Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pareri / prostia este o boala molipsitoare?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mah Xtremule io sincer sa fiu am facut absolut tot ce m-a taiat capul (gol?....sau cu basca ?)...deci nu ma plang ,in plus am trait binishor in afara a vreo 5 ani de comunism ( tu-l in gura pe ma-sa de oltean shi pe tot neamul lui ) deci daca TRICE-ul (copite,coada,coarne ) are nevoie de mine la compartimentul cazane ma duc doar ca am shi io o temere : DACA IN LOC DE IAD AJUNG IN RAI ?.....CE MA FAC CA ACOLO-I PLICTISEALA MARE BRE ...NU  NEBUNI, NU  INJURATURI, NU  CHEFURI NU MADAME hmmmmmm doar "HARFE" SHI MIERE ......
La modul serios sper din tot sufletul s-o mai ard aiurea pe taramuri pamantene pana cand briliantul o sa aiba drept de semnatura , cat despre pareri de rau ?....hmmmmmm una singura : CA NU AM INVATZAT MAI MULT DECAT SHTIU ! :D  hihihi
Xtremul a scris:

Serios acum, coane SA, pe masura ce-mbatrinesc realizez cint de PROST :D sint (cumva..., adica in raport cu ce-as fi putut fi), cite mai am de invaztat, cite n-o sa apuc sa-nvatz vreodata :rolleyes:, cit timp am pierdut aiurea (nu si pe forumul asta insa ;)) etc etc.

P.S. Febletzeeee,  unde-mi umbli, ia vino cu patrafiru si cadelnitza-ncoace, ca-s la ora confesiunilor !!! :D:D


13-06-2008 18:37:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Mah Xtremule io sincer sa fiu am facut absolut tot ce m-a taiat capul (gol?....sau cu basca ?)...deci nu ma plang ,in plus am trait binishor in afara a vreo 5 ani de comunism ( tu-l in gura pe ma-sa de oltean shi pe tot neamul lui ) deci daca TRICE-ul (copite,coada,coarne ) are nevoie de mine la compartimentul cazane ma duc doar ca am shi io o temere : DACA IN LOC DE IAD AJUNG IN RAI ?.....CE MA FAC CA ACOLO-I PLICTISEALA MARE BRE ...NU  NEBUNI, NU  INJURATURI, NU  CHEFURI NU MADAME hmmmmmm doar "HARFE" SHI MIERE ......
La modul serios sper din tot sufletul s-o mai ard aiurea pe taramuri pamantene pana cand briliantul o sa aiba drept de semnatura , cat despre pareri de rau ?....hmmmmmm una singura : CA NU AM INVATZAT MAI MULT DECAT SHTIU ! :D  hihihi
Xtremul a scris:

Serios acum, coane SA, pe masura ce-mbatrinesc realizez cint de PROST :D sint (cumva..., adica in raport cu ce-as fi putut fi), cite mai am de invaztat, cite n-o sa apuc sa-nvatz vreodata :rolleyes:, cit timp am pierdut aiurea (nu si pe forumul asta insa ;)) etc etc.

P.S. Febletzeeee,  unde-mi umbli, ia vino cu patrafiru si cadelnitza-ncoace, ca-s la ora confesiunilor !!! :D:D


O prietena de-a mea , dupa ce-a ramas fara masina de spalat vreo 2 luni , a zis ca pentru ea , IADUL este sigur un loc asaaa... ca o intindere nesfarsita plina cu ligheane( mii de ligheane) cu rufe puse la inmuiat , pentru-a fi spalate .
Pentru mine , IADUL este un loc unde AS FI VESNIC BOLNAVA si singurii medici care s-ar gasi pe-acolo ar fi stomatologi si ginecologi .

ps.scuzati graba(prostia ??) din capu' meu : un lighean , doua lighene

Ultima modificare facuta de titmouse (13-06-2008 19:39:45)


13-06-2008 19:00:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aham... continuatzi, continuatzi cu confesiunile, ce daca nu-i Preafericita ;) Unikaa prin zona ?! :D:D

V-ascult si io, cu maxima atenntie, nu doar nenea ala cu okiu (albastru :D) si timpanul... hihihi :D

FIINDCA LA MECI, UITE-ASA DE-AL NAIBII, TOT NU MA UIT !!! :D:D
(P.S. Hai sa zicem ca dintzarii n-ar fi "medici" - da'si ailalti, draga Tit ?! ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-06-2008 19:29:56)


13-06-2008 19:28:09
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Aham... continuatzi, continuatzi cu confesiunile, ce daca nu-i Preafericita ;) Unikaa prin zona ?! :D:D

V-ascult si io, cu maxima atenntie, nu doar nenea ala cu okiu (albastru :D) si timpanul... hihihi :D

FIINDCA LA MECI, UITE-ASA DE-AL NAIBII, TOT NU MA UIT !!! :D:D
(P.S. Hai sa zicem ca dintzarii n-ar fi "medici" - da'si ailalti, draga Tit ?! ;))


AM INTELES .


