Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pareri / De ce inseala barbatii    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:

Nu am fost niciodata geloasa, dar viata mi-a mai oferit surprize...

Ai spus tot,Sehe!Atunci de ce cauti iubire,daca tu nu ai iubit niciodata?!Cum poti sa crezi ca exista iubire,fara putina gelozie?!Vrei doar sa fii iubita,fara sa simti la fel?Sehe,Sehe,Sehe.............;)


07-08-2009 19:34:46
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Nu am fost niciodata geloasa, dar viata mi-a mai oferit surprize...

Ai spus tot,Sehe!Atunci de ce cauti iubire,daca tu nu ai iubit niciodata?!Cum poti sa crezi ca exista iubire,fara putina gelozie?!Vrei doar sa fii iubita,fara sa simti la fel?Sehe,Sehe,Sehe.............;)



POATE CA EU NU M-AM INDOIT NICIODATA DE CEL PE CARE-L IUBEAM, LA VARIANTA ASTA NU TE-AI GANDIT, SAU E UN DEFECT  SA POTI ACORDA CUIVA INCREDERE TOTALA?


07-08-2009 21:31:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
E bine sa ai incredere...suferi mai putin...

07-08-2009 21:43:02
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

tasha 1951 a scris:

E bine sa ai incredere...suferi mai putin...


...sau mai mult daca intamplator descoperi ca ti-a fost inselata :(


08-08-2009 10:40:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Asta cam asa e...te simti uneori ca o pensiune cu trei margarete,unde cu voia ta intra hoti si violatori  care fura tot si te lasa pustiita,rup bucati din sufletul tau...si pleaca fara regrete nu se uita nici macar inapoi....=(

08-08-2009 11:18:44
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Mai revin cateodata sa se uite, daca a mai ramas ceva.

08-08-2009 11:35:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
si poate bine fac..sa ia tot!!!!sa ajungem sa scriem "Inchis" pentru renovare...sa ne fie ca o lectie de viata din care invatam cite ceva...sa nu creditam persoane interesate ci doar persoane cu bune intentii...
seherezade a scris:

Mai revin cateodata sa se uite, daca a mai ramas ceva.


08-08-2009 11:39:07
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

tasha 1951 a scris:

si poate bine fac..sa ia tot!!!!sa ajungem sa scriem "Inchis" pentru renovare...sa ne fie ca o lectie de viata din care invatam cite ceva...sa nu creditam persoane interesate ci doar persoane cu bune intentii...
seherezade a scris:

Mai revin cateodata sa se uite, daca a mai ramas ceva.

Poate e bine sa fie scris"Inchis".........dar pt o perioada relativ scurta.........persoana ideala,trecand pe acolo,vede "Inchis",si trece mai departe.......si uite cum am mai pierdut o sansa!Trebuie sa scrieti si "Deschis",din cand in cand..........asa sansele se multiplica!


08-08-2009 11:55:11
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


tasha 1951 a scris:

E bine sa ai incredere...suferi mai putin...


...sau mai mult daca intamplator descoperi ca ti-a fost inselata :(

Ai fost mai rapida,acelasi lucru vrioam sa scriu si eu,dar cu alte cuvinte!As fi vrut sa scriu oricum.........dar n-as fi vrut sa se inteleaga ca e  copiere!;)


08-08-2009 11:59:22
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Da increderea inselata, doare mai mult decat inselarea in sine :(

08-08-2009 12:00:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Daca scrii "inchis"
...pentru renovare evident ca se asteapta o deschidere in curind...ca doar altfel n-ai cum ...dai faliment!sa nu zic in traducere,ca-ti moare sufletul de tristete!;)


08-08-2009 12:02:16
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Nu am fost niciodata geloasa, dar viata mi-a mai oferit surprize...

Ai spus tot,Sehe!Atunci de ce cauti iubire,daca tu nu ai iubit niciodata?!Cum poti sa crezi ca exista iubire,fara putina gelozie?!Vrei doar sa fii iubita,fara sa simti la fel?Sehe,Sehe,Sehe.............;)



POATE CA EU NU M-AM INDOIT NICIODATA DE CEL PE CARE-L IUBEAM, LA VARIANTA ASTA NU TE-AI GANDIT, SAU E UN DEFECT  SA POTI ACORDA CUIVA INCREDERE TOTALA?

