Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / de ce ne indragostim?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
kerida
Femeie

Nou venit

Inregistat: 05-09-2006
Mesaje: 1
De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

17-09-2006 22:00:44
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Daca ne pierdem capul, aceasta nu se intampla defel datorita interventiei unei puteri misterioase. Nicidecum: cand ne indragostim, atunci nu ne indragostim doar de barbatul(femeia) care ne trezeste dorinta, ci si de o parte din noi insine.

18-09-2006 00:24:58
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
partea din noi insine..fiind...imaginatia ?

19-09-2006 20:12:04
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

kerida a scris:

De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

 
   Poate ca ne dorim atit de mult sa impartasim tot ce avem frumos si bun in fiinta noastra cu un suflet geaman, pe care-l cautam - unii o perioada scurta, altii toata viata ! Poate ca de fiecare data speram ca am gasit jumatatea care sa ne intregeasca , simtim "fluturasi in stomac", in inima si, ... Sa fim recunoscatori daca putem sa ne pastram speranta ca nu toti oamenii sint la fel ! ...


20-09-2006 00:46:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


20-09-2006 02:57:23
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
sa avem tendinta de a completa cu imaginatie fragmentele lipsa.. ?

20-09-2006 03:39:58
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

kerida a scris:

De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

nu merita ? dar cine merita ? te astepti sa merite ? trebuie sa meriti !?
si iatateafundata'n noroiul propriilor temeri, ca oare sunt destul pentru ? dar oare ma merita ?
mai bine cu pic goale prin iarba decat afundata cu bocancii'n noroi


20-09-2006 18:03:59
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Gata, s-a votat.Nu ne mai indragostim. Din cite vad cea mai mare problema este indragosteala.
Totul este sa si aiba omul de cine sa se indragosteasca.Oare ce doare mai mult ? grija sau lipsa ?


27-09-2006 04:50:58
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

kerida a scris:

De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

de ce folosesti pluralul draga ? mie mi se intampla tot mai des sa ma indragostesc cu folos ( foloase,deh!). :)


27-09-2006 12:48:33
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?

de la cine citire e chestia asta prozaic de reala...?


27-09-2006 12:50:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
fii-a-mea... ma ofensezi... de fata cu toata lumea... eu cind nu pun semnele citarii inseamna ca am scris propria-mi opinie, ce gindesc si simt.. no matter what.. exista si "proezie" pe lumea asta

Ultima modificare facuta de SandieShaw (30-09-2006 04:14:51)


30-09-2006 04:14:17
   
solarys
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-08-2006
Mesaje: 3

adrian ug a scris:

Daca ne pierdem capul, aceasta nu se intampla defel datorita interventiei unei puteri misterioase. Nicidecum: cand ne indragostim, atunci nu ne indragostim doar de barbatul(femeia) care ne trezeste dorinta, ci si de o parte din noi insine.

iar si iar?


30-09-2006 08:24:55
   
solarys
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-08-2006
Mesaje: 3
te indragostesti de o clipa, dupa de amintirea ei

30-09-2006 08:25:45
   
solarys
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-08-2006
Mesaje: 3
sper sa m ajung pe aici

30-09-2006 08:26:27
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Pentru ca dragostea este frumoasa si trebuie traita,  iar viata devine plictisitoare fara dragoste.

30-09-2006 18:07:05
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

kerida a scris:

De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

_ cand te indragostesti nu mai vezi daca pers aceea este cea potrivita sau nu... abia dupa ce pierzi acea pers iti dai seama ce ai avut si ce ai pierdut sau daca a meritat dragostea ta.
Iubirea e un risc pe care ti-l asumi fara sa vrei sau in alte cazuri vrei sa ti-l asumi.
_ cineva spunea ca:  "dragostea e oarba"

Ultima modificare facuta de adrian ug (03-10-2006 03:48:05)


03-10-2006 03:42:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
iubirea e un risc...? ce dobitocenie ! poate abordarea ei sa reprezinte un risc nicidecum iubirea in sine...hei ! mai ganditi ce postati !

