Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / diferente dintre barbati si femei    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
LooooooL de la fotografia de mai sus se trage si zicala "E Cazut in Cap" :)

07-03-2008 11:16:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

NJD a scris:

LooooooL de la fotografia de mai sus se trage si zicala "E Cazut in Cap" :)

Daa..sugestiva poza!=)


07-03-2008 11:45:15
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Diferentele din titlu sunt resimtite la modul dureros de catre mine  atat  profesional cat si in rest - cand spun rest, ganditi-va la orice si raspund da.
Dom'le, cum dracu s-or descurca muierile intr-ale cadourilor, io nu-mi iecsplic !!! Par egzamplu, zilele-ashtea :
- de unu martie m-am scos c-o roata de cashcaval, un carton de oua, un salam sasesc si doua franzele.
Acu', toata lumea stie ca opt ie mai al dracu decat intai, asa c-a trebuit sa plusez, mai cu seama ca desi alora cumparate le-am pus snur d-ala alb-roshu(chiar si la franzele !), tot a strambat din nas... Asadar (asta-i un deci mai izmenit), ce mi-am zis : "Baga materiale, vericule, daca vrei sa n-ai parte de acelasi zambet muraturos !".
... si bagai, nenica ! Doua chile de pulpa (fara os !), un pui intreg, cu gheare si capatzana (c-asa era la oferta), un pachet de burta congelata (prefiarta, ce, te joci ?!...), un chil de ciuperci (alese de mine, bucata cu bucata !), doua chile de cartofi si pen'  ca-i zi mare, trei sticle de vin (Riesling sec, de Tarnave, de la mama lui !).
Ia ziceti si voi, fratilor, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...


07-03-2008 23:42:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P.Pan 63 a scris:


Ia ziceti si voi, fratilor, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

hm...cadoul asta despre care spui:



trei sticle de vin (Riesling sec, de Tarnave, de la mama lui !).

      fetelor l-ai cumparat sau vorba ceea o fi bun pentru ele dupa ce-l bei tu...?;)
      HALAL CADOU!


07-03-2008 23:51:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

P. Pan 63 a scris:


Ia ziceti si voi, fratilor, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Formularea-i clara, cred eu... Alta iera calimera de-as fi scris :
Ia ziceti si voi, frati  shi surori, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Nu-i bai, analiza  si spiritul de observatie n-au fost nicicand printre darurile pe care Dumnezeu le-a-mpartit muierilor...


08-03-2008 00:00:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


P. Pan 63 a scris:


Ia ziceti si voi, fratilor, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Formularea-i clara, cred eu... Alta iera calimera de-as fi scris :
Ia ziceti si voi, frati  shi surori, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Nu-i bai, analiza  si spiritul de observatie n-au fost nicicand printre darurile pe care Dumnezeu le-a-mpartit muierilor...

Puteam sa jur ca o sa-mi dai replica asta...=)
Chiar vroiam sa scriu...nu era o intrebare cu un raspuns asteptat din partea noastra a femeilor,insa atata vreme cat era vorba despre femei..despre darul facut femeii...nu puteam sa nu-ti spun parerea...:x
ca-ti place sau nu-ti place e treaba ta!=)


08-03-2008 00:04:52
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


P. Pan 63 a scris:


Ia ziceti si voi, fratilor, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Formularea-i clara, cred eu... Alta iera calimera de-as fi scris :
Ia ziceti si voi, frati  shi surori, am brodit-o cu cadoul ori ba ?...

Nu-i bai, analiza  si spiritul de observatie n-au fost nicicand printre darurile pe care Dumnezeu le-a-mpartit muierilor...

mai trebuie macar o floare acolo ;)


08-03-2008 00:07:35
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Legat de flori :

Dom'le, ca m-oti crede au ba, mi-e egal, da'  tziu sa v-o spui. Ieram in anu-ntai de liceu si s-a brodit opt ale lu'  martie intr-o zi de marti. Mi-a dat si mie mama, cum dau toate mamele la toti copii, niscaiva parale, sa le cumpar profesoarelor cate-o floare, o aia, sa le dau shi io, c-asa se face, c-asa-i frumos (cica !). Si m-am dus, nenica, ca tot omu', la florarie (ca de acolo se ia, in caz ca n-ati aflat ori ca n-o stiti), numa'  ca iera asa o coada, de ti se acrea... Mare bucurie cand am vazut o tziganca, oleaca mai la vale, care sh-asta tot acelasi biznis desfasura.
I-am dat ashtia banii, am luat marfa si mi-am facut datoria, adicatelea i le-am pus dirigintei pe catedra, mandru-n draci de reusita mea si de faptul ca scapasem lesne de corvoada. Iuresul de-abia acu-ncepe, ca-n ziua aia am aflat si io ca florile de le cumparasem se numeau cale si se duc la morti....
Vezi tu, Soryne, de ce nu ma mai incurc in d'al d-astea ? Cumpar flori si cine stie ce pocinog mai trag ?!!!


