Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Despre oameni deosebiti    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Sper sa imi permita putinul meu timp liber sa continui acest subiect. Pana atunci ,numai de bine si fiti intelepti !

22-08-2006 01:59:19
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
sa fie oamenii deosebiti aceia care fac parte din cei 12.5 % din coada clopotului lui gauss ?

22-08-2006 02:35:34
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Din coada?! Or fi! Eu sunt din 1%, impreuna cu George Marshall si altii.

22-08-2006 11:59:19
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Intrucat putinul meu timp liber abia daca imi permite sa mai accesez acest site ,totusi fac eforturi ,ca toti cititorii mei sa fie macar in parte multumiti si sper din toata inima sa incerc sa ma ridic la asteptarile voastre !

Se pare ca incepem sa ducem lipsa de oameni deosebiti care totusi exista printre noi dar din varii motive nu ii cunoastem pe deplin !
Cati dintre noi , cei care scriu pe aici pot sa se numeasca deosebiti?
...stateam si citeam mesajele voastre si incercam sa-mi explic cum uni dintre cei care imi scriu numai asa de dragul de a fi si ei bagati in seama , folosesc un limbaj demn de Caragiale ,si au o exprimare precara atat in ceea ce priveste politetea cat mai ales a bunului simt, si cand mi-am adus aminte ca de la anul ,pe 1 ianuarie ne integram si noi , am incercat sa inteleg daca , chiar meritam acest lucru .
In marea majoritate a cazurilor , din cauza unora dintre noi care vor cu tot dinadinsul sa-si etaleze prostia in public, ceilalti care totusi mai avem un dram de minte ramanem rezervati in fata prostiei lor si de multe ori ii lasam sa-si faca de cap ,fara sa luam atitudine.
Urmarile se vad si se simt in societatea in care traim si care de multe ori nu sunt placute , ceea ce ne face sa fim priviti cu mare reticenta de restul care au totusi un nivel mai avansat de a intelege lucrurile.
Mare adevar :
Prostul nu e prost destul pana nu e si fudul
...si as mai adauga eu si pana nu se manifesta si public !

Cunosc zilnic oameni deosebiti , si am onoarea de a putea sta de vorba cu ei ,ceea ce pentru multi dintre voi nu inseamna mare lucru; asa este ,asta in cazul in care si voi sunteti deosebiti .
Vroiam sa va scriu despre Papa Ioan Paul al doilea dar din motive rationale ,am decis ca nu sunt demn de a scrie despre Eminenta Sa si nici nu sunt demn Sa-i pronunt nici macar numele .Tot ce va pot spune este ca omenirea a ramas fara o mare valoare umana ,dar totusi ne consolam cu gandul ca ceea ce Eminenta Sa ,a lasat omenirii dupa trecerea in nefiinta ,este de o valoare inestimabila si din care ne putem face un mare scop in a ne descoperii telul in viata !

Ultima modificare facuta de Cristi28Dj (10-12-2006 19:32:25)


10-12-2006 19:28:42
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
mai, cristi! tu nici Pacala nu poti fi...! dar oricum sti tu vb. aia: rade ciob de oala sparta! ai un stil obositor de a te repeta...norocul tau ca eu sunt singurul care te mai baga in seama...ca ceilalti te-au "bagat" demult in altceva si au trecut peste postarile tale!

29-12-2006 05:50:58
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Cu ocazia Sfintelor Sarbatori ,si a Anului Nou ,va doresc un sincer LA MULTI ANI ,alaturi de cei dragi ,sa fiti iubiti ,intelepti si iubitori intr-o noua Romanie integrata in UE si fie ca Dumnezeu sa NE lumineze cu Lumina si Intelepciunea SA !!!

LA MULTI ANI !!!


