Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce trebuie sa suferim atunci cand iubim pe cineva?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:

Pe bune, cred ca suferim de nebuni ce suntem. Oricat de bine ar merge o relatie, exista momente cand ne saturam de bine si incepem sa cautam nod in papura. Incepem sa ne chinuim, pe noi si pe celalalt, sa ne vaitam, sa incurcam realitatea cu ideile noastre confuze. Problema e ca e totusi mai dragut asa, mai palpitant, (cu un) nebun, decat (cu unul) prea cu_minte. :D

Corect, Aly.
O singura adaugire: ideal ar fi ca ambii sa fie "nebuni". ;)
Altfel se ineaca totul in "normalitate". :D


Ultima modificare facuta de Xtremul (04-08-2008 04:25:30)


04-08-2008 04:24:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Si eu ma mir, sincer, cit de cu_minte sint,... de citeva ore !!! :D:D:D

Hm,citeva ore...de respiro?;)
Uff,Xtremule solicitat mai esti!=)


04-08-2008 08:17:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ce conteaza ca ea il iubeste pe el, pe care il iubesti tu si in afara de tine il mai iubeste si maica-sa?! Estem "cu iubire"?! Estem!
Nu suntem singuri decat atunci cand vrem sa fim singuri..Nu pentru ca nu avem de ales. Ci pentru ca suntem fricosi..Comozi..Speriati de toata iubirea asta din jur. Si pentru ca suntem cumva egoisti. Am vrea ca toata iubirea sa fie "stransa" la noi. Sa nu mai existe o fosta sau un fost, sa nu mai existe "cealalta". Gresit. Eu cred ca e loc de toti si toate. Sa fie asa..un desmatz total si toata lumea sa se iubeasca.
Cat timp din cand in cand ajunge si la mine/tine cate o "manifestare" de iubire, totul este minunat....;)


04-08-2008 08:22:11
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Pe bune, cred ca suferim de nebuni ce suntem. Oricat de bine ar merge o relatie, exista momente cand ne saturam de bine si incepem sa cautam nod in papura. Incepem sa ne chinuim, pe noi si pe celalalt, sa ne vaitam, sa incurcam realitatea cu ideile noastre confuze. Problema e ca e totusi mai dragut asa, mai palpitant, (cu un) nebun, decat (cu unul) prea cu_minte. :D

Corect, Aly.
O singura adaugire: ideal ar fi ca ambii sa fie "nebuni". ;)
Altfel se ineaca totul in "normalitate". :D


Corect si ce spui tu! Auzi, dar tu ce zici: o fi scuzabil sa ranesti din (prea multa) iubire (adica din motive de nabadai)? ...Cat? :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (04-08-2008 22:11:37)


04-08-2008 22:11:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2008 09:36:43)


05-08-2008 09:21:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Ce conteaza ca ea il iubeste pe el, pe care il iubesti tu si in afara de tine il mai iubeste si maica-sa?! Estem "cu iubire"?! Estem!
Nu suntem singuri decat atunci cand vrem sa fim singuri..Nu pentru ca nu avem de ales. Ci pentru ca suntem fricosi..Comozi..Speriati de toata iubirea asta din jur. Si pentru ca suntem cumva egoisti. Am vrea ca toata iubirea sa fie "stransa" la noi. Sa nu mai existe o fosta sau un fost, sa nu mai existe "cealalta". Gresit. Eu cred ca e loc de toti si toate. Sa fie asa..un desmatz total si toata lumea sa se iubeasca.
Cat timp din cand in cand ajunge si la mine/tine cate o "manifestare" de iubire, totul este minunat....;)

Corecta si opinia asta, draga Tasha (incep cred sa seman cu rabinul ala impaciuitorist de zicea tuturor ca au dreptate :D:D).
Pina la urma si hulitii (de unii) Don Juan ori Casanova cred ca erau de fapt baieti buni si-au fost inspirati in "misia" lor ;) de ingerashi, nu de dracusori, ;)
fiindca ei nu doar c-au cotzait :D o groaza de tipe, da' le-au facut si sa se simta (pe unele poate "in premiera") CHIAR indragostite "pe bune" !!! :D

