Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ura, mi-am dat cu parerea pe o gramada de topicuri    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
...Numai "versuri" si "cafeneaua virtuala" nu au reusit sa ma inspire :D

27-02-2008 01:21:38
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
e clar ! nu ai nevoie de cafea daca nu faci versuri!!!!!!!!:D

27-02-2008 13:05:06
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

alintatura a scris:

...Numai "versuri" si "cafeneaua virtuala" nu au reusit sa ma inspire :D

Altadata te-as fi cerut de nevasta, acu'  nu-mi ramane decat sa-ti apreciez "neinspirarea"... :D :D :D


27-02-2008 13:08:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


alintatura a scris:

...Numai "versuri" si "cafeneaua virtuala" nu au reusit sa ma inspire :D

Altadata te-as fi cerut de nevasta, acu'  nu-mi ramane decat sa-ti apreciez "neinspirarea"... :D :D :D

Ehe,alta data multe mai faceam si eu...acuma asa din prea multa prietenie ce ti-o port zic sa te multumesti cu ce ai...ca Doamne bine ai mai nimerit!=D=D


27-02-2008 17:38:17
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


P. Pan 63 a scris:


alintatura a scris:

...Numai "versuri" si "cafeneaua virtuala" nu au reusit sa ma inspire :D

Altadata te-as fi cerut de nevasta, acu'  nu-mi ramane decat sa-ti apreciez "neinspirarea"... :D :D :D

Ehe,alta data multe mai faceam si eu...acuma asa din prea multa prietenie ce ti-o port zic sa te multumesti cu ce ai...ca Doamne bine ai mai nimerit!=D=D


Tasha, sper ca nu l-ai servit pe prietenul nostru cu un asemenea comentariu pentru ca apucasem eu sa scriu pe undeva ca mi se pare preferabila relatia cu un barbat casatorit. :)

Mersi frumos, P.Pan, ai inteles deja ca mai fac si afirmatii riscante - ma grabesc sa-ti atrag eu insami atentia, fara sa cred neaparat in viitoare iertari pe jumatate. :)


28-02-2008 00:13:00
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63
Alintatura,oricum mai usor vei gasi o relatie de genu' celei pe care o doreai tu decat ma rog altminteri...barbatii insurati sunt si mult mai discreti...;)
=D


28-02-2008 19:10:06
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

martiella a scris:

Alintatura,oricum mai usor vei gasi o relatie de genu' celei pe care o doreai tu decat ma rog altminteri...barbatii insurati sunt si mult mai discreti...;)
=D


Mda, au o multime de calitati, cel mai important fiind ca vin la intalnire gata spalati si calcati, cu nici o dorinta de a te vedea cu sortzul si cu fantezii de cele mai variate specii, aceea de a gati ei insisi pentru tine inclusiv. :)

Problema e tocmai aceea ca inca n-am nici cel mai mic habar de ce insista unele femei atat sa ramana maritate. In consecinta, demna urmasa a Evei ce sunt, in loc sa caut perfectiunea, cochetez cu ideea de a incerca opusul ei.


28-02-2008 23:41:22
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Alintaturo, remarca mea avea o cu totul alta intentie decat cea a unei mici imbarligaturi virtuale si anume :
- observ ca-s useri ce posteaza cu osebire doar in aceasta sectiune a forumului (plus adiacentele "Un joc nou", "Un joc misto", "Hello") si , zau zic, nu-i inteleg, soro, si pace ! Ar putea, bine-merci, doar s-arunce cateo onomatopee ici si colo, indiferent de topic , ca rezultatul ar fi acelasi...


29-02-2008 12:12:37
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Adica mai P.Pane..daca nu "aruncam" si noi cate o vorba pe fiecare topic(doar pe cele care pe tine nu te inspira) sintem "degeaba" aici?

29-02-2008 13:17:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

unikaa a scris:

Adica mai P.Pane..daca nu "aruncam" si noi cate o vorba pe fiecare topic(doar pe cele care pe tine nu te inspira) sintem "degeaba" aici?

