Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Jocuri / Fara DA sau NU    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
si care e intrebarea ta?

10-11-2009 11:14:11
   
?? coleus
Cont Sters

Inregistat: 26-07-2009
Mesaje: 221

tasha 1951 a scris:

si care e intrebarea ta?

oare cite sanse de a fi fericit ti se ofera intr-o viata ?


11-11-2009 21:01:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
mai multe,trebuie insa sa le dai curs...=)
va plac provocarile?


11-11-2009 21:48:22
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Sarutmainile,tasha !
Amintrat in polemici cu nemernicii aia .Acum nu-i mai las .Am cules informatii ,aproape ,despre toti. Ii fac de cacat.Si ,fii atenta,informatii pe bune nu aiureli.Ei au vrut-o .Pe cuvnt,imi pare rau de Florin,e singurul care are cevaq in cap.Am vorbit cu cinevaq de la redactie.Ai sa vezi si sa citesti si tu.Am informatii si despre cineva care iti este apropiat.Surprize ,surprize!
Sunt convins ca vor citi ,foarte multi si la fiecare mesaj postat de ei ,vor
asocia cele spuse de mine cu scrierile lor.
Altfel ,toate bune ?


12-11-2009 14:40:36
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

marianmandache a scris:


Am intrat in polemici cu nemernicii aia .Acum nu-i mai las

Asa, ba, nu ne lasa, suge-ne, suge-ne!... :D

Intrebare: iti place?
(Atentie: fara DA sau NU)


12-11-2009 14:48:01
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Intreaba pe mata ,daca ii nplacea cu mine .Langa Foisorul de foc.Stie ea!
Tu erai mic,mic si-al dracului.Iti placea de soruta ,incestule .Si asta dupa ce a intrat tactu la puscarie pt F.A.O. Stii ce inseamna fao?..'al dracului de nemernic..1976 ,anul cand a intrat laq puscarie.
Hai.mars in nascatoarea...(stii a cui e vorba asta)


12-11-2009 15:24:02
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Unde ai cunoscut-o pe...
DAr ,ea n-are nicio vina ca tu esti un nemernic.


12-11-2009 15:33:04
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323

tasha 1951 a scris:

mai multe,trebuie insa sa le dai curs...=)
va plac provocarile?


PROVOCARILE MA TIN IN PRIZA =D

  Va plac cei care cauta prin gunoaie? :rolleyes: =D

Ultima modificare facuta de hotbrain (12-11-2009 15:55:41)


12-11-2009 15:53:55
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Nu ! dar,tie ?

12-11-2009 17:09:16
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

hotbrain a scris:


PROVOCARILE MA TIN IN PRIZA =D

  Va plac cei care cauta prin gunoaie? :rolleyes: =D

Oarecum, pentru ca uneori sunt buni si astia la ceva, alaturi de ei intelegi mai bine starea de normalitate.
Vi se pare ca anumiti termeni precum iubire ori prietenia s-au demonetizat in timp?


12-11-2009 17:20:25
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

PeterPan 63 a scris:


hotbrain a scris:


PROVOCARILE MA TIN IN PRIZA =D

  Va plac cei care cauta prin gunoaie? :rolleyes: =D

Oarecum, pentru ca uneori sunt buni si astia la ceva, alaturi de ei intelegi mai bine starea de normalitate.
Vi se pare ca anumiti termeni precum iubire ori prietenia s-au demonetizat in timp?

E a doua oara cand iti dau dreptate


12-11-2009 17:49:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

marianmandache a scris:

Sarutmainile,tasha !
Amintrat in polemici cu nemernicii aia .Acum nu-i mai las .Am cules informatii ,aproape ,despre toti. Ii fac de cacat.Si ,fii atenta,informatii pe bune nu aiureli.Ei au vrut-o .Pe cuvnt,imi pare rau de Florin,e singurul care are cevaq in cap.Am vorbit cu cinevaq de la redactie.Ai sa vezi si sa citesti si tu.Am informatii si despre cineva care iti este apropiat.Surprize ,surprize!
Sunt convins ca vor citi ,foarte multi si la fiecare mesaj postat de ei ,vor
asocia cele spuse de mine cu scrierile lor.
Altfel ,toate bune ?