30-12-2006 12:50:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
A murit Ralu Filip. Un interesant jurnalist, consumat tacticos de o forma destul de vulgara a birocratiei. Zilele trecute s-a stins Jana Gheorghiu care, cel putin pentru mine, reprezinta una dintre principalele institutii morale, formatoare post-decembriste. Moartea lui Octavian Paler a stins polemici necesare si un tip de demers cu irizari clasice care nu are cum sa se mai recompuna. Si astfel descoperim existenta mortii. Si mai ales a celor de alaturi. Caci sunt morti-soc si morti asteptate. Sticle de sampanie ce freamata in asteptarea anuntarii decesului lui Ion Iliescu si/sau Kim Jong Il si accidente, retrageri discrete, jocuri inocente ale sortii ce taie respiratii, cresc puls si isca interminabile taceri compuse din fiece vuiet al constiintei. In definitiv, este moartea mai mult decat o conventie prafuita? Ma indoiesc. Casele mortuare, sicriele de ultim tip, pomenile, toate indica faptul ca, in cele din urma, am ajuns a uita sa murim.

23-05-2007 12:06:36
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
In ciuda a tot felul de inconveniente pe acest forum au ramas cativa oameni deosebiti....imi place sa-i citesc si le urmaresc logica si consistenta discursului atunci cand abordeaza cele mai variate subiecte....faptul ca sunt asa de putini intr-o" zona de trafic" asa de aglomerata nu ma face decat sa-i apreciez inca odata in plus!...:)

01-07-2007 03:27:13
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45
Am revenit dupa o perioada lunga .
Astept opiniile voastre pe acest subiect de discutie

Ultima modificare facuta de cristian27dj (09-09-2007 14:26:24)


09-09-2007 14:24:59
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45
Ce este Viata Omului ?
De ce oamenii deosebiti trec in nefiinta si raman jigodiile ?
De ce nu putem comunica cu cei trecuti in nefiinta ?

Un an nefast in care Romania a pierdut un Patriarh si Omenirea un mare tenor !

Durerea pentru pierderea fiintei dragi de langa noi si suferinta ramasa dupa trecerea in nefiinta ,ramane in sufletul nostru ,atunci cand cei care ne-au dat viata ,ne-au crescut si au sperat fara incetare ca intr-o zi vom ajunge si noi un Om printre Oameni si la randul nostru vom impartasi cele mai inalte valori ale Fiintei Umane.

Ne nastem in suferinta ,traim in suferinta si suferim atunci cand aceia dintre noi ne parasesc si se duc intr-o lume mai buna.

Nu vreau sa cred ,ca Fiintei Umane ii este dat sa se autodistruga singura .Ne autodistrugem singuri prin razboaie in numele Dreptatii ,Libertatii,Adevarului in cadrul Statelor din care facem parte ,in loc sa ne aliem intre noi ca State si sa ne dezvoltam in armonie.

Inca mai credem ca suntem singurele fiinte inteligente din Cosmos si ca Terra ne apartine divizata in State independente si ne exterminam intre rase .
Pentru Ce ?
Avem atata tehnologie ultrasofisticata si nu suntem in stare sa descoperim nemurirea ,sau macar sa traim de cel putin trei ori mai mult;Putem sa ne unim la nivel mondial si sa dezvoltam conditii de existenta pe una din multele planete din sistemul nostru solar ,dar ne intereseaza mai mult sa ne luptam intre noi pentru putere decat sa evoluam mult mai rapid .

Daca Dumnezeu Vroia ca Omul sa nu se dezvolte , acum nu se mai vorbea de primul pas pe Luna.
Cum spunea Emerson " fa lucruri si vei avea puterea"
...Si puterea este la VOI!

Ultima modificare facuta de cristian27dj (09-09-2007 16:22:00)


09-09-2007 15:56:37
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

cristian27dj a scris:

Am revenit dupa o perioada lunga .
Astept opiniile voastre pe acest subiect de discutie


...*Am si un decalog aici. Eu l-am scris si tot eu l-am atarnat pe peretele salii de asteptare. Cum ridic ochii, il vad.De fiecare data citesc una din cele zece porunci.de fiecare data una singura, ca sa ma conving s-o urmez.
   
        Iata-le cum suna
 
    Prima porunca-Sa astepti oricat.
   
    A doua porunca-Sa astepti orice.
   
    A treia porunca-Sa nu-ti amintesti, in schimb, orice.Nu sunt bune decat amintirile care te ajuta sa traiesti in prezent.
   
