Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce mint barbatii?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 7
sinderella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 2
Am cunoscut un barbat. Aici. Ne-am vazut. Mi-a placut. I-am placut. Ne simteam bine impreuna. Din toate punctele de vedere. Ne potrivim. N-avem inhibitii. Nici unul. Dar ma mintea. Il simteam ca ma minte. Off, cum de unde? Sunt femeie, simt lucrurile astea! N-am zis nimic. Inca.

11-09-2006 20:40:00
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
il simti ca minte ?
Ok, verifica-l sau ignora - l


11-09-2006 23:19:48
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
ce minte, ca e casatorit?

11-09-2006 23:36:34
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Toti barbatiimint la fel ca si femeile.

11-09-2006 23:39:01
   
sinderella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 2
L-am verificat si a iesit mai bine decat am crezut! MINTE! De acum nu mai pot ignora treaba, devine mult prea amuzanta!

12-09-2006 00:01:30
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

sinderella a scris:

Am cunoscut un barbat. Aici. Ne-am vazut. Mi-a placut. I-am placut. Ne simteam bine impreuna. Din toate punctele de vedere. Ne potrivim. N-avem inhibitii. Nici unul. Dar ma mintea. Il simteam ca ma minte. Off, cum de unde? Sunt femeie, simt lucrurile astea! N-am zis nimic. Inca.


   Imi pare rau pentru tine si stiu prin ce treci !... Si eu am orelatie cu un barbat care m-a mintit si continua s-o faca ! Initial am crezut tot ce-mi spunea , eram convinsa ca e omul la care visasem, ca merita sa-l fac depozitarul tuturor sentimentelor mele frumoase, ca e palma in care sa-mi asez sufletul ca sa se odihneasca dupa atitea rani !... A fost atit de frumos timp de ... un an si citeva luni ! Au inceput schimbari in atitudinea lui fata de mine, nu ma mai suna atit de des, nu mai avea timp sa ne intinlim, era ocupat cu diverse probleme ... In inocenta mea, insistam sa-l ajut sa rezolve ce avea de rezolvat, sa-i propun sa ma duc eu la el, sa ... Nu stiam ce sa fac sa scape de tot ce-l retineau departe de mine, ii scriam versuri pe sms,il sunam la fel de des ca inainte,numai ca tel. ori era ocupat, ori nu raspundea... Intruna din zile mi-a spus ca are probleme la o banca si se va duce pe la prinz sa rezolve; l-am sunat cind banuiam c-a terminat, nu mi-a raspuns si, dupa mai multe apeluri, am sunat la firma, Acolo mi s-a spus ca e plecat la masa si nu se stie cind va ajunge . A fost primul "semn" mai ... serios ! Cind l-am intrebat de ce-a mintit, mi-a indrugat ceva si, din dorinta de a fi adevarat, l-am crezut ! Au continuat minciunile, eu am continuat sa-i acord tot felul de scuze si, intrun final, intro dimineata de simbata, pe la ora 5,12  minute, aud intrind un mesaj pe telefon . Am simtit, fara sa stiu de ce, ca inima imi batea ... in git ! Am citit mesajul : " Sunt iubita lui ... nusi mai au rostul  beep-urile sau mesajele pe care le citim impreuna si ridem pe seama ta , suntem impreuna de sase luni ..." Am simtit ca nu mai am corp, ca sufletul mi-a iesit prin cap si m-am transformat in... fantoma !!! Cine atrecut prin asta, stie destul de bine ! Iti doresc ca tu sa nu stii niciodata cum e !


12-09-2006 00:19:45
   
nikkisor
Femeie

Nou venit

Inregistat: 17-08-2006
Mesaje: 59

donnaalba a scris:


sinderella a scris:

Am cunoscut un barbat. Aici. Ne-am vazut. Mi-a placut. I-am placut. Ne simteam bine impreuna. Din toate punctele de vedere. Ne potrivim. N-avem inhibitii. Nici unul. Dar ma mintea. Il simteam ca ma minte. Off, cum de unde? Sunt femeie, simt lucrurile astea! N-am zis nimic. Inca.


