Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / de ce ne indragostim?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Irenne
Cont Sters

Inregistat: 24-08-2006
Mesaje: 90

sara40 a scris:

Iubirea este un lucru cu totul nou in viata omului. Animalele se reproduc, insa ele nu iubesc. Nu veti gasi nici un Romeo si Julieta, Laila si Manju, Shiri si Farhad, Soni si Mahival, printre bizoni. Nici un bizon nu este interesat de astfel de chestii romantice - ei sunt foarte practici: se reproduc. Iar natura este pe deplin multumita cu bizonii, aminteste-ti mereu acest lucru. Natura s-ar putea sa incerce sa distruga omenirea, insa nu va incerca sa distruga niciodata bizonii, magarii sau maimutele. Ei nu reprezinta deloc o problema. Iubirea este un fenomen cu totul nou, si ea a aparut odata cu constiinta umana.


..da Sara...asa este...iubirea este raspunsul la tot!...s-au scris biblioteci intregi despre iubire..oamenilor nu le place sa sufere ...sa intram in filozofia religiei,n-are rost...luam viata asa cum e ,cu necazuri,bucurii,iubiri,amor,suspine,dorinti,vibratii..cu tot ce ne ofera ,important sa nu facem rau si sa iubim fara vre-un interes ,sa iubim din inima...sau pur si simplu sa iubim!


06-11-2006 22:37:29
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

sara40 a scris:

Priveste animalele, priveste pasarile: [...] Nici un animal nu este preocupat de vreun ideal uman. Cu siguranta ca animalele3 rid si intreaba: "Ce vi s-a intimplat? De ce nu puteti fi pur si simplu voi insiva? Ce nevoie aveti sa fiti altcineva?"


??????????????????????????????????????????????????????????????? :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (06-11-2006 22:39:33)


06-11-2006 22:37:45
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

sara40 a scris:

Iar natura este pe deplin multumita cu bizonii, aminteste-ti mereu acest lucru. Natura s-ar putea sa incerce sa distruga omenirea, insa nu va incerca sa distruga niciodata bizonii, magarii sau maimutele.



..._______;;;_______;;;;_________________???????? :D:D


06-11-2006 22:42:37
   
?? sara40
Cont Sters

Inregistat: 06-11-2006
Mesaje: 14

ariela a scris:

Cred ca am sa-mi modific profilul in curind......Barbatul pe care il caut eu, nu am sa-l gasesc pe net.....deci....voi pastra doar prietenia.
Prietenii sunt bine veniti.

Risca, fii un jucator - ce poti pierde? Venim cu miinile goale, ne intoarcem la fel. Nu ai nimic de pierdut.


06-11-2006 22:58:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

sara40 a scris:

I Iubirea este un fenomen cu totul nou, si ea a aparut odata cu constiinta umana.

Constiinta  -  singura parte din fiintza ta care sufera, atunci cand toate celelalte se simt atat de bine !... :D:D:D


06-11-2006 23:04:50
   
?? sara40
Cont Sters

Inregistat: 06-11-2006
Mesaje: 14

P. Pan 63 a scris:


sara40 a scris:

Priveste animalele.


Fato, cu siguranta  ti se potricesc spusele lui Bacon :
"Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc , ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea"
......................................................................................................
OFFTOPIC
Bun gasit, cumetre kawa !

?Un om destept poate sa invete si de la un prost. Invers e mai greu?. - Francois Rabelais


06-11-2006 23:22:07
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Na-tzi-o franta, ca tzi-am dres-o ! :D:D:D
Papusha, nu-ti face iluzii ca-i de ajuns sa aberezi cu gratie ori stil, iti mai trebuie sh-un pic de logica in ceea ce scrii... :D:D:D


06-11-2006 23:31:18
   
?? sara40
Cont Sters

Inregistat: 06-11-2006
Mesaje: 14

P. Pan 63 a scris:

Na-tzi-o franta, ca tzi-am dres-o ! :D:D:D
Papusha, nu-ti face iluzii ca-i de ajuns sa aberezi cu gratie ori stil, iti mai trebuie sh-un pic de logica in ceea ce scrii... :D:D:D

aha....te-ai prins!!!!!!!!!!!


06-11-2006 23:38:45
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kawacadabrantul a scris:

Interesant concept, iubireaura... ;) care exista poate doar din cauza nerecunoasterii lipsei de conditionari pe care o implica iubirea in sine, in stare pura - aia care face - oricit s-ar tavali unii de ris :D -, Universul sa functioneze.



