Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Prima impresie conteaza?    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
S-a intamplat sa intalnesc oameni superbi, placuti la prima vedere, care insa, s-au dovedit a fi gresiti din punct de vedere al comportamentului, al felului de a fi.           
    Oameni cu personalitati ciudate, oameni lipsiti de personalitate sau cu mai multe personalitatiā€¦ cu mai multe fete - cum s-ar spune. Si vai!!!! Cata credibilitate le-am acordat in acel prim moment in care mi-au placut!!!!=(
Cata incantare au produs cu zambetul lor fals si poate interesat...=)
Si am intalnit oameni care nu mi-au placut din prima, care mi-au dat o stare de agitatie, sau care m-au lasat pur si simplu indiferenta. Si tocmai ei s-au dovedit a fi sinceri, cei care iti fura un zambet fara sa iti dai seama. Si tot ei sunt cei care probabil ti-ar sari in ajutor cu cea mai mare imbratisareā€¦
     Am intalnit si oameni care mi-au placut (imi plac) pentru totdeaunaā€¦ din prima clipa, insa am asteptat sa treaca prima impresie, pentru ca a doua sau poate chiar a treia este cea corecta. Cei care cred in prima impresie ar trebui sa se gandeasca de doua ori inainte de a-si forma o imagine despre cei din fata lor, pentru ca fara sa vrem putem crea o imagine care nu ne reprezinta.


03-03-2008 19:28:49
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Rareori m-am inselat si am subapreciat pe cineva . Plec din start, acordand persoanei noi cunoscute, f mult "credit". Si e normal ca la randul meu sa-mi doresc sa fiu tratata la fel. Nu stiu daca  e o calitate sau un defect, dar  pot spune ca nu-mi trebuie f mult timp pt a-mi da seama "cu cine vorbesc".:)
  Eu cred ca prima impresie este hotaratoare intr-o viitoare relatie, indiferent  de genul ei .

Ultima modificare facuta de kamin (03-03-2008 20:49:27)


03-03-2008 20:48:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:

S-a intamplat sa intalnesc oameni superbi, placuti la prima vedere, care insa, s-au dovedit a fi gresiti din punct de vedere al comportamentului, al felului de a fi.           
    Oameni cu personalitati ciudate, oameni lipsiti de personalitate sau cu mai multe personalitatiā€¦ cu mai multe fete - cum s-ar spune. Si vai!!!! Cata credibilitate le-am acordat in acel prim moment in care mi-au placut!!!!=(
Cata incantare au produs cu zambetul lor fals si poate interesat...=)
Si am intalnit oameni care nu mi-au placut din prima, care mi-au dat o stare de agitatie, sau care m-au lasat pur si simplu indiferenta. Si tocmai ei s-au dovedit a fi sinceri, cei care iti fura un zambet fara sa iti dai seama. Si tot ei sunt cei care probabil ti-ar sari in ajutor cu cea mai mare imbratisareā€¦
     Am intalnit si oameni care mi-au placut (imi plac) pentru totdeaunaā€¦ din prima clipa, insa am asteptat sa treaca prima impresie, pentru ca a doua sau poate chiar a treia este cea corecta. Cei care cred in prima impresie ar trebui sa se gandeasca de doua ori inainte de a-si forma o imagine despre cei din fata lor, pentru ca fara sa vrem putem crea o imagine care nu ne reprezinta.


Ai dreptate , e nevoie de multa prudenta pt a judeca,analiza, condamna pe cineva.

Prima impresie poate fi alterata de starea noastra(emotionala,sentimentala,morala,psihologica) de moment,de experientele proprii,idei preconcepute....gesturi , expresii care pot reflecta altceva decat ceea ce este.

cei care vor sa para altfel decat sunt pot induce in eroare prima impresie.


03-03-2008 21:54:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ehe...si acum sa vedem ce impresii vom avea la intalnirea forumistilor de care va cam trageti cu totii...mai sa fie!!!=)
Eu am mobilizat si anul trecut lumea...altfel vorba lui PPan.."bine ca-i venit tasha la Bucuresti ca numai asa am reusit sa ne cunoastem "(si culmea erau din Bucuresti cei mai buni forumisti..puteau sa se intalneasca foarte usor).