   Imi pare rau pentru tine si stiu prin ce treci !... Si eu am orelatie cu un barbat care m-a mintit si continua s-o faca ! Initial am crezut tot ce-mi spunea , eram convinsa ca e omul la care visasem, ca merita sa-l fac depozitarul tuturor sentimentelor mele frumoase, ca e palma in care sa-mi asez sufletul ca sa se odihneasca dupa atitea rani !... A fost atit de frumos timp de ... un an si citeva luni ! Au inceput schimbari in atitudinea lui fata de mine, nu ma mai suna atit de des, nu mai avea timp sa ne intinlim, era ocupat cu diverse probleme ... In inocenta mea, insistam sa-l ajut sa rezolve ce avea de rezolvat, sa-i propun sa ma duc eu la el, sa ... Nu stiam ce sa fac sa scape de tot ce-l retineau departe de mine, ii scriam versuri pe sms,il sunam la fel de des ca inainte,numai ca tel. ori era ocupat, ori nu raspundea... Intruna din zile mi-a spus ca are probleme la o banca si se va duce pe la prinz sa rezolve; l-am sunat cind banuiam c-a terminat, nu mi-a raspuns si, dupa mai multe apeluri, am sunat la firma, Acolo mi s-a spus ca e plecat la masa si nu se stie cind va ajunge . A fost primul "semn" mai ... serios ! Cind l-am intrebat de ce-a mintit, mi-a indrugat ceva si, din dorinta de a fi adevarat, l-am crezut ! Au continuat minciunile, eu am continuat sa-i acord tot felul de scuze si, intrun final, intro dimineata de simbata, pe la ora 5,12  minute, aud intrind un mesaj pe telefon . Am simtit, fara sa stiu de ce, ca inima imi batea ... in git ! Am citit mesajul : " Sunt iubita lui ... nusi mai au rostul  beep-urile sau mesajele pe care le citim impreuna si ridem pe seama ta , suntem impreuna de sase luni ..." Am simtit ca nu mai am corp, ca sufletul mi-a iesit prin cap si m-am transformat in... fantoma !!! Cine atrecut prin asta, stie destul de bine ! Iti doresc ca tu sa nu stii niciodata cum e !

saraca d tine!imi dau seama prin c ai trecut si cat ai suferit,se vede din c ai scris!inseamna k barbatul ala chiar era un prost dak a avut o femeie asa langa el si nu a stiut sa o pretuiasca!lasa k o sa vina soarele si p strada ta!succes!si capul sus...viata merge inainte!


12-09-2006 02:44:43
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

donnaalba a scris:


sinderella a scris:

Am cunoscut un barbat. Aici. Ne-am vazut. Mi-a placut. I-am placut. Ne simteam bine impreuna. Din toate punctele de vedere. Ne potrivim. N-avem inhibitii. Nici unul. Dar ma mintea. Il simteam ca ma minte. Off, cum de unde? Sunt femeie, simt lucrurile astea! N-am zis nimic. Inca.


   Imi pare rau pentru tine si stiu prin ce treci !... Si eu am orelatie cu un barbat care m-a mintit si continua s-o faca ! Initial am crezut tot ce-mi spunea , eram convinsa ca e omul la care visasem, ca merita sa-l fac depozitarul tuturor sentimentelor mele frumoase, ca e palma in care sa-mi asez sufletul ca sa se odihneasca dupa atitea rani !... A fost atit de frumos timp de ... un an si citeva luni ! Au inceput schimbari in atitudinea lui fata de mine, nu ma mai suna atit de des, nu mai avea timp sa ne intinlim, era ocupat cu diverse probleme ... In inocenta mea, insistam sa-l ajut sa rezolve ce avea de rezolvat, sa-i propun sa ma duc eu la el, sa ... Nu stiam ce sa fac sa scape de tot ce-l retineau departe de mine, ii scriam versuri pe sms,il sunam la fel de des ca inainte,numai ca tel. ori era ocupat, ori nu raspundea... Intruna din zile mi-a spus ca are probleme la o banca si se va duce pe la prinz sa rezolve; l-am sunat cind banuiam c-a terminat, nu mi-a raspuns si, dupa mai multe apeluri, am sunat la firma, Acolo mi s-a spus ca e plecat la masa si nu se stie cind va ajunge . A fost primul "semn" mai ... serios ! Cind l-am intrebat de ce-a mintit, mi-a indrugat ceva si, din dorinta de a fi adevarat, l-am crezut ! Au continuat minciunile, eu am continuat sa-i acord tot felul de scuze si, intrun final, intro dimineata de simbata, pe la ora 5,12  minute, aud intrind un mesaj pe telefon . Am simtit, fara sa stiu de ce, ca inima imi batea ... in git ! Am citit mesajul : " Sunt iubita lui ... nusi mai au rostul  beep-urile sau mesajele pe care le citim impreuna si ridem pe seama ta , suntem impreuna de sase luni ..." Am simtit ca nu mai am corp, ca sufletul mi-a iesit prin cap si m-am transformat in... fantoma !!! Cine atrecut prin asta, stie destul de bine ! Iti doresc ca tu sa nu stii niciodata cum e !



donnaalba, curaj
copie la indigo se numeste asta... eu sint intr-o relatie pe la rindurile 4-5 din textul tau, doar ca eu sint suficient de cabotina si suficient de interesata de cercetarea naturii umane ca sa ajung la SMS fara sa clipesc...


