Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 33
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Imi pare rau ca nu am timp sa citesc tot ce se scrie,decat ideea,in mare.
E foarte variabil raspunsul!O data la mana,cred ca barbatul e un vanator.Nu sant un misogin,dar daca vrem sa fim realisti,femeia in romania e materialista proasta chiar,in majoritate.Barbatul creste in ideea ca femeia vrea ceva.Deci el fiind vanator,invatza cum trebuie mintzita femeia.Nu cucerita.Deci a cam disparut treaba cu fat frumos pe calul alb.Noi barbatzii santem nevoitzi sa va mintzim!!!
ok
Mai vrei sa auzi si povesti?Cred ca majoritatea oamenilor,dupa o despartzire itzi vor spune ca au iubit pe cine nu merita.Si bine intzeles ca nu e adevarat!Au iuibit,am iubit,a fost frumos,frumos e sa ramanem cu momentele frumoase si sa invatzam din cele triste fara a le judeca.Am iubit!da?:)
Si cat ar parea de ciudat,tzine de experientza vietzii.Din greseli invatzam si cu fiecare relatzie si dezamagire in parte ne dam seama ce dorim pana o gasim.Acea pereche destinata!


05-06-2005 14:04:33
   
?? gabi23
Cont Sters

Inregistat: 09-05-2005
Mesaje: 21
parerea mea... in viata nu alegi pe cine sa iubesti... daca iubesti cu adevarat... stiti cum se spune ca dragostea e oarba... poate sa fie cel mai nashpa om din lume ca fizic sau ca persoana... dar daca tu-l iubesti ai sa-l vezi intr-o aura stralucitoare bla bla bla chiar daca altii iti zic ca nu e asa... si am vazut n cazuri din-astea. dragostea n-o poti controla. vine si loveste cand vrea ea tot ce poti sa faci e sa speri ca e intr-adevar persoana potrivita pt tine

05-06-2005 14:41:24
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

gabi23 a scris:

parerea mea... in viata nu alegi pe cine sa iubesti... daca iubesti cu adevarat... stiti cum se spune ca dragostea e oarba... poate sa fie cel mai nashpa om din lume ca fizic sau ca persoana... dar daca tu-l iubesti ai sa-l vezi intr-o aura stralucitoare bla bla bla chiar daca altii iti zic ca nu e asa... si am vazut n cazuri din-astea. dragostea n-o poti controla. vine si loveste cand vrea ea tot ce poti sa faci e sa speri ca e intr-adevar persoana potrivita pt tine

Ai dreptate.


06-06-2005 22:39:17
   
?? dr_silviu
Cont Sters

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 219
Nu contrazic ce s-a spus!Si atunci va intreb:pana unde poate merge IPOCRIZIA celor multi de aici de pe site si chiar de pe forum?"Caut jumatatea, caut iubire adevarata", etc!Oare asta cauta?Daca da, cauta o persoana pe care sa-si impuna sa o iubeasca! Si se darama tot ce s-a spus mai sus...
IPOCRIZIE!In subconstient macar, daca nu constient, fiecare cauta o aventura!
Asa ca teoriile dragostei adevarate si dominatoare nu prea au ce cauta pe aici..Doar ca teorii..
Si ma intreb, cum poate teoretiza cel care vede doar sexul, ca vad ca de sex se leaga tot?Cum poate sa vina cineva(si sunt multi pe aici)care nu traieste iubirea decat ca sexualitate sa vina si sa incerce sa ne convinga ca vorbeste din experienta vietii?

Ultima modificare facuta de dr_silviu (07-06-2005 23:22:48)


07-06-2005 15:09:55
   
?? dr_silviu
Cont Sters

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 219
Vorbim doar de adevaruri valabile!Atat!Dar nu axiomatice!

