Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / relatie cu un barbat casatorit    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
nu...doar n-o sa ne autodenigram...spun ei barbatii si asa vrute si nevrute despre noi !

27-01-2007 18:57:49
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

nu...doar n-o sa ne autodenigram...spun ei barbatii si asa vrute si nevrute despre noi !

mda, spun.. si spun numai rautati dupa ce te pierd... :( ... Si cu cit a fost iubirea mai mare cu atit ura e mai mare....


31-01-2007 05:41:01
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

FUNNY,tu esti en garde mereu...nu cred sa -ti vina cineva "de hac" cu una cu doua..dar parca poti sa stii,...vorba colegului meu pe care n-o mai repet ca deja o stiti toti...

colegaul asta al tau ar trebui impuscat :x Urgent! Ca mare dreptate a avut...
ops, m-a prins cu garda jos... :)


31-01-2007 05:42:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Vai tie!....ce-i de facut?

31-01-2007 09:50:52
   
?? ie_au_ba
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2006
Mesaje: 197

fun-funny a scris:


tasha 1951 a scris:

nu...doar n-o sa ne autodenigram...spun ei barbatii si asa vrute si nevrute despre noi !

mda, spun.. si spun numai rautati dupa ce te pierd... :( ... Si cu cit a fost iubirea mai mare cu atit ura e mai mare....

  WAWW!! sa inteleg ca de asta o urasc asa mult pe mona>?...ma PUI PE GANDURI...


31-01-2007 13:27:03
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:D
sa fei atit de simplu ?


01-02-2007 03:18:34
   
?? ie_au_ba
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2006
Mesaje: 197
mai simplu..

01-02-2007 10:33:23
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

fun-funny a scris:

Exista "neveste" de profesie.... exista "amante" de profesie... Primele ar fi cele din categoria "orice mi-ar face sau mi-ar zice, maritata sa fiu cu acte...sa dea bine la gura lumii" :D Cele din a doua categorie sint femeile independente care nu au ca scop in viata cununa cu lamiita si rochia de mireasa.... Cariera este mult mai importanta decit plodul agatat de fusta ei... Si daca se pot folosi de barbati pentru a ajunge sus... e ok.
Femeia care se indragosteste de un barbat insurat... si, culmea... spera ca va si divorta pentru ea..... nu e nici amanta ... nici nevasta.... Are doar speranta ca va invata ceva din povestea ei si se va duce, incet-incet catre una din cele doua tabere...

experienta, saraca, e definitorie sau precumpanitoare ?


01-02-2007 20:53:29
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:

Sant amanta perfecta pentru barbatii insurati,nu-i sun,nu-i stresez,vine omul cand vrea si cand poate. TOT ce le cer este sa fie generos si sa nu ma intrebe de viata mea.

mai schimba vrajeala asta,nu de alta dar noii veniti te-ar putea lua in serios...si nu-i frumos sa le dai sperante desarte :D


01-02-2007 20:55:50
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
asa-i ?

da-le sperante....ca doar cu sperantele ramin....
priveaza-i de  sperantele si te vor ruga sa ii minti...


01-02-2007 22:33:02
   
?? arin
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2007
Mesaje: 167
asa e dar macar sa ne mintiti frumos! asa se spune:iubi? daca ma minti macar sa ma minti frumos

01-02-2007 22:43:19
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

arin a scris:

asa e dar macar sa ne mintiti frumos! asa se spune:iubi? daca ma minti macar sa ma minti frumos

mda!
"esti prea bun pentru mine"...
"nu te merit"....
"viata nu e de fiecare data dreapta.."