12-09-2006 03:47:12
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

SandieShaw a scris:



donnaalba, curaj
copie la indigo se numeste asta... eu sint intr-o relatie pe la rindurile 4-5 din textul tau, doar ca eu sint suficient de cabotina si suficient de interesata de cercetarea naturii umane ca sa ajung la SMS fara sa clipesc...


Multumesc pt incurajare, Sandie ! Tu poate esti mai cerebrala , poate stii sa te pazesti si, cine stie?, poate ... ma vei razbuna ! Iti doresc sa fii mai norocoasa ca mine ! (Din postarile tale mi-am dat seama ca ai un suflet sensibil, chiar daca incerci sa ascunzi asta ! )

Ultima modificare facuta de donnaalba (12-09-2006 18:37:54)


12-09-2006 18:03:35
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

nikkisor a scris:


saraca d tine!imi dau seama prin c ai trecut si cat ai suferit,se vede din c ai scris!inseamna k barbatul ala chiar era un prost dak a avut o femeie asa langa el si nu a stiut sa o pretuiasca!lasa k o sa vina soarele si p strada ta!succes!si capul sus...viata merge inainte!


Multumesc si tie, nikkisor ! Poate o sa scriu toate prin cite am trecut, sa fie macar subiect de reflectare si pt alte femei increzatoare ! Eu sint exemplu " Asa nu!"


12-09-2006 18:08:13
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Barbatii astia cretini chiar nu isi dau seama atunci cand ranesc ? Macar daca te ignora in continuare , ti-ai fi dat seama si i-l uitai cu timpul ,, dar ei prefera sa raneasca. dar cerdeti-ma ca TOTUL in viata se plateste , binele si raul ,nimic nu ramane neplatit. SI eu am avut asa o deceptie cu un tip de pe net , ca pana la urma sa aflu ca de fapt el ma vroia pentru prietena lui , care ma vazuse pe webcam fara ca eu sa stiu ,eu credeam ca ma vede doar el ,ei erau un cuplu si vroiau sex in trei . STIU ce ai simtit pt ca si eu am simtit un gol in stomac cand tipa mi-a spus ca atunci cand eu vorbeam cu el si ne spuneam cuvinte frumoase ,ea era mereu cu el ,fara ca eu sa o vad .

12-09-2006 18:58:05
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
hm , oare suferintza sa fie doar pt femei? Daca barbatii nu vorbesc pt ca ar rade toti si TOATE de el , nu inseamna ca femei nu sunt asa .Scuze , spun toate astea pt ca vorbiti in general ...de barbati

Donnaalba , meriti o viatza frumoasa , uita aceasta intamplare , e un nesimtit , ca si cea care ti a spus ce ti a spus .
Iti doresc sa fii iubita si fericita  fericita

uitarea e tot ce merita

"Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te... daca vrei sa fii fericit o viata, iarta!" (Anonim)

Ultima modificare facuta de Soryn (12-09-2006 22:05:59)


12-09-2006 22:03:06
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

donnaalba a scris:

Si eu am orelatie cu un barbat care m-a mintit si continua s-o faca ! !

  Auzi, bre, am si io o intrebare, ca n-as vrea sa te etichetez pripit si nici nu-mi place sa "ma conversez"  in privat : mai 'nainte de episodul pomenit, in intervalul ala pe care-l numesti "atat de frumos...", nu cumva te-ai purtat ca o mica scorpie geloasa si posesiva ? Nu sari de cur in sus si nu incepe sa dai cu pietre, intreb si io... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:  Nu de alta, dar nu-mi place sa-njur omul degeaba, sa m-apuc ca astia de-au mai scris p-aci, sa judec inainte de a avea toate datele problemei... "Audiatur et altera pars " - glasuieste un principiu de drept si noi ar trebui sa facem asta, dar presupun ca "porcul" (toti barbatii sunt asa, nu ?  :)  :)  :) ) n-o sa binevoiasca a trece pe aici, sa auzim si ce ar avea el de zis, in consecinta, tre'  sa ne multumim cu ceea ce ne vei spune tu si sa presupunem c-ai putea fi sincera (probabil) si obiectiva (slabe sperante).
  Hai, sa fim sanatosi, ca de necazuri nu ducem lipsa !...:):):)


12-09-2006 22:43:47
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ce s-ar intimpla daca barbatii nu ar mintii ? ( idem pt femei)

13-09-2006 21:55:36
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

P. Pan 63 a scris:


donnaalba a scris:

Si eu am orelatie cu un barbat care m-a mintit si continua s-o faca ! !

