Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Tiganii,manelele si incultura    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

bosss a scris:

se pare ca iar a aparut diana cu forte proaspete pe forum



a reinviat discutia cu tiganii si manelele....


05-04-2007 02:34:19
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Ati manca din ceea ce gateste o tiganca ? Se spune ca la tigani in casa ti se pune masa,esti omenit,pe cand romanii ascund mancarea,sunt egoisti,asa o fi?

06-04-2007 14:29:15
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cind eram mica o vecina.. blonda, maritata cu un tip sofer pe TIR... super eleganta... cu neam numeros.. era permanent la noi in casa la cafea cu mama... Si eu eram la ea ca l amine acasa... Facea niste dulciuri de muream... Era de-o curatenie iesita din comun, de-o bunatate rar intilnita... Aveau de toate... si nu se zgirceau sa dea si altora (era pe timpul lui ceausescu, desigur..)

tirziu am aflat ca se trage din neam de tigani... (doar ea)... dar asta n-a schimbat cu nimic placerea mea de a minca tot ce gatea ea...


06-04-2007 14:53:22
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Asa e, ati observat ca(,) copii nu fac ura de rasa decat atunci cand parintii le spun :nu te mai juca cu cutarica ,ca e tigan? EI nu au aceasta notiune de "alta rasa" . Cati dintre noi nu s-au jucat cu copii tigani atunci cand erau la scoala?

08-04-2007 00:54:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

cenusareasa31 a scris:

Ati manca din ceea ce gateste o tiganca ? Se spune ca la tigani in casa ti se pune masa,esti omenit,pe cand romanii ascund mancarea,sunt egoisti,asa o fi?

Omenia cred ca nu o poti defini facind trimitere la natie...
tine de caracterul fiecaruia dintre noi...=)


08-04-2007 01:14:15
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142

tasha 1951 a scris:


cenusareasa31 a scris:

Ati manca din ceea ce gateste o tiganca ? Se spune ca la tigani in casa ti se pune masa,esti omenit,pe cand romanii ascund mancarea,sunt egoisti,asa o fi?

Omenia cred ca nu o poti defini facind trimitere la natie...
tine de caracterul fiecaruia dintre noi...=)
Caracterul este influentat de educatie sau invers?

08-04-2007 01:25:17
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
si daca lipseste caracterul? la asta te-ai gandit...?

08-04-2007 15:51:30
   
?? 2late
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 22
....cred ca ar trebui de la bun inceput sa definim maneaua daca putem....exact nu se poate defini pentru ca ea nu exista ca si curent muzical...este un amalgam de nonsensuri cusute bine cu incultura si prostie....e doar o parere. ; ea , maneaua se adreseaza unui anume segment din populatie care pe zi ce trece devine tot mai mare, si anume segmentului care cuprinde populatia cu nici cele mai elementare cunostinte nu numai in domeniul muzical ci si in rest...este rusinos , scandalos si umilitor pentru poporul asta care a fost odinioara unul din cele mai respectate si temute popoare prin dirzenie si curaj prin demnitate si onoare....asadar introcindu-ne la manea putem spune inca ceva...ea nu este nici muzica lautareasca nici altceva...trebuie sa intelegem ca lautarii au fost o categorie de oameni respectati si indragiti pina mai deunazi...ori ceea ce vor sa ne insufle manelistii din ziua de azi este revoltator,..ca si ciuma care numai in timpuri grele si pline de lipsuri boli si foamete se intinde , asa a cuprins si maneaua aceasta tara, insa dupa cite vad in ultima perioada ea maneaua a inceput sa apuna, asa cum sa ivit...sa ne rugam sa dispara si odata cu ea si cei care o practica pt ca nu face altceva decit sa ne umileasca in fata strainilor care nu sint cu nimic mai presus decit noi....ca sa incerc sa concluzionez....o sa fiu un pic rasist sau cum vreti voi....daca as putea ias rade de pe pamint pa acesti inculti .....norocul lor ca nu a mai trait antonescu...mare noroc.....respect