Nu,nu e un defect,daca ai gasit persoana potrivita!E chiar bine sa ai incredere,totala,dar cine iti garanteaza ca aceea e persoana?!Defect este sa nu acorzi incredere.........asa cate putin........pana ne dam seama ce specimen avem in fata........si atunci decizi daca mergi mai departe sau nu!


08-08-2009 12:08:42
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Mysterious, ai perfecta dreptate...nimeni nu-ti poate garanta ca e persoana potrivita... dar fara incredere e mort totul. :(

Ultima modificare facuta de seherezade (08-08-2009 12:12:47)


08-08-2009 12:12:34
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

P.S. (apropo de prostie :D - serios acum).
Nu mai am nici timp, dar nici chef sa dezvolt subiectul ultimelor interpretari :rolleyes: ale traducerilor Bibliei - o tema interesanta, dar tare stufoasa, care poate aduce insa o tzira de lumina in intzelegerea unor afirmatii aparent aberante, de genul "fericiti cei saraci cu duhul". :)

Asa cum "shem" pare sa-nsemne de fapt astrodrom/rampa de lansare a annunakilor (ca aia din Baalbek) si nu alte timpenii gen "tabara-turn-etc" transcrise-n Biblie, si "duh" pare sa semnifice ADN-ul... sufletesc, calchiat cumva pe schema aluia fizic (ehehei, copii moshului, chiar de n-oti crede, iegzista si asa ceva ;) - chiar daca face parte din categoria "nevazutelor").

Un "duh sarac" pare sa-nsemne asadar un ADN pur, fara spirale-ramificatii superflue.
Gata insa cu teoriile, ma culc acum - cu gindul ca poate m-oi destepta mai... destept !!! :D:D (f.f. destept poate ?! ;))
Desteptzi din toata tzara, uniti-va !!! (la Anke - adunarea, mai precis :D:D) Da' fara mine, rogu-va... ;)

Ma autocitez doar ca sa-mi fac un pic de reclama :D la cartea care-mi va aparea prin noiembrie-decembrie, si-n care or sa fie disecate si chestii d-astea mai migaloase ;), care cer si-un pic de studiu al aramaicei (UN cititor sigur o sa am macar - conu' Traven :D, ca altii nu-s prin zona asta precum vaz ;)) Si nici nu cred c-or sa mai fie. :)

O sa ai sigur multi cititori,eu fiind unul dintre ei!


08-08-2009 12:14:52
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:

Mysterious, ai perfecta dreptate...nimeni nu-ti poate garanta ca e persoana potrivita... dar fara incredere e mort totul. :(

Daca ai sa citesti mai atenta,ai sa vezi ca, am scris ca e bine sa ai incredere,dar putin cat putin,gradual,nu tot deodata!;)


08-08-2009 12:30:51
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Mysterious, ai perfecta dreptate...nimeni nu-ti poate garanta ca e persoana potrivita... dar fara incredere e mort totul. :(

Daca ai sa citesti mai atenta,ai sa vezi ca, am scris ca e bine sa ai incredere,dar putin cat putin,gradual,nu tot deodata!;)


Am inteles ce ai scris, chiar daca am raspuns un pic diferit... stii, nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat... nu mai reusesc sa am incredere totala, dar nu imi este frica ca ma inseala, ci ca ma face sa sufar :(


08-08-2009 12:34:00
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

tasha 1951 a scris:

Daca scrii "inchis"
...pentru renovare evident ca se asteapta o deschidere in curind...ca doar altfel n-ai cum ...dai faliment!sa nu zic in traducere,ca-ti moare sufletul de tristete!;)

Da doamna,dar depinde cat dureaza renovarea,depinde cata rabdare are,daca are rabdare sa vada rezultatul renovarii...........si poi multe renovari au un timp relativ lung,ffffffffffffffffff lung!;)


08-08-2009 12:35:52
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Mysterious, ai perfecta dreptate...nimeni nu-ti poate garanta ca e persoana potrivita... dar fara incredere e mort totul. :(

Daca ai sa citesti mai atenta,ai sa vezi ca, am scris ca e bine sa ai incredere,dar putin cat putin,gradual,nu tot deodata!;)


Am inteles ce ai scris, chiar daca am raspuns un pic diferit... stii, nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat... nu mai reusesc sa am incredere totala, dar nu imi este frica ca ma inseala, ci ca ma face sa sufar :(

Ba da,ti-e frica.........pt ca inselandu-te........automat te face sa suferi!Sunt legate!Las-o incolo de incredere totala.........pana la ea e cale lunga!