12-10-2006 12:15:59
   
?? Irenne
Cont Sters

Inregistat: 24-08-2006
Mesaje: 90
cand iubesti partea negativa e deja un risc...dar iubirea pentru bine si frumos e raspunsul la tot!...dragostea,da..poate fi si oarba cand nu e constructiva...


adrian ug a scris:


kerida a scris:

De ce ne indragostim daca de fiecare data cand o facem persoana respectiva nu merita,oare ne place sa suferim,asa simtim fluturasi in stomac ,avem o stafe de euforie sublima,dar cand revenim cu picioarele pe pamant totul este innegurat.

_ cand te indragostesti nu mai vezi daca pers aceea este cea potrivita sau nu... abia dupa ce pierzi acea pers iti dai seama ce ai avut si ce ai pierdut sau daca a meritat dragostea ta.
Iubirea e un risc pe care ti-l asumi fara sa vrei sau in alte cazuri vrei sa ti-l asumi.
_ cineva spunea ca:  "dragostea e oarba"


12-10-2006 14:44:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
neh..as zice ca dragoste este chioara.... nu vede cu ambii ochi...

13-10-2006 06:01:32
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

fii-a-mea a scris:

iubirea e un risc...? ce dobitocenie ! poate abordarea ei sa reprezinte un risc nicidecum iubirea in sine...hei ! mai ganditi ce postati !

sa-l sugi cu mama ta.

Ultima modificare facuta de adrian ug (15-10-2006 15:58:34)


13-10-2006 14:16:22
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
ai uitat sa pui liniuta de despartire....parca tu vorbeai in alt topic de incultura!..saraca blondina..are o gaura ..si aia o foloseste..asa ca nu e de condamnat!..dar tu care te dai destept?

13-10-2006 15:46:11
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
forum.

Ultima modificare facuta de adrian ug (15-10-2006 15:57:31)


14-10-2006 14:38:40
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

adrian ug a scris:


fii-a-mea a scris:

iubirea e un risc...? ce dobitocenie ! poate abordarea ei sa reprezinte un risc nicidecum iubirea in sine...hei ! mai ganditi ce postati !

Dobitoc esti tu, m-ai gandestete.

stii vorba aia...?dupa ce ca esti prost mai pui si frana !


14-10-2006 15:03:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

stefan_o a scris:

ai uitat sa pui liniuta de despartire....parca tu vorbeai in alt topic de incultura!..saraca blondina..are o gaura ..si aia o foloseste..asa ca nu e de condamnat!..dar tu care te dai destept?

liniuta a pus-o numai ca in mod gresit:deasupra e nimic iar dedesubt este intreaga lui viata de refulat...in alta ordine de idei "mai" in contextul creat de el e cu sensul de "inca" si n-are nevoie de liniuta despartitoare (asta ca sa-i ofer o explicatie simplista si nu de sintactica si morfologie )la "gandeste-te" e deja alta poveste mult mai complex de explicat si deci de inteles de cel vizat... :)


14-10-2006 15:09:17
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
revin cu precizarea ca formula corecta era: "mai gandeste" sau simplu "gandeste-te" orice alaturare a lui mai cu gandeste-te e nefireasca limbii romane

14-10-2006 15:11:35
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

fii-a-mea a scris:

revin cu precizarea ca formula corecta era: "mai gandeste" sau simplu "gandeste-te" orice alaturare a lui mai cu gandeste-te e nefireasca limbii romane

ce faci la prima ora cand te trezesti?...il simti in gura sau in dos?


15-10-2006 16:03:28
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Sa fii mai cult decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti .

Sa atragem atentia asupra inteligentei proprii , se poate si altfel ...corijarile sunt departe de a-mi produce impresia asta

Ne concentram asupra formei sau asupra continutului? e important daca a uitat o litera? sau e important ce vrea sa exprime?

E  JOSNIC  si LAS   


Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi ce ataca un urs , oare care e mai putin animal?