03-03-2008 23:28:34
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Vom avea probabil mari surprize, cei care nu am avut acces la pozele tuturor participantilor. Eu sunt o slabanoaga creata si ciufulita si cu o vestimentatie de-a dreptul zgubilitica, de pilda - oare asa ma vedeti in imaginatia voastra? :D Care impresie va fi "prima" atunci pentru voi - cea pur spiritual-intelectuala, sa-i zicem, sau cea vizuala?

04-03-2008 00:17:12
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Apropo de prima impresie, nu stiu cat o conta, dar cred ca am invatat sa nu o iau in seama. Astept evolutia evenimentelor pentru a-mi forma o parere.

04-03-2008 00:19:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:

Vom avea probabil mari surprize, cei care nu am avut acces la pozele tuturor participantilor. Eu sunt o slabanoaga creata si ciufulita si cu o vestimentatie de-a dreptul zgubilitica, de pilda - oare asa ma vedeti in imaginatia voastra? :D Care impresie va fi "prima" atunci pentru voi - cea pur spiritual-intelectuala, sa-i zicem, sau cea vizuala?

Tare ma tem eu ca ne-am intalnit...as zice ca si Xtremul ...esti inconfundabila!=);)


04-03-2008 01:28:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
N-am intilnit "pe bune" pe nimeni de pe forum pina acum, serios.

Iar pe cineva cunoscut in viata reala si care-ar posta macar 5-6 chestii aici, l-as recunoaste imediat - nu-s eu infailibil in multe, da-n asta (detectarea "structurii interne" a fiecaruia dupa cuvintzele) chiar sint :D

In alta ordine de idei (ontopic mai precis), ma autosugestionez ;) si eu ca-i pina la urma bine ca-s mic, umfli si chel :D - cumva contrar aparentzelor din vreo simpla "citire"...

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-03-2008 01:55:27)


04-03-2008 01:53:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

N-am intilnit "pe bune" pe nimeni de pe forum pina acum, serios.

Iar pe cineva cunoscut in viata reala si care-ar posta macar 5-6 chestii aici, l-as recunoaste imediat - nu-s eu infailibil in multe, da-n asta (detectarea "structurii interne" a fiecaruia dupa cuvintzele) chiar sint :D

In alta ordine de idei (ontopic mai precis), ma autosugestionez ;) si eu ca-i pina la urma bine ca-s mic, umfli si chel :D - cumva contrar aparentzelor din vreo simpla "citire"...

Eu am folosit doar expresia ta atunci cand eu am ales un alt nick pe forum...iti amintesti mi-ai scris ca sunt "inconfundabila"...iar de intalnit mi s-a parut mie ca as fi intalnit-o pe alintatura,sau doar ma insel,insa sincer stilul seamana extrem de mult cu al cuiva drag mie de pe acest forum...va las pe voi sa ghiciti...=)


04-03-2008 02:06:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Fiindca iar am apelat la sacul de dormit de la servici... (:D da, am si-asa ceva, Xcesivul de mine - asta da workaholism...), ete ca mai replic pe-aici: Nu-i Funny, daca la ea te refereai, draga Tasha! Da&nu - nici atit! Si nici andreas74 ori karmacomma nu-i cumatra Aly :).
Alte personaje vechi, antice si de demult transformate-n fantome nu mai stiu... poate ne luminezi tu insa?! :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-03-2008 02:35:29)


04-03-2008 02:34:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Fiindca iar am apelat la sacul de dormit de la servici... (:D da, am si-asa ceva, Xcesivul de mine - asta da workaholism...), ete ca mai replic pe-aici: Nu-i Funny, daca la ea te refereai, draga Tasha! Da&nu - nici atit! Si nici andreas74 ori karmacomma nu-i cumatra Aly :).
Alte personaje vechi, antice si de demult transformate-n fantome nu mai stiu... poate ne luminezi tu insa?! :)

Cand Funny a intrat cu Smiley...cine a recunoscut-o?...tot eu!
In fine,a fost poate doar o banuiala...poate sa infirme sau sa confirme ...=)


04-03-2008 02:40:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nici vorba sa se confirme, asculta aici la moshu' :D, ma chere!!! funny si aly sint doua persoane Xtrem de diferite. Nu zic nici ca-n bine, nici in rau - doar total diferite. :)