As,nici vorba...pe noi ne iubeste PPan...sau asa imi place mie sa cred!;)


29-02-2008 13:23:37
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

tasha1951 a scris:

As,nici vorba...pe noi ne iubeste PPan...sau asa imi place mie sa cred!


Ihim..daaa...cum sa nu?:D Acum depinde cum: ca sarea-n ochi...sau sarea-n bucate!!! :D :D


29-02-2008 13:48:47
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

martiella a scris:

.barbatii insurati sunt si mult mai discreti...;)
=D

... shi mai frumosi, mai destepti, mai buni, mai tandri, mai blanzi, mai romantici, mai..., as adauga eu.

(Sala ovationeaza indelug, prelungi aplauze !)


29-02-2008 16:48:10
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

unikaa a scris:

Adica mai P.Pane..daca nu "aruncam" si noi cate o vorba pe fiecare topic(doar pe cele care pe tine nu te inspira) sintem "degeaba" aici?

Trebushoara asta (bolduita) seamana mai degraba c-un disperat strigat de ajutor, ceva de genul : "Uite-ma, ba, sunt aici, exist si eu, inca mai fac umbra pamantului !...".
As mai zice ca a-ti da cu parerea oriunde, oricum, cu orice pret, in orice tema, nu denota cunoastere ci, mai degraba, necunoastere ! Nu cei cu raspunsurile gata la orice intrebare sunt inteleptii, nici cei care-i intreaba necontenit pe cei din jur, ci putinii care cauta in sinesi lamurirea.
Acu', nu va minunati ca-s asa dashtept ; ma daocheati, dracului shi p-orma va pun sa-mi stuchitzi oleaca mai jos de ombilic.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (29-02-2008 17:01:58)


29-02-2008 17:01:07
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

P. Pan 63 a scris:


unikaa a scris:

Adica mai P.Pane..daca nu "aruncam" si noi cate o vorba pe fiecare topic(doar pe cele care pe tine nu te inspira) sintem "degeaba" aici?

Trebushoara asta (bolduita) seamana mai degraba c-un disperat strigat de ajutor, ceva de genul : "Uite-ma, ba, sunt aici, exist si eu, inca mai fac umbra pamantului !...".
As mai zice ca a-ti da cu parerea oriunde, oricum, cu orice pret, in orice tema, nu denota cunoastere ci, mai degraba, necunoastere ! Nu cei cu raspunsurile gata la orice intrebare sunt inteleptii, nici cei care-i intreaba necontenit pe cei din jur, ci putinii care cauta in sinesi lamurirea.
Acu', nu va minunati ca-s asa dashtept ; ma daocheati, dracului shi p-orma va pun sa-mi stuchitzi oleaca mai jos de ombilic.



deci cum ziceai ?!!! mai frumosi ,mai destepti, mai tandri... ai uitat sa spui, mai ales modesti!!!:D


29-02-2008 18:31:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


martiella a scris:

Alintatura,oricum mai usor vei gasi o relatie de genu' celei pe care o doreai tu decat ma rog altminteri...barbatii insurati sunt si mult mai discreti...;)
=D


Mda, au o multime de calitati, cel mai important fiind ca vin la intalnire gata spalati si calcati, cu nici o dorinta de a te vedea cu sortzul si cu fantezii de cele mai variate specii, aceea de a gati ei insisi pentru tine inclusiv. :)

Problema e tocmai aceea ca inca n-am nici cel mai mic habar de ce insista unele femei atat sa ramana maritate. In consecinta, demna urmasa a Evei ce sunt, in loc sa caut perfectiunea, cochetez cu ideea de a incerca opusul ei.


Dragi Martielle alintate (sau nu ;)), chiar credeti in zicala aia ca putzinteii barbati "buni" ramasi pe Terra sint ori insurati, ori homo (aia singuri, adica) ???

Ar fi cumva logic, de fapt, fiinca doar presupuse hibe (evidente sau nu) i-ar azvirli in situatia de-a fi singuri-cuci - si nu la manastire ci-n societate, evident. Apropo: despre "don'soarele batrine" nu prea am auzit opinii din astea rautacioase - explicatia comentatorilor fiind mai blinda ("N-a avut noroc in dragoste, maica") :D:D.