E un forum public si nu monopolul unei haite ... exista posibilitatea sa faceti forumuri inchise publicului , unde va puteti exprima cum vreti si sa escludeti pe cine vreti ....

Nu se poate obtine atentie decat prin provocari?Apreciere doar prin injosirea altuia?

E DEZGUSTATOR....Si ne mai credem CIVILIZATI si INTELIGENTI

Sa ne inarmam toti ? sa impuscam pe oricine nu ne convine cum gandeste? cum traieste?  De acolo venim , oricum m-as mira sa  fiti printre supravietuitori

Ultima modificare facuta de Soryn (15-10-2006 19:58:28)


15-10-2006 19:24:23
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Scuza-i Soryn, sunt niste copii inconstienti, care se joaca cu ceva valoros(dar nu-i ghicesc valoarea), si culmea, le place aceasta joaca, le place jocul, atita timp cit ei sunt actorii acestei piese.Sunt multi actori care au orgoliu exacerbat.Unii nici macar nu ghicesc cit sunt de manipulati de regizor.

15-10-2006 23:19:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Soryn a scris:

Sa fii mai cult decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti .

Sa atragem atentia asupra inteligentei proprii , se poate si altfel ...corijarile sunt departe de a-mi produce impresia asta

Ne concentram asupra formei sau asupra continutului? e important daca a uitat o litera? sau e important ce vrea sa exprime?

E  JOSNIC  si LAS   


Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi ce ataca un urs , oare care e mai putin animal?


E un forum public si nu monopolul unei haite ... exista posibilitatea sa faceti forumuri inchise publicului , unde va puteti exprima cum vreti si sa escludeti pe cine vreti ....

Nu se poate obtine atentie decat prin provocari?Apreciere doar prin injosirea altuia?

E DEZGUSTATOR....Si ne mai credem CIVILIZATI si INTELIGENTI

Sa ne inarmam toti ? sa impuscam pe oricine nu ne convine cum gandeste? cum traieste?  De acolo venim , oricum m-as mira sa  fiti printre supravietuitori


"Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi [...]"
Sa fii mai MORAL decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti.
So, baby, you gotta problem... Cel mai "ieftin" scapi pe aici daca postezi evaziv, zeflemitor, fara substanta... A inainta o opinie, o parere e un risc.
Nu mi-am pus niciodata, dar niciodata, problema ca profa de romana a copilului meu e lasa si josnica pentru ca-i inroseste lucrarea de control corectindu-i-o.


15-10-2006 23:45:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

da_si_nu a scris:

neh..as zice ca dragoste este chioara.... nu vede cu ambii ochi...


poate avea ochii perfecti, sigur insa n-are vedere binoculara... cam cum spunea Creanga, cu unul la faina cu unul la slanina...


15-10-2006 23:59:06
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:)
unghiul mort....este mare .. :)


15-10-2006 23:59:47
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
SandieShaw  am un anumit respect pt  efortul tau de a fi obiectiva ....chiar daca in ce ma priveste ai fost la inceput impulsiva , dar nu pot sa-ti dau dreptate in ce priveste deformatia profesionala

Departe de mine gandul ca profesoarele nu-si au rostul lor...totusi aici nu suntem la scoala , corectarile taie cheful multora sa se mai exprime(nu mie) , iar eu tocmai ce vor ei sa spuna sunt nerabdator sa citesc , indiferent daca sunt litere lipsa sau nu , cum spuneam forma e superficiala , continutul e f important .

Daca si eu as lasa deformatia profesionala sa se exprime , multe vieti s-ar duce de rapa pe situl asta , incerc totusi sa fiu "civilizat".

sincer ...nu la tine ma refeream mai sus ,cand ziceam de josnici

  Cu mult respect

Ultima modificare facuta de Soryn (16-10-2006 09:29:02)


16-10-2006 09:14:09
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

adrian ug a scris:


fii-a-mea a scris:

revin cu precizarea ca formula corecta era: "mai gandeste" sau simplu "gandeste-te" orice alaturare a lui mai cu gandeste-te e nefireasca limbii romane

ce faci la prima ora cand te trezesti?...il simti in gura sau in dos?

pe net esti tare in gura ca fetitele la telefon...poate mi te scoate norocul in cale sa te tamponez nitel...nu de alta dar ti-a crescut nasul;mars jigodie!