04-03-2008 02:59:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Nici vorba sa se confirme, asculta aici la moshu' :D, ma chere!!! funny si aly sint doua persoane Xtrem de diferite. Nu zic nici ca-n bine, nici in rau - doar total diferite. :)

ok....si Sandie mi-a zis la fel...dar,parca ceva ma facea sa cred ca-i ea..=)


04-03-2008 03:02:03
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Nici vorba sa se confirme, asculta aici la moshu' :D, ma chere!!! funny si aly sint doua persoane Xtrem de diferite. Nu zic nici ca-n bine, nici in rau - doar total diferite. :)


Draga Tasha, Xtremul are dreptate - nu-s Funny. :)


07-03-2008 00:56:11
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

(...) Iar pe cineva cunoscut in viata reala si care-ar posta macar 5-6 chestii aici, l-as recunoaste imediat - nu-s eu infailibil in multe, da-n asta (detectarea "structurii interne" a fiecaruia dupa cuvintzele) chiar sint :D (...)


Odata, cand ne-om intalni pe mess, o sa te rog sa imi explici si mie cate ceva din structura interna pe care mi-ai fi putut-o depista cu acest talent nemaipomenit.


07-03-2008 00:59:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

(...) Iar pe cineva cunoscut in viata reala si care-ar posta macar 5-6 chestii aici, l-as recunoaste imediat - nu-s eu infailibil in multe, da-n asta (detectarea "structurii interne" a fiecaruia dupa cuvintzele) chiar sint :D (...)


Odata, cand ne-om intalni pe mess, o sa te rog sa imi explici si mie cate ceva din structura interna pe care mi-ai fi putut-o depista cu acest talent nemaipomenit.


Imposibil din pacate, inca n-am auzit de cursuri de shamanism pe messenger :D

Poate doar telepatic ;) (fiindca-s cam alergic la aburelile telefonice). :D:D

P.S. "Ti-as fi putut-o depista"???
Ai de gind sa emigrezi in alta galaxie?!
Sau crezi c-am dat deja coltzu' daca n-am postat o zi aici ?? :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 06:21:45)


07-03-2008 05:49:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Nici vorba sa se confirme, asculta aici la moshu' :D, ma chere!!! funny si aly sint doua persoane Xtrem de diferite. Nu zic nici ca-n bine, nici in rau - doar total diferite. :)


Draga Tasha, Xtremul are dreptate - nu-s Funny. :)


Vezi, ma chere? :)
Funny si Aly (ca sa dezvalui macar unele criterii de diferentiere rezultate din analiza "verbala" care-i de fapt scrisa) au arhitecturi constructive :D total diferite ! Care nu tin doar de stocul propriu de neuroni, ci mai ales de organizarea lor in haite :D mult mai mobile (si implicit mai vorace ;)) intr-unul din cazuri.

Una dintre ele (iar nu zic care :D) are o rautaciosenie ;) mai complexa, desi mai concisa si aproape invizibila la prima vedere, mascata pentru "neinitiati" in haine ludice. Cu oarece probabilitati ca totusi sa nu se joace doar de-a joaca, iar asta chiar sa fie "thrilling" cumva pentru dumneaiei.

Alta :D nu-si poate disimula la fel de bine trairile/intentiile si probabil ca-i preferabil s-o ai ca prietena din motivul asta; nu neaparat insa ca si iubita - asta-n cazul cind esti un tip mai subtil, nu asa din topor ca bufonul de mine (si alti amici virtuali de-ai tai, draga Tasha, asa cum a concluzionat distinsa forumista FunnyAlta pe-un alt topic ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 03:01:12)


07-03-2008 06:30:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

kamin a scris:

Rareori m-am inselat si am subapreciat pe cineva . Plec din start, acordand persoanei noi cunoscute, f mult "credit". Si e normal ca la randul meu sa-mi doresc sa fiu tratata la fel. Nu stiu daca  e o calitate sau un defect, dar  pot spune ca nu-mi trebuie f mult timp pt a-mi da seama "cu cine vorbesc".:)
  Eu cred ca prima impresie este hotaratoare intr-o viitoare relatie, indiferent  de genul ei .


