Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Tiganii,manelele si incultura    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
?? gurka
Cont Sters

Inregistat: 10-01-2006
Mesaje: 130
Nu tiganii au pus economia pe butuci, nu ei au indatorat Romania cu 20 miliarde euro, nu ei au papat banii de la UE(creditele nerambursabile). Nici pe cele rambursabile pe care, daca v-ati prins, le platim cu totii. Si daca nu v-ati prins tot noi le platim.

Chestia cu tiganii este o diversiune ordinara la fel ca si cea cu gripa aviara sau cu drumurile la DNA.

Ultima modificare facuta de gurka (26-02-2006 21:59:59)


26-02-2006 21:59:23
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Au si tiganii o contributie la ineficienta economica, mai precis la fiscalitatea: evaziunea... dar si aici, nu sint singuri, nu sint numai ei....

26-02-2006 22:03:40
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

diana30 a scris:

Tiganii ci-ca nu au nici o sansa in Romania,datorita rasismului,dar atunci cum de au acele palate si vile ,cu ce bani le-au construit ? DIN pacate mai sunt romani care se lasa prostiti de ei,se duc sa le ghiceasca in ,,,cesca,,,si in marea lor prostie sau poate doar naivitate ,se lasa jefuiti de ultimul ban de acesti excroci. DAR ,,spunea cineva ,,,nu e prost cine cere ,ci e prost cine da ! SI asa e !



se propune .......plata impozitului pe ghicitul in cafea...si pe datul in carti...


27-02-2006 01:24:22
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
EU votez pentru impozitarea poluarii vizuale cu care ne oripileaza tiganii. CE sunt eu obligata sa suport mirosul lor atunci cand ma lovesc de ei in magazine,sa imi tin geanta mai strans,sa aud de la ei ...baga-mi-as,,,facea-mi-as ,,,..? OF,of,of, cat de mult imi provoaca scarba! Cand eram gravida,dupa ce ca aveam greturi,mai trecea si cate o cioara de asta pe langa mine ,de vomitam pana nu mai aveam ce ,,,!

27-02-2006 16:04:45
   
?? Ady:
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Mai las-o draku de vrajeala (pe tiganeste)...prea sari calu.

28-02-2006 01:50:52
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
DAR ce ,,tu treci pe sub el ?

28-02-2006 02:30:29
   
?? Ady:
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Nuuu!... imi face placere sa-l calaresc....doar atat.

28-02-2006 14:40:14
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Raule ce esti,iti place sa calaresti,dar te superi ca am eu ce am cu ciorile ! AI calarii o cioara ? Eu,daca as fi barbat ,,nu,,! STI ca e vorba aia ,,sa-mi bag p......in ele ,,dar eu nu mi-as strica bunatate de p,,,,,pe tiganci. Apropo,se zice ca au un miros al lor,specific,oare o fi adevarat ,sau mirosul este rezultatul faptului ca nu se spala ? Oare cei care sunt mai spalati,miros ?

28-02-2006 14:48:22
   
?? Ady:
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Nu sunt rau,...doar ca nu trebuiesc toti judecati in acelas mod. Am avut mereru conflicte cu aceasta etnie, dar am evitat cat am putut,...crezi ca mie imi convine sa ma impiedic mai la tot pasul de ei. Daca te duci sa schimbi 100 de euro nu ajungi la casa si vine unul sa-ti ofere un pret mai bun , asta ca sa poata sa te pacaleasca,...daca te duci sa-ti vinzi masina in targ, hop apare o gasca sa-ti ofere un pret de nimic, si se tin de capul tau de iti vine sa pui foc la masina ,...si cu toate astea sunt  unii care sau incadrat in societate si sunt demni de tot respectul.

28-02-2006 15:26:27
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
SI fac ,ai naibii ,,o gramada de copii..! Tiganca sa nu ramana gravida ati pomenit ? EU NU !

01-03-2006 14:41:35
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Da-le dracu de ciori jegoase.

08-06-2006 15:44:32
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

ani23 bi a scris:

Da-le dracu de ciori jegoase.


Hai ma blondino ... Iar incepi ?


08-06-2006 21:36:23
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
n-ati pierdut firul cumva?

08-06-2006 21:45:19
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52

   Zefli a scris:


ani23 bi a scris:

Da-le dracu de ciori jegoase.


Hai ma blondino ... Iar incepi ?
Nu incep iar,ca nici nu am terminat . CE sa fac daca termin greu ...?