Poanta nashpa e ca omu' (si mai ales fomeia :D) e o fiintza destul de... foarte egoist/posesiv/a ;)
si vrea TOT, dar si VESNIC exclusiv pentru sufletzelul lui/ei... :rolleyes:

Iar, cum bine zic alti rabini :D, sa ai TOTUL UN TIMP e posibil, nu insa si TOTUL INTOTDEAUNA, nu ?!
:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2008 09:38:27)


05-08-2008 09:23:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
E ciudat ca in viata tot ce este prea mult strica .... daca il iubesti da-i drumul sa plece si daca se intoarce e al tau pentru totdeauna ....Intr-o relatie trebuie sa existe intimitate ,libertate ...nu poti sa-l supraveghezi ca un detectiv 24 de ore din 24 ...nu iti face bine nici tie si nici lui .Cand iubesti pe cineva incerci sa faci totul sa fie fericit ...sa -i placa compania ta, nu sa fuga de tine mancand pamantul .Asta e cam greu de pus in practica pentru  ca noi ca si femei suntem prea orgoliose si posesive .. ca sa accceptam unele lucruri si e de inteles de ce se ajunge aici .
Sa nu credeti ca sotul meu a fost un sfant,nu!sunt convinsa ca m-a inselat...arata super bine, era si pacat sa nu o faca...dar eu eram totul pentru el,n-ar fi conceput viata fara mine...=(


05-08-2008 10:41:05
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

Xtremul a scris:


Poanta nashpa e ca omu' (si mai ales fomeia :D) e o fiintza destul de... foarte egoist/posesiv/a ;)
si vrea TOT, dar si VESNIC exclusiv pentru sufletzelul lui/ei... :rolleyes:
:D:D


Coane Xtreme, oare de ce parerea mea este ca si barbatii sunt la fel ?

Sunt convinsa, desi fara cifre concrete, ca sunt mult mai multe femei care accepta sa-si " imparta " partenerul cu alta, decat barbati care sa accepte sa fie impartiti ?

Oare asta nu dovedeste ca sunt egoisti si / sau posesivi?


05-08-2008 21:44:59
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SHAWUSKA a scris:


Coane Xtreme, oare de ce parerea mea este ca si barbatii sunt la fel ?

Sunt convinsa, desi fara cifre concrete, ca sunt mult mai multe femei care accepta sa-si " imparta " partenerul cu alta, decat barbati care sa accepte sa fie impartiti ?

Oare asta nu dovedeste ca sunt egoisti si / sau posesivi?

Copila neichii, asta nu dovedeste nimic, atata vreme cat partea bolduita din ceea ce postasi tu, necesita oareshce corectari pentru a da un sens concluziei... (emoticon care face cu ochiu, plus unul zambaretz)


05-08-2008 22:16:36
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
Mda! Corect!

Greu la unii ( sau unele )!


05-08-2008 22:58:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Nu exista rau fara bine si bine fara rau! tot ce trebuie sa facem e sa incercam sa rezolvam problemele si sa comunicam cu persoana iubita, fara comunicare, fara incredere, o relatie e pierduta.... daca iubim inseamana ca si suferim...din pacate....=(

05-08-2008 23:03:55
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Mdeh, or avea si nabadaile astea un rost, or putea constitui vreun test, mai stii?!...

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (06-08-2008 01:21:45)


06-08-2008 00:58:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Mdeh, or avea si nabadaile astea un rost, or putea constitui vreun test, mai stii?!...

...incercarile iubirii...ajung la finis numai cei care reusesc sa le depaseasca,nu-i asa?

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (06-08-2008 06:35:51)


06-08-2008 06:35:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SHAWUSKA a scris:


Xtremul a scris:


Poanta nashpa e ca omu' (si mai ales fomeia :D) e o fiintza destul de... foarte egoist/posesiv/a ;)
si vrea TOT, dar si VESNIC exclusiv pentru sufletzelul lui/ei... :rolleyes:
:D:D


Coane Xtreme, oare de ce parerea mea este ca si barbatii sunt la fel ?

