Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / de ce ne indragostim?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:

Bai, ce chestie !!! :rolleyes:

Dragoste-n sus, dragoste-n jos,
Si pe fatza, si pe dos !...
:D:D:D

Ce-ar fi sa mai ctiti uneori si ideea de-nceput a topicului... :rolleyes:
De ce nu vorbiti si despre spaimele, durerea, suferintza, neodihna, lacrimile si tot restul ? Ca si p-astea tot "indragosteala" le cara dupa ea.

As vrea sa-l vaz si io p-ala ori p-aia, care ar putea jura ca n-a zis batar odata-n viatza, ca mai lesne i-ar fi venit sa-si rupa o mana, un picior, sa faca pneumonie (dubla !), sa-l loveasca pantecaraia, sa-i ia permisu, sa-si piarda portofelu, sa...., decat sa se indragosteasca !...


Eu ma indragostesc foarte, foarte usor. B-)


07-02-2008 02:48:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


P. Pan 63 a scris:

Bai, ce chestie !!! :rolleyes:

Dragoste-n sus, dragoste-n jos,
Si pe fatza, si pe dos !...
:D:D:D

Ce-ar fi sa mai ctiti uneori si ideea de-nceput a topicului... :rolleyes:
De ce nu vorbiti si despre spaimele, durerea, suferintza, neodihna, lacrimile si tot restul ? Ca si p-astea tot "indragosteala" le cara dupa ea.

As vrea sa-l vaz si io p-ala ori p-aia, care ar putea jura ca n-a zis batar odata-n viatza, ca mai lesne i-ar fi venit sa-si rupa o mana, un picior, sa faca pneumonie (dubla !), sa-l loveasca pantecaraia, sa-i ia permisu, sa-si piarda portofelu, sa...., decat sa se indragosteasca !...


Eu ma indragostesc foarte, foarte usor. B-)

dar banuiesc ca tot asa de usor iti si trece....;)=)


07-02-2008 03:40:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
JE ma indragostesc foarte, foarte greoi :D

Doar cam de 666 de ori in fiecare existentza ;)


07-02-2008 03:47:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
E normal sa umbli cu capul in nori, sa calci in gropi si sa nu auzi claxoanele, e normal sa preferi o seara romantica alaturi de el in locul iesirilor obisnuite ...
daaaar,
ma indragostesc mai cerebral acum, dupa niste ani....=(


07-02-2008 03:58:04
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Dupa parerea mea , barbatii care au ajuns la maturitate , nu se indragostesc (nici nu cauta) ci iubesc .Adolescentza nu ar fi chiar normal sa dureze pana la 80 de ani , poate doar in anumite momente.

Sa inteleg ca femeile (care cauta cu disperare si in permanentza senzatiile de indragosteala,cu riscul de a lipsi de respect partenerul sau chiar a distruge cuplul) nu stiu sa iubeasca?Sau inca nu s-au maturizat?


07-02-2008 10:59:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sorine,
Sa iubesti inseamna sa te daruiesti pe tine insusi, cu tot ce ai tu mai bun, cu toata fiinta ta… Sa daruiesti dragoste neconditionata… Bineinteles ca fiecare dintre noi dorim sa fim iubiti la randul nostru, sa fim acceptati asa cum suntem… dar trebuie sa daruiesti ca sa poti primi inapoi, nu doar sa astepti… trebuie sa te implici....=)
Stiti reclama de la Vodafone cu musculita… care desi traieste o singura zi… nimeni nu o impiedica sa iubeasca si sa traiasca acea zi la maxim…
Stiu ca fiecare are harazita de Dumnezeu o “musculita”… trebuie doar sa o gasesti, sa o accepti si sa ii daruiesti “floricica” ta…....;)


07-02-2008 15:07:44
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Tasha

Barbatii sunt pragmatici ( nu au tendita si obiceiul sa se minta singuri), isi da seama repede cand .... nu mai are nici un rost sa depuna  efort.