09-06-2006 22:45:22
   
?? Rossalyna
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2006
Mesaje: 51
nu prea am intalnit oameni cu vorbe pe buze de genul " n-am nimik cu tiganii...sunt fiinte ca si noi cu bune si rele"

oare cine  sunt limitatzii?? cine se scalda in prejudecatzi rasiale si hiperbolizeaza uratul la rang de TABU ?


10-06-2006 12:16:14
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
este destul de confortabil...sa ai pe cine da vina si pe cine trage la raspundere in anumite situatii..
saracia..lipsa de cultura..te poate impinge la multe.....cind foamea iti da tircoale...

Cei mai reticenti la " dresura societatii" poate cei  "liberi" in constiinta, cei care nu par sa se supuna regulilor societatii....sunt supusi oprobiului public...

Devenind sclavii dorintelor noaste de " trai bun si indestulat" ne imprumutam pe viata pentru o casa, un logan  si un P4.Le platim lunar si ne gindim uitam doar la viata noastra..in acest fel..intram in rindul " oamenilor ocupati" care chiar daca mai avem timp sa gindim..nu mai avem indrazneala sa reactionam..

oamenii tinuti in friu in acest fel...rar mai pot constitui factorii de instabilitate politica....nu mai fac revolutii....in timp ce " conducatorii " isi vad de treaba lor.

odata educati in spiritul muncii pentru a platii ratele la banca...( cultura de supermarchet)  poate ca suntem tentati sa nu ii intelegem pe cei de tipul " tigan", care traiesc de pe o zi pe alta dar care nu se lasa " convinsi" de noile..."strategii de marketing".

Poate ca civilizatia pe care noi am adoptat-o ne determina sa ii izolam pe cei carora nu corespund nivelului nostru social. Asadar ar fost denumiti inferiori  si s-ar dorit exterminarea lor  atit fizica cit si culturala.
Amerindienilor li s-au creeat rezervatii ( naspa , sunt si animale care traiesc in rezervatii) si asta in tara tuturor libertatilor.

Atentie la ce zicem ori facem.......ne putem convinge unii pe altii....sa devenim rasisti cu fatza umana ori am putea fara sa vrem sa ne legam singuri la ochi , sa ne infundam urechile, sa amutim voit  si toate astea pentru ca asa suntem impinsi sa credem ca este bine pentru noi....fiecare in parte

Ultima modificare facuta de da_si_nu (10-06-2006 18:14:13)


10-06-2006 18:12:12
   
?? Rossalyna
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2006
Mesaje: 51
imi place postarea ta   da_si_nu...sunt pe fuga , dar sigur o voi reciti

10-06-2006 20:23:50
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Da, e interesanta .

15-06-2006 23:48:35
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Rossalyna a scris:

nu prea am intalnit oameni cu vorbe pe buze de genul " n-am nimik cu tiganii...sunt fiinte ca si noi cu bune si rele"

oare cine  sunt limitatzii?? cine se scalda in prejudecatzi rasiale si hiperbolizeaza uratul la rang de TABU ?


2New
Barbat
Membru activ

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 872 

P. Pan 63 a scris:

bure, nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar ce te face sa crezi ca tu te-ai afla printre cei alesi ? Tema topicului e rasismul, nicidecum IQ ! Motivele pentru care suntem sau nu rasisti, pot fi diferite, dar ceea ce conteaza e asumarea opiniei.

NJD zice:

"Politic , rasismul nu-i corect. Vad foarte mult cuvintul "tigan". dar asta este foarte ingust. Defapt poate fi inlocuit cu o foarte mare gama de cuvinte (ungur- romin, arab- evreu, slab-gras, sarac-bogat, inalt-pitic, blonda-bruneta, tinar-batrin....mii) care denota acelasi lucru; predispozitia de a generaliza un grup de oameni ca fiind la fel, fara a judeca separat, pe fiecare individ. E o practica foarte mare, internationala (incorecta) dar asta e.
Sintem nascuti cu ea? NU
E un prost obicei, cultivat (an aquired bad test)"

Copy & Paste din topicul "despre rasism" initiat de PPan


17-06-2006 14:30:51
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
sa inteleg ca ti-a placut ?

21-06-2006 15:00:06
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80
nu stiu de ce nu-mi plac tiganii ?!?!?
nu mi-au facut nimic ... dar, nu-i suport ...

probabil din cauza ca tigancile nu sunt femei atragatoare ...

;)


22-06-2006 02:43:26
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Nu am nimic cu tiganii in mod special,doar cand circul noaptea nu stiu de ce naiba mereu calc cate unul :))))))

23-06-2006 04:14:30
   
sweet1971
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-06-2006
Mesaje: 17
Foarte bine,calca-i in picioare si pentru noi . CE ar fi mai bun pentru ei ,eutanasierea sau sau castrarea ? CE parere aveti?