07-06-2005 15:14:06
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

ossy a scris:

Imi pare rau ca nu am timp sa citesc tot ce se scrie,decat ideea,in mare.
E foarte variabil raspunsul!O data la mana,cred ca barbatul e un vanator.Nu sant un misogin,dar daca vrem sa fim realisti,femeia in romania e materialista proasta chiar,in majoritate.Barbatul creste in ideea ca femeia vrea ceva.Deci el fiind vanator,invatza cum trebuie mintzita femeia.Nu cucerita.Deci a cam disparut treaba cu fat frumos pe calul alb.Noi barbatzii santem nevoitzi sa va mintzim!!!
ok
Mai vrei sa auzi si povesti?Cred ca majoritatea oamenilor,dupa o despartzire itzi vor spune ca au iubit pe cine nu merita.Si bine intzeles ca nu e adevarat!Au iuibit,am iubit,a fost frumos,frumos e sa ramanem cu momentele frumoase si sa invatzam din cele triste fara a le judeca.Am iubit!da?:)
Si cat ar parea de ciudat,tzine de experientza vietzii.Din greseli invatzam si cu fiecare relatzie si dezamagire in parte ne dam seama ce dorim pana o gasim.Acea pereche destinata!

Femeile ar trebuii sa ia lectii de la tine,au de invatat.  si e bine ca macar tu recunosti ceea ce fac barbatii.


07-06-2005 19:20:51
   
?? gabi23
Cont Sters

Inregistat: 09-05-2005
Mesaje: 21

blondina2 a scris:


gabi23 a scris:

parerea mea... in viata nu alegi pe cine sa iubesti... daca iubesti cu adevarat... stiti cum se spune ca dragostea e oarba... poate sa fie cel mai nashpa om din lume ca fizic sau ca persoana... dar daca tu-l iubesti ai sa-l vezi intr-o aura stralucitoare bla bla bla chiar daca altii iti zic ca nu e asa... si am vazut n cazuri din-astea. dragostea n-o poti controla. vine si loveste cand vrea ea tot ce poti sa faci e sa speri ca e intr-adevar persoana potrivita pt tine

Ai dreptate.

ma bucur ca ma aprobi ;)


08-06-2005 01:01:23
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
OOOO.....ma gandesc cate secrete avem si noi femeile,si voi barbatii...! Dar ce ne-am face unii fara ceilalti,cum ar fii o lume doar cu barbati sau doar cu femei (FMI)  ?

10-06-2005 14:45:43
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

blondina2 a scris:

OOOO.....ma gandesc cate secrete avem si noi femeile,si voi barbatii...! Dar ce ne-am face unii fara ceilalti,cum ar fii o lume doar cu barbati sau doar cu femei (FMI)  ?


Pai ...cred ca sa`r termina lumea, am ajunge fie o lume de ....homo (sapiens) draq stie cum se scrie, si de aici si incultura mea  :D sau cum vedeam prin filmele alea cu femei batause, gen Xena printesa razboinica hi hi hi batai si copii in eprubeta, pt perpetuarea speciei :))))) MUltam!


10-06-2005 23:32:45
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Da,Cataline,avand in vedere cele scrise de tine,adevarul e ca ar fii urata lumea fara jumatatea care se numeste femeie (sau barbat ) Asa ca sa incercam sa ne toleram macar ,daca nu ne iubim. Cum spunea cineva pe aici,santem diferiti.  Va pup. KISS for all.

Ultima modificare facuta de blondina2 (11-08-2005 00:57:47)


12-06-2005 16:49:57
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
waw...cazul in care esti iubit(a)...dar tu simti ca nu meriti asta... ?
cum te simti ? ce faci ?


25-08-2005 15:54:09
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

blondina2 a scris:

VI sa intamplat vreodata sa va indragostiti rau de tot de o persoana care la prima vedere este chiar ceea ce cautati..ca dupa un timp sa va dati seama ca de fapt nu este nici pe departe cel de care te-ai indragostit...cel care ai fii vrut sa fie,si totusi sa nu poti pune capat relatiei ?  EI bine,mie mi sa intamplat..vroiam sa termin acea legatura,dar nu puteam,simteam cum tresar la fiecare telefon al lui,chiar daca imi propusesem sa nu-i mai raspund ! Stiam ca ma ranit,ca nu merita iubirea mea,dar eram ca o carpa in fata lui,ma inmuiam toata...si el simtea chiar daca ma dadeam eu mare...IAR in momentele intime..ce sa mai zic..mai are rost sa spun ca-l iubeam cu trupul si cu sufletul,ca ii aratam toata iubirea de care eram in stare?  DAR cu toate astea ,stiam ca nu ma merita,ca ii place ca il iubesc,si din aceasta cauza ma ranea,crezand ca iubirea asta nu va avea si un final. II era greu sa creada cand ii spuneam ca fac eforturi sa-l uit...VREAU sa-mi povestiti si voi despre iubiri din acesttea atat de intense..cand simteati ca va sufocati..ca nu puteti iesi dintr-o relatie...pentru ca il ( o) iubeai prea mult.  SI cum sa sfarsit,pentru ca totul are un sfarsit,mai bun sau mai rau...VA PUP.


Blondy, ma cherie....o data?? nope ! DE FIECARE DATA, fata mea ! SI??? Te impiedici de fiecare data, cazi...,te ridici..si o iei de la capat! :) Ca...doara d'asta egzistam si mai detinem in DOTARE...si sufletele..., sufletel! ;) ...

Ultima modificare facuta de andreeas74 (25-08-2005 20:52:21)


25-08-2005 20:51:30
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
andreeas74,  recitind cele scrise cu mai mult timp in urma ,mi-am dat seama ca intre timp mi-a trecut iubirea pentru tipul de care povesteam aici,la inceput,si ca am iubit un alt barbat  pentru iubirea caruia puteam sa bag mana in foc,dar care ma inselat pe fatza.Si eu care credeam ca sant tot ceea ce ii trebuie,ca ma iubeste ca pe nimeni alta (asa spunea el )  !  DAR vorba ta ,andreas74,viata merge inainte,cu bune si rele,chiar daca uneori ramanem cu cicatrici in suflet de la vreo iubire pierduta .  VA pup.

25-08-2005 21:33:53
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

blondina2 a scris:

Da,Cataline,avand in vedere cele scrise de tine,adevarul e ca ar fii urata lumea fara jumatatea care se numeste femeie (sau barbat ) Asa ca sa incercam sa ne toleram macar ,daca nu ne iubim. Cum spunea cineva pe aici,santem diferiti.  Va pup. KISS for all.


Cine darq spune ca nu ne iubim? Yo cred ca esti in inferioritate, chiar si asa, consider ca si tu (sau chiar si tu ) tot iubesti pe cineva, stiu si yo, frati, surori, parinti, dar...banuiesc ca nu la asta te refereai, oricum am dat si yo un ex, ca sa vezi ce si cum :P Multam!


25-08-2005 21:37:19
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

da_si_nu a scris:

waw...cazul in care esti iubit(a)...dar tu simti ca nu meriti asta... ?
cum te simti ? ce faci ?

da-si-nu   ma gandesc ce sa raspund la intrebarea ta....!  SI culmea e ca mi sa intamplat sa fiu iubita de persoane care nu stiau  ca de fapt eu nu merit,pentru ca minteam ascunzand adevarata mea fatza. Si le dadeam speranta,dar viata ma lovit si  pe mine,am fost tradata ,pentru ca la randul meu ,tradasem. CREDETI-MA ca nimic nu ramane neplatit,viata se razbuna,v-o spun din proprie experienta.  VA pup.


25-08-2005 21:38:51
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

blondina2 a scris:

andreeas74,  recitind cele scrise cu mai mult timp in urma ,mi-am dat seama ca intre timp mi-a trecut iubirea pentru tipul de care povesteam aici,la inceput,si ca am iubit un alt barbat  pentru iubirea caruia puteam sa bag mana in foc,dar care ma inselat pe fatza.Si eu care credeam ca sant tot ceea ce ii trebuie,ca ma iubeste ca pe nimeni alta (asa spunea el )  !  DAR vorba ta ,andreas74,viata merge inainte,cu bune si rele,chiar daca uneori ramanem cu cicatrici in suflet de la vreo iubire pierduta .  VA pup.