13-06-2008 19:42:07
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
E vara..tiganu din MERCEDES-UL cu nr.de FRANTA...aprinde avariile si blocheaza o banda in trafic...in locul unde a oprit sint 5  locuri de parcare..dar nu intra in parcare...blocheaza banda...cu nerusinare...cu nepasare..cu indrazneala specifica neamului...e imbracat elegant...caci nu lucreaza la IMGB...are cea de aur pe mina...a luat ''tot'' ce are un om cu educatie afara si profesie bune...dar a''uitat'' sa ia si cultura,educatia,manierele,bunul simt...si politaiul a uitat sa ii ia carnetull...

Ultima modificare facuta de amza (13-06-2008 19:57:24)


13-06-2008 19:56:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

amza a scris:

E vara..tiganu din MERCEDES-UL cu nr.de FRANTA...aprinde avariile si blocheaza o banda in trafic...in locul unde a oprit sint 5  locuri de parcare..dar nu intra in parcare...blocheaza banda...cu nerusinare...cu nepasare..cu indrazneala specifica neamului...e imbracat elegant...caci nu lucreaza la IMGB...are cea de aur pe mina...a luat ''tot'' ce are un om cu educatie afara si profesie bune...dar a''uitat'' sa ia si cultura,educatia,manierele,bunul simt...si politaiul a uitat sa ii ia carnetull...


Mai bine-i ia o shpaga militzianul.... ;)
Acu' ma gindeam sa fac un nou topic numit "Credeti ca-i vreo legatura intre bogatia excesiva :D si prostie???"

Io cred ca e una - si inca direct proportionala, dar n-am timp acuma, multe-s de facut/desfacut, zilele-s numarate pina-n 2012... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-06-2008 21:08:47)


13-06-2008 21:07:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

amza a scris:

E vara..tiganu din MERCEDES-UL cu nr.de FRANTA...aprinde avariile si blocheaza o banda in trafic...in locul unde a oprit sint 5  locuri de parcare..dar nu intra in parcare...blocheaza banda...cu nerusinare...cu nepasare..cu indrazneala specifica neamului...e imbracat elegant...caci nu lucreaza la IMGB...are cea de aur pe mina...a luat ''tot'' ce are un om cu educatie afara si profesie bune...dar a''uitat'' sa ia si cultura,educatia,manierele,bunul simt...si politaiul a uitat sa ii ia carnetull...


Amza, draga, din pacate sunt mult mai multi romani "intiganiti" pe modelul de fata... nu spun asta din rasism (sint rasista, stie toata lumea)... si nici nu sint asa sigura ca asta e un model tiganesc (au ei bubele lor, dar nu topenia, aronganta combinata cu idiotenia...) uita-te la tzate mondene sau politice precum Dolanescu, Udrea, Vintu, tutele alea de prin grupuri vocale si vei vedea ca nu tiganii dau tonul...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (14-06-2008 14:40:15)


14-06-2008 13:42:11
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Na, si ca sa-ti probez ca nu zic prostii, uite un articol in versiunea online a unui ziar: Andreea Marin, invitata pe dorobanti la deschiderea unui butic de trentze, n-a gasit loc de parcare si-a lasat tablaraia cu care venise direct pe banda de circulatie; agentii erau convocati in intersectie la vreo 200 de m mai incolo, si dadeau in van din miini.

Ultima modificare facuta de SandieShaw (14-06-2008 13:49:40)


14-06-2008 13:48:57
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Prostia lui A.MARIN nu este molipsitoare ...este CONGENITALA SHI PRODUCATOARE DE VOMA !......ca tot felu de tute shi ratate social shi-au facut din ea un model in viatza nu este un fenomen molipsitor ...este PROSTIA SHI LIPSA DE EDUCATZIE A 80% DINTRE ROMANI ....ce mataranga mea sa-i ceri unei hushchite de mahalagioaice a carei singura lectura este suplimentul de vineri al LIBERTATZII ca deh acolo-i dat negru pe alb programul telenovelelor saptamanale ? hihihi

14-06-2008 14:10:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Din pacate si prostia si ifosele unei tute ca Marin sau, alta poama, Raduleasca sint periculos de molipsitoare... uitati ce-au putut face astea doua din ideea de gale de caritate.. ma tem ca onorariul gabjit de una din astea ajunge cam o treime din pot... asta mi se pare odios, sa dijmuiesti si sa corupi milostenia, ajutorul umanitar, solidaritatea, sentimentele cele mai rare si pretioase ale oamenilor...

