Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Astept sugestii in legatura cu "jumatatea"!!!(divertisment)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Cristi28Dj a scris:


fi-a-mea a scris:


fi-a-mea a scris:


psihologia judiciara asa cum este ea cunoscuta la noi e incompleta, pretentioasa,pe alocuri frizeaza ridicolul si din pacate e eronata in pretentia ei de a revolutiona domeniul...oricum fara intuitia si calitatile particulare ale anchetatorilor nu este de nici un folos !Dovada ca cei care nu au chemare pt. domeniul asta nu sunt ajutati cu nimic de tratatele de la noi si o dau in gropi de cate ori au ocazia:vezi cazul fetitei ucise de un tip care nu el a violat-o care a fost ajutat sa-i ascunda cadavrul(dar nu se stie de cine)etc. si cazul celor doua amarate ucise intr-o farmacie din Brasov...asa ca las-o moale cu studiile pe care le urmezi tu...de altfel se vede ca esti pasionatul genului de film evocat


"asa ca las-o moale cu studiile pe care le urmezi tu..." iti apartine, si ma gandeam cum este sa fii contrazis cu propriile tale afirmatii !
...si ce stii tu despre psihologia judiciara de azi ?... raspunsul l-ai si dat :"Dovada ca cei care nu au chemare pt. domeniul asta nu sunt ajutati cu nimic de tratatele de la noi si o dau in gropi de cate ori au ocazia" !!!

esti prea sofisticat pt. mine...ma intreb chiar :cum gasesti tu iesirea?


07-06-2006 19:44:57
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

waldan a scris:


fi-a-mea a scris:

psihologia judiciara asa cum este ea cunoscuta la noi e incompleta, pretentioasa,pe alocuri frizeaza ridicolul si din pacate e eronata in pretentia ei de a revolutiona domeniul...oricum fara intuitia si calitatile particulare ale anchetatorilor nu este de nici un folos !Dovada ca cei care nu au chemare pt. domeniul asta nu sunt ajutati cu nimic de tratatele de la noi si o dau in gropi de cate ori au ocazia:vezi cazul fetitei ucise de un tip care nu el a violat-o care a fost ajutat sa-i ascunda cadavrul(dar nu se stie de cine)etc. si cazul celor doua amarate ucise intr-o farmacie din Brasov...asa ca las-o moale cu studiile pe care le urmezi tu...de altfel se vede ca esti pasionatul genului de film evocat
Intradevar psihologia judiciara nu are de-a face nici cu profunzimea creierului uman,si nici cu ludicul topicurilor create de mine ;in schimb am eu de a face cu tot felul de pareri si sugestii venite din partea dv. si sincer sa fiu, stateam si ma gandeam intr-o zi cum ar fi sa stea altcineva in locul meu si sa scrie pe forum ?
Dv. ce parere aveti despre psihologia judiciara ?


Tare as fi curios sa vad ce poate face un super anchetator cand legile spun ca  . . . . . . .orice criminal daca isi cere scuze si promite ca nu mai face va fi eliberat.Fara legislatie poti fi tu si mama anchetatorului talentat ca nu poti face nica. (asta vizavi de proaspata lege a evaziunii fiscale . . .daca te prinde dai banii inapoi dai o declaratie ca nu cunosti contabilitate si scapi de urmarirea penala.Adoptata in mai 2005.). . . . . .la treabaaaaaa . . .. . . :))))))))

PS    Deci pana te prinde . . . . . . .. :D :D :D

hei ! fi mai atent ! in discutie nu era vb. de legislatie !


07-06-2006 19:47:44
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
nop. era vba de psihologia judiciara.

nus ca la asta nu ma pricep da ma gandesc ca tare bine tzi-ar sta pe post de cobai prin anii 60. ceva cam in genul lu zbor deasupra unui cuib de cuci. ashteptzi fo 15 ani sa-mi incep recte termin studiile? :D si daca sa specializez in medicina legala? te mai bagi?

parerea mea.