Eu nu rad , stiu ca asa e


07-11-2006 05:17:28
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
A spus-o Dante , acu f'o sapte sute de ani, e inca valabil, asa ca nu vad de ce-am rade...
Dar (ca exista totusi un "dar" !) florentinul lega ideea asta de Dumnezeu, Divinitate, Creator, de un ideal ! De ceva spre care tinzi o viata, neajungand in veci sa-l obtii...
Viermi ai pamantului hraniti cu dorintze si imbuinati de iluzii, te vei minti mereu  -  si culmea, chiar o sa-ti placa s-o faci ! - ca odata cu niscaiva fiori ce ti-au aprins imaginatia , ai intalnit marea dragoste si ai aflat misterul iubirii uitand ca nu-ti e dat tie, efemera creatura, sa patrunzi in tainele cele mai adanci ale universului !
Mon cher, in final pot spune ca iubirea asta "pura" n-o vei intalni vreodata, dar cautarea ei e atat de incitanta !... :D:D:D


07-11-2006 10:30:02
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Bine te-am/v-am regasit, cumetre PPan63! Inca-s in faza de "incalzire"... ;)

07-11-2006 16:28:00
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Nu trebuie sa cautam prea departe , exista in jurul nostru si in noi , nu-i dam voie sa se exprime , nu stim sa o privim,ne e teama sa o simtim .e calea spre evolutia spirituala .Iubirea e legatura cu TOT ,cu universul intreg .

Sa fiti iubiti


07-11-2006 20:13:27
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

sara40 a scris:

Iubirea este un lucru cu totul nou in viata omului. Animalele se reproduc, insa ele nu iubesc. Nu veti gasi nici un Romeo si Julieta, Laila si Manju, Shiri si Farhad, Soni si Mahival, printre bizoni. Nici un bizon nu este interesat de astfel de chestii romantice - ei sunt foarte practici: se reproduc. Iar natura este pe deplin multumita cu bizonii, aminteste-ti mereu acest lucru. Natura s-ar putea sa incerce sa distruga omenirea, insa nu va incerca sa distruga niciodata bizonii, magarii sau maimutele. Ei nu reprezinta deloc o problema. Iubirea este un fenomen cu totul nou, si ea a aparut odata cu constiinta umana.


E ca si cum ai spune ca nu au dureri , suferinte,furii , sunt oameni care spun ca e o iluzie chiar si la oameni , e inca o enigma printre oameni , cum putem afirma cu sigurantza ca nu exista intre animale?


07-11-2006 20:27:13
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

kawacadabrantul a scris:

Interesant concept, iubireaura... ;) care exista poate doar din cauza nerecunoasterii lipsei de conditionari pe care o implica iubirea in sine, in stare pura - aia care face - oricit s-ar tavali unii de ris :D -, Universul sa functioneze.

o dam in filosofii de bacanta...? ce naiba kawa! si satanistii se vor interesanti ca vin cu idei ce se vor revolutionare doar prin antiteza cu masa larga de oameni si nu printr-o dorinta de evolutie...ideile expuse doar de dragul ideilor nu merita efortul unui raspuns...dar poate nu ai ce face...sau chiar ai fost impresionat...

Ultima modificare facuta de fii-a-mea (09-11-2006 11:04:24)


09-11-2006 10:53:26
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

P. Pan 63 a scris:

Na-tzi-o franta, ca tzi-am dres-o ! :D:D:D
Papusha, nu-ti face iluzii ca-i de ajuns sa aberezi cu gratie ori stil, iti mai trebuie sh-un pic de logica in ceea ce scrii... :D:D:D

pan,dear,cand un prost sau nebun (am parafrazat putin) arunca o piatra in balta...restul il stii ! nu-ti chinui neuronii , nu merita!


09-11-2006 10:57:41
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

P. Pan 63 a scris:

A spus-o Dante , acu f'o sapte sute de ani, e inca valabil, asa ca nu vad de ce-am rade...
Dar (ca exista totusi un "dar" !) florentinul lega ideea asta de Dumnezeu, Divinitate, Creator, de un ideal ! De ceva spre care tinzi o viata, neajungand in veci sa-l obtii...
Viermi ai pamantului hraniti cu dorintze si imbuinati de iluzii, te vei minti mereu  -  si culmea, chiar o sa-ti placa s-o faci ! - ca odata cu niscaiva fiori ce ti-au aprins imaginatia , ai intalnit marea dragoste si ai aflat misterul iubirii uitand ca nu-ti e dat tie, efemera creatura, sa patrunzi in tainele cele mai adanci ale universului !
Mon cher, in final pot spune ca iubirea asta "pura" n-o vei intalni vreodata, dar cautarea ei e atat de incitanta !... :D:D:D