08-03-2008 00:23:47
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:

Legat de flori :

Dom'le, ca m-oti crede au ba, mi-e egal, da'  tziu sa v-o spui. Ieram in anu-ntai de liceu si s-a brodit opt ale lu'  martie intr-o zi de marti. Mi-a dat si mie mama, cum dau toate mamele la toti copii, niscaiva parale, sa le cumpar profesoarelor cate-o floare, o aia, sa le dau shi io, c-asa se face, c-asa-i frumos (cica !). Si m-am dus, nenica, ca tot omu', la florarie (ca de acolo se ia, in caz ca n-ati aflat ori ca n-o stiti), numa'  ca iera asa o coada, de ti se acrea... Mare bucurie cand am vazut o tziganca, oleaca mai la vale, care sh-asta tot acelasi biznis desfasura.
I-am dat ashtia banii, am luat marfa si mi-am facut datoria, adicatelea i le-am pus dirigintei pe catedra, mandru-n draci de reusita mea si de faptul ca scapasem lesne de corvoada. Iuresul de-abia acu-ncepe, ca-n ziua aia am aflat si io ca florile de le cumparasem se numeau cale si se duc la morti....
Vezi tu, Soryne, de ce nu ma mai incurc in d'al d-astea ? Cumpar flori si cine stie ce pocinog mai trag ?!!!



io te inteleg , mai toti ne-am "intepat" in spini :) dar le inteleg si pe ele ca e de neinteles :D


08-03-2008 00:39:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sorine..stii cum se spune?...rau cu rau ,dar ,mai rau fara rau!=)
Ce v-ati face fara noi?
la asta nu te-ai gandit?;)


08-03-2008 02:08:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Sorine..stii cum se spune?...rau cu rau ,dar ,mai rau fara rau!=)
Ce v-ati face fara noi?
la asta nu te-ai gandit?;)


S-a gindit Al de Sus pentru noi la toate, ma chere... si ce ne-am face unii fara de altii in toate directiile, f>b, b>f etc.

Fiindca sper ca nu puneti botu'la teoriile alea de prevad extinctia gashtii masculine de pe Terra, reinstaurarea matriarhatului si alte prostii din astea... dar hai, treaca de la noi, de 8 Martie va lasam sa va visati un pic ca Masters Of The World... 23 de ore si 37 de minute macar (fiindca atit v-a mai ramas) :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 02:26:03)


08-03-2008 02:24:54
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Sorine..stii cum se spune?...rau cu rau ,dar ,mai rau fara rau!=)
Ce v-ati face fara noi?
la asta nu te-ai gandit?;)


De 8 martie sporeste numarul alintaturilor pe metrul patrat de forum? :D


08-03-2008 02:27:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Sorine..stii cum se spune?...rau cu rau ,dar ,mai rau fara rau!=)
Ce v-ati face fara noi?
la asta nu te-ai gandit?;)


De 8 martie sporeste numarul alintaturilor pe metrul patrat de forum? :D
Daca o "sama"dintre ei ar lipsi maine de pe forum...poate...altfel n-avem noi norocul sa fim alintate...mai degraba atacate...=(

08-03-2008 02:48:00
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Sorine..stii cum se spune?...rau cu rau ,dar ,mai rau fara rau!=)
Ce v-ati face fara noi?
la asta nu te-ai gandit?;)


De 8 martie sporeste numarul alintaturilor pe metrul patrat de forum? :D
Daca o "sama"dintre ei ar lipsi maine de pe forum...poate...altfel n-avem noi norocul sa fim alintate...mai degraba atacate...=(


Uff, credeam ca nu trebuie sa te invat: alintaturile nu asteapta sa primeasca alinturi - si le iau singure :D


09-03-2008 12:27:54
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la