Ultima modificare facuta de Soryn (07-02-2008 20:35:06)


07-02-2008 20:30:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:

Tasha

Barbatii sunt pragmatici ( nu au tendita si obiceiul sa se minta singuri), isi da seama repede cand .... nu mai are nici un rost sa depuna  efort.

Ai dreptate..prin natura lor sunt pragmatici, mai putin sentimentali, sunt logici, au dezvoltata mai mult partea tehnica…..daca observam si la nivel profesional, rar vom vedea femei constructor, mai putine femei care imbratisaza meserie de inginer, ofiter…si alte meserii sinonime acestor domenii(desi...uite ma contrazic...am in familie pe fiica-mea ofiter de politie).
Femeile ADORA SA DESPICE FIRU-N PATRU...
Intruziunea lor afectiva este mult mai dezvoltata decat la barbati, trairile sunt mai puternice, sunt centrate pe ceea ce simt, pe instinct, feeling…..se pierd in detalii, uneori, ignorand esentialul....=)


07-02-2008 22:58:14
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:

Sorine,
Sa iubesti inseamna sa te daruiesti pe tine insusi, cu tot ce ai tu mai bun, cu toata fiinta ta… Sa daruiesti dragoste neconditionata… Bineinteles ca fiecare dintre noi dorim sa fim iubiti la randul nostru, sa fim acceptati asa cum suntem… dar trebuie sa daruiesti ca sa poti primi inapoi, nu doar sa astepti… trebuie sa te implici....=)
Stiti reclama de la Vodafone cu musculita… care desi traieste o singura zi… nimeni nu o impiedica sa iubeasca si sa traiasca acea zi la maxim…
Stiu ca fiecare are harazita de Dumnezeu o “musculita”… trebuie doar sa o gasesti, sa o accepti si sa ii daruiesti “floricica” ta…....;)




Oare de ce nu exista prostitutie din partea barbatilor(sau prea putina)? nu cumva pt ca ei daruiesc si nu concep sa faca comert sau sa profite? :)


07-02-2008 23:49:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Deloc rea ideea cu daruirea "floricelelor", :D parol, chere Tasha! ;)

Ca-s atit de simple, de fapt, chestiile care ne pot ferici-n viata asta...
Nu si de la 650 km distantza, ce-i drept :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-02-2008 00:04:06)


08-02-2008 00:03:21
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

Oare de ce nu exista prostitutie din partea barbatilor(sau prea putina)? nu cumva pt ca ei daruiesc si nu concep sa faca comert sau sa profite? :)


Aa, poate pentru ca nu exista tot atata cerere cat pentru prostitutia feminina? :)


08-02-2008 00:08:23
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

Dupa parerea mea , barbatii care au ajuns la maturitate , nu se indragostesc (nici nu cauta) ci iubesc .Adolescentza nu ar fi chiar normal sa dureze pana la 80 de ani , poate doar in anumite momente.


Sigur ca "doar in anumite momente" e bine sa ramaneti adolescenti, chiar si dupa varsta adolescentei. Problema e ca aceste clipe rare la care te referi sunt mai ales acelea in care esti indragostit. Daca ti se pare ca gresesc, da-mi tu exemple mai potrivite, te rog!


Soryn a scris:

Sa inteleg ca femeile (care cauta cu disperare si in permanentza senzatiile de indragosteala,cu riscul de a lipsi de respect partenerul sau chiar a distruge cuplul) nu stiu sa iubeasca?Sau inca nu s-au maturizat?


Femeile nu cauta cu disperare si in parmanenta senzatiile de "indragosteala". ...Cine si-a batut joc de tine facandu-te sa crezi ca e asa? :)


08-02-2008 00:16:12
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
ne indragostim, si credem ca e f simplu, apoi in vanitatea noastra o complicam,  sa fie un alt format dupa preferintele noastre luate din spatiu si timp. Tot din orgoliul nostru  nu vrem  sa stam la masa comunicarii si sa-i cerem dragostei sa se adapteze  cerintelor noastre.......apoi.....incepem sa regretam ca ne-am indragostit, ca nu merita dragostea noastra ......uitind ca pe parcurs nimeni nu a inteles ce inseamna sa iubesti cu adevarat..........si incepi sa cauti in alt loc dar...putini sint cei ce au invatat din greseli.......repetind aceeasi poveste......