08-04-2007 16:12:36
   
?? unik@
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Imi  amintesc,copila fiind...intr-o vacantza la bunici,pe campul din apropierea satului se oprise o satra de tigani,din aia cu carute care se muta din loc in loc...si stiu ca de multe ori fugeam de acasa ca sa ma duc sa-i vad....ma fascina galagia lor si felul lor de a fi(simpli de parca traiau in alta lume...dar totushi atat de fericiti)...si apropos de mancare...pot sa spun ca de la tiganii aia am mancat o turta coapta pe tabla...si inca imi mai amintesc gustul ei...nu l-am mai intalnit nicaieri...

08-04-2007 16:14:17
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Au si ei parti bune,si parti rele ca si ceilalti oameni? A murit Isus si pentru ei? Desi sunt rasista,cred ca daca Dumnezeu ii accepta si ii iubeste,noi nu avem decat sa ii toleram,nu-i asa?

08-04-2007 17:58:19
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Constat cu durere in suflet (si cu multa scarba) cat de multi oameni s-au dus la spectacolul ala de la palatul constitutiei cu manelisti,de parca au ceva de invatat de acolo,din aceasta subcultura.NU pot sa spun decat vai,vai,vai.

08-04-2007 23:30:14
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
ca sa renunti la rasism iti urez sa nimeresti intre habotnicii "iubitori" de centuriste ca tine...! :D

10-04-2007 13:00:35
   
?? Administrator
Cont Sters

Inregistat: 10-04-2007
Mesaje: 8
Sa fie acest topic un topic rasist ? De voi depinde cum va fi.

10-04-2007 23:36:03
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
iti dau un sfat: POTOLESTE-TE!!! il
poti lua si ca avertsiment... si ca amenintare, in final :(...

Ultima modificare facuta de fun-funny (10-04-2007 23:59:13)


10-04-2007 23:40:36
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
astept....
indiferent ce va urma....


10-04-2007 23:59:36
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Acesti barbari care ne rup de Europa
2 Noiembrie 2007
Vlad Odobescu

Crimele comise de romani in Italia au dus la impunerea unor masuri exceptionale: un pachet legislativ adoptat in regim de urgenta permite expulzarea infractorilor, chiar daca acestia sunt cetateni comunitari.





Violul si atacul de o cruzime extrema savarsite de cetateanul roman Romulus Mailat asupra unei italience i-a bagat, miercuri seara, in sedinta de urgenta pe ministrii cabinetului Romano Prodi, pentru adoptarea unei legi fara precedent. Este vorba despre un pachet de masuri de siguranta ce va facilita expulzarea infractorilor straini de pe teritoriul Italiei, chiar daca acestia sunt cetateni comunitari.


05-11-2007 02:15:50
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Insfacata din strada si tarata in „vizuina” agresorului

Pe 30 octombrie, seara, Giovanna Reggiani se intorcea dupa o zi de cumparaturi in centrul Romei. A coborat din tren la Tor di Quinto, iar pentru a ajunge acasa trebuia sa strabata o alee stramta, prost luminata si putin frecventata. Acolo a fost atacata de Romulus Nicolae Mailat, un tigan roman in varsta de 24 de ani, originar dintr-un sat transilvanean, scrie „Corriere della Sera”.

Mailat a tarat-o pe femeia in varsta de 47 de ani in baraca in care isi facea veacul, intr-o satra de tigani, inghesuita intre gara si hipodromul de la Tor di Quinto. „O vizuina oribila, inconjurata de sticle de bere goale” - descrie cotidianul italian locul unde Giovanna Reggiani a fost violata si batuta cu salbaticie pentru ca a incercat sa opuna rezistenta.

In mod ironic, crima lui Mailat a fost data in vileag tot de o tiganca din satra, Emilia, care l-a surprins in timp ce incerca sa scape de trupul femeii, care nu mai dadea semne de viata. Tiganca l-a vazut aruncand trupul Giovannei in sant si a alertat un echipaj de politie din zona.