Sunt convinsa, desi fara cifre concrete, ca sunt mult mai multe femei care accepta sa-si " imparta " partenerul cu alta, decat barbati care sa accepte sa fie impartiti ?

Oare asta nu dovedeste ca sunt egoisti si / sau posesivi?

Relativ complcat... da'cred ca-s deja rabin :D si zic: SI TU AI DREPTATE, DRAGA SHAWUSKA !!! :D:D

..Si totusi, daca tot o luam cu statistici, o sa vezi ca doar cca. 0,1% din barbatii de pe casatoriale vor "casatorie", in timp ce procentul la fomei e de peste 80%... ;)
Asta nu-nseamna, evident, ca nu-s si ... geloshi amantii (de profesie sau nu... ;))

Tradus, totusi: continui sa cred ca tendinta asta a femeilor "de a se concentra pe nenorocirea unui singur barbat" :D:D
tradeaza si un plus de posesivitate, nu crezi ??? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-08-2008 14:25:11)


06-08-2008 14:22:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Mdeh, or avea si nabadaile astea un rost, or putea constitui vreun test, mai stii?!...

Sigur ca da, testul lor cu mine a fost reusit (adica NEREUSIT DE FAPT :D:D):
S-a dus totul de ripa !!! hihihi :D

depinde deci din ce parte a baricadei privesti lucrurile, nu ?! ;)
(sau a usii WC-ului, vorba bancului ala cu relativitatea timpului... :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (06-08-2008 16:44:33)


06-08-2008 14:28:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Alta ar fi problema....
Daca nu stim ce este dragostea, cum sa facem sa o recunoastem si sa o deosebim de fenomenele care ii seamana?=(


06-08-2008 16:37:27
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Alta ar fi problema....
Daca nu stim ce este dragostea, cum sa facem sa o recunoastem si sa o deosebim de fenomenele care ii seamana?=(


Iubitul meu imi atrage adesea atentia ca dragostea nu e rationala si, din cauza asta, orice incercare de a o intelege/explica ar fi categoric sortita esecului. ...Ca, dimpotriva, nu poti sa iubesti gandind. Imi cere sa fac si sa spun doar ce simt, nicidecum "ce e bine". Iar cand eu, indemnata astfel, dupa ce ma rog de el sa nu cumva sa-i vina vreo idee sa ma traduca, il avertizez ca daca ar face asta l-as omori cu mana mea, se declara incantat. Asa ca... despre ce permisivitate a iubirii o vorbi Xtremul marturisesc ca habar n-am.

Intre noi fie vorba, eu nu ma pot abtine total de la a gandi. Asa imi trecea de exemplu prin minte ca a suferi cand iubesti pe cineva este normal, dureros fiind insusi faptul ca trupul tau ramane pana la urma tot separat de cel al fiintei iubite. Iubirea e un fel de nebunie, asa-i? :)

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (08-08-2008 00:18:32)


08-08-2008 00:14:57
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

SHAWUSKA a scris:


Xtremul a scris:


Poanta nashpa e ca omu' (si mai ales fomeia :D) e o fiintza destul de... foarte egoist/posesiv/a ;)
si vrea TOT, dar si VESNIC exclusiv pentru sufletzelul lui/ei... :rolleyes:
:D:D


Coane Xtreme, oare de ce parerea mea este ca si barbatii sunt la fel ?

Sunt convinsa, desi fara cifre concrete, ca sunt mult mai multe femei care accepta sa-si " imparta " partenerul cu alta, decat barbati care sa accepte sa fie impartiti ?

Oare asta nu dovedeste ca sunt egoisti si / sau posesivi?



