Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / relatie cu un barbat casatorit    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 6
bee
Femeie

Nou venit

Inregistat: 14-07-2005
Mesaje: 2
As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

14-07-2005 20:10:36
   
?? scorpion67
Cont Sters

Inregistat: 04-07-2005
Mesaje: 4
...iti plac relatiile complicate ?!!...

14-07-2005 23:45:35
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 879
nu e complicata de loc....probabil se rezuma doar la sex!

15-07-2005 00:12:35
   
?? scorpion67
Cont Sters

Inregistat: 04-07-2005
Mesaje: 4
...doreste un barbat care sa faca parte din viata ei. Barbatul casatorit n-o poate ajuta... Sex doar pt. as imbogatii numeric lista cu trofee masculine...Fata  vrea sa doarma linistita noaptea in bratele iubitului, nu cu teama la usa, cu gandul la paruiala sotiei etc. ...

15-07-2005 02:00:41
   
?? carinak
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2005
Mesaje: 101

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

Nimic din ceea ce se intampla, sau, alegem sa facem nu e pierdere de timp, putem castiga experienta sau cunostinte...dar...din partea mea ...un NU hotarit acestui gen de relatie...


15-07-2005 02:06:30
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

Hmmmmmmm..........interesant.........relatie cu un barbat casatorit?
Pai depinde ce vrei de la acel barbat? dar se observa ca tu vrei mai mult si asta mi-am dat seama din faza cand ai zis: ''are viitor''? deci te gandesti sa ai ceva in viitor cu el.......
Cel mai bine e daca ai o asemenea relatie nu o sa te bat la cap cu chestii ca nu e bine ce faci.............curvo sau chestii de felul. Se mai intampla dar concluzia ar fi sa nu il incomodezi pe respectivul si sa nu ii faci viata amara bagandu-te cu forta si incercand prin metode urate sa il castigi.
Tu vezi care e treaba........lasa-l pe el sa decida daca o sa te aleaga pe tine sau daca tot ce vrea de la tine e doar sex.Daca e vorba doar de sex tre sa te gandesti cam ce vrei si tu? Daca te simti jucarie, sau daca te face sa te simti bine, daca merita sa-l pastrezi macar pt asta.
Eu zic sa pui mai clar problema nu de alta dar sa aflii raspunsuri si sfaturi bune ok?
Te pup!

Ultima modificare facuta de alex8223 (15-07-2005 05:31:00)


15-07-2005 05:30:17
   
?? cosanzeana
Cont Sters

Inregistat: 12-06-2005
Mesaje: 8
Cu un barbat divortat poate dar cu unul casatorit categoric NU. Sunt atatia barbati liberi dispusi sa te iubeasca incat nu se merita sa te bagi in casnicia altora .

16-07-2005 02:41:49
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
"lasa-l pe el sa decida daca o sa te aleaga pe tine sau daca tot ce vrea de la tine e doar sex" Alex, parerea mea ar fi ca....sigur o vrea pt sex, pt ca altfel, ar fi facut si altceva pt rel lor, dar...sa nu uitam ca foarte multi masculi vin cu texte de genul ....stii eu nu ma prea inteleg cu sotia, iubita, tra la la, bla bla bla  ....numai ca sa ajunga cu ea in pat, asa ca...bee, cum a zis si cosanzeana, sunt destui masculi care sa iti ofere ce iti ofera si cel casatorit,asa ca nu prea cred ca merita sa te legi la cap cu timpenii, daca nu te doare capul, parerea mea care....estem :P Multam!

16-07-2005 11:41:29
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


Spun asa: daca te_ai indragostit de el, fata sa_i cunosti starea civila! Daca sentimentul e reciproc...si intens! Daca si el, ca si tine..cauta si insista sa gaseasca ceea ce nu_i ofera matrimoniul...daca incepi sa ai incredere in el!...daca simti in interiorul tau ca e exact ceea ce ai cautat intr_o viatza intreaga: DO IT! Are viitor! Si...chiar nu_i pierdere de timp!
Am omis un lucru esential: daca relatia asta, indiferent de ce intensitate, CREEAZA VICTIME ( indiferent in ce parte ..: vezi sot/sotie, copii, carieta profesionala..etc.)...RENUNTZA LA EA! Indiferent cat iti va fi de greu!