14-06-2008 14:39:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Stimata doamna ce potzi sa te ashtetzi de la o japitza care iesa pe post shi anuntza cu durere ca a pierdut sarcina cand ea de fapt a fost sa-shi puna tzatze, buze shi cur noi !!!!.......ma refer la reshapata aia mai rau ca anvelopa Raduleasca .

14-06-2008 14:46:17
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Ma gandesc acum la femeile alea care-si pun implanturi prin balcoane sau isi intind ridurile de pe fata....Ufff!!!...cata minte sa ai!!!??...sa ma duc sa ma taie fara sa fie absolut necesar??....Brrr.. doar gandul la bisturiu si ma ia cu fiori....=(

14-06-2008 15:09:19
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Intrebare perversa : CE PARERE AI DE FOSTA MANA DREAPTA A LUI NEA CONSTANTINESCU ......ZOE PETRE ? :D:D:D
SandieShaw a scris:

Din pacate si prostia si ifosele unei tute ca Marin sau, alta poama, Raduleasca sint periculos de molipsitoare... uitati ce-au putut face astea doua din ideea de gale de caritate.. ma tem ca onorariul gabjit de una din astea ajunge cam o treime din pot... asta mi se pare odios, sa dijmuiesti si sa corupi milostenia, ajutorul umanitar, solidaritatea, sentimentele cele mai rare si pretioase ale oamenilor...


14-06-2008 15:46:58
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

CIUDATUL SA a scris:

Intrebare perversa : CE PARERE AI DE FOSTA MANA DREAPTA A LUI NEA CONSTANTINESCU ......ZOE PETRE ? :D:D:D
SandieShaw a scris:

Din pacate si prostia si ifosele unei tute ca Marin sau, alta poama, Raduleasca sint periculos de molipsitoare... uitati ce-au putut face astea doua din ideea de gale de caritate.. ma tem ca onorariul gabjit de una din astea ajunge cam o treime din pot... asta mi se pare odios, sa dijmuiesti si sa corupi milostenia, ajutorul umanitar, solidaritatea, sentimentele cele mai rare si pretioase ale oamenilor...

Iliescu se pare ca i-a facut comunisti pe amindoi...;)...na!ca tot iti plac tie comunistii;)=D=D


15-06-2008 10:32:42
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

Intrebare perversa : CE PARERE AI DE FOSTA MANA DREAPTA A LUI NEA CONSTANTINESCU ......ZOE PETRE ? :D:D:D


N-as vrea sa-mi dau cu parerea despre Zoe Petre in contextul discutiei despre manelisti si tute televizistice/politice... e fiica acad. Condurache, ea insasi prof. universitar si istoric cu cariera in spate... (ea n-ar fi anuntat in veci: Stimati telespectatori, a murit scriitorul Octavio La Paz!, precum tuta Marin)... nu spun ca nu i s-ar putea gasi si ei bube si greseli... oricum, tandemul ei cu Constantinescu n-a fost mai mult decit suma valorilor individuale si acestea nu aveau nicio legatura cu simtul politichiei.


15-06-2008 10:56:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Intrebare perversa : CE PARERE AI DE FOSTA MANA DREAPTA A LUI NEA CONSTANTINESCU ......ZOE PETRE ? :D:D:D


N-as vrea sa-mi dau cu parerea despre Zoe Petre in contextul discutiei despre manelisti si tute televizistice/politice... e fiica acad. Condurache, ea insasi prof. universitar si istoric cu cariera in spate... (ea n-ar fi anuntat in veci: Stimati telespectatori, a murit scriitorul Octavio La Paz!, precum tuta Marin)... nu spun ca nu i s-ar putea gasi si ei bube si greseli... oricum, tandemul ei cu Constantinescu n-a fost mai mult decit suma valorilor individuale si acestea nu aveau nicio legatura cu simtul politichiei.

BATRACIANA :D Joitzica Petre :x mi se pare intruchiparea abjectziei "telectualizante" (ca_caracter :D, ca_ca savanta de renume mondial n-am habar sa ma pronuntz) si-n plus  contraargumentul forte "vivant" al teoriei "Pai d-aia merg lucrurile prost in Romanica, fiindca intelectualii-s timizi si nu se baga-n politica"... Din sacii shpagoshi de $$$ taratzi pe culoarele Cotroceniului stati linistiti ca i-au ramas oricum destui - si ei, si gashtii de scursuri umane care ne-au "condus" aia 4 ani..

