Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pareri / "matrimoniale.127.0.0.1" sau "lesbiene/bi/gay.127.0.0.1" cum e corect ?????    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8
Pentru inceput as vrea sa mentionez ca nu am nimic impotriva nimanui !
Fiecare este liber sa isi exprime optiunile si sa isi traiasca viata cum crede de cuviinta !

TOTUSI ... de la o vreme constat ca s-a cam umplut site-ul de "femei bi" de "cupluri care cauta femeie", de "lesbiene", etc ...

Oameni buni, PENTRU VOI EXISTA SITE-URI SPECIALIZATE !

De ce "NOI" cei care am optat pentru varianta hetero suntem nevoiti ca in momentul in care ne cautam o prieten/a, iubit/a, etc ... sa dam predominant peste profilele/anunturile postate de voi?
Ne e vorba de a exclude pe cineva insa, daca tot site-ul este denumit "matrimoniale.127.0.0.1" ... lasati-l asa cum a fost conceput !!!
"Parerea mea ...." (vorba unor amici de ai mei ;) ....)

Ultima modificare facuta de Calinul (14-12-2005 14:54:40)


14-12-2005 14:50:33
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Nu am nimic cu lesbienele. Si nici nu m-ar deranja daca amica mea ar avea asemenea inclinatii. Nu as privi-o nici ca pe o curiozitate a naturii, nici ca pe ceva dezgustator. Dar nici nu as incerca sa o inteleg. Sint de parere ca in pat fiecare face ce ii face placere.
Nu stiu daca "e la moda"... dar mi se pare foarte ciudat numarul mare de femei lesbiene. Si ce mi se pare cel mai straniu este virsta lor. Daca in cazul barbatilor gay exista undeva in trecutul lor o cauza (in cea mai mare parte).. gideam ca si pentru lesbiene e nevoie de timp, de experientze sexuale multiple (?) cu barbati pentru a lua o asemenea decizie radicala. Ori, pina in 20 de ani cite si ce fel de experiente este posibil sa fi avut toate aceste fete pentru a refuza apropierea de un barbat?
Nu stiu, se poate sa gresesc in rationamentul meu... nu am stat de vorba niciodata cu o lesbiana, nici macar nu am avut ocazia sa cunosc o astfel de femeie.


16-12-2005 22:42:14
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

Calinul a scris:

Pentru inceput as vrea sa mentionez ca nu am nimic impotriva nimanui !
Fiecare este liber sa isi exprime optiunile si sa isi traiasca viata cum crede de cuviinta !

TOTUSI ... de la o vreme constat ca s-a cam umplut site-ul de "femei bi" de "cupluri care cauta femeie", de "lesbiene", etc ...

Oameni buni, PENTRU VOI EXISTA SITE-URI SPECIALIZATE !

De ce "NOI" cei care am optat pentru varianta hetero suntem nevoiti ca in momentul in care ne cautam o prieten/a, iubit/a, etc ... sa dam predominant peste profilele/anunturile postate de voi?
Ne e vorba de a exclude pe cineva insa, daca tot site-ul este denumit "matrimoniale.127.0.0.1" ... lasati-l asa cum a fost conceput !!!
"Parerea mea ...." (vorba unor amici de ai mei ;) ....)


Pentru inceput,din pacate ba da!Ai ceva impotriva!Si cred ca e clar impotriva cui!
Ma oftic!Am totusi impresia ca domina restul fetelor.Fa si tu o statistica!E adevarat ca si eu ma oftic cate odata cand vad bunoace lesbi.
Si?
Totusi nu pot sa inteleg care-i problema?
"Schimba postul'!!!Desi sant convins ca e o frustrare personala.


17-12-2005 09:36:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
a cui sa fie dreptatea ? si care este adevarul.....
cine se plinge ca-i satul ? cine spune...sunt atitit de multe..variante...si nici una pentru mine ?