    A patra porunca-Sa nu numeri zilele.
 
    A cincea porunca-Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata.
   
    A sasea porunca-Repeta ca nu exista pustiu. Exista doar incapacitatea noastra de a umple golul in care traim.
   
    A saptea porunca-Nu pune in aceeasi oala si rugaciunea si pe DUMNEZEU. Rugaciunea este uneori o forma de a spera a celui ce nu indrazneste sa spere singur.
   
    A opta porunca-Daca gandul asta te ajuta, nu evita sa recunosti ca speri neavand altceva mai bun de facut sau chiar pentru a te feri de urmarile faptului ca nu faci nimic.
   
    A noua porunca-Binecuvanteaza ocazia de a-ti apartine in intregime.Singuratatea e o fata care nu te invinuieste ca esti egoist.
   
    A zecea porunca-Aminteste-ti ca paradisul a fost, aproape sigur, intr-o grota. *
                                                                  ( Octavian Paler-Viata pe un peron )

Ultima modificare facuta de Euryanthe (09-09-2007 17:30:27)


09-09-2007 17:26:54
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Euryanthe a scris:


cristian27dj a scris:

Am revenit dupa o perioada lunga .
Astept opiniile voastre pe acest subiect de discutie


...*Am si un decalog aici. Eu l-am scris si tot eu l-am atarnat pe peretele salii de asteptare. Cum ridic ochii, il vad.De fiecare data citesc una din cele zece porunci.de fiecare data una singura, ca sa ma conving s-o urmez.
   
        Iata-le cum suna
 
    Prima porunca-Sa astepti oricat.
   
    A doua porunca-Sa astepti orice.
   
    A treia porunca-Sa nu-ti amintesti, in schimb, orice.Nu sunt bune decat amintirile care te ajuta sa traiesti in prezent.
   
    A patra porunca-Sa nu numeri zilele.
 
    A cincea porunca-Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata.
   
    A sasea porunca-Repeta ca nu exista pustiu. Exista doar incapacitatea noastra de a umple golul in care traim.
   
    A saptea porunca-Nu pune in aceeasi oala si rugaciunea si pe DUMNEZEU. Rugaciunea este uneori o forma de a spera a celui ce nu indrazneste sa spere singur.
   
    A opta porunca-Daca gandul asta te ajuta, nu evita sa recunosti ca speri neavand altceva mai bun de facut sau chiar pentru a te feri de urmarile faptului ca nu faci nimic.
   
    A noua porunca-Binecuvanteaza ocazia de a-ti apartine in intregime.Singuratatea e o fata care nu te invinuieste ca esti egoist.
   
    A zecea porunca-Aminteste-ti ca paradisul a fost, aproape sigur, intr-o grota. *
                                                                  ( Octavian Paler-Viata pe un peron )


interesant si de actualitate ... mai ales a sasea si a noua

Ultima modificare facuta de Soryn (09-09-2007 18:00:49)


09-09-2007 17:42:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Am un prieten drag care e burlac, sau single, ca suna mai sexy. E un tip direct, nu bate campii si nu trimite niciodata mailuri cu glume sau chain-mails plicticoase cu finaluri de genul “daca nu timiti mailul la 10 cunoscuti, ti se va intampla o catastrofa maine pe inserat”.
De aceea, nu mica mi-a fost mirarea sa primesc urmatorul text de la el. Am ras si apoi mi s-a parut foarte interesant de dezbatut subiectul acesta: “Cum ne fac pe noi barbatii fericite?”. Asa ca te invit sa il citesti si sa ne impartasesti cum te face pe tine un barbat fericita!

“Cum faci un barbat fericit?"

"1. Gateste-i!
2. Fa dragoste cu el!
3. In rest, lasa-l in pace!

Cum faci o femeie fericita?