„Giovanna Reggiani avea pantalonii in vine si fata tumefiata”, scrie „Corriere della Sera”. Italianca a fost transportata la spital mai mult moarta decat vie. De altfel, intr-o prima etapa, mass-media din Italia anunta ca Giovanna a decedat, insa ieri-dimineata s-a aflat ca femeia era in coma, „prezentand slabe urme de activitate cerebrala”. Aseara, insa, cotidianul "La Repubblica" a anuntat ca femeia nu a reusit sa reziste.


05-11-2007 02:16:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
INGROZITOR!!!
....mi se face parul maciuca..desi stiam de acesta crima...i-as impusca pe loc pe toti nemernicii astia care recurg la astfel de fapte!


05-11-2007 11:25:37
   
?? psihiatria
Cont Sters

Inregistat: 17-09-2007
Mesaje: 66
rasa in cur de babe voi vreti sa fiti doar violate nu si omorate ! sa pupati in bani toti manelisti !

05-11-2007 12:49:07
   
?? normalulanormal
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2007
Mesaje: 166
hihihi auzi bah neamu' lu ' manea sa ma pish cu bolta pe neamul tau brunet ! hihihi
psihiatria a scris:

rasa in cur de babe voi vreti sa fiti doar violate nu si omorate ! sa pupati in bani toti manelisti !


05-11-2007 13:16:32
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
shock ... ce`o avea omu?? ...e dreptul fiecaruia sa`si spuna parerea! ....
Pretentiosule, calm!


06-11-2007 02:48:23
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
"Opriti diavolul colorat!" Sub acest slogan va continua campania de succes impotriva manelelor initiata de un grup de tineri timisoreni. Campania Anti-Manele, al carei portal internet il puteti accesa la www.127.0.0.1 a explodat in presa acum cateva luni. De la cateva afise lipite in centrul Timisoarei, febra anti-manele a cuprins si orasele Cluj, Oradea, Ploiesti si Craiova.Vava Ionut este un tanar in clasa a12-a la un liceu din Timisoara. Satul de prostia si incultura din jurul sau a decis, impreuna cu alti cativa prieteni, sa actioneze. Au ales lucrul cel mai aproape de ei, producatorul de suferinta cel mai direct si la nivelul social cel mai de jos: manelele. Fenomenul social poate cel mai greu de combatut, dar si cu efectele cele mai nocive, manele au cuprins toate straturile sociale ale tarii. De la bisnitarii si tiganii din piete, la elevi, studenti, “vedete” de televiziune si proaspat imbogatiti, pana la parlamentari care, in timpul petrecerilor neprotocolare, mai uita de bunul simt si danseaza animalic pe mese, cu camasa descheiata si cu wisky-ul in mana pe ritmurile tuciurii.Campania a inceput prin lipirea unor afise in centrul Timisoarei care infatisau o harta Romaniei plina cu gunoaie si care avertizau “Nu faceti ca ei!”. Provenienta afiselor nu a putut fi descoperita la acea data, insa a trezit curiozitatea multora. Cei care au avut ambitia sa dea de capatul acestei povesti au fost realizatorii de emisiune Huidu si Gainusa de la Cronica Carcotasilor. Intr-o serie de evenimente deopotriva hilare si interesante, cei doi eu reusit sa dea de autorii afiselor si le-au luat un interviu in emisiune. A urmat lansarea site-ului si promovarea campaniei.

15-11-2007 16:39:52
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Tiganizarea, fenomenul prin care romanul devine un exponent al unei minoritatii fara vreun patrimoniu cultural recunoscut sau vreo incercare de civilizatie europeana, devine din ce in ce mai ingrijorator. A lupta impotriva manelor inseamna a lupta impotriva tiganizarii (nu a tiganilor), a inculturii, a lipsei de civilizatie, a ignorantei si prostiei. In acelasi fel in care hip-hop-ul este in SUA muzica infractorilor de culoare, maneaua este in Romania muzica infractorilor de orice etnie.

