Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Cum vad eu viata in doi    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? GOGOMANUL
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2007
Mesaje: 526
La inceputul relatiei ambii parteneri se straduiesc foarte mult sa faca pe plac celuilalt si sa impresioneze pozitiv. Dar cu timpul, ei uita sa mai tina cont de acest aspect. Cu alte cuvinte, atata timp cat persoana de langa tine iti este inca straina, adica isi arata latura oficiala, si tu iti vei prezenta partile cele mai bune, carismatice si politicoase.

Astfel ai reusit de fapt sa cuceresti persoana adorata. Acum, insa, relatia a evoluat, sunteti impreuna si crezi ca astfel de gesturi nu mai sunt necesare? De multe ori persoana care ne este cea mai apropiata trebuie sa ne suporte toate mofturile, toanele si capriciile.


Pentru a nu mai ajunge in aceasta situatie, gandeste-te cu atentie la cum stau lucrurile in viata ta:

Ai reusit sa pastrezi viu acel foc al pasiunii? Mai exista emotii si interese fata de persoana de langa tine? Daca raspunsul tau este afirmativ, meriti toate felicitarile, caci nu exita multe persoane care sa poata afirma acelasi lucru.

Ultima modificare facuta de GOGOMANUL (16-03-2007 18:27:09)


16-03-2007 18:25:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Looolita a scris:


Eeeei, acum inteleg de ce , casatorit fiind, bintui si tu pe forumul asta , pozind intro Mafalda, emitind tot felul de judecati si "concluzii " fara admiterea unui "recurs" ... din postarile tale vrei sa dai impresia ca detii "adevarul absolut" ,ori asta n-a reusit, inca nimeni.

te-a dezamagit, pan,nu-i asa? ;)


18-03-2007 12:27:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
ce usor ar fi in viata daca s-ar gandi asa:
intreaba fata:"iti plac?"
El raspunde:"nu"
Ea l-a mai intrebat:"ma aflu in mintea ta?"
El a raspuns:"nu"
pentru ultima data ea l-a intrebat:"daca plec,vei plinge dupa mine?"
El a raspuns:"nu"
Ea a plecat trista.si atunci el a prins-o de mana ,spunindu-i "eu nu te plac,eu te iubesc....nu te gasesc draguta,te gasesc superba.Tu nu esti in mintea mea,tui esti insusi inima mea"=D


19-03-2007 21:37:02
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mdeaaaa.... numai ca toata poliloghia asta aduce mai degraba a telenovela indoneziana, interpretata de actori pakistanezi, filmata in Albania  si regizata de un nord-corean... :D
Uitam : scenaristul si-a "facut mana" cu filme indiene. :D


19-03-2007 21:59:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

Mdeaaaa.... numai ca toata poliloghia asta aduce mai degraba a telenovela indoneziana, interpretata de actori pakistanezi, filmata in Albania  si regizata de un nord-corean... :D
Uitam : scenaristul si-a "facut mana" cu filme indiene. :D

da..asa o fi....
cam dulce...dar noua femeilor ne-ar prinde bine...=D=D


19-03-2007 23:44:06
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

GOGOMANUL a scris:

La inceputul relatiei ambii parteneri se straduiesc foarte mult sa faca pe plac celuilalt si sa impresioneze pozitiv. Dar cu timpul, ei uita sa mai tina cont de acest aspect. Cu alte cuvinte, atata timp cat persoana de langa tine iti este inca straina, adica isi arata latura oficiala, si tu iti vei prezenta partile cele mai bune, carismatice si politicoase.

Astfel ai reusit de fapt sa cuceresti persoana adorata. Acum, insa, relatia a evoluat, sunteti impreuna si crezi ca astfel de gesturi nu mai sunt necesare? De multe ori persoana care ne este cea mai apropiata trebuie sa ne suporte toate mofturile, toanele si capriciile.