Sunt mai multe femei ce accepta,din calcule strategice ,barbatii sunt mai putin subtili,o ard doar cu bun simtz :D,au oroare sa faca pipi in acelasi loc :D

Ultima modificare facuta de stromboli (08-08-2008 01:35:28)


08-08-2008 00:59:21
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


tasha 1951 a scris:

Alta ar fi problema....
Daca nu stim ce este dragostea, cum sa facem sa o recunoastem si sa o deosebim de fenomenele care ii seamana?=(


Iubitul meu imi atrage adesea atentia ca dragostea nu e rationala si, din cauza asta, orice incercare de a o intelege/explica ar fi categoric sortita esecului. ...Ca, dimpotriva, nu poti sa iubesti gandind. Imi cere sa fac si sa spun doar ce simt, nicidecum "ce e bine". Iar cand eu, indemnata astfel, dupa ce ma rog de el sa nu cumva sa-i vina vreo idee sa ma traduca, il avertizez ca daca ar face asta l-as omori cu mana mea, se declara incantat. Asa ca... despre ce permisivitate a iubirii o vorbi Xtremul marturisesc ca habar n-am.

Intre noi fie vorba, eu nu ma pot abtine total de la a gandi. Asa imi trecea de exemplu prin minte ca a suferi cand iubesti pe cineva este normal, dureros fiind insusi faptul ca trupul tau ramane pana la urma tot separat de cel al fiintei iubite. Iubirea e un fel de nebunie, asa-i? :)


Am citit pe undeva,chiar pe acest site:"iubirea e inteligentza sufletului(spiritului)",nicidecum o nebunie,dar fiecare intelege ce poate din iubire :D o mai si confunda de multe ori ;)

Ultima modificare facuta de stromboli (08-08-2008 01:03:12)


08-08-2008 01:02:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Mi-am iubit sotul vreme de 27 ani pina ce moartea mi l-a luat, ani de zile....fara incetare, cand s-a intamplat sa se imbolnaveasca am fost in stare de orice sacrificiu...as fi donat maduva daca era compatibila,i-as fi dat cu draga inima orice din trupul meu care l-ar fi facut sanatos...Si cred ca si el simtea acelasi lucru pentru ca imi aduce aminte cat de mult ma iubeste dimineata de dimineata....
Ma uitam la el cum a albit , el se uita la mine cum fac celulita, dar iubeam si firele albe si depozitele de grasime.Si mergeam mai departe ...fericiti ca ne avem unul pe altul,oameni buni,iubiti-va atat cat mai sunteti sanatosi si va aveti unul pe altul,nu stiti cat de mare este durerea cand unul dintre voi pleaca...=(


08-08-2008 08:15:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Eu , Luminosule , trebuie sa recunosc ca mi-am schimbat  partenerii...eu i-am schimbat de tot : cu altii ! ( drace...era sa scriu :" intre ei !" ) .
In ce priveste reciprocitatea....ehhhehei...tu n-ai trecut inca de proba "reciprocitatii" ?
Proba "reciprocitatii" este una din cele mai grele probe de trecut in viata , as putea spune la fel de grea daca nu chiar mai grea decat proba "saraciei" .
Pai...atunci priveste cu atentie ecranul computerului...acum ia-ma de mana si intra cu mine in Oglinda Deziluzionarii ; haaai....
  Acum repeta dupa mine : EU  CAND  ITI  SPUN  "TE IUBESC"  NU-TI  CER "TE IUBESCUL"  INAPOI !
  Inc-odata...
  Inc-odata...
  Inc-odata.....
.........................
........................
.......................
.........................


08-08-2008 09:43:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Grea intrebare, ma chere, si-ti spun si de ce: exista clar si-un "sadism involuntar" nu doar in dragostea materna/paterna (fiindca parintii "vor binele" copiilor lor in atitea si-atitea moduri nashparlii... :D), dar si in iubirea "ailalta", Adam/Evuleasca :D:D.

Fiindca... citi dintre noi ating in definitiv perfectiunea aia a iubirii permisive 100%, in care chiar sa nu intentionezi schimbari "imperative" de vreo culoare ale partenerei/ului ?! :rolleyes:

Uite, de 2-3 ori in prea lunga-mi viatza :D io cred c-am reusit performanta asta , dar ce folos, daca din directia contrara nexam reciprocitate ?! :rolleyes:
Adica avalansha nabadailor (da-da, din prea multa iubire, cica :D) nu s-a oprit deloc si tot praful s-a ales intr-un final !!!
Chestie care complica si mai mult discutia...;)