08-08-2009 12:40:10
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Stii cat de mult urasc cand ai dreptate? :)

08-08-2009 12:46:42
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
Ma flatezi!

08-08-2009 13:06:17
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323

Mysterious a scris:


seherezade a scris:


Mysterious a scris:


Daca ai sa citesti mai atenta,ai sa vezi ca, am scris ca e bine sa ai incredere,dar putin cat putin,gradual,nu tot deodata!;)


Am inteles ce ai scris, chiar daca am raspuns un pic diferit... stii, nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat... nu mai reusesc sa am incredere totala, dar nu imi este frica ca ma inseala, ci ca ma face sa sufar :(

Ba da,ti-e frica.........pt ca inselandu-te........automat te face sa suferi!Sunt legate!Las-o incolo de incredere totala.........pana la ea e cale lunga!

Bineinteles ca e cale lunga. Greu de castigat, usor de pierdut. Cat despre increderea totala, este o linie foarte subtire intre aceasta si indiferenta. Din punctul meu de vedere, cel care ti-a inselat increderea, nu merita a doua sansa.


08-08-2009 13:30:37
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

hotbrain a scris:


Mysterious a scris:


seherezade a scris:



Am inteles ce ai scris, chiar daca am raspuns un pic diferit... stii, nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat... nu mai reusesc sa am incredere totala, dar nu imi este frica ca ma inseala, ci ca ma face sa sufar :(

Ba da,ti-e frica.........pt ca inselandu-te........automat te face sa suferi!Sunt legate!Las-o incolo de incredere totala.........pana la ea e cale lunga!

Bineinteles ca e cale lunga. Greu de castigat, usor de pierdut. Cat despre increderea totala, este o linie foarte subtire intre aceasta si indiferenta. Din punctul meu de vedere, cel care ti-a inselat increderea, nu merita a doua sansa.

Niciodata!Cum poti acorda o a doua sansa unei persoane care te-a tradat?????!!!!Inadmisibil!


08-08-2009 13:35:47
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

hotbrain a scris:

Din punctul meu de vedere, cel care ti-a inselat increderea, nu merita a doua sansa.

Fantastic!
De ce oare majoritatea celor prezenti pe saituri de dating au principii asemanatoare?


08-08-2009 13:42:35
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Si totusi, nu vi s-a intamplat chiar niciodata sa dati a doua sansa? :(

08-08-2009 13:46:47
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333
Poate ca fiecare din ei au in spate una sau mai multe experinte neplacute,care sa speram, i-au ajutat sa se trezeasca la realitate.......sa vada mai clar lucrurile.........sa nu mai repete greselile facute precedent!;)

08-08-2009 13:50:27
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323

PeterPan 63 a scris:


hotbrain a scris:

Din punctul meu de vedere, cel care ti-a inselat increderea, nu merita a doua sansa.

Fantastic!
De ce oare majoritatea celor prezenti pe saituri de dating au principii asemanatoare?

Nu stiu cati au principii asemanatoare, n-am facut nici o statistica, nici nu ma intereseaza, tot ce stiu este ca eu nu pot acorda a doua sansa,  ( valabil si reversul ). O zi buna sa ai.

Ultima modificare facuta de hotbrain (08-08-2009 13:55:36)


08-08-2009 13:51:00
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:

Si totusi, nu vi s-a intamplat chiar niciodata sa dati a doua sansa? :(

Sehe,se vb de tradarea increderii.........


08-08-2009 13:54:27
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

hotbrain a scris:


PeterPan 63 a scris:


hotbrain a scris:

Din punctul meu de vedere, cel care ti-a inselat increderea, nu merita a doua sansa.

Fantastic!
De ce oare majoritatea celor prezenti pe saituri de dating au principii asemanatoare?

Nu stiu cati au principii asemanatoare, n-am facut nici o statistica, nici nu ma intereseaza, tot ce stiu este ca eu nu pot acorda a doua sansa,  ( valabil si reversul ). O zi buna sa ai.

Mi se pare corect!


08-08-2009 13:57:40
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Si totusi, nu vi s-a intamplat chiar niciodata sa dati a doua sansa? :(

Sehe,se vb de tradarea increderii.........