Pentru a nu mai ajunge in aceasta situatie, gandeste-te cu atentie la cum stau lucrurile in viata ta:

Ai reusit sa pastrezi viu acel foc al pasiunii? Mai exista emotii si interese fata de persoana de langa tine? Daca raspunsul tau este afirmativ, meriti toate felicitarile, caci nu exita multe persoane care sa poata afirma acelasi lucru.

hm ! gogo,daca nu ai sa vrei sa cuprinzi o situatie complexa in cateva fraze mestesugite,ai sa-i intelegi sensul si nu o sa mai simti nevoia sa explici; cu atat mai mult neavenitilor! pt. acestia (neavenitii) exista replicile lui pan! ;) :D


24-03-2007 12:36:33
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131

fii-a-mea a scris:

...
te-a dezamagit, pan,nu-i asa? ;)


  Dezamagirea vine din faptul ca pan scrie ce gindesc, de fapt, destul de multi barbati ... chiar si femei ( am si citit pe aici citeva postari asemanatoare ale unor femei)
   Asta , din fericire, nu-mi aduce convingerea ferma ca nu mai sint si alti oameni care-mi impartasesc ideile , sperantele, asteptarile ... De ce , de cind sint oamenii-oameni, s-ar mai cauta unii pe altii ? De ce s-ar fi "inventat"  CUPLUL, de ce oamenii n-au ramas sa traiasca ca in comuna primitiva, in grupuri ? de ce si cine a "nascocit" casatoria ? ...


24-03-2007 21:57:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
PPan este si el insurat..deci fii pe pace..
el este doar tipul care arunca din cand in cand cite-o "tifla"
dar in fond nu gandeste chiar cum scrie...=)
daca n-ar fi fost ok...cu cuplul lui ar fi aparut cu alt
statut social pe profil...deci...=)


24-03-2007 22:08:44
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
sint cupluri care au rezistat zeci de ani.. Intrebate cum au reusit, raspunsul a fost invariabil: dragostea... Este adevarat ca fac parte dintr-o alta generatie... Din generatia in care:
- ele (uneori si ei)... erau virgine
- se casatoreau in jurul virstei de 15 - 16 ani
- zestrea era a ei, casa era a lui..
- divortul.. era subiect tabu
- ei isi "inselau" nevestele.. doar la casa cu felinarul rosu

E greu de spus cum reuseai sa iubesti la 15 ani.. cu atita maturitate... Uneori il cunosteai abia in ziua in care.. se batea palma .. asupra viitorului tau... La 17 ani aveai deja "unul in bratze, unul in matze si unul de poala m-agatza"... Erai lovita deseori.. dar iti cunoasteai statutul.. de femeie rabdatoare si, evident... locul la cratitza..

on topic: nu vad asa viata in doi


25-03-2007 04:11:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
dar ia te rog....on topic....cum vezi tu viata in doi
asta as vrea sa aflu...=)


25-03-2007 12:01:34
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
vezi tu.... egon a spus o poveste la topicul "de ce fug barbatii de relatii serioase?"... Asa vad eu viata in doi... De la distanta, adica... Impreuna, dar separat... Si, desigur.. fara a exista adulterul.
mai bine sa-ti fie dor.. decit sa te plictisesti... O UNICA relatie... dar fara a locui impreuna...
asa vad eu viata in doi..


25-03-2007 19:57:25
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
s-a inceput discutia de la o relatie de prietenie in doi. bun! am obs. ca , cu cat se indeparteaza postarile--general valabil--de prima postare a initiatorului, se bat campii tot mai mult. obs. personala;nici o acuzatie adusa nimanui.    ....ma rog,e o traba ce o repet...
 
  e o dorintza ce o are fiecare suflet ce stie si vrea sa iubeasca...
parerile,chiar si ale aceleiasi persoane,pot sa difere de la o zi la alta. o influentza data de o eventuala schimbare--constanta-- a partenerului/ei. nu ?  parerea mea.
  a scris cineva mai sus de cele doua pasari legate si de libertate in doi. astea mi se par a fi doua pb total separate una de alta. nu pot fi puse impreuna. in schimb,cele doua pasari,suflete....,ma rog,persoane, chiar daca au patru aripi,nu au nevoie decat de doua; pt ca ,normal ar fi, intotdeauna vor zbura in aceeasi directie.vb din experientza...