  Auzi, bre, am si io o intrebare, ca n-as vrea sa te etichetez pripit si nici nu-mi place sa "ma conversez"  in privat : mai 'nainte de episodul pomenit, in intervalul ala pe care-l numesti "atat de frumos...", nu cumva te-ai purtat ca o mica scorpie geloasa si posesiva ?

   Daca ai intrebat, poate sint si altii care gindesc asa si, chiar daca nu e placut, o sa spun. Intr-una din discutiile pe care le-am avut, dupa primele intinliri , mi-a spus ca avusese multe femei , ca , in urma unor deceptii, traise ca un vagabond, ca facuse "toate relele, in afara ca n-am omorit pe nimeni " , ca in materie de sex nimic nu-i era strain, ca jucase jocuri de noroc,... in sfirsit, tot ce era mai rau ! M-am ingrozit si i-am spus ca nu cred ca o sa reusim sa avem o relatie, ca eu nu ma pot compara cu femeile pe care le avusese, ca ma simteam ... complexata ; era sigur ca intr-o comparatie cu ele, eu ieseam pe ultimul loc ! In afara de asta, mie nu-mi place sa-mi impart iubitul, nu sint adepta relatiilor pasagere, eu am nevoie de incredere, de stabilitate, vreau sa-mi fac vise si sa le traiesc alaturi de iubitul meu. M-a ascultat si mi-a spus ca ajunsese mai demult la convingerea ca nu mai putea trai asa, ca a hotarit sa se schimbe si ca vrea sa fim impreuna, ca sint ceea ce-si dorea, ca Dumnezeu m-a adus in viata lui exact cind avea nevoie de o femeie ca mine ... Era exact ce-mi doream sa aud si... bineinteles ca l-am crezut ! Mi s-a luminat sufletul si mi-am spus ca voi face orice, voi invata orice-si va dori ,numai sa-l fac fericit ! Din nefericire, dupa cam o luna, (nu inflorise, inca, liliacul !) eram  la Manastirea Caldarusani si a primit un sms . A zis: " Asta e nebuna, a incurcat nr. de telefon !" si a-nceput sa rida . L-am intrebat cine i-a scris si mi-a zis ca e una din "fostele", care-i scria ca-l asteapta, dar ca cine-stie-cui a vrut sa-l trimita si a gresit numarul. Fara sa vreau mi-au dat lacrimile ... nu vroiam sa fiu vazuta plingid ( erau oameni in preajma) si m-am indreptat pe o alee. Atunci el a sunat-o si i-a spus sa aibe grija, ca a incurcat barbatii , nu cu el trebuia sa se intinleasca!  In rest, nimic altceva ! M-a dojenit, insa, ca "fac scene" , ca n-am niciun motiv sa ma supar , ca sint exagerata . I-am spus ca mi s-ar fi parut normal sa-i spuna ca are pe cineva si ca n-are rost sa-l mai ... invite vreodata . Mi-a replicat ca i s-ar fi parut ridicol sa-i spuna asa ceva si ca n-o va face . Mi-a spus atitea lucruri, incit m-a facut sa-mi fie jena de ... reactia mea si tot eu sa ma simt vinovata ! Am trecut peste asta, numai ca dupa un timp, in timp ce vorbeam in masina, in jur de ora 22, aceeasi femeie ii spunea , tot prin sms, ca-l asteapta la ea . De data asta nu mai era vorba ca gresise telefonul ! Bineinteles ca am avut o discutie si daca tot sustinea ca de cind ma cunostea pe mine nu mai fusese la ea, ca nu mai aveau nimic impreuna, l-am rugat s-o sune si sa-i spuna ca exist in viata lui si sa nu-l mai caute . A format nr. de telefon, dar mi l-a dat mie sa vorbesc cu fata. I-am spus cine sint, iar reactia ei a fost cit se poate de bun simt. Mi-a spus ca nu avea de unde sa stie si ca , intradevar, obisnuiau sa se intinleasca din cind in cind, dar n-o sa-l mai caute. Ma intreb si acum de ce oare nu le spunea el?! ... Zic  "nu le spunea", pt ca mai era o alta femeie, din Eforie, cu care se intinlea ,cind avea treaba in capitala , si-si petreceau noptile (cite putea sta ea, pt ca era casatorita)intrun hotel . Imi spusese ca si cu ea terminase, ca aflase barba-su de la o alta femeie cu care fusese el ... Chestia este ca primea tot felul de mesaje pline de dulcegarii , vorbea la telefon fara nicio remuscare , in timp ce era cu mine in masina,in casa aseza totdeauna telefonul in asa fel incit sa vada cind intra vreun mesaj sau primea un bip ( chiar si cind eram impreuna in pat !)  si tot timpul era cu ochii pe el ! Imaginati-va ce simteam, cum puteam vorbi cu el cind isi indrepta privirea din minut in minut catre telefon, cum puteam face dragoste ?!... Ma durea cumplit si, citeodata, ma trezeam si eu uitindu-ma la tel., sa vad daca ledul e rosu-intermitent sau e verde .La un moment dat mi-a spus ca vine Carmen in oras si trebuie sa se intinlesca cu ea, dar sa nu-mi fac griji, ca se vor duce doar la o terasa pt o cafea si atit ! Ce puteam sa fac ?  Cum puteam sa-l impiedic ? Mai tirziu, cind Carmen si-a facut alt amant si nu s-au mai intinlit, mi-a spus ca de fapt fusese la hotel impreuna, dar ca nu mai exista nicio atractie si , dupa prima "partida", au vorbit toata noaptea ! II spuneam ca ma doare, il intrebam de ce ma mintise cind ne-am vazut prima oara, ca nu-l obligase nimic , ca daca nu i-am placut si si-a dorit altceva, de ce n-a spus si m-a lasat sa ma indragostesc nebuneste de el  ... Plecam cu masina spre casa , noaptea tirziu, plingind , de multe ori uitind sa aprind farurile, gindindu-ma cit de usor ar fi sa trag de volan in viteza si sa indrept masina spre un pom, spre un stilp ... Imi facusem din el MOTIVUL pt care merita sa astept o noua zi, era sensul existentei mele si simteam ca viata mea, fara el, nu merita traita . Stia cit ma chinuie felul lui de a se purta , cit sufar, dar parca facea special, ... parca se razbuna pe mine pt toate femeile care-l facusera sa sufere si el! Dar eu nu eram vinovata decit de prea multa iubire !!!  E adevarat ca eram geloasa, dar cine n-ar fi fost in asemenea situatii ? Iar daca asa se manifesta ... scorpiile, atunci am fost si scorpie, P.Pan !  Multumit ?...


