Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Exista femeia perfecta?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ramony20 a scris:


ariela a scris:


fii-a-mea a scris:


si in ce postura preferi sa te vezi...?cea perfecta sau cea "uzitata"?

in nici un caz femeia ta, sau a altuia de pe aici


Curios! Potrivit profilului tau nu ai zice NU unei cereri in casatorie. Ba mai mult, folosesti chiar termenul de "femeie" ca pereche.
Si ar mai fi ceva curios. Trecind peste faptul ca un psiholog scrie "an" in loc de "in", personal nu am auzit de psihologi la vinzari-marketing. Vinzi iluzii?
Chiar asa, nu te-oi fi plictisit de versuri de duzina? Ceva palitant, adevarat, care sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie nu te-ar interesa?
Imi pari asa de "terminata" psihic pentru 37 de ani incit mi-e groaza de virsta asta.
Poate ca te vor deranja rindurile mele (adevarul supara intotdeauna), dar nu-mi pasa de eventualele nevroze pe care le-as provoca. Pur si simplu e doar o parere. A mea, Slava Domnului! Sau poate ca numai eu am curajul s-o rostesc (scriu).

fetito, nu-ti face probleme.....tu nu o sa ajungi la virsta mea nemaritata.Sigur o sa te mariti in tinerete cu unul care care o sa te bata atit de ,,palpitant si de adevarat, sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie'', incit o sa ajungi ,,terminata'' psihic inainte, de virsta mea.
Nu merci, pe mine nu ma intereseaza asa ceva.
In ceea ce priveste meseria mea vind psihologie.Dar nu te mai chinui sa vezi ce e asta si cu ce se maninca, ca iti moare intre timp si ultimul neuron....Mai bine pregateste-te pt. barbatul ala cu palma grea, care te face sa traiesti ,,palpitant''.
Oricum nu avem acelasi target la barbatii.....ai mei sunt evoluati psihic, citesc poezii.Ai tai.....pun singele in miscare.
Deci pt. ce sa ne certam....

Ultima modificare facuta de ariela (06-11-2006 22:43:33)


06-11-2006 22:29:50
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ariela a scris:


ramony20 a scris:


ariela a scris:


in nici un caz femeia ta, sau a altuia de pe aici


Curios! Potrivit profilului tau nu ai zice NU unei cereri in casatorie. Ba mai mult, folosesti chiar termenul de "femeie" ca pereche.
Si ar mai fi ceva curios. Trecind peste faptul ca un psiholog scrie "an" in loc de "in", personal nu am auzit de psihologi la vinzari-marketing. Vinzi iluzii?
Chiar asa, nu te-oi fi plictisit de versuri de duzina? Ceva palitant, adevarat, care sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie nu te-ar interesa?
Imi pari asa de "terminata" psihic pentru 37 de ani incit mi-e groaza de virsta asta.
Poate ca te vor deranja rindurile mele (adevarul supara intotdeauna), dar nu-mi pasa de eventualele nevroze pe care le-as provoca. Pur si simplu e doar o parere. A mea, Slava Domnului! Sau poate ca numai eu am curajul s-o rostesc (scriu).

fetito, nu-ti face probleme.....tu nu o sa ajungi la virsta mea nemaritata.Sigur o sa te mariti in tinerete cu unul care care o sa te bata atit de ,,palpitant si de adevarat, sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie'', incit o sa ajungi ,,terminata'' psihic inainte, de virsta mea.
Nu merci, pe mine nu ma intereseaza asa ceva.
In ceea ce priveste meseria mea vind psihologie.Dar nu te mai chinui sa vezi ce e asta si cu ce se maninca, ca iti moare intre timp si ultimul neuron....Mai bine pregateste-te pt. barbatul ala cu palma grea, care te face sa traiesti ,,palpitant''.
Oricum nu avem acelasi target la barbatii.....ai mei sunt evoluati psihic, citesc poezii.Ai tai.....pun singele in miscare.
Deci pt. ce sa ne certam....



ups_________hic_________nunc___________hoc_________fissssssssssss___?_?_ :(:(


06-11-2006 22:47:00
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

Soryn a scris:

esti o femeie adevarata ...dupa parerea ta , generoasa si nu lovesti....pe nimeni ...fara motiv .....nici macar  parsiv......in necunostintza de cauza ..ESTI TARE

Ce sa faca Soryn, isi da si ea cu parerea....