16-10-2006 11:19:46
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:

Sa fii mai cult decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti .

Sa atragem atentia asupra inteligentei proprii , se poate si altfel ...corijarile sunt departe de a-mi produce impresia asta

Ne concentram asupra formei sau asupra continutului? e important daca a uitat o litera? sau e important ce vrea sa exprime?

E  JOSNIC  si LAS   


Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi ce ataca un urs , oare care e mai putin animal?


E un forum public si nu monopolul unei haite ... exista posibilitatea sa faceti forumuri inchise publicului , unde va puteti exprima cum vreti si sa escludeti pe cine vreti ....

Nu se poate obtine atentie decat prin provocari?Apreciere doar prin injosirea altuia?

E DEZGUSTATOR....Si ne mai credem CIVILIZATI si INTELIGENTI

Sa ne inarmam toti ? sa impuscam pe oricine nu ne convine cum gandeste? cum traieste?  De acolo venim , oricum m-as mira sa  fiti printre supravietuitori

cu siguranta nu ai urmarit altercatia...poate nu as fi simtit nevoia de corijari daca individul nu ar incerca sa-si arate ce nu are pe net...pt. ca intr-o confruntare fata-n fata ai vedea atunci conceptul de lasitate si cine e subjugat de ea...iar civilizatia si inteligenta isi are locul doar intre indivizi care le impartasesc...celor care dau cu bata in balta nu-i poti pune la locul lor decat tot cu bata...ca sa fi gentelmen cu adevarat trebuie mai intai sa sti sa te bati ! studiaza problema si vezi ca am dreptate


16-10-2006 11:28:21
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

Scuza-i Soryn, sunt niste copii inconstienti, care se joaca cu ceva valoros(dar nu-i ghicesc valoarea), si culmea, le place aceasta joaca, le place jocul, atita timp cit ei sunt actorii acestei piese.Sunt multi actori care au orgoliu exacerbat.Unii nici macar nu ghicesc cit sunt de manipulati de regizor.

nu ma deranjeaza sa fiu copil...macar din cand in cand;ca ma joc cu CEVA voloros asta e deja discutabil in interpretare! joaca si jocul mi-au placut intotdeauna si exercitarea lor reprezinta un bun exercitiu in afirmarea unui individ normal...imi place sa fiu actor dar ma oripileaza ideea de a fi cabotin !


16-10-2006 11:33:20
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
sorine ! citeste topicul deschis de florin144:"credeti ca se merita emigrarea",poate ai sa ma intelegi de ce desi tema imi pare serioasa,forma prezentarii e de kkt si arunca subiectul in derizoriu...

16-10-2006 11:38:02
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
este dragostea o necesitate ?

16-10-2006 13:01:15
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

fii-a-mea a scris:


adrian ug a scris:


fii-a-mea a scris:


?

...poate mi te scoate norocul in cale sa te tamponez nitel...!

_ nu-ti doresc zmardoiasule...trimite-mi adresa si te caut eu.


16-10-2006 14:57:44
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155

da_si_nu a scris:

este dragostea o necesitate ?

intre mine si fii_a_mea?...da.


16-10-2006 15:00:37
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

SandieShaw a scris:


Soryn a scris:

Sa fii mai cult decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti .

Sa atragem atentia asupra inteligentei proprii , se poate si altfel ...corijarile sunt departe de a-mi produce impresia asta

Ne concentram asupra formei sau asupra continutului? e important daca a uitat o litera? sau e important ce vrea sa exprime?

E  JOSNIC  si LAS   


Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi ce ataca un urs , oare care e mai putin animal?


E un forum public si nu monopolul unei haite ... exista posibilitatea sa faceti forumuri inchise publicului , unde va puteti exprima cum vreti si sa escludeti pe cine vreti ....

