturai o ideologie (hmmmm :rolleyes:...)  flower power, da’ il atacai pe Xtremul. Apoi ai inceput sa pui accentul (cica! :rolleyes:)  pe tolerantza, da’ intr-o maniera gen “patul lui Procust” si, culmea, promovand, in acelasi timp, legea talionului.;
-extrem de marginit, orizontul ti-e redus la nivelul propriului punct de vedere, dincolo de care negi tot ce nu reusesti sa pricepi (...practic aproape tot ceea ce te inconjoara): Postezi  niste aberatii de semidoct, pervertind idei care nu iti apartin (dupa cum dealtfel si recunosti) printr-o interpretare personala pe care am numit-o "originala" folosind un eufemism... In plus, ai dovedit si in cadrul “discutiei” despre subiectiv/obiectiv ca esti chiar obtuz. Efectiv ignorand argumentele (...dealtfel, foarte pertinente si explicite) pe care le-a prezentat Lake, ti-ai continuat, pur si simplu, emfatica insiruire de truisme;
-megaloman ex: veleitatile de razboinic (al luminii :D:D:D), aparator al celor saraci (cu duhu’ :D:D:D). Pe cuvant ca esti un Becali perfect, diferenta majora fiind data doar de statutul social, aspect care contribuie cu atat mai mult la amplificarea exponentiala a ridicolului afirmatiilor si pretentiilor;
-exprimare de “mega-natang” :D:D:D, logica si coerenta fiindu-ti, efectiv,  total straine (“logica Stromboli” fiind chiar un foarte bun exemplu de oximoron :D:D:D) La acest capitol iar avem exemple nenumarate, printre care “Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat” (asta am readus-o in atentie fiindca e “bestiala” :D:D:D:D), “Nici acum nu ai inteles ca viatza si viitorul nu depinde doar de limba si literatura romana?trebuia sa mai inveti si la celelalte materii...” (asta iar e “tare”, mai ales venind de la tine :D:D:D), “munca patriotica pentru binele si linistea forumistilor, in felul asta constructivitatea discutiilor la subiect sa nu se impiedice de "cioturi" ortografice, gramatice, psihopatice, obsesive, megalomane” (chestie care apare  in postarea ta, ca o fraza completa , de sine statatoare :rolleyes::D:D:D, exemplu dealtfel bun si pentru partea cu megalomania), si multe altele...

Ultima modificare facuta de traven (15-08-2010 12:40:55)


22-07-2009 12:32:05
   
?? Demon Vs Angel
Cont Sters

Inregistat: 26-05-2009
Mesaje: 2
Wow...sunt impresionata, serios, astept cu nerabdare si alte postari devine din ce in ce mai interesant ! Bravo, jos palaria !

22-07-2009 16:27:17
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Traven

Mda, am revenit foarte curios sa vad ce-ti mai debiteaza singurul neuron agitat....nici o evolutie, tot cretin ai ramas si vei ramane pana la adanci batraneti, daca nu ai vreun accident intre timp :D

PH ul tau motiveaza PH ul meu, deci nu voi pleca de pe forumul asta in veci , poate doar scurte perioade de timp

Acum mai revizeaza un pic de unde-ti vin problemele


22-07-2009 18:40:10
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Nu te-ai saturat sa te repeti? Asta e talentul cu care te-ai laudat atat de ani de zile?Ba ai inceput sa pescuiesti idei pe ici pe colo, cum ramane cu originalitatea ta, inspirata de neant?Poate stiu cei de la care ai invatzat replicile de cartier in timp ce ti-au dat si suturi in spate.

aceleasi replici insipide de cartier al unui adolescent ce a ratat de trei ori bac ul, devenind astfel un specialist al limbii romane, singura avere intelectuala.Nici acum nu ai inteles ca viatza si viitorul nu depinde doar de limba si literatura romana?trebuia sa mai inveti si la celelalte materii.Un maniac obsesional ca tine, nu poate intelege decat cand este prea tarziu, schizofrenia se trateaza dobitocule, dar trebuie sa treci mai intai pe la psihiatru.

Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat.Este ca esti suparat  pe mama ta?Sa fi un animal printre oameni e cadoul facut de parintii tai, in special o mama supraprotectoare.La ce-ti foloseste perfectiunea ortografica daca ramai la aceeasi stare de urangutan egoist, cu suflet de caine batut de soarta?

De 2 zile te scremi sa ma insulti prin ragaiturile de porc nesimtit, asta e tot talentul tau literar? asta e tot ce poti? reciteste-ti toate postarile si intelege ca din toata inteligentza de care te crezi capabil, nu reiese decat o gramada mare de rahat de porc, un mare nesimtit care nu poate sa-si arate inteligentza decat injosind pe altii.Asta esti, un porc intelectual, dar tot porc ramai.Altii care fac greseli, sau care folosesc copy/paste, iti sunt superiori, sunt OAMENI, tocmai pentru ca nu lovesc in semenii lor, nu au un suflet de javra(citeste sobolan) ca tine.

Ai material de corectat PP (psihopat pervers)


22-07-2009 18:41:01
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Ia uite vitzelul ce se enerveaza

Cu atat mai bine, trimite-mi adresa pe MP sa-ti trimit biletul de avion cretinel , asa o sa te calmez pentru totdeuna.O sa-ti dispara tie cheful sa mai insulti pe majoritatea celor care intra aici.

Zici ca ne faci un bine? pai corecteaza bai dobitocule dar fara sa aduci alte adaugiri asa zis "ironice" sau mai bine zis cinice.Nu corectatul ortografiei deranjaza vita ce esti ci nesimtirea cu care o faci.Sun altii mai isteti ca tine ce fac corecturi dar nu fac din asta o arma de injosire sau o catapulta sa-si arate superioritatea, chiar daca ar fi sau mai ales daca sunt superiori, nu au nevoie sa le arate altora.Daca tot ai calitatea asta si vrei sa inveti o lume intreaga sa scrie corect in Romana, de ce nu o faci corect mai animal de preerie? cine ar avea ceva sa-ti reproseze daca ai face fara sa insulti? cica el glumeste pe seama lor, de fapt barfesti ca o baba in fudul moldovei, pentru ca cei de care faci "misto" nici macar nu sunt la curent.

Daca ai fi un OM cu respect fata de tine si fata de altii, nu ai fi atat de nesimtit, ai corecta fara idioatele apropouri cum ca sunt inferiori sau prosti sau mai stiu eu ce.

Sunt sigur ca in realitate nu-ti permiti astfel de iesiri cinice, ca erai de mult hrana pt. caini urangutanule, probabil ai mai multa grija sa nu insulti.


22-07-2009 19:01:11
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

stromboli a scris:

Traven

Mda, am revenit foarte curios sa vad ce-ti mai debiteaza singurul neuron agitat....nici o evolutie, tot cretin ai ramas si vei ramane pana la adanci batraneti, daca nu ai vreun accident intre timp :D

PH ul tau motiveaza PH ul meu, deci nu voi pleca de pe forumul asta in veci , poate doar scurte perioade de timp

Acum mai revizeaza un pic de unde-ti vin problemele




:D:D:D:D HA! HA! HA! HA! HA! (...nu mai pot de ras!!!:D:D:D)

...Cica, "...nu voi pleca de pe forumul asta in veci :rolleyes:..." :D:D:D:D:D:D...

NEMURITORULE!!! :rolleyes::D:D:D, te indrepti din ce in ce mai vioi inspre... camasa de fortza :rolleyes::D:D:D:D... Acu', iata ca nu mai esti Robin Hood, ci ai devenit, de-a dreptul... Duncan McLeod :rolleyes:, alias Stromboli MăLaud :D:D:D:D, din clanul MăLaud :D:D:D:D:D:D

...Pai, sa nu pleci, fecala a unui vierme  (...sau vierme al unei fecale :rolleyes:), ...fiindca am nevoie de un pres pe care sa-mi sterg picioarele (...desi, acu’ imi dau seama ca, de fapt, de pres e nevoie abia dupa ce te calc in picioare, pentru a sterge de pe incaltaminte scarnavia care esti :x:x:x).