Ei na!
Iubi, stii ceva.... GATA! NU MA MERITI!!!! Esti prea mic.. pentru o iubire asa de mare...:(


02-02-2007 00:40:20
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

fii-a-mea a scris:


fun-funny a scris:

Femeia care se indragosteste de un barbat insurat... si, culmea... spera ca va si divorta pentru ea..... nu e nici amanta ... nici nevasta.... Are doar speranta ca va invata ceva din povestea ei si se va duce, incet-incet catre una din cele doua tabere...

experienta, saraca, e definitorie sau precumpanitoare ?


iar ai un off, sergiu? :rolleyes:
da, experienta isi spune cuvintul in cazul meu... Multumit de raspuns? Acu'... poti trece mai departe? :rolleyes:


02-02-2007 00:48:06
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
pacat ca experienta este ceva ce se acumuleaza prin durere propie....

oare nu s-ar putea transmite genetic ?


02-02-2007 02:36:19
   
?? arin
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2007
Mesaje: 167

fun-funny a scris:


arin a scris:

asa e dar macar sa ne mintiti frumos! asa se spune:iubi? daca ma minti macar sa ma minti frumos

mda!
"esti prea bun pentru mine"...
"nu te merit"....
"viata nu e de fiecare data dreapta.."

Ei na!
Iubi, stii ceva.... GATA! NU MA MERITI!!!! Esti prea mic.. pentru o iubire asa de mare...:(


  iubi? chiar daca ma straduiesc si mai mult? din tot sufletul si inima mea?(asta e o minciuna frumoasa sau o abureala?)


02-02-2007 10:17:46
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ba, voi chiar nu va dati seama c-ati luat-o pan balarii ?!!! :x Da-o-n abureli da treaba, femeia aia care a dashchis topicu, va-ntrebat daca e f'o sfaraiala-n biznisu asta, nu va-ndemnat s-o luati pa aratura !!! Ia bagatzi si voi neshte texte da genu :"Da, cucoana, e marfa !", "Ia incearca, ca n-oi muri !". "Nici in visele tale n-o sa gasesti ceva atat de aproape de perfectiune !", ca poate-n felu asta, imi pica shi mie ceva... :D:D:D

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (02-02-2007 16:00:39)


02-02-2007 13:35:00
   
?? arin
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2007
Mesaje: 167
da domnle asa e, pe directe! ai o relatie cu un barbat? e voie azi!

02-02-2007 13:42:52
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

P. Pan 63 a scris:

Ba, voi chiar nu va dati seama c-ati luat-o pan balarii ?!!! :x Da-o-n abureli da treaba, femeia aia care a dashchis topicu, va-ntrebat daca e f'o sfaraiala-n biznisu asta, nu va-ndemnat s-o luati pa aratura !!! Ia bagatzi si voi neshte texte da genu :"Da, cucoana, e marfa !", "Ia incearca, ca n-oi muri !". "Nici in visele tale n-o sa gasesti ceva atat de aproape de perfectiune !", ca poate-n felu asta, imi pica shi mie ceva... :D:D:D



:D  ca bine zici pan, pe bune, dar crezi tu oare ca initiatoarea topicului chiar tinea cont de parerile noastre ?
eu cred ca a postat doar asa...ca sa nea dea si noua un subiect de barfa......deh.....


02-02-2007 17:02:22
   
?? unica23
Cont Sters

Inregistat: 24-02-2007
Mesaje: 2
da de ce nu???am o mare experienta...uneori chiar merge

24-02-2007 18:50:17
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

da_si_nu a scris:

asa-i ?

da-le sperante....ca doar cu sperantele ramin....
priveaza-i de  sperantele si te vor ruga sa ii minti...

daca-s slabi de inger...:D


24-02-2007 20:03:48
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

fun-funny a scris:


fii-a-mea a scris:


fun-funny a scris:

Femeia care se indragosteste de un barbat insurat... si, culmea... spera ca va si divorta pentru ea..... nu e nici amanta ... nici nevasta.... Are doar speranta ca va invata ceva din povestea ei si se va duce, incet-incet catre una din cele doua tabere...

experienta, saraca, e definitorie sau precumpanitoare ?