Sarut mina, Tasha! Ha, ha... din manualul micului securist postmodern pot a-ti zice la sigur ca apare si metoda limbricului bronzat... care... ce face limbricul? in nemernicia lui, musca mina care-l "hraneste", prima persoana pe care vrea s-o compromita - inaintea celor cu care, in sfirsit, a intrat in polemici ( minca-l-ar mama de polemic cu rima aleasa :D:D ) - esti chiar tu, Tashico draga... pina s-ajunga la "Florin", la "titrata", la ala, la ala, te-a imbalosat pe tine, draga mea, cu un strat gros de naclaiala...
Xtremul, in generozitatea sa, i-a dat un sfat de bine, intr-un limbaj de-o eleganta pe care eu una nu pot s-o urmez... pe cit punem pariu ca n-o sa-l respecte? si n-o sa-l respecte ca s-a naravit deja in "prelucratul informativ", ia o cafea de la unul, o ciorba de burta de la altul, sta cu tine la sueta, sta cu un profesor universitar la o masa, linge blidele si suge informatiile pe care le excreta apoi combinate in suc celenterat... nu se ridica nici la glezna securistilor de Baneasa..
Ca sa termin cu porcaria asta care-mi provoaca pulsiuni vomitive, eu ii trimit pe toti securistii, si pe supravietuitorii din anii '80, si pe limacsii astia care lasa dire pe terasele de Herastrau, in celula stem a mumei lor :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (12-11-2009 21:44:35)


12-11-2009 21:43:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io ramin la pozitia pacifista, :D chere SS - nu doar fiindca azi m-am trezit bine-dispus, cu un anume motiv (sau... motiva?! :rolleyes: ;))
Asta nu-nseamna insa ca postarea ta n-ar contzine concluzii absolut valabile. :)

Xtremul a scris:


marianmandache a scris:

Sarutmainile,tasha !
Surprize ,surprize!Sunt convins ca vor citi ,foarte multi si la fiecare mesaj postat de ei ,vor  asocia cele spuse de mine cu scrierile lor.
Altfel ,toate bune ?

Don Mariano, ultimele matale postari m-ar face sa cred ca esti mai mult... Mandrake :D:D decit Mandache!
Serios acu', nu prea-ntzeleg de pilda de ce "iti pare rau" :rolleyes: de insignifianta-mi persoana - doar n-am dat coltzu' inca !! :D (cind oi da, o sa se simta oricum din plin - macar pe forumul asta daca nu prin presa, chiar daca aparent "nimeni nu-i de neinlocuit" ;)).

In plus, stilul asta securistic :( de "anchetare a biografiilor" unor forumisti - vorba vine, ca-i chiar infantila tentativa asta de... nici nu stiu cum sa-i zic - intimidare cumva? :rolleyes: - nu-i deloc cusher, si crede-ma ca n-o sa-ti atraga cumva simpatia cuiva - aici, dar si in viatza, la modul general.

Poate doar cu exceptia... Tashei ?! :rolleyes: :D:D:D (vad c-aveti confidentze... serioase, nu gluma, voi doi - lucrati macar organizat, cu acte indosariate ?!) :rolleyes: :D:D

Iti spun asta pur prieteneste, si ia-mi te rog sfatul de bun, fiindca-s de fapt mult mai trecut prin viatza (asta si multe altele anterioare :D) decit par poate. ;)
Da-le deci incolo de "razboaie" infantile, :rolleyes: ca-s atite chestii interesante de discutat pe forumu' asta care-ar trebui sa fie un loc de relaxare, dar si cunoastere si fara sa ne futa grija de viatza altora (cu nimic mai buni sau mai rai decit noi inshine, in ultima instantza). :)


Ultima modificare facuta de Xtremul (12-11-2009 22:47:28)


12-11-2009 22:31:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Ferice de tine, mie nu-mi da voie doctorul sa ma mai motivez... o vreme ;);)

Ultima modificare facuta de SandieShaw (12-11-2009 22:45:22)


12-11-2009 22:45:07
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Io ramin la pozitia pacifista, :D chere SS - nu doar fiindca azi m-am trezit bine-dispus, cu un anume motiv (sau... motiva?! :rolleyes: ;))
Asta nu-nseamna insa ca postarea ta n-ar contzine concluzii absolut valabile. :)

Xtremul a scris:


marianmandache a scris:

Sarutmainile,tasha !
Surprize ,surprize!Sunt convins ca vor citi ,foarte multi si la fiecare mesaj postat de ei ,vor  asocia cele spuse de mine cu scrierile lor.
Altfel ,toate bune ?