Ultima modificare facuta de ariela (07-11-2006 07:52:52)


06-11-2006 22:51:40
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Mda

Ultima modificare facuta de Soryn (07-11-2006 20:29:11)


07-11-2006 05:10:50
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

ramony20 a scris:


ariela a scris:


fii-a-mea a scris:


si in ce postura preferi sa te vezi...?cea perfecta sau cea "uzitata"?

in nici un caz femeia ta, sau a altuia de pe aici


Curios! Potrivit profilului tau nu ai zice NU unei cereri in casatorie. Ba mai mult, folosesti chiar termenul de "femeie" ca pereche.
Si ar mai fi ceva curios. Trecind peste faptul ca un psiholog scrie "an" in loc de "in", personal nu am auzit de psihologi la vinzari-marketing. Vinzi iluzii?
Chiar asa, nu te-oi fi plictisit de versuri de duzina? Ceva palitant, adevarat, care sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie nu te-ar interesa?
Imi pari asa de "terminata" psihic pentru 37 de ani incit mi-e groaza de virsta asta.
Poate ca te vor deranja rindurile mele (adevarul supara intotdeauna), dar nu-mi pasa de eventualele nevroze pe care le-as provoca. Pur si simplu e doar o parere. A mea, Slava Domnului! Sau poate ca numai eu am curajul s-o rostesc (scriu).


Ramona 20
esti o femeie adevarata ...dupa parerea ta , generoasa si nu lovesti....pe nimeni ...fara motiv .....nici macar  parsiv......in necunostintza de cauza ..ESTI TARE

Ultima modificare facuta de Soryn (07-11-2006 05:12:12)


07-11-2006 05:11:48
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

ariela a scris:


ramony20 a scris:


ariela a scris:


in nici un caz femeia ta, sau a altuia de pe aici


Curios! Potrivit profilului tau nu ai zice NU unei cereri in casatorie. Ba mai mult, folosesti chiar termenul de "femeie" ca pereche.
Si ar mai fi ceva curios. Trecind peste faptul ca un psiholog scrie "an" in loc de "in", personal nu am auzit de psihologi la vinzari-marketing. Vinzi iluzii?
Chiar asa, nu te-oi fi plictisit de versuri de duzina? Ceva palitant, adevarat, care sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie nu te-ar interesa?
Imi pari asa de "terminata" psihic pentru 37 de ani incit mi-e groaza de virsta asta.
Poate ca te vor deranja rindurile mele (adevarul supara intotdeauna), dar nu-mi pasa de eventualele nevroze pe care le-as provoca. Pur si simplu e doar o parere. A mea, Slava Domnului! Sau poate ca numai eu am curajul s-o rostesc (scriu).

fetito, nu-ti face probleme.....tu nu o sa ajungi la virsta mea nemaritata.Sigur o sa te mariti in tinerete cu unul care care o sa te bata atit de ,,palpitant si de adevarat, sa-ti puna singele in miscare si care sa te faca sa simti ca existi, ca traiesti, ca esti femeie'', incit o sa ajungi ,,terminata'' psihic inainte, de virsta mea.
Nu merci, pe mine nu ma intereseaza asa ceva.
In ceea ce priveste meseria mea vind psihologie.Dar nu te mai chinui sa vezi ce e asta si cu ce se maninca, ca iti moare intre timp si ultimul neuron....Mai bine pregateste-te pt. barbatul ala cu palma grea, care te face sa traiesti ,,palpitant''.
Oricum nu avem acelasi target la barbatii.....ai mei sunt evoluati psihic, citesc poezii.Ai tai.....pun singele in miscare.
Deci pt. ce sa ne certam....

eeeee  .te-ai iritat draga mea....si daca totusi fata asta..asa modesta cum e..zice ca are 28 ani..eu cred ca are mai mult...si peste o duzina de barbati la activ....CUM ZICEAM..DACA TOTUSI FATA ASTA ARE DREPTATE?..ce te faci?


07-11-2006 12:39:49
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.