M-a tradat, dar il iubeam, si speram sa nu se mai repete, am dat a doua sansa, desigur n-a meritat. Speram sa-l tin langa mine inca un pic, mea culpa, stiu ca am gresit.


08-08-2009 13:58:29
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:


Mysterious a scris:


seherezade a scris:

Si totusi, nu vi s-a intamplat chiar niciodata sa dati a doua sansa? :(

Sehe,se vb de tradarea increderii.........


M-a tradat, dar il iubeam, si speram sa nu se mai repete, am dat a doua sansa, desigur n-a meritat. Speram sa-l tin langa mine inca un pic, mea culpa, stiu ca am gresit.

Toti gresim.....suntem facuti din greseala...............dar nu putem spera in altceva.....atat timp cat avem adevarul in fata......dur,nemilos!


08-08-2009 14:08:06
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Mysterious a scris:


Toti gresim.....suntem facuti din greseala.

Afirmatii de genul asta  poti face in nume propriu,  pe mine m-au facut parintii mei din dragoste. Ca la tine s-a numit greseala, posibil, insa io, personal, nu tin sa mi-o dovedesti. :D


08-08-2009 15:55:38
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

PeterPan 63 a scris:


Mysterious a scris:


Toti gresim.....suntem facuti din greseala.

Afirmatii de genul asta  poti face in nume propriu,  pe mine m-au facut parintii mei din dragoste. Ca la tine s-a numit greseala, posibil, insa io, personal, nu tin sa mi-o dovedesti. :D

Bine spus!;)


08-08-2009 16:12:44
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

PeterPan 63 a scris:


Mysterious a scris:


Toti gresim.....suntem facuti din greseala.

Afirmatii de genul asta  poti face in nume propriu,  pe mine m-au facut parintii mei din dragoste. Ca la tine s-a numit greseala, posibil, insa io, personal, nu tin sa mi-o dovedesti. :D

Am facut afirmatia......in general!Poate nu toti au fost programati.......la asta m-am referit!Ca toti suntem facuti din dragoste........nu pun in discutie!Nu am avut intentia de a jigni pe nimeni!


08-08-2009 16:17:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cumetrilor, si io intzeleg termenul "greseala" ca pe un gen de rezultat al frumoasei inconstientze a tineretzii, cind multe (inclusiv puradeii :D) se fac cumva necalculat. ;)
Unii inca privesc copiii ca pe un fel de "politza de asigurare" pentru batrinetze :rolleyes: - la tzara mai ales o sa auziti parerea asta; ca io sau altii nu-s de acord cu ideea asta, e deja o alta discutie insa...

Hai sa mai aiurez insa o tzira ontopic: barbatii inseala femeile cu femei care inseala barbati :D:D (vorbim, evident, de heterosecsuali acum, categorie pe cale de disparitzie cumva :() - si ambele amindoua :D categorii sint cumva de scuzat (partial macar) din 1001 motive, greu de disecat aici in doua vorbe, dar care tin in principal de natura perfectionist-iscoditoare a omului in genere - egal daca mascul ori femela. :D:D
Parerea mea... care este. :D

P.S. Inca astept s-apara unica si irepetabila ;) fomeie care sa ma convinga ca ma insel :D vizavi de inevitabila natura a inselarii... :D:D hihihi
Eiii, care vrei deci, neamule, sa... inselam inselarea ??? :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-08-2009 17:07:37)


08-08-2009 16:29:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Constat ca de-o vreme iti trec prin minte numai lucruri imposibile draga Florine...;)
Munca asta multa cred ca te mai intoarce pe dos...=)


08-08-2009 20:48:14
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Din trei motive...din cauza aspectului fizic, din pasiune si din cauza ca femeile accepta sa fie inselate.

14-08-2009 17:27:33
   
?? gira
Cont Sters

Inregistat: 15-01-2009
Mesaje: 194

Xtremul a scris:

Cumetrilor, si io intzeleg termenul "greseala" ca pe un gen de rezultat al frumoasei inconstientze a tineretzii, cind multe (inclusiv puradeii :D) se fac cumva necalculat. ;)
Unii inca privesc copiii ca pe un fel de "politza de asigurare" pentru batrinetze :rolleyes: - la tzara mai ales o sa auziti parerea asta; ca io sau altii nu-s de acord cu ideea asta, e deja o alta discutie insa...