17-12-2005 14:55:24
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8

ossy a scris:


Calinul a scris:

Pentru inceput as vrea sa mentionez ca nu am nimic impotriva nimanui !
Fiecare este liber sa isi exprime optiunile si sa isi traiasca viata cum crede de cuviinta !

TOTUSI ... de la o vreme constat ca s-a cam umplut site-ul de "femei bi" de "cupluri care cauta femeie", de "lesbiene", etc ...

Oameni buni, PENTRU VOI EXISTA SITE-URI SPECIALIZATE !

De ce "NOI" cei care am optat pentru varianta hetero suntem nevoiti ca in momentul in care ne cautam o prieten/a, iubit/a, etc ... sa dam predominant peste profilele/anunturile postate de voi?
Ne e vorba de a exclude pe cineva insa, daca tot site-ul este denumit "matrimoniale.127.0.0.1" ... lasati-l asa cum a fost conceput !!!
"Parerea mea ...." (vorba unor amici de ai mei ;) ....)


Pentru inceput,din pacate ba da!Ai ceva impotriva!Si cred ca e clar impotriva cui!
Ma oftic!Am totusi impresia ca domina restul fetelor.Fa si tu o statistica!E adevarat ca si eu ma oftic cate odata cand vad bunoace lesbi.
Si?
Totusi nu pot sa inteleg care-i problema?
"Schimba postul'!!!Desi sant convins ca e o frustrare personala.


Uitandu-ma la profilul tau, la modul sincer pari un tip inteligent ... care in mod normal ar trebui sa ia de bun ceea ce afirma celalalt si sa raspunda pe baza temei pusa in discutie, nu sa se apuce de o analiza psihologica...  Tema nu era daca ma oftic eu sau nu sau ce simti tu cand vezi "bunoace" ... Daca nu poti raspunde serios, abtine-te, pari matur totusi! :D


18-12-2005 00:18:19
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8

fun-funny a scris:

Nu am nimic cu lesbienele. Si nici nu m-ar deranja daca amica mea ar avea asemenea inclinatii. Nu as privi-o nici ca pe o curiozitate a naturii, nici ca pe ceva dezgustator. Dar nici nu as incerca sa o inteleg. Sint de parere ca in pat fiecare face ce ii face placere.
Nu stiu daca "e la moda"... dar mi se pare foarte ciudat numarul mare de femei lesbiene. Si ce mi se pare cel mai straniu este virsta lor. Daca in cazul barbatilor gay exista undeva in trecutul lor o cauza (in cea mai mare parte).. gideam ca si pentru lesbiene e nevoie de timp, de experientze sexuale multiple (?) cu barbati pentru a lua o asemenea decizie radicala. Ori, pina in 20 de ani cite si ce fel de experiente este posibil sa fi avut toate aceste fete pentru a refuza apropierea de un barbat?
Nu stiu, se poate sa gresesc in rationamentul meu... nu am stat de vorba niciodata cu o lesbiana, nici macar nu am avut ocazia sa cunosc o astfel de femeie.


Buna "funny", ma bucur sa "te reintalnesc" :)
Cred ca ai dreptate in ceea ce spui, cu singurul amendament ca nu numai la barbati trebuie sa existe o trauma undeva in trecut ca sa se treaca la lesbianism.
Lesbiene nu am cunoscut insa cunosc o femeie (cu care sunt chiar amic fara a avea vreo relatie), care este bisexuala (sustine ea, desi nu am vazut-o decit cu femei...) E o tipa ok pe ansamblu, la prima vedere, desi foarte impulsiva, nervoasa, etc ... Am cunoscut si un caz ciudat.
O familie, casatoriti de multa vreme, copil, de buna conditie familie in care in care el la un moment dat a inceput sa aiba o atractie spre barbati.
Respectivii au inceput sa posteze anunturi pentru "threesome", ei doi si un barbat.
Sotia lui era "momeala" pentru ca de fapt dupa inceputul in 3 el isi dorea un contact personal intre el si acel barbat.
Mi se pare aiurea daca nu scabros.
Culmea este ca sotia lui accepta. ...
Revenind, cred ca putem discuta foarte mult pe tema aceasta "de ce/cum apar tendintele spre lesbianism/gay/etc. cert este ca asa cum spuneai si tu este ciudat ca apar la fete din ce in ce mai tinere, fara o vasta experienta sexuala, dar care scriu de multe ori in profil "satula/scirbita de barbati".
Si eu ma intreb cite experiente sexuale o fi avut de a ajuns la 16-20+ de ani sa fie scirbita ...