Don Mariano, ultimele matale postari m-ar face sa cred ca esti mai mult... Mandrake :D:D decit Mandache!
Serios acu', nu prea-ntzeleg de pilda de ce "iti pare rau" :rolleyes: de insignifianta-mi persoana - doar n-am dat coltzu' inca !! :D (cind oi da, o sa se simta oricum din plin - macar pe forumul asta daca nu prin presa, chiar daca aparent "nimeni nu-i de neinlocuit" ;)).

In plus, stilul asta securistic :( de "anchetare a biografiilor" unor forumisti - vorba vine, ca-i chiar infantila tentativa asta de... nici nu stiu cum sa-i zic - intimidare cumva? :rolleyes: - nu-i deloc cusher, si crede-ma ca n-o sa-ti atraga cumva simpatia cuiva - aici, dar si in viatza, la modul general.

Poate doar cu exceptia... Tashei ?! :rolleyes: :D:D:D (vad c-aveti confidentze... serioase, nu gluma, voi doi - lucrati macar organizat, cu acte indosariate ?!) :rolleyes: :D:D

Iti spun asta pur prieteneste, si ia-mi te rog sfatul de bun, fiindca-s de fapt mult mai trecut prin viatza (asta si multe altele anterioare :D) decit par poate. ;)
Da-le deci incolo de "razboaie" infantile, :rolleyes: ca-s atite chestii interesante de discutat pe forumu' asta care-ar trebui sa fie un loc de relaxare, dar si cunoastere si fara sa ne futa grija de viatza altora (cu nimic mai buni sau mai rai decit noi inshine, in ultima instantza). :)



Xtremul-e !
Daca tu si altii ca tine traiesc cu impresia ca numai voi aveti studii superioare,vaq inselati.Nu am avut confidente cu Tasha(sa fie clar)In ceea ce priveste exp de viata
nici cu mintea nu gandesti cata am.Sa nu crezi ca nu pricep "subtilitatile" voastre.
Daca sunt provocat(numai daca sunt provocat) raspund cu aceeasi moneda(fie ea si
falsa) Nu ma laud,dar de la atatea iordane si vrajeli cate am in mine (vorba unui bijutier) put si uneori ,chiar ma sufoc.Asa ca nu-mi da mie (altora,da)lectii de viata
Cand eu faceam bani pe Mageru ,multi dintre voi nici macar nu erau nascuti
Nu am fost nici securist nici informator si nici macar P.C.R-ist.Ba mai mult,in 1985
am fost in beciurile capitalei alaturi de Radu Negreanu,raposatul Ralu Filip,Florescu
de la R.L.(se poate verifica)Si nu ca pion otravit.Am stat 6 luni. (Ursu ,Petrescu etc)
In concluzie,nu m-a futut grija fata de altii si nici grija zilei de maine.Singurele dureri
din madular sunt de alta natura.


13-11-2009 09:28:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SandieShaw a scris:

Ferice de tine, mie nu-mi da voie doctorul sa ma mai motivez... o vreme ;);)

Dar,placerea navigatului pe internet o poate lua cineva?;)


13-11-2009 15:18:29
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SandieShaw a scris:


marianmandache a scris:


Sarut mina, Tasha! Ha, ha... din manualul micului securist postmodern pot a-ti zice la sigur ca apare si metoda limbricului bronzat... care... ce face limbricul? in nemernicia lui, musca mina care-l "hraneste", prima persoana pe care vrea s-o compromita - inaintea celor cu care, in sfirsit, a intrat in polemici ( minca-l-ar mama de polemic cu rima aleasa :D:D ) - esti chiar tu, Tashico draga... pina s-ajunga la "Florin", la "titrata", la ala, la ala, te-a imbalosat pe tine, draga mea, cu un strat gros de naclaiala...
Xtremul, in generozitatea sa, i-a dat un sfat de bine, intr-un limbaj de-o eleganta pe care eu una nu pot s-o urmez... pe cit punem pariu ca n-o sa-l respecte? si n-o sa-l respecte ca s-a naravit deja in "prelucratul informativ", ia o cafea de la unul, o ciorba de burta de la altul, sta cu tine la sueta, sta cu un profesor universitar la o masa, linge blidele si suge informatiile pe care le excreta apoi combinate in suc celenterat... nu se ridica nici la glezna securistilor de Baneasa..
Ca sa termin cu porcaria asta care-mi provoaca pulsiuni vomitive, eu ii trimit pe toti securistii, si pe supravietuitorii din anii '80, si pe limacsii astia care lasa dire pe terasele de Herastrau, in celula stem a mumei lor :D:D

k.
Pai hai sa punem lucrurile la punct in ce priveste "prelucratul informativ" ODATA PENTRU TOTDEAUNA ca sa fie clar pentru toti cei interesati .