15-11-2007 16:44:29
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
A opri “manelizarea” Romaniei inseamna a ne face datoria fata de predecesorii nostri, oamenii care au cladit Romania. Oprirea manelizarii inseamna revenirea adevaratele valori romanesti. Oprirea manelizarii inseamna purificarea fata de drojdia societatii.

Opriti manelele!


15-11-2007 16:45:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:

A opri “manelizarea” Romaniei inseamna a ne face datoria fata de predecesorii nostri, oamenii care au cladit Romania. Oprirea manelizarii inseamna revenirea adevaratele valori romanesti. Oprirea manelizarii inseamna purificarea fata de drojdia societatii.

Opriti manelele!
De acord cu tine,oprim manelele..dar cum?
nu vezi cum se lupta lumea cu ei?..si cam degeaba..=(


15-11-2007 18:44:19
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dar cei cărora le plac manelele nu au dreptul să asculte ceea ce le place?
Dacă nu Ă®mi place ce aud Ă®n jur, mă mut din jurul ăla :) sau Ă®mi pun căştile pe urechi şi ascult ce Ă®mi place mie.
A mai fost unul care a interzis muzica rock, pe motiv că instigă la una şi la alta şi l-am dat jos + Ă®mpuşcat, că ne agresa libertatea :)


15-11-2007 19:27:10
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275

Lake a scris:

Dar cei cărora le plac manelele nu au dreptul să asculte ceea ce le place?
Dacă nu Ă®mi place ce aud Ă®n jur, mă mut din jurul ăla :) sau Ă®mi pun căştile pe urechi şi ascult ce Ă®mi place mie.
A mai fost unul care a interzis muzica rock, pe motiv că instigă la una şi la alta şi l-am dat jos + Ă®mpuşcat, că ne agresa libertatea :)

e clar! manelistule! :x
stii ceva? nu imi pun eu casti pe urechi sa nu-ti aud maneaua.. sa-ti pui  tu casti pe urechi cind o asculti.. :x


15-11-2007 19:57:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
La urma urmei asa e..Smiley are dreptate...daca  vrei sa asculti ceva ce deranjeaza...o faci discret cu casca..sau ma rog nu dai la meximum sa spargi timpanul celor care trec pe linga masina ta...

15-11-2007 20:44:07
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Fetelor,speriatsi baiatul!! ...
Nu punctez nici contra,nici pro ....ideea este ca de exemplu la o nunta,petrecere ..n`ai cum sa nu ascultsi shi ceva mai saltarets ...gen manea! ...opinia mea! ...(sa nu datsi prea tare :D :D )


15-11-2007 20:47:34
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Eu mă refeream la faptul că fiecare are gusturile sale şi că nu mi se pare corect să Ă®i interzic cuiva să asculte muzica preferată, să citească un gen de literatură care Ă®i place, să urmărească emisiunile / filmele favorite. Dacă el ar face acelaşi lucru cu mine, nu mi-ar plăcea. De-a lungul istoriei, Paganini a fost "posedat de Satana", jazz-ul a fost "muzică de negrotei", mişcarea flower-power şi rock-ul erau "fenomene care perverteau tinerii", ş.a.m.d.


PS. Ca fapt divers, prefer să nu aud Ă®n jurul meu mai mult de o manea pe lună. ĂŽn rest, plec din locul Ă®n care se cântă acea muzică, o ignor discutând cu cineva, sau pun ce Ă®mi place să ascult. Dar asta ţine de gustul meu muzical şi o aplic nu doar Ă®n cazul manelelor, ci şi a altor genuri cu care nu rezonez interior.