20-07-2005 02:00:31
   
?? bure
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 232
da decat 3 nefericiti, mai bine unul.daca are si copii,mai greu.ca unii se agata de chestia asta sa nu divorteze.
da cum spunea cineva:are balta peste.


21-07-2005 03:30:35
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ce fericire este aceea care este creeata pe suferinta altora ?

21-07-2005 11:21:14
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

da_si_nu a scris:

ce fericire este aceea care este creeata pe suferinta altora ?


Atita timp cit esti egoist ce importanta mai au ceilalti? Cam asa gindeste un om egoist,un om care este  lipsit de orice scrupule, in fine, sa nu uitam ca pe suferinta altora, foarte multi oameni au de cistigat, nu intru acum in detalii Multam!


21-07-2005 12:35:55
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Mda... moralitate exagerata.... sau doar simple vorbe. Cind veti iubi cu adevarat... putin o sa va pese ca are nevasta sau zece copii... Cind veti umple voi perna de lacrimi, cind veti zimti voi ca vi se sfirseste sufletul de dor... veti uita si de sotia lui si de copilul lui ... doar pentru o imbratisare sau o ora de amor cu el.
:(


21-07-2005 14:00:34
   
?? bure
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 232
bine punctat funy.doar ca meriti mai mult si vrei mai mult.nu doar 1 ora de amor(vb la modul impersonal).
am prietene care au astfel de relatii,fara sa spere la mai mult decat 1 ora.si chiar evita sa provoace un scandal in familie.
catalin, ma intreb cum m-as simti in locul nevestei sa stiu ca si-o t.... cu mine si se gandeste la alta.sau ca-l macina gandu cum sa faca sa fure pe zi ora aia ca sa fie cu alta.


21-07-2005 14:40:25
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
Ca ma gindesc la alta cind fac sex asta nu este o noutate, de asta se numeste...fantezie :D crezi ca femeia nu face la fel?Hai sa fim seriosi? nu discutam aici despre fantezii, discutam despre acele femei care "ACCEPTA O ORA" cu iubitul ei. Stii cum se zice? cum iti asterni asa dormi, asa ca...:P Multam!

21-07-2005 22:17:22
   
?? adi_tm
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2005
Mesaje: 11

catalin287 a scris:

Ca ma gindesc la alta cind fac sex asta nu este o noutate, de asta se numeste...fantezie :D crezi ca femeia nu face la fel?Hai sa fim seriosi? nu discutam aici despre fantezii, discutam despre acele femei care "ACCEPTA O ORA" cu iubitul ei. Stii cum se zice? cum iti asterni asa dormi, asa ca...:P Multam!

  Esti de coma...IMPUSCA-TE! :(


22-07-2005 02:58:19
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Nu prea inteleg de ce femeia libera, cea care ACCEPTA o relatie cu un barbat insurat este tratata drept... victima? Asa cum il accepta, asa il si poate parasi peste o bucata de vreme... Pina la urma ea alege, deci este in avantaj....
El cere intotdeauna discretie intr-o astfel de relatie, so... minciuna incepe de la el... Teama, riscurile inerente, o eventuala cearta, un eventual divort... lui ii dau tircoale, nu ei.
De ce nu ne pounem problema ca un barbat casatorit JOACA CUM II CINTI TU?! :x


22-07-2005 04:15:52
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

adi_tm a scris:


catalin287 a scris:

Ca ma gindesc la alta cind fac sex asta nu este o noutate, de asta se numeste...fantezie :D crezi ca femeia nu face la fel?Hai sa fim seriosi? nu discutam aici despre fantezii, discutam despre acele femei care "ACCEPTA O ORA" cu iubitul ei. Stii cum se zice? cum iti asterni asa dormi, asa ca...:P Multam!