:) Blondy_a_mea_preferata,...steaua ta norocoasa exista! Uita_te mult mai atenta in juru_ti! ;) Iti tin pumnii! Cat despre cicatrice...inca sangerande...., stai linistita! Le ducem toti! Numai ca ..., nu ne prea e la indemana sa pomenim de ele..., cum despre decoratiile de pe front, purtate cu mandrie pe piepturi sfartecate, de pe picioare....amputate! Succes sa ai! ;) :)


25-08-2005 23:33:15
   
?? tedoresc33
Cont Sters

Inregistat: 30-07-2005
Mesaje: 110
Din pacate asa se intampla in viata...te indragostesti sau mai bine zis iubesti pe cine nu trebuie sau nu merita.
Din cauza aceasta "iubirea doare".


26-08-2005 02:37:07
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

tedoresc33 a scris:

Din pacate asa se intampla in viata...te indragostesti sau mai bine zis iubesti pe cine nu trebuie sau nu merita.
Din cauza aceasta "iubirea doare".


"Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire… · Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul… · Iubirea trebuie invatata, incercata si experimentata… prima atingere nu reprezinta niciodata expresia ei desavarsita… · O iubire pe care esti nevoit s-o pazesti nu reprezinta nimic. · Dar tocmai asta n-au sa inteleaga niciodata oamenii cu adevarat gelosi. · Gelozia ia nastere odata cu dragostea, dar nu moare odata cu ea… · Cine iubeste si este iubit nu va mai fi niciodata acelasi om ca inainte… · Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii… · Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai. · Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane… · Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii, caci ea, daca te considera vrednic, iti va indrepta ea cursul!… " (monseniorul Paler!):p


29-08-2005 21:25:08
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
auzi ..si eu stiu sa imi iau un vraf de carti si sa scriu citate...apropo faci parte din martorii lui iehova?..sau din penticostali? cred ca habar nu ai ce e dragostea..incearca in viata reala nu pe net!

30-08-2005 23:06:33
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

renu a scris:

auzi ..si eu stiu sa imi iau un vraf de carti si sa scriu citate...apropo faci parte din martorii lui iehova?..sau din penticostali? cred ca habar nu ai ce e dragostea..incearca in viata reala nu pe net!


nope ! nu stii! ca daca stiai, nu reduceai optiunile religioase la numai doua culte! dovada faptul ca "vraf"_ul de carti..sta in adormire sub praf si ingnoranta din partea ta ! Eu habar n_aveam nu neaparat ce e dragostea, cat mai ales ca tu , la randul tau, nu ai habar CA AICI....e tot VIRTUAL, Renu_boy! Mai pastrezi busola? ...Daca nu , vezi steaua nordului sau muschiul copacilor ! Zau ca da! :)))) (incearca sa raspunzi NUMAI cand esti "apelat"! Pls! Devii penibil! Si....nu asta AM AUZIT eu c_ar fi tot ceea ce poti! ;) :p....Nu de alta, dar ma obligi sa_mi indes caciula pe urechi, in loc sa_mi_o scot ....a respect de tine ! Cam asa.... :p :)


30-08-2005 23:38:37
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
ai spus pace..daca vrei continuam...??..

31-08-2005 00:22:02
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
draga mea ei sunt cei mai pagani...sau esti de-a lui Bivolaru?

31-08-2005 00:22:53
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

renu a scris:

draga mea ei sunt cei mai pagani...sau esti de-a lui Bivolaru?


Renu, stimabile, TIME OUT! (esti un tip matur! de ce insisti sa pari altfel??)


31-08-2005 00:41:04
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon cher (vorba lui M. Preda !), cred ca-i destul ! Majoritatea intra pe site-ul asta in ideea de a-si face noi cunostinte, noi prieteni. Din ceea ce ai postat pana acum  -  si ma refer aici doar la cele 14 postari, de cand ai revenit  - , s-ar intelege ca dorinta ta e aceea de a-ti face noi dusmani !...Observ ca ai intins mana intr-un gest daca nu de pace, cel putin de armistitiu, dar apoi ti-o retragi intr-un mod nu tocmai elegant. Nu-s nici cenzor si nici lectii de morala n-am de gand sa tin, am doar o rugaminte : incearca sa pastrezi ceea ce ai gasit atunci cand ai inceput sa postezi din nou. Nu-ti multumesc anticipat pentru intelegere, dar mi-as dori s-o pot face in viitor.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (31-08-2005 02:32:35)


31-08-2005 00:45:36
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
e iubita ta..sau esti avocatul ei?..sau poate tata?