N-are rost sa dezvolt subiectul Z.P. ca oricum tot aia ramine, cum a cazut - si tzara, si Tzigareta/Heroina/AG-ul 2-52 :(, si Barbutza cu Rona lui Hartner, si fii-su ala hipermafiot Dragos Constantinescu (a uitat lumea totul, asta-i viatza) de n-a mai calcat prin tzara cam de mult, si toata mocirla dimbovitzeano-securistica, invinsa sau nu prea ;) (cooptata as zice mai degraba) de sistemul "ticaloshit". Bullshit !!! :D:D SA VINA COMEATA MAI BINE !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-06-2008 14:29:42)


18-06-2008 14:17:04
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihihi ....mdea

18-06-2008 23:18:53
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

CIUDATUL SA a scris:

Hihihihi ....mdea
salvezi raspunsul cu hihi....=D=D

19-06-2008 08:52:59
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
Si parerea ta conteaza..era un slogan pe vremuri...daca conteaza..inseamna ca la rinudl tau contezi..atunci de ce nu vine politia la timp?de ce nu vine salvarea la timp?
De ce nu vin pompierii la timp?
De ce actele nu iti vine corecte si la timp?
De ce nu s-au dat toate titlturile de propritate inca?


08-07-2008 22:06:10
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

amza a scris:

Si parerea ta conteaza..era un slogan pe vremuri...daca conteaza..inseamna ca la rinudl tau contezi..atunci de ce nu vine politia la timp?de ce nu vine salvarea la timp?
De ce nu vin pompierii la timp?
De ce actele nu iti vine corecte si la timp?
De ce nu s-au dat toate titlturile de propritate inca?

Cam multe de ce-uri in Romanica noastra...


12-07-2008 06:53:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

sarabela a scris:


amza a scris:

Si parerea ta conteaza..era un slogan pe vremuri...daca conteaza..inseamna ca la rinudl tau contezi..atunci de ce nu vine politia la timp?de ce nu vine salvarea la timp?
De ce nu vin pompierii la timp?
De ce actele nu iti vine corecte si la timp?
De ce nu s-au dat toate titlturile de propritate inca?

Cam multe de ce-uri in Romanica noastra...

Vor veni si vremuri mai bune... eu asa cred!=)


03-08-2008 02:02:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pe... D-evil :D vremuri mai bune !!! :(

Unde-o vedea cineva semne de mai bine, chiar nu intzeleg...
Fiindca semnele sint aceleasi, din '96 incoace si nu numai. :x


Xtremul a scris:


SandieShaw a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Intrebare perversa : CE PARERE AI DE FOSTA MANA DREAPTA A LUI NEA CONSTANTINESCU ......ZOE PETRE ? :D:D:D


N-as vrea sa-mi dau cu parerea despre Zoe Petre in contextul discutiei despre manelisti si tute televizistice/politice... e fiica acad. Condurache, ea insasi prof. universitar si istoric cu cariera in spate... (ea n-ar fi anuntat in veci: Stimati telespectatori, a murit scriitorul Octavio La Paz!, precum tuta Marin)... nu spun ca nu i s-ar putea gasi si ei bube si greseli... oricum, tandemul ei cu Constantinescu n-a fost mai mult decit suma valorilor individuale si acestea nu aveau nicio legatura cu simtul politichiei.

BATRACIANA :D Joitzica Petre :x mi se pare intruchiparea abjectziei "telectualizante" (ca_caracter :D, ca_ca savanta de renume mondial n-am habar sa ma pronuntz) si-n plus  contraargumentul forte "vivant" al teoriei "Pai d-aia merg lucrurile prost in Romanica, fiindca intelectualii-s timizi si nu se baga-n politica"... Din sacii shpagoshi de $$$ taratzi pe culoarele Cotroceniului stati linistiti ca i-au ramas oricum destui - si ei, si gashtii de scursuri umane care ne-au "condus" aia 4 ani..

N-are rost sa dezvolt subiectul Z.P. ca oricum tot aia ramine, cum a cazut - si tzara, si Tzigareta/Heroina/AG-ul 2-52 :(, si Barbutza cu Rona lui Hartner, si fii-su ala hipermafiot Dragos Constantinescu (a uitat lumea totul, asta-i viatza) de n-a mai calcat prin tzara cam de mult, si toata mocirla dimbovitzeano-securistica, invinsa sau nu prea ;) (cooptata as zice mai degraba) de sistemul "ticaloshit". Bullshit !!! :D:D SA VINA COMEATA MAI BINE !!! :D:D


Ultima modificare facuta de Xtremul (03-08-2008 02:20:15)


03-08-2008 02:18:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Gandire pozitiva ,mon cher!
EU CRED IN BINE...=)


03-08-2008 08:12:14
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la