Trebuie sa fii pentru ea:

1. prieten
2. societate placuta
3. iubit
4. frate
5. parinte
6. maestru
7. educator
8. bucatar
9. timplar
10. instalator
11. mecanic
12. electrician
13. stilist
14. sexolog
15. co-insarcinat [n.a. HIHIHI]
16. psiholog
17. psihiatru
18. terapeut
19. autodidact
20. organizator
21. tata bun
22. curat
23. simpatic
24. atletic
25. tandru
26. atent
27. galant
28. inteligent
29. glumet
30. creativ
31. puternic
32. intelegator
33. tolerant
34. precaut
35. ambitios
36. curajos
37. credincios
38. respectuos
39. pasional
40. competent

si nu uita :

41. sa-i faci des complimente
42. sa mergi cu placere la cumparaturi
43. sa nu exagerezi
44. sa fii bogat
45. sa fii rezistent la stres
46. sa nu te uiti dupa alte femei

si in acelasi timp:

47. sa nu fii gelos
48. sa-i dai libertate
49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s- o neglijezi pe ea
50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile

si foarte important:

51. sa nu uiti aniversarile a ei si a celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si... toate datele posibile”

Recitind e-mailul, am realizat ca il gasesc adevarat pentru ca, probabil, sunt o fiinta complicata!


24-09-2007 18:58:08
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
tasha - oare pomelnicu asta sa fie explicatia faptului ca sunt atatea femei nefericite? hmmm, nu intelegeam de ce prietena mea are momente cand arata nefericita: nu ma pricep frate la electricitate de loc!




tasha 1951 a scris:

Am un prieten drag care e burlac, sau single, ca suna mai sexy. E un tip direct, nu bate campii si nu trimite niciodata mailuri cu glume sau chain-mails plicticoase cu finaluri de genul “daca nu timiti mailul la 10 cunoscuti, ti se va intampla o catastrofa maine pe inserat”.
De aceea, nu mica mi-a fost mirarea sa primesc urmatorul text de la el. Am ras si apoi mi s-a parut foarte interesant de dezbatut subiectul acesta: “Cum ne fac pe noi barbatii fericite?”. Asa ca te invit sa il citesti si sa ne impartasesti cum te face pe tine un barbat fericita!

“Cum faci un barbat fericit?"

"1. Gateste-i!
2. Fa dragoste cu el!
3. In rest, lasa-l in pace!

Cum faci o femeie fericita?

Trebuie sa fii pentru ea:

1. prieten
2. societate placuta
3. iubit
4. frate
5. parinte
6. maestru
7. educator
8. bucatar
9. timplar
10. instalator
11. mecanic
12. electrician
13. stilist
14. sexolog
15. co-insarcinat [n.a. HIHIHI]
16. psiholog
17. psihiatru
18. terapeut
19. autodidact
20. organizator
21. tata bun
22. curat
23. simpatic
24. atletic
25. tandru
26. atent
27. galant
28. inteligent
29. glumet
30. creativ
31. puternic
32. intelegator
33. tolerant
34. precaut
35. ambitios
36. curajos
37. credincios
38. respectuos
39. pasional
40. competent

si nu uita :

41. sa-i faci des complimente
42. sa mergi cu placere la cumparaturi
43. sa nu exagerezi
44. sa fii bogat
45. sa fii rezistent la stres
46. sa nu te uiti dupa alte femei

si in acelasi timp:

47. sa nu fii gelos
48. sa-i dai libertate
49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s- o neglijezi pe ea
50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile

si foarte important:

51. sa nu uiti aniversarile a ei si a celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si... toate datele posibile”

Recitind e-mailul, am realizat ca il gasesc adevarat pentru ca, probabil, sunt o fiinta complicata!


24-09-2007 19:04:07
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
tasha - oare pomelnicu asta sa fie explicatia faptului ca sunt atatea femei nefericite? hmmm, nu intelegeam de ce prietena mea are momente cand arata nefericita: nu ma pricep frate la electricitate de loc!




tasha 1951 a scris:

Am un prieten drag care e burlac, sau single, ca suna mai sexy. E un tip direct, nu bate campii si nu trimite niciodata mailuri cu glume sau chain-mails plicticoase cu finaluri de genul “daca nu timiti mailul la 10 cunoscuti, ti se va intampla o catastrofa maine pe inserat”.
De aceea, nu mica mi-a fost mirarea sa primesc urmatorul text de la el. Am ras si apoi mi s-a parut foarte interesant de dezbatut subiectul acesta: “Cum ne fac pe noi barbatii fericite?”. Asa ca te invit sa il citesti si sa ne impartasesti cum te face pe tine un barbat fericita!