Eu , Luminosule , trebuie sa recunosc ca mi-am schimbat  partenerii...eu i-am schimbat de tot : cu altii ! ( drace...era sa scriu :" intre ei !" ) .
In ce priveste reciprocitatea....ehhhehei...tu n-ai trecut inca de proba "reciprocitatii" ?
Proba "reciprocitatii" este una din cele mai grele probe de trecut in viata , as putea spune la fel de grea daca nu chiar mai grea decat proba "saraciei" .
Pai...atunci priveste cu atentie ecranul computerului...acum ia-ma de mana si intra cu mine in Oglinda Deziluzionarii ; haaai....
  Acum repeta dupa mine : EU  CAND  ITI  SPUN  "TE IUBESC"  NU-TI  CER "TE IUBESCUL"  INAPOI !
  Inc-odata...
  Inc-odata...
  Inc-odata.....
.........................
........................
.......................
.........................

Cand iubesti neconditionat,imposibil ca ea ,iubirea sa nu-ti vina in timp...
Cand spui te iubesc, implicit cersesti reciprocitatea din partea celuilalt. Ori iubirea adevarata este o iubire neconditionata,asa simt eu,asa am simtit eu de-a lungul timpului...


08-08-2008 10:17:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Wow, cred ca tre'sa-mi iau si io ca Base protectori parapsihologici, draga TIT ! :D:D
Sa-mi amintesti oricum de chestia asta-n 2012, ca io mi-s cam uituc. :D
Serios acum, de-o vreme nu ma mai uit in oglinzi, de teama sa nu intru in ele, dincolo de sticla...;)
(nuuu, inca nu se sparg totusi oglinzile cind ma vad !!! :D)


Cit despre spusele lui Tasha, cred ca iubirea intr-un singur sens exista totusi, dar ar trebui sa se numeasca altfel (nu stiu cum - adoratie poate :rolleyes:); probabil ca asta-i forma de iubire "suferinda", fiindca normal parc-ar fi sa nu suferim din iubire "normala" (din ambele directii adica ;)), ba chiar dimpotriva.
In fine, e grele :D iubirile astea...

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-08-2008 10:35:47)


08-08-2008 10:28:22
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Wow, cred ca tre'sa-mi iau si io ca Base protectori parapsihologici, draga TIT ! :D:D
Serios acum, de-o vreme nu ma mai uit in oglinzi, de teama sa nu intru in ele, dincolo de sticla...;)
(nuuu, inca nu se sparg oglinzile cind ma vad !!! :D)


Cit despre spusele lui Tasha, cred ca iubirea intr-un singur sens exista totusi, dar ar trebui sa se numeasca altfel (nu stiu cum - adoratie poate :rolleyes:); probabil ca asta-i forma de iubire "suferinda", fiindca normal parc-ar fi sa nu suferim din iubire "normala" (din ambele directii adica ;)). In fine, e grele :D iubirile astea...

  N-am stiut ca Base are protectori parapsihopupu...da' pot sa-ti spun ca are un horoscop personal frumos...printre altele  are o mare capacitate de empatie...chiar nu se preface...este un om sensibil...

Ultima modificare facuta de titmouse (08-08-2008 10:36:28)


08-08-2008 10:35:24
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
2 basarabeni ...... ! :D:D:D

08-08-2008 10:42:12
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Cum poate fi un barbat care a facut doua fete ?.....predominant sau nu ?! :D:D:D

08-08-2008 10:43:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

ciudatul sa a scris:

Cum poate fi un barbat care a facut doua fete ?.....predominant sau nu ?! :D:D:D

Sexul copiilor tzine in principal de pH-ul... mamei in momentul conceptiei, cumetre SA! E clar stabilit stiintificeste.
Ca spermatozoizii-s cam netotzi, nu aleg mult, intra oriunde, ca si barbatii... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-08-2008 10:47:03)


08-08-2008 10:46:35
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Exista o lege nescrisa care putzini o cunosc :  Totdeauna trebuie sa fii circumspect shi foarte atent la barbatzii care au descendentzi doar fete ....una din caracteristicile principale este AVIDITATEA DE PUTERE ACUTIZATA !