07-06-2006 19:57:15
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:


waldan a scris:


fi-a-mea a scris:

psihologia judiciara asa cum este ea cunoscuta la noi e incompleta, pretentioasa,pe alocuri frizeaza ridicolul si din pacate e eronata in pretentia ei de a revolutiona domeniul...oricum fara intuitia si calitatile particulare ale anchetatorilor nu este de nici un folos !Dovada ca cei care nu au chemare pt. domeniul asta nu sunt ajutati cu nimic de tratatele de la noi si o dau in gropi de cate ori au ocazia:vezi cazul fetitei ucise de un tip care nu el a violat-o care a fost ajutat sa-i ascunda cadavrul(dar nu se stie de cine)etc. si cazul celor doua amarate ucise intr-o farmacie din Brasov...asa ca las-o moale cu studiile pe care le urmezi tu...de altfel se vede ca esti pasionatul genului de film evocat
Intradevar psihologia judiciara nu are de-a face nici cu profunzimea creierului uman,si nici cu ludicul topicurilor create de mine ;in schimb am eu de a face cu tot felul de pareri si sugestii venite din partea dv. si sincer sa fiu, stateam si ma gandeam intr-o zi cum ar fi sa stea altcineva in locul meu si sa scrie pe forum ?
Dv. ce parere aveti despre psihologia judiciara ?


Tare as fi curios sa vad ce poate face un super anchetator cand legile spun ca  . . . . . . .orice criminal daca isi cere scuze si promite ca nu mai face va fi eliberat.Fara legislatie poti fi tu si mama anchetatorului talentat ca nu poti face nica. (asta vizavi de proaspata lege a evaziunii fiscale . . .daca te prinde dai banii inapoi dai o declaratie ca nu cunosti contabilitate si scapi de urmarirea penala.Adoptata in mai 2005.). . . . . .la treabaaaaaa . . .. . . :))))))))

PS    Deci pana te prinde . . . . . . .. :D :D :D

hei ! fi mai atent ! in discutie nu era vb. de legislatie !

Ia uite cum ma faci tu fericit.Pai daca nu-i vb de legislatie . ... . el stie ,eu stiu ca el stie si toata lumea este multumita :))))))


08-06-2006 01:00:39
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

Cristi28Dj a scris:

Jumatatea sferei, jumatatea barbatului,jumatatea femeii !

Un subiect de discutii interminabil ,asta depinde de fiecare dintre noi cat de mult cunoaste el sau ea  jumatatea cu care doreste sa fie ,nu?

Daca as fi o ea ,as spune despre el ca mi-as dori sa fie ...in primul rand, sa fie el, un tip "barbat bine" care sa starneasca admiratie si respect pe unde trece si probabil atunci am sa intorc eu capul dupa el ,privindu-l subtil ,pana mi se inrosesc ochii .El sa nu observe ca eu il privesc si sa fie nepasator fata de mine ,facandu-ma sa ma simt ignorata si neatragatoare cu toate ca sunt destul de frumoasa sau cel putin asa imi spun amicii cu care ma intalnesc. Ce sa fac sa ma priveasca ca pe o jumatate ?....desigur ,acel lucru la care toti barbatii viseaza :
sa fiu cea mai frumoasa ,desteapta si devreme acasa ,femeie !

Daca as fi un el ,as spune despre ea ca mi-as dori in primul rand sa fie ea,o tipa "cool" care sa starneasca admiratie si respect pe unde trece ...dar ,desigur asta am mai scris-o si am sa intorc ,capul dupa ea ,privind-o intens pana imi ies ochi din orbite (stie melcul ce stie !) sau...mai bine pana... mi se inrosesc ..obraji de atata privit !
Ea sa nu observe ca eu o privesc ; e prea de tot!...cum sa nu observe ?...dar sa fie nepasatoare fata de mine, facandu-ma sa ma simt obsedat si neinteresant ,cu toate ca sunt destul de chipes ,cel putin asa imi spun amici la o bere !
Ce sa fac sa ma priveasca ca pe o jumatate?... desigur , acel lucru la care toate femeile viseaza:
sa nu am amante !


Ce viziune limitata ai despre femei !

Hai sa-ti spun eu totul despre femei: ele vor doar dragoste ... si cum barbatii ofera doar sex si bani, ele accepta, fiindca altceva mai bun de facut nu prea au ...

;)


08-06-2006 04:23:57
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Oameni mari au intotdeauna dreptate . Drept urmare trebuie sa ma conformez spuselor lor atat timp cat cunostintele lor sunt superioare intelegeri mele ,si au un scop pozitiv.

