Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Cum vad eu viata in doi    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Sincer acum, Domnu' Xtremu' suna cam ca din gura alora de la Vacantza Mare ("Ma intitulez Leana" :D:D)
Ma rog, o merge pe un forum atit de respectabil :D:D ca asta...;)


Numai zi-mi ca suntem prieteni si iti voi spune "draga Xtermul"! :)


18-02-2008 00:18:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Sincer acum, Domnu' Xtremu' suna cam ca din gura alora de la Vacantza Mare ("Ma intitulez Leana" :D:D)
Ma rog, o merge pe un forum atit de respectabil :D:D ca asta...;)


Numai zi-mi ca suntem prieteni si iti voi spune "draga Xtermul"! :)


Doar aburii verzulii emanati de oala aia imensa-n care se prepara fericele relatii inter-omulistice :D vor putea da (sau nu ;)) un raspuns, undeva-cindva...

Pe forum, natural, cam toti sintem chiar ...aproape ca si cumva prieteni, draga alintatura! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-02-2008 00:25:12)


18-02-2008 00:23:32
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Sincer acum, Domnu' Xtremu' suna cam ca din gura alora de la Vacantza Mare ("Ma intitulez Leana" :D:D)
Ma rog, o merge pe un forum atit de respectabil :D:D ca asta...;)


Numai zi-mi ca suntem prieteni si iti voi spune "draga Xtermul"! :)


Doar aburii verzulii emanati de oala aia imensa-n care se prepara fericele relatii inter-omulistice :D vor putea da (sau nu ;)) un raspuns, undeva-cindva...

Pe forum, natural, cam toti sintem chiar ...aproape prieteni. draga alintatura! :D


Ok, aproape-draga Xtremu' :D


18-02-2008 00:24:41
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
bleaaaaaaaaaaaaaah iar o datzi de gard !

18-02-2008 00:25:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Aproape-ca-si-cumva-pe-undeva draga Xtrem, mai precis. :D:D

18-02-2008 00:25:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

bleaaaaaaaaaaaaaah iar o datzi de gard !


Aici te aprob, cumetre S.A.!

Sterila pierdere de timp aparent, nu? ;)
Care-ar putea trece mai lucrativ cumva. :D Ma pregatesc de-un timp sa-mi repet mai des: "Get a life"...si da-l in ma-sa de virtual, dar tot o lungesc, motivat pina la urma probabil de Fete Morgane fatate de neuronii-mi buimaciti de atita exploatare capitalist-salbatica :D


18-02-2008 00:30:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

bleaaaaaaaaaaaaaah iar o datzi de gard !


Aici te aprob, cumetre S.A.!

Sterila pierdere de timp aparent, nu? ;)
Care-ar putea trece mai lucrativ cumva. :D Ma pregatesc de-un timp sa-mi repet mai des: "Get a life"...si da-l in ma-sa de virtual, dar tot o lungesc, motivat pina la urma probabil de Fete Morgane fatate de neuronii-mi buimaciti de atita exploatare capitalist-salbatica :D

Traieste-ti viata....asta spun si eu...maine s-ar putea sa-ti para rau...=)
Pe internet putem crea lumi si personaje ideale, dar din pacate... ireale. Cu putina pricepere ne putem da drept oricine si orice vrem si putem usor sa fermecam pe cineva....=) La o adica, exista un fel de magie a netului...
Intr-un joc pe calculator exista "save game" si "replay". Totul se poate lua de la capat fara nici un fel de consecinte. Dar nu si-n viata reala....sa inteleg ca ti-e frica totusi de real life? ;)


18-02-2008 00:57:16
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
si totusi...daca totul este ireal si irelevant...de ce atata lume pe AICI ?! sa fie  magia netului  sau disperare mascata?!!;) plictiseala sau teama de confruntarea reala ?! cine nu-si doreste sa-si traiasca viata ?!  dar cati sunt multumiti de "intensitatea " trairilor proprii ?!!!

18-02-2008 13:10:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
nope, este doar neputintza de comunicare face to face ........adica pe rumaneshte "rushinea- timiditatea" de a "agatza" in viatza reala !

18-02-2008 14:57:44
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
asta este valabil la 60%......restul ....hmmmm curve , agatzatori , homosexuali ,nebuni shi tot felul de ciudatzi !
CIUDATUL SA a scris:

nope, este doar neputintza de comunicare face to face ........adica pe rumaneshte "rushinea- timiditatea" de a "agatza" in viatza reala !