Ultima modificare facuta de Calinul (18-12-2005 00:32:37)


18-12-2005 00:32:10
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Cauti raspunsuri, C? Cauti solutii? Cauti sa  (le) intelegi?...
...sa schimbam ceva... prin vorbe? :(


18-12-2005 02:48:13
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Exista situatii, imprejurari care favorizeaza un astfel de comportament... Undeva filmul se rupe... si imi pastrez opinia ca acest lucru are loc undeva, spre maturitatea sexuala.. nicidecum la pubertate sau adolescentza. Restul este teribilism...
Iubesc barbatul si, indiferent cit as suferi dupa o relatie ratata nu mi-as indrepta atentia catre o femeie.. Nici macar din curiozitate.. Imi repugna ideea, imaginea... :x


18-12-2005 03:05:11
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Daca doua femei (doi barbati) s-ar saruta miine in autobuzul 335 :D.. ar fi linshati... sau ar fi chemata politia... Ipocrizie? Necunoastere? Puritanism exagerat?
Daca acest lucru s-ar intimpla in USA (sau orice alt stat cu veche practica)... ar trece pur si simplu neobservati... Indolentza? Educatie?


18-12-2005 03:10:50
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fun-funny a scris:

Daca doua femei (doi barbati) s-ar saruta miine in autobuzul 335 :D.. ar fi linshati... sau ar fi chemata politia... Ipocrizie? Necunoastere? Puritanism exagerat?
Daca acest lucru s-ar intimpla in USA (sau orice alt stat cu veche practica)... ar trece pur si simplu neobservati... Indolentza? Educatie?


as fi de-acord sa fie chemata politia daca m-as saruta in autobuzul 335 cu no matter who, e promiscuu...


18-12-2005 03:15:19
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8
funny, fata frumoasa ... personal daca as vedea doi barbati care se saruta in orice autobuz din bucuresti as intoarce capul (deh'..scuze, senzatia de scirba ca barbat) insa nici nu m-as mira nici nu as comenta.
Ca aici pe site "declarat" de matrimoniale gasesti mai multe lesbiene/bi/gay/etc decit oameni normali..asta ma deranjeaza, de la asta plecasem..de ce nu au bun simt sa se mute pe site-uri de profil? Stii raspunsul "C"? :)


18-12-2005 03:16:02
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Da, C..... Si ei il stiu la fel de bine ca si noi... Doar noi (voi) pierdeti...
Ce-ar fi atunci... sa cauti in alta parte??? ;)


18-12-2005 03:18:01
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

SandieShaw a scris:


fun-funny a scris:

Daca doua femei (doi barbati) s-ar saruta miine in autobuzul 335 :D.. ar fi linshati... sau ar fi chemata politia... Ipocrizie? Necunoastere? Puritanism exagerat?
Daca acest lucru s-ar intimpla in USA (sau orice alt stat cu veche practica)... ar trece pur si simplu neobservati... Indolentza? Educatie?


as fi de-acord sa fie chemata politia daca m-as saruta in autobuzul 335 cu no matter who, e promiscuu...