14-08-2006 00:56:09
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

" imi caut jumatatea"

aha...si cind iti spuneam ca nu esti intreg....te suparai....
:)

lui ii lipseste,din pacate, mai mult de jumatate,dar e perseverent ! Asta-i tragedia...


14-08-2006 13:16:23
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Ady: a scris:


Cristi28Dj a scris:


Vad ca nu exista decat 2 persoane care imi scriu fun-funny si SandieShaw;restul ce faceti ?
Primul pas cred ca e facut restul mai depinde si de voi !!!

Parca rugai barbatii sa se abtina de la orice comentariu.....Nu vezi ca pe forumul asta nu se mai stie cine e barbat, si cine e femeie?

de ce nu dai o tura pe sub masa ca sa ne identifici sexul, mai nebunaticule !?


14-08-2006 13:21:32
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

waldan a scris:


fi-a-mea a scris:

psihologia judiciara asa cum este ea cunoscuta la noi e incompleta, pretentioasa,pe alocuri frizeaza ridicolul si din pacate e eronata in pretentia ei de a revolutiona domeniul...oricum fara intuitia si calitatile particulare ale anchetatorilor nu este de nici un folos !Dovada ca cei care nu au chemare pt. domeniul asta nu sunt ajutati cu nimic de tratatele de la noi si o dau in gropi de cate ori au ocazia:vezi cazul fetitei ucise de un tip care nu el a violat-o care a fost ajutat sa-i ascunda cadavrul(dar nu se stie de cine)etc. si cazul celor doua amarate ucise intr-o farmacie din Brasov...asa ca las-o moale cu studiile pe care le urmezi tu...de altfel se vede ca esti pasionatul genului de film evocat
Intradevar psihologia judiciara nu are de-a face nici cu profunzimea creierului uman,si nici cu ludicul topicurilor create de mine ;in schimb am eu de a face cu tot felul de pareri si sugestii venite din partea dv. si sincer sa fiu, stateam si ma gandeam intr-o zi cum ar fi sa stea altcineva in locul meu si sa scrie pe forum ?
Dv. ce parere aveti despre psihologia judiciara ?


Tare as fi curios sa vad ce poate face un super anchetator cand legile spun ca  . . . . . . .orice criminal daca isi cere scuze si promite ca nu mai face va fi eliberat.Fara legislatie poti fi tu si mama anchetatorului talentat ca nu poti face nica. (asta vizavi de proaspata lege a evaziunii fiscale . . .daca te prinde dai banii inapoi dai o declaratie ca nu cunosti contabilitate si scapi de urmarirea penala.Adoptata in mai 2005.). . . . . .la treabaaaaaa . . .. . . :))))))))

PS    Deci pana te prinde . . . . . . .. :D :D :D

ideea este ca in occident nu tin musai sa mergi la parnaie ci doar sa cotizezi cu suma prevazuta in lege...daca e recuperata e OK ! problema la noi e cu totul alta:furi cateva milioane de dolari euro sau ce-ti pica prin manute, faci vreo 2-3 ani de parnaie si RAMAI CU AVEREA ! in conditiile astea orice baiat de baiat vrea sa faca nitica parnaie (pt. ca in Romania asta e de "bonton",scuze!nu stiu cum se scrie,)daca ramane in cont cu vreo cateva milioane in devize convertibile...


14-08-2006 13:28:45
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
La Multi Ani tuturor sarbatoritilor ,multa fericire si implinirea tuturor dorintelor alaturi de cei dragi !

16-08-2006 01:46:14
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
In general,universul Oamenilor din punct de vedere sentimental este foarte complex ,fapt care mie imi da de gandit ,pentru ca ,cu sentimentele nu te poti juca iar aici pe forum vorbele taie mai rau ca lama unei sabii calite in bataliile luptelor pe campul de batalie.Urmarea ar fi sa ma abtin de la orice comentarii care cred eu ca ar fi de prisos si nici nu este cazul aici.Asa ca va las pe voi sa comentati pe marginea acestui subiect iar in cazul in care aveti placerea sa scrieti si cateva sugestii legate de acest subiect de discutie ,as dori sa o faceti intr-un mod sincer nu atat pentru mine ,cat pentru toti cititorii acestui forum si bineanteles si pentru toti care au placerea sa navigheze pe aici.