  Esti de coma...IMPUSCA-TE! :(


Esti haios omule, numai ca...daca ai fi venit si cu un argument in plus, sa stiu si eu opinia ta (nu asta ) pe bune ca merg si ma impusc (numai sa imi dai un pistol ca eu nu am :D) astept ceva argumente in plus, asta...daca ai :P :D Multam!


22-07-2005 12:49:09
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

fun-funny a scris:

Nu prea inteleg de ce femeia libera, cea care ACCEPTA o relatie cu un barbat insurat este tratata drept... victima? Asa cum il accepta, asa il si poate parasi peste o bucata de vreme... Pina la urma ea alege, deci este in avantaj....
El cere intotdeauna discretie intr-o astfel de relatie, so... minciuna incepe de la el... Teama, riscurile inerente, o eventuala cearta, un eventual divort... lui ii dau tircoale, nu ei.
De ce nu ne pounem problema ca un barbat casatorit JOACA CUM II CINTI TU?! :x



Aceasta regula, se aplica numai in cazurile in care ea nu cere mai mult, dar...ce te faci atunci cind amanta vrea mai mult (ca in cele mai multe cazuri :D) eu la acele pers ma refer, si...poate si bure,dupa mine aceasta rel, de cele mai multe ori, are un final prost (din care amanta are de pierdut) Multam!


22-07-2005 12:54:04
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Exista "neveste" de profesie.... exista "amante" de profesie... Primele ar fi cele din categoria "orice mi-ar face sau mi-ar zice, maritata sa fiu cu acte...sa dea bine la gura lumii" :D Cele din a doua categorie sint femeile independente care nu au ca scop in viata cununa cu lamiita si rochia de mireasa.... Cariera este mult mai importanta decit plodul agatat de fusta ei... Si daca se pot folosi de barbati pentru a ajunge sus... e ok.
Femeia care se indragosteste de un barbat insurat... si, culmea... spera ca va si divorta pentru ea..... nu e nici amanta ... nici nevasta.... Are doar speranta ca va invata ceva din povestea ei si se va duce, incet-incet catre una din cele doua tabere...


22-07-2005 14:40:54
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (20-06-2007 22:23:55)


22-07-2005 17:34:06
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Sant amanta perfecta pentru barbatii insurati,nu-i sun,nu-i stresez,vine omul cand vrea si cand poate. TOT ce le cer este sa fie generos si sa nu ma intrebe de viata mea.

14-08-2005 01:04:25
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


Cine poate sa generalizeze...situatia??...Depinde de ce anume il determina pe casatorit sa caute o extraconjugala! Depinde daca tu esti ceea ce el n_are in conjugal! :)))) Depinde de ambii ...ca "totul" sa fie sau nu pierdere de timp! :p


14-08-2005 20:19:31
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Eu am o relatie cu un barbat casatorit ! Da boieri dvs, cu Marin.

15-08-2005 10:07:33
   
?? sonia35
Cont Sters

Inregistat: 26-02-2005
Mesaje: 5
Ma tot gandesc la toate cate s-au spus..pro si contra...blamata sau nu femeia care isi permite sa iubeasca in felul asta are curaj nu gluma...Am toata admiratia pentru ea tocmai pentru ca eu nu am vocatie de amanta...Nu accept sa impart cu nimeni pe cel pe care-l iubesc. Si stiu instinctiv ca as face rau celor implicati fara voia lor intr-o astfel de relatie (ma refer aici la nevasta, la copii daca acestia exista). De aceea cred ca pasiunea pentru un barbat casatorit trebuie infranta de ratiune. Stiu ca arde ca dracu" dar oricum in final vei iesi mai castigata daca ai renunta decat daca ai consimti. Cine are curajul de a se indragosti de un barbat insurat are cu certitudine si puterea de a fugi de sa-i sfaraie calcaiele atunci cand constata ca se implica mai mult decat era preconizat. Asta doar in cazul in care e vorba de iubire. Cand sunt calcule meschine la mijloc sau egoism...atunci femeia se agata cu disperare de gatul barbatului. Eu sunt casatorita. Cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea suna asa: ,,Te iubesc atat de mult incat nimic din jurul meu nu mai conteaza. De aceea am curajul sa renunt la tine. Te iubesc iubirea mea,,. Era tot de la un barbat casatorit. Cine are urechi de auzit sa auda...