   Intai , Sandie Show , eu iti doresc sa te bucuri in continuare cu succes de prietenia Tashei in viata ta personala , dar aici pe forum las-o mai moale ca nu tine .,
   Ei , ce sa-ti spun , a trebuit sa apara MarianMandache pe forum ca sa aflam ce preocupari barfistico-informative are Tasha , ca vezi Doamne , altfel nici nu stiam .
   Ba stiam , nu mai departe eu cand eram nou venita pe forum am aflat de la Tasha in cateva minute despre viata personala a lui Peter Pan , deficiente fizice , metehne fizice de-ale Extremului din tinerete , defectele aluia , necazurile aleia , bal , bla , bla , FARA CA EU S-O FI INTREBAT CEVA VREODATA , si...he.he...heeeeee cate si despre cati bieti oameni care-au avut incredere in ea n-as mai fi aflat atata doar ca , nefiind o toapa tarabostes sa barfesc , mi s-a  facut o mare greata , am decis ca nu avem preocupari comune ( ar fi culmea s-avem !!) , am intors spatele si mi-am vazut de treaba mea .
    Deh , Sandie Show , fiecare cu greata ei , nu ne ingretosam cu toatele din aceleasi lucruri , desi ar cam trebui.
    Ce anume este de contestat din ce am scris eu mai sus ? Si cu ce argumente ?
    Te pomenesti ca si eu sunt tot o securista mincinoasa mancatoare de ciorbe de burti care vrea s-o compromita pe Tasha ?
    Haida de !

ps. Tasha , argumentele tale le cunosc , nu te mai obosi : obisnuiesti sa ma faci in toate felurile si tu si prietena ta . Si daca nu ma faceti in toate felurile , inventati ...ca sa mai aflu si eu de pe forum cum sunt si ce fac. Asta stiti , asta faceti .
      Atata doar ca eu nu mint .

Ultima modificare facuta de titmouse (13-11-2009 19:14:52)


13-11-2009 18:27:13
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

titmouse a scris:


SandieShaw a scris:


marianmandache a scris:


Sarut mina, Tasha! Ha, ha... din manualul micului securist postmodern pot a-ti zice la sigur ca apare si metoda limbricului bronzat... care... ce face limbricul? in nemernicia lui, musca mina care-l "hraneste", prima persoana pe care vrea s-o compromita - inaintea celor cu care, in sfirsit, a intrat in polemici ( minca-l-ar mama de polemic cu rima aleasa :D:D ) - esti chiar tu, Tashico draga... pina s-ajunga la "Florin", la "titrata", la ala, la ala, te-a imbalosat pe tine, draga mea, cu un strat gros de naclaiala...
Xtremul, in generozitatea sa, i-a dat un sfat de bine, intr-un limbaj de-o eleganta pe care eu una nu pot s-o urmez... pe cit punem pariu ca n-o sa-l respecte? si n-o sa-l respecte ca s-a naravit deja in "prelucratul informativ", ia o cafea de la unul, o ciorba de burta de la altul, sta cu tine la sueta, sta cu un profesor universitar la o masa, linge blidele si suge informatiile pe care le excreta apoi combinate in suc celenterat... nu se ridica nici la glezna securistilor de Baneasa..
Ca sa termin cu porcaria asta care-mi provoaca pulsiuni vomitive, eu ii trimit pe toti securistii, si pe supravietuitorii din anii '80, si pe limacsii astia care lasa dire pe terasele de Herastrau, in celula stem a mumei lor :D:D

k.
Pai hai sa punem lucrurile la punct in ce priveste "prelucratul informativ" ODATA PENTRU TOTDEAUNA ca sa fie clar pentru toti cei interesati .

   Intai , Sandie Show , eu iti doresc sa te bucuri in continuare cu succes de prietenia Tashei in viata ta personala , dar aici pe forum las-o mai moale ca nu tine .,
   Ei , ce sa-ti spun , a trebuit sa apara MarianMandache pe forum ca sa aflam ce preocupari barfistico-informative are Tasha , ca vezi Doamne , altfel nici nu stiam .
   Ba stiam , nu mai departe eu cand eram nou venita pe forum am aflat de la Tasha in cateva minute despre viata personala a lui Peter Pan , deficiente fizice , metehne fizice de-ale Extremului din tinerete , defectele aluia , necazurile aleia , bal , bla , bla , FARA CA EU S-O FI INTREBAT CEVA VREODATA , si...he.he...heeeeee cate si despre cati bieti oameni care-au avut incredere in ea n-as mai fi aflat atata doar ca , nefiind o toapa tarabostes sa barfesc , mi s-a  facut o mare greata , am decis ca nu avem preocupari comune ( ar fi culmea s-avem !!) , am intors spatele si mi-am vazut de treaba mea .
    Deh , Sandie Show , fiecare cu greata ei , nu ne ingretosam cu toatele din aceleasi lucruri , desi ar cam trebui.
    Ce anume este de contestat din ce am scris eu mai sus ? Si cu ce argumente ?
    Te pomenesti ca si eu sunt tot o securista mincinoasa mancatoare de ciorbe de burti care vrea s-o compromita pe Tasha ?
    Haida de !