31-08-2005 00:48:10
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si faptul ca postarea mea vine imediat dupa cea a lui andreeas, e absolut intamplator, fara nici o intentie de a creea "tabere" sau "bisericute" !

31-08-2005 00:51:10
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
ok..o seara placuta!...

31-08-2005 00:57:02
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

renu a scris:

e iubita ta..sau esti avocatul ei?..sau poate tata?


sau...lasa_ne !...

(incerci sa atragi atentia asupra ta, intr_o maniera josnica si chiar nu inteleg: defapt, ce urmaresti, scuipand in stanga si_n dreapta, fara ragaz!??)


31-08-2005 00:57:05
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
nu raspund provocariilor...intra la subiect!

31-08-2005 00:58:14
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
aa.si inca ceva...forumul nu este al tau...asa ca...!!inca o data o seara placuta..nu mai vreau sa discut pe tema asta!

31-08-2005 01:02:19
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
In speranta ca va destinde cat de putin atmosfera, iata un banc, oarecum on-topic...
   Un tip se duce la doctor.
   - Dom' doctor, nevasta-mea ma-nseala in draci si nu-mi cresc, dom'le, coarnele !
   - Stati linistit, asta-i doar asa...,o vorba...,nu-i adevarat !
   - Va multumesc, dom' doctor, ca m-ati linistit; io credeam ca am lipsa de calciu...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (31-08-2005 01:14:14)


31-08-2005 01:10:06
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

renu a scris:

nu raspund provocariilor...intra la subiect!


On topic: "a te iubi pe tine,renu_de_pe_forum, desi nu meriti, reprezinta reala provocare careia nu_i raspund la...strigare!" :p


31-08-2005 01:18:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
da...a iubi pe renu _de_pe_forum este intradevar suprema incercare a iubirii......si culmea altruismului....
nici bogat pina la 80 de ani
nici frumos pina la 12 luni,
nici desptept pina la moarte....
nici potent fara stimulente medicamentoase....
ce dracu sa faca femeia cu tine  ?  sa te tina in cusca si sa te expuna ?
sa te studieze copii la scoala ?
sincer eu nu stiu...


31-08-2005 01:23:56
   
?? mihai30
Cont Sters

Inregistat: 21-03-2005
Mesaje: 1
cred ca cel putin odata toti am avut parte in viata de asa ceva. Unii au trecut mai usor alti mai greu si din pacate te indragostesti, iubesti de multe ori inainte de a cunoaste omul de liga tine si tot speri speri ca miine va fii mai bine. Eu cred ca asta sa intimpalt la tine  Boldina.

31-08-2005 01:29:25
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

da_si_nu a scris:

da...a iubi pe renu _de_pe_forum este intradevar suprema incercare a iubirii......si culmea altruismului....
nici bogat pina la 80 de ani
nici frumos pina la 12 luni,
nici desptept pina la moarte....
nici potent fara stimulente medicamentoase....
ce dracu sa faca femeia cu tine  ?  sa te tina in cusca si sa te expuna ?
sa te studieze copii la scoala ?
sincer eu nu stiu...



Nici el! ...:))))


31-08-2005 01:31:23
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
as folosi un lant....mare, gros..l-as lega de un stilp......
si l-as pune pe  renu_de_pe_forum in lant........
as face circ........sincer..cred ca smeagol ar fi mic copil pe linga ..prietenul meu....

iata cum il vad eu pe un anumit........om



Ultima modificare facuta de da_si_nu (31-08-2005 02:11:04)


31-08-2005 02:07:39
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

da_si_nu a scris:

as folosi un lant....mare, gros..l-as lega de un stilp......
si l-as pune pe  renu_de_pe_forum in lant........
as face circ........sincer..cred ca smeagol ar fi mic copil pe linga ..prietenul meu....

iata cum il vad eu pe un anumit........om

http://xs44.xs.to/pics/05352/smeag.jpg



Tii mortis sa_mi induci...COSMARUL! :)))))))
Wow! e chiar poza lui???? Saracu'! :(((((


31-08-2005 02:29:27
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Marine !
ptiu, sa mor nu alta ! asta are doar o ureche intreaga si ochi de betivan si- i mototolit la fata ca ziarul din buda,
Fa inconstiento pai ce faci acilea ca omori lumea cu zile !
Hrr mama ! ia sa caute Majica in bobi si sa dea cu necuratele !