Ma gindesc ca... chiar n-am argumente sa nu fiu de acord insa cu setea de independentza/confort maxim/efort minim a unora (egal daca b/f); e de fapt o intreaga noua filosofie pe tema relatiilor astea de tip nou ("impreuna, dar fiecare la casa lui:"). Dar, cum un barbat "la casa lui" e ceva mai greu sa fie cuc-cuc decit o femela cuca :D, solutia alintatoida mi se pare cumva fireasca, zau. :)

P.S, Am ramas, sincer, in urma cu trendurile astea noi (metrosexuale, retro-post-modernist-urbaniste etc) de cind m-am rezumat la iubite mai de la tzara... ;) Si-o sa ramin sigur asa pin-oi da coltzu', ca-s prea sclerozat ca sa ma mai schimb. Daca si gatitul a ajuns insa o fantezie masculina... :D cred ca spalatul ori calcatul sint incluse deja-n categoria perversiunilor rafinate!!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-02-2008 22:16:07)


29-02-2008 20:46:04
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Dragi Martielle alintate (sau nu ;)), chiar credeti in zicala aia ca putzinteii barbati "buni" ramasi pe Terra sint ori insurati, ori homo (aia singuri, adica) ???


...Nu. Recunosc ca eu cred si in existenta aiuritilor - aiuriti care nu stiu cat de buni or fi, dar mie imi plac.  Desi, daca e sa fim sinceri amandoi, recunoaste si tu ca nu sunt tocmai normali, adica buni. Cat bun simt poate exista in pretentia de a nu face compromisuri?



Xtremul a scris:

Ar fi cumva logic, de fapt, fiinca doar presupuse hibe (evidente sau nu) i-ar azvirli in situatia de-a fi singuri-cuci - si nu la manastire ci-n societate, evident. Apropo: despre "don'soarele batrine" nu prea am auzit opinii din astea rautacioase - explicatia comentatorilor fiind mai blinda ("N-a avut noroc in dragoste, maica") :D:D.


Ei, nu exagera, exista si varianta: "N-a luat-o nimeni'". :D



Xtremul a scris:

Ma gindesc ca... chiar n-am argumente sa nu fiu de acord insa cu setea de independentza/confort maxim/efort minim a unora (egal daca b/f); e de fapt o intreaga noua filosofie pe tema relatiilor astea de tip nou ("impreuna, dar fiecare la casa lui:"). Dar, cum un barbat "la casa lui" e ceva mai greu sa fie cuc-cuc decit o femela cuca :D, solutia alintatoida mi se pare cumva fireasca, zau. :)



B-)



Xtremul a scris:

Am ramas, sincer, in urma cu trendurile astea noi (metrosexuale, retro-post-modernist-urbaniste etc) de cind m-am rezumat la iubite mai de la tzara... ;) Si-o sa ramin sigur asa pin-oi da coltzu', ca-s prea sclerozat ca sa ma mai schimb. Daca si gatitul a ajuns insa o fantezie masculina... :D cred ca spalatul ori calcatul sint incluse deja-n categoria perversiunilor rafinate!!! :D:D:D


Moamaaa, spune repede: sa intelegem ca tu ai fi chiar atat de rafinat? ;-)


01-03-2008 13:03:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
In criza de timp fiind, nu pot sa te citez atit de dragutz-etajat :) cum o faci tu, dear Aly, dar ceva comentarii nu pot sa ma abtin sa fac:

1. "Normal=bun"? N-as prea crede, fiindca plictisitor/banal nu mi se pare (mie doar?! ;)) deloc egal cu "bun".