“Cum faci un barbat fericit?"

"1. Gateste-i!
2. Fa dragoste cu el!
3. In rest, lasa-l in pace!

Cum faci o femeie fericita?

Trebuie sa fii pentru ea:

1. prieten
2. societate placuta
3. iubit
4. frate
5. parinte
6. maestru
7. educator
8. bucatar
9. timplar
10. instalator
11. mecanic
12. electrician
13. stilist
14. sexolog
15. co-insarcinat [n.a. HIHIHI]
16. psiholog
17. psihiatru
18. terapeut
19. autodidact
20. organizator
21. tata bun
22. curat
23. simpatic
24. atletic
25. tandru
26. atent
27. galant
28. inteligent
29. glumet
30. creativ
31. puternic
32. intelegator
33. tolerant
34. precaut
35. ambitios
36. curajos
37. credincios
38. respectuos
39. pasional
40. competent

si nu uita :

41. sa-i faci des complimente
42. sa mergi cu placere la cumparaturi
43. sa nu exagerezi
44. sa fii bogat
45. sa fii rezistent la stres
46. sa nu te uiti dupa alte femei

si in acelasi timp:

47. sa nu fii gelos
48. sa-i dai libertate
49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s- o neglijezi pe ea
50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile

si foarte important:

51. sa nu uiti aniversarile a ei si a celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si... toate datele posibile”

Recitind e-mailul, am realizat ca il gasesc adevarat pentru ca, probabil, sunt o fiinta complicata!


24-09-2007 19:17:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
te inteleg...dar vezi tu femeilor le cam plac barbatii...priceputi in toate...cite putin...=)

24-09-2007 19:52:51
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
si mie mi-ar placea femeiele pricepute macar in ceva, da' deh, m-am resemnat ;)

24-09-2007 19:57:31
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
daca nu ai gasit niciuna macar care sa stie macar ceva....atunci uita-te inlauntrul tau..acolo e semnul pus ca la o carte....femeia e atrasa de cel putin de un barbat care sa-i fie ca o manusa ...macar un deget de la manusa si tot e bine ....nu te supara pe mine ...e o parere poate gresita ,nu te cunosc....dar cum sa nu gasesti macar una!?!!


a_misogin a scris:

si mie mi-ar placea femeiele pricepute macar in ceva, da' deh, m-am resemnat ;)


Ultima modificare facuta de Tu-Dora (24-09-2007 20:04:53)


24-09-2007 20:04:31
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
tu-dora, m-as infige in tine la figurativ asa cum fac de obicei da' ai dat dovada da candoare asa ca ma rezum sa iti scriu doar: nu mai lua mot a mot ce scrie mandea, mai citeste si printre randuri

24-09-2007 20:10:16
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
ahaaaaaaaaaa....l'amour,l'amour....of...am inteles...iar aia cu infiptu'..infige-te cat mai iti este vie...



a_misogin a scris:

tu-dora, m-as infige in tine la figurativ asa cum fac de obicei da' ai dat dovada da candoare asa ca ma rezum sa iti scriu doar: nu mai lua mot a mot ce scrie mandea, mai citeste si printre randuri


Ultima modificare facuta de Tu-Dora (24-09-2007 20:13:00)


24-09-2007 20:11:44
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
lamur??????????!!!!!!!!!!!!!!! ete coada pisicii fiarta in spanac. ce lamur, care lamur? Am pomenit eu da lamur explicit sau implicit?? pai ce sa fac eu cu desht de manusa, sa mi-l bag in ea probabil ca altceva? adik, probabil, da, fair-trade, eu dau toata mana si ea imi da un desht? Iar acu' nu pot sa ma abtin: semn de carte, manusa ete ciuciu, conjunctura este importanta si starea de labilitate relativa, in rest este doar poezie ieftina sau poate nici aia nu e, e scorneala criticilor pe o poezie care de fapt nu trata subiectul. sorry.