iar ai un off, sergiu? :rolleyes:
da, experienta isi spune cuvintul in cazul meu... Multumit de raspuns? Acu'... poti trece mai departe? :rolleyes:

nu sunt multumit de raspunsul tau pt ca:
1.fie ai ocolit un raspuns sincer
2. fie nu ai inteles finetea intrebarii...;)


24-02-2007 20:07:23
   
?? zurlia_
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2007
Mesaje: 21
cine la cine renuntza?.. el la ea bineintzeles.. pt ca .."cum itzi asterni asha dormi" deci luatzi-va barbatzi cu 20 de ani mai batrani ca sa va mearga bine si sa nu va paraseasca.... mai mult.. sa spuna lumea de voi ca l-ati luat din interes!!

24-02-2007 20:28:29
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cred ca am raspuns initiatorului acestui topic... si, din bun simt. :D ti-am raspuns si tie... ca tu esti vesnic nemultumit.. nu mai e problema sau preocuparea mea..
back off, sergiu.. :x Nu stiu ce ti-ai propus... dar daca asta e "schimbarea".. huge mistake...
Is to late for that! :D :D


24-02-2007 20:28:41
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
ce chestie !!! doua femei abordari diferite:acelasi subiect :D

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (24-02-2007 20:33:40)


24-02-2007 20:33:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Relatia cu un barbat insurat poate sa-ti aduca satisfactii....pot fi buni la pat(insurat fiind are experienta cu femeile)...stiu ce isi doresc ele si fizic dar si emotional.La inceput o relatie alaturi de un astfel de barbat este plina de pasiune si neprevazut,dar daca tipul este nestatornic si nehotarit,in timp exista posibilitatea sa nu mai fii fericita alaturi de el..dar majoritatea femeilor ajung sa spuna despre astfel de barbati ca sint buni la pat tocmai pentru ca sint catastrofali la toate celelalte capitole...deci atentie femei!=D

26-02-2007 16:08:40
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


relatia cui cu un barbat casatorit ? barbat sau femeie ?
 
sau incerci sa afli daca e un pacat capital ? daca e asta , asa e ! nu pacatui ! la talpa iadului ajungi. de ce sa obligi pe cineva sa se simta inshelat ? la ce iti foloseste ? va trece la un moment dat. si ? ce vei face cand vei realiza ca ai distrus ceva ce nu mai poate fi refacut ?    parerea mea  !!! o spun pt ca punandu-ma in  situatia celui care a iubit femeia--ce i s-a daruit cu totul--, mai mult decat viata lui, as suferi de o rana adanca.


26-02-2007 22:30:42
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
uffff, ovidiu , nu pot trece cu vederea postarea ta.... :(.. Iar nu te inteleg corect.. sau iar.. nu sintem pe aceeasi lungime de unda...
so...
"de ce sa obligi pe cineva sa se simta inshelat ?"... Intr-o relatie cu o persoana casatorita.... cea inselata este.. sotia, pe de o parte.. amanta pe de alta parte.... La care dintre ele faci tu referire... avind in vedere ca sotia nu prea stie ce face sotul.?! :rolleyes:
"ce vei face cand vei realiza ca ai distrus ceva ce nu mai poate fi refacut ? ".. banuiesc ca te refereai doar la timpul pierdut de amanta.. in singuratea... cind il asteapta pe EL... Altfel.. nu prea stiu cine si ce pierde...
"nu pacatui !".. daca imi accept statutul de amanta.... cred ca acel barbat merita sacrificiul meu, cred ca acel barbat inseamna MULT pentru mine.... Si atunci, sa ma ierti.. a iubi nu e un pacat...

sa nu iubesti.. este un mare pacat... :(


28-02-2007 06:01:16
   
?? Aary
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2005
Mesaje: 973
nush cat de mult are efect sau chiar legatura asupra topicului.... ok... am citit undeva, ca demult, un aiurit protestant pe nume Martin Luther a zis ceva de genul acesta... :

"Esto peccator et pecca fortiter, sed fortius fide et gaude in Christo."

ceea ce in traducere libera inseamna cam asa: "Fii un pacatos si pacatuieste cu ardoare, dar mai cu putere sa ai credinta si sa te bucuri de Cristos."

Nu se stie cu exactitate daca este sau nu adevarat dar personal tind sa sustin aceasta idee!... Mai simplu, pacatuieste fara grija k Dumnezeu dragutul va ierta! DAR!!! De ce ma feresc.... de Dumnezeu? sau de Jumatatea Mea?! ... Grea alegere....

Am aiurit da'... pana mea... voi cititi!... ;)

pecca fortiter!

Ultima modificare facuta de Aary (28-02-2007 18:43:54)


28-02-2007 18:43:20
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107

fun-funny a scris:

uffff, ovidiu , nu pot trece cu vederea postarea ta.... :(.. Iar nu te inteleg corect.. sau iar.. nu sintem pe aceeasi lungime de unda...
so...
"de ce sa obligi pe cineva sa se simta inshelat ?"... Intr-o relatie cu o persoana casatorita.... cea inselata este.. sotia, pe de o parte.. amanta pe de alta parte.... La care dintre ele faci tu referire... avind in vedere ca sotia nu prea stie ce face sotul.?! :rolleyes:
"ce vei face cand vei realiza ca ai distrus ceva ce nu mai poate fi refacut ? ".. banuiesc ca te refereai doar la timpul pierdut de amanta.. in singuratea... cind il asteapta pe EL... Altfel.. nu prea stiu cine si ce pierde...
"nu pacatui !".. daca imi accept statutul de amanta.... cred ca acel barbat merita sacrificiul meu, cred ca acel barbat inseamna MULT pentru mine.... Si atunci, sa ma ierti.. a iubi nu e un pacat...

sa nu iubesti.. este un mare pacat... :(



ufffff clau..incepi sa ma sperii ! unde e fata la care nu trebuia decat sa ii spun un cv dintr-o fraza pt ca ea sa ma inteleaga ? gandurile tale prea multe si nemultumirile din ultima vreme cred ca si-au lasat amprenta pe ''cristalul'' judecatzii tale ! sper sa iti revii !


01-03-2007 10:48:24
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ufff, e posibil sa ai dreptate, ovi.... :rolleyes:.. gindurile mele - p ecare le cunosti in profunzime.... sint scuza mea...
fata aceea nu a disparut.... :(..
vine primavara.. si revine ;)


02-03-2007 00:32:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ce dragut funny...
renasti spiritual in fiecare primavara ?;)=D


02-03-2007 11:04:23
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
.... pan'  la coada si la coada, era vorba de a-i da duda ori nu barbatului insurat !!! Chestii total straine de tema asta, cum ar fi primavara, renasterea si alte bla-bla-bla-uri, faceti-le loc prin  unghere ale forumului, sunt prea multi interesati de subiect (io-s unul dintre ei), ca sa-i stresati cu astfel de off-topice.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (02-03-2007 14:10:23)


02-03-2007 14:01:40
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
pai nu e chiar asa ! topicul asta cere discutzii cu si  despre relatia cu un barbat casatorit. bun!
   de unde sti tu pane ca una sau poate mai multe forumiste  exista aici doar pt ca ar fi unul sau mai multi barbati casatoriti cu care intretin o relatie ? si cum o relatie se bazeaza si pe ample discutii la inceputul relatiei in sine , esti rugat sa dai voie fiecaruia sa se desfasoare, tocmai pt ca nu cunosti dedesubturile ''istoriei'' fiecarui personaj de aici ! as vrea sa ma fi inteles pe deplin !


