Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / dragoste pe net    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:


andreeas74 a scris:

frumoasa poastare, fi! :) ...daca ai fi renuntat la "iubita" ..din final...era absolut ...sublima! :) (postarea, desigur....) :p


era sublima cu adevarat daca in final nu se ferea de citatul ala lui SKSPR... "restul e tacere...
chestia cu iubita... daca parcurgem un manual de romana de cl 9-a, vedem ca face parte din functia persuasiva a comunicarii... pe romaneste "incercarea moarte n-are"

dar nici soarta de izbanda... :)


24-07-2006 18:42:09
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
topicul pare interesant;filonul are vana insa nu prea sunt doritori de exploatare...

07-09-2006 19:11:16
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Sa-i chemam pe cei de la Gabriel Resources... poate fac o extractie cu cianuri aici... ca la Rosia Montana e cam albastra :x:x

24-10-2006 03:17:24
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

nu stiu..
ramin la parerea ca nu poti atinge "virful" in n ore... Pentru toate acele lucruri de care vorbeste fi-a-mea... este nevoie de timp.

mi-am argumentat afirmatia si ea o tine una si buna! e nevoie de timp...eu nu am vazut dragoste nebuna la cuplurile care s-au format in timp...daca ma refer stric la formularea "dragoste nebuna" eu nu o vad ca pe o cultivare a sentimentelor ci ca pe o explozie! care de cele mai multe ori se consuma rapid desi nu este obligatoriu ca focul sa se stinga repede...dar repet! fara explozie nu putem vorbi de dragoste nebuna ( a se citi fara ratiune...)


24-10-2006 12:03:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
hai ca am devenit prozaic incercand sa explic un lucru deosebit...

24-10-2006 12:03:59
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

fii-a-mea a scris:

hai ca am devenit prozaic incercand sa explic un lucru deosebit...
DEVI interesant.

24-10-2006 19:04:26
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

mihai a scris:


fii-a-mea a scris:

hai ca am devenit prozaic incercand sa explic un lucru deosebit...
DEVI interesant.

ce rea esti...devin...sa inteleg ca nu-s deloc un tip interesant...ma simt atins.Si eu care ma credeam CEL mai interesant de pe aici,cel mai destept,cel mai cult muah ! imi vine sa ma pup!


26-10-2006 15:49:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
atunci cind petreci in lumea virtuala mai mult timp decit in cea adevarata....
atunci cind ai mai multi prieteni in virtual decit in real...
cind toata pasiunea, puterea, cindcele mai intense trairi, iubiri, descarcari le ai in virtual....deja poti fi numit..omul virtual....deja esti omul..MATRIX


26-10-2006 20:00:32
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

atunci cind petreci in lumea virtuala mai mult timp decit in cea adevarata....
atunci cind ai mai multi prieteni in virtual decit in real...
cind toata pasiunea, puterea, cindcele mai intense trairi, iubiri, descarcari le ai in virtual....deja poti fi numit..omul virtual....deja esti omul..MATRIX

mda si atunci revii la tema "emisiunii" : ce e mai real :irosirea energiilor in materialul abscons sau tarirea emotiilor la maxima intensitate indiferent de dimensiunea in care te exprimi...?


27-10-2006 12:21:21
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
care ziceai ca e id-ul tau pe mes?

27-10-2006 12:22:13
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

stefan_o a scris:

care ziceai ca e id-ul tau pe mes?

fii_a_meafirst


27-10-2006 12:43:17
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
;)

asadar sa te contactez.. ? sa nu te contactez.....?


27-10-2006 22:56:20
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
monologul tau hamletian, da&nu, mi-aduce aminte de versurile lui Ienachita Vacarescu, nostime, usoare, atit de simtitor romanesti in fond:
Intr-o gradina,
langa-o tulpina,
vazui o floare ca o lumina.
S-o rup se strica,
s-o las mi-e frica
ca vine altul si mi-o radica. (citat din memorie, scuze daca apar greseli)...


28-10-2006 03:07:10
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

;)

asadar sa te contactez.. ? sa nu te contactez.....?

indrazneste... ! i don't bite you !


28-10-2006 03:15:13
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu ai muscat... :)

28-10-2006 17:53:54
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

SandieShaw a scris:

monologul tau hamletian, daν, mi-aduce aminte de versurile lui Ienachita Vacarescu, nostime, usoare, atit de simtitor romanesti in fond:
Intr-o gradina,
langa-o tulpina,
vazui o floare ca o lumina.
S-o rup se strica,
s-o las mi-e frica
ca vine altul si mi-o radica. (citat din memorie, scuze daca apar greseli)...



pai si daca nu este in gradina mea ?
daca altcineva a sapat, udat, ingrijit...aceea floare ?
hmm..sa sar gardul sau sa las propietarul sa se bucure de munca lui ?


28-10-2006 17:55:51
   
?? robertt
Cont Sters

Inregistat: 26-10-2006
Mesaje: 13

yasmina22 a scris:

se poate dragoste la prima intilnire pe net?

La prima intalnire nu .....  poate  a doua sau a treia..... cine stie!


30-10-2006 14:54:12
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
yasmina22...tu te-ai indragostit la prima intilnire pe net ?
sau tu robertt ?


30-10-2006 15:19:20
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

yasmina22...tu te-ai indragostit la prima intilnire pe net ?
sau tu robertt ?

dar tie ti s-a intamplat...?


31-10-2006 14:23:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
dragoste pe net?
am sustinut ca exista...dar acuma pot sa spun ca desi lucrurile nu au iesit asa cum mi-am dorit tot este bine..vorba aia..omul invata din greseli...iar ce nu te omoara te face mai puternic(pe plan emotional zic)...doar ca problema e ca nu o vrem la nesfarsit...vrem concretizarea ei..si aici apare uneori dezamagirea...
Ce citesti te poate face sa te indragostesti de persoana ce scrie dar atunci cand o intalnesti vorbele parca nu mai au aceeasi valoare...suna a gol..de ce oare?
Intri in confesiuni inimaginabile,esti dezinvolt..dar face to face...se rupe magia...=)


26-04-2007 16:47:27
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

da_si_nu a scris:


pai si daca nu este in gradina mea ?
daca altcineva a sapat, udat, ingrijit...aceea floare ?
hmm..sa sar gardul sau sa las propietarul sa se bucure de munca lui ?

ce gingasa esti! mai ceva ca o floare...hm! oi fi fost ironic...oi fi vorbit in vant...oi fi spus ce cred...sau...ori ;)


26-04-2007 18:20:07
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255

tasha 1951 a scris:

dragoste pe net?
am sustinut ca exista...dar acuma pot sa spun ca desi lucrurile nu au iesit asa cum mi-am dorit tot este bine..vorba aia..omul invata din greseli...iar ce nu te omoara te face mai puternic(pe plan emotional zic)...doar ca problema e ca nu o vrem la nesfarsit...vrem concretizarea ei..si aici apare uneori dezamagirea...
Ce citesti te poate face sa te indragostesti de persoana ce scrie dar atunci cand o intalnesti vorbele parca nu mai au aceeasi valoare...suna a gol..de ce oare?
Intri in confesiuni inimaginabile,esti dezinvolt..dar face to face...se rupe magia...=)

tasha total deacord cu tine ..... nici nu puteai sa o spui mai bine


26-04-2007 21:36:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
o spun pentru ca am trait-o..si stii cum este cand o simti pe pielea ta...e altfel...
:rolleyes:


26-04-2007 21:48:27
   
MANUELLA
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2006
Mesaje: 255
te am tot citit .... si o sa te mai citesc ..... ce scrii tu e interesant..... poate mai invat si eu ceva despre viata asta

26-04-2007 22:02:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
ma bucur...si te mai astept pe forum...=)

26-04-2007 22:56:34
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Denumirea corecta a topicului ar fi poate: "netul pe dragoste":D , atit de mult cred ca ne-a invadat prima notiune, invers proportional cu a doua... ;)
"Get a life !" :( ...ar trebui sa-mi zic si mie insumi, cred... ;)

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (27-04-2007 00:48:19)


27-04-2007 00:48:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
What do you mean,kawa?;)=)

27-04-2007 01:42:49
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107

MANUELLA a scris:

te am tot citit .... si o sa te mai citesc ..... ce scrii tu e interesant..... poate mai invat si eu ceva despre viata asta


din dragoste de...ce anume  te atasezi forumului si dai uitarii ceatul ? nu a fost decat un gand, sau o parere, cum vrei tu manu, apropo de frecventa cu care vrei sa vizitezi forumul. sa fia un personaj in plus aici ?  la o eventuala transformare ar fi  binevenita!


27-04-2007 01:50:21
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107

tasha 1951 a scris:

What do you mean,kawa?;)=)



vrei sa ne parasesti tashica draga ? cred ca ai primit  ori viza de state ori de canada...=D


27-04-2007 01:52:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
nu..desi...era cat pe ce...aveam o oferta..
doar i-am raspuns lui kawa ...precum s-a exprimat...;)


27-04-2007 01:56:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Pentru o parte din internauţii certaţi cu morala comună, cu normele sociale, a induce în eroare, a minţi, a înşela este ceva ca un mod de viaţă... care nu este uşor de perceput şi combătut.. mai ales când cunoaşterea prin internet pare atat de superficiala ori superfluă..

Pentru a căpăta încredere într-un corespondent virtual, este bine ca, într-o perioadă rezonabilă de timp (între câteva zile până la câteva sptămâni) să cereţi informaţii cât mai complete despre originea familială, de loc de naştere, despre locaţia sa. pregătirea profesională într-o specialitate, ocupaţia curentă, istoricul muncii, istoricul familiei, istoricul divorţului sau divorţurilor, despre concepţiile sale despre viaţă, lume, muncă, politică, familie, iubire, divorţ, minciună, buna cuviinţă,.. etc..

Unei cunoaşteri superficiale, sumare, pe acest sit de "recoltare" a relaţiilor, este firesc să-i urmeze o etapă de aprofundare şi lărgirea a portretului "prietenului", prin apelarea la poşta electronică obisnuită, prin messenger (cu variantele fonic şi vieofonic) sau prin propriul sit interactiv, apoi prin telefonul mobil, etc..până la efectuarea pasului decisiv: cunoaşterea directă.

La cunoaşterea directă, aproape totdeauna se constată diferenţe mari între ce se întrevedea în poze şi chiar în imaginaţia internautului activ de referinţă, faţă de realitatea persoanei vizate spre cunoaştere. Pot apărea, să zicem aşa, surprize, uluiri şi nelămuriri.. dar unele relaţii pot curge armonios înainte..

Se mai pune şi problemă etică a manifestărilor intenţionat înşelătoare. Cel care procedeză minţind sau ascunzând adevărurile esenţiale despre persoana sa, devine vinovat în faţa divinităţii, societăţii şi sieşi şi va avea de suferit nişte consecinţe negative cândva...

ÃŽn concluzie, fiţi prudenţi (prudente) în abordarea unei persoane virtuale.

Interesaţi (te) într-o reală poveste de dragoste, nu atribuiţi din imaginaţia dvs. calităţi şi însuşiri pozitive virtualului, ca mai apoi, să constataţi că v-aţi înşelat profund.

Procedaţi metodic, cereţi informaţii suficiente şi nu acordaţi prea uşor încredere necunoscuţilor care par numai miere şi lapte pe buze, înălţându-vă în slăvi calităţile fizice, culturale şi morale. Mai există, pe ici pe colo şi un asemenea entuziasm la persoanele foarte singure şi un pic naive, neexperimentate..care pot cădea în plasa unor cuceritori de profesie.. virtuali..

Aceşti oameni, în căutarea de "prieteni" sau "prietene", par a nu proceda selectiv şi concentrat, pe un obiectiv.. ei mitraliază efectiv câmpul de date şi caută să fie băgaţi în seamă de cât mai multe persoane de sex opus.. din multitudinea profilelor-persoane care reacţionează pozitiv..se poate apoi cerne şi limita la câteva, persoanele interesante, interesate, vulnerabile sau prudent - curioase..

Lumea internetului, deci şi a acestui sit destul de eficient, este destul de pestriţă, cum spunea o cunoştinţă de a mea virtuală şi pare a nu a avea mare valoare...

Şi nu uitaţi: diamantele nu stau la vedere decât rareori.. Trebuie descoperite prin oarecare efort!

Succes, fiinţe virtuale din ce mai inteligente şi prevăzătoare!..


30-04-2007 17:36:09
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

tasha 1951 a scris:

nu..desi...era cat pe ce...aveam o oferta..
doar i-am raspuns lui kawa ...precum s-a exprimat...;)

si ai respins oferta !!! ntz ! ce greseala...bineinteles ni te ironizez:iti spun doar ca eu nu as fi refuzat...vrei sa sti de ce ?


30-04-2007 19:56:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sergiu,in viata trebuie sa ai curajul sa spui si nu...
stiu si eu...poate ca inca nu sint pregatita...dar...cine stie...soon..i hope so!=)


30-04-2007 23:50:11
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
tashico... daca spun nu.. violentei.. de orice natura ar fi ea si cu tot ce implica ea.. atunci e ok. Dar sa spun nu.. vietii.. n-am s-o fac niciodata. :( Si, asa cum spuneam pe un alt topic.... pentru mine inseamna .. iubire si atit... (orice poate insemna iubire).

01-05-2007 03:29:48
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
Altceva nu-i nimic
Şi mereu mă complic
Şi ce simplu mi-ar fi,
Dacă nu te-aş iubi.

Dacă m-aş lua după pretexte,
dacă-aş trage unde e uşor,
nici nu trebuia s-aud de tine
şi-mi era mai de folos să mor.

M-am băgat de bună voie slugă,
dragostei morale ce ţi-o port,
dar pricep că mi-ar fi fost rentabil
să privesc destinul ca pe-un sport.

Nu-i o simplă încăpăţânare,
pentru un ambiţios pariu,
dar aleg o cale complicată,
tocmai din motivul că sunt viu.

Mama ei de viaţă prefacută,
tatăl ei de soartă la mezat,
te iubesc în felul unui trăznet,
te prefer aşa cum s-a-ntâmplat.

Greu îmi e şi greu îţi e şi ţie
cu acest fel de a trăi al meu,
totuşi, vreau să ştii că, din pacate,
dragostea e o dificultate,
fără care-ar fi cu mult mai greu.


01-05-2007 07:49:20
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
Daca-am sa te chem
Da-mi macar un semn
Fie şi-un blestem
Din partea ta.
Totuşi nu ştiu cum
Pentru-atata drum
Ce-a-nceput acum
Spune-mi ceva.

ÃŽn noaptea despartirii dintre noi
Copacii cad pe drum din doi în doi,
ÃŽn ochi ma bate viscolul cainesc
Şi am venit sa-ţi spun ca te iubesc.

Probabil drumul meu va duce-n iad
Ma-mpiedic de o lacrima şi cad
Şi iar adorm şi iar mi-e dat un vis
Ca biata cifra doi s-a sinucis.

Şi de atata viscol vestitor
Nu ochii mei, ci ochii tai mă dor,
Ca tineri am intrat şi cu ce rost
Şi ce batrani ieşim din tot ce-a fost.

Nici aripile zboruri nu mai pot,
E numai desparţire peste tot
Şi se aude ca va fi mai greu
Decat vom fi departe tu şi eu.

Dar nu pentru a-ţi spune că e rau
Am dat cu bulgari mari în geamul tau,
Ci ca sa ştii, în viscolul cainesc,
Ca plec şi mor şi plang şi te iubesc.

Şi vreau sa-ţi dau cu acte înapoi
Dezastrul împarţirilor la doi,
Ca sa-nţelegi şi tu ce-i cuplul frant
Şi cum e sa fii singur pe pamant.


01-05-2007 07:59:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In epoca de gratie a facerii lumii cand s-o fi gandit Creatorul sa aduca un pic mai multa adrenalina in viata muritorilor,dandu-le sentimentul iubirii,medium sa fi si tot nu ti-ar fi trecut prin minte ca peste sute de anu o sumedenie de oameni se vor iubi virtual....=)...cand?....in mileniul 3......intr-un univers numit...INTERNET...a venit pe lume cyber -love...sau iubirea virtuala mai pe romaneste...
   Si o noua istorie a inceput sa se scrie...
De la facerea Internetului incoace ne iubim(si) virtual;nu mai putin intens  ci la un alt mod..Navigam scrutind catralioane de pixeli,ne bate inima in hopuri cand"cade" conexiunea la internet...ce nu face indragostitul cand ii falfaie fluturi prin stomac - totul pentru o conversatie chatuita cu iubirea vietii noastre intalnita in navigatiile nocturne...cine stie poate intr-un moment de naufragiu...
   La serviciu,in pauza de masa,ne savuram gustarea la o tacla pe messenger sau MSN;condimentata din plin cu smiley zambarete,inimoase,saltarete,triste ...iar uneori plingacioase...=(


01-05-2007 12:31:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Inceputul il shtiti, asa ca nu ma mai obosesc...
Nimic nu s-ar fi intamplat din toate astea daca Imparatul de aer ar fi organizat alegeri prin vot secret pentru sutele de pretendentzi virtuali ai Ilenei Cosanzeana. Asa ca Fat-Frumos a mers peste noua site-uri shi noua link-uri...si s-a luptat cu Zmeul cel rau de la server-ul principal care o inchisese pe Ileana Cosanzeana in turnul de operare al yahoo-ului. S-au luptat ei shapte noptzi si shapte diminetzi in sabii cu maner de mous si s-au luat la tranta pe tastaturi pana cand monitoarele s-a facut tzandari shi hard-urile au inceput sa-si arunce circuitele, placile si retzelele in cele patru vanturi crestate de bitzi, megapixeli si ram-uri. Bineintzeles ca Fat Frumos a deparolat adresa yahoo-ului shi a luat-o pe Ileana Cosanzeana pe un cal din herghelia lui g-mail...apoi au facut o nunta ca-n realitate dupa care au trait multzi ani fericitzi in cele mai adanci vise.

=)


08-05-2007 11:17:12
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 28

tasha 1951 a scris:

Inceputul il shtiti, asa ca nu ma mai obosesc...
Nimic nu s-ar fi intamplat din toate astea daca Imparatul de aer ar fi organizat alegeri prin vot secret pentru sutele de pretendentzi virtuali ai Ilenei Cosanzeana. Asa ca Fat-Frumos a mers peste noua site-uri shi noua link-uri...si s-a luptat cu Zmeul cel rau de la server-ul principal care o inchisese pe Ileana Cosanzeana in turnul de operare al yahoo-ului. S-au luptat ei shapte noptzi si shapte diminetzi in sabii cu maner de mous si s-au luat la tranta pe tastaturi pana cand monitoarele s-a facut tzandari shi hard-urile au inceput sa-si arunce circuitele, placile si retzelele in cele patru vanturi crestate de bitzi, megapixeli si ram-uri. Bineintzeles ca Fat Frumos a deparolat adresa yahoo-ului shi a luat-o pe Ileana Cosanzeana pe un cal din herghelia lui g-mail...apoi au facut o nunta ca-n realitate dupa care au trait multzi ani fericitzi in cele mai adanci vise.

=)

Aici te contrazic Tasha, Ileana Cosanzeana a plecat cu Greuceanu,am auzit eu de dimineatza la Antena 1,parol!


08-05-2007 20:09:04
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
zilele trecute imi povestea mama despre un film... inspirat dupa un caz real, undeva in america.. (toate drumurile duc la roma.. si totul se intimpla in ameirca :D)
ea intr-un stat... bine asezata, un serviciu onorabil... el, alt stat.. om de afaceri prosper... amindoi trecuti de 40 de ani... se cunosc pe net... traiesc o poveste de dragoste aproape perfecta..
din povestire am inteles ca nu exista pe atunci webcamul :D.. dar cu siguranta a fost creat in urma acestei intimplari...:)
dupa luni de amor ... iau hotarirea sa se intilneasca. Nu doar atit.. ci sa-si uneasca destinele...
ea lasa tot... si vine in statul unde se afla el... Din cite am inteles ..nu stia inca de bogatia imensa care o astepta... E cazata de catre el la un hotel de lux.. si tratata imparateste. Vine momentul face to face.. El era pitic... Shoc! cearta, disperare...
ea il da in judecata.. pierduse tot... pentru el. A fost unul din acele procese tipic americane... Ea cerea despagubiri imense... el ii dadea tot... ce dorea..
in final... ea renunta la proces... ramine si se stabileste in statul unde era si el... el ii gaseste un job bine platit.. si o ajuta sa se aranjeze.., sa-si refaca viata...
DAR.... asta nu e tot! Dupa lungi discutii.. se hotarasc sa contnitue povestea lor de iubire... numai virtual.. considerind ca acea poveste / relatie nu merita sa se piarda.

Ultima modificare facuta de fun-funny (09-05-2007 22:44:36)


09-05-2007 22:42:43
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
La 1,70 m pitic as fi oarecum, pacat ca n-am potentza... aia legata de verzisorii din filmele americane (unde poate c-ati observat, valizele cu $$$ sint nelipsite din orice intriga), c-as incerca si io o faza similara, cu cel putin 3 (ori 33 ?!-nu mai stiu, am uitat... scleroza...) de tipe de pe site ! :D:D

09-05-2007 22:52:11
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

kawacadabrantul a scris:

La 1,70 m pitic as fi oarecum, pacat ca n-am potentza... aia legata de verzisorii din filmele americane (unde poate c-ati observat, valizele cu $$$ sint nelipsite din orice intriga), c-as incerca si io o faza similara, cu cel putin 3 (ori 33 ?!-nu mai stiu, am uitat... scleroza...) de tipe de pe site ! :D:D

raule, ciudosule, pizmosule :D :D, invidiosule....


09-05-2007 22:57:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kawacadabrantul a scris:

La 1,70 m pitic as fi oarecum, pacat ca n-am potentza... aia legata de verzisorii din filmele americane (unde poate c-ati observat, valizele cu $$$ sint nelipsite din orice intriga), c-as incerca si io o faza similara, cu cel putin 3 (ori 33 ?!-nu mai stiu, am uitat... scleroza...) de tipe de pe site ! :D:D
Ei....nu cred...33 este totusi un numar....;)
te-ar stoarce ca pe o lamaie,mon cher...=D=D=D


09-05-2007 23:39:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In urma cu 6 luni doi tineri au inceput sa comunice pe messenger.Fiecare cu un pseudonim mai mult sau mai putin inspirat.
N-as vrea sa-l spun aici (cum face Gabriel Fatu la OTV).Partea nostima este ca in urma acestor discutii au hotarit sa se si vada.Cind baiatul schita detaliile cum si cind sa se vada,
ce credeti ca s-a intimplat?
Ridica receptorul telefonului, tatal "fetei", si face lumina in cazul lor.Ambii tineri erau de fapt baieti, dar unul isi luase nume de fata, sa nu se plictiseasca...cred.Pentru cei care ati vazut aseara pe la "miezul noptii", ce era pe OTV,nu e nici o noutate ce v-am relatat eu aici.Imi vine-n minte expresia unui domn de aici care spune intr-un final de istorioara.."aveau un tata...".Acolo tatal nu a intervenit in nici un fel, pe cind aici "a facut lumina".Hazliu? Dramatic? Nici nu stii in ce categorie sa le mai incadrezi....
In speranta ca "Noi nu purtam masti", va urez toate cele bune...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (11-05-2007 12:48:35)


11-05-2007 12:46:53
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Intre doi oameni aflati la mare departare geografica, poate exista si o altfel de cunoastere care vine din fler, instinct educat sau din profunzimi spirituale. Aceasta comunicare sufleteasca se transforma apoi intr-o experienta a sublimului ...In lumea noastra atat de conventionala, numai primavara iti poate oferi acest dar divin ca un suport stimulativ, ca o confirmare a subtilelor ei provocari..Unele atat de subtile incat pot anula orice departare pentru a rafina pana si stilul sufletului..Ma insel oare cumva?

25-05-2007 21:02:01
   
?? trauma
Cont Sters

Inregistat: 18-07-2005
Mesaje: 125
saluty !
personal cred ca unii pentru vreo doi banuti s-ar indragosti si de statuia din fata blocului ! ... asta fara sa luam in calcul doritorii de aventura ;)
Si sa nu uit, mai sunt si naivii, dar astia sunt alta categorie de loseri.

Ultima modificare facuta de trauma (26-05-2007 13:26:58)


26-05-2007 13:19:40
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cred ca initiatorul topicului s-a incurcat in termeni..
sexul pe net.. exista..
aici.. pina si eu sint de acord :D


26-05-2007 13:21:14
   
?? trauma
Cont Sters

Inregistat: 18-07-2005
Mesaje: 125

trauma a scris:

"dragoste pe net" ... :d ce stupid suna !!

nush ce sa zic legat de tema asta, atractie poate exista dar cu dragostea e mai greu ... voi perseverati insa, cine stie :D


toate cele bune, TRAUMA!


26-05-2007 13:21:24
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mda, greetings...tooo

26-05-2007 13:23:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Comunicarea virtuala este o comunicare in plan superior ,permisa de insasi evolutia a societatii ,deci implicit a aceluia care da viata societatii ,cel care o face sa existe, o OMULUI. Aceasta comunicare se face intre suflete,intre spirite . Este o comunicare mult mai libera ,comunicare ce depaseste multe bariere ,bariere fizice,de distanta, de conditii sociale ,de varsta ,de pregatire sau credinta si multe alte bariere care in plan fizic isi spun de multe ori cuvantul .
Comunicarea facandu-se intre suflete ,iar sufletele neavand varsta ,iata-ne prinsi cu toti in aceasta mare hora a comunicarii virtuale.
De ce ne place aceasta comunicare ?
Ne place, pentru ca ne putem exprima cu mai multa usurinta gandurile,ideile,starile sufletesti de toate nuantele.
Ne place ,pentru ca cineva de undeva ne asculta , ne raspunde,ne trimite un sfat bun,ne zambeste ,ne trimite o floare, un link ,un comentariu ,....Si toate acestea fara sa te cunoasca ,fara sa te intrebe cine esti.E simplu esti un suflet iar el(ea) este tot un suflet .
Ne place ,pentru ca ne plac schimburile de pareri, aflam lucruri noi de la cei cu care comunicam .
Ne place comunicarea virtuala, pentru ca suntem suflete , copiii aceluiasi TATA .
EL face tot posibilul sa ne uneasca ,iar aceasta unire sa se reverse apoi si in planul fizic .
Ne place....
=)=)


04-06-2007 13:59:56
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la