21-08-2005 17:02:24
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
"  sa fiu sincer?..nu imi pasa !" ..... Rhet Buttler.... "Pe aripile vintului"

22-08-2005 15:54:36
   
?? tedoresc33
Cont Sters

Inregistat: 30-07-2005
Mesaje: 110
Dupa cum vad eu lucrurile, solutia este sa ii pastrezi si pe barbatii insurati, insa doar ca pe niste animale de casa. Atata timp cat ei te "folosesc" ca sa-si lustruiasca vanitatea, tu poti sa-i "folosesti" pe ei ca sa-ti condimentezi viata. Am spus "ei" in mod intentionat. Un singur barbat insurat este periculos. Un "buchet" poate fi nostim.

18-09-2005 12:53:47
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
un buchet....de flori intr-o vaza...strica tot atita apa cit o singura floare....

prefer florile in ghiveci.....exista mai intotdeauna o floare matura si un boboc..pe aceeasi radacina..


18-09-2005 22:24:08
   
?? 2New
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

sonia35 a scris:

Ma tot gandesc la toate cate s-au spus..pro si contra...blamata sau nu femeia care isi permite sa iubeasca in felul asta are curaj nu gluma...Am toata admiratia pentru ea tocmai pentru ca eu nu am vocatie de amanta...Nu accept sa impart cu nimeni pe cel pe care-l iubesc. Si stiu instinctiv ca as face rau celor implicati fara voia lor intr-o astfel de relatie (ma refer aici la nevasta, la copii daca acestia exista). De aceea cred ca pasiunea pentru un barbat casatorit trebuie infranta de ratiune. Stiu ca arde ca dracu" dar oricum in final vei iesi mai castigata daca ai renunta decat daca ai consimti. Cine are curajul de a se indragosti de un barbat insurat are cu certitudine si puterea de a fugi de sa-i sfaraie calcaiele atunci cand constata ca se implica mai mult decat era preconizat. Asta doar in cazul in care e vorba de iubire. Cand sunt calcule meschine la mijloc sau egoism...atunci femeia se agata cu disperare de gatul barbatului. Eu sunt casatorita. Cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea suna asa: ,,Te iubesc atat de mult incat nimic din jurul meu nu mai conteaza. De aceea am curajul sa renunt la tine. Te iubesc iubirea mea,,. Era tot de la un barbat casatorit. Cine are urechi de auzit sa auda...


...bine bine, dar cine vorbeste de dragoste? intrebarea se referea la"o relatie cu un barbat casatorit"
Intoarcete de la inceput si citeste toate postarile si ai sa vezi ce interesante par raspunsurile. Cele feminine par a fi legate de Iubire, cele de barbati mai putin.
Probabil ca intr-o relatie partea feminina asociaza o relatie cu afectiune/iubire(in afara e cele profesioniste, scuze Blondinei), in prezent si sperante de viitor.
Poate ca barbatii privesc o relatie cu o femeie casatorita mai simpla, numai pentru sex, far a ne gindi mult la variabile.

Uni barbati considera ca sint doua feluri de femei; cele care au stofa de Neveste, si cele care sint bune la pat (numai) si nu sint confundate.
Acum barbatii au nevoie saptaminal de activitate si daca nu e in gradina noastra, ne uitam in gradina altora (unde iarba pare mai verde), dar femeile poate sa abtina mai mult de aceasta activitate daca nu aude un te iubesc, te doresc,tu esti singura, si altele. Multi barbati treaba e mai....vizuala, e de ajuns sa apara ceva mai.....desbracata si sint gata de atac. ce zici,
"Human Nature" ?


20-09-2005 15:40:14
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
CU un barbat casatorit,nu ma implic sentimental,traiesc momentul si am doar de castigat din asta.