Nu se poate obtine atentie decat prin provocari?Apreciere doar prin injosirea altuia?

E DEZGUSTATOR....Si ne mai credem CIVILIZATI si INTELIGENTI

Sa ne inarmam toti ? sa impuscam pe oricine nu ne convine cum gandeste? cum traieste?  De acolo venim , oricum m-as mira sa  fiti printre supravietuitori


"Ce vad aici , imi lasa impresia unei haite de lupi [...]"
Sa fii mai MORAL decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti.
So, baby, you gotta problem... Cel mai "ieftin" scapi pe aici daca postezi evaziv, zeflemitor, fara substanta... A inainta o opinie, o parere e un risc.
Nu mi-am pus niciodata, dar niciodata, problema ca profa de romana a copilului meu e lasa si josnica pentru ca-i inroseste lucrarea de control corectindu-i-o.

De acord cu tine draga mea!..dar..mi se pare...ca chiar aici faci si tu un pic de morala..iar daca vrei postari inteligente..te rog posteaza mai des..doar esti? asai?

Ultima modificare facuta de stefan_o (16-10-2006 15:37:32)


16-10-2006 15:35:35
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fii-a-mea a scris:


Soryn a scris:



Sa ne inarmam toti ? sa impuscam pe oricine nu ne convine cum gandeste? cum traieste?  De acolo venim , oricum m-as mira sa  fiti printre supravietuitori

cu siguranta nu ai urmarit altercatia...poate nu as fi simtit nevoia de corijari daca individul nu ar incerca sa-si arate ce nu are pe net...pt. ca intr-o confruntare fata-n fata ai vedea atunci conceptul de lasitate si cine e subjugat de ea...iar civilizatia si inteligenta isi are locul doar intre indivizi care le impartasesc...celor care dau cu bata in balta nu-i poti pune la locul lor decat tot cu bata...ca sa fi gentelmen cu adevarat trebuie mai intai sa sti sa te bati ! studiaza problema si vezi ca am dreptate


Cu siguranta am vazut ca nu el a insultat primul , parerea gresita sau nu e doar o parere , poti sa-i spui ca nu esti de acord si fara sa insulti

In ce priveste confruntarea fatza in fatza , mai bine renuntz , nu tin sa stii tu cat de curajos sunt :) (nu ti ar mai servi la nimic) dar te rog io , nu insista prea mult , esti simpatic uneori ..totusi

Poti sa stii sa te bati si fara sa fii gentleman, sunt gentlemani si care nu stiu sa se bata (chestie de comportament) , iar eu cred ca in majoritatea cazurilor se poate si fara bata

Deci , chiar ai dreptate ? TOT timpul?

Un OM civilizat nu e considerat cel inteligent ci acela care se comporta corect si frumos , Un om inteligent , daca isi cunoaste valoarea , arata exemple bune de urmat de brute ..nu devine si el o bruta. Tot ce rezolvi prin agresivitate e sa generezi evenimente din ce in ce mai neplacute si mai periculoase .

Daca esti un barbat capabil , nu ai nevoie sa demonstrezi nimanui , e de ajuns ca stii tu si cei care conteaza.

Ultima modificare facuta de Soryn (17-10-2006 00:09:08)


16-10-2006 23:57:25
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:


Sa fii mai MORAL decat altii nu da dreptul nimanui sa fie mitocan(ca), nici sa insulti.
So, baby, you gotta problem... Cel mai "ieftin" scapi pe aici daca postezi evaziv, .

Ma cherie, pare-mi-se ca preopinentul "fi a mea", se lega mai degraba de confuzia pe care multi sunt inclinati s-o faca intre opera si autor. Asta-mi aminteste o replica dintr-o schita a lui Baiesu :
"-- Dragul meu, si tu scrii destul de frumos si, totusi, esti atat de nenorocit."
:D:D:D


17-10-2006 03:57:54
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Soryn a scris:

Tot ce rezolvi prin agresivitate e sa generezi evenimente din ce in ce mai neplacute si mai periculoase .