07-11-2006 20:37:03
   
?? sara40
Cont Sters

Inregistat: 06-11-2006
Mesaje: 14
A fost o data un barbat perfect si o femeie perfecta. Ei s-au intilnit si deoarece relatia lor a fost perfecta s-au
casatorit. Nunta a fost perfecta. Iar viata lor in doi a fost deasemenea perfecta.

Intr-o seara de craciun, in care ningea puternic, aceasta pereche perfecta mergea cu masina pe o sosea plina de curbe, cind la un moment dat au vazut pe cineva la marginea strazii, care se pare ca avea o pana. Era Mos Craciun cu o tolba plina de cadouri. Deoarece ei nu au vrut sa dezamageasca copiii cei multi care asteptau cadourile, perechea perfecta l-au invitat pe Mos Craciun sa se urce in masina lor pt. a ajunge sa imparta cadourile. Si asa au ajuns in scurt timp sa imparta cadourile. Din nefericire s-au inrautatit conditiile meteorologice si cei trei au avut un accident.

Unul singur din cei trei a supravietuit. Care?
Bine-nteles ca femeia perfecta.
Ea este singura din cele 3 personaje care exista intr-adevar. Toata lumea stie ca Mos Craciun nu exista.... si ce sa mai zicem de barbati perfecti...
Pt. femei, povestea se termina aici. Barbatii vor citi in continuare.
Puncte bonus pt. barbati:
Daca Mos Craciun si barbatul perfect nu exista, inseamna ca femeia a condus.
Ceea ce explica de ce s-a si intimplat accidentul.

Si inca ceva: daca esti femeie si ai citit si restul povestii, asta
mai demonstreaza inca o chestie:
Femeile nu fac niciodata ce li se spune


08-11-2006 01:43:16
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Pt. Sara 40.Fara comentarii.....nota 10 la intrebarea topicului.:)

Ultima modificare facuta de ariela (08-11-2006 04:41:48)


08-11-2006 04:40:34
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

ramony20 a scris:

Trecind peste faptul ca un psiholog scrie "an" in loc de "in", personal nu am auzit de psihologi la vinzari-marketing. Vinzi iluzii?
.

Cherie, shezi bland, ca asta-i net-ul, tara minunilor, unde poti fi orice visezi ! :D:D:D
Imi amintesc cum in urma cu f'o treij' da ani, eram pe rand Stefan cel Mare, Capitanul Ion, Mihu haiducul, d'Artagnan si inca f'o cativa !  Toti am fost asa ! Numa'  ca unii se opresc pe la 12-13 ani, altii continua toata viata... :D:D:D


08-11-2006 13:06:47
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

sara40 a scris:


Femeile nu fac niciodata ce li se spune


Fals: femeile nu fac niciodata CEEA CE spun! :D:D:D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (08-11-2006 17:34:59)


08-11-2006 17:34:29
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


Ultima modificare facuta de da_si_nu (09-11-2006 01:27:32)


09-11-2006 01:23:54
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:

esti o femeie adevarata ...dupa parerea ta , generoasa si nu lovesti....pe nimeni ...fara motiv .....nici macar  parsiv......in necunostintza de cauza ..ESTI TARE

la cine faci referire mon cher?lamureste-ne ...! confuzia poate naste damage-uri mai mari in razboi decat orice atac planificat.

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (09-11-2006 12:02:06)


09-11-2006 11:57:03
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:

E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.

mda,un atac la persoana mai murdar decat stropsirea de scorpie,ha! laurico unde esti fa sa-i dai raspunsul cuvenit?


09-11-2006 11:59:29
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
indragostitule , te anunt ca sunt hetero convins deci indreapta ti atentia in alta parte

09-11-2006 12:43:18
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:

indragostitule , te anunt ca sunt hetero convins deci indreapta ti atentia in alta parte

noroc ca ai facut precizarea...dar tot nu inteleg sensul ei...oricum e o vorba pt. asta:"dupa ce ca esti prost mai pui si frana" !

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (10-11-2006 01:48:41)


10-11-2006 01:28:17
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158

Soryn a scris:

E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.


Mai penibil de atit, nu se putea. Dupa un schimb de 3 replici rasuflate si modificate cu dra "psiholog" (vezi mai sus), revii aproape grotesc.  Mascul ALFA cumva? Din acea haita pomenita de tine? Sau femeia o respecti doar in conditiile in care te aseaza pe piedestal si-ti recita versuri telenovelistice?
Nu vorbeam cu tine, "stimate". N-am facut-o pina acum, n-o voi face nici de acum incolo. Daca n-ai reusit sa-mi atragi atentia cu vorbele-ti siropoase de tot risul, crede-ma, cu atit mai putin acum cind ai devenit la fel ca oricare altul.