Oxiur alienat, aduci in discutie neuronii, in conditiile in care, pentru a avea dreptul sa abordeze acest subiect, specia ta mai are nevoie de milioane de ani de evolutie :rolleyes::D:D:D?!? (...si, asta, daca n-ai fi aparut tu, care marchezi o involutie foarte probabil irecuperabila... :rolleyes::D:D:D:D)


:D:D:D:D HA! HA! HA! HA! HA!... Vierme mutant,  vad ca, in incomensurabila-ti cretinitate, ai inceput sa tot recopiezi o postare care incepe, ...culmea  (!!!), ...cu “Nu te-ai saturat sa te repeti?...” :rolleyes::rolleyes::D:D:D:D:D:D:D 

In ciuda atator dovezi, instinctul tau de conservare inca mai reuseste sa te faca sa pui la indoiala (...macar un pic :rolleyes::D) faptul ca esti fenomenal de tampit :rolleyes::rolleyes:?!?

Iar in timp ce tu doar latri la luna (...hmmm, asta-i chiar o imagine interesanta :D:D:D, un vierme care latra la luna :rolleyes::rolleyes::D:D:D) , eu am facut niste afirmatii concrete, pe care le-am si argumentat. Uite, am sa le si numerotez, ca sa-ti fie mai usor sa raspunzi la ele :rolleyes::rolleyes: ...Insa, hai sa fim seriosi; ...un raspuns CONCRET, ...fie chiar si in obisnuitul tau... “stil” :rolleyes::rolleyes: oligofrenic, ar fi o surpriza colosala :D:D:D, care mi-ar produce un shoc atat de mare, incat (...chiar daca nu-s obez, ca tine :rolleyes::D:D),  poate ca  as suferi un infarct si ai reusi sa scapi de mine :D:D:D:D... Ei, ce zici?!?... Parca incepe sa merite incercarea, nu?!? :D:D:D:D:D:D:D


Asadar, dupa cum spuneam, de data asta numerotat:

1) ...esti, fara indoiala, oligofren:
Inca te zbati sa promovezi in clasa a doua, fapt dovedit de analfabetismul si agramatismul  etalate de nenumarate ori. Aici exemplele sunt multiple:  "la  insultat", "sa dus", "dute", "nevastata" ... ce mai, pot fi umplute pagini intregi;

2) ...ti se aplica perfect aforismul “prostul daca nu-i fudul, nu-i prost destul”:
In incercarea disperata de a parea mai mult decat penibilul tont care esti de fapt,  ai folosit,  de nenumarate ori, combinatii sforaitoare de cuvinte al caror sens contradictoriu nu facea decat sa te puna in evidentza ca dobitoc patentat (ex:"inteligenta instinctiva, animalica dar nu spirituala", “Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat”, etc.).  La acest aspect putem adauga incercarile de a da impresia cunoasterii unor limbi straine, soldate cu esuari lamentabile, adaugand astfel si alte dovezi pregnante ale penibilei neputinte intelectuale( ex: copy-past, pouvre, etc.)...si multe altele;

3) ...mitocan si troglodit, caracter execrabil:
Dupa demonstrarea argumentata a inferioritatii tale pe toate planurile, singura reactie de care ai fost capabil au fost injuraturile (... pana si alea exprimate agramat, alta dovada a cretinismului tau congenital :D:D:D) ;

4) ...fatzarnic  si labil psihic:
Pana nu demult fluturai o ideologie (hmmmm :rolleyes:...)  flower power, da’ il atacai pe Xtremul. Apoi ai inceput sa pui accentul (cica! :rolleyes:)  pe tolerantza, da’ intr-o maniera gen “patul lui Procust” si, culmea, promovand, in acelasi timp, legea talionului.;