16-08-2006 02:02:43
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Cristi28Dj a scris:

ca lama unei sabii calite in bataliile luptelor pe campul de batalie.

  Asta a fost tare !...:):):)


16-08-2006 11:34:32
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
exprimarea?..asta e ca aia..." ca cand mergem mancand...

17-08-2006 12:58:28
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

Cristi28Dj a scris:

In general,universul Oamenilor din punct de vedere sentimental este foarte complex ,fapt care mie imi da de gandit ,pentru ca ,cu sentimentele nu te poti juca iar aici pe forum vorbele taie mai rau ca lama unei sabii calite in bataliile luptelor pe campul de batalie.Urmarea ar fi sa ma abtin de la orice comentarii care cred eu ca ar fi de prisos si nici nu este cazul aici.Asa ca va las pe voi sa comentati pe marginea acestui subiect iar in cazul in care aveti placerea sa scrieti si cateva sugestii legate de acest subiect de discutie ,as dori sa o faceti intr-un mod sincer nu atat pentru mine ,cat pentru toti cititorii acestui forum si bineanteles si pentru toti care au placerea sa navigheze pe aici.


In general si in special, universul oamenilor (pentru mine suntem toti cu 'o' mic, printre care si tu) dpv sentimental este foarte simplu: functioneaza pe principiul vaselor comunicante- nivelul de romantism creste odata cu scaderea activitatii sexuale. Si asta ar trebui sa-ti dea de citit, nu de gandit. Dorinta de monogamie si stabilitate (care nu cred ca se regaseste in natura noastra) se ocupa de nesiguranta noastra din restul domeniilor, iar cand depasim problema asta incepem sa calcam pe bec. Mai e si chestia cu copiii, dar asta cred ca se incadreaza la necesitatile transcedentale din piramida nevoilor umane (Abraham Maslow) si ca se poate rezolva si fara o relatie stabila/casatorie. Deci Cristi28Dj, hai sa practicam intai, iar abia dupa aia sa teoretizam, analizam, concluzionam. E cel mai sanatos, o sa vezi tu ca atunci cand o sa-ti gasesti una te vei plictisi dupa un timp (in cazul in care nu ai defecte de proiectare si esti in controlul propriei persoane).


17-08-2006 14:02:32
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
"Jumatate eu jumatate tu"
Celebra melodie a lui de Vito(ex Adi Minune) se impune in realitatea noastra ,numai ca in practica zilnica jumatatea mai plina apartine bineanteles barbatilor (ma oftic ca nu sunt si eu barbat) !
In rest mi-as fi dorit sa fiu femeie dar cum nu sunt (iarasi ma oftic) ma multumesc cu ceea ce poate o sa fiu (cand o sa cresc mare ;macar in ochii lumii ).
Acum doar scriu sa treaca timpul si ma gandesc ca intr-o zi va veni vremea sa fiu si eu "cineva" dupa care sa intoarca capul toate femeile pe langa care trec si probabil sa-mi spuna ce barbat "cool" sunt de am reusit sa le fac sa intoarca capul dupa mine si sa le usture ochii privindu-ma !

Eu cred ca ele se uita nu dupa mine ,ci doar la ce tip de pantofi ,curea si ceas port ,asta sa isi dea seama ce fel de persoana sunt ,iar daca mai deschid si gura sa spun ceva ,in mod sigur ma vor cataloga drept un gentleman cu gusturi rafinate ,un stil ales si cu inteligenta lui Bill Gates inainte de a se naste.Sunt un barbat bine,bine ca sunt, in atentia femeilor si nu invers, caci sigur ca altfel as fi catalogat un obsedat de femina. Ce sa fac daca sunt in atentia femeii mereu pe unde trec; sa le ignor nu este politicos,sa le bag in seama este inteligent din partea mea ,dar ce fac cu bagajul de cunostinte despre EA ? ...nu stiu prea multe despre femei ,doar ca ele vor ce este mai bun de la viata ,si cum viata mea nu este la fel de buna ca a lor incerc sa le cunosc pe fiecare in parte .Tot incerc DAR nu imi iese si asta ma enerveaza la culmea disperarii ,si cu cat incerc mai mult incercarea se dovedeste inutila si cad in penibil .Femeile au lumea la picioare iar eu am ales sa le am pe ele.