20-09-2005 18:11:31
   
?? tedoresc33
Cont Sters

Inregistat: 30-07-2005
Mesaje: 110
Cred ca ma depaseste un astfel de topic. Daca as fi necasatorita in nici un caz nu as accepta o relatie cu un barbat casatorit...din simplul motiv ca nu mi-ar placea ca el sa dispuna de mine dupa bunul lui plac, in sensul ca m-ar vizita doar atunci cand ar vrea sa faca sex cu mine. Ar mai fi inca o problema, nu as putea sa cred chiar daca el mi-ar spune contrariul ca, in afara de sotie pe care nu o includem in discutie aici, nu ar mai avea si alte legaturi. Daca exista femei care se multumesc cu resturi...este problema lor.
Casatorita fiind, nu  pot sub nici o forma sa am o alta relatie, nu imi sta in fire. Ma respect pe mine si in acelasi timp imi respect si partenerul. Viata dubla nu e caracteristica mea.


01-10-2005 16:24:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
este o eroare, intimplare sau ...un neajuns...ca sa umblii cu cineva..deja casatorit ?

11-01-2006 01:52:28
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

2New a scris:


sonia35 a scris:

Ma tot gandesc la toate cate s-au spus..pro si contra...blamata sau nu femeia care isi permite sa iubeasca in felul asta are curaj nu gluma...Am toata admiratia pentru ea tocmai pentru ca eu nu am vocatie de amanta...Nu accept sa impart cu nimeni pe cel pe care-l iubesc. Si stiu instinctiv ca as face rau celor implicati fara voia lor intr-o astfel de relatie (ma refer aici la nevasta, la copii daca acestia exista). De aceea cred ca pasiunea pentru un barbat casatorit trebuie infranta de ratiune. Stiu ca arde ca dracu" dar oricum in final vei iesi mai castigata daca ai renunta decat daca ai consimti. Cine are curajul de a se indragosti de un barbat insurat are cu certitudine si puterea de a fugi de sa-i sfaraie calcaiele atunci cand constata ca se implica mai mult decat era preconizat. Asta doar in cazul in care e vorba de iubire. Cand sunt calcule meschine la mijloc sau egoism...atunci femeia se agata cu disperare de gatul barbatului. Eu sunt casatorita. Cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea suna asa: ,,Te iubesc atat de mult incat nimic din jurul meu nu mai conteaza. De aceea am curajul sa renunt la tine. Te iubesc iubirea mea,,. Era tot de la un barbat casatorit. Cine are urechi de auzit sa auda...


...bine bine, dar cine vorbeste de dragoste? intrebarea se referea la"o relatie cu un barbat casatorit"
Intoarcete de la inceput si citeste toate postarile si ai sa vezi ce interesante par raspunsurile. Cele feminine par a fi legate de Iubire, cele de barbati mai putin.
Probabil ca intr-o relatie partea feminina asociaza o relatie cu afectiune/iubire(in afara e cele profesioniste, scuze Blondinei), in prezent si sperante de viitor.
Poate ca barbatii privesc o relatie cu o femeie casatorita mai simpla, numai pentru sex, far a ne gindi mult la variabile.

Uni barbati considera ca sint doua feluri de femei; cele care au stofa de Neveste, si cele care sint bune la pat (numai) si nu sint confundate.
Acum barbatii au nevoie saptaminal de activitate si daca nu e in gradina noastra, ne uitam in gradina altora (unde iarba pare mai verde), dar femeile poate sa abtina mai mult de aceasta activitate daca nu aude un te iubesc, te doresc,tu esti singura, si altele. Multi barbati treaba e mai....vizuala, e de ajuns sa apara ceva mai.....desbracata si sint gata de atac. ce zici,
"Human Nature" ?

pentru cine e interesata, citeva pareri.