08-02-2008 00:23:53
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

alintatura a scris:


Soryn a scris:

Dupa parerea mea , barbatii care au ajuns la maturitate , nu se indragostesc (nici nu cauta) ci iubesc .Adolescentza nu ar fi chiar normal sa dureze pana la 80 de ani , poate doar in anumite momente.


Sigur ca "doar in anumite momente" e bine sa ramaneti adolescenti, chiar si dupa varsta adolescentei. Problema e ca aceste clipe rare la care te referi sunt mai ales acelea in care esti indragostit. Daca ti se pare ca gresesc, da-mi tu exemple mai potrivite, te rog!


Soryn a scris:

Sa inteleg ca femeile (care cauta cu disperare si in permanentza senzatiile de indragosteala,cu riscul de a lipsi de respect partenerul sau chiar a distruge cuplul) nu stiu sa iubeasca?Sau inca nu s-au maturizat?


Femeile nu cauta cu disperare si in parmanenta senzatiile de "indragosteala". ...Cine si-a batut joc de tine facandu-te sa crezi ca e asa? :)


 
oricine a fost...eu zic sa-i multumim!!! ;) faptul ca nu-i mai plac femeile ...e problema personala:)


08-02-2008 00:28:22
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


Soryn a scris:

Dupa parerea mea , barbatii care au ajuns la maturitate , nu se indragostesc (nici nu cauta) ci iubesc .Adolescentza nu ar fi chiar normal sa dureze pana la 80 de ani , poate doar in anumite momente.


Sigur ca "doar in anumite momente" e bine sa ramaneti adolescenti, chiar si dupa varsta adolescentei. Problema e ca aceste clipe rare la care te referi sunt mai ales acelea in care esti indragostit. Daca ti se pare ca gresesc, da-mi tu exemple mai potrivite, te rog!


Soryn a scris:

Sa inteleg ca femeile (care cauta cu disperare si in permanentza senzatiile de indragosteala,cu riscul de a lipsi de respect partenerul sau chiar a distruge cuplul) nu stiu sa iubeasca?Sau inca nu s-au maturizat?


Femeile nu cauta cu disperare si in parmanenta senzatiile de "indragosteala". ...Cine si-a batut joc de tine facandu-te sa crezi ca e asa? :)


no comment , respectul se clatina grav :D  , ori te minti pe tine .... ori pe mine , dar ce mai conteaza....
ai reusit sa-mi inchizi gura ;)

Daca asa discutati voi , e foarte sincer si constructiv... mai ales obiectiv

Ultima modificare facuta de Soryn (08-02-2008 01:50:44)


08-02-2008 01:49:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:


alintatura a scris:


Soryn a scris:

Dupa parerea mea , barbatii care au ajuns la maturitate , nu se indragostesc (nici nu cauta) ci iubesc .Adolescentza nu ar fi chiar normal sa dureze pana la 80 de ani , poate doar in anumite momente.


Sigur ca "doar in anumite momente" e bine sa ramaneti adolescenti, chiar si dupa varsta adolescentei. Problema e ca aceste clipe rare la care te referi sunt mai ales acelea in care esti indragostit. Daca ti se pare ca gresesc, da-mi tu exemple mai potrivite, te rog!


Soryn a scris:

Sa inteleg ca femeile (care cauta cu disperare si in permanentza senzatiile de indragosteala,cu riscul de a lipsi de respect partenerul sau chiar a distruge cuplul) nu stiu sa iubeasca?Sau inca nu s-au maturizat?