18-02-2008 15:02:00
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

CIUDATUL SA a scris:

asta este valabil la 60%......restul ....hmmmm curve , agatzatori , homosexuali ,nebuni shi tot felul de ciudatzi !
CIUDATUL SA a scris:

nope, este doar neputintza de comunicare face to face ........adica pe rumaneshte "rushinea- timiditatea" de a "agatza" in viatza reala !



incurajator!!!! postarea asta ar trebui citita de cei noi veniti,nu?!!!;)


18-02-2008 15:15:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

asta este valabil la 60%......restul ....hmmmm curve , agatzatori , homosexuali ,nebuni shi tot felul de ciudatzi !
CIUDATUL SA a scris:

nope, este doar neputintza de comunicare face to face ........adica pe rumaneshte "rushinea- timiditatea" de a "agatza" in viatza reala !



Eu zic ca femei majore, vaccinate, dezvirginate si cu un IQ de la decent in sus.... e visul unui om normal care isi petrece o parte din timp pe net...;) nu le prea  gasesti pe site-uri de socializare dubioase.... poti discuta mai multe, limitele sunt oarecum in ceata, reactioneaza la mai multi stimuli, printre care si cei intelectuali....=) se cunosc bine, unele au mici complexe ,dar pot trece peste.... accepta intalnirile fata in fata din curiozitate in primul rand, pt ca sunt prea destepte sa "pice pe net". Orice barbat cu ceva puncte in comun cu ele are o sansa, daca stie/vrea sa o speculeze corect si nu emana prostie....


18-02-2008 16:57:06
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

kamin a scris:

si totusi...daca totul este ireal si irelevant...de ce atata lume pe AICI ?! sa fie  magia netului  sau disperare mascata?!!;) plictiseala sau teama de confruntarea reala ?! cine nu-si doreste sa-si traiasca viata ?!  dar cati sunt multumiti de "intensitatea " trairilor proprii ?!!!


Eu sunt cat se poate de multumita de intensitatea trairilor proprii, in momentul asta, de pilda, dar uite ca am apucat sa intru in vorba cu cativa oameni de pe aici si mi-ar placea sa continui sa discut cu ei, pe cele mai diverse teme. Cu speranta ca in situatia asta n-ar trebui sa ocolesc forumul, ca sa nu incurc pe cineva :), ma minunez cum, de la a discuta despre viata in doi, am ajuns la a incerca sa ne lamurim cu privire la viata intr-o comunitate virtuala. :D

Serios, acum: eu mai ales discutand reusesc sa-mi pun ideile in ordine.  Iar daca cercetam putin profilurile obisnuitilor forumului, vom constata ca acestia sunt mai ales oameni aflati cam pe la mijlocul vietii, varsta la care apar anumite intrebari si ceva mai multa nevoie de introspectie. Ca unii om fi disperati, altii fermecati de ce ni se intampla, conteaza mai putin, cred eu. Ce conteaza este extraordinara disponibilitate de a trece seara de seara pe aici, atat spre a ne spune parerea cat si pentru a citi alte pareri.


19-02-2008 00:37:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io cred ca prin zona sitului/forumului sint totusi si fiintze cu "confruntari reale" in derulare ;) , doar ca un pic ...mai mult sau mai putin nemultumite de evolutia meandrelor concretului lor :D - vorba lui Ilici Iliescu...

Si oricum, nu doar timiditatea-i factorul care face dificila uneori spargerea barierei virtualului: unii n-au pur si simplu destul timp, altii vietuiesc la distante astronomice de Dulcineea internautica si n-au poate chiar nici bani de tren/avion/carutza de ocazie :D, altele ;) au soti/sotii (sau si copii care te leaga uneori "de glie" mai ceva ca pe iobagi - nicio legatura cu poanta "i-o bagi" :D...sau poate ca da, in sens negativ ;) ).

Si tot asa, mai o postare, mai un sofism, ajungem uneori sa avem o relatie (de lunga durata, evident :D:D) doar cu situl respectiv - unde, nu-i asa? oferta-i aproape nelimitata si ne perverteste deseori la un gen de "shopping" continuu - si clar iluzoriu. :)

P.S. Nu-s deloc deprimat :D, chiar daca postarea pare un pic sceptic-nihilista. Asa par toate chestiile "demontate" atent - un pic deprimante, ca o rabla lustruita, dar plina de rugina-n maruntaie, la un service.
Si nici macar offtopic nu-s, ca si viata-n doi poate fi abstract-virtuala, nu??? :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-02-2008 01:11:05)


19-02-2008 01:01:35
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
...Si ce conteaza? La ce bun deconstructia, adica?! :) Tocmai mi-ai adus aminte de baietii aia "mari" care nu-si gaseau distractie mai buna decat sa ne ia jucariile. :D

19-02-2008 01:17:57
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
postul asta imi sta in git, kama dear... parca as fi pusa sa ales din 'carte' la restaurant si intre filele lustruite s-ar afla un proces verbal cu degetul aratator in sus de la OPC... e doar o senzatie....