10-11-2006 02:50:13
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
ramony...nu te obosi...! cica e mascul "legionar" ...incepe cu alfa si nu se stie daca se opreste la omega... ;)

10-11-2006 03:39:28
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fii-a-mea a scris:

si uite ca aparu ca o adiere de vant...lansa o intepatura concreta...si falfai din aripioarele sale diafane spre taramuri solide si calde ( mai ales ! ) offf...inima-mi sangereaza... oare ce-ti bantuie visele de nu poti dormi la ora tarzie din noapte...? vreun "zburator" cumva...? atunci fi-voi eu zburatorul ce-ti strabate visele ca o parere,cand dureroasa, cand dulce ,cand suava ca un sarut in noapte,cand reala ca un fior rece ce-ti strabate trupul flamand de izbavire... sleep dreams...sweet and soft ...

Ai vrea sa fii tu vreun zburator care sa ma bantuie......dar zburatorul nu e decit unul.:D
Oricum ai facut progrese remarcabile in exprimarea poetica, si daca perseverezi s-ar putea sa te trezesti ca ti se dezgheata sufletul. Si.......Doamne fereste, daca te transformi in vreun ,,zburator''?......


10-11-2006 06:25:14
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

ramony20 a scris:


Soryn a scris:

E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.


Mai penibil de atit, nu se putea. Dupa un schimb de 3 replici rasuflate si modificate cu dra "psiholog" (vezi mai sus), revii aproape grotesc.  Mascul ALFA cumva? Din acea haita pomenita de tine? Sau femeia o respecti doar in conditiile in care te aseaza pe piedestal si-ti recita versuri telenovelistice?
Nu vorbeam cu tine, "stimate". N-am facut-o pina acum, n-o voi face nici de acum incolo. Daca n-ai reusit sa-mi atragi atentia cu vorbele-ti siropoase de tot risul, crede-ma, cu atit mai putin acum cind ai devenit la fel ca oricare altul.


nici nu mi doresc asemenea specimen masculin ;) iti repet , esti departe de obiectivitate si mai aproape de grotesc decat sunt eu .

fi a sigurat(a) ca nu pt tine scriu , evita te rog sa ma citesti daca iti face rau sensibilitatea , poti face un curs de "karate" (din viatza mea) , e mai barbatesc ;)


P.S. replicile erau pt tine (are mai mult succes ca tine "pustoaico"?), nu am modificat
ci am specificat , esti prea tanara pt acreala din tine , poate ai "gresit" varsta , sau esti pe nickul de agatzat fantasmele trecutului ? sufar pt frustrarile tale

Ultima modificare facuta de Soryn (10-11-2006 08:53:26)


10-11-2006 08:23:45
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
era un timp Ariela draga, atunci cand disperat ma intrebam ce mi se intampla,insa asta era o reactie la o profunda dezamagire amoroasa...niciodata nu mi-am simtit ( nici macar in momentele acelea ) sufletul inghetat; e foarte adevarat ca sufletul meu nu e atat de sarac sa vibreze doar la eternul feminin mai ales cand acesta in cauza mai e si fitos pe deasupra ( e o vb. dura pe tema asta...prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul ! nu de alta dar se potriveste si cu poanta aia misogina care spune ca cine foloseste expresia :"femeie proasta" comite un pleonasm ! e drept nu e vb. de toata tagma feminina:ai putea f. usor sa ma cataloghezi drept misogin ( a mai avut cineva o tentativa,palida ce-i drept !) insa zicalele si proverbele populare nu se opresc aici si prin urmare "c-o floare nu se face primavara".Totusi sunt mult mai bogat spiritual decat banuiesti tocmai ca pot fi la fel de sensibil pe cat de malitios ! Si daca vrei sa afli:da! exista femeia perfecta...depinde de ochii cui o priveste ;)