ps. Tasha , argumentele tale le cunosc , nu te mai obosi : obisnuiesti sa ma faci in toate felurile si tu si prietena ta . Si daca nu ma faceti in toate felurile , inventati ...ca sa mai aflu si eu de pe forum cum sunt si ce fac. Asta stiti , asta faceti .
      Atata doar ca eu nu mint .


Mai,ati inebunit  ? Am pomenit eu de tarele fizice ale vreunuia?
Mai SS cea zburdalnica,il stia tasha pe profesorul Lascu sau pe senatoru' ?
Si inca ceva,nu-mi spune mie securist  sau informator .Nu tu ai fost saltata ,in 1985, din fata U.S.A alaturi de Negreanu ,Florescu de la R.L. si raposatul Filip
Nu tu ai luat omorul la interogatorii.Intrunele din emisiunile lui DEan Diaconescu eram cu infractorul Clita(cel care l-a omorat pe dizidentul Ursu) si cu Ion Becali(tantaru).Acolo ,Clita a recunoscut si povestit cum l-am scos din picioarele lui
pe Ursu. In timpul ala tu ,si ca tine  foarte multi, participati la sedinte P.C.R-iste
Asa ca terminacu fitele astea de centurista si cu termenii astia de MANUALa .
Nu eu le am cu sifonaria si 'datu pe gheata"
  Vorba unei celebre "muste": ciocu' mic !  ...si mai pune piedica la limba


13-11-2009 19:56:16
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Nu de tine era vorba , Don Mariano . Nimeni n-a spus c-ai pomenit tu vreodata de tarele fizice ale cuiva .
Legat de peripetiile tale , Don Mariano , te rog povesteste-ne mai pe indelete . Daca vrei , desigur . Eu nu cunosc lucrurile despre care povestesti tu .
Cine sunt cei pe care-i pomenesti in comentarii ? Sa inteleg si eu
Nu te supara
Am intrebat serios , fara bascalie sau gluma

Ultima modificare facuta de titmouse (13-11-2009 20:03:19)


13-11-2009 20:00:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

titmouse a scris:

Pai hai sa punem lucrurile la punct in ce priveste "prelucratul informativ" ODATA PENTRU TOTDEAUNA ca sa fie clar pentru toti cei interesati .



Tit, oi fi mata fata simpatica pe forum, dar cred ca am dreptul sa lamuresc orice si oricum, my way... la fel si altii, cit se exprima inteligibil in limba romana, cu un dram de logica...


titmouse a scris:

Intai , Sandie Show , eu iti doresc sa te bucuri in continuare cu succes de prietenia Tashei in viata ta personala , dar aici pe forum las-o mai moale ca nu tine .



In al doilea rind, opiniile tale se opresc la limita vietii mele personale, unde tu nu gasesti vreo cheita prin buzunare... e pericolosso sporgersi ca sindromul mandache sa devina o "forumie"... :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (13-11-2009 21:20:09)


13-11-2009 21:18:50
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SandieShaw a scris:


titmouse a scris:

Pai hai sa punem lucrurile la punct in ce priveste "prelucratul informativ" ODATA PENTRU TOTDEAUNA ca sa fie clar pentru toti cei interesati .



Tit, oi fi mata fata simpatica pe forum, dar cred ca am dreptul sa lamuresc orice si oricum, my way... la fel si altii, cit se exprima inteligibil in limba romana, cu un dram de logica...


titmouse a scris:

Intai , Sandie Show , eu iti doresc sa te bucuri in continuare cu succes de prietenia Tashei in viata ta personala , dar aici pe forum las-o mai moale ca nu tine .



In al doilea rind, opiniile tale se opresc la limita vietii mele personale, unde tu nu gasesti vreo cheita prin buzunare... e pericolosso sporgersi ca sindromul mandache sa devina o "forumie"... :D:D


No F...-i , c-am gresit gramatical . O DATA PENTRU TOTDEAUNA .