Vretzi exemple ?......  V.TUDOR, VOICULESCU, BLAGA, UNCHIUL MEU, shi lista poate continua !

Facetzi o mica cercetare shi o sa avetzi surpriza ca ceea ce am spus este adevarat !

;););)


08-08-2008 10:47:56
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Xtreme , ....cam eshti un pic in eroare. Rushii au lucrat foarte mult la acest studiu : ALEGEREA SI IMPUNEREA LIDERULUI PERFECT !

;););)


08-08-2008 10:51:24
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Exista acest studiul dar nu a fost aruncat pe piatza din motive lesne de intzeles ( este cunoscut doar in cercuri restranse)

Rvevin cu o precizare : din studiu reiesa ca 78 % din barbatzii cu descendentzi feminini atunci ca depashesc granitza caminului conjugal devin agresivi,foarte incisivi  cu tendintze dictaoriale shi cu un mare apetit de a accede in functzii inalte. .....mai pe romaneshte au  comportamentul pekinezului care scos din apartamentul de bloc pentru plimbarea zilnica sunt foarte agresivi atunci cand cineva incearca a se apropia de ei ! ( indiferent ce este : om , caine , pisica etc )


08-08-2008 11:04:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si George W. Bush are doar fete, ce-i drept... ;) dar e discutabila chestia (doar tac-su a avut baieti, nu ?? ;))

Aaaaa, apropo de studiile alea-i corect, e o intreaga filosofie si-aici;
culmea e ca CEI MAI RAI OAMENI sint aia AVIZI de PUTERE !!! :x

...Si aia ajung sa ne conduca, evident !!! :D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (08-08-2008 11:08:13)


08-08-2008 11:06:30
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Chiar ia de facetzi voi un exercitziu aplicat la mediul politic shi de afaceri din Romania pe aceasta tema ( cat mai stau eu o saptamana plecat )

Incercatzi sa facetzi o paralela PATRICIU - TZIRIAC !

o sa vedetzi ca am dreptate !

hihihi

Shi ca sa va mai vand un pont ....cei mai scarboshi shi imputzitzi tortzionari shi securishti aveau fete ! :D:D:D


08-08-2008 11:09:14
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Rautate -putere sunt notziuni ce merg mana in mana !
Noi am pornit insa de la comportamentul tatzilor ce au numai fete  !
...asha ca nu devia subiectul cate fooooot virtual ! :D:D:D
FA VERIFICAREA SHI VEZI CA AM DREPTATE !


08-08-2008 11:15:03
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ciudatul sa a scris:

Exista o lege nescrisa care putzini o cunosc :  Totdeauna trebuie sa fii circumspect shi foarte atent la barbatzii care au descendentzi doar fete ....una din caracteristicile principale este AVIDITATEA DE PUTERE ACUTIZATA !

Vretzi exemple ?......  V.TUDOR, VOICULESCU, BLAGA, UNCHIUL MEU, shi lista poate continua !

Facetzi o mica cercetare shi o sa avetzi surpriza ca ceea ce am spus este adevarat !

;););)


Normal ca una din caracteristicile lui Base este aviditatea de putere acutizata...si lipsa de scrupule de asemenea...ca altfel nu ajungea presedinte de natie...dar are si parti bune de caracter...nu-i un presedinte mizerabil...


08-08-2008 11:35:28
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Hmmmmm pitzigoiule se pare ca shi tu ai o unica optziune caracteristica poporului roman :

SA ALEGI PE CEL MAI BUN DINTRE CEI MAI RAI !

...prin alte lumi, optziunea este :

SA ALEGI PE CEL MAI BUN DINTRE CEI MAI BUNI !


08-08-2008 11:46:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
adica tot femeia e cea care il determina pe bezmetic sa dea din el icsu' su igrecu'???
Ha, si eu care credeam ca atita macar contributie sa aiba si masculii la procreatie :D:D .......