Ultima modificare facuta de Cristi28Dj (27-08-2006 01:02:24)


27-08-2006 00:57:51
   
?? Puff Daddy
Cont Sters

Inregistat: 17-08-2006
Mesaje: 20
Nu cred ca iti scapa ceva esential despre femei. Pur si simplu, ti-e greu sa pari asa cum vor ele. Fiindca femeile judeca doar dupa aparente ... ;)

Si nu uitati: primul venit, primul servit.


27-08-2006 03:38:34
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
am retinut..:  femeile judeca dupa aparente si.......ca sa placi trebuie sa pari  asa cum vor ele...


dar chestia cu primul venit..primul servit..m-a dat gata...! de unde scoti aceste teorii    ?


27-08-2006 22:18:58
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Sun o tipa cool !... stiam asta din moment ce toti gusteri se uita dupa mine si saliveaza mai ceva ca atunci cand ravnesti la o friptura si n-ai bani nici sa treci strada. E treaba lor iar daca vor sa se satisfaca cu mine n-au decat sa faca "gioco di mano" cu sora lu` stanga ,pana fac riduri in podul palmei si isi uda pantalonii cu cu "iaurt". Ce cred ei in mintea lor seaca este :
-i-am tras-o si asteia !
Nu bag in seama obsedatii care ma invita la disko doar sa ma vada cum dau din fese si le cade intentionat sticla din mana la picioarele mele sa se poata uita in intimitatea de sub rochita mea!...bad ,bad boy`s !
...totusi asta nu m-ar deranja ,dar nu intr-un loc public.
Am si eu principiile mele de domnisoara si nu pot ceda asa usor ,chiar daca imi doresc cu ardoare sa fiu tipa in pat si doamna in societate.Asta o zic asa spre deliciul vostru ,in general sunt o fata timida si nu ma sperie decat lungimile pe care nu le pot inghite si care imi provoaca dureri si din cauza grosimi lor ,iar capul problemei ar fi ca se stranuta mereu pe fata mea ,uneori stranutul ajunge si in gura ,dar ce sa-i faci ,mai ales cand asta micu e racit rau de tot si nu se poate abtine .
Ia-ti frate batista latex si mai scuteste-ma ca am inghitit destui microbi !


29-08-2006 02:16:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Cristi, oricit te-ar critica unul-altul, eu prefer sa te citesc pe tine... autenticul, posesorul unui bat cu care dai in balta, dar atit de dornic de absolut si imposibil....
Daca tu ai scris textuletul... ai devenit mai vulgar oleaca, daca ti l-a imprumutat tipa cool, spune-i sa-si revizuiasca cunostintele de gramatica, chair daca asta mai lungeste fusta cu 5 cm...


29-08-2006 04:01:57
   
?? Puff Daddy
Cont Sters

Inregistat: 17-08-2006
Mesaje: 20

da_si_nu a scris:

am retinut..:  femeile judeca dupa aparente si.......ca sa placi trebuie sa pari  asa cum vor ele...


dar chestia cu primul venit..primul servit..m-a dat gata...! de unde scoti aceste teorii    ?


din cap ... :D

sper ca nu te-am dat gata, ci doar putin pe spate ... si nu uita sa desfaci picioarele larg si sa te uiti usor jignita in tavan ...


30-08-2006 00:37:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
imagine consumata deja, parca am dezbatut cu fun-funny mai demult ca o femeie poate desface picioarele si in alte circumstante decit cele in care sa fie nevoita sa-si proiecteze (re)sentimentele pe tavan....

30-08-2006 14:16:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Puff Daddy a scris:

Nu cred ca iti scapa ceva esential despre femei. Pur si simplu, ti-e greu sa pari asa cum vor ele. Fiindca femeile judeca doar dupa aparente ... ;)

Si nu uitati: primul venit, primul servit.


Mi-e dor de Zefli... desi eu l-am alungat o data de pe site (acum regret)... stii ceva despre el, tati?