04-08-2006 22:35:25
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
despre tigani ..  ..  numai de  "bine "  : jegosi,inculti,manelisti,urati,scarbosi,libidinosi,needucati. provoaca scarba,sila , repulsie .

30-08-2006 19:24:07
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:

Au si tiganii o contributie la ineficienta economica, mai precis la fiscalitatea: evaziunea... dar si aici, nu sint singuri, nu sint numai ei....

au o contributie,mda ! dar in mare parte sunt folositi la asa ceva rechinii vin totusi din alte ape


07-09-2006 18:55:51
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

   Zefli a scris:

nu stiu de ce nu-mi plac tiganii ?!?!?
nu mi-au facut nimic ... dar, nu-i suport ...

probabil din cauza ca tigancile nu sunt femei atragatoare ...

;)

Crede-ma ca si eu ma intreb de ce naiba ii urasc atat de mult si chiar nu stiu . Dar recunosc ca daca a-s avea putere de decizie i-as eutanasia sau cel putin i-as castra .


07-09-2006 23:40:09
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ii urasti de moarte  ?
cred ca nu ar fi bine sa mergi pe la meciurile de fotbal...


08-09-2006 02:09:22
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
trebuie sa o intelegi!..e blondina2...care..se pare ca a vut experiente destul de triste cu ..uni clienti a ei..de origine..romanes!!

08-09-2006 11:57:35
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

da_si_nu a scris:

ii urasti de moarte  ?
cred ca nu ar fi bine sa mergi pe la meciurile de fotbal...
Dar tu ai fost la vreun meci ? EU doar la meciurile din dormitor,alea imi plac cel mai mult .

10-09-2006 00:50:58
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
22 pe teren+3 arbitrii + publicul spectator ? toti intr-un dormitor?

10-09-2006 06:26:11
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Zilele trecute a fost la CORA, am facut ceva cumparaturi ,dupa care am constatat ca erau cozi mari la casele de marcat,dar cum nu aveam ce face, am ales o coada ,,mai mica . IN timp ce incercam sa nu-mi pierd rabdarea stand asa pur si simplu ,in spatele meu se adunase multa lume . La un moment dat, vin vreo 7-8 tigani ,femei ,barbati si copii, si o tiganca mai batrana incearca sa se aseze in spatele meu ,profitand de faptul ca cel care urma era atent la produsele din cos si lasase ceva distanta intre mine si el . EI bine , acolo a considerat tiganca ca e rost sa se bage , ca sa nu mai stea la coada . Numai ca ,, barbatul care stia ca EU eram in fatza lui , si nu tiganca aia , s-a luat de ea , i-a spus sa treaca la coada , iar de aici ,,,  va imaginati ,,,! AU sarit tiganii cu gura ca de ce se ia ala de batrana aia ... ca de fapt ea are mai putine produse decat el , ca nu se cade ca ea sa stea la coada . DIN fericire omul nu s-a lasat mai prejos si le-a zis : daca m-ati vazut ca sunt roman , nu inseamna ca sunt si fraier asa cum ii considerati voi pe toti romanii  ! SI ca sa nu iasa tambalaul si mai mare ,unele tiganci au lasat gura mica si si-au luat rand in spate . Astia sunt tiganii , oare am putea sa nu facem ura de rasa atunci cand vedem cum se cred ei mai presus de noi numai datorita faptului ca au fost prin tarile occidentale la furat si la cersit ,de unde au venit plini de aur iar acum se cred destepti ?

12-09-2006 19:15:53
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
am mai zis....lipsa de educatie, instinctul de conservare..

poate ca supravietuitori nu vor fi cei educati, sau culti.....


13-09-2006 22:02:44
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Tiganul, tot tigan moare.

14-09-2006 00:27:55
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

da_si_nu a scris:

am mai zis....lipsa de educatie, instinctul de conservare..