10-11-2006 11:36:05
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
si ca sa pun si o addenda:mi-e nu-mi trebuie texte citite, auzite,culese de pe te miri unde pt. a face o declaratie de dragoste,nu-mi trebuie nici intimitate ca sa exprim o asemena declaratie;o pot face oricand , oriunde , in fata oricui ,fara sa frizez nicicum ridicolul ...ceea ce imi trebuie este muza potrivita! eu am atata dragoste de oferit incat nici o duzina de femei ametite nu ar putea suporta...da,iubita ! sunt inger si demon fara a face un titlu de glorie din asta, nici sa epatez...asta sunt eu:darnic si rau, simplu si fara prejudecati,pot ucide cu o vorba sau candoarea unui copil tot asa cum pot iubi cu cinismul unui om crud.Si daca vrei sa stii: sunt fericit si trist in pielea mea fara sa pot fi inclus intr-un tipar psihologic;ma simt bine in pielea mea dar si groaznic de singur fara a fi deprimat si atunci as vrea sa evadez si sa fiu un oarecare!

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (10-11-2006 11:50:01)


10-11-2006 11:49:04
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
dar presus de toate si oricine SUNT EU INSUMI desi asta nu e totdeauna comod! imi asum riscurile:de a fi neinteles,batjocorit,admirat,invidiat,compatimit,terfelit sau imbratisat depinde de cine ma percepe...eu nu ma schimb dupa dorinta fiecaruia: "sunt ceea ce sunt si mai presus de atat ! "

10-11-2006 11:52:46
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fii-a-mea a scris:

dar presus de toate si oricine SUNT EU INSUMI desi asta nu e totdeauna comod! imi asum riscurile:de a fi neinteles,batjocorit,admirat,invidiat,compatimit,terfelit sau imbratisat depinde de cine ma percepe...eu nu ma schimb dupa dorinta fiecaruia: "sunt ceea ce sunt si mai presus de atat ! "

Cea mai buna manipulare: sa amesteci adevarul cu minciuna.Adevarul se simte instinctiv si atunci se prind si minciunile, pe linga el.Dar de informat esti informat, nu am ce zice.
Apropo, daca nu as citi numele cu care postezi, as crede ca citesc pe altcineva.;)
Ce putere de camuflare ai si cum reusesti sa fii atit de cameleonic?....Sau te inspira cineva, o muza reala, nu una virtuala?....

Ultima modificare facuta de ariela (10-11-2006 20:35:32)


10-11-2006 20:26:05
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Marine, gata , am afla !
"Camilionul" , este seria a doua di la " Sacalul" !


10-11-2006 21:38:41
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

Soryn a scris:

E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.

1. simt aluzia, ai facut-o si in alta parte
2. nu esti in masura sa dai verdicte si sa acorzi dreptate vreunei parti
3. e mai mult decit obiectiva... dupa o asemena intoxicare suferita... what about u?


11-11-2006 04:10:50
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

tork a scris:

Stand de vorba zilele trecute cu un amic, ne intrebam daca exista oare femeia care poate face orice barbat sa nu se mai gandeasca nici macar o data la o aventura cu o alta. Fanteziile sexuale ale lui sa aiba in centru doar si mereu acea femeie perfecta?

Noi am considerat ca nu. Voi ce ziceti?


Din fericire,nu cred ca exista,daca am inteles eu bine la ce te referi.Spun din fericire ptr ca o fata sexi,un film sexi,o cantareatza sau actritza sexi,un dans sexi,sau foarte simplu,o imagine sexi,naste o imaginatie bogata care se revarsa asupra iubitei in final si cred ca nu face rau,decat bine.
In alta ordine de idei,sexul pune stapanire pe noi in cel mai rapid mod,cel putzin pe noi barbatzii si cred ca am trecut majoritatea printr-o relatie in care acea femeie "nebuna"ne-a luat mintile punand stapanire pe hormonii nostrii,luciditatea noastra si fanteziiile noastre.Deci poate exista,dar nu permanent si cu sigurantza periculos. ;)


11-11-2006 06:45:11
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fun-funny a scris:


Soryn a scris:

E departe de a avea dreptate Ramona20,egoismul si arogantza se simt in fiecare fraza , chiar ma intreb de ce seamana in exprimare cu alta persoana de pe forum.Nu e o parere obiectiva ci un atac la persoana ce spune ea.