30-08-2006 14:29:38
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

Puff Daddy a scris:


da_si_nu a scris:

am retinut..:  femeile judeca dupa aparente si.......ca sa placi trebuie sa pari  asa cum vor ele...


dar chestia cu primul venit..primul servit..m-a dat gata...! de unde scoti aceste teorii    ?


din cap ... :D

sper ca nu te-am dat gata, ci doar putin pe spate ... si nu uita sa desfaci picioarele larg si sa te uiti usor jignita in tavan ...


de ce jignita ?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (30-08-2006 15:35:14)


30-08-2006 15:32:54
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Prima impresie (si la femei si la barbati) se formeaza in 18-20 secunde. Deci conteaza felul in care arati, hainele pe care le porti, telefonul la care vorbesti, masina pe care o conduci, primele chestii pe care le spui si exprimarea pe care o ai. Aparentele adica.

31-08-2006 13:47:51
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84
iar a doua aparenta e cand va dati tot jos , in speranta ca te tine mai mult de 15-20 sec , s-apuce sa-si faca o impresiune favorabilimente:)\

Ultima modificare facuta de scaurus (31-08-2006 18:57:35)


31-08-2006 17:49:55
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Daca la tine asa merge treaba, nu stiu ce sa zic. La mine astea sunt piesele de rezistenta, nu mai are nicio sansa cand ajungem aici.

31-08-2006 18:38:43
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84
sa-ti schimbi parerea ? him 
eu am avut destule surprize sa stii iar multe chiar placute :)


31-08-2006 18:58:56
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Parerea despre tine, sau ce vrei sa spui? (sunt mai lent din fire, nu ma prea prind...)

01-09-2006 19:07:46
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
primele 20 secunde ?
prima impresie ?

cam tot atit te uiti si la o pagina de net....maxim pina te hotaresti daca dai enter (  continue)  sau close.
superficiala sau  rapida  specia asta umana in a face  evaluari ?


01-09-2006 19:15:31
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Eu vreau sa cred ca rapida.

02-09-2006 05:54:03
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu avem timp de pierdut....
oare cit timp ne ia sa ne suparam  pe cineva ?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (02-09-2006 19:17:29)


02-09-2006 19:17:14
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Cred ca ne suparam instantaneu daca nu ne asteptam din partea lui/ei la chestia pe care a facut-o sau a spus-o. In acelasi timp insa verdictul e stabilit in mintea noastra (a gresit, a facut-o cu buna stiinta) si daca el/ea isi asuma judecata facuta de noi (de preferat e s-o faca inainte sa-i aducem la cunostinta rezultatul) si ofera niste explicatii plauzibile, iertam la fel de repede.

03-09-2006 13:53:44
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Se zice ca cine tine supararea ori isi arata supararea..astepata ceva...cere ceva in compensare...

03-09-2006 15:45:46
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

am retinut..:  femeile judeca dupa aparente si.......ca sa placi trebuie sa pari  asa cum vor ele...


dar chestia cu primul venit..primul servit..m-a dat gata...! de unde scoti aceste teorii    ?

dintr-o scorbura gaunoasa...


07-09-2006 17:46:20
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:


Puff Daddy a scris:

Nu cred ca iti scapa ceva esential despre femei. Pur si simplu, ti-e greu sa pari asa cum vor ele. Fiindca femeile judeca doar dupa aparente ... ;)

Si nu uitati: primul venit, primul servit.


Mi-e dor de Zefli... desi eu l-am alungat o data de pe site (acum regret)... stii ceva despre el, tati?

ma roade un semntiment de gelozie...lipsa mea nu o resimti... :)


07-09-2006 17:48:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fii-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:


Puff Daddy a scris:

Nu cred ca iti scapa ceva esential despre femei. Pur si simplu, ti-e greu sa pari asa cum vor ele. Fiindca femeile judeca doar dupa aparente ... ;)

Si nu uitati: primul venit, primul servit.


Mi-e dor de Zefli... desi eu l-am alungat o data de pe site (acum regret)... stii ceva despre el, tati?

ma roade un semntiment de gelozie...lipsa mea nu o resimti... :)


fiiamea, am restabilit echilibrul regretelor in natura... inainte de a citi mesajul tau taman ce imi exprimasem pe un topic vecin ca ti-am resimtit lipsa... am fost sincera, sper ca apreciezi ;)


12-09-2006 03:56:12
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Am invatat intre timp ceva important pentru toti:
Ce oferi aia primesti!
Si cum urmarea se vede ,m-am gandit ce sa ofer si am ajuns la concluzia ca am multe de oferit dar nu gasesc modul prin care pot sa o fac .Poate ma ajutai voi ,ce spuneti?