Eu cred exact pe dos, draga kamin! :)

Uite si de ce: d-aia! :D Glumesc, fireste, inca mai cred ca n-am trecut prin viata ca giscanul prin apa ca sa nu sustin in continuare ca, indiferent ce relatii se nasc (sau nu) cu o anume persoana abia intilnita (de sex opus sau nu), o minima faza de cunoastere-i inevitabila pentru formarea unei impresii cit de cit corecte vizavi de respectivul/a.
Buuun, durata fazei asteia difera, in functie de sensibilitatea "antenelor" fiecaruia: la mine dureaza de exemplu intre 5 minute si 5 ore :D, la altii (sau altele) poate dura intre 5 luni si 5 ani. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 06:59:39)


07-03-2008 06:58:36
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Eu sunt deacord cu prezumtia ca "prima impresie conteaza", bineinteles ca da.

    Prima impresie e una care dureaza in timp, deasemenea, nu mai ai o a doua sansa sa o creezi.

( facem abstractie de unele dezamagiri usoare, cand intalnesti pe cineva din net in realitate, e normal)


07-03-2008 10:48:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


Buuun, durata fazei asteia difera, in functie de sensibilitatea "antenelor" fiecaruia: la mine dureaza de exemplu intre 5 minute si 5 ore , la altii (sau altele) poate dura intre 5 luni si 5 an

   IN CINCI MINUTE?...e cam greu,nu dai sansa celuilalt sa se desfasoare(atmosfera incarcata de emotie,deh nu toti sunt la fel de spontani)...dar in cinci ore...da!!!...te lamuresti pe deplin ce-i poate mintea!=D=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (07-03-2008 11:52:40)


07-03-2008 11:50:26
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:


kamin a scris:

Rareori m-am inselat si am subapreciat pe cineva . Plec din start, acordand persoanei noi cunoscute, f mult "credit". Si e normal ca la randul meu sa-mi doresc sa fiu tratata la fel. Nu stiu daca  e o calitate sau un defect, dar  pot spune ca nu-mi trebuie f mult timp pt a-mi da seama "cu cine vorbesc".:)
  Eu cred ca prima impresie este hotaratoare intr-o viitoare relatie, indiferent  de genul ei .


Eu cred exact pe dos, draga kamin! :)

Uite si de ce: d-aia! :D Glumesc, fireste, inca mai cred ca n-am trecut prin viata ca giscanul prin apa ca sa nu sustin in continuare ca, indiferent ce relatii se nasc (sau nu) cu o anume persoana abia intilnita (de sex opus sau nu), o minima faza de cunoastere-i inevitabila pentru formarea unei impresii cit de cit corecte vizavi de respectivul/a.
Buuun, durata fazei asteia difera, in functie de sensibilitatea "antenelor" fiecaruia: la mine dureaza de exemplu intre 5 minute si 5 ore :D, la altii (sau altele) poate dura intre 5 luni si 5 ani. :)



   Fiecare cu parerea lui,dragule! :)
Eu nu ma refeream la prima impresie creata virtual...ci la cea formata in urma unei intalniri fata in fata. Atunci , au rostul lor  privirea dar si aspectul, tonalitatea vocii si nu in ultimul rand "cuvintzelele"...
   Sunt de acord cu Tasha: 5 minute sunt insuficiente iar 5 ore...nu as rezista decat daca impresia ar fii de la buna la f buna ;)


07-03-2008 12:19:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Kamin a scris:


Sunt de acord cu Tasha: 5 minute sunt insuficiente iar 5 ore...nu as rezista decat daca impresia ar fii de la buna la f buna



Ba sa nu fii de acord cu mine...
prietenii stiu de ce!;)
=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (07-03-2008 12:37:30)


07-03-2008 12:35:09
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


Kamin a scris:


Sunt de acord cu Tasha: 5 minute sunt insuficiente iar 5 ore...nu as rezista decat daca impresia ar fii de la buna la f buna



Ba sa nu fii de acord cu mine...
prietenii stiu de ce!;)
=D


Tocmai de aceea! ;) Daca nici aici nu potem  spune ce vrem ,atunci unde?!!!:D


07-03-2008 12:44:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Kamin a scris:

Daca nici aici nu potem  spune ce vrem ,atunci unde?!!!

Chiar asa!...
Mai multa toleranta pentru greselile oamenilