Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Mesaje sublimale    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Internetul are insa multe parti bune pe langa cele rele. Una o gasiti la adresa http://xxxxx( daca e voie o pot denumi)unde, cu putina rabdare, puteti urmari cateva exemple de manipulare subliminala prin reclame si muzica. Atentie: tineti boxele deschise si ochii larg deschisi. Daca aveti probleme cu inima mai bine evitati totusi vizitarea acestei pagini.

Cati dintre noi stiu ca sunt manipulati?



http://www.***/swf/subliminal.html

Ultima modificare facuta de da_si_nu (13-10-2005 13:37:20)


13-10-2005 13:34:37
   
?? Maydaya
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2006
Mesaje: 5
mesaje subliminale nu sunt doar pe net, le gasesti la tot coltul, la tv etc.
cel mai frecvent e: cumparati, cumparati... nici un om normal n-are nevoie de toate tampeniile astea, poate nici macar de 1% din ele, dar suportandu-le in fiecare zi, i se creaza reflexul conditionat, de a-si arunca banii pe toate nimicurile....


10-03-2006 17:51:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mesajele sublimale......

un mesaj vorbit......repetat la nesfirsit...inregistrat cu o viteza mare..

se spune ca urechea percepe mesajul....creierul il intelege..dar contientizarea nu se face...

ca urmare....te poti trezi intr-o zi ca ..apreciezi pe cineva , dar nu stii de ce...sau ca doresti ca nevasta sa iti danseze pe masa....


14-03-2006 03:25:37
   
?? tetris
Cont Sters

Inregistat: 11-05-2006
Mesaje: 2
Ptio sa-mi elixpci mai in daletiu cum sa rlzoev fzaa cu nvetsaa pe msaa ?

PS: Daca citesti repede vei observa ca e suficienta prima si ultima litera corecta, restul pot fi total vrzaa - le refacem automat sensul... inca ceva: daca citesti repede, fara sa te chinui, merge muult mai bine...

Si vorbim de masaje subliminale ? LA MULTI ANI (Nu simtiti nevoia sa mergeti la cumparaturi - la reduceri, gingal-bels si toate alea.. LooL)




da_si_nu a scris:

mesajele sublimale......

un mesaj vorbit......repetat la nesfirsit...inregistrat cu o viteza mare..

se spune ca urechea percepe mesajul....creierul il intelege..dar contientizarea nu se face...

ca urmare....te poti trezi intr-o zi ca ..apreciezi pe cineva , dar nu stii de ce...sau ca doresti ca nevasta sa iti danseze pe masa....


25-05-2006 07:08:50
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
prin suparpunerea peste muzica unui mesaj inregistrat cu o viteza destul de mare pentru a nu fi descifrat constient se poate confectiona un mesaj sublimal.
hm...parca .....mai sunt citeva detalii .....


28-05-2006 16:17:55
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Corect se spune mesaje subliminale!

28-05-2006 17:35:55
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80
din cate am citit si ce am vazut mai nou cica exista mesaje subliminale chiar si prin speech undeva in anglia la nu stiu ce facultate se studiaza chestia asta, mai sunt si cele video....pana la urma mesaje subliminale, manipulare cam tot aia e

26-10-2006 07:59:23
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
de obicei se publica o descoperire cind deja cam toti cei direct interesati deja o considera depasita, asta in timp ce noi , cei de rind holbamochii a mirare....
ca sa nu dau topicului vreo imagine de paranoia...spun doar atit..si poate voi continua ..alta data.. :

se verifica cumva , de cineva , daca filmele, reclamele ect...contin mesaje subliminale ..peste o limita admisibila ?


27-10-2006 23:10:17
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

da_si_nu a scris:

de obicei se publica o descoperire cind deja cam toti cei direct interesati deja o considera depasita, asta in timp ce noi , cei de rind holbamochii a mirare....
ca sa nu dau topicului vreo imagine de paranoia...spun doar atit..si poate voi continua ..alta data.. :

se verifica cumva , de cineva , daca filmele, reclamele ect...contin mesaje subliminale ..peste o limita admisibila ?


nu cred, dar stiu ca la rusi a fost inchis un post de televiziune care avea practici din astea.


28-10-2006 09:37:35
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
daca au inchis televiziunea doar pentru asta....inseamna ca alt motiv nu au gasit...
ia sa incerc sa fac un banner cu mesaj ascuns...


28-10-2006 17:50:19
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80
:) de mesaje subliminale pe banner nu am auzit inca:D

29-10-2006 05:19:05
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
toate au un inceput....

01-11-2006 22:29:42
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Cele mai utilizate mesaje subliminale  nu sunt cele prin sunet ci prin imagine,
De obicei  e scris cu o culoare apropiata fodului imaginii pe care constietul nu observa dar subconstientul inregistreaza ca ordin direct  ceea ce intareste fortza sugestiei  incredibil de mult.

       Constientul functioneaza ca un filtru pt subconstient , iar atunci cand e ocolit , indeplinim acel ordin  instinctiv , fara sa fim constienti de ce ( de cele mai multe ori nici macar nu ne punem intrebarea).Simtim o dorinta sau o nevoie de a face ceva  , facem acel lucru ca si cum vine din noi dar nu e decat ordinul primit de subconstient.

         Cand vedem un mesaj , constient , il analizam constient , noi alegem daca e ceva bun sau ceva rau , exista o mica influentza dar decizia o luam noi , constienti .In cazul unui mesaj ce doar subconstientul inregistreaza , are cele mai mari sanse sa ne influentzeze a indeplini acel ordin , fara sa fim constienti de unde vine acea nevoie de a face acel lucru..

      De obicei sunt folosite in comert , dar la origine au fost serviciile screte ce foloseau aceste metode .Pe timpul comunismului erau folosite fregvent si ma indoiesc sa nu fie folosite si astazi., in special de televiziuni, comercial(indemnuri de a cumpara ).

      Internetul e cel mai utilizat pt a transmite mesaje subliminale prin imagini , oricine o poate face , scriind acele mesaje pe fondul pozelor si banerelor , chiar si o pagina alba (goala) poate contine mesaje subliminale , e interzis de lege , dar totusi f utilizate anonim.

     Exista multe alte metode si sisteme ce pot influentza populatii intregi  , ale unei zone vizate , ne pot face sa devenim depresivi  ,agresivi  sau veseli .Cel mai  cunoscut de acest gen si cel mai puternic(probabil ) se gaseste in Alaska si acopera marea majoritate a pamantului .

         Exista metode si sisteme  ce pot influentza atmosfera , vremea , pot provoca cutremure .Nu e sf , au fost demascate de asociatii ce lupta pt libertatea omului , va puteti inchipui ca nu au descoperit decat o parte .

Ar fi multe de spus  la aceste subiecte , ar insemna sa scriem  zeci si sute de pagini cu exemple si explicatii.

Ultima modificare facuta de Soryn (02-11-2006 06:42:41)


02-11-2006 06:31:58
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
esti documentat in domeniul sugestiei...? ma refer nu numai la partea teoretica...!

03-11-2006 13:49:41
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
am de facut o sugestie...

03-11-2006 13:59:49
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

am de facut o sugestie...

ai facut-o deja sau urmeaza :D ?


03-11-2006 14:00:44
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
1.prima regula in a lansa un mesaj subliminal.....atrage atentia asupra ceva neutru...( nu ceva placut , nu ceva neplacut ) in general acceptat de toata lumea....

03-11-2006 14:09:33
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

1.prima regula in a lansa un mesaj subliminal.....atrage atentia asupra ceva neutru...( nu ceva placut , nu ceva neplacut ) in general acceptat de toata lumea....

dezvolta-l pe mess...sunt acolo si vreau cateva informatii


03-11-2006 14:12:13
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
a dezvolta acest subiect..este ca si cum as invata pe cineva sa faca bombe artizanale...

asa ca discutam doar principiul de baza....

  Soryn a zis :

Constientul functioneaza ca un filtru pt subconstient , iar atunci cand e ocolit , indeplinim acel ordin  instinctiv , fara sa fim constienti de ce ( de cele mai multe ori nici macar nu ne punem intrebarea).Simtim o dorinta sau o nevoie de a face ceva  , facem acel lucru ca si cum vine din noi dar nu e decat ordinul primit de subconstient.

         Cand vedem un mesaj , constient , il analizam constient , noi alegem daca e ceva bun sau ceva rau , exista o mica influentza dar decizia o luam noi , constienti .In cazul unui mesaj ce doar subconstientul inregistreaza , are cele mai mari sanse sa ne influentzeze a indeplini acel ordin , fara sa fim constienti de unde vine acea nevoie de a face acel lucru..


03-11-2006 14:15:09
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
atentie la mesajele ascunse.....

bagindu-i in cap unei femei sa il iubeasca pe MISU, ea s-ar putea sa il iubeasca pe MISU -ul  la etajul 4..si nu pe cel de la parter..asa cu ati dori..


03-11-2006 14:19:21
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
discutam principiul de baza...construim bombe artizanale...daca inainte banuiam ca e vorba de elucubratii acum e clar ca topicul pica in derizoriu...de ce a a mai fost deschis...? ca mesajul sublimal sa ne transmita cat de inteligenta e persoana care l-a deschis...si?generalizand ORICINE poate avea dreptate...chiar si tanti Aglaia care il vrea pe Misu de la parter si nu pe cel de la et. 4 :D

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (03-11-2006 14:57:05)


03-11-2006 14:56:23
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


Internetul e cel mai utilizat pt a transmite mesaje subliminale prin imagini , oricine o poate face , scriind acele mesaje pe fondul pozelor si banerelor , chiar si o pagina alba (goala) poate contine mesaje subliminale , e interzis de lege , dar totusi f utilizate anonim.


imi aduc aminte de faza cu acel casetofon care avea separat cap de scriere, stergere, citire....


03-11-2006 15:11:07
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
acum totul este mult mai simplu....
pe computer poti face aproape orice...  ;)


03-11-2006 15:12:31
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
cred ca se potriveste mai bine aici :


sugestiile de obicei nu sunt exprimate direct si nu se adreseaza constientului

exemplu pt o discutie reala, formezi o succesiune de fraze , ce au mai multe subantelesuri ,pe care la sfarsitul discutiei , constientul a inregistrat doar o parte , cealalta parte a fost inregistrata de subconstient , e un ordin direct ce se transforma in dorita fara a fi constienti DE CE are acea dorinta (victima)


nu e vorba de a fi slab sau puternic psihologic , singura posibilitate de a contracara aceste atacuri subliminale e de a le constientiza , prin analiza acelei discutii in detaliu , altfel ORICINE  va fi influentzat , puternic sau nu.

o alta metoda e sa constientizam de ce si de unde ne vin acele nevoi , dorintze .....uneori e imposibil , dar putem sa ne luptam impotriva nevoii sau dorintei insisi daca nu i gasim o explicatie logica , realista si NECESARA


03-11-2006 23:58:25
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cunosc niste studenti care au pus mesajul :" faci pipi la ora 9 " pe o caseta audio facutacadou mai apoi unui amic de al lor...
culmea este ca devenind colegi de camera si ascultind toti aceea caseta....au realizat ca toti merg la buda la ora 9....

Ultima modificare facuta de da_si_nu (04-11-2006 05:31:04)


04-11-2006 05:30:08
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
Mai,Soryne ! ce sa labarim subiectul...spune vere cateva fraze de inducere pozitiva...principiul de constructie al acesteia...daca tot s-a pus problema bombelor artizanale ( care vad ca acum a fost lasata moarta in papusoi ) macar sa stie tot poporul cum se face...nu de alta dar olandezii astia or fi ei depravati dar prosti nu sunt...drogatilor (daca tot nu pot fi eradicati)le sunt tinute lectii de folosire a seringilor,li se ofera chiar seringi ,etc. chestii care sa-i invete sa se fereasca de necazuri mai mari produse de consumul  de droguri...pfui, am pierdut sirul...

04-11-2006 13:18:07
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Valeu! Aiuliouuuu!
Marine, nenorocire mare pi capitili noastre ! Mariniiii!! Mariniiii !!! Valeleu !!!
-se ai fa Majico , ori te string dintii in bot ? ori nU iai toata tigla pi casa ? fa bolindo !
-Mariniii!!! Uiti astia dau secritili la descinticele si vrajili miele!!!!! Mariniiiii!! Valieuuuu ! O sa murim di foamiii!!
-Tasi fah pirando, Nu ti ambala, aistea siunt   elucubratii di alia fah !

Ultima modificare facuta de lauraMagic (04-11-2006 15:21:40)


04-11-2006 15:21:01
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Fii a mea , daca nu ti se pare suficient ce am scris , poti sa faci si tu ca lauraMagic .....elucubratii

Exista carti de sugestie si autosugestie , cd uri de autohipnoza (poti face singur pt nevoi specifice ), daca stii engleza sau franceza gasesti tot ce-ti doreste inima.

Cred ca da si nu are dreptate , mai bine sa stie lumea cum sa se fereasca nu sa stie cum sa si manipuleze vecinii.

Ultima modificare facuta de Soryn (04-11-2006 18:43:28)


04-11-2006 18:29:01
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
lauraMagic imi place sa te citesc ;)

Ultima modificare facuta de Soryn (04-11-2006 18:42:51)


04-11-2006 18:39:22
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
lauricooo! zi lu' marin mai bine sa bage destu'n ochi...

05-11-2006 04:30:55
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
iata statiunea perfecta



Ultima modificare facuta de da_si_nu (06-11-2006 01:22:05)


06-11-2006 01:09:45
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
daca privesti cu atentie imaginea( dupa ce ai dat click pe gif-ul respectiv)poti observa doua nivele pe sunt scrise : "ADVERTISING"  si subliminal.
oricum ai privi, nu le poti vedea in clar simultan pe amindoua....
asadar unul va ramane in memorie in timp ce celalalt este citit.....focalizind si refocalizind  pentru a reciti mesajele se va creea urmatoarea legatura....

citesti "advertising" si gindesti subliminal......
citesti " subliminal si gindesti " advestising"





Ultima modificare facuta de da_si_nu (06-11-2006 01:52:19)


06-11-2006 01:45:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


Claim:   An early experiment in subliminal advertising at a movie theater sunstantially increased sales of popcorn and Coke.

Status:   False.

Origins:   Public
Click Here!
awareness of what we now term Buy me! "subliminal advertising" began with the 1957 publication of Vance Packard's book, The Hidden Persuaders. Although Packard did not use the term "subliminal advertising," he did describe many of the new "motivational research" marketing techniques being employed to sell products in the burgeoning post-war American market. Advertisements that focused on consumers' hopes, fears, guilt, and sexuality were designed to persuade them to buy products they'd never realized they needed. Marketers who could reach into the hearts and minds of American consumers soon found consumers' wallets to be within easy grasp as well.

It was James Vicary who coined the term "subliminal advertising." Vicary had conducted a variety of unusual studies of female shopping habits, discovering (among other things) that women's eye-blink rates dropped significantly in supermarkets, that "psychological spring" lasts more than twice as long as "psychological winter," and that "the experience of a woman baking a cake could be likened to a woman giving birth." Vicary's studies were largely forgettable, save for one experiment he conducted at a Ft. Lee, New Jersey movie theater during the summer of 1957. Vicary placed a tachistoscope in the theater's projection booth, and all throughout the playing of the film Picnic, he flashed a couple of different messages on the screen every five seconds. The messages each displayed for only 1/3000th of a second at a time, far below the viewers' threshold of conscious perceptibility. The result of displaying these imperceptible suggestions -- "Drink Coca-Cola" and "Hungry? Eat Popcorn" -- was an amazing 18.1% increase in Coca-Cola sales, and a whopping 57.8% jump in popcorn purchases. Thus was demonstrated the awesome power of "subliminal advertising" to coerce unwary buyers into making purchases they would not otherwise have considered.

Or so goes the legend that has retained its potency for more than forty years. So potent a legend, in fact, that the Federal Communications Commission banned "subliminal advertising" from radio and television airwaves in 1974, despite that fact that no studies have ever shown it to be effective, and even though its alleged efficacy was based on a fraud.

You see, Vicary lied about the results of his experiment. When he was challenged to repeat the test by the president of the Psychological Corporation, Dr. Henry Link, Vicary's duplication of his original experiment produced no significant increase in popcorn or Coca-Cola sales. Eventually Vicary confessed that he had falsified the data from his first experiments, and some critics have since expressed doubts that he actually conducted his infamous Ft. Lee experiment at all.

As usual, the media (and thereby the public) paid attention only to the sensational original story, and the scant coverage given to Vicary's later confession was ignored or quickly forgotten. Radio and television stations began airing subliminal commercials, leading to two congressional bills to ban the practice being introduced in 1958 and 1959 (both of which died before being voted upon). In 1973, Dr. Wilson B. Key picked up where Vicary left off, publishing Subliminal Seduction, an indictment of modern advertisements filled with hidden messages and secret symbols -- messages and symbols that only Dr. Key could discern (including the notorious example of the word "S-E-X" spelled out in the ice cubes pictured in a liquor advertisement). The old "subliminal advertising" controversy was stirred up again by Dr. Key's book, leading to the 24 January 1974 announcement by the FCC that subliminal techniques, "whether effective or not," were "contrary to the public interest," and that any station employing them risked losing its broadcast license.

For neither the first nor the last time, a great deal of time and money and effort was expended on "protecting" the public from something that posed no danger to them. As numerous studies over the last few decades have demonstrated, subliminal advertising doesn't work; in fact, it never worked, and the whole premise was based on a lie from the very beginning. James Vicary's legacy was to ensure that a great many people will never be convinced otherwise, however.