Xtremul a scris:


ciudatul sa a scris:

Cum poate fi un barbat care a facut doua fete ?.....predominant sau nu ?! :D:D:D

Sexul copiilor tzine in principal de pH-ul... mamei in momentul conceptiei, cumetre SA! E clar stabilit stiintificeste.
Ca spermatozoizii-s cam netotzi, nu aleg mult, intra oriunde, ca si barbatii... :D:D


08-08-2008 13:30:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Si George W. Bush are doar fete, ce-i drept... ;) dar e discutabila chestia (doar tac-su a avut baieti, nu ?? ;))

Aaaaa, apropo de studiile alea-i corect, e o intreaga filosofie si-aici;
culmea e ca CEI MAI RAI OAMENI sint aia AVIZI de PUTERE !!! :x

...Si aia ajung sa ne conduca, evident !!! :D:D

Barbatul meu zicea"un om destept face o fata...unul foarte destept face doua..."...deci...;)


08-08-2008 14:30:31
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Asta-i consolarea neputintzei barbateshti , Tashico .....

ESTE FERISEU BARBATUL CARE AFIRMA CA EL VREA SA AIBA NUMAI FETE !...SHI DACA SOTZUL TAU A FOST OFITZER NU CRED CA ACOLO IN SUBCONSHTIENT N-AR FI VRUT UN BAIAT !...HAI SA LASAM VRAJELILE SHI BAL, BLA, BLA-urile

Crezi ca lui Becali ii convcine ca are numai fete ? Shi ia recunoashte matale : este adevarat ca totdeauna relatzia socru-mic ginere este totdeauna relatzia tata-fiu ?(exista shi exceptzii ...nu contest !) de ce crezi matale ca se intampla chestia asta ?

Nu intzeleg de ce pana mea adevaruri evidente incercam sa le pitim dupa degete !


08-08-2008 14:48:50
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Stalin a avut de la a doua nevasta un baiat si o fata... si Geoana la fel... ceva, legaturi, sexonumerologice?

PS doar despre o femeie e intelept sa vorbesti despre citi si ce copii a avut... pater semper incertus est :D:D


08-08-2008 14:50:29
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Eeeeeee nah ca ma faci sa recunosc ( lucru care io l-am recunoscut pe aici) ca vrem nu vrem fomeia cam este la pupitrul de comanda ....adicalea la botoane ! ;)
SandieShaw a scris:

adica tot femeia e cea care il determina pe bezmetic sa dea din el icsu' su igrecu'???
Ha, si eu care credeam ca atita macar contributie sa aiba si masculii la procreatie :D:D .......


Xtremul a scris:


ciudatul sa a scris:

Cum poate fi un barbat care a facut doua fete ?.....predominant sau nu ?! :D:D:D

Sexul copiilor tzine in principal de pH-ul... mamei in momentul conceptiei, cumetre SA! E clar stabilit stiintificeste.
Ca spermatozoizii-s cam netotzi, nu aleg mult, intra oriunde, ca si barbatii... :D:D


Ultima modificare facuta de ciudatul sa (08-08-2008 14:51:22)


08-08-2008 14:50:39
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Aia ca doar mama copilului este cunoscuta in mod cert este absolut corecta ....comentariul la Stanil nu este deoarece eu vorbeam numai  despre berbatzii cu descendentzi femini ....cat despre fiul lui Stalin ....hmmmmm tind sa cred ca totushi in interiorul sau era o fetitza !....parc-am citit ca s-a  "autosinucis" :D
SandieShaw a scris:

Stalin a avut de la a doua nevasta un baiat si o fata... si Geoana la fel... ceva, legaturi, sexonumerologice?

PS doar despre o femeie e intelept sa vorbesti despre citi si ce copii a avut... pater semper incertus est :D:D


08-08-2008 15:00:15
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ciudatul sa a scris:

Aia ca doar mama copilului este cunoscuta in mod cert este absolut corecta ....comentariul la Stanil nu este deoarece eu vorbeam numai  despre berbatzii cu descendentzi femini ....cat despre fiul lui Stalin ....hmmmmm tind sa cred ca totushi in interiorul sau era o fetitza !....parc-am citit ca s-a  "autosinucis" :D
SandieShaw a scris:

Stalin a avut de la a doua nevasta un baiat si o fata... si Geoana la fel... ceva, legaturi, sexonumerologice?

