Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce facem cand ne "tavalesc" ratele la banca?    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? ice75
Cont Sters

Inregistat: 08-04-2008
Mesaje: 2
salutare!
voi ce faceti cand va ingenuncheaza ratele?
uite, eu de exemplu, nu prea stiu cum am ajuns pe forumul asta! sa fie vreun semn? daca da......., ce fel de semn? hm...ma mai scarpin un pic in zona inghinala(m-am epilat azi), si-mi zic.......doar n-o fi noroc!!! ce noroc? ce noroooc...!!!
sunt incoerenta, nu? nu..., clar: nici voi nu ma puteti scoate dintr-ale mele, nu-mi sta gandul decat la banca si gata. dar.....ce-ar fi s-o sparg?


08-04-2008 01:03:16
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18
lolz :)
Cel putin una dintre persoanele aflate pe acest forum ti-ar spune ca ai ajuns aici cautand pe google :D


08-04-2008 01:11:20
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ice75 a scris:

salutare!
voi ce faceti cand va ingenuncheaza ratele?
uite, eu de exemplu, nu prea stiu cum am ajuns pe forumul asta! sa fie vreun semn? daca da......., ce fel de semn? hm...ma mai scarpin un pic in zona inghinala(m-am epilat azi), si-mi zic.......doar n-o fi noroc!!! ce noroc? ce noroooc...!!!
sunt incoerenta, nu? nu..., clar: nici voi nu ma puteti scoate dintr-ale mele, nu-mi sta gandul decat la banca si gata. dar.....ce-ar fi s-o sparg?


daca te maninca in zona inghinala nu mai sta pe ginduri...exista o solutie pragmatica pentru chestia cu banca...intra in patul junelui director de sucursala sau agentie unde facusi creditul... e foarte aseptic, nu vei fi cotata nici servila, nici pupincurista si ai pune capat cosmarului... o singura verificare in prealabil: directorasul becher (apartinind desigur unei alte generatii de gulere albe :D:D) sa nu aiba pasiune pentru jocuri de noroc, ca se poate arunca de la etajul 9 cind ti-e lumea mai draga si mai ajungi sa dai cu subsemnatul la parchet


08-04-2008 13:15:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:D Inspirat sfat, chere Sandie...

Atunci cind ratele te tavalesc sub tavalugul lor implacabil, io zic ca cel mai bine-i sa shezi blind si sa-ti asumi statutul de sclav al epocii moderne, chestie la care - sincer acum - nici dreaku' nu se gindeste atunci cind intra-n caruselul camatarilor oficiali care-s bancile. :x

Bombonel (care n-are totusi probleme de credite ;) - matusa Tamara sa traiasca, desi e moarta :D) a zis el ceva bine tzintit acu'vreo 2 luni... "Buey fraierilor, o sa ajungeti curind cu totii sa nu mai puteti cricni in fata sefilor abuzivi, din cauza riscului ca bancile care deja v-au cumparat si ultima farima de sufletzel sa va ia si pielea de pe voi, nu doar acoperisul de deasupra capatzinilor !!!" :D:D

P.S. JE cred ca fac parte din cei 0,001% romani saraci, dar macar fara nicio datorie la banci.. Amin, sper sa mai rezist inca ispitelor consumiste... Marele avantaj (pe linga somnul linistit): n-am nicio retinere sa-mi injur sefii, oricind si oricit e nevoie! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-04-2008 22:53:59)


08-04-2008 14:24:29
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140
si probabil,fiind la matrimoniale,vrei sa te mariti si sa preia sotu' ratele sau sa cunosti un barbat generos si discret...cum cauta multe pe aici... =D
wave a scris:

lolz :)
Cel putin una dintre persoanele aflate pe acest forum ti-ar spune ca ai ajuns aici cautand pe google :D


08-04-2008 18:44:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. (Xtremist-psihanalist-moralist-rautacios): :D

"Profunzimea" gindirii coanei ice75 - care-a inglodat-o de fapt in penibila situatie de care se vaicareste aiurea - se poate deduce perfect din unicele ei doua postari plingaretze, neurmate (normal ;)) de vreun comentariu cit de minuscul...

Concluzia: bleaaaahhh, lol, scroll, troll :D:D etc. s.a.m.d.

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-04-2008 22:51:50)


08-04-2008 22:48:25
   
Pagini: 1    
Mergeti la