legat de o idee atat de elevata pot spune ca Dante, a simtit ( in cuvinte putine si simple fac exprimarea ca sa NU apara niste "fracturi" la unele creiere mai sensibile) nevoia sa ne spuna ca iubirea pura nu o poti gasi in afara Divinitatii...ramane de definit iubirea pura si abia de aici poti specula pe marginea conceptelor lui Dante,mon cher Pan !accepti provocarea? nu de alta dar m-am sictirit de divagatii siropoase si libidinoase...


09-11-2006 11:03:53
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
cred ca esti sictirit din nastere

09-11-2006 12:45:39
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

Soryn a scris:

cred ca esti sictirit din nastere

iar tu de neputinta...proprie!


10-11-2006 01:47:19
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fii-a-mea a scris:


Soryn a scris:

cred ca esti sictirit din nastere

iar tu de neputinta...proprie!


de data asta chiar te rog sa ma ierti , nu inteleg ( deh sunt mai incult si mai analfabet , doar nu ma pui la zid pt asta) :D :D .... ce fel de neputintza (proprie???)
iti dau o bere pt explicatii , sau costa mai mult meditatiile?platesc dublu ;)

sper sa nu mi atribui propriile tale probleme si mie , nu ma regasesc deloc in obtuzitatea ta

Ultima modificare facuta de Soryn (10-11-2006 08:41:02)


10-11-2006 08:38:11
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
chiar nu vrei sa dialogam pe o tema sanatoasa intr-un mod sanatos...?de data asta chiar nu te mai provoc si nici nu-ti mai raspund decat daca esti capabil sa sustii si altceva in afara malitiozitatilor

10-11-2006 08:58:21
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
sanatos inseamna sa ti dau dreptate cand nu ai?sa accept super glumele agresive?sa devin "pragmatic " asa ca tine? ...nici o sansa , pot fi cel mai sensibil si deschis , dar pot deveni si cel mai dur si brutal , depinde de tine ce alegi.

10-11-2006 09:11:32
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Pai di se mai Marine o fi Cupidon pacilea ?
Marinee! I-ai furat sajetile mah ? Si arcul, si halibarda ?

Haleuuuuu! Ii mari pacat Marinii! Vai di capul tau si de zilili miele!!
Sa dai inapoi sajetile si arcul ca di nu ti parasesc pintru unu dupacilea !

Fah piranda nibuna, le-oi vindut pi la crasma pe butelca aista di  seven fah! Pai tu din ce bausi pina acuma ?


10-11-2006 19:01:45
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


Tasha, mai tii minte ca discutam despre a te indrgaosti de un om pe care il stii numai din ce scrie pe net? :)


30-01-2008 01:55:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


Tasha, mai tii minte ca discutam despre a te indrgaosti de un om pe care il stii numai din ce scrie pe net? :)

imi amintesc...:x
mai bine nu mi-as aminti....:rolleyes:


30-01-2008 01:57:13
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
m-am indragostit de aparente .....iar cind am cunoscut profunzimea am ramas dezamagita
am cunoscut profunzimea si.....m-am indragostit pe viata
ne indragostim si...cistigam ..sau...
ne indragostim si....pierdem
fara dragoste nu am fi oameni


04-02-2008 20:48:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Viata noastra isi are dimensiunile ei ...un timp al aparitiei ca fiinta...trairi,stari sufletesti,un drum urmat de dorinte personale,comune...niciodata controlat in totalitate.

=(=(


04-02-2008 23:46:28
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


Tasha, mai tii minte ca discutam despre a te indrgaosti de un om pe care il stii numai din ce scrie pe net? :)

imi amintesc...:x
mai bine nu mi-as aminti....:rolleyes:


    atunci ,intreb si eu... nu credeti ca suntem defecte...???!!! ;) mai multa ratiune nu ne-ar strica...:)


05-02-2008 00:06:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
N-as mai fi indragostita niciodata...daca as lasa ratiunea sa-si faca voia!;)
=D=D


05-02-2008 03:57:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


Tasha, mai tii minte ca discutam despre a te indrgaosti de un om pe care il stii numai din ce scrie pe net? :)


Hai sa-mi respect nickname-ul ;) si sa atac problema Xtrem de direct:

Negarea negatiei e doar o minuscula mincarime :D filosofica pe linga aberatia opiniilor superior-arogant-firoscoase :x  apropo de asa-zisa gaunoshenie reala a unor tipi/tipe de capul carora doar aparent ar fi ceva, in virtualitatea lor hmmmm... dragutzica totusi pe undeva :) !!!