PS doar despre o femeie e intelept sa vorbesti despre citi si ce copii a avut... pater semper incertus est :D:D


oups...corecturi ale teoriei pe parcus... in cazul lui Stalin, de la prima nevasta a avut tot un baiat, pe care l-a cam abandonat dupa moartea mamei... naiba stie daca-o fi fost tot o fetiza......................


08-08-2008 15:06:39
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Hopreaaaaaaaaaa omule ca nu shtiu subiectul, deoarece acest individ mi-a provocat o gratza gretzoasa asha ca nu prea m-a interesat ca personaj ( personal il consider echivalentul lui Hitler amplificat exponentzial ...un suprem al rautatzii !!!!) ....shtiu ca a avut un baiat care a eshuat lamentabil  !

08-08-2008 15:13:43
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Mda ....eu de Vasili shtiam ...acum am vazut ca de la cea de a doua sotzie au fost Vasili shi Svetlana shi de la prima a fost Iakov

Ultima modificare facuta de ciudatul sa (08-08-2008 15:17:51)


08-08-2008 15:16:06
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
vivat, crescat, florescat google!

08-08-2008 15:26:50
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Turbo-google....ala cu trei pedale nu cu doua ! .....:D

08-08-2008 15:33:55
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Shi totushi este un cashtig .....lucruri care nu intra in sfera ta de atentzie, totushi iata ca eshti obligat sa bagi piciorul la gogolescu shi sa CETESHTI !........omul cat traieshte CETESHTE sau BAGA PICIORUL IN GOGOLESCU ... daca mai ramane shi ceva stocat la memorii ...pai io zic ca este o afacere ! :D

08-08-2008 15:37:21
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
desigur, gle e o scula minunata si rapida de informare pentru tot natul...doar ca, si asta trebuie c-o stii, cautarea informatiei necesare e o tehnica care cere si altceva decit doua-trei pedale...tot la mititelul ala singuratic din cap sta cheia! :D:D

08-08-2008 15:48:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Si George W. Bush are doar fete, ce-i drept... ;) dar e discutabila chestia (doar tac-su a avut baieti, nu ?? ;))

Aaaaa, apropo de studiile alea-i corect, e o intreaga filosofie si-aici;
culmea e ca CEI MAI RAI OAMENI sint aia AVIZI de PUTERE !!! :x

...Si aia ajung sa ne conduca, evident !!! :D:D

Barbatul meu zicea"un om destept face o fata...unul foarte destept face doua..."...deci...;)

hihihi :D:D... Bush W pare sa aiba un IQ sub medie (adica 100), si are totusi doua fete... :rolleyes:
E considerat unanim CEL MAI PROSTOVAN presedinte din istoria USA !!! :D
Bullshit total teoriile astea, deci. :(

De Berbecali ce sa mai vorbim ?! :D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (08-08-2008 15:55:17)


08-08-2008 15:54:36
   
?? ciudatul sa
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2008
Mesaje: 188
Mda ...de fapt eu vroiam sa accentez aspectul utilitatzii acestor forumuri shi a gogolanului .....de multe ori am fost intrebat ce caut io pe forum ....am raspuns la mishto ca stau sa ma distrez shi sa injur ...ete una din motivatzii ....dialogul impune necesitatea informatziei ...fiecare are domeniul lui de activitate in care este as .....cand insa eshti in dialog cu indivizi care nu fac parte din casta ta (casta in sensul de meserie )....iei contact cu informatzii care in mod normal in traiul cotidian nu te-ar interesa !  hihihi ....
SandieShaw a scris:

desigur, gle e o scula minunata si rapida de informare pentru tot natul...doar ca, si asta trebuie c-o stii, cautarea informatiei necesare e o tehnica care cere si altceva decit doua-trei pedale...tot la mititelul ala singuratic din cap sta cheia! :D:D


Ultima modificare facuta de ciudatul sa (08-08-2008 16:04:06)


08-08-2008 16:02:53
   
Pagini:  1 2 3 4 5    
Mergeti la