5) ...extrem de marginit
Orizontul ti-e redus la nivelul propriului punct de vedere, dincolo de care negi tot ce nu reusesti sa pricepi (...practic aproape tot ceea ce te inconjoara). Postezi  niste aberatii de semidoct, pervertind idei care nu iti apartin (dupa cum dealtfel si recunosti) printr-o interpretare personala pe care am numit-o "originala" folosind un eufemism... In plus, ai dovedit si in cadrul “discutiei” despre subiectiv/obiectiv ca esti chiar obtuz. Efectiv ignorand argumentele (...dealtfel, foarte pertinente si explicite) pe care le-a prezentat Lake, ti-ai continuat, pur si simplu, emfatica insiruire de truisme;

6) ...megaloman:

Ai veleitati de razboinic (al luminii :D:D:D), aparator al celor saraci (cu duhu’ :D:D:D). Pe cuvant ca esti un Becali perfect, diferenta majora fiind data doar de statutul social, aspect care contribuie cu atat mai mult la amplificarea exponentiala a ridicolului afirmatiilor si pretentiilor;

Tot la capitolul acestor profunde tulburari psihice se inscrie si "proaspata" alienatie: "...nu voi pleca de pe forumul asta in veci" :rolleyes::D:D

7) ...exprimare de “mega-natang” :D:D:D:
Logica si coerenta iti sunt, efectiv,  total straine (“logica Stromboli” fiind chiar un foarte bun exemplu de oximoron :D:D:D). La acest capitol iar avem exemple nenumarate, printre care “Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat” (asta, o readuc in atentie, e “bestiala” :D:D:D:D), “Nici acum nu ai inteles ca viatza si viitorul nu depinde doar de limba si literatura romana?trebuia sa mai inveti si la celelalte materii...” (asta iar e “tare”, mai ales venind de la tine :D:D:D), “munca patriotica pentru binele si linistea forumistilor, in felul asta constructivitatea discutiilor la subiect sa nu se impiedice de "cioturi" ortografice, gramatice, psihopatice, obsesive, megalomane” (chestie care apare  in postarea ta, ca o fraza completa , de sine statatoare :rolleyes::D:D:D, exemplu dealtfel bun si pentru partea cu megalomania), si multe altele...


.....................................................................................................................

P.S. HA! HA! HA!...:D:D:D:D Apropo de viermele care spuneam ca esti, ...imi aduc aminte un banc (sec :)), care debuta cu intrebarea: Care este diferenţa intre o râmă şi un porc?!?... Raspunsul :) era: Porcul râmă :rolleyes:, dar râma... nu porc!!! :rolleyes::D

...Eh, acu' imi dau seama ca nu-i asa, fiindca tu esti exact... râma care... porc!!! :rolleyes::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (19-06-2011 10:17:50)

23-07-2009 01:38:00
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Dom'le, despre stil n-am sa zic nimic, insa forma lasa de dorit, ca dupa o vreme nu mai stiu ce ie, ori postare, ori pictura?
Coane Traven, bolduit ori nu, cu un emoticon sau zece, ideea ramane aceiasi, zau asa.


23-07-2009 03:25:51
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Coane PP, am sa invoc scuza ca, prin emoticoane (si alte... "artificii" :)), incerc sa mai scad din dezavantajul scrisului fata de posibilitatea intonatiilor din exprimarea verbala (ca sa nu mai vorbim si de mimica)...;):D

Ultima modificare facuta de traven (23-07-2009 04:04:32)


23-07-2009 03:47:13
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Traven

Pe ma-ta ai dresat-o dupa ce ai violat-o? Sau inainte?

Ti-a explicat ma-ta ce inseamna incest?Dupa ce ai violat-o sau in timp ce o dresai?Ce?AAA... e ceva obijnuit la maghiari?Vai de voi :rolleyes:

Dar tu i-ai explicat de unde-ti vin problemele psihologice?Mai psihopatule, nu fi asa suparat pe ea, a facut si ea ce a putut cu un oligofren ca tine, ce a invatzat si ea de la ma-sa :D

Tact-o stie ca ai violat-o pe ma-ta?Vai de tine de dezechilibrat mintal, stai la vanatoare de greseli pe forum in loc sa te duci la psihiatru. Doar asa poti sa-ti ridici moralul disperatule?Maniaco-depresiv incurabil, stii tu ce stii ca esti irecuperabil , ce sa-ti mai pierzi timpul la psihiatru.