Femeile nu cauta cu disperare si in parmanenta senzatiile de "indragosteala". ...Cine si-a batut joc de tine facandu-te sa crezi ca e asa? :)


no comment , respectul se clatina grav :D  , ori te minti pe tine .... ori pe mine , dar ce mai conteaza....
ai reusit sa-mi inchizi gura ;)

Daca asa discutati voi , e foarte sincer si constructiv... mai ales obiectiv

Sorine,cheama ajutoare...;)
=D=D


08-02-2008 05:39:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vine, vine ajutorul...

Allons enfants de la fratrie !!! :D
Les femmes de gloire sont mal tombees... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-02-2008 05:45:59)


08-02-2008 05:42:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Vine, vine ajutorul...

Allons enfants de la fratrie !!! :D

nici tu nu dormi?;)
credeam ca doar eu am insomnii...=D=D


08-02-2008 05:45:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nici eu... cred ca m-au agitat (pozitiv) unele dialoguri recente... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-02-2008 05:49:34)


08-02-2008 05:49:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Nici eu... cred ca m-au agitat (pozitiv) unele dialoguri recente... ;)

Asa o fi....dragostea nu te lasa sa dormi...;)
Si totusi....de ce ne indragostim?...parca nu a pus nimeni punctul pe i....;)


08-02-2008 06:02:39
   
?? mihaela f
Cont Sters

Inregistat: 27-12-2007
Mesaje: 315
Pentru ca..."povara acestei lumi este prea grea pentru o singura inima"...insa,  ferice de cel ce n-a iubit!

08-02-2008 06:12:33
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Pentru ca ... asa ne vine ! Nu stie nimeni "de ce", dar o face ... cel putin o data ! (... punctul e pe "q" ...)

08-02-2008 11:29:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

niladam a scris:

Pentru ca ... asa ne vine ! Nu stie nimeni "de ce", dar o face ... cel putin o data ! (... punctul e pe "q" ...)

In ceea ce priveste motivul putem face sute de presupuneri si sunt mici sanse sa aflam adevaratul motiv, cel situat la nivelul subconstientului. Insa pe moment, cand suntem indragostiti nu mai conteaza de ce...=)
Importanta e trairea intensa si am da orice sa nu se evapore in eter...
E suficienta o clipa ca sa ne indragostim....o vorba,un zambet...=)
Reactionam involuntar la ceva ce ne acapareaza intreaga atentie. Nu avem nevoie de prea multe detalii.E greu sa spui ce iubesti la o persoana. Ibraileanu spunea ca daca poti sa spui exact motivul pentru care te-ai indragostit, inseamna ca nu te-ai indragostit cu adevarat...as putea spune doar cum ma  fascineaza pe mine un barbat...;) ..... prin sinceritatea de care da dovada,naturaletea,spontaneitatea...si "o minte sclipitoare"....=)


08-02-2008 14:36:47
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

no comment , respectul se clatina grav :D  , ori te minti pe tine .... ori pe mine , dar ce mai conteaza....
ai reusit sa-mi inchizi gura ;)

Daca asa discutati voi , e foarte sincer si constructiv... mai ales obiectiv


Convingerilor irationale (celor meschine, cel putin) nu li se poate raspunde decat implacabil - sunt ca balaurii aceia din povesti, carora le cresc cate trei capete in locul fiecarui cap retezat. ...Ca atare, trebuie strivite dintr-o singura lovitura, fara cea mai mica mila. Nici nu merita mila, de fapt.


09-02-2008 01:12:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
A iubi inseamna a alege!
Fiecare dintre noi ar dori sa aiba parte de un paradis conjugal, numai ca trebuie sa intelegem ca acesta trebuie construit in fiecare zi, el neexistand pur si simplu, fara ca noi sa facem nici cel mai mic efort. Nu exista un singur vinovat al naufragiului sau un singur constructor al fericirii. In iubire, ca si in comunicare, e nevoie de doi!
Caut coechipierul !!!!!!;)
=D=D


09-02-2008 01:45:19
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


Soryn a scris:

no comment , respectul se clatina grav :D  , ori te minti pe tine .... ori pe mine , dar ce mai conteaza....
ai reusit sa-mi inchizi gura ;)