Pai de ce mama naibii mai haladuiti prin zona asta virtuala, stimabili/e nemultzumiti/e si de Sfintul Duh, eiii ??? Gasiti-va atunci idealul ala inefabil in viata reala, daca strimbati din nasucuri la orice idee pe simplul motiv ca n-o puteti probabil si pipai, ca sa-i verificati si erectzia sau rotunjimea bucilor?! :D:D

Si mai abitir contrariaza insa, dupa toate scalimbaielile astea sclifosite, frecventul refuz al confruntarii "impresiei" virtuale cu realul bagaj de calitati (sau defecte, egal) ale preopinentului "tocat" cu vadit parti-pris, pe baza unor presupuneri imbibate de prejudecati si orice altceva decit bune intentii. :x

P.S. Atitea topicuri de frunzarit... unde mama naibii m-ati birfit, ei? Alo, alintatura !!! ;) Ca asta cam deduc d-acilea, dar nu reusesc sa gasesc esafodul "executiei" mele !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-02-2008 23:23:40)


05-02-2008 23:12:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Xtremul...pe tine te iubim...nu te barfim...;)
=)


05-02-2008 23:20:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Xtremul...pe tine te iubim...nu te barfim...;)
=)


Observi poate ca n-am citat si postarea ta in vituperantu-mi raspuns, ma chere Tasha! ;)

Ma intristeaza doar fiintzele satule probabil de bine (si de... alintaturile vietii :D)  care "baga strimbe" absolut gratuit-aiurea, atit. Au bon entendeur, salut! :x
Sau poate ca nu chiar dezinteresat le baga?! :D ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-02-2008 23:33:55)


05-02-2008 23:24:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Xtremul...pe tine te iubim...nu te barfim...;)
=)


Observi poate ca n-am citat si postarea ta in vituperantu-mi raspuns, ma chere Tasha! ;)

Ma intristeaza doar fiintzele satule probabil de bine (si de alintarile vietii :D)  care "baga strimbe" absolut gratuit-aiurea, atit. Au bon entendeur, salut! :x
Sau poate ca nu chiar dezinteresat?! :D ;)

Stiu si eu?...sincer nu cred ca-s satule de bine niciuna...cand ai auzit tu o femeie care sa spuna - ajunge?!!!;)
=D=D


05-02-2008 23:33:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Am auzit, cu propriile urekiushe... si inca multe tipe spunind "ajunge" !!! ;) (ar fi de bine asta, dintr-un punct de vedere...) :)

Problema-i ca sint citiva ani buni de cind n-am MAI auzit rugamintea asta... :D:D:D

P.S. Am descoperit, in fine, topicul unde-am fost, asa cum banuiam ca un Tata Omida ce mi-s - cumva indirect, dar totusi... birfit :D !!! (nu de tine, ce-i drept, ma chere Tasha) ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-02-2008 00:29:12)


05-02-2008 23:38:28
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

fiti atenti la acest scenario:... ne atasam de fragmente... imagini instantanee imortalizate de ochii famelici... de sunetele vocii... de un scris mai aparte, de matchingul dintre ce simtim si ce senzatii si experiente romantice avem in minte, din prexistenta genealogica, din trecutul consumat... cind si daca aceste bucatele de puzzle de recompun, ne indragostim, uneori, contrar oricarei logici, chiar fara feedback
any comments?


Tasha, mai tii minte ca discutam despre a te indrgaosti de un om pe care il stii numai din ce scrie pe net? :)


Hai sa-mi respect nickname-ul ;) si sa atac problema Xtrem de direct:

Negarea negatiei e doar o minuscula mincarime :D filosofica pe linga aberatia opiniilor superior-arogant-firoscoase :x  apropo de asa-zisa gaunoshenie reala a unor tipi/tipe de capul carora doar aparent ar fi ceva, in virtualitatea lor hmmmm... dragutzica totusi pe undeva :) !!!