N-o fi oare doar "grija de capra vecinului", uitatul in ograda altuia, tipic romanului?
Si cind te gindesti ce orgii aveau romanii... :)


18-12-2005 03:19:47
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8
Hahaha, dupa cum ai observat am facut o pauza maaaare, de citeva luni inainte de a reintra aici si ca si tine ..pe chat mai rar ...
Nu caut nimic, stai linistita ! :D
Incercam sa discut, atit, sau e nevoie sa te sun sa vorbim ca sa iti explic?
Mai am numarul ;)


18-12-2005 03:21:33
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
C... nu schimbi regula.. sau mentalitatea, oricte topicuri pe tema asta ai deschide si oricite apropouri ai bate...
Dar.. am si eu un off :D... Daca esti de acord cu mine ca virsta lor este din ce in ce mai mica.. de ce te deranjeaza??? Bad boy... asa mult s-a micsorat "scara valorilor" pentru tine???

P.s. Nu-l mai ai.. nici eu nu-l mai am.. e altul ;)

Ultima modificare facuta de fun-funny (18-12-2005 03:23:30)


18-12-2005 03:22:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ma gandeam la estetic, nu la moral

18-12-2005 03:23:49
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8
Aveam senzatia ca ma confunzi ..acum sunt sigur ... :))
Nu sunt "bad boy" :D


18-12-2005 03:24:19
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

SandieShaw a scris:

ma gandeam la estetic, nu la moral

Mda, ele sint asa de frumoase.. ei asa de frumosi... :(....
Uff, bine ca am apucat sa iau ce era mai bun.. :D


18-12-2005 03:24:39
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

Calinul a scris:

Aveam senzatia ca ma confunzi ..acum sunt sigur ... :))
Nu sunt "bad boy" :D

N-aiu tu norocul asta...
Si apropo, tare lung e drumul de la Sibiu la Bucuresti... Vii pe jos???? :x


18-12-2005 03:25:39
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8
Nu vin, se apropie Craciunul si mai am cite ceva de facut dar esti binevenita aici daca vrei ;)

18-12-2005 03:30:11
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
.. sa revenim la tema topicului...
deja m-am inrosit... :D


18-12-2005 03:32:26
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

Calinul a scris:

funny, fata frumoasa ... personal daca as vedea doi barbati care se saruta in orice autobuz din bucuresti as intoarce capul (deh'..scuze, senzatia de scirba ca barbat) insa nici nu m-as mira nici nu as comenta.
Ca aici pe site "declarat" de matrimoniale gasesti mai multe lesbiene/bi/gay/etc decit oameni normali..asta ma deranjeaza, de la asta plecasem..de ce nu au bun simt sa se mute pe site-uri de profil? Stii raspunsul "C"? :)


Si revin eu!Da,funny fata frumoasa dar repet!Nu-i adevarat ca gasesti mai multe lesbiene!Si oricum cred ca e foarte bine asa.Lesbiene,gay si oameni ca si noi care vor discutii.Pe matrimoniale nah!


18-12-2005 08:50:02
   
?? Calinul
Cont Sters

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 8

ossy a scris:


Calinul a scris:

funny, fata frumoasa ... personal daca as vedea doi barbati care se saruta in orice autobuz din bucuresti as intoarce capul (deh'..scuze, senzatia de scirba ca barbat) insa nici nu m-as mira nici nu as comenta.
Ca aici pe site "declarat" de matrimoniale gasesti mai multe lesbiene/bi/gay/etc decit oameni normali..asta ma deranjeaza, de la asta plecasem..de ce nu au bun simt sa se mute pe site-uri de profil? Stii raspunsul "C"? :)


Si revin eu!Da,funny fata frumoasa dar repet!Nu-i adevarat ca gasesti mai multe lesbiene!Si oricum cred ca e foarte bine asa.Lesbiene,gay si oameni ca si noi care vor discutii.Pe matrimoniale nah!


Bravos natiune!!! Ai reusit sa te scoti in evidenta :D
Din pacate forumul este doar o parte a site-ului ... dar se pare ca nu ai inteles.
Logic ca aici oricine isi poate spune parerea insa totusi site-ul in sine nu se numeste nici "cenzurat de admin" nici "cenzurat de admin" etc ... nu crezi?
Iar despre ce e adevarat sau nu ..mai gandeste-te inainte sa afirmi ceva ...