1. simt aluzia, ai facut-o si in alta parte
2. nu esti in masura sa dai verdicte si sa acorzi dreptate vreunei parti
3. e mai mult decit obiectiva... dupa o asemena intoxicare suferita... what about u?



2.Nu am obiceiul sa dau verdicte ,i-am aratat cum se exprima ,sa vada daca-i convine sa i se vorbeasca asa,oare avea dreptate fii a mea ca doar cu bata se poate?
   Nu esti in masura sa-mi impui daca si cui sa dau dreptate iar a fi subiectiv e la moda pe aici , ma adaptez

3.Iti raspund cu propria ta logica ;e in masura sa dea verdicte?E obiectiva in verdicte?E meseria ei?Are dreptul sa faca public?A cerut cineva sa dea verdicte?
ati auzit de libertate de expresie?sau inca e folosita cenzura?

Sa agresezi pe cineva gratuit ,doar pt ca isi spune o parere doar in dictaturi si in evul mediu  , asa in urma au ramas unii?totusi de 16ani  Romania e o democratie,nu?
Cum  la varsta ei se comporta ca pe timpuri vechi? Se transmite genetic? sau prin educatie?
aici poate  raspunsul la  1. ce crezi?

Caind am discutat pe mess mi-ai facut o impresie f buna ,obiectiva ,iti aperi nevoile?sau esti sora lui funfuny

Ultima modificare facuta de Soryn (11-11-2006 09:47:06)


11-11-2006 09:44:51
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
sorine, polemica inutila...
daca tu imi esti simpatic... nu-i obligatoriu sa-mi fie si cei simpatizati de tine...

curios este faptul ca ii acorzi dreptul la opinie arielei, dar il interzici categoric ramonei... daca, din intimplare, contravine.... preferintelor tale ... La fel faci si in cazul opiniei mele, sau o oricarei persoane care are o alta optica...
In fine, ideea nu e aceea de a face 'bisericutze' pe forum... ideea este , dupa mine, foarte simpla... te atac pe TINE... astept DOAR replica ta... Altfel incepem un razboi de replici absolut inutile, fara finalitatea dorita de vreo parte...

cit despre replici 1 la 1, continua un razboi numai in masura in care ESTI intr-adevar capabil(a), nu trecind in mahala...


11-11-2006 19:15:14
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Mahala, aista-i sicretul tu baieroaica frumoasa ca dimineata di vara!
Marinee! Ia ti uita tu la privighetoaria aista di fata ! Ca ghini le zice, si jur Marinii ca tare-i iutii di clont !
Fara cearta nu si poati, dar nici fara dragostii !

Marinii ! Faciem si noi 1 la 1  deseara ?


11-11-2006 19:21:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fun-funny a scris:

sorine, polemica inutila...
daca tu imi esti simpatic... nu-i obligatoriu sa-mi fie si cei simpatizati de tine...

curios este faptul ca ii acorzi dreptul la opinie arielei, dar il interzici categoric ramonei... daca, din intimplare, contravine.... preferintelor tale ... La fel faci si in cazul opiniei mele, sau o oricarei persoane care are o alta optica...
In fine, ideea nu e aceea de a face 'bisericutze' pe forum... ideea este , dupa mine, foarte simpla... te atac pe TINE... astept DOAR replica ta... Altfel incepem un razboi de replici absolut inutile, fara finalitatea dorita de vreo parte...

cit despre replici 1 la 1, continua un razboi numai in masura in care ESTI intr-adevar capabil(a), nu trecind in mahala...


Se degenereaza repede cand folosim agresivitatea ...drept dovada ce se intampla

Sunt convins ca se poate si altfel,am intervenit din principiu nu pt simpatii
Ce tie nu ti place ,altuia nu i face ....si nici nu interzic opiniile cuiva

O viatza frumoasa tie si celor dragi

Imi cer scuze Ramona20 ....mi ar place totusi sa ti vad inteligentza fara agresivitate

Ultima modificare facuta de Soryn (12-11-2006 12:59:24)


12-11-2006 00:33:39
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

fun-funny a scris:

sorine, polemica inutila...
daca tu imi esti simpatic... nu-i obligatoriu sa-mi fie si cei simpatizati de tine...

curios este faptul ca ii acorzi dreptul la opinie arielei, dar il interzici categoric ramonei... daca, din intimplare, contravine.... preferintelor tale ... La fel faci si in cazul opiniei mele, sau o oricarei persoane care are o alta optica...
In fine, ideea nu e aceea de a face 'bisericutze' pe forum... ideea este , dupa mine, foarte simpla... te atac pe TINE... astept DOAR replica ta... Altfel incepem un razboi de replici absolut inutile, fara finalitatea dorita de vreo parte...

cit despre replici 1 la 1, continua un razboi numai in masura in care ESTI intr-adevar capabil(a), nu trecind in mahala...