Pai de ce mama naibii mai haladuiti prin zona asta virtuala, stimabili/e nemultzumiti/e si de Sfintul Duh, eiii ??? Gasiti-va atunci idealul ala inefabil in viata reala, daca strimbati din nasucuri la orice idee pe simplul motiv ca n-o puteti probabil si pipai, ca sa-i verificati si erectzia sau rotunjimea bucilor?! :D:D

Si mai abitir contrariaza insa, dupa toate scalimbaielile astea sclifosite, frecventul refuz al confruntarii "impresiei" virtuale cu realul bagaj de calitati (sau defecte, egal) ale preopinentului "tocat" cu vadit parti-pris, pe baza unor presupuneri imbibate de prejudecati si orice altceva decit bune intentii. :x

P.S. Atitea topicuri de frunzarit... unde mama naibii m-ati birfit, ei? Alo, alintatura !!! ;) Ca asta cam deduc d-acilea, dar nu reusesc sa gasesc esafodul "executiei" mele !!! :D:D:D


...?!...


06-02-2008 02:04:30
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Xtremul...pe tine te iubim...nu te barfim...;)
=)


Observi poate ca n-am citat si postarea ta in vituperantu-mi raspuns, ma chere Tasha! ;)

Ma intristeaza doar fiintzele satule probabil de bine (si de... alintaturile vietii :D)  care "baga strimbe" absolut gratuit-aiurea, atit. Au bon entendeur, salut! :x
Sau poate ca nu chiar dezinteresat le baga?! :D ;)


:)

Dar bineinteles ca nu dezinteresat se baga strambele, cand se baga, domnule Xtrem! Cum altfel?! Problema e ca alintatura la care te referi nu a bagat inca nici o stramba pe acest prea-onorabil site. ...Ce zici: de inselat, te poti insela si dezinteresat? :D


06-02-2008 02:07:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da :D

Sau nu.
Sau nu prea ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-02-2008 02:12:34)


06-02-2008 02:12:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Da :D

Sau nu.
Sau nu prea ;)

Ti-e frica totusi de extreme....dar vad ca ti-ai cam pus ochii pe cineva nou de pe forum...am dreptate ori ba?;)
=D=D


06-02-2008 02:14:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ca intotdeauna, infailibila, dear Watson! ;)

Chiar daca-s greu de urmarit okii mei (ca girofarele pe site, desi nu albastri) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-02-2008 02:19:44)


06-02-2008 02:19:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Ca intotdeauna, infailibila, dear Watson! ;)

Chiar daca-s greu de urmarit okii mei (ca girofarele pe site, desi nu albastri) :D:D

"Elementary, my dear Watson!". ...celebra fraza a detectivului Sherlock Holmes ...;)
ma amuzi....=D=D


06-02-2008 02:25:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Dear Xtr-emul, ma simt vizata de postarea ta cam x-trem-ista... simt intr-adevar o usoara mincarime filosofica si-n firoscosenia mea bine stiuta de toata lumea am sa deschid un nou topic intitulat "sa-l birfim pe fata"...va trebui doar sa ma consult cu "suratele" intru birfenie cum vom sta in atare situatie: cu fata in sus sau in jos? :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (06-02-2008 03:11:25)


06-02-2008 03:10:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<Dear Xtr-emul, ma simt vizata de postarea ta cam x-trem-ista... simt intr-adevar o usoara mincarime filosofica si-n firoscosenia mea bine stiuta de toata lumea am sa deschid un nou topic intitulat "sa-l birfim pe fata"...va trebui doar sa ma consult cu "suratele" intru birfenie cum vom sta in atare situatie: cu fata in sus sau in jos?>>


Of, Sandie dearest, qui s'excuse s'accuse, dar nici tu nu erai cea vizata de postarea mea Xtremista... ;) De fapt, psihanalitica ta opinie era chiar interesanta cumva.

Iar cit despre preconizata sedinzta de birfa, propun s-o combinati si cu un pic de spiritism+exorcizare :D...poate asa ies si dracusorii din mine! (sa nu intre-n voi insa... ;) ) - din orice directie, unul pe fata/unul pe dos :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-02-2008 04:34:19)


06-02-2008 04:18:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

<<Dear Xtr-emul, ma simt vizata de postarea ta cam x-trem-ista... simt intr-adevar o usoara mincarime filosofica si-n firoscosenia mea bine stiuta de toata lumea am sa deschid un nou topic intitulat "sa-l birfim pe fata"...va trebui doar sa ma consult cu "suratele" intru birfenie cum vom sta in atare situatie: cu fata in sus sau in jos?>>


Of, Sandie dearest, qui s'excuse s'accuse, dar nici tu nu erai cea vizata de postarea mea Xtremista... ;) De fapt, psihanalitica ta opinie era chiar interesanta cumva.