13-11-2009 22:39:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ca lumea jocul asta cu Da si Nu.... =(
mda...de ce nu pot dormi unii? cam asta e intrebarea mea...=(


15-11-2009 20:12:40
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pentru ca exista altii care vorbesc tare, spun prostii si-n felu'  asta le tulbura linistea!
Ce v-ar face sa mergeti duminica la vot?

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (16-11-2009 19:42:18)


16-11-2009 19:42:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

PeterPan 63 a scris:

Ce v-ar face sa mergeti duminica la vot?


Cum ce? gindul ca sintem niste cetateni responsabili, care simt in fiece moment (mai ales acum cind societatea trece printr-o grava criza ce ne afecteaza pe toti :x:x) datoria morala de a da tarii un PRESEDINTE pentru cinci ani... Daca il ascultati ever pe pe Mircea Badea, adaugati textului de mai sus si intonatia cuvenita :D:D


16-11-2009 23:48:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D:D Mda, cu intonatzie "deontoloaga" :rolleyes: tre'sa cintam shlagaru'asta, ma chere...
E clar ca, SI LA ALEGERI, se simuleaza democratia :x intr-un simulacru de viatza: alegerile pot fi realmente decise prin VOT doar la nivel local (poate...;)) - si tot degeaba oricum.

Asta se stie de mult... in anumite cercuri; oricum, oricine-ar iesi, consecintzele tot cam alea E, :( politicienii fiind majoritatea modelati din aceeasi plamada a actorilor care musai tre'sa joace o farsa cu suficient "suspans" in scenariu - pentru pulime, :D:D evident. :rolleyes:
In spatele scenei stau insa adevaratii alesi... nealesi. :(:( Si aici nu tre'sa va ginditi neaparat la "mogulii" de teapa lu' Patriciu, Tziriac, Vantu, Voiculescu etc. Fiecare din astia (egal daca "vopsiti" in roshu ori albastru :rolleyes:) au alti sforari in spate - aia care primesc ordine... chiar direct de la Sarsaila. :D

Ceea ce surprinde pe unii (si n-ar trebui de fapt sa surprinda deloc :rolleyes:) e atentia acordata zonei asteia de lume in ultima vreme de catre "Big Licurici" :D - care a transmis un semnal clar apropo de directia alegerilor, prin cartzulia asta ("Pradarea Romaniei") "la fix" lansata, la indicatii clare venite de peste Marea Baltoaca. ;)

P.S. Nu cred ca tre'sa mai precizez ca NU MA DUC SA VOTEZ. :D Am facut timpenia asta ultima oara in 2000 - fiindca de-atunci am informatii Xtrem de clare ca votarea-i o actiune... naiv de inutila. :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-11-2009 08:53:32)


17-11-2009 08:20:59
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323

Xtremul a scris:

:D:D Mda, cu intonatzie "deontoloaga" :rolleyes: tre'sa cintam shlagaru'asta, ma chere...
E clar ca, SI LA ALEGERI, se simuleaza democratia :x intr-un simulacru de viatza: alegerile pot fi realmente decise prin VOT doar la nivel local (poate...;)) - si tot degeaba oricum.

Asta se stie de mult... in anumite cercuri; oricum, oricine-ar iesi, consecintzele tot cam alea E, :( politicienii fiind majoritatea modelati din aceeasi plamada a actorilor care musai tre'sa joace o farsa cu suficient "suspans" in scenariu - pentru pulime, :D:D evident. :rolleyes:
In spatele scenei stau insa adevaratii alesi... nealesi. :(:(

Ceea ce surprinde pe unii (si n-ar trebui de fapt sa surprinda deloc :rolleyes:) e atentia acordata zonei asteia de lume in ultima vreme de catre "Big Licurici" :D - care a transmis un semnal clar apropo de directia alegerilor, prin cartzulia asta ("Pradarea Romaniei") "la fix" lansata, la indicatii clare venite de peste Marea Baltoaca. ;)

P.S. Nu cred ca tre'sa mai precizez ca NU MA DUC SA VOTEZ. :D Am facut timpenia asta ultima oara in 2000 - fiindca de-atunci am informatii Xtrem de clare ca votarea-i o actiune... naiv de inutila. :rolleyes:

Mama draga, eu ma duc...daca ma lasa sa numar eu voturile =D=D

  Ce detestati intr-o relatie?