18-09-2006 19:24:06
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
incearca nitscaiva acte de milostenie prin biserici... poate se indura de tine Maica Domnului

Ultima modificare facuta de SandieShaw (18-09-2006 21:58:41)


18-09-2006 21:58:28
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
adica..platim pacatele celor dinaintea nostra ?

19-09-2006 20:09:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
in viata paminteasca se pare ca e frecvent... sper insa ca la marea judecata, fiecare va ispasi pentru a le sale

19-09-2006 23:04:13
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
se zice ca doar pacatele recunoscute pot fi iertate....avem oare atita credinta sau asemenea curaj ca sa le recunoastem ? (  on topic---in fata jumatatii )

20-09-2006 03:57:01
   
?? Andrei4ub
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

da_si_nu a scris:

se zice ca doar pacatele recunoscute pot fi iertate....avem oare atita credinta sau asemenea curaj ca sa le recunoastem ? (  on topic---in fata jumatatii )

Uneori pacatele sunt prea mari ,si chiar daca le recunoastem ,tot nu-i indeajuns ca sa fie iertate .


20-09-2006 11:39:23
   
?? Andrei4ub
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

Cristi28Dj a scris:

Am invatat intre timp ceva important pentru toti:
Ce oferi aia primesti!
Si cum urmarea se vede ,m-am gandit ce sa ofer si am ajuns la concluzia ca am multe de oferit dar nu gasesc modul prin care pot sa o fac .Poate ma ajutai voi ,ce spuneti?

In marea parte a pb ,este usor de oferit ,cat despre felul in care o faci si mai ales cand,in ce moment tine mai mult de inima ta ( ma refer intr-o relatie) ,dar se intampla sa nu primesti inapoi nimic,ba mai rau sa fi folosit pe post de jucarie s ceva de genu .Mare grija cu-i si ce ii oferi ,s-ar putea sa doara mai tarziu...


20-09-2006 11:42:47
   
?? Andrei4ub
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

da_si_nu a scris:

nu avem timp de pierdut....
oare cit timp ne ia sa ne suparam  pe cineva ?

In mod normal mai putin de un minut ,pardon 5 secunde ,este deajuns un cuvant plasat aiurea si BUMMM .


20-09-2006 11:45:23
   
?? Andrei4ub
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

sjf a scris:

Cred ca ne suparam instantaneu daca nu ne asteptam din partea lui/ei la chestia pe care a facut-o sau a spus-o. In acelasi timp insa verdictul e stabilit in mintea noastra (a gresit, a facut-o cu buna stiinta) si daca el/ea isi asuma judecata facuta de noi (de preferat e s-o faca inainte sa-i aducem la cunostinta rezultatul) si ofera niste explicatii plauzibile, iertam la fel de repede.

no shit ,esti sigur  de ultima parte a propozitiei? io zic sa o mai calculezi putin !!!!!


20-09-2006 11:47:20
   
?? Andrei4ub
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

da_si_nu a scris:

Se zice ca cine tine supararea ori isi arata supararea..astepata ceva...cere ceva in compensare...

Dap ai dreptate ,io de ex astept sa ma supere careva mai tare si sa uit de supararea initiala....unde este cazul :D


20-09-2006 11:48:56
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

da_si_nu a scris:

adica..platim pacatele celor dinaintea nostra ?


NU
chiar daca vrei nu-ti pot fi date


20-09-2006 17:56:49
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Cum sa fie ea femeia sau el barbatul atunci cand el nu bea ,atunci cand ea nu tipa ?
Sa fie senzuala ,atragatoare ,iubitoare ,sa fie dominator ,impunator si intelegator? Care este idealul lui de a fi ea si idealul ei de a fi el ?


24-09-2006 03:14:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
idealul ?
sau limita suportabila a  realului ?


27-09-2006 04:42:47
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:

in viata paminteasca se pare ca e frecvent... sper insa ca la marea judecata, fiecare va ispasi pentru a le sale

oare,oare,oare?la marea judecata vei fi doar o entitate fara constiinta asa ca...cine stie la ce-ti foloseste ispasirea.


27-09-2006 13:03:51
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la