02-03-2007 14:09:36
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Vorbim.... vorbe ! Ce are "fetitza si primavara" lu funny, "renasterea spirituala" a tashei, cu foototul barbatului insurat ?!!!
Asa, sa ne-aflam in treaba, sa mai contabilizam o postare, s-ajungem "moderatori", oricine-i capabil. Shpilu-i ca biznisu asta ma lasa rece, in schimb ma intereseaza care si in ce conditii ar da  "mij"  unui purtator de verigheta. Punct !


02-03-2007 14:17:59
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
da ! aici ai dreptate! asta e o traba la care si eu mi-am pus intrebari si uite ca am aflat raspunsul de la tine. asa deci ,cu cat ai mai multe postari ca or fiele in sau afara se aduna si la un anumit nr esti premiat nu ? pai atunci care mai e sensul forumului ? sa se faca o singura pagina pe care sa ''scrie'' fiecare ce si cum il taie capu'!!!!!!!!!!

poate ca am fost si eu p-afara ,insa ,sincer,fara intentie

Ultima modificare facuta de wersus (02-03-2007 14:24:51)


02-03-2007 14:24:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

Vorbim.... vorbe ! Ce are "fetitza si primavara" lu funny, "renasterea spirituala" a tashei, cu foototul barbatului insurat ?!!!
Asa, sa ne-aflam in treaba, sa mai contabilizam o postare, s-ajungem "moderatori", oricine-i capabil. Shpilu-i ca biznisu asta ma lasa rece, in schimb ma intereseaza care si in ce conditii ar da  "mij"  unui purtator de verigheta. Punct !

Pai,Pane,....nici macar nu ramai cit de cit pe forum
sa apuce vreuna sa-ti povesteasca cum sta cu "mij" UNUI PURTATOR DE VERIGHETA vorba ta,ca si dispari...
nici nu apuci sa procesezi informatia...
nu pot sa cred ca ai conceptii atat de misogine!
de ce nu ne povestesti tu...de-alde Pane cu e cu aceasta relatie
sau ti-e frica si atunci iti spui din fasa"pieri ispita..";)=D


02-03-2007 16:02:52
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


Pai,Pane,....nici macar nu ramai cit de cit pe forum
sa apuce vreuna sa-ti povesteasca cum sta cu "mij" UNUI PURTATOR DE VERIGHETA vorba ta,ca si dispari...

Ma cherie tasha, din fericire, forumu nu-i chat, nu-i nevoie sa urmaresc discutia pentru a deslusi ideea  -  de parca acolo ar exista vreuna :D . Altfel, marturisesc deschis ca raspunsurile date aici m-ar interesa doar in latura sinceritatii lor, nicidecum ca un "indrumar".
Hai sa fim seriosi, daca pan'  la anii astia n-as sti ce-i de facut ca sa pot primi niscaiva "mitran", daca n-as cunoaste cat-de-cat, care-mi sunt sansele vis-a-vis de-o muhere ori ce-am de imbarligat pentru a le spori, ar insemna ca mi-am purtat degeaba umbra pe pamant !!!


02-03-2007 17:10:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Exact de aceea am sugerat ca ar fii interesant si sa citim din insemnarile unui barbat  insurat,pentru a gasi si din partea voastra parerea vis-a-vis de relatia extraconjugala...
pe mine chiar m-ar interesa sa aud comentarii
masculine mai degraba...;)=D


02-03-2007 19:09:59
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
as putea sa povestesc eu.. din experintza unei femei cu un barbat insurat.... Dar nu cred ca asta vrea pan...
ori, ce vrea pan.. se reduce la o ecuatie foarte simpla: mai multi useri pe forum, mai multe postari on topic... :)


02-03-2007 19:15:51
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


  Pot sa spun- in cunoshtintza de cauza- ca depinde de ceea ce tzi-ai propus !
  Cu intrebarea " Are vreun viitor ?" n-am intzeles daca te-ai referit la concretizarea relatziei in casatorie sau doar la ... durata -in timp- a acestei relatzii . dar stiu situatzii de ambele feluri. Cind sentimentele celor doi erau la fel de puternice, Casatoritul a divortzat dupa un timp shi au ramas impreuna .
Cind ajungi la o astfel de relatzie din anumite motive\interese - ale ei\ale lui - shi e bazata pe ratziune  shtind fiecare pina unde poate merge\cit poate sa pretinda relatzia poate dura foarte mult in timp , poate mai mult decit shi-au propun .
  Este o pierdere de timp cind relatzia se bazeaza doar pe sex shi placerile ce decurg din asta pt ca oricind apare altul\alta care poate prezenta ...un interes mai mare !
deci, depinde de...ashteptarile tale!


02-03-2007 20:00:17
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

SIM_ONE62 a scris:


bee a scris:

As vrea sa vad parerea voastra despre relatia cu un barbat casatorit. Are vreun viitor? Sau nu este decat o pierdere de timp?


  Este o pierdere de timp cind relatzia se bazeaza doar pe sex shi placerile ce decurg din asta pt ca oricind apare altul\alta care poate prezenta ...un interes mai mare !
deci, depinde de...ashteptarile tale!


Mmmmm... se complica treba, cind disecam si orizonturile de asteptare... ;);) Iubirea (in orice subvarianta am discuta-o, doar adevarata sa fie, nu "declansata" doar dupa calcule-interese precise), te trazneste :D si gata, cred eu - insurat ori holtei, nu mai importa. Ca n-ar trebui sa se reduca doar la sex, asta-i deja alta discutie. Comuniunea si-n gindire, preocupari - cum ar fi pescuitul, nu-i asa, SIM_ONE cherie ? :) sint necesare. Vorba cumatrului PPan, s-a cam deraiat totusi de la tema... pe scurt insa, cred ca viata si iubirile ei sint destul de fluide ca sa nu tina cont de niste acte-hirtii cu semne mici, negre si enervante :D pe ele. Parerea mea ;) PS. Pe mine chiar ma intereseaza si dezvaluiri la tema trecute prin prisma feminina, Funny cherie ! ;)


02-03-2007 20:28:17
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
deocamdata spun doar atit: putin ii pasa iubirii (a se citi SI hormonilor ce-ti joca prin tot corpul) ca esti frumos sau urit, chel sau cu plete, muschiulos sau cu burta. etc etc... si, desigur insurat sau nu...
si, sa dea naiba daca mie imi pasa de asa ceva... cins spun"pe el l-am ales"...

cit despre dorint alui kawa... promit sa scot din tolba o poveste... doua.. noua.. :D (sa nu exageram)


02-03-2007 20:50:34
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Ai, din p.dv.-ul meu, dreptate (cam des deja, hmmm... ;) ), Funny cherie, pe un teren unde gindirea ar trebui sa fie intr-un final ne...sexista !!! Astept (si nu doar eu, poate) "serialul" povestilor cu...subiect la tema topicului astuia interesant. Promit c-o sa vin si eu cu doua episoade (n-am - din pacate, zic eu :) - mai multe la activ).

02-03-2007 21:03:19
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
uff, urasc acest TREBUIE! :(... mai ales cind e folosit de ratiune in dauna... simturilor..
Urasc sa fiu rationala cind tot ce trebuie sa faci in viata este sa iubesti si sa te lasi iubit...
sau poate nu... :(


02-03-2007 21:14:42
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Pai d-aia nuanteeaza nemtzii "trebuie" ("muessen" ori "duerfen")... ;) La modul ideal, nimic n-ar trebui sa fie "MUSAI". Poate, intr-una din existentzele viitoare, totusi ?!