25-03-2007 21:43:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


daca n-ar fi fost ok...cu cuplul lui ar fi aparut cu alt
statut social pe profil...deci...=)

Tashico, zic si io ca bou ala din "Dosarele X" : adevaru e dincolo de noi, soro !
Ia shezi tu de cugeta o tzara : de-ar fi toate asa de roz, ce mama dracu as cauta io sa mangai tastatura in loc sa ma tziu de-un cur de muhere; in loc sa-mi lipesc ochii de monitor, n-ar fi mai chipesh pe-o tzatza ? Treaba-i c-am incetat de mult sa visez castele-n Spania si chiar mi-e draga caldura bojdeucii mele... :D Cum ofi, cum n-o fi, de prea multe ori am dat vrabia din mana si-ti zic zau ca p-asta n-o mai las !... :D:D:D


26-03-2007 01:50:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Excelent...ma bucur sa aud asta...
asa mi -am si inchipuit ca esti..vezi n-am gresit deloc in evaluare?
dar vezi ca va trebui sa confirmi statutul...=)...fetele vor sa te cautam in grup...la vara sa ne gatesti ceva bun ca tot zicea Sandie ca te pricepi;)


26-03-2007 01:58:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

vezi tu.... egon a spus o poveste la topicul "de ce fug barbatii de relatii serioase?"... Asa vad eu viata in doi... De la distanta, adica... Impreuna, dar separat... Si, desigur.. fara a exista adulterul.
mai bine sa-ti fie dor.. decit sa te plictisesti... O UNICA relatie... dar fara a locui impreuna...
asa vad eu viata in doi..

pentru ca o relatie sa mearga bine, trebuie sa evolueze tot timpul, nu trebuie niciodata sa stagneze (atat spiritual cat sexual). tot timpul trebuie sa fie ceva nou, trebuie sa progresezi in doi, e ca atunci cand ai un copil si il ajuti sa creasca, ii dai o educatie buna, il manierezi etc. exact asa e si in cuplu. in orice relatie trebuie sa existe comunicare si iubire, compromis si hotarare....
parerea mea,evident....=)=)=)


17-06-2007 12:54:28
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
viata in doi....un joc frumos,spumant,interesant ,excitant....presarat cu sare si piper....daca sunt ambii inteligenti se poate naste o poveste frumoasa de iubire,cand ea e inteligenta si el un prost se naste dictarura ,el inteligent ,ea prostuta...aventura seaca(sex)....ambii inculti...f multi copii....viata in doi e complexa...dar suntem nascuti sa nu fim singuri....si peste toate ,ramane tot iubirea care trece peste orice bariera...

17-06-2007 14:57:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Parerea mea?!....=)=)=) Un cuplu rezista doar daca cei doi au incredere unul in celalalt. Si daca respecta fiecare intimitatea si independenta celuilalt.....=)=) Daca nu, nu rezista. Indiferent daca trec pe la starea civila sau nu. Nimeni nu isi poate permite sa il considere pe cel de linga el proprietate personala si nici sa ia decizii in numele lui. Desigur, daca nu sunt de acord cu decizia partenerului, pot sa imi dau cu parerea dar in nici un caz sa imi impun parerea. Se considera ca suntem majori si responsabili pentru ceea ce facem, spunem sau gindim. Asa ca, zic eu, increderea si respectul fac sa reziste un cuplu. Iar daca exista si iubiere ... atunci reteta este perfecta!!!!=)=)=)

17-06-2007 17:49:49
   
Honolulu1
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Minunata atunci cand cu adevarat. Iubesti si esti iubit !! Respectat si respecti !! Draruiesti si primesti!!!Dragostea nu piere niciodata ea piere odata cu pierirea sufletului!!

17-06-2007 23:17:01
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ce trist!
daca ar intelege asta si cele ce doar iubesc fara a fi iubite.. :(
daca ar intelege ca iesind dintr-o relatie oribila... si unilaterala... le asteapta ALTCEVA!!! nu neaparat singuratatea.... :(
ce bine ar fi daca femeia / sau barbatul... ar intelege ca viata nu incepe si se termina la.. o singura persoana.. si ca putem schimba... totul atunci cind nu e ok...