Hai sa mai aiurez insa o tzira ontopic: barbatii inseala femeile cu femei care inseala barbati :D:D (vorbim, evident, de heterosecsuali acum, categorie pe cale de disparitzie cumva :() - si ambele amindoua :D categorii sint cumva de scuzat (partial macar) din 1001 motive, greu de disecat aici in doua vorbe, dar care tin in principal de natura perfectionist-iscoditoare a omului in genere - egal daca mascul ori femela. :D:D
Parerea mea... care este. :D

P.S. Inca astept s-apara unica si irepetabila ;) fomeie care sa ma convinga ca ma insel :D vizavi de inevitabila natura a inselarii... :D:D hihihi
Eiii, care vrei deci, neamule, sa... inselam inselarea ??? :D:D:D




si daca apare o "pui pe piedestal"  sau te straduiesti sa "o convingi " sa nu ramana ea exceptia (unica si irepetabila :D  ), tocmai pentru a nu te simti ... inshelat in convingerile tale si ....sa te-arate lumea cu degetul  :rolleyes:

Ultima modificare facuta de gira (14-08-2009 20:00:47)


14-08-2009 19:59:23
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Cumetrilor, si io intzeleg termenul "greseala" ca pe un gen de rezultat al frumoasei inconstientze a tineretzii, cind multe (inclusiv puradeii :D) se fac cumva necalculat. ;)
Unii inca privesc copiii ca pe un fel de "politza de asigurare" pentru batrinetze :rolleyes: - la tzara mai ales o sa auziti parerea asta; ca io sau altii nu-s de acord cu ideea asta, e deja o alta discutie insa...

Hai sa mai aiurez insa o tzira ontopic: barbatii inseala femeile cu femei care inseala barbati :D:D

Gresit .
Scuze Mare Cap dar femeile nu inseala . Femeile compara

ps. Sa inselam inselarea .Hm. Sa comparam compararea n-ar fi mai bine ?

Ultima modificare facuta de titmouse (14-08-2009 21:11:48)


14-08-2009 21:09:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Aveam o idee, dar uitindu-ma in paralel la stiri online, mi-a zburat partial din mijlocul neuronilor...ma reculeg si zic: apar pe "orbita netului" barbati ce se declara la profil casatoriti, iar mai jos, la descrierea proprie o zic ritos ca apreciaza sinceritatea, ca urasc minciuna, ipocrizia... aceste sufletele nobile, sublimate de puritate de ce oare cauta (si mai jos :D:D ) doamne domnisoare sincere, placute, care stiu ce vor de la viata? Inseamna oare ca ipochimenii nu inseala din impulsuri morale, ci situate la un alt nivel de inervatie si irigare sanguina...

14-08-2009 23:08:43
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

SandieShaw a scris:

Aveam o idee, dar uitindu-ma in paralel la stiri online, mi-a zburat partial din mijlocul neuronilor...ma reculeg si zic: apar pe "orbita netului" barbati ce se declara la profil casatoriti, iar mai jos, la descrierea proprie o zic ritos ca apreciaza sinceritatea, ca urasc minciuna, ipocrizia... aceste sufletele nobile, sublimate de puritate de ce oare cauta (si mai jos :D:D ) doamne domnisoare sincere, placute, care stiu ce vor de la viata? Inseamna oare ca ipochimenii nu inseala din impulsuri morale, ci situate la un alt nivel de inervatie si irigare sanguina...


...si extrem de discrete :D:D:D:D


15-08-2009 09:39:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

seherezade a scris:


SandieShaw a scris:

Aveam o idee, dar uitindu-ma in paralel la stiri online, mi-a zburat partial din mijlocul neuronilor...ma reculeg si zic: apar pe "orbita netului" barbati ce se declara la profil casatoriti, iar mai jos, la descrierea proprie o zic ritos ca apreciaza sinceritatea, ca urasc minciuna, ipocrizia... aceste sufletele nobile, sublimate de puritate de ce oare cauta (si mai jos :D:D ) doamne domnisoare sincere, placute, care stiu ce vor de la viata? Inseamna oare ca ipochimenii nu inseala din impulsuri morale, ci situate la un alt nivel de inervatie si irigare sanguina...


...si extrem de discrete :D:D:D:D

sa nu le strice familia...ha!...ca bine zici!=D=D


17-08-2009 15:39:29
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la