poate ca supravietuitori nu vor fi cei educati, sau culti.....
Adevarul e ca in biblie se spune :fericiti cei saraci cu duhul. SI daca stau sa ma gandesc bine , odata o tiganca a spus la tv ca un tigan nu poate trai intre romani , dar un roman traieste foarte bine intre tigani.  SI imi aduc aminte de o intamplare pe care am vazut-o intr-un parc .O romanca cu un copil la vreo 3-4 ani se plimba pe alei cand copilul a vazut niste tigani stand pe iarba si luand masa,s-a dus la ei ,iar tiganii l-au asezat intre ei sa-i dea sa manance,dar bineinteles ca mama copilului nu era de acord si incerca sa le explice ca nu-i nevoie sa ii dea sa manance ,ca il duce ea acasa si ii da . Tiganii si-au dat seama ca femeia nu vrea ca copilul ei sa manance de la ei, si i-au spus ca pentru ei nu conteaza o persoana sau mai multe in plus la masa , pa cand romanul e zgarcit si face diferente . SI vazand asta , cu toate ca eu nu ii suport mi-am dat seama ca au dreptate , ca de fapt ei nu sunt ca noi , sa stranga , ci consuma tot , nu se gandesc ca le trebuie si mai tarziu ,ei pun pe masa tot ce au , si dau de mancare si romanului care le calca pragul . Cati dintre noi am hranit vreodata un tiganus? EU recunosc : niciodata.

Ultima modificare facuta de ani23 bi (14-09-2006 14:25:25)


14-09-2006 14:21:31
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Nu ai dat niciodat nimic la un copil de tigan? Nici atunci cand ii intalnesti la un colt de strada, in metrou sau in tranvai? Imposibil, pe mine Duminica ma trezeau in fiecare dimineata, pana am luat atitudine si de atunci imi ocolesc usa.

14-09-2006 18:31:51
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Crede-ma ca nu dau bani tiganilor,fie ei si copii. DAR recunosc ca intr-o iarna m-a mustrat constiinta atunci cand o tigancusa de vreo 3-4 ani a venit la mine sa imi ceara bani , a alunecat pe gheata in fatza mea , iar eu nu am schitat nici un gest sa o ajut sa se ridice . M-a mustrat constiinta , dar era prea tarziu , eram deja departe de ea . SI ma gandisem ca daca o mai vad sa ii dau ceva bani , pentru ca in mod sigur nu de placere statea ea pe gerul ala afara la cersit .

14-09-2006 19:01:56
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
draga mea blonda..dar se pare ca totusi tie iti place sa le iei banii...contrapartida ..asai?

19-09-2006 11:15:50
   
?? aly70
Cont Sters

Inregistat: 08-05-2006
Mesaje: 12

ani23 bi a scris:


da_si_nu a scris:

am mai zis....lipsa de educatie, instinctul de conservare..

poate ca supravietuitori nu vor fi cei educati, sau culti.....
Adevarul e ca in biblie se spune :fericiti cei saraci cu duhul. SI daca stau sa ma gandesc bine , odata o tiganca a spus la tv ca un tigan nu poate trai intre romani , dar un roman traieste foarte bine intre tigani.  SI imi aduc aminte de o intamplare pe care am vazut-o intr-un parc .O romanca cu un copil la vreo 3-4 ani se plimba pe alei cand copilul a vazut niste tigani stand pe iarba si luand masa,s-a dus la ei ,iar tiganii l-au asezat intre ei sa-i dea sa manance,dar bineinteles ca mama copilului nu era de acord si incerca sa le explice ca nu-i nevoie sa ii dea sa manance ,ca il duce ea acasa si ii da . Tiganii si-au dat seama ca femeia nu vrea ca copilul ei sa manance de la ei, si i-au spus ca pentru ei nu conteaza o persoana sau mai multe in plus la masa , pa cand romanul e zgarcit si face diferente . SI vazand asta , cu toate ca eu nu ii suport mi-am dat seama ca au dreptate , ca de fapt ei nu sunt ca noi , sa stranga , ci consuma tot , nu se gandesc ca le trebuie si mai tarziu ,ei pun pe masa tot ce au , si dau de mancare si romanului care le calca pragul . Cati dintre noi am hranit vreodata un tiganus? EU recunosc : niciodata.




nu cred ca avem noi o problema cu ei, ci ei cu noi
daca ne uitam la marginea oraselor vedem colonii intregi de tigani.
de ce?  este simplu, se marginalizeaza din toate timpurile. inainte ca sa poata ataca recoltele, iar acum tipa in gura mare ca sunt marginalizati, si pentru asta capii lor primesc foarte multi bani de la comunitatea europeana. dar integrarea lor in structurile noastre nu e pe placul lor. am hranit mai demult o familie de tigani si ca drept rasplata au intrat in casa mea si au luat absolut tot ce au putut...  iar chestia aia cu darnicia suna cam asa:daca ai castiga la loto cat la suta mi-ai da?
raspuns: nimic
de ce ca doar nu ai castigat si poti sa spui oricat ca doar este o vorba
concluzie: daca nu ai nimic poti da oricat