Daca esti un barbat capabil , nu ai nevoie sa demonstrezi nimanui , e de ajuns ca stii tu si cei care conteaza.

Flacau, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ? :D
Desi am renuntat de multisor sa mai scriu p-aci, in virtutea obisnuintei inca trec sa citesc una-alta, apreciind in special vechile simpatii. Fara a selecta, la gramada mai intra si alte postari, iar unul din defectele mele e o memorie suparator de intinsa; uite-asa se face ca-mi amintesc cum nu demult, ii atrageai atentia unui user cum c-ai fi trecut prin LEGION ETRANGERE, c-ai putea sa-i afli IP-ul, adresa si in final, sa inchei disputa printr-o "conferintza la bustul gol"... Dintr-o data devii pacifist, tolerant, asta ca rezultat al faptului ca-i de "bon ton" sau ai trecut la adventisti ?...
Asa ca, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ?... :D:D:D


17-10-2006 04:16:17
   
dadiana43
Femeie

Nou venit

Inregistat: 17-10-2006
Mesaje: 7
Ne indragostim pentru ca ne place sa visam,la patima.la liniste.pentru ca uneori ne place sa ne simtim slabi si lasam jos scutul,dar una este sa simti dragostea impartasita si alta sa simti sentimentul dragostei

17-10-2006 04:16:32
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


Soryn a scris:

Tot ce rezolvi prin agresivitate e sa generezi evenimente din ce in ce mai neplacute si mai periculoase .

Daca esti un barbat capabil , nu ai nevoie sa demonstrezi nimanui , e de ajuns ca stii tu si cei care conteaza.

Flacau, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ? :D
Desi am renuntat de multisor sa mai scriu p-aci, in virtutea obisnuintei inca trec sa citesc una-alta, apreciind in special vechile simpatii. Fara a selecta, la gramada mai intra si alte postari, iar unul din defectele mele e o memorie suparator de intinsa; uite-asa se face ca-mi amintesc cum nu demult, ii atrageai atentia unui user cum c-ai fi trecut prin LEGION ETRANGERE, c-ai putea sa-i afli IP-ul, adresa si in final, sa inchei disputa printr-o "conferintza la bustul gol"... Dintr-o data devii pacifist, tolerant, asta ca rezultat al faptului ca-i de "bon ton" sau ai trecut la adventisti ?...
Asa ca, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ?... :D:D:D



Flacau , poti sa razi cat vrei , chiar ma bucur sa ai simtul umorului , nu vad nici o contradictie , unde vezi tu ? sunt cazuri si cazuri , vino la mine si injurama in fatza si nu stiu daca o sa reusesc sa tin cont de "Pace intre popoare" , asta nu ma impiedica sa apreciez pacifismul , tocmai pt ca am trecut prin ce am trecut .
As vrea sa te vad pe tine ,  cum ai gandi atunci , cand ai vedea , trai ,ani si ani in mijlocul unor crunte violentze , razboaie , mizerie umana si tot ce e mai crud in viatza . E atat de usor sa fii inuman in fotoliu , sa crezi ca e bine sa fi dur si al dreaku , dar sa te vad in pielea victimelor , atunci ai mai rade? incearca sa-ti inchipui , daca imaginatia te ajuta .

In ce priveste pe "fii a mea" , nu ma agresat  personal , sau vrei sa vezi spectacol?
Mi-ar pare rau sa-mi schimb impresia , era destul de buna..

Daca vrei detalii , despre "brute" si cum se comporta mai uman decat unii intelectuali de pe sit , contacteazama.

Ultima modificare facuta de Soryn (17-10-2006 06:52:02)


17-10-2006 06:29:20
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

adrian ug a scris:


fii-a-mea a scris:

iubirea e un risc...? ce dobitocenie ! poate abordarea ei sa reprezinte un risc nicidecum iubirea in sine...hei ! mai ganditi ce postati !

sa-l sugi cu mama ta.

ai grija pramatie ca lumea e mica ! iar eu am o bafta chioara sa pun laba pe scursori de genul tau...si atunci odata cu p...a o sa-ti indes pe gat si vorbele nesabuite


17-10-2006 11:33:57
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:


P. Pan 63 a scris:


Soryn a scris:

Tot ce rezolvi prin agresivitate e sa generezi evenimente din ce in ce mai neplacute si mai periculoase .