14-09-2006 00:45:04
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Trista poveste. Cred ca greseala in mare parte iti apartine.    Nu trebuia sa te arunci intr-o relati in care stii-ai de la bun inceput trecutul lui(lupul is schimba parul, dar naravul ba). Este parerea mea si nu trebuie sa te superi.

Ultima modificare facuta de adrian ug (14-09-2006 15:16:00)


14-09-2006 01:02:10
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

adrian ug a scris:

Trista poveste. Cred ca greseala in mare parte iti apartine.    Nu trebuia sa te arunci intr-o relati in care stii-ai de la bun inceput trecutul lui(lupul is schimba parul, dar naravul ba). Este parerea mea si nu trebuie sa te superi.


  N-am de ce sa ma supar, adrian, pt ca ai avea dreptate daca lucrurile ar fi fost asa de simple.
  Ne intinlisem de 2-3 ori si spusesem - eu: tot trecutul, prezentul si cum vroiam sa traiesc viitorul, iar el doar ... o parte (dar ce parte ?! ) Are doua fiinte, pe care le iubeste si le tine ca pe comori ascunse cit mai adinc in sufletului lui , ce se odihnesc in acelasi loc,... sub aceleasi flori . Intr-o zi m-a dus acolo ... Am simtit ca atunci si-a pus si el sufletul in palmele mele si inima mi s-a topit, la propriu, si a inceput sa-mi curga prin capul pieptului ! (am intrebat un medic daca e posibil si mi-a spus ca asa se manifesta duiosia, iar cine a simtit la fel, cunoaste senzatia ) M-am simtit ... onorata ,... nu stiu un cuvint caresa defineasca exact ce simteam , dar ii eram recunoscatoare , simteam ca mi-a deschis usa tainica a sufletului sau ... a fost ceve ce nu pot descrie .Facind asta, mai putea sa-mi treaca prin minte sa ma  indoiesc de spusele lui ? Am simtit ca iubirea pt el ma copleseste iar restul sentimentelor, instinctelor, erau anihilate. Nimic altceva nu mai era de luat in seama, nu puteam gindi, ... doar SIMTEAM IUBIREA ! Orice om merita sa i se acorde incredere si sansa de a schimba in bine ceva din viata lui ; cum puteam sa ma gindesc la altceva ? Nu eram obligati de nimic si de nimeni, nu aveam motive sa mintim, sa ne prefacem ! Cum puteam sa iau si altceva in calcul ?...