15-11-2007 21:21:46
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Lake a scris:

Eu mă refeream la faptul că fiecare are gusturile sale şi că nu mi se pare corect să Ă®i interzic cuiva să asculte muzica preferată, să citească un gen de literatură care Ă®i place, să urmărească emisiunile / filmele favorite. Dacă el ar face acelaşi lucru cu mine, nu mi-ar plăcea. De-a lungul istoriei, Paganini a fost "posedat de Satana", jazz-ul a fost "muzică de negrotei", mişcarea flower-power şi rock-ul erau "fenomene care perverteau tinerii", ş.a.m.d.


PS. Ca fapt divers, prefer să nu aud Ă®n jurul meu mai mult de o manea pe lună. ĂŽn rest, plec din locul Ă®n care se cântă acea muzică, o ignor discutând cu cineva, sau pun ce Ă®mi place să ascult. Dar asta ţine de gustul meu muzical şi o aplic nu doar Ă®n cazul manelelor, ci şi a altor genuri cu care nu rezonez interior.
Da,dar manelistii deranjeaza,pentru ca dau "muzica" (daca si aia o fii muzica) tare. Si culmea e ca vad masini moderne din care razbat manele,oare nu le-o fi rusine sa polueze fonic cu asa ceva ? Eu daca as asculta manele macar de rusine si as face-o sa nu stie nimeni. E la fel ca si cu filmele xxx,te uiti la ele fara sa te stie vecinul,si nu le scoti in strada,cu toate ca la acel gen de filme poti vedea uneori calitate,pe cand la manele ,,,niciodata.

16-11-2007 17:02:45
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Lake a scris:

Dar cei cărora le plac manelele nu au dreptul să asculte ceea ce le place?
Dacă nu Ă®mi place ce aud Ă®n jur, mă mut din jurul ăla :) sau Ă®mi pun căştile pe urechi şi ascult ce Ă®mi place mie.
A mai fost unul care a interzis muzica rock, pe motiv că instigă la una şi la alta şi l-am dat jos + Ă®mpuşcat, că ne agresa libertatea :)
Viata ne-a aratat ca rockerii ca si manelistii sunt niste jegosi si niste animale primitive care se dezlantuie mai ceva ca uraganul Katrina,lasa in urma doar mizerie si prapad.Cum arata un rocker..ia sa ne gandim..cu parul naclait,nespalat cu lunile,pletosi,cu pantalonii sfasiati(poate ii ataca maidanezii),cu privirea tampa si cretina,drogati si pierduti in lumea lor,la fel ca si manelistii. Asa ca manelistii si rockerii sa se ia de mana si sa se arunce in fata autocarului care vine cu expulzatii din Italia !

16-11-2007 17:08:32
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

Viata ne-a aratat ca rockerii ca si manelistii sunt niste jegosi si niste animale primitive care se dezlantuie mai ceva ca uraganul Katrina,lasa in urma doar mizerie si prapad.Cum arata un rocker..ia sa ne gandim..cu parul naclait,nespalat cu lunile,pletosi,cu pantalonii sfasiati(poate ii ataca maidanezii),cu privirea tampa si cretina,drogati si pierduti in lumea lor,la fel ca si manelistii. Asa ca manelistii si rockerii sa se ia de mana si sa se arunce in fata autocarului care vine cu expulzatii din Italia !


Mulţumesc pentru caracterizare :) Totuşi, din spirit de contradicţie, nu mă voi lua de mână cu "maneliştii" şi nici nu mă voi arunca Ă®n faţa acelui autocar. ;)


16-11-2007 18:13:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Rock-ul imi place si mie...artisti ca Elvis Presley au ajuns peste ocean,sa nu uitam ca am suferit la moartea lui cu totii ,apoi  Ă®n Marea Britanie,  noul curent care a  luat naştere: Rock-ul britanic (british rock). Inspirat de rock and roll-ul american, rock-ul britanic avea să revoluţioneze muzica, prin formaţii ca The Beatles, The Who, The Yardbirds, The Animals, The Kinks sau The Rolling Stones. Tot Ă®n perioada asta apar şi garage rock-ul şi surf rock-ul (principalii reprezentanţi fiind The Beach Boys)....adevarat ca subgenurile acestui val muzical nu m-au miscat in mod deosebit dar recunosc ca mai deunazi am primit ceva muzica rock progressive de la un amic si pot spune ca este un gen care mai respira...asa ca no offence...ma tres chere onoyoko!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (16-11-2007 18:42:37)