Mai cauta niste greseli urangutanule sa-ti ridici moralul :D

Ultima modificare facuta de stromboli (23-07-2009 20:46:03)


23-07-2009 20:42:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Dom'le, despre stil n-am sa zic nimic, insa forma lasa de dorit, ca dupa o vreme nu mai stiu ce ie, ori postare, ori pictura?
Coane Traven, bolduit ori nu, cu un emoticon sau zece, ideea ramane aceiasi, zau asa.

Ideea-i alta, compadre - de fapt e mai multe: :D
1. Entitatzile care se zice ca s-ar infrupta din sentimentele noastre negative (conu' evil le dirijeaza perfect in ultima vreme ;)) se pare ca nu doar exista, ci sint in curs de inmultire geometrica.
2. Viziunea unui Univers pasnic, armonios si devreme acasa :D e doar o iluzie; pina si Nibiru/Marduk (care se apropie implacabil, in ciuda unui calm aparent) nu doar ca-i populata de o rasa razboinica (annunaki) si, dupa unii, cu inclinatii canibale :rolleyes:, ba chiar ne-ar invrajbi progresiv, cu scopuri doar banuite - nea' Enlil cic-ar veni s-o puna, in fine, de-o cafteala cosmica :D cu frac-su Enkidu, ramas p-acilea (Terra) la subsol (ori demisol ?! ::rolleyes:) impreuna cu Lilith, Asmodeus & Co.
Si cu noi "carne de tun" angrenata intr-o selectie majora (deloc finala insa) - despre asta si alte aiureli :D insa, o sa revin curind in topicurile "clasice"...

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-07-2009 00:44:38)


24-07-2009 00:34:58
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

stromboli a scris:

Traven

Pe ma-ta ai dresat-o dupa ce ai violat-o? Sau inainte?

Ti-a explicat ma-ta ce inseamna incest?Dupa ce ai violat-o sau in timp ce o dresai?Ce?AAA... e ceva obijnuit la maghiari?Vai de voi :rolleyes:

Dar tu i-ai explicat de unde-ti vin problemele psihologice?Mai psihopatule, nu fi asa suparat pe ea, a facut si ea ce a putut cu un oligofren ca tine, ce a invatzat si ea de la ma-sa :D

Tact-o stie ca ai violat-o pe ma-ta?Vai de tine de dezechilibrat mintal, stai la vanatoare de greseli pe forum in loc sa te duci la psihiatru. Doar asa poti sa-ti ridici moralul disperatule?Maniaco-depresiv incurabil, stii tu ce stii ca esti irecuperabil , ce sa-ti mai pierzi timpul la psihiatru.

Mai cauta niste greseli urangutanule sa-ti ridici moralul :D




:D:D:D:D... Limbric decrepit,  “picanteriile” :rolleyes: din pedigriul tau ar putea interesa, cel mult, un... parazitolog, ...deci nu le mai expune aici (...chiar daca ar putea insemna un mic pas inainte faptul ca incerci sa rezisti, ...desi fara vreun succes :rolleyes: complexului lui Oedip, aducand la lumina, ...sub forma de PROIECTII :rolleyes: , amintirile traumatizante ale copilariei/adolescentei tale, blocate in subconstient de instinctul de conservare); ...pentru ca, in cazul tau problemele pot fi usor rezolvabile cu ajutorul unei “medicatii” :rolleyes::D corespunzatoare, avand la baza Verdele “specific” :rolleyes: capitalei tarii in care presupun ca te afli (judecand dupa demonstratiile de perfecta stapanire :rolleyes: a limbii lui Voltaire :rolleyes::D:D:D:D)...

Anelid degenerat, deja ai renuntat la ilarele pretentii de intelectual si te grabesti sa confirmi afirmatia ca esti...
rama care porc" :rolleyes: ?!?...:D:D:D

...Plictisitor de previzibil, singurul mod de exprimare care-ti este accesibil ramane doar expunerea prin regurgitatie a fecalelor provenind din latrina-ti de origine :x...