Daca esti un barbat capabil , nu ai nevoie sa demonstrezi nimanui , e de ajuns ca stii tu si cei care conteaza.

Flacau, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ? :D
Desi am renuntat de multisor sa mai scriu p-aci, in virtutea obisnuintei inca trec sa citesc una-alta, apreciind in special vechile simpatii. Fara a selecta, la gramada mai intra si alte postari, iar unul din defectele mele e o memorie suparator de intinsa; uite-asa se face ca-mi amintesc cum nu demult, ii atrageai atentia unui user cum c-ai fi trecut prin LEGION ETRANGERE, c-ai putea sa-i afli IP-ul, adresa si in final, sa inchei disputa printr-o "conferintza la bustul gol"... Dintr-o data devii pacifist, tolerant, asta ca rezultat al faptului ca-i de "bon ton" sau ai trecut la adventisti ?...
Asa ca, pot sa rad ? Daca nu, macar sa zambesc ?... :D:D:D



Flacau , poti sa razi cat vrei , chiar ma bucur sa ai simtul umorului , nu vad nici o contradictie , unde vezi tu ? sunt cazuri si cazuri , vino la mine si injurama in fatza si nu stiu daca o sa reusesc sa tin cont de "Pace intre popoare" , asta nu ma impiedica sa apreciez pacifismul , tocmai pt ca am trecut prin ce am trecut .
As vrea sa te vad pe tine ,  cum ai gandi atunci , cand ai vedea , trai ,ani si ani in mijlocul unor crunte violentze , razboaie , mizerie umana si tot ce e mai crud in viatza . E atat de usor sa fii inuman in fotoliu , sa crezi ca e bine sa fi dur si al dreaku , dar sa te vad in pielea victimelor , atunci ai mai rade? incearca sa-ti inchipui , daca imaginatia te ajuta .

In ce priveste pe "fii a mea" , nu ma agresat  personal , sau vrei sa vezi spectacol?
Mi-ar pare rau sa-mi schimb impresia , era destul de buna..

Daca vrei detalii , despre "brute" si cum se comporta mai uman decat unii intelectuali de pe sit , contacteazama.

daca ai inceput cu flacau...e un debut descalificant;esti militian cumva?sau esti in tabara railor si acum incerci pocainta?nu vezi ca si intr-un caz si in celalalt:nu se prinde iar intre injurii si insulte e o demarcatie pe care mataluta calci fara grija!(poate de aceea le si confunzi...nefiind INCA !!! provocat nu aduc nici una nici alta nimanui asa in mod gratuit...iar amenintarile lasa-le pt. genul de fetite ca aluia de mai sus caruia i-am dat un raspuns virtual...DEOCAMDATA ! iar timp pt. prostii si fleacuri cocosesti n-am timp...daca era vorba bani (pierduti sau de castigat)alta era situatia in rest...see ya!


17-10-2006 11:40:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
P.S. dintre noi doi nu eu sunt acela care face o confuzie in aprecierea celuilalt; in timp ce tu faci presupuneri eu STIU...!

17-10-2006 11:45:05
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Ai si tu dreptate..in felul tau

Totusi nu e amnintare , a fost doar un raspuns , sau nu mie imi vorbeai?

Nu cred ca ai nevoie de un desen sa intelegi de ce am spus "flacau"


17-10-2006 15:39:02
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
P.S. adevarat..... inca nu am pus stampile...un om e de o complexitate infinita.De el depinde ce scoate in evidentza , impulsivitatea nu da rezultate bune  TOTDEAUNA.

Ai tot respectul meu pt capacitatea de adaptare  si pt ...intelepciune


17-10-2006 15:49:37
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la