Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Astept sugestii in legatura cu "jumatatea"!!!(divertisment)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Doriane a scris:

io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani...

Draga moshului, fiecare cu placerea shi gustu'  lui....
Io, drept sa-ti zic, cel mai adesea ma fut  c-o muiere, uneori in pat, alteori..., pe unde apuc, ca nici boshchetzilor nu le sunt necunoscut... :D

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (26-03-2008 18:41:04)


26-03-2008 18:40:36
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Lake a scris:

(...) Acceptarea duce la ofertă, fără aşteptări. Neacceptarea duce la cerere şi ofertă, la posesie.


Hm, eu nu sunt sigura ca acceptarea nu este de fapt sinonima cu lipsa asteptarilor. Si, cum lipsa asteptarilor nu-mi pare deloc demna de apreciat, parca as incepe sa cred ca posesivitatea nu-i chiar atat de grosolana cum ar putea parea.


26-03-2008 22:18:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Deja ma doare capu' de-atita abstractizare conceptuala, sa-mi moara motoru' !!! :D:D

Pe undeva insa-i posibil ca si io sa accept uneori cite ceva (sau pe cineva), chiar daca n-am neaparat asteptari prealabile abracadabrant de nemaipomenite-n scafirlie. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-03-2008 23:10:00)


26-03-2008 23:07:37
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

spuneti-mi Aly a scris:

Hm, eu nu sunt sigura ca acceptarea nu este de fapt sinonima cu lipsa asteptarilor. Si, cum lipsa asteptarilor nu-mi pare deloc demna de apreciat, parca as incepe sa cred ca posesivitatea nu-i chiar atat de grosolana cum ar putea parea.


Suntem diferiţi şi percepem diferit. Astfel, lipsa aşteptărilor poate părea unuia un lucru înţelept, iar altuia deloc demnă de apreciere. ;)
Acesta este farmecul vieţii, că avem ocazia să observăm că doi oameni se pot uita la acelaşi lucru, dar îl percep diferit. :)


27-03-2008 10:57:49
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45

Doriane a scris:

io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani...
P. Pan 63 a scris:

Bai Cristi, io zic asa :
- Tu nu pune botu'  la vrajeala idealista pe care-o lanseaza unii useri din zona, pen'  ca poti fii sigur ca exista si dintre cei care una spun in paginile astea si alta gandesc . Ce exemplu mai bun decat intrebarea pe care o muiere cu principii morale ce exclud materialul din sentimente, i-o pune alteia, legat de relatia pe care respectiva o are cu un ics, sa-i zicem :
- Da'  tu cu ce te alegi, draga ?
... asa ca, baiete, chit ca una se scrie, gandurilor majoritatii muieretului tot banii le dau culoare !


Supunem atentiei dumneavoastra , limbajul elevat al doamnei : " io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani.."
...Daca pe un site public se poate vorbii asa elevat , ma gandeam ce "limbaj" se foloseste in familia doamnei !


30-03-2008 13:25:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se poarta trivialismul si superficialitatea... se pune mare pret pe imagine si nu pe suflet...totul e fals... Stiu ca ne este greu sa traim realitatea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o negam, sa ne mintim ca ...oamenii vor ceva bun, dar se ascund sub o masca rea... Nu dragul meu Cristian... oamenii sunt rai, iar site-urile astea le da posibilitatea sa se erijeze in ceea ce stiu cel mai bine...=(
  Afiseaza o imagine deformata pentru ca au o impresie mult prea buna despre ei/ele, pentru ca nu au puterea sa fie sinceri cu ei insisi, pentru ca nu au puterea sa infrunte adevarul in fata si pentru ca sunt firi slabe. Parerea mea.


30-03-2008 14:29:19
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cristian27dj a scris:


Doriane a scris:

io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani...
P. Pan 63 a scris:

Bai Cristi, io zic asa :
- Tu nu pune botu'  la vrajeala idealista pe care-o lanseaza unii useri din zona

Supunem atentiei dumneavoastra , limbajul elevat al doamnei : " io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani.."
...Daca pe un site public se poate vorbii asa elevat , ma gandeam ce "limbaj" se foloseste in familia doamnei !

Bai flacau, aiureli d-astea semantice  ma lasa indiferent, tinand cont de faptul ca exprimarea cu cat e mai directa, cu atat e mai sincera.
Mult mi-au fost (shi imi sunt !) dragi cuvintele lui Ignatiu de Loyola :
"Dumnezeu i-a dat omului cuvantul ca sa isi ascunda gandul", si venind din partea unui iezuit, au cu atat mai multa tarie.
Ce folos ca-mi glasuieste din carte rupta, ce folos ca vorbele-i sunt aduse-n condei dupa tipicul si firea celor mai de seama moralisti, daca faptele-i sunt impotriva ?!!!
Sa tii minte, copile, vorbele-s un mestesug ca oricare altul si firea omului e mai presus de ele !


30-03-2008 16:49:47
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
pe mine chiar nu ma intereseaza banii !....ce e greu sa intelegi ce scriu!....
P. Pan 63 a scris:


cristian27dj a scris:


Doriane a scris:

io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani...

Supunem atentiei dumneavoastra , limbajul elevat al doamnei : " io- nu-s pane asa!!!ma fut in ei de bani.."
...Daca pe un site public se poate vorbii asa elevat , ma gandeam ce "limbaj" se foloseste in familia doamnei !

Bai flacau, aiureli d-astea semantice  ma lasa indiferent, tinand cont de faptul ca exprimarea cu cat e mai directa, cu atat e mai sincera.
Mult mi-au fost (shi imi sunt !) dragi cuvintele lui Ignatiu de Loyola :
"Dumnezeu i-a dat omului cuvantul ca sa isi ascunda gandul", si venind din partea unui iezuit, au cu atat mai multa tarie.
Ce folos ca-mi glasuieste din carte rupta, ce folos ca vorbele-i sunt aduse-n condei dupa tipicul si firea celor mai de seama moralisti, daca faptele-i sunt impotriva ?!!!
Sa tii minte, copile, vorbele-s un mestesug ca oricare altul si firea omului e mai presus de ele !


30-03-2008 17:54:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Doriane a scris:

pe mine chiar nu ma intereseaza banii !....ce e greu sa intelegi ce scriu!....

Doriane, eu inteleg ce scrii si zic zau ca formularea in cauza nu mi-a displacut. Baiu-i ca-s altii ce se arata oripilati de asa termeni, insa ipocrizia lor pute de-ti muta nasu'  din loc !


30-03-2008 18:23:12
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
hai ca am facut placinta cu dovleac,vii?
P. Pan 63 a scris:


Doriane a scris:

pe mine chiar nu ma intereseaza banii !....ce e greu sa intelegi ce scriu!....

Doriane, eu inteleg ce scrii si zic zau ca formularea in cauza nu mi-a displacut. Baiu-i ca-s altii ce se arata oripilati de asa termeni, insa ipocrizia lor pute de-ti muta nasu'  din loc !


30-03-2008 18:34:26
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la