Sightings:   The "subliminal cut spurs popcorn sales" is explicitly mentioned in a 1973 Columbo movie ("Double Exposure"), and the acceptance of its principle as fact forms the basis of the episode.


06-11-2006 03:45:40
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
contine oare un mesaj sublimal ... :)


09-11-2006 01:08:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


am mai vazut asta.....in biroul unui director....


09-11-2006 01:21:18
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita Marineee !!!!!
Haidi si noi acolo!



09-11-2006 21:43:35
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483


09-11-2006 21:47:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
fi-a-mea, nush de ce dar cred ca si nick-ul tau pare a fi un mesaj subliminal.......( ceva de genul sunt-a-ta)...

ia spune mataluta....ai mai inteles cite ceva ? sau vorba lui PPAN63, te-ai dus pe batrinul google ?


09-11-2006 22:44:49
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

fi-a-mea, nush de ce dar cred ca si nick-ul tau pare a fi un mesaj subliminal.......( ceva de genul sunt-a-ta)...

ia spune mataluta....ai mai inteles cite ceva ? sau vorba lui PPAN63, te-ai dus pe batrinul google ?

nu vreau sa fac termeni de comparatie...poate sunt unii mai culti,mai destepti pe-aici insa adevarata valoare in acest sens se exprima mai corect intr-un dialog interactiv caruia ii pot face fata si fara google...spre deosebire de altii care pun pacatele lor in carca altora !


10-11-2006 01:13:01
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
o fi vreun mesaj de care spui insa povestea nick-ului meu nu a vrut-o nimeni,pe forumul asta, asa ca m-am oprit la episodul 2 :) asta in ciuda afirmatiei ca vreau exclusivitate pe forum ! vreau un dialog viu si lipsit de banalitati si dulcegarii ieftine...mai pe scurt n-ar strica putin creier pe aici si in nici un caz unul gatit !

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (10-11-2006 01:54:36)


10-11-2006 01:14:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

da_si_nu a scris:

fi-a-mea, nush de ce dar cred ca si nick-ul tau pare a fi un mesaj subliminal.......( ceva de genul sunt-a-ta)...

ia spune mataluta....ai mai inteles cite ceva ? sau vorba lui PPAN63, te-ai dus pe batrinul google ?


cred ca ma dragostesc :D


10-11-2006 09:24:23
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Ai grija, poate ai citit ceva subliminal.....

se spune ca afisele care indeamnau tinerii americani sa se inroleze in armata
( al II-lea razboi mondial ), ascundeau o multime de mesaje subliminale.....
ma duc sa caut citeva afise...sa vedem ce si cum....


10-11-2006 13:44:32
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita la Marinush ce mi-o adus!
Marinee! di undi ai tu astea mai barbatii ?
Din pod fah, di la vecinul , securistul ala ce s-o pensionat.Cica studia pe porcii di capitalisti cum prostia lumea sa miarga la razbel !


10-11-2006 19:49:54
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Uiti ci frumoasa ieram Marinee!Ce indragostit iera di mini fotograful ! Atuncia i-am pozat si nud   pentru un tablou di Michel-angelo !



10-11-2006 19:52:16
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Uiti Marinii!!!
Ce tun marii au bajetii !!!


10-11-2006 19:55:44
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita si la pirande, vezi Marine ca si ele sunt barbate  si bune la rasbel ?



10-11-2006 19:57:42
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Asta arata cu dejetul la fie di urit ca si tini, ca deh, nu aveti 7 ani di acasa, tu ai 7 ani di caruta si coviltir


10-11-2006 20:01:42
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Marinii, m-ai umplut di praf mai bajete !
Lasa maculatura si ada si tu ceva di clatit gitlejiul pi dinauntru ca tarii s-a uscat.



10-11-2006 20:03:31
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Lasa fah Majico ! ca nu pt tine le-oi ciordit ieu din pod> Aistea sunt pintru Boieroaica aista di ni modereaza pacilea, sa nu isi umplii ea dejtele di cucoana di praf !

10-11-2006 20:05:19
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fii-a-mea a scris:

o fi vreun mesaj de care spui insa povestea nick-ului meu nu a vrut-o nimeni,pe forumul asta, asa ca m-am oprit la episodul 2 :) asta in ciuda afirmatiei ca vreau exclusivitate pe forum ! vreau un dialog viu si lipsit de banalitati si dulcegarii ieftine...mai pe scurt n-ar strica putin creier pe aici si in nici un caz unul gatit !


hîc______hîc______hîc


11-11-2006 02:54:06
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la