17-06-2007 23:22:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Funny...ai atata intelepciune...si te admir...poate ca si eu pot sa spun la fel ca tine...dar stii care-i baiul???:rolleyes:
P R A C T I C A -  aici e mai greu...
iar legat de schimbat...doamne,ce bine ar fi sa putem face asta asa pur si simplu...ca si cum am schimba o haina veche cu una noua...=)=)=)


17-06-2007 23:25:43
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
din pacate... am intelepciunea altora....
am "invatat" din experienta altora.... fugind de propria-mi experienta.. :(
nu stiu daca a fost bine sau nu... sa cred ca mai bine fug (ascund, evit).. in detrimentul trairii.. pur si simplu.. a vietii :(

nu-mi pare rau... Luind din viata doar frumosul... chiar daca asta a insemnat multa singuratate.. a fost k...
sint ok ;)


17-06-2007 23:29:02
   
Honolulu1
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Speram ca ceea ce noi scriem aici sa fie inteles si chiar sa ajute pe unii(unele) din noi, sa incepem ceva nou nu e usor , ceea ce trebuie sa fim e simplu si usor de facut,,fi-ti voi insiva''Nu pretindeti ca sunteti cineva care o viata va trebui sa jucati acest rol destul de periculos, ganditiva si la voi(asta nu inseamna a va gandi doar la voi,,egoisti'')Curaj e putin dar de vrem putem reusi!!!

17-06-2007 23:30:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
eu cred ca barbatii sunt, uneori, niste sensibili in sinea lor si chiar daca in aparenta, in cercul lor de prieteni rostesc chestii misogine de genul "e buna, frate!", ei stiu ca e vb de mai mult decat atat, unii ne iubesc fara chiar sa isi dea seama... dar ca sa fiti sigure ca nu vorbeste superficial despre voi, cel mai bine ar fi sa nu evitati sa iesiti cu prietenii lui, asa nu o sa mai aiba cum sa spuna nimic, iar prietenii lui sigur isi vor face o impresie buna despre tine ...=)=)=)

18-06-2007 02:17:23
   
?? Dori-Dodo
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
viata in doi...cred ca e vb de un el si o ea....cum o percep io....libera,dragastoasa,cu amor si-n baie ,si-n bucatarie,in masina sau pe nisip....cu fantezii nastrusnice si comunicare sincera...fara orgolii,gelozii,fatarnicii...o vad plina de nebunii ,de seriozitate si pacifista...iertare ,rabdare,muzica ,masaje,..mmm,nici in 200 de ani  nu-l gasesc!

20-11-2007 01:52:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Dori-Dodo a scris:

viata in doi...cred ca e vb de un el si o ea....cum o percep io....libera,dragastoasa,cu amor si-n baie ,si-n bucatarie,in masina sau pe nisip....cu fantezii nastrusnice si comunicare sincera...fara orgolii,gelozii,fatarnicii...o vad plina de nebunii ,de seriozitate si pacifista...iertare ,rabdare,muzica ,masaje,..mmm,nici in 200 de ani  nu-l gasesc!

Sa-ti ajute Dzeu s-o gasesti acea pereche pe care o cauti!


20-11-2007 03:41:39
   
?? Dori-Dodo
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
multumesc frumos pentru incurajare....

20-11-2007 15:45:02
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fun-funny a scris:

ce trist!
daca ar intelege asta si cele ce doar iubesc fara a fi iubite.. :(
daca ar intelege ca iesind dintr-o relatie oribila... si unilaterala... le asteapta ALTCEVA!!! nu neaparat singuratatea.... :(
ce bine ar fi daca femeia / sau barbatul... ar intelege ca viata nu incepe si se termina la.. o singura persoana.. si ca putem schimba... totul atunci cind nu e ok...

Teoretic, asa e...dau si eu la altii sfaturi de astea, dar practic, e f. greu. Am incercat, dar...
E greu sa uiti esecul avut, e greu sa o iei iar de la capat. Ai investit timp si sentimente in relatia aia, iar omul ala ti-a inselat asteptarile, te-a facut sa suferi, ti-a subminat incerderea in tine.
Cine iti garanteaza ca urmatorul barbat va fi mai bun?...
Poate ca de vina esti tu, ca nu stii sa alegi barbatul potrivit, ca te atrag doar barbatii imaturi si urmatorul va fi la fel de instabil, ca cel ce tocmai a trecut.
Dupa o despartire ramin rani adinci, urme nevazute, in sufletul celui ce a suferit.
Ce bine ar fi daca nu ne-am implica intr-o relatie si am putea schimba barbatii ca pe ciorapi!...ar fi ideal. Tasha are dreptate...e f. greu. :(