21-07-2006 03:38:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Stilistic si gramatical...puah...
Continut de idei?... Reductionist pina la iritare... NJD, tu esti un tip umblat si deschis la minte... ce e cu tine? Cu mine poate ca mi s-o fi inflamat glanda criticii...;)


22-07-2006 20:58:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

SandieShaw a scris:

Stilistic si gramatical...puah...
Continut de idei?... Reductionist pina la iritare... NJD, tu esti un tip umblat si deschis la minte... ce e cu tine? Cu mine poate ca mi s-o fi inflamat glanda criticii...;)


Sint de acord cu tine, sint de multe ori iritat, pe mine, dar inca excavez, descopar gramatica, si sansele sint nule sa gasesc "perfectia", desi scuza aceptabila numai mie, exista. Pe mine nu ma deranjeaza critica, chiar o apreciez, o folosesc spre bine.
Dar comenteaza tu ceva la subiect dear Sandy, ca sint multe fete ce ar putea folosi parerea ta ca pe o validare a gidurilor lor insile.


24-07-2006 00:26:43
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

daca vrei viitor nu trebuie sa te bazezi pe o relatie cu un barbat insurat.din aceasta perspectiva este o pierdere de timp...daca insa urmaresti sa ai o relatie fara obligatii si /sau sa fi conectata la un spor de adrenalina poti incerca...depinde ce vrei de la relatia cu un tip insurat...pot fi amanti excelenti sau,de cele mai multe ori, niste perversi egoisti.


24-07-2006 18:32:47
   
?? kiralinas
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2006
Mesaje: 1
toata lumea isi da cu parerea ca e bine ca e rau dar cati dintre voi au trait asta ca sa stie despre ce este vorba nu doar pareri si impresii bazate pe "ce zice lumea"cateodata este mai bine asa decat o relatie care schioapata mai bine deloc sau alta, vorbesc in cunostinta de cauza sunt in situatia de a fi omul insurat dar nu mai mergea era o amagire acum sunt cu cea care imi doresc sa fiu si nu regret ,cateodata poate fi mai bine asa, eu am ales-o pe cealalta si ea pe mine acum ne este bine impreuna,voi ati gandit ca poate alegerea care ati facuto sau o veti face sar putea sa nu fie tocmai cea mai buna?asta sar putea sa o vedeti doar mai tarziu ,la subiect :este important ce vrea el(barbatul insurat)de la tine poate avea si viitor si sa fie si doar o pierdere de timp dar totusi vei ramane cu ceva invataturi si intr-un caz si in celalalt totul depinde de ce vor cei doi si ce decizie iau in privinta asta parerea mea este ca trebuie sa discuti deschis si sa spui tare si clar ce vrei nu sa lasi sa se subinteleaga pt ca sar putea sa inteleaga fiecare ce vrea el nu ce vroia celalalt.incercarea........;)

29-07-2006 02:08:03
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

adi_tm a scris:


catalin287 a scris:

Ca ma gindesc la alta cind fac sex asta nu este o noutate, de asta se numeste...fantezie :D crezi ca femeia nu face la fel?Hai sa fim seriosi? nu discutam aici despre fantezii, discutam despre acele femei care "ACCEPTA O ORA" cu iubitul ei. Stii cum se zice? cum iti asterni asa dormi, asa ca...:P Multam!

  Esti de coma...IMPUSCA-TE! :(

urmeaza sfatul dat, nu pierzi nimic


29-07-2006 13:06:17
   
?? amurgdetoa
Cont Sters

Inregistat: 06-05-2006
Mesaje: 2

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

  Cu intarziere raspund,insa pot sa-ti spun din viata,ca nu are rost sa te incurci.Iubesti,esti iubita,insa tot pe locul 2 esti.Sarbatorile le petreci singura,sambetele si duminicile-singura.Vine vremea cand imbatraneste,tu te trezesti singura,iar el are cu schimba o vorba.Recomand tuturor femeilor sa nu se lase inselate de iubirea unui barbat casatorit.


30-07-2006 01:26:11
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

daca il iubesti si nu te bagi in viata lui familiala iti spun ca merge, dar e nevoie din partea amantei de multa intelegere si sacrificii


03-08-2006 10:59:19
   
?? gigel29
Cont Sters

Inregistat: 03-05-2006
Mesaje: 16
blondina 2 , de unde esti?vrei sa ne cunoastem?