Ultima modificare facuta de hotbrain (17-11-2009 08:47:55)


17-11-2009 08:45:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hmmm... daca ajung sa detest ceva intr-o relatie, logic mi se pare sa n-o mai am, draga Hot... :D:D
Asa ca nu detest nimic intr-o relatie... CARE ESTE. :D

Na ca uitasem intrebarea: "cit de important vi se pare secsu-ntr-o relatie?" :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-11-2009 08:56:32)


17-11-2009 08:52:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Intrebari alternative: :D

- Nu credeti ca 2-3 relatii in paralel ar ajuta la evitarea instalarii rutinei ??? :D:D
- "Mai rarutz e mai dragutz" :rolleyes: n-ar fi oare principiul cel mai sanatos al intilnirilor intre parteneri - tot in scopul mai sus mentionat ?? :D


17-11-2009 09:05:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Cred ca si una si cealalta varinata sunt demne de bagat in seamna...;)
Mergeti maine la vot? =)


21-11-2009 21:39:56
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Categoric ,voi merge la vot si il voi vota pe Basescu !

21-11-2009 22:22:35
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Hmmm... daca ajung sa detest ceva intr-o relatie, logic mi se pare sa n-o mai am, draga Hot... :D:D
Asa ca nu detest nimic intr-o relatie... CARE ESTE. :D

Na ca uitasem intrebarea: "cit de important vi se pare secsu-ntr-o relatie?" :rolleyes:

Sexul poate fi important intr-o relatie atata timp cat ,cei care relationeaza sunt apti sa faca sex


21-11-2009 22:35:49
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Factori importanti in desfasurarea unei relatii in conditii decente: educatia si bunul simt

21-11-2009 22:40:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

marianmandache a scris:

Categoric ,voi merge la vot si il voi vota pe Basescu !

ok!
te duci si in turul doi?;)


21-11-2009 23:22:33
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
E posibil

22-11-2009 09:51:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

marianmandache a scris:

E posibil

sii intrebarea? ai uitat-o?


07-12-2009 20:07:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Categoric", pe urma "e posibil"... :rolleyes: - hmmm, incurcate chestii-trestii la capitolul optiuni, coane Mariene... :)

Oricum, mi se pare aberant ca peste 5 milioane de bizoni absurdistanezi au votat o rapandula de talia Basecsului. :(
Iar pseudoargumentele alora care sustin ca au votat unu' "de dreapta" :rolleyes: ori "anticomunist" :rolleyes: sint total deplasate.
Fiindca mai turnator-comunist-securist-oportunist :x ca Baselu NU EXISTA - zic eu (dovezi zdrobitoare exista in sensul asta).
Ce sa mai zic de falsa "doctrina" a PDL-ului, transformat peste noapte din FSN-ist in "dreptaci". Bleeeah, :( mi-e greatza...
In Romanica exista doar gashti de interese :( - nici vorba asadar de doctrine, cel mult de latrine ideologice. :D:D

P.S. Nu zic ca Geoana ar fi mai breaz... da' macar vorbeste engleza OK (ca la romaneza :D are totusi unele lacune - nu-i asa, draga Sandie ??? :D:D:D)
Si... pacat de Crin Antonescu - pe care, totusi, romanezii nu-l merita - inca. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-12-2009 22:33:00)


07-12-2009 22:23:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

"Categoric", pe urma "e posibil"... :rolleyes: - hmmm, incurcate chestii-trestii la capitolul optiuni, coane Mariene... :)

Oricum, mi se pare aberant ca peste 5 milioane de bizoni absurdistanezi au votat o rapandula de talia Basecsului. :(
P.S. Nu zic ca Geoana ar fi mai breaz... da' macar vorbeste engleza OK (ca la romaneza :D are totusi unele lacune - nu-i asa, draga Sandie ??? :D:D:D)
Si... pacat de Crin Antonescu - pe care, totusi, romanezii nu-l merita - inca. :(


Insurubeaza-mi sisul in rana, cheri... Moliceanu ca si Geoana au nu lacune, ci crevase abisale in vorbirea romanezei, nu se lipeste pronumele relativ care in acuzativ cu prepozitie si dativul nici cu super glue de ei... no matter what :D:D i-am lasat corijenti... problema e ca nu-i lasa Base... il foloseste acum pe Moliceanu sa-i ia fata lui Crin pe motiv de latrinologie de dreapta... si cind te gindesti ca am riscat sa fac reumatism la mina punind stempelu pe ge-o-ana doar-doar scapam de base...  :x:x  razbunare, striga venele bratului


07-12-2009 23:45:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Cred ca n-ai fost singura,draga Sandie care nu si-l mai dorea...dar asta e! =(

08-12-2009 20:06:16
   
?? gira
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2009
Mesaje: 194

tasha 1951 a scris:

Va propun un alt joc : pui o intrebare iar cel care raspunde nu trebuie sa foloseasca DA sau NU.
Exemplu:
intrebare: esti moldovean? raspuns: imi plac molodovenii dar sunt din alta zona ...
ati inteles ideea nu? Sper sa va placa.