Ultima modificare facuta de ariela_k (20-11-2007 16:09:38)


20-11-2007 16:07:34
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Astept sa uit tot ce a fost urat, sa mai treaca ceva timp.Eu nu sunt adepta: ,,cui pe cui se scoate''.La barbatii, de obicei, tine sloganul asta, la femei...mai rar.
Si in viitor, m-am hotarit, sa fac exact invers ca pina acum: sa-mi aleg doar barbatii care nu ma atrag fizic, care nu imi fac sufletul sa cante, care nu ma fac sa visez, pt. care nu simt nimic sentimental. Asa, poate nu o sa mai dau gres. :(

Ultima modificare facuta de ariela_k (20-11-2007 16:17:33)


20-11-2007 16:13:27
   
?? Dori-Dodo
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
o sa dai gres cu siguranta,inima ta va refuza orice e impotriva ei...ce vrei sa faci ,sa devii materialista?urat si cu bani?...seara in pat sa horcaie a burta cat o vaca?...
ariela_k a scris:

Astept sa uit tot ce a fost urat, sa mai treaca ceva timp.Eu nu sunt adepta: ,,cui pe cui se scoate''.La barbatii, de obicei, tine sloganul asta, la femei...mai rar.
Si in viitor, m-am hotarit, sa fac exact invers ca pina acum: sa-mi aleg doar barbatii care nu ma atrag fizic, care nu imi fac sufletul sa cante, care nu ma fac sa visez, pt. care nu simt nimic sentimental. Asa, poate nu o sa mai dau gres. :(


20-11-2007 16:46:05
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Nu ma refeream la bani sau la urat cu bani....ci doar la cei care nu imi plac, care nu imi inspira nimic.Insipizi, inodori, incolori.....

20-11-2007 19:29:38
   
?? Dori-Dodo
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
"barbat ideal e cel ce-mi place mie".....stii cine?Toto Cutugnio...l-as rupe-n paispe ...sau Albano,Antoine Delon,Belmondo...si toti cantaretii ce canta romantic....cu pasiune ,asa ...cu ochii inchisi ..

20-11-2007 19:34:28
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45

tasha 1951 a scris:

Excelent...ma bucur sa aud asta...
asa mi -am si inchipuit ca esti..vezi n-am gresit deloc in evaluare?
dar vezi ca va trebui sa confirmi statutul...=)...fetele vor sa te cautam in grup...la vara sa ne gatesti ceva bun ca tot zicea Sandie ca te pricepi;)




acum c-am toate se fac in grup ,pana si sexul, caci cica este mai incitant si mai excitant !


02-12-2007 15:59:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

cristian27dj a scris:


tasha 1951 a scris:

Excelent...ma bucur sa aud asta...
asa mi -am si inchipuit ca esti..vezi n-am gresit deloc in evaluare?
dar vezi ca va trebui sa confirmi statutul...=)...fetele vor sa te cautam in grup...la vara sa ne gatesti ceva bun ca tot zicea Sandie ca te pricepi;)




acum c-am toate se fac in grup ,pana si sexul, caci cica este mai incitant si mai excitant !

La o astfel  de experienta sincer nu m-as incumeta...=)


02-12-2007 16:12:02
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45
La Multi Ani de 1 Decembrie !

02-12-2007 16:26:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

cristian27dj a scris:

La Multi Ani de 1 Decembrie !

Ma rog e o vorba mai bine mai tarziu decat niciodata..eu am spus-o asta ieri pe topicul consacrat...pacat ca nu l-ai bagat in seama...=(


02-12-2007 19:33:42
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Si pentru ca tot e treish'pe, cititi si luati aminte "

Treish'pe deosebiri intre barbat si femeie



1. Numele:
Daca Ana, Maria, Cristina si Andreea se intalnesc la o cafea, ele vor dialoga, spunandu-si Ana, Maria, Cristina si Andreea.

Daca Radu, Mihai, George si Marius ies la o bere, vor dialoga spunandu-si (afectuos): "Grasule", "Prostule", "Testosule", "Cap" sau "Mosule".

2. Achitarea notei de plata:
Cand se primeste nota de plata, Radu, Mihai, George si Marius vor plati fiecare cate 10 lei, chiar daca nota este de 25 lei. Niciunul nu va avea marunt si niciunul nu va recunoaste ca ar dori rest...