02-03-2007 21:27:12
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ok.. i'm ready to.. talk :D (tell a story )
so, am sa va spun 3 povesti...
evident... voi povsti impersonal pentru a nu "arunca" confuzie in mintile voastre si in imaginatia voastra.. :)
so.. toti sint din bucuresti.. si toti au in in jur de 30 - 35 de ani...
sa-i dam drumul.. ;)


02-03-2007 21:39:33
   
?? GOGOMANUL
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2007
Mesaje: 526
E atat de trist cand cu fiecare pas pe care il facem ne indreptam catre un singur sfarsit, catre ceva despre care avem doar o vaga ideie cum va fi sau ce fel va fi, eu stiu doar ca avem o singura viatza si trebuie sa luam din ea tot cei mai bun, tot ce vrem,  ... oare chiar trebuie ca ratiunea sa tea inintea a ceia ce simtim? chiar trebuie sa tinem in noi acel sentiment acea dorintza , ceia ce simtim pentru cineva doar pentru ca e casatotit (casatorita) ? ....nu cred, cred ca trebuie sa facem ce ne spune inima, sufletul .... si nu cred ca e pacat .... desigur, e doar parerea mea, a unui gogoman ....

02-03-2007 21:41:27
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

GOGOMANUL a scris:

E atat de trist cand cu fiecare pas pe care il facem ne indreptam catre un singur sfarsit, catre ceva despre care avem doar o vaga ideie cum va fi sau ce fel va fi, eu stiu doar ca avem o singura viatza si trebuie sa luam din ea tot cei mai bun, tot ce vrem,  ... oare chiar trebuie ca ratiunea sa tea inintea a ceia ce simtim? chiar trebuie sa tinem in noi acel sentiment acea dorintza , ceia ce simtim pentru cineva doar pentru ca e casatotit (casatorita) ? ....nu cred, cred ca trebuie sa facem ce ne spune inima, sufletul .... si nu cred ca e pacat .... desigur, e doar parerea mea, a unui gogoman ....

ce bine ar fi daca ar exista mai multi gogomani printre noi.. :)
ce bine ar fi daca TOTI am pune simtirea inaintea ratiunii... :)

in fine... ma intorc la povestile mele


02-03-2007 21:43:32
   
?? GOGOMANUL
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2007
Mesaje: 526

fun-funny a scris:


GOGOMANUL a scris:

E atat de trist cand cu fiecare pas pe care il facem ne indreptam catre un singur sfarsit, catre ceva despre care avem doar o vaga ideie cum va fi sau ce fel va fi, eu stiu doar ca avem o singura viatza si trebuie sa luam din ea tot cei mai bun, tot ce vrem,  ... oare chiar trebuie ca ratiunea sa tea inintea a ceia ce simtim? chiar trebuie sa tinem in noi acel sentiment acea dorintza , ceia ce simtim pentru cineva doar pentru ca e casatotit (casatorita) ? ....nu cred, cred ca trebuie sa facem ce ne spune inima, sufletul .... si nu cred ca e pacat .... desigur, e doar parerea mea, a unui gogoman ....

ce bine ar fi daca ar exista mai multi gogomani printre noi.. :)
ce bine ar fi daca TOTI am pune simtirea inaintea ratiunii... :)

in fine... ma intorc la povestile mele

Multumesc ....


02-03-2007 21:44:39
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
so...intotdeauna cel casatorit are o poveste pentru EA care sa-i justifice nevoia de a iubi dincolo de patul conjugal. In functie de EA se naste si povestea... mai simpla, mai apropiata de adevar, mai SF.. daca e nevoie de multa munca de lamurire...
parerea mea este ca totul tine de momentul in care cei doi se cunosc... si de cit este EA psihic si fizic pregatita sa accepte o asemenea relatie... Asta daca pornim de l abun inceput de la premisa ca el isi doreste... sa aiba amanta...
pt ca exista si situatia cind totul se intimpla... pur si simplu.. fara ca cineva sa fi dorit asta...:rolleyes:


02-03-2007 21:48:36
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6    
Mergeti la