:D ....sa mai zic eu ceva...?


12-11-2006 01:28:44
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
fii a mea.... NU :)

si acum, fara gluma... cum ar trebui sa fie femeia perfecta? desi... am putea pune mai corect intrebarea: perechea perfecta...
exista cineva in viata noastra despre care sa putem spune fara retinere ca este perfect? sa-i cautam cu lupa defecte si sa nu i le gasim?


12-11-2006 16:33:50
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (24-06-2007 02:09:30)


12-11-2006 18:20:07
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

fun-funny a scris:

fii a mea.... NU :)

si acum, fara gluma... cum ar trebui sa fie femeia perfecta? desi... am putea pune mai corect intrebarea: perechea perfecta...
exista cineva in viata noastra despre care sa putem spune fara retinere ca este perfect? sa-i cautam cu lupa defecte si sa nu i le gasim?

pai, daca e vb. de "lupa"...deja mi-ai limitat campul de exprimare;oricum defineste notiunile de perfectiune si defecte si dezvolt subiectul ( fara DEX ! )


13-11-2006 10:47:35
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Nu exista femeie,barbat sau cuplu perfect

Putem doar tinde spre perfectiune dar nu o putem atinge

Evolutia umana (limitata in timp) tine de corijarea defectelor ,erorilor,greselilor(daca suntem in stare sa le vedem)

Evolutia spirituala e nelimitata de timp si spatiu ,tine de dezvoltarea capacitatilor extrasenzoriale(sentimente,senzatii,ganduri,imaginatie(visuri),intelegere .E dependenta de evolutia umana(corijarea defectelor)

Lumea de maine e materializarea viselor de azi

Realitatea e o iluzie(vis) materializata

Ultima modificare facuta de Soryn (13-11-2006 11:33:50)


13-11-2006 11:23:36
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Bunica mia, mama Corazon si bunicul mieu, tata Buick,  m-or invatat  ca indiferent di evolutie, omul tot om raminii, mai distept ca ieri si mai prost ca miini.
Asadar Marinii, daca ieri l-ai prostit cu ceva, azi incearca altciva, ca miine nu mai tinii aceeasi smenuiala.


13-11-2006 11:28:18
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

lauraMagic a scris:

Bunica mia, mama Corazon si bunicul mieu, tata Buick,  m-or invatat  ca indiferent di evolutie, omul tot om raminii, mai distept ca ieri si mai prost ca miini.
Asadar Marinii, daca ieri l-ai prostit cu ceva, azi incearca altciva, ca miine nu mai tinii aceeasi smenuiala.



Se poate si involutie , sa fim mai prosti ca ieri ;)


13-11-2006 11:32:13
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Parafrazand pe....chiar nu-mi amintesc pe cine la ora asta....pot spune doar ca femeia este intotdeauna perfecta....in imperfectiunea ei!

22-03-2007 02:02:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

Soryn a scris:


lauraMagic a scris:

Bunica mia, mama Corazon si bunicul mieu, tata Buick,  m-or invatat  ca indiferent di evolutie, omul tot om raminii, mai distept ca ieri si mai prost ca miini.
Asadar Marinii, daca ieri l-ai prostit cu ceva, azi incearca altciva, ca miine nu mai tinii aceeasi smenuiala.



Se poate si involutie , sa fim mai prosti ca ieri ;)

involutie......clar.....se pare ca omul are o perioada de 2000 de ani de involutie......
cea mai pronuntata fiind in ultimii 200 de ani....
dezvoltarea tehnicii si stiintei.......duce la involutia fizica, psihica a omului...


22-03-2007 22:35:13
   
?? Don Qihote
Cont Sters

Inregistat: 13-02-2007
Mesaje: 116
ca sa-ti dai cu parerea trebuie sa fi femeie ,nu un asexuat....