Daca asa discutati voi , e foarte sincer si constructiv... mai ales obiectiv


Convingerilor irationale (celor meschine, cel putin) nu li se poate raspunde decat implacabil - sunt ca balaurii aceia din povesti, carora le cresc cate trei capete in locul fiecarui cap retezat. ...Ca atare, trebuie strivite dintr-o singura lovitura, fara cea mai mica mila. Nici nu merita mila, de fapt.


de ce nu faci o statistica tu insuti? ma indoiesc totusi ca esti destul de obiectiva

sa consideri irationale afirmatiile unei majoritati feminine  e mult mai meschin si ipocrit ;)


09-02-2008 02:05:02
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

de ce nu faci o statistica tu insuti? ma indoiesc totusi ca esti destul de obiectiva

sa consideri irationale afirmatiile unei majoritati feminine  e mult mai meschin si ipocrit ;)


Pentru ca o statistica nu se face decat de profesionisti. Esential, NU afirmatiile unei majoritati feminine le consideram eu irationale, ai inteles cu totul gresit :)


09-02-2008 02:17:54
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


Soryn a scris:

de ce nu faci o statistica tu insuti? ma indoiesc totusi ca esti destul de obiectiva

sa consideri irationale afirmatiile unei majoritati feminine  e mult mai meschin si ipocrit ;)


Pentru ca o statistica nu se face decat de profesionisti. Esential, NU afirmatiile unei majoritati feminine le consideram eu irationale, ai inteles cu totul gresit :)


statistici personale =pt tine ,prietene , cunostinte ....
eh , or fi romancele altfel decat prin alte parti :D ... totusi nu vad mare diferenta , poate doar ca in alte parti le spun pe fatza si nu se dau drept altfel decat sunt  ;)


09-02-2008 03:20:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O relatie sincera dintre un barbat si o femeie este mult mai complexa si mai dureroasa decat s-ar putea crede pentru ca in fata celui iubit TU te dezvalui asa cum esti:cu tot cu vise,sperante,regrete dar si rani interioare....O iubire adevarata inseamna acceptare si responsabilitate .....
Desigur ca fiecare vede iubirea altfel,o percepe altfel,o simte altfel...dar eu vorbesc aici de modul sanatos de a iubi....=)


09-02-2008 04:40:48
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
"Sănătos" pentru cine? Pentru tine? :)

09-02-2008 15:39:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

"Sănătos" pentru cine? Pentru tine? :)

ma rog...se putea sa nu ma critici tu ca ridic la gradul particular totul?
in fine..sanatos prin prisma unora...;)


10-02-2008 05:55:48
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Eu nu te critic. Doar Ă®ntreb, când nu Ă®nţeleg ceva. ;)
ĂŽn rest, te ţuc că Ă®mi eşti dragă! :)


10-02-2008 15:26:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Eu nu te critic. Doar Ă®ntreb, când nu Ă®nţeleg ceva. ;)
ĂŽn rest, te ţuc că Ă®mi eşti dragă! :)

Ce bine stii sa te scoti...si tu imi esti drag...asa forumisti sa tot avem!=)


10-02-2008 15:29:03
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

O relatie sincera dintre un barbat si o femeie este mult mai complexa si mai dureroasa decat s-ar putea crede pentru ca in fata celui iubit TU te dezvalui asa cum esti:cu tot cu vise,sperante,regrete dar si rani interioare....O iubire adevarata inseamna acceptare si responsabilitate .....
Desigur ca fiecare vede iubirea altfel,o percepe altfel,o simte altfel...dar eu vorbesc aici de modul sanatos de a iubi....=)


...De ce dureroasa?


10-02-2008 22:03:26
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

O relatie sincera dintre un barbat si o femeie este mult mai complexa si mai dureroasa decat s-ar putea crede pentru ca in fata celui iubit TU te dezvalui asa cum esti:cu tot cu vise,sperante,regrete dar si rani interioare....O iubire adevarata inseamna acceptare si responsabilitate .....
Desigur ca fiecare vede iubirea altfel,o percepe altfel,o simte altfel...dar eu vorbesc aici de modul sanatos de a iubi....=)


...De ce dureroasa?