2. Se verifica neadevarul unor zicatori ("sac/petic, buruiana/umbra etc) :D

3. C-)

4. Nici vorba, mi-s cam din topor :D:D


01-03-2008 19:50:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Apreciez sincer discutiile voastre...nu lasati niciunul nimic...;)
Daca tu zici ca esti din topor...oare o seama de pe forum cum s-ar putea numi...sau ai spus-o asa ca sa te contrazic eu si sa spun ca mie mi se par foarte rafinate postarile tale,...un priceput ca tine isi poate confectiona biografia care o vrea...=)In timp ajungi sa poti cunoaste un interlocutor din cateva schimburi de replici....;)..si sa nu uitam ca avem ceva vechime pe forum...si am ajuns sa ne cunoastem...;)
De fapt, durii de pe forumuri pot fi mielusei in viata reala si invers! Totul depinde de frustarile simtite in cursul vietii si de potentialul de refulare! Revin la ideea ca unii din noi suntem mai buni la scris, iar altii la vorbit!
Tu cred ca excelezi in ambele...=)
   Personal consider ca sunt mai buna la vorbit....;)Forumistii care m-au intalnit pot cred confirma acest lucru...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (02-03-2008 01:08:00)


02-03-2008 01:05:48
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ba, eu as spune ca flor prefera - nu doar ca exceleaza - scrisul...
la cit e de greu de gasit la tel pentru a fi scos din casa... l-as banui de niscaiva timiditate... :)


02-03-2008 02:04:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

ba, eu as spune ca flor prefera - nu doar ca exceleaza - scrisul...
la cit e de greu de gasit la tel pentru a fi scos din casa... l-as banui de niscaiva timiditate... :)

Poate ai dreptate...desi el zicea ca parca ca nu-i plac celularele...poate nu -l poarta asupra lui...;)
Sau poate raspunde doar la anumite ore si unor persoane anume...;)


02-03-2008 02:11:35
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
serios? :rolleyes:
cum se mai schimba oamenii, domne!!!


02-03-2008 02:13:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

serios? :rolleyes:
cum se mai schimba oamenii, domne!!!

Si tu te-ai schimbat draga mea...unde nu trecea zi sa nu vorbim acum trec saptamini...=(


02-03-2008 02:17:16
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


unikaa a scris:

Adica mai P.Pane..daca nu "aruncam" si noi cate o vorba pe fiecare topic(doar pe cele care pe tine nu te inspira) sintem "degeaba" aici?

Trebushoara asta (bolduita) seamana mai degraba c-un disperat strigat de ajutor, ceva de genul : "Uite-ma, ba, sunt aici, exist si eu, inca mai fac umbra pamantului !...".
As mai zice ca a-ti da cu parerea oriunde, oricum, cu orice pret, in orice tema, nu denota cunoastere ci, mai degraba, necunoastere ! Nu cei cu raspunsurile gata la orice intrebare sunt inteleptii, nici cei care-i intreaba necontenit pe cei din jur, ci putinii care cauta in sinesi lamurirea.
Acu', nu va minunati ca-s asa dashtept ; ma daocheati, dracului shi p-orma va pun sa-mi stuchitzi oleaca mai jos de ombilic.


coane pane , nu sunt doar destepti si intelepti pa lume si pa sit :)

lasa-ma frate sa ma ezprim si io ;) doar nu tre sa termin oblig. literele (facultatea :D) sau sa fiu filozof :) ....cu respecte .... Gheorghe W. Patruclase :D

Ultima modificare facuta de Soryn (02-03-2008 06:36:14)


02-03-2008 05:54:55
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

In criza de timp fiind, nu pot sa te citez atit de dragutz-etajat :) cum o faci tu, dear Aly, dar ceva comentarii nu pot sa ma abtin sa fac:

1. "Normal=bun"? N-as prea crede, fiindca plictisitor/banal nu mi se pare (mie doar?! ;)) deloc egal cu "bun".