24-09-2007 20:20:57
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
ok...am citit ...de fapt te-am citit...bafta in destin!


a_misogin a scris:

lamur??????????!!!!!!!!!!!!!!! ete coada pisicii fiarta in spanac. ce lamur, care lamur? Am pomenit eu da lamur explicit sau implicit?? pai ce sa fac eu cu desht de manusa, sa mi-l bag in ea probabil ca altceva? adik, probabil, da, fair-trade, eu dau toata mana si ea imi da un desht? Iar acu' nu pot sa ma abtin: semn de carte, manusa ete ciuciu, conjunctura este importanta si starea de labilitate relativa, in rest este doar poezie ieftina sau poate nici aia nu e, e scorneala criticilor pe o poezie care de fapt nu trata subiectul. sorry.


24-09-2007 20:26:50
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
'bafta in destin' = contradictie in termeni ;)

24-09-2007 20:31:05
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
soarta ti-o faci tu...
a_misogin a scris:

'bafta in destin' = contradictie in termeni ;)


24-09-2007 20:37:17
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
corect, in limite impuse insa

24-09-2007 20:41:25
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
da?iti place sa te inlantui in legile  tuturor...impuse de tine sau de societate ...sau crezul Biblic....nu se pune problema ,cred,a delimitarii ce e bine si rau...insa ...ce limite?...gata?esti linistit?ti-ai trasat hotare?


a_misogin a scris:

corect, in limite impuse insa


24-09-2007 20:47:37
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103

Tu-Dora a scris:

da?iti place sa te inlantui in legile  tuturor...impuse de tine sau de societate ...sau crezul Biblic....nu se pune problema ,cred,a delimitarii ce e bine si rau...insa ...ce limite?...gata?esti linistit?ti-ai trasat hotare?


a_misogin a scris:

corect, in limite impuse insa


din pacate iubita forumista limitele astea o sa le aflii post-factum probabil cam in acelasi timp cu actiunea hotarata a viermilor asupra ta, sau ma rog, a ce va mai fii ramas din tine, dupa caz. atat limitele proprii cat si cele sociale si mai ales cele religioase sunt relative, menite sa creeze confort si/sau ceva ordine. cu alte cuvinte nu fii sigura ca sentimentul pur nu-i crima


24-09-2007 21:02:07
   
?? Tu-Dora
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
pe spate am un vultur,niciodata nu m-am tarat ca un vierme....drum bun neicusorule...

Ultima modificare facuta de Tu-Dora (24-09-2007 21:09:03)


24-09-2007 21:08:49
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
nu-i timpu trecut duduie ca n-aduce anu ce aduce ceasu ;) asta pentru ca mi-e lene sa iti explic ce am vrut sa spun. si by the way ca sa evit o prelungire imbecila gen surdu n'aude da' le potriveste: eu nu iti doresc asta. ciao

24-09-2007 21:13:35
   
?? psihiatria
Cont Sters

Inregistat: 17-09-2007
Mesaje: 66
umbli tatuata babornito ?
Tu-Dora a scris:

pe spate am un vultur,niciodata nu m-am tarat ca un vierme....drum bun neicusorule...


24-09-2007 22:21:32
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
sugi bani!...bosorogule!
psihiatria a scris:

umbli tatuata babornito ?
Tu-Dora a scris:

pe spate am un vultur,niciodata nu m-am tarat ca un vierme....drum bun neicusorule...


25-09-2007 17:31:13
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
asociatia muierilor cu flori intre tzatze da dovada de solidaritate :)) pacat ca nu faceti la fel in cauze mai bune

25-09-2007 18:03:32
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
de exemplu.....pt.ce cauza?
a_misogin a scris:

asociatia muierilor cu flori intre tzatze da dovada de solidaritate :)) pacat ca nu faceti la fel in cauze mai bune


25-09-2007 18:34:20
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

a_misogin a scris:

asociatia muierilor cu flori intre tzatze da dovada de solidaritate :)) pacat ca nu faceti la fel in cauze mai bune


ANUNT!...cautam oameni deosebiti,carora sa le umplem bratele cu flori!


25-09-2007 18:53:11
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
de ce florile nu au suflet,de ce se dau mult mai multe peste morminte decat se ofera celor dragi inca in viata....cum de rasare o floare intre ziduri reci ....oamenii deosebiti sunt acei care sunt deosebiti nu doar pentru cei apropiati ,ci si pentru ceilalti semeni...tu,Euryanthe ,esti un om deosebit....gingasa ca o narcisa....si toti prietenii mei ,sunt deosebiti....blanzi...

25-09-2007 19:08:28
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

misterul-apelor a scris:

de ce florile nu au suflet,de ce se dau mult mai multe peste morminte decat se ofera celor dragi inca in viata....cum de rasare o floare intre ziduri reci ....oamenii deosebiti sunt acei care sunt deosebiti nu doar pentru cei apropiati ,ci si pentru ceilalti semeni...tu,Euryanthe ,esti un om deosebit....gingasa ca o narcisa....si toti prietenii mei ,sunt deosebiti....blanzi...

...mda!Multumesc,...o biata narcisa(desi in horoscopul florar sunt iris!), rasarita la marginea potecii!


25-09-2007 19:23:59
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

misterul-apelor a scris:

de ce florile nu au suflet,de ce se dau mult mai multe peste morminte decat se ofera celor dragi inca in viata....cum de rasare o floare intre ziduri reci ....oamenii deosebiti sunt acei care sunt deosebiti nu doar pentru cei apropiati ,ci si pentru ceilalti semeni...tu,Euryanthe ,esti un om deosebit....gingasa ca o narcisa....si toti prietenii mei ,sunt deosebiti....blanzi...


"Esti inteleapta,dar ce-mi pasa?
Splendida si trista sa fii!
Prin lacrimi esti si mai frumoasa,
Ca valea prin apa spumoasa,
Sub ploaie FLORILE SUNT VII!"

Ultima modificare facuta de Euryanthe (25-09-2007 20:01:15)


25-09-2007 19:29:21
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
ploaia mea ,uda-mi lacrima dorului ....o!..vant de brad ....adu-mi racoarea!

25-09-2007 19:43:26
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

misterul-apelor a scris:

ploaia mea ,uda-mi lacrima dorului ....o!..vant de brad ....adu-mi racoarea!

               -I-
...Si daca drumul se infunda
   si-ncepe neputinta cuvintelor
   si liliacul serii intra in ochi
   si se afuma oglinzile
                     sa sti ca
                     niciodata vremea minunilor
                     nu trece!...

Ultima modificare facuta de Euryanthe (27-09-2007 04:37:04)


25-09-2007 20:05:31
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si daca n-oi mai iubi frumusetea cantarilor
si daca ramurele n-or mai inverzi ,
atunci ma bag usor sub cruce
dar si acolo voi scri'


25-09-2007 20:12:28
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

misterul-apelor a scris:

si daca n-oi mai iubi frumusetea cantarilor
si daca ramurele n-or mai inverzi ,
atunci ma bag usor sub cruce
dar si acolo voi scri'

                   -II-
...Si daca masinile de iluzii se opresc
   si seaca izvoare de trandafiri
   si vezi ca oracole obscure
   au gaurit cu molii,trena miresii
                         sa sti ca
                         niciodata vremea minunilor
                         nu trece!...

Ultima modificare facuta de Euryanthe (27-09-2007 04:37:49)


26-09-2007 14:36:51
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
mi-s pasii un pic obositi
stau in mine un timp ,
vertebrele dor in coloana-mi
nu mai am glas ca sa scriu....



Euryanthe a scris:


misterul-apelor a scris:

si daca n-oi mai iubi frumusetea cantarilor
si daca ramurele n-or mai inverzi ,
atunci ma bag usor sub cruce
dar si acolo voi scri'


...Si daca masinile de iluzii se opresc
   si seaca izvoare de trandafiri
   si vezi ca oracole obscure
   au gaurit cu molii,tena miresii
                         sa sti ca
                         niciodata vremea minunilor
                         nu trece!...