03-08-2006 14:34:13
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

Exista "neveste" de profesie.... exista "amante" de profesie... Primele ar fi cele din categoria "orice mi-ar face sau mi-ar zice, maritata sa fiu cu acte...sa dea bine la gura lumii" :D Cele din a doua categorie sint femeile independente care nu au ca scop in viata cununa cu lamiita si rochia de mireasa.... Cariera este mult mai importanta decit plodul agatat de fusta ei... Si daca se pot folosi de barbati pentru a ajunge sus... e ok.
Femeia care se indragosteste de un barbat insurat... si, culmea... spera ca va si divorta pentru ea..... nu e nici amanta ... nici nevasta.... Are doar speranta ca va invata ceva din povestea ei si se va duce, incet-incet catre una din cele doua tabere...

cred ca ai expierenta de vorbesti asa, de fapt tu te pricepi la toate!


04-08-2006 05:08:53
   
mary lou
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 7

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


07-08-2006 14:12:15
   
mary lou
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 7
depinde cum o vezi tu  şi ce simţi tu in mometul acela , viitor nu prea are , dar nici pierdere de timp nu este  ,doar să şti să trăeşti clipa

07-08-2006 14:17:26
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

amurgdetoa a scris:


bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?

  Cu intarziere raspund,insa pot sa-ti spun din viata,ca nu are rost sa te incurci.Iubesti,esti iubita,insa tot pe locul 2 esti.Sarbatorile le petreci singura,sambetele si duminicile-singura.Vine vremea cand imbatraneste,tu te trezesti singura,iar el are cu schimba o vorba.Recomand tuturor femeilor sa nu se lase inselate de iubirea unui barbat casatorit.

ai si tu dreptatea ta...o ti intr-o mana ! dar in cealalta, ce ai?


07-09-2006 17:52:12
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

fun-funny a scris:

Nu prea inteleg de ce femeia libera, cea care ACCEPTA o relatie cu un barbat insurat este tratata drept... victima? Asa cum il accepta, asa il si poate parasi peste o bucata de vreme... Pina la urma ea alege, deci este in avantaj....
El cere intotdeauna discretie intr-o astfel de relatie, so... minciuna incepe de la el... Teama, riscurile inerente, o eventuala cearta, un eventual divort... lui ii dau tircoale, nu ei.
De ce nu ne pounem problema ca un barbat casatorit JOACA CUM II CINTI TU?! :x

joaca, joaca, joaca baiete!
ca esti frumos ca un castravete...


27-01-2007 12:58:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
cam periculos jocul...dar ce-i drept cu multa adrenalina..

27-01-2007 13:06:59
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

mihaidan a scris:


fun-funny a scris:

Nu prea inteleg de ce femeia libera, cea care ACCEPTA o relatie cu un barbat insurat este tratata drept... victima? Asa cum il accepta, asa il si poate parasi peste o bucata de vreme... Pina la urma ea alege, deci este in avantaj....
El cere intotdeauna discretie intr-o astfel de relatie, so... minciuna incepe de la el... Teama, riscurile inerente, o eventuala cearta, un eventual divort... lui ii dau tircoale, nu ei.
De ce nu ne pounem problema ca un barbat casatorit JOACA CUM II CINTI TU?! :x

joaca, joaca, joaca baiete!
ca esti frumos ca un castravete...

ce ziceai? ca o sa cauti toate postarile mele sa ma prinzi cu garda jos??? :)


27-01-2007 17:00:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
FUNNY,tu esti en garde mereu...nu cred sa -ti vina cineva "de hac" cu una cu doua..dar parca poti sa stii,...vorba colegului meu pe care n-o mai repet ca deja o stiti toti...

27-01-2007 18:01:29
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
da..vorba colegului tashei.....
barbatul casatorit....

dar despre femeia casatorita ?
vorbim mai tirziu ?


27-01-2007 18:19:28
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 6    
Mergeti la