Cand femeile primesc nota, scot imediat calculatorul din geanta.

3. Banii:
Un barbat va plati 20 lei pentru ceva ce valoreaza doar 10 lei, insa ii este necesar.

O femeie va plati 10 lei pentru ceva ce valoreaza 20 lei si nu ii este necesar, dar este la reducere.

4. Baia si lucrurile personale:
Un barbat are 5 obiecte in baie: o periuta de dinti, pasta de ras, aparatul de ras, un sapun si un prosop luat de la hotel.

Numarul mediu aproximativ al obiectelor din baia unei femei este de 337. Un barbat nu este capabil sa identifice majoritatea acestora.

5. Argumente si discutii:
Femeia are intotdeauna ultimul cuvant, in orice fel de conflict.

Orice ar avea de spus un barbat dupa aceea, este doar inceputul unei noi discutii.

6. Pisicile:
Femeile iubesc pisicile.

Barbatii afirma ca iubesc pisicile, insa le alunga imediat ce femeia nu mai este de fata.

7. Viitorul:
O femeie isi face griji cu privire la viitor pana cand se casatoreste.

Un barbat nu isi face niciodata griji referitoare la viitor, pana cand se casatoreste.

8. Succesul:
Un barbat realizat este acela care produce mai mult decat poate cheltui sotia sa.

O femeie realizata este aceea care poate gasi un astfel de barbat.

9. Mariajul:
O femeie se casatoreste cu un barbat, sperand ca acesta sa se schimbe, insa el nu o va face.

Un barbat se casatoreste cu o femeie, sperand ca aceasta sa nu se schimbe, insa ea o va face.

10. Vestimentatia ingrijita:
O femeie este ingrijita cand merge la cumparaturi, cand uda plantele, arunca gunoiul, raspunde la telefon, citeste o carte sau un mail etc.

Un barbat va fi aranjat cu ocaziua unei nunti sau a unei inmormantari.

11. Natural:
Barbatii se trezesc la fel de atragatori ca atunci cand s-au culcat.

Femeile, cumva, se "deterioreaza" in timpul noptii.

12. Familia:
Ah, copiii... O femeie stie totul despre copiii ei. Stie la ce ora este programarea la dentist, cunoaste relatiile lor sentimentale si anturajul, mancarea preferata, temerile ascunse si sperantele si visele.

Un barbat are o vaga idee ca in aceeasi casa exista niste omuleti foarte mici.

13. Concluzia:
Orice barbat casatorit ar trebui sa isi uite greselile.

Nu ar avea sens ca doi oameni sa isi aminteasca mereu acelasi lucru...


13-02-2008 14:59:10
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
clar!...barbatii sunt mereu in "avantaj":)

13-02-2008 15:52:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

clar!...barbatii sunt mereu in "avantaj":)

daaa....la punctul 11...insa m-a data gata...cica  barbatii se trezesc la fel de atragatori cum s-au culcat...hm!!!!...iar noi ne deterioram??...pai ,cum coane???
luati aspirine inainte de culcare?;)
=D=D


13-02-2008 16:06:17
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


kamin a scris:

clar!...barbatii sunt mereu in "avantaj":)

daaa....la punctul 11...insa m-a data gata...cica  barbatii se trezesc la fel de atragatori cum s-au culcat...hm!!!!...iar noi ne deterioram??...pai ,cum coane???
luati aspirine inainte de culcare?;)
=D=D


eu nu contrazic pe nimeni...dar nici nu aprob. reversul medaliei: va plac femeile vopsite in culorile razboiului...asta e! daca dimineata nu mai recunoasteti personajul...nu e vina... nimanui! ;):)


13-02-2008 17:46:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


kamin a scris:

clar!...barbatii sunt mereu in "avantaj":)

daaa....la punctul 11...insa m-a data gata...cica  barbatii se trezesc la fel de atragatori cum s-au culcat...hm!!!!...iar noi ne deterioram??...pai ,cum coane???
luati aspirine inainte de culcare?;)
=D=D


eu nu contrazic pe nimeni...dar nici nu aprob. reversul medaliei: va plac femeile vopsite in culorile razboiului...asta e! daca dimineata nu mai recunoasteti personajul...nu e vina... nimanui! ;):)