Ultima modificare facuta de misterul-apelor (26-09-2007 15:06:14)


26-09-2007 15:02:14
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169
-III-
..si daca pasii ti-au inghetat
  si sufletul ti-atarna ca un steag in berna
  si gandul ti-a fost tras pe roata
  si copii vor sa-ti vada testamentul
                           sa sti ca
                           niciodata vremea minunilor
                           nu trece!


27-09-2007 04:44:03
   
?? misterul-apelor
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Daca as fi piatra as tace la simturile tale
daca as fi inger te-as veghea mereu,
daca as fi Cer
as picura pe obrazu-ti subtire cu ploi de vara
si daca as fi randunea
ti-as canta zborul meu...
dar nu sunt piatra si nici ploaie,
nu sunt inger si nici aripi nu am ...
sunt doar un OM sau o floare de-a ta!

acum te las iubita cu sarutari pe geana
cu ganduri de o ruga catre Cer,
fii buna,blanda...nu mai sta in tine
coboara la primul meu tramvai..
te astept ...pustie,lina ca o adiere,
te astepta si mireasa lacrimilor mele!



Euryanthe a scris:

-III-
..si daca pasii ti-au inghetat
  si sufletul ti-atarna ca un steag in berna
  si gandul ti-a fost tras pe roata
  si copii vor sa-ti vada testamentul
                           sa sti ca
                           niciodata vremea minunilor
                           nu trece!


27-09-2007 13:01:53
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169
-Oameni deosebiti?
In jurul meu, ma inlantuie cu dragostea si atentia lor,OAMENII,simpli, corecti, deschisi la minte si suflet!
Este greu a le spune numele,ele ar constitui doar o insiruire banala pentru acei care nu-i cunosc.
Si totusi...dr. VIRGINIA FAUR! OMUL ce mi-a salvat viata! OMUL caruia ii datorez bucuria  zilei de azi,bucuria de a putea sa-i MULTUMESC!


27-09-2007 15:15:31
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45
Sunt profund indurerat iar condoleantele ,si asa mult prea multe ,nu pot avea puterea de a aduce innapoi fiinta iubita .

O pierdere monumentala ,o durere profunda , un Om trecut in nefiinta.
Romania sufera; un Patriarh ,un Artist ; un Politician.

Trihotomia destinului fatal al Mortii ,El Ingerul Mortii trimis de Creator Ne-a lasat mai saraci in politica, in arta, si in insesi conducerea Imparatiei Sale pe Pamant de catre Patriarh , aici in Romania (tara aleasa).

Tatal Constitutiei Romaniei a trecut in nefiinta pe Pamant si in Eternitate, in Imparatia Cerurilor.


07-10-2007 00:36:09
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
serios? a murit iorgovan?????

mda...

iti garantez ca jumatate din studentii lui isi vad de treburile lor... fara a-i pomeni numele.
e doar unul din miliardele de oameni care se nasc si mor...

oricum, Dumnezeu sa-l ierte! .. ca multe pacate are pe sufletul lui


07-10-2007 02:49:38
   
?? TheSaint
Cont Sters

Inregistat: 06-12-2006
Mesaje: 68
un om deosebit.Mama .... cel mai deosebit om.Dumnezeu sa o ierte.Ma inclin cu respect

07-10-2007 03:50:53
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
Aici in Tara Sfanta....peste tot,si astazi,persista inca--taina trairii--a mortii si -nvierii!Viata o cred ,zidita fiind-din roca dura a durerii,viata o iau,precum este:corecta! Acesta e doar pamantul calcat de Iisus,....iar noi...ii suntem prozelitii,!!!! O viata El ne-a dat,asa ca TRAIESTE VIATA!!!!PRECUM TI_A FOST LEGATUL!!!!

07-10-2007 14:47:01
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169

TheSaint a scris:

un om deosebit.Mama .... cel mai deosebit om.Dumnezeu sa o ierte.Ma inclin cu respect

...E fericita, acolo printre ingeri, ca a crescut un fecior ca tine!
Te va ocroti vesnic!


08-10-2007 00:56:44
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7    
Mergeti la