Ultima modificare facuta de SandieShaw (19-02-2008 01:34:04)


19-02-2008 01:33:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

postul asta imi sta in git, kama dear... parca as fi pusa sa ales din 'carte' la restaurant si intre filele lustruite s-ar afla un proces verbal cu degetul aratator in sus de la OPC... e doar o senzatie....


Asta a fost si intentia, ma chere SS... :D , cind si cind mai trebuie si iesit in gerul de-afara din butoiul plin ochi cu romantism (egal daca fierbinte sau caldutz) ;)


19-02-2008 01:40:24
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:

Io cred ca prin zona sitului/forumului sint totusi si fiintze cu "confruntari reale" in derulare ;) , doar ca un pic ...mai mult sau mai putin nemultumite de evolutia meandrelor concretului lor :D - vorba lui Ilici Iliescu...

Si oricum, nu doar timiditatea-i factorul care face dificila uneori spargerea barierei virtualului: unii n-au pur si simplu destul timp, altii vietuiesc la distante astronomice de Dulcineea internautica si n-au poate chiar nici bani de tren/avion/carutza de ocazie :D, altele ;) au soti/sotii (sau si copii care te leaga uneori "de glie" mai ceva ca pe iobagi - nicio legatura cu poanta "i-o bagi" :D...sau poate ca da, in sens negativ ;) ).

Si tot asa, mai o postare, mai un sofism, ajungem uneori sa avem o relatie (de lunga durata, evident :D:D) doar cu situl respectiv - unde, nu-i asa? oferta-i aproape nelimitata si ne perverteste deseori la un gen de "shopping" continuu - si clar iluzoriu. :)

P.S. Nu-s deloc deprimat :D, chiar daca postarea pare un pic sceptic-nihilista. Asa par toate chestiile "demontate" atent - un pic deprimante, ca o rabla lustruita, dar plina de rugina-n maruntaie, la un service.
Si nici macar offtopic nu-s, ca si viata-n doi poate fi abstract-virtuala, nu??? :D


totu-i efemer si in continua schimbare pt superficiali :)


19-02-2008 01:40:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:

...Si ce conteaza? La ce bun deconstructia, adica?! :) Tocmai mi-ai adus aminte de baietii aia "mari" care nu-si gaseau distractie mai buna decat sa ne ia jucariile. :D


Ca vi le luau n-ar fi fost nimic, dar ce le mai si demontau!!! :D

La ce bun deconstructia, deci?!  Asta-mi readuce-n neuron zicerea poetesei Dori-Dodo (de o sinceritate frusta): "Fa-ma sa simt si te-oi iubi in draci :D, fa-ma sa gindesc ;) si-ti golesc portofelul"!!! ;)


19-02-2008 02:03:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


alintatura a scris:

...Si ce conteaza? La ce bun deconstructia, adica?! :) Tocmai mi-ai adus aminte de baietii aia "mari" care nu-si gaseau distractie mai buna decat sa ne ia jucariile. :D


Ca vi le luau n-ar fi fost nimic, dar ce le mai si demontau!!! :D

La ce bun deconstructia, deci?!  Asta-mi readuce-n neuron zicerea poetesei Dori-Dodo (de o sinceritate frusta): "Fa-ma sa simt si te-oi iubi in draci :D, fa-ma sa gindesc ;) si-ti golesc portofelul"!!! ;)

Stiu si eu????...daca ea gandeste poate chiar sa-ti umple portofelul...aici te contrazic...!!!


19-02-2008 11:31:23
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Tare util citatul din Gibran, compadre Pan!
Posesivitatea-i chiar coasa Mortii Pasiunii, parol! :D

Kawa, pasiunea oricum moare, cu sigurantza nu-i vesnica.
Mentinand on topic ideea, as zice ca viata-n doi n-ar trebui sa puna mare baza pe amanuntul asta, ar fi efemer edificiul. Nici rutina nu-i tocmai indicata, ci lenta, subtila, continua transformare a impulsului initial (poate fi numit si initiatic), intr-o cu totul alta dimensiune. De unde, la inceput, vectorii relatiei  tin de fizic, sex, compatibilitate afectiva, mai tarziu spiritualitatea e cea care-ntretine relatia.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (19-02-2008 12:21:49)


19-02-2008 12:05:43
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Adica daca vrea sa se duca la dentist mai intii se stringe de c...e cu un cleste si asa afla daca va rezista la durere plus ca mai este si sadic(daca ii face placere propun sa-l trecem la maso)...parerea mea

19-02-2008 12:25:26
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la