Ultima modificare facuta de lauraMagic (31-08-2005 17:02:12)


31-08-2005 17:01:48
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

blondina2 a scris:

VI sa intamplat vreodata sa va indragostiti rau de tot de o persoana care la prima vedere este chiar ceea ce cautati..ca dupa un timp sa va dati seama ca de fapt nu este nici pe departe cel de care te-ai indragostit...

 
"Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta, pentru ca nu exista. Totul e relativ pe lumea asta, pana si iubirea..."      OCTAVIAN PALER
 
   Plecandu-ma infata intelepciunii lui, nu pot fi decat de acord...


01-09-2005 01:58:08
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Da, iubirea-i relativa...
Si atunci... si acest topic devine.. inutil... a merita sau nu sa fim iubiti... relativ???
atunci cine este cel care decide daca ai meritat sau nu, odata ce el a iubit, de fapt, relativ?


01-09-2005 21:52:22
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

renu a scris:

aa.si inca ceva...forumul nu este al tau...asa ca...!!inca o data o seara placuta..nu mai vreau sa discut pe tema asta!
FORUMUL nu este al meu,nici al vostru,ci al urmasilor urmasilor vostrii   !

02-09-2005 03:06:03
   
?? Slayer_
Cont Sters

Inregistat: 16-04-2005
Mesaje: 44
blondina - bila alba ;)

02-09-2005 03:09:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Cred ca daca nu am fi avut forum..tot ne-am fi scris mesajele undeva....insa fiecare in alt loc.......
unii poate pe peretii din buda garii ...alti in caietele cu amintiri, altii in ziare.....pe bancile scolii.....pe lemnul bancilor din parc.....pe coaja copacilor....si lista poate continua

Ultima modificare facuta de da_si_nu (02-09-2005 13:25:31)


02-09-2005 13:25:06
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
inca o cerere de la mine ed...sa postezi poze imense ..autoportrete ale lui da_si_nu...e strigator la cer! PROPUN EXCLUDEREA EI DE PE FORUM!

Ultima modificare facuta de renu (02-09-2005 22:01:15)


02-09-2005 22:00:40
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
de ce esti rau renu ? aceasta poza nu te face sa simti nimic ?
atita expresivitate ...in acel chip chinuit de remuscari .
Ai vazut seria filmelor "lords of the rings "?
Poate iubi cineva..un asemenea chip ? un asemenea suflet ?


02-09-2005 23:29:22
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
te gandesti la ce faci pt cei care au dialup?

02-09-2005 23:40:49
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Waw..credeam ca iti pasa de cei care vad poza...
ma rog.....
oricum...a iubi pe cine nu merita....ce este ?
Sacrificiu ? Altruism ? Sau iubire dumnezeiasca ?


02-09-2005 23:48:25
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
a iubi pe cine nu merita....e curata ..sinucidere! Nope! ...Sinucidere in grup! Ca mori odata cu el! (nu poti sa traiesti...talharit de suflet!) ...Gol_pe picioare?! Mai bine...NOPE ! :p ;)

02-09-2005 23:57:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
da!
un suflet deformat..o minte in pioneze....nu este de bun augur in iubire...
Cocosatul de la nNotre Dame ! Frumosa si bestia........


03-09-2005 00:01:58
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
a iubi pe cine nu merita..himmm!! e doar in romane..si inca in cele siroppoase..apropo?...ce zici de Dama cu camelii" ? aa..cati ani avea ea?

03-09-2005 00:02:10
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 33    
Mergeti la