P.S. Hi, hi, hi, hi!!! :D:D:D:D ...Protozoar inept, "tact-o" ce-o mai fi insemnand?!?... O marturisire ca esti zero (si) in ceea ce priveste tactul?!?:rolleyes::D:D:D (...eh, in acest caz, nu mai ramane decat sa-ti dai seama ca situatia e aceeasi, in ceea ce te priveste, din toate punctele de vedere :D:D:D)...

Ultima modificare facuta de traven (28-05-2010 06:24:45)


24-07-2009 01:00:54
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

traven a scris:


stromboli a scris:

Traven

Pe ma-ta ai dresat-o dupa ce ai violat-o? Sau inainte?

Ti-a explicat ma-ta ce inseamna incest?Dupa ce ai violat-o sau in timp ce o dresai?Ce?AAA... e ceva obijnuit la maghiari?Vai de voi :rolleyes:

Dar tu i-ai explicat de unde-ti vin problemele psihologice?Mai psihopatule, nu fi asa suparat pe ea, a facut si ea ce a putut cu un oligofren ca tine, ce a invatzat si ea de la ma-sa :D

Tact-o stie ca ai violat-o pe ma-ta?Vai de tine de dezechilibrat mintal, stai la vanatoare de greseli pe forum in loc sa te duci la psihiatru. Doar asa poti sa-ti ridici moralul disperatule?Maniaco-depresiv incurabil, stii tu ce stii ca esti irecuperabil , ce sa-ti mai pierzi timpul la psihiatru.

Mai cauta niste greseli urangutanule sa-ti ridici moralul :D


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

:D:D:D:D... Limbric decrepit,  “picanteriile” :rolleyes: din pedigriul tau ar putea interesa, cel mult, un... parazitolog, ...deci nu le mai expune aici (...chiar daca ar putea insemna un mic pas inainte faptul ca incerci sa rezisti, ...desi fara vreun succes :rolleyes: complexului lui Oedip, aducand la lumina, ...sub forma de PROIECTII :rolleyes: , amintirile traumatizante ale copilariei/adolescentei tale, blocate in subconstient de spiritul de conservare); ...pentru ca, in cazul tau problemele pot fi usor rezolvabile cu ajutorul unei “medicatii” :rolleyes::D corespunzatoare, avand la baza Verdele “specific” :rolleyes: capitalei tarii in care presupun ca te afli (judecand dupa demonstratiile de perfecta stapanire a limbii lui Voltaire :rolleyes::D:D:D:D)...

Anelid degenerat, deja ai renuntat la ilarele pretentii de intelectual si te grabesti sa confirmi afirmatia ca esti...
rama care porc" :rolleyes: ?!?...:D:D:D

...Plictisitor de previzibil, singurul mod de exprimare care-ti este accesibil ramane doar expunerea prin regurgitatie a fecalelor provenind din latrina-ti de origine :x...


P.S. Hi, hi, hi, hi!!! :D:D:D:D ...Protozoar inept, "tact-o" ce-o mai fi insemnand?!?... O marturisire ca esti zero (si) in ceea ce priveste tactul?!?:rolleyes::D:D:D (...eh, in acest caz, nu mai ramane decat sa-ti dai seama ca situatia e aceeasi, in ceea ce te priveste, din toate punctele de vedere :D:D:D)...


recunosc, eu nu le am cu limbile ca tine :D, esti un adevarat expert, dar in afara de asta esti un .... nimeni ce incearca sa-si exibeze intelectualismul insultand si injosind pe altii.De ce nu scrii o carte daca tot te crezi asa talentat? ce-ti pierzi timpul pe aici? Nu te lasa depresia?nu poti sa te concentrezi?O sa ajungi in cartea recordurilor urangutan intelectual ce esti.Cu tot talentul tau la "limbi", tot un vitzel singur, depresiv si psihopat ramai, pentru ca esti insuportabil de nesimtit pentru o femeie normala.De ce nu incerci la rudele  de peste granitza? sau nu-ti stapanesti bine limba materna?Poate gasesti o cretina ca tine, dar sa nu faceti copii, ar fi pacat de ei.