2. Se verifica neadevarul unor zicatori ("sac/petic, buruiana/umbra etc) :D

3. C-)

4. Nici vorba, mi-s cam din topor :D:D


1. Uite o deosebire intre noi doi: tu nu te jenezi sa te asezi in centrul propriului univers, eu ma jenez. Cu toate acestea, ma tem ca eu ma asez in centrul universului propriu mai abitir ca tine. :D

2. Aici, dimpotriva, am putea avea o asemanare: ne putem impiedica la fel de detalii. :)

3. Ba B-) :D.

4. ...Din topor, "cam" cat, mai precis? :)


03-03-2008 00:17:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Alintatura,cine stie?contrastele se atrag....parca poti sa stii la o adica?;)
  Incearca si tu sa te impiedici la un "detaliu",vezi ce iese...;)


03-03-2008 01:35:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Alintatura,cine stie?contrastele se atrag....parca poti sa stii la o adica?;)
  Incearca si tu sa te impiedici la un "detaliu",vezi ce iese...;)


Din pacate (sau din fericire? - asta o sa stabileasca doar posteritatea :D), deznodamintul bancului-fabula cu gaina care simuleaza fuga de cocos si se-mpiedica... in detalii ;) nu l-am trait vreodata. Sau am fost io prea manipulat :D ca sa-mi dau seama?!
Dar n-o fi poate timpul pierdut sa patzesc si asta, mai stii, chere Tasha?!


03-03-2008 03:40:06
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
io-te-te cine aparuuuuu !

03-03-2008 03:54:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

In criza de timp fiind, nu pot sa te citez atit de dragutz-etajat :) cum o faci tu, dear Aly, dar ceva comentarii nu pot sa ma abtin sa fac:

1. "Normal=bun"? N-as prea crede, fiindca plictisitor/banal nu mi se pare (mie doar?! ;)) deloc egal cu "bun".
2. Se verifica neadevarul unor zicatori ("sac/petic, buruiana/umbra etc) :D
3. C-)
4. Nici vorba, mi-s cam din topor :D:D


1. Uite o deosebire intre noi doi: tu nu te jenezi sa te asezi in centrul propriului univers, eu ma jenez. Cu toate acestea, ma tem ca eu ma asez in centrul universului propriu mai abitir ca tine. :D
2. Aici, dimpotriva, am putea avea o asemanare: ne putem impiedica la fel de detalii. :)
3. Ba B-) :D.
4. ...Din topor, "cam" cat, mai precis? :)


1. Ar fi chiar culmea sa locuim la periferia mahalalelor :D propriului univers, nu??? Macar in abstract sa stam si noi ultracentral, ma chere... ;) Serios acum, inca mai cred ca doar traind si prin/pentru altii putem evolua. Ba chiar tre'sa ma corectez probabil, fiindca de ceva timp (ultimul sfert de secol :D) am depasit masura :( si m-am neglijat aproape total pe mine-ma.

2. Raspunsu-i vinare de vint ;) (si-i doar aparent continut in replyul @ draga de Tasha)

3. E-) eeeeeeeeeee :D Sau mai bine E) - simbol care-mi place mai mult, fiindca seamana cu OZN-urile "Haunebu" facute de nemtzi in WW II...

4. Intre 0,111 si 99,999% din topor, in functie de feed-back-ul feliei de viata respective; pe un fel de scara Richter, procentele corespund intilnirii unui calugar budist, respectiv a unui manelist :x

Gata insa cu confesiunile (incomplete si subiective oricum), mai trebuie si-o tzira de suspans, nu?! ;)
Concluzia (logic/ilogica) e ca orice asemanare poate deveni oricind deosebire si viceversa, alora (putini) care mai au inca joaca-n singe... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-03-2008 04:44:38)


03-03-2008 04:04:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

io-te-te cine aparuuuuu !


Apar si eu cind pot, cumetre SA... ;)
Doar n-ai vrea sa-mi iau ceva vaze-n cap, nu?! :D:D:D (stii tu de la cine...)


03-03-2008 04:06:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
omule am o casca de fotbal american adusa de la mama ei ....daca vrei ti-o pot imprumuta !

03-03-2008 04:10:42
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

omule am o casca de fotbal american adusa de la mama ei ....daca vrei ti-o pot imprumuta !