Ultima modificare facuta de Calinul (18-12-2005 16:07:07)


18-12-2005 16:05:59
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
In evidenta?Daca te deranjeaza ca-ti raspund spune-mi.Si tot nu am inteles cu ce te deranjeaza ca sant multe lesbi?Iti stau in cale sau...

18-12-2005 22:29:58
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Nu as vrea sa se inteleaga nici o secunda de catre persoanele inscrise pe acest site si care si-au declarat optiunile sexuale altele decit hetero... ca acest topic ar fi un fel de inchizitie...
Este curios ca, desi au deschis citeva topicuri pentru astfel de relatii, nici o lesbiana si nici un barbat gay nu a continuat sa-si 'intretina' topicul...
Un alt fapt curios pentru mine este felul diferit in care aceste persoane se manifesta... Extrem de rar un barbat gay are curajul sa strige acest lucru in gura mare. Barbatul are inca tendintza sa ascunda orientarea sa sexuala in orice mediu s-ar afla, inclusiv familial...
Faptul ca toate aceste fete se bat cu pumnul in piept ca... se iubesc intre ele... imi ridica mari semne de intrebare asupra veridicitatii afirmatiilor lor.
Cred ca, pentru majoritatea nu este decit o modalitate de a atrage atentia BARBATILOR...punindu-se, oarecum si din timp, la adapost.
Intr-o societate cum este cea romanesca unde, homosexualii, travestitii, inclusiv ... schimbarea sexului.. reprezinta INCA un motiv de pus la zid si omorit cu pietre.. a iesi in fatza si a striga ca esti... "altfel".. este un mare risc. Pe care adultul, responsabil, preocupat de recunoasterea lui ca.. existentza, inainte de toate, ... nu si-l asuma.
Aceste fete... cool... care intorc spatele propriilor parinti cind li se face morala si dau cu pumnii in catedra.. mi se par doar ... teribile... (de la teribilism :D) Nu lipsite de morala.. aceasta notiune se schimba cu fiecare generatie...ci, mai degraba, ... inconstiente...
Cit despre partea mercantila... a acceptarii anunturilor pe acest site.. nobody cares....

Ultima modificare facuta de fun-funny (20-12-2005 00:45:06)


20-12-2005 00:43:27
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
HAI sa dam mana cu mana .

Ultima modificare facuta de blondina2 (29-12-2005 17:27:10)


27-12-2005 03:00:55
   
?? cezara73
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

blondina2 a scris:

HAI sictir

Daca nu stiai... in traducere corecta asta inseamna "Taci din gura!"...
O fi, dar tu tot o prostituata ramai...


27-12-2005 03:21:51
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 29-07-2005
Mesaje: 1021
te-au atacata cele doua dive..(vezi ca se iubesc) ,aa..gandirea alambicata a lui fun-funny...ma face sa ma ma gandesc..la o maladie maniaco depresiva grava...pacat..ai inceput asa frumos...asta e...iubiti-va surorilor..

28-12-2005 21:26:24
   

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
" E loc sub soare pt. toata lumea. Mai ales ca majoritatea vrea sa stea la umbra ."
            ( J. Renard )


28-12-2005 22:29:34
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
"E vrajeala, bre !"
     (Nea Gica din coltzu stazii)


28-12-2005 22:50:05
   
?? oblio@
Cont Sters

Inregistat: 29-01-2006
Mesaje: 4

Calinul a scris:

Pentru inceput as vrea sa mentionez ca nu am nimic impotriva nimanui !
Fiecare este liber sa isi exprime optiunile si sa isi traiasca viata cum crede de cuviinta !

TOTUSI ... de la o vreme constat ca s-a cam umplut site-ul de "femei bi" de "cupluri care cauta femeie", de "lesbiene", etc ...

Oameni buni, PENTRU VOI EXISTA SITE-URI SPECIALIZATE !