24-07-2009 03:04:00
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


:D:D:D:D... Tu chiar ca te dovedesti stupefiant de tampit...
Pai, bine mai etalon al imbecilitatii, ...tu, care esti imigrant la prima generatie intr-o tara a carei limba sper ca n-ai tupeul sa pretinzi ca o stapanesti (...ca sa nu mai vorbim de cultura tarii respective, care, pentru tine, sunt convins, e echivalentul altei galaxii) ...tu, care esti incomparabil mai strain decat mine fatza de romana (...apropo, iar ai umplut DEX-ul "de sange" cu... "exibeze" :rolleyes:), adica propria-ti limba materna, fatza de cultura de aici, etc., ...tocmai tu aduci in discutie aspecte legate de nationalitate?!?... Intreb acum foarte serios: Chiar nu sesizezi ridicolul (...ca sa nu zic penibilul) unor asemnea insinuari, mai ales in situatia pe care tocmai am descris-o anterior?!?...

Ultima modificare facuta de traven (28-05-2010 06:27:18)


24-07-2009 04:18:05
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Oare câte flori încap într-o grădină aşa de mare?

24-07-2009 07:23:21
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Prea multe.

24-07-2009 09:01:04
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Oare se poate spune "prea" la aşa ceva? :)

24-07-2009 17:31:12
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Eu zic ca da, subiectiva de mine :) .

24-07-2009 18:15:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Off....dar o tineti,nu gluma!am crezut ca o sa va plictisiti la un moment dat ...m-am inselat ,parca sunteti mai porniti!=(

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (24-07-2009 18:44:28)


24-07-2009 18:38:15
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

Romanticide a scris:

Eu zic ca da, subiectiva de mine :) .


Nu ţi se pare superb un câmp nesfârşit de flori? :)

Ultima modificare facuta de Lake (24-07-2009 23:08:48)


24-07-2009 23:08:28
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ba cum sa nu, da' io sper sa prind loc pe un razor, mai in fata :rolleyes: . Iti aduci aminte nuvela "Flori pentru Algernon" ? Sa stii ca l-am invidiat pe Charlie. Hei, hei! L-am invidiat pentru faza de mijloc a experimentului, ce credeai? ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (24-07-2009 23:35:03)


24-07-2009 23:34:01
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu ştiu dacă la o grădină aşa de mare mai capătă sens termeni ca "în faţă" sau "în spate". :)
Cât priveşte cartea lui Daniel Keyes, mie mi-a plăcut să mă simt în pielea personajului în toate ipostazele sale, de la început până la sfârşit. O lume simplă, apoi vârtejul ameţitor al unei lumi cu multiple deschideri, apoi o altă lume simplă... Cred că atât un câmp nesfărşit de flori, cât şi o floare singuratică au, fiecare, un farmec aparte.

Ultima modificare facuta de Lake (25-07-2009 08:21:52)


25-07-2009 08:20:47
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Se poate sa fie asa cum zici. Dar, daca vorbim de gradina din titlul topicului, mult mai interesant ar fi sa fie o singura floare ( utopic vorbind) . Macar stii unde-i si-o ocolesti.

In ce-l priveste pe Charlie...trebuie sa fie cumplit sa asisti neputincios la disparitia unei insusiri  pe care ti-ai dorit-o foarte mult. Si asta dupa ce-ai ajuns sa intelegi, intr-adevar, ce inseamna acea insusire. Nu mai stiu cine-a zis : " trebuie sa ai totusi ceva inteligenta ca sa te doara ca nu ai destula".

Un alt fapt interesant mi s-a parut ca, pe masura ce devenea  inteligent, Charlie isi scria rapoartele intr-o forma corecta. Daca ma intrebi pe mine, e induiosator ;) .

Ultima modificare facuta de Romanticide (25-07-2009 15:36:51)


25-07-2009 14:39:44
   
Pagini:  1 2 3 4 5    
Mergeti la