Ai si tu dreptate kamin...dar una care se ingrijeste de fatza ei zic eu ca merita respectata,chestia cu vopsitul cred ca este sugestiva...nu vezi la indieni?...;)


13-02-2008 18:38:13
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


kamin a scris:

clar!...barbatii sunt mereu in "avantaj":)

daaa....la punctul 11...insa m-a data gata...cica  barbatii se trezesc la fel de atragatori cum s-au culcat...hm!!!!...iar noi ne deterioram??...pai ,cum coane???
luati aspirine inainte de culcare?;)
=D=D


eu nu contrazic pe nimeni...dar nici nu aprob. reversul medaliei: va plac femeile vopsite in culorile razboiului...asta e! daca dimineata nu mai recunoasteti personajul...nu e vina... nimanui! ;):)


Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp indelungat iese de acolo sotia sa. El se uita la ea, respira adanc si spuse: - Bine, macar ai incercat...  :D :D


15-02-2008 00:41:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:


kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


daaa....la punctul 11...insa m-a data gata...cica  barbatii se trezesc la fel de atragatori cum s-au culcat...hm!!!!...iar noi ne deterioram??...pai ,cum coane???
luati aspirine inainte de culcare?;)
=D=D


eu nu contrazic pe nimeni...dar nici nu aprob. reversul medaliei: va plac femeile vopsite in culorile razboiului...asta e! daca dimineata nu mai recunoasteti personajul...nu e vina... nimanui! ;):)


Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp indelungat iese de acolo sotia sa. El se uita la ea, respira adanc si spuse: - Bine, macar ai incercat...  :D :D

era Valentin's day...cumva?;)


15-02-2008 00:44:53
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Nush ...
si io am fost azi la coafor ... doa `ursu nu mi`a dat replica aia !! ;) .... ba ,din contra!!


15-02-2008 01:19:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

Nush ...
si io am fost azi la coafor ... doa `ursu nu mi`a dat replica aia !! ;) .... ba ,din contra!! http://xs224.xs.to/xs224/08074/apic63531.gif

asta pentru ca tu stii deja ca el te iubeste mult,mult...nu-i asa?=)


15-02-2008 01:50:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
si eu am fost azi la salon...cosmetica...dar daca as pune un barbat sa ma pazeasca la usa, nu ca sa respire adinc l-as ruga, ci sa expire suma necesara din card... :D:D

15-02-2008 01:54:32
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
sa inteleg ca a meritat cheltuiala...ati fost apreciate si plimbate, in zi de sarbatoare?!!!;)

15-02-2008 12:30:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
auzi tanti dar valoare pentru card ai ?.....ca-i oferta mare la fomeii ! hihihihi
SandieShaw a scris:

si eu am fost azi la salon...cosmetica...dar daca as pune un barbat sa ma pazeasca la usa, nu ca sa respire adinc l-as ruga, ci sa expire suma necesara din card... :D:D


15-02-2008 14:00:02
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihihi coafor-tzi mai lipsea .......hihihihi
adiyna a scris:

Nush ...
si io am fost azi la coafor ... doa `ursu nu mi`a dat replica aia !! ;) .... ba ,din contra!! http://xs224.xs.to/xs224/08074/apic63531.gif


15-02-2008 14:01:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

auzi tanti dar valoare pentru card ai ?.....ca-i oferta mare la fomeii ! hihihihi
SandieShaw a scris:

si eu am fost azi la salon...cosmetica...dar daca as pune un barbat sa ma pazeasca la usa, nu ca sa respire adinc l-as ruga, ci sa expire suma necesara din card... :D:D

Are...singur ca are...pot sa spun eu in numele ei...cred ca greu ar fi pentru ea sa-l accepte doar pe cel cu cardul plin daca n-ar avea si valoarea intelectuala...asa ca intrebarea ta e cam de prisos...no effence!


15-02-2008 17:34:43
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

...cred ca greu ar fi pentru ea sa-l accepte doar pe cel cu cardul plin daca n-ar avea si valoarea intelectuala...asa ca intrebarea ta e cam de prisos...no effence!


...Uhm?! :D Am senzatia ca s-au incurcat niste idei pe-aici. :)


15-02-2008 18:01:41
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la