Incep eu: esti gelos/geloasa? Atentie fara da sau nu
si cel care raspunde pune la randul sau o alta intrebare...


29-08-2011 23:32:19
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
O, sa-mi bag! Ati fotit jocul! :X

30-08-2011 21:58:26
   
?? gira
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2009
Mesaje: 194
Si intrebarea unde-i? :D

30-08-2011 22:36:36
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
Tu cum dracu' scrii, cu contu' sters? :O

Nu asta e intrebarea. Asta e: Iti place fotbalul?


30-08-2011 23:04:04
   
?? gira
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2009
Mesaje: 194
Daca spun ca temele mi le faceam intre reprizele de fotbal, risc sa capat ceva de genu`: d-aia esti tu-asa desteapta!:D. Si ce daca?  Mi se falfaie!:D

Intrebare: De unde expresia: mi se falfaie? :rolleyes:


02-09-2011 20:00:12
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
Ai zis intrebari la care poti raspunde cu "Da" sau "Nu"...

Pai...odata Stefan cel Mare si Mohamed al II-lea aveau de gand sa isi rupa franele...
Si si-a pus fiecare ostirea pe cate un deal, fata in fata. La o bucata de vreme, apare un moldovean la Fanu' in cort: "Maria Ta, Mohamed a scos un tun!" Fanica zice "Ete p*la, scoate si tu un steag."
Apoi, iarasi..."Maria Ta, turcii au mai scos un tun." "E, si tu. Ce nu avem steaguri? Mai pune unu"
......................................................................................................
Pana s-a ajuns la 100 de tunuri la Mohamed, si 100 de steaguri la Babanu'. Mohamed vede, si-si zice: "Ceva nu e curat cu ghiaurul asta betiv. Are el un siretlic. Ia s-o sterg acasa, ca-i mai sigur!"

Dupa douaj' de ani, astia doi, batrani, pensionari, retrasi pe Coasta de Azur, stateau la un Mojito: "Bai Stefane, care a fost schema cu steagurile de acu' 20 de ani?" "Pai, mi se cam falfaia de tunurile tale, si nu aveam cum sa iti arat altfel!"

Lamureisan?


02-09-2011 20:22:34
   
?? gira
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2009
Mesaje: 194
Lamuritu-m-ai, multam! :D (e fara da si fara nu)

Aveti obiceiul sa mancati tot din farfurie?

Ultima modificare facuta de gira (02-09-2011 20:47:52)


02-09-2011 20:42:50
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
Uneori mananc mai mult, alteori mai putin, depinde de apetitul si de efortul depus in momentul respectiv.

Considerati ca aveti un libido ridicat?
(hihihiiiiii)


02-09-2011 21:22:17
   
Seherezade.
Femeie

Nou venit

Inregistat: 26-10-2008
Mesaje: 107
Ma incadrez in limita obisnuita, fara exagerare, contrar aparentelor.

Va satisfaceti poftele trupesti in cazul unui libidou crescut?


02-09-2011 21:28:58
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
Sunt momente in care nimeresc persoana potrivita, sunt momente in care nimeresc persoana nepotrivita, si sunt momente in care lipseste, asa ca mai merg pe la "sala"... dar poftele trupesti trebuiesc mereu satisfacute, ca sa ramana gandirea limpede.

Daca vi se cer anumite lucruri in pat, le faceti din placere?


02-09-2011 21:38:57
   
?? original_sinner
Cont Sters

Inregistat: 25-08-2011
Mesaje: 16
Depinde de "lucruri"...

Care ar fi "lista neagra" a lucrurilor cerute (verbal / alte moduri), in pat / alte locatii?


02-09-2011 22:14:53
   
?? Lex
Cont Sters

Inregistat: 10-08-2011
Mesaje: 204
Mai Eva...deci. Intrebarea trebuie sa fie pusa in asa mod incat sa se poata foarte usor raspunde la ea prin "da" sau "nu"...dar sa se evite lucrul asta.

03-09-2011 10:45:27
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la