Ultima modificare facuta de donnaalba (17-09-2006 03:03:30)


16-09-2006 15:56:53
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Ai dreptate dona alba ,sa nu inchizi niciodata portile sufletului , ramai frumoasa , dar ai grija , sunt multi( si multe) escroci sentimentali ce pot sa ti provoace asemenea trairi  .

sa ti ploua cu bucurii . sa ti ninga cu fericire...o viatza

Ultima modificare facuta de Soryn (16-09-2006 18:38:55)


16-09-2006 17:53:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
on topic : ar fi mai corect spus "de ce mint unii barbati "
poate lipseste un nou topic : "De ce se mint unele femei? "


16-09-2006 18:39:59
   
?? nevinovata43
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2005
Mesaje: 41

Soryn a scris:

on topic : ar fi mai corect spus "de ce mint unii barbati "
poate lipseste un nou topic : "De ce se mint unele femei? "


..barbatii prin structura lor genetica sunt niste cuceritori...teritorii,femei,functii...si femeia alege..dar tot ea trebuie a sti sa pastreze ceea ce a ales.In momentul in care intervine minciuna frumoasa sau care dauneaza se rupe acel sentiment si atunci apare nelinistea in interiorul amandurora..el gaseste o alta ,ea un altul,si amandoi isi descatuseaza dorintele...toate acestea pornesc in mare parte de la lipsa comunicarii.Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar imi pot permite din experienta ce o am sa afirm ca femeile poarta cea mai mare vina ,au devenit prea orgolioase si geloase fara motiv!


16-09-2006 18:58:48
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
wow , nevinovata , am ramas fara cuvinte ... doar in loc de gelozie as pune egocentrism , cel mai bine e cand il acceptam pe celalalt asa cum e , dar megalomania ne ambitioneaza sa vrem tot timpul mai mult

16-09-2006 20:38:49
   
?? nevinovata43
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2005
Mesaje: 41
Viata este un mister care ne naste,ne hraneste si ne omoara!Femeia are inima cat un ocean plin de secrete..si in general,femeia este mai pacatoasa decat barbatulā€¦este o parere,nu detin adevarul absolut.
Traim ca sa invatam sa murim!
...la inceput a fost cuvantulā€sau ā€œvorba dulce mult aduceā€-o vorba dulce e cea mai buna fantezie,un cuvant de alint e cel mai bun aphrodisiac naturalā€¦o cearta aduce intuneric...daca nu simti a spune un ā€œce draga-mi esti!ā€,"ce drag imi esti" atunci macar sa zambim si pasii care-i vom  face vor fi mai usori,iar lutul unei relatii se va  modela mai frumosā€¦.nu vreau sa fiu obositoareā€¦vreau doar sa spun ca mi-as dori ca un fir din steaua mea sa vina seara sa mangaie sufletele necajite in dragoste....


16-09-2006 20:57:26
   
?? butterfly13
Cont Sters

Inregistat: 16-09-2006
Mesaje: 10

donnaalba a scris:

Cum puteam sa iau si altceva in calcul ?...

Trist, domnita alba, tare trist...
Intrasem pe forumul asta, pus pe sotii si bascalie, dau in schimb peste postarea ta si imi piere tot cheful !.... :( Cred ca nu ti-a fost usor sa scrii toate astea, dar'mite sa le mai si traiesti... :( Pe undeva, ti-as putea spune o poveste asemanatoare, doar ca rolurile sunt inversate, insa e destula tristete in randurile tale, tristete cat sa ajunga pentru toti, asa ca nu mai e nevoie sa ingros si eu sirul...
Sa-ti fie cararea insorita, domnita alba, copacii sa te apere de vant si vantul sa-ti goneasca ciulinii din cale !...


17-09-2006 00:59:43
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
De regula, femeile nu-si iau un ragaz suficient, pentru a-l observa pe barbatul ales de ele. In special atunci cand de la ultima lor idila a trecut ceva timp, se face simtita o foame de dragoste. In asemenea cazuri, femeia vrea totul si imediat. Dar, dupa cum se stie, "graba strica treaba" indragostita nu mai este atenta la obiectul dorintei sale, nu da insemnatatea necesara unor lucruri spuse de el, care denota faptul ca omul nu e pregatit pentru un angajament de durata, sau nu urmareste aceleas sopuri ca ea.

Ultima modificare facuta de adrian ug (17-09-2006 17:55:30)


17-09-2006 17:54:34
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cred ca "
foamea de dragoste
" se manifesta intocmai la barbati ca si la femei...