Iar cit despre preconizata sedinzta de birfa, propun s-o combinati si cu un pic de spiritism+exorcizare :D...poate asa ies si dracusorii din mine! (sa nu intre-n voi insa... ;) ) - din orice directie, unul pe fata/unul pe dos :D:D

Adica o lupta cu maleficul din tine?
dam sfoara pe site...poate gasim ceva profesioniste in magia alba...;)
=D=D


06-02-2008 05:53:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Albe sa fie expertele, ca-s eu si-asa destul de negru (nu si in cerul gurii insa) !!! ;)

06-02-2008 22:32:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Albe sa fie expertele, ca-s eu si-asa destul de negru (nu si in cerul gurii insa) !!! ;)

Albe dara..ma gandeam io ca  cele mai bronzate din nastere n-or fi pe placul tau...;)


06-02-2008 22:43:58
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
deh .....baiat finutz !
tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Albe sa fie expertele, ca-s eu si-asa destul de negru (nu si in cerul gurii insa) !!! ;)

Albe dara..ma gandeam io ca  cele mai bronzate din nastere n-or fi pe placul tau...;)


06-02-2008 22:50:14
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bai, ce chestie !!! :rolleyes:

Dragoste-n sus, dragoste-n jos,
Si pe fatza, si pe dos !...
:D:D:D

Ce-ar fi sa mai ctiti uneori si ideea de-nceput a topicului... :rolleyes:
De ce nu vorbiti si despre spaimele, durerea, suferintza, neodihna, lacrimile si tot restul ? Ca si p-astea tot "indragosteala" le cara dupa ea.

As vrea sa-l vaz si io p-ala ori p-aia, care ar putea jura ca n-a zis batar odata-n viatza, ca mai lesne i-ar fi venit sa-si rupa o mana, un picior, sa faca pneumonie (dubla !), sa-l loveasca pantecaraia, sa-i ia permisu, sa-si piarda portofelu, sa...., decat sa se indragosteasca !...


07-02-2008 00:35:31
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

P. Pan 63 a scris:

Bai, ce chestie !!! :rolleyes:

Dragoste-n sus, dragoste-n jos,
Si pe fatza, si pe dos !...
:D:D:D

Ce-ar fi sa mai ctiti uneori si ideea de-nceput a topicului... :rolleyes:
De ce nu vorbiti si despre spaimele, durerea, suferintza, neodihna, lacrimile si tot restul ? Ca si p-astea tot "indragosteala" le cara dupa ea.

As vrea sa-l vaz si io p-ala ori p-aia, care ar putea jura ca n-a zis batar odata-n viatza, ca mai lesne i-ar fi venit sa-si rupa o mana, un picior, sa faca pneumonie (dubla !), sa-l loveasca pantecaraia, sa-i ia permisu, sa-si piarda portofelu, sa...., decat sa se indragosteasca !...


    vezi ...ai grija si scuipa-n san de trei ori:)...sti ce se spune :dragostea la batranete e mai grea ca la tinerete....mai ales cand te cam lasa toate;)   scepticii o patesc in mod sigur:)

Ultima modificare facuta de kamin (07-02-2008 00:49:19)


07-02-2008 00:48:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
pentru berbatzi : ne indragostim de "cerbi" ce suntem !
pentru fomei    :  va indragostitzi de "fulgi" ce suntetzi !

PS ...a se vedea reclamele !
PSS .......hih hi hi !


07-02-2008 00:48:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
iaca la topic !
CIUDATUL SA a scris:

pentru berbatzi : ne indragostim de "cerbi" ce suntem !
pentru fomei    :  va indragostitzi de "fulgi" ce suntetzi !

PS ...a se vedea reclamele !
PSS .......hih hi hi !


07-02-2008 00:49:23
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

iaca la topic !
CIUDATUL SA a scris:

pentru berbatzi : ne indragostim de "cerbi" ce suntem !
pentru fomei    :  va indragostitzi de "fulgi" ce suntetzi !

PS ...a se vedea reclamele !
PSS .......hih hi hi !


hein, tocmai o reclama spunea ca nush ce sampon intelege diferenta intre SCALPUL femeii si SCALPUL barbatului... la voi inteleg ca scalpul poate avea protuberantele coarnelor, dar la noi???


07-02-2008 02:32:13
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la