19-09-2006 15:57:14
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209

aly70 a scris:


ani23 bi a scris:


da_si_nu a scris:

am mai zis....lipsa de educatie, instinctul de conservare..

poate ca supravietuitori nu vor fi cei educati, sau culti.....
Adevarul e ca in biblie se spune :fericiti cei saraci cu duhul. SI daca stau sa ma gandesc bine , odata o tiganca a spus la tv ca un tigan nu poate trai intre romani , dar un roman traieste foarte bine intre tigani.  SI imi aduc aminte de o intamplare pe care am vazut-o intr-un parc .O romanca cu un copil la vreo 3-4 ani se plimba pe alei cand copilul a vazut niste tigani stand pe iarba si luand masa,s-a dus la ei ,iar tiganii l-au asezat intre ei sa-i dea sa manance,dar bineinteles ca mama copilului nu era de acord si incerca sa le explice ca nu-i nevoie sa ii dea sa manance ,ca il duce ea acasa si ii da . Tiganii si-au dat seama ca femeia nu vrea ca copilul ei sa manance de la ei, si i-au spus ca pentru ei nu conteaza o persoana sau mai multe in plus la masa , pa cand romanul e zgarcit si face diferente . SI vazand asta , cu toate ca eu nu ii suport mi-am dat seama ca au dreptate , ca de fapt ei nu sunt ca noi , sa stranga , ci consuma tot , nu se gandesc ca le trebuie si mai tarziu ,ei pun pe masa tot ce au , si dau de mancare si romanului care le calca pragul . Cati dintre noi am hranit vreodata un tiganus? EU recunosc : niciodata.




nu cred ca avem noi o problema cu ei, ci ei cu noi
daca ne uitam la marginea oraselor vedem colonii intregi de tigani.
de ce?  este simplu, se marginalizeaza din toate timpurile. inainte ca sa poata ataca recoltele, iar acum tipa in gura mare ca sunt marginalizati, si pentru asta capii lor primesc foarte multi bani de la comunitatea europeana. dar integrarea lor in structurile noastre nu e pe placul lor. am hranit mai demult o familie de tigani si ca drept rasplata au intrat in casa mea si au luat absolut tot ce au putut...  iar chestia aia cu darnicia suna cam asa:daca ai castiga la loto cat la suta mi-ai da?
raspuns: nimic
de ce ca doar nu ai castigat si poti sa spui oricat ca doar este o vorba
concluzie: daca nu ai nimic poti da oricat


19-09-2006 16:09:51
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209
da,e vorba de cei saraci cu duhul ...nu cu Duhul...

19-09-2006 16:10:50
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Nu cred ca fondurile sunt cele ce lipsesc....poate ca nu sunt bine dirijate.

19-09-2006 20:08:14
   
?? lingpizdauda
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Pai sunt dirijate spre constructia de noi vile pt parlamentari ,ca dupa cei 4 ani de guvernare sa stie ca si-a facut plinul , ca el si toata familia lui sunt bogati si nu mai au nevoie de prostimea care sa ii voteze din nou .

21-09-2006 18:45:43
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu se stie....
oare doarme linistit noaptea ?
ce va fii dupa acei 4 ani ( sau cinci ? ) va fi chemat sau nu la PNA ?
mai bine mai incearca inca o candidatura...


24-09-2006 01:58:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cel mai usor mod de a dobori un pom este sa il lipsesti de radacina....
cel mai usor mod de a dobori un om politic este sa il lipsesti de alegatori..


24-09-2006 02:00:41
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cel mai usor mod de a invrajbi un popor este sa il lovesti in credinte, sa il saracesti, si sa ii arati ca nu are conducatori demni de a conduce.

27-09-2006 04:46:33
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ani23 bi a scris:


da_si_nu a scris:

ii urasti de moarte  ?
cred ca nu ar fi bine sa mergi pe la meciurile de fotbal...
Dar tu ai fost la vreun meci ? EU doar la meciurile din dormitor,alea imi plac cel mai mult .

vezi cate lucruri avem in comun?hai mai bine sa ne racorim impreuna! expune-ti preferintele si incerc sa rezolv problema


27-09-2006 12:58:53
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
UN tigan al dracu cu pu-la ca acul ,, ...

27-09-2006 16:19:09
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mica sau ascutita ? :)

28-09-2006 03:48:27
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

mica sau ascutita ? :)

mica ,ascutita...nu conteaza mingeacu' sa-l sparga!


29-09-2006 13:50:12
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Fi-a-mea , ce diliu esti,semeni cu renu,sau mi se pare mie?

05-10-2006 18:33:17
   
Pagini:  1 2 3 4 5    
Mergeti la