 

intr-o relatie serioasa de-a lungul timpului mai intervine si durerea, de multe ori simti ca pasiunea ta sau a lui scade din intensitate, isi fac loc banuieli de infidelitate sau de indiferenta. Aceste banuieli dor, desi de multe ori cotidianul (problemele de serviciu, copii,..) iti fura flacara aprinsa a iubirii, dar daca dragostea este adevarata.......mai pui un lemn pe foc si.... se reaprinde :D......


15-02-2008 02:38:37
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536

hara_cata a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

O relatie sincera dintre un barbat si o femeie este mult mai complexa si mai dureroasa decat s-ar putea crede pentru ca in fata celui iubit TU te dezvalui asa cum esti:cu tot cu vise,sperante,regrete dar si rani interioare....O iubire adevarata inseamna acceptare si responsabilitate .....
Desigur ca fiecare vede iubirea altfel,o percepe altfel,o simte altfel...dar eu vorbesc aici de modul sanatos de a iubi....=)


...De ce dureroasa?

 

intr-o relatie serioasa de-a lungul timpului mai intervine si durerea, de multe ori simti ca pasiunea ta sau a lui scade din intensitate, isi fac loc banuieli de infidelitate sau de indiferenta. Aceste banuieli dor, desi de multe ori cotidianul (problemele de serviciu, copii,..) iti fura flacara aprinsa a iubirii, dar daca dragostea este adevarata.......mai pui un lemn pe foc si.... se reaprinde :D......

in casnicia  mea nu a fost doar cer senin, au fost si nori, dar intotdeauna am gasit solutii sa-i alungam  si...dupa 24 ani de casnicie tot de mina ne tineam si ne imbratisam chiar si pe strada......iubirea adevarata mai doare  dar ...intotdeauna e frumoasa.....


15-02-2008 03:03:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

O relatie sincera dintre un barbat si o femeie este mult mai complexa si mai dureroasa decat s-ar putea crede pentru ca in fata celui iubit TU te dezvalui asa cum esti:cu tot cu vise,sperante,regrete dar si rani interioare....O iubire adevarata inseamna acceptare si responsabilitate .....
Desigur ca fiecare vede iubirea altfel,o percepe altfel,o simte altfel...dar eu vorbesc aici de modul sanatos de a iubi....=)


...De ce dureroasa?

Fiecare dezamagire in parte este  foarte dureroasa...
Oamenii au multe reactii in momentul separarii. Uneori este dureroasa si viata pare lipsita de sens, alteori este posibil sa o fi dorit de mult timp si sa te simti usurat...=) Aproape intotdeauna insa te simti singur, ai sentimente de frica, de esec....=(


15-02-2008 17:44:49
   
Honolulu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 30-01-2007
Mesaje: 112
Sa avem pt ce suferi presupun.....

16-02-2008 23:34:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

tasha 1951 a scris:


Lake a scris:

Eu nu te critic. Doar Ă®ntreb, când nu Ă®nţeleg ceva. ;)
ĂŽn rest, te ţuc că Ă®mi eşti dragă! :)

Ce bine stii sa te scoti...si tu imi esti drag...asa forumisti sa tot avem!=)

De prea putine ori ne indragostim de o persoana reala... de cele mai multe ori ne indragostim de o imagine pe care o proiectam noi insine...
Poate sa inceapa de la un zambet, sau de la felul in care se poarta, sau cum vorbeste, sau de la felul in care gandeste, sau poate de la o gluma...sunt atatea moduri... Poti sa iubesti inteligenta, seriozitate dublata de copilarie sau zambetul din ochi sau sentimentul acela de " acasa" pe care-l gasesti doar in bratele lui/ei...


17-02-2008 11:08:21
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la