Multzam de intentzie, coane SA, am destule casti insa...
Oricum, jos jugul feminist !!! ;)

Apropo (e offtopic da'merge), circula un raspuns cam cinic la intrebarea: "La ce servesc motociclistilor castile dupa un accident ?"
"-Ca sa fie recunoscuti mai usor la Morga"... :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-03-2008 04:52:22)


03-03-2008 04:38:37
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
tariceanu avea casca cand cu beleaua ? :D
Xtremul a scris:


CIUDATUL SA a scris:

omule am o casca de fotbal american adusa de la mama ei ....daca vrei ti-o pot imprumuta !


Multzam de intentzie, coane SA, am destule casti insa...
Oricum, jos jugul feminist !!! ;)

Apropo (e offtopic de'merge), circula un raspuns cam cinic la intrebarea: "La ce servesc motociclistilor castile dupa un accident ?"
"-Ca sa fie recunoscuti mai usor la Morga"... :D


03-03-2008 04:45:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ghinion (pentru noi :D)... avea casca!!!! :(

N-avea insa echipament complet, era in tenisi sau slapi cred (cu protectii la genunchi si cizme, nu-si facea praf ligamentele).


03-03-2008 04:50:45
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


Xtremul a scris:

In criza de timp fiind, nu pot sa te citez atit de dragutz-etajat :) cum o faci tu, dear Aly, dar ceva comentarii nu pot sa ma abtin sa fac:

1. "Normal=bun"? N-as prea crede, fiindca plictisitor/banal nu mi se pare (mie doar?! ;)) deloc egal cu "bun".
2. Se verifica neadevarul unor zicatori ("sac/petic, buruiana/umbra etc) :D
3. C-)
4. Nici vorba, mi-s cam din topor :D:D


1. Uite o deosebire intre noi doi: tu nu te jenezi sa te asezi in centrul propriului univers, eu ma jenez. Cu toate acestea, ma tem ca eu ma asez in centrul universului propriu mai abitir ca tine. :D
2. Aici, dimpotriva, am putea avea o asemanare: ne putem impiedica la fel de detalii. :)
3. Ba B-) :D.
4. ...Din topor, "cam" cat, mai precis? :)


1. Ar fi chiar culmea sa locuim la periferia mahalalelor :D propriului univers, nu??? Macar in abstract sa stam si noi ultracentral, ma chere... ;) Serios acum, inca mai cred ca doar traind si prin/pentru altii putem evolua. Ba chiar tre'sa ma corectez probabil, fiindca de ceva timp (ultimul sfert de secol :D) am depasit masura :( si m-am neglijat aproape total pe mine-ma.

2. Raspunsu-i vinare de vint ;) (si-i doar aparent continut in replyul @ draga de Tasha)

3. E-) eeeeeeeeeee :D Sau mai bine E) - simbol care-mi place mai mult, fiindca seamana cu OZN-urile "Haunebu" facute de nemtzi in WW II...

4. Intre 0,111 si 99,999% din topor, in functie de feed-back-ul feliei de viata respective; pe un fel de scara Richter, procentele corespund intilnirii unui calugar budist, respectiv a unui manelist :x

Gata insa cu confesiunile (incomplete si subiective oricum), mai trebuie si-o tzira de suspans, nu?! ;)
Concluzia (logic/ilogica) e ca orice asemanare poate deveni oricind deosebire si viceversa, alora (putini) care mai au inca joaca-n singe... :)


1. Traind cu altii, jucandu-ne cu altii - exact asa putem evolua.

2. Asa e.

3. :-X -- ca sa am si eu ultimul cuvant, o data. :D

4. Bine. :)

P.S. Mi-a placut concluzia. ...De-aia se decopera mereu capabili sa se surprinda pe ei insisi astia, putinii?


04-03-2008 01:06:50
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Ura, iar mi-am dat cu parerea pe o gramada de topicuri! :D Si mi-as mai fi dat inca, daca nu picam de somn.

...Sa fiti iubiti foarte tare! :)


04-03-2008 01:13:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:

Ura, iar mi-am dat cu parerea pe o gramada de topicuri! :D Si mi-as mai fi dat inca, daca nu picam de somn.