16-11-2007 18:32:39
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Jr. Member

Posts: 57


  Re: AVOCATA DISPARUTA IN MOD MISTERIOS DIN BRASOV(IV)
« Reply #1223 on: Today at 08:34:39 am » Quote 

--------------------------------------------------------------------------------
Quote from: ghost on Today at 07:55:04 am
Macar ei fac ceva : fura , ameninta , violeaza , omoara voi ce draqu faceti?


16-11-2007 19:56:55
   
?? smileyface
Cont Sters

Inregistat: 24-09-2007
Mesaje: 275
si mie imi place rockul...
mai mult stilul lui elvis...
nu ma deranjeaza nici bach... daca il aud.
nu stiu ce ma deranjeaza la manele... "Agramaticalitatile" versurilor sau mutrele lor negricioase si ostentatia cu care flutura euroii .. prostilor


16-11-2007 19:57:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Pai da,agresivitatea,ostentatia...am urmarit aseara la nasu' nunta lui Adrian minune...ce sa spun?..franturi ca doar nu era sa ma uit la tot,dar,cand am vazut si ultima intrebare pusa lui de Moraru"ce nu poti cumpara?...si ai vrea sa cumperi?"...mi-am dat seama ca astia sunt plini de bani...doar sanatatea si nemurirea copiilor lui isi mai dorea...

16-11-2007 22:30:10
   
?? normalulanormal
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2007
Mesaje: 166
woooooow ce emisiuni urmareshti doamna ! hihihi !
tasha 1951 a scris:

Pai da,agresivitatea,ostentatia...am urmarit aseara la nasu' nunta lui Adrian minune...ce sa spun?..franturi ca doar nu era sa ma uit la tot,dar,cand am vazut si ultima intrebare pusa lui de Moraru"ce nu poti cumpara?...si ai vrea sa cumperi?"...mi-am dat seama ca astia sunt plini de bani...doar sanatatea si nemurirea copiilor lui isi mai dorea...


16-11-2007 23:08:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Tie nu-ti place nasu'??!!!...mie imi place...si chiar urmaresc emisiunea cu placere...depinde pe cine are invitat,daca o urmaresc in intregime sau doar franturi..

17-11-2007 01:09:19
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

Da,dar manelistii deranjeaza,pentru ca dau "muzica" (daca si aia o fii muzica) tare. Si culmea e ca vad masini moderne din care razbat manele,oare nu le-o fi rusine sa polueze fonic cu asa ceva ? Eu daca as asculta manele macar de rusine si as face-o sa nu stie nimeni. E la fel ca si cu filmele xxx,te uiti la ele fara sa te stie vecinul,si nu le scoti in strada,cu toate ca la acel gen de filme poti vedea uneori calitate,pe cand la manele ,,,niciodata.


Ţie ţi-ar fi ruşine să asculţi muzica ta preferată? Mereu asculţi muzica ta preferată Ă®ncet sau la căşti, pentru a nu fi auzită şi de altcineva, care ar putea fi deranjat de ea pentru că nu Ă®i place?


17-11-2007 12:25:44
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Apropo de muzica,ati vazut la otv pe ce muzica se dansa la nunta lui Elodia? "Tu,Ardeal,tu ardeal,iti suntem osteni,templul sfant,templul sfant,muntii apuseni"   Pe muzica asta dansau,mai mare rasul,parca era nevoie sa-si arate patriotismul la nunta. Asta m-a facut sa-mi dau seama ca elodia nu era chiar asa de desteapta pe cat credeam.

20-11-2007 18:18:46
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5    
Mergeti la