23-03-2007 21:14:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Don Qihote,....dezvolta te rog...
n-am inteles cine e asexuatul..?:rolleyes:


23-03-2007 21:25:12
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

Don Qihote a scris:

ca sa-ti dai cu parerea trebuie sa fi femeie ,nu un asexuat....



sper ca iti aduci aminte de discutia referitoare la anumite aspecte ale existentei tale pe acest forum, discuite pe care ai avut-o cu surfing.......
daca ai uitat ti-o reamintesc.....punctual.....


23-03-2007 22:48:53
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
femeia e perfecta prin natura creatziei ei . da ! exista femeia perfecta ! in special pt acel indragostit  care stie sa o vada perfecta! calitatzile trebuie sa primeze mereu. restul e istorie. ieri va ramane ieri. maine va fi mereu maine si va ramane acolo intangibil, doar AZI traieshte! si noi ar trebui sa traim alaturi de aces azi!  .......langa femeia perfecta ce ne sta alaturi!

26-03-2007 13:21:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Da ,Ovidiu...se spune ca nu e minciuna atat de bizara pe care femeia sa n-o creada,daca e spre lauda ei...what woman can resist the force of praise? ;)

30-03-2007 13:09:39
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
ei vezi ? asta inseamna viata traita in minciuna

30-03-2007 14:00:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
poate...dar asta e noua femeilor ne plac complimentele...stii cum se spune barbatul se indragoste cu ochii,femeile cu urechile..so,;)

30-03-2007 14:58:47
   
?? unik@
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Asta ma preocupa odata, in fiecare zi, cum sa fac sa fiu perfecta, si la serviciu - si acasa - si mai ales, ce-mi ramane mie, la sfarsitul zilei, dupa ce am incercat din rasputeri sa ating perfectiunea...o oboseala crunta, care nu-mi mai lasa loc nici pentru un zambet pentru cei mai perfecti oameni din viata mea!
Dragele mele, nu putem fi femei perfecte, trebuie sa alegem...odata, altfel, nu ramanem cu nimic, adica stricam tot!!
Eu am incercat...si am ales. Zambetul oamenilor si al prietenilor mei atat de pretiosi...care ma iubesc tocmai pentru ca ..NU SANT PERFECTA. Si la sfarsitul zilei, mai am putere sa le spun cat de fericita sunt ..in imperfectiunea mea, cu ei alaturi.


31-03-2007 19:36:45
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
o preocupare in exces de a te crea zilnic, poate fi considerata falsitate. or stiu ca asta nu e o optiune pe care pui pret.
perfectiunea femeilor, a ta , consta chiar in imperfectiunea de care dai dovada zilnic. cum ? in primul rand ,esti unika. prin singularitatea ta  esti perfecta. de ce trebuie oare sa cautati voi sa aratati o fata ce nu va caracterizeaza ? parerea mea e ca , cel care ajunge sa aprecieze falsitatea din cursul zilei,cand aceasta se va sfarsi, te va renega, nu te va mai recunoaste. ori daca o va face , vei simti o mare tradare,o minciuna cruda. am stiut intotdeauna sa privesc dincolo de ferchezuiala--poate fi si sufleteasca-- postata de voi. acolo e adevarata valoare,acolo salasluieste femeia perfecta,in imperfectiunea ei >
ma intelege cineva ?


31-03-2007 20:13:33
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
e greu sa te trezesti dimineata, sa-ti privesti agenda.. si sa-ti spui: azi ma intilnesc cu X, va trebui sa port "masca" de femeie de afaceri.... Si totusi, toti facem asta....

aveam in liceu un profesor de matematica cu un comportament cel putin dubios... Foarte libertin in gesturi si limbaj. Dar si foarte urit...:(  Cam toate fetele cu temperament rebel aveau conflicte verbale cu el.. Si tosui, intr-o zi.. venins spre scoala... l-am vazut in spatele meu. Instinctiv mi-am dus mina in par si am facut acel gest pe care il face orice om caruia ii pasa cum arata... Cind m-a ajuns din urma mi-a spus: Lasa, iti sta bine parul.. Si a rinjit...
am fost furioasa....




Ultima modificare facuta de fun-funny (31-03-2007 21:17:51)


31-03-2007 21:17:36
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 8    
Mergeti la