19-09-2006 20:11:29
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

donnaalba a scris:

Are doua fiinte, pe care le iubeste si le tine ca pe comori ascunse cit mai adinc in sufletului lui , ce se odihnesc in acelasi loc,... sub aceleasi flori . Intr-o zi m-a dus acolo ... Am simtit ca atunci si-a pus si el sufletul in palmele mele si inima mi s-a topit, la propriu, si a inceput sa-mi curga prin capul pieptului ! (am intrebat un medic daca e posibil si mi-a spus ca asa se manifesta duiosia, iar cine a simtit la fel, cunoaste senzatia ) M-am simtit ... onorata ,...  Nimic altceva nu mai era de luat in seama, nu puteam gindi, ... doar SIMTEAM IUBIREA ! Orice om merita sa i se acorde incredere si sansa de a schimba in bine ceva din viata lui ; cum puteam sa ma gindesc la altceva ? Nu eram obligati de nimic si de nimeni, nu aveam motive sa mintim, sa ne prefacem ! Cum puteam sa iau si altceva in calcul ?...


exista un sentiment care declanseaza ac rupere, e frica de a'nbatranii si atunci in momentul in care relatia devine f puternica(prea serioasa), se rup
de ce crezi ca irinel si-a luat nev de 18 ani ? nu a iubit femei pana acum sau si-a zis gata, orice-as face trebuie sa ma opresc , mai e putin


20-09-2006 18:23:29
   

dia_andra
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-08-2006
Mesaje: 25
de ce sa ne ascundem?nu doar barbatii mint...parerea mea e ca nu se poate generaliza.....sunt atitea si atitea motive ptr care o minciuna ia viata.....in general e spusa ptr a salva o situatie in mod favorabil celui care o spune.....daca exista totusi ceva de salvat inseamna ca prezinta importanta,,,,,,,iar in dragoste cind tenebrele murdare ale pasiuniunilor ascunse ,arunca umbre asupra luminii mintii ,caile adevarului se incilcesc si omul devine sovaielnic....apare minciuna...te intrebi de multe ori ori ce vrea cu adevarat acel om.....poate nici el nu stie........daca esti mintit o data poti ierta-oricine poate gresi;daca esti mintit a doua oara,poti sa ridici semnul de intrebare- e constientizata....a treia ora?nu trebuie sa mai existe-nimic nu mai are valoare

20-09-2006 21:24:31
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84
deci numaram pana la doi ?
sau unu face schimbarea ?


22-09-2006 19:52:31
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mintim pentru ca se poate mintii.... Credem minciunile care ne plac mult mai usor decit adevarul

24-09-2006 01:56:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
minciuni care plac-minciuni care nu plac, plauzibile-gogonate, nevinovate-daunatoare, inutile-necesare
inseamna ca poti alege, inseamna ca si amoralul are fete bune si fete rele


24-09-2006 02:31:46
   
?? shela
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 63
De multe ori am senzatia ca nu sint constienti (nu mai sint) de propriile minciuni. Daca se pling de lipsa sexului de calitate - asa o fi - dar nici nu fac nimic pentru asta in propria ograda; daca se pling de lipsa de comunicare - prefera sa plinga pe umarul altei femei decit pe cel al sotiei.
Nu mint, asa inteleg ei sa spuna adevarul - distorsionindu-l oleaca. :)


24-09-2006 02:50:30
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
donnaalba, curaj
copie la indigo se numeste asta... eu sint intr-o relatie pe la rindurile 4-5 din textul tau, doar ca eu sint suficient de cabotina si suficient de interesata de cercetarea naturii umane ca sa ajung la SMS fara sa clipesc
sadieee , ma uimesti ! hm,femeia tot femeie...


24-09-2006 19:16:55
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

shela a scris:

De multe ori am senzatia ca nu sint constienti (nu mai sint) de propriile minciuni. Daca se pling de lipsa sexului de calitate - asa o fi - dar nici nu fac nimic pentru asta in propria ograda; daca se pling de lipsa de comunicare - prefera sa plinga pe umarul altei femei decit pe cel al sotiei.
Nu mint, asa inteleg ei sa spuna adevarul - distorsionindu-l oleaca. :)

gicuta...nu stiu daca sa-ti plang de mila sau sa ma fac ca nu te observ...alege tu !


24-09-2006 19:18:36
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:

minciuni care plac-minciuni care nu plac, plauzibile-gogonate, nevinovate-daunatoare, inutile-necesare
inseamna ca poti alege, inseamna ca si amoralul are fete bune si fete rele

amoralul nu are decat o fata...necesitatea nu implica ceva bun


24-09-2006 19:21:13
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
amoralul ? despre asta vorbim ?

putine lucruri ar fi morale..dar zic ca depinde de sistemul de referinta...


27-09-2006 04:34:33
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

amoralul ? despre asta vorbim ?

putine lucruri ar fi morale..dar zic ca depinde de sistemul de referinta...

morala e insasi sistemul de referinta iubita...nu de alta dar e bine sa mai si studiem despre lucrurile care vorbim


27-09-2006 13:12:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ups..am gafat ?

sustii ca morala este absolutul ?
totul se poate raporta la morala ?