...Sa fiti iubiti foarte tare! :)

Multumesc,draga mea...nu trebuie chiar foarte tare..ci doar consecvent!=)


04-03-2008 01:18:31
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:

Ura, iar mi-am dat cu parerea pe o gramada de topicuri! :D Si mi-as mai fi dat inca, daca nu picam de somn.

...Sa fiti iubiti foarte tare! :)

Multumesc,draga mea...nu trebuie chiar foarte tare..ci doar consecvent!=)


Consecvent e... binisor. Tare e insa bine de tot, iti da aripi si iti pune tot sangele in miscare. :)


04-03-2008 01:21:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cred ca-i o dilema din care nu se poate iesi nici cu mama Viagrei :D : si tare, si consecvent (a la longue adica, inteleg), cam greu... ;)

Hotariti-va deci, dragelor: ori-ori !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 06:12:34)


07-03-2008 06:11:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Cred ca-i o dilema din care nu se poate iesi nici cu mama Viagrei :D : si tare, si consecvent (a la longue adica, inteleg), cam greu... ;)

Hotariti-va deci, dragelor: ori-ori !!!

Sincer?
In ce ma priveste,doresc un barbat cu care sa am comunicare si in pat si in afara patului...e mult,e putin?;)...
asta asa sa fiu ontopic...si sa-mi dau cu parerea...
=)


07-03-2008 12:19:20
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Cred ca-i o dilema din care nu se poate iesi nici cu mama Viagrei :D : si tare, si consecvent (a la longue adica, inteleg), cam greu... ;)

Hotariti-va deci, dragelor: ori-ori !!!

Sincer?
In ce ma priveste,doresc un barbat cu care sa am comunicare si in pat si in afara patului...e mult,e putin?;)...
asta asa sa fiu ontopic...si sa-mi dau cu parerea...
=)


Si asta ce ar insemna pana la urma - tare sau consecvent? :)


08-03-2008 01:37:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


Si asta ce ar insemna pana la urma - tare sau consecvent?

Clar...ce li se pare lor mai greusi tare si consecvent
=D=D=D
Ar fi culmea sa dorim putin...nu stii cum se spune?daca ceri mult poate tot obtii ceva..dar din putin ce mai ramine?...nimic...=(


08-03-2008 01:44:45
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
A fost odata, ca si alta data, o moderatoare care nu punea intrebari sau da, pe toate topicurile intr-o luna cat alti intr-un an. Unde o fi?

08-03-2008 12:43:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

NJD a scris:

A fost odata, ca si alta data, o moderatoare care nu punea intrebari sau da, pe toate topicurile intr-o luna cat alti intr-un an. Unde o fi?

Este pe un alt site acea moderatoare...pot sa te ajut s-o gasesti...=)


08-03-2008 13:04:11
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Doamne fereste, nu multumesc, ziceam si io asaaa :)
oricum sarmana de oferta


08-03-2008 13:07:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

NJD a scris:

Doamne fereste, nu multumesc, ziceam si io asaaa :)
oricum sarmana de oferta

Mda,Mona imi placea si mie,pacat ca n-a mai rams pe acst site!=)


08-03-2008 20:11:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


NJD a scris:

Doamne fereste, nu multumesc, ziceam si io asaaa :)
oricum sarmana de oferta

Mda,Mona imi placea si mie,pacat ca n-a mai rams pe acst site!=)


Ba mie cumatra da&ba nu-mi placea de nicio culoare, ma chere! Nu mai explic de ce, ca-i ziua femeii (inclusiv a femeii-moderator, nu? ;)). Sint totusi cam 1001 de motive obiective pentru care nu-mi placea neam :D

Deh, gusturile nu se discuta pina la urma... doar se executa, ca ordinele-n armata (de 8 Martie cel putin, gusturile voastre...) :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 20:18:35)


08-03-2008 20:17:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ar fi culmea sa ne placa toata lumea!
Eu o intalnesc pe celalalt site si mai rar pe messenger...bine ca mi-am amintit s-o felicit de 8 martie!=)


08-03-2008 20:28:28
   
Pagini: 1    
Mergeti la