De ce "NOI" cei care am optat pentru varianta hetero suntem nevoiti ca in momentul in care ne cautam o prieten/a, iubit/a, etc ... sa dam predominant peste profilele/anunturile postate de voi?
Ne e vorba de a exclude pe cineva insa, daca tot site-ul este denumit "matrimoniale.127.0.0.1" ... lasati-l asa cum a fost conceput !!!
"Parerea mea ...." (vorba unor amici de ai mei ;) ....)


18-02-2006 00:42:42
   
Pisicica
Femeie

Nou venit

Inregistat: 18-04-2006
Mesaje: 12

Calinul a scris:

Pentru inceput as vrea sa mentionez ca nu am nimic impotriva nimanui !
Fiecare este liber sa isi exprime optiunile si sa isi traiasca viata cum crede de cuviinta !

TOTUSI ... de la o vreme constat ca s-a cam umplut site-ul de "femei bi" de "cupluri care cauta femeie", de "lesbiene", etc ...

Oameni buni, PENTRU VOI EXISTA SITE-URI SPECIALIZATE !

De ce "NOI" cei care am optat pentru varianta hetero suntem nevoiti ca in momentul in care ne cautam o prieten/a, iubit/a, etc ... sa dam predominant peste profilele/anunturile postate de voi?
Ne e vorba de a exclude pe cineva insa, daca tot site-ul este denumit "matrimoniale.127.0.0.1" ... lasati-l asa cum a fost conceput !!!
"Parerea mea ...." (vorba unor amici de ai mei ;) ....)


Asa cum noi suntem heterosexuali, tot asa si ei au preferintele lor sexuale! nu am nimic cu ei, sunt bolnavi si gata!


18-04-2006 00:38:14
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
mi se pare de bun simt  ce spune pisicica...respectam orientarea sexuala a tuturor...daca noi sintem hetero pe ceilalti bi gay lesbi ar trebui sa aiba un site al lor sau poate ca este...indiferent cit de buna ar fi femeia daca-i lesbi si s-a urit de barbati asta e ...dar nu  e normal ca sa o vezi ...pierzi timp util...si iti faci singe rau...mama uite ce buna e si asta da nu-i mai place normal...probabil barba nerasa le irita pe fete...

Ultima modificare facuta de amza (18-04-2006 18:37:45)


18-04-2006 18:35:24
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
da ai dreptate si dupa ultimul mesaj a trecut destul de mult timp

15-07-2006 06:45:17
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

Nu am nimic cu lesbienele. Si nici nu m-ar deranja daca amica mea ar avea asemenea inclinatii. Nu as privi-o nici ca pe o curiozitate a naturii, nici ca pe ceva dezgustator. Dar nici nu as incerca sa o inteleg. Sint de parere ca in pat fiecare face ce ii face placere.
Nu stiu daca "e la moda"... dar mi se pare foarte ciudat numarul mare de femei lesbiene. Si ce mi se pare cel mai straniu este virsta lor. Daca in cazul barbatilor gay exista undeva in trecutul lor o cauza (in cea mai mare parte).. gideam ca si pentru lesbiene e nevoie de timp, de experientze sexuale multiple (?) cu barbati pentru a lua o asemenea decizie radicala. Ori, pina in 20 de ani cite si ce fel de experiente este posibil sa fi avut toate aceste fete pentru a refuza apropierea de un barbat?
Nu stiu, se poate sa gresesc in rationamentul meu... nu am stat de vorba niciodata cu o lesbiana, nici macar nu am avut ocazia sa cunosc o astfel de femeie.

am aceeasi parere ca si tine cu toate ca in multe privinte, dai sfaturi trampite


29-07-2006 13:08:47
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
nu da, sfaturi ci ISI SPUNE PARERILE, din propria-i experienta. Fa si tu la fel daca ai pareri, daca nu incearca sa te stapinesti. Altfel transformi toate topicurile in OFF topic.
Comprende? :x


03-08-2006 18:10:23
   
Pagini: 1    
Mergeti la