28-09-2006 04:01:13
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

ups..am gafat ?

sustii ca morala este absolutul ?
totul se poate raporta la morala ?

nu este neaparat absolutul dar daca faci referire la om si civilizatie...e mai greu fara repere morale ( cheia e cuvantul civilizatie )


29-09-2006 13:39:59
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
atunci civilizatia face morala ?

10-10-2006 04:56:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

atunci civilizatia face morala ?

esti ca in fata intrebarii aleia:ce a fost mai intai oul sau gaina?


10-10-2006 20:10:47
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
m-a pus mikiduta sa citesc ce a scris donnaalba;Doamne ! mie de ce nu-mi pica o gasculita ca tine in palma...? :) in alta ordine de idei sunt mai placute minciunile frumoase decat adevarurile crude...iar daca tu legi o relatie,fie ea si pe net,doar pt. a te implini sentimental...hm!aici e de comentat!cand vrei ceva solid puiuta EVITI net-ul...desi nimic nu e sigur pe lumea asta totusi lucrurile stabile le gasesti in oriunde alta parte decat pe o plaja de nisip...poate pricepi ca ma exprim metaforic

10-10-2006 20:17:14
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Eroare!!!!!!!!!! minciuna nu-i mai pardonabila daca e invelita frumos. Dicit!

10-10-2006 21:09:58
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Ai dreptate, Sandie, minciuna e minciuna, indiferent de ambalaj, nu poate fi iertata nici uitata, iar cine o accepta si a doua oara, o face pe pielea lui.

11-10-2006 05:59:43
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:

Eroare!!!!!!!!!! minciuna nu-i mai pardonabila daca e invelita frumos. Dicit!

cine a pomenit draga aici de "pardon"...eu discutam de preferinte... :)


12-10-2006 11:51:28
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fii-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

Eroare!!!!!!!!!! minciuna nu-i mai pardonabila daca e invelita frumos. Dicit!

cine a pomenit draga aici de "pardon"...eu discutam de preferinte... :)


am recitit ce-ai scris, mda... tu vb de placere, eu de iertare, tu te legi de simturi, eu de morala...sintem in contratimp sau contrasens????


13-10-2006 02:26:19
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
m-ati naucit deja....

13-10-2006 05:56:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:


fii-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

Eroare!!!!!!!!!! minciuna nu-i mai pardonabila daca e invelita frumos. Dicit!

cine a pomenit draga aici de "pardon"...eu discutam de preferinte... :)


am recitit ce-ai scris, mda... tu vb de placere, eu de iertare, tu te legi de simturi, eu de morala...sintem in contratimp sau contrasens????

trebuia sa adaugi "pe" contrasens


14-10-2006 15:43:40
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
nu stiu daca suntem in contratimp sau pe contrasens dar e normal sa gandim diferit...eu sunt barbat tu esti femeie si in topic nu era vorba de minciunile oamenilor in general ci de cele ale barbatilor...e normal ca parerile sa fie impartite si de cele mai multe ori subiective.Eu de exemplu mint pt. ca STIU ca pe femei, desi vor adevarul, le "coafeaza" mai mult minciuna (asta daca intelegi metafora mea).daca vrei dezvoltam subiectul pe mess

14-10-2006 15:48:23
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
da... ai dreptate cu coafatul, multi peri albi mi-au iesit din pricina barbatilor

14-10-2006 16:34:37
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fii-a-mea a scris:


da_si_nu a scris:

ups..am gafat ?

sustii ca morala este absolutul ?
totul se poate raporta la morala ?

nu este neaparat absolutul dar daca faci referire la om si civilizatie...e mai greu fara repere morale ( cheia e cuvantul civilizatie )




... Oare suntem mai morali sau mai civilizati decat cei de acum 2000 de ani?*

Sa poti sa te speli mai des si sa ai informatii mai multe nu face din noi cu mult mai civilizati , iar morala e ca adevarul , fiecare cu al lui , cine decide unde e adevarul? cine decide ce e moral si ce nu?

Se spune ca dreptul la libertate ( inclusiv de expresie) se opreste acolo unde ingradesti libertatea altuia , sau unde incepi sa faci rau (cuiva) , deci amoral e atunci cand faci rau

Azi fiecare isi permite sa insulte in stanga si in dreapta , acum 2000 de ani nu era posibil , era pericol de moarte sau escluziune sociala

Morala... suntem mai putin civilizati decat cei de acum 2000 de ani?


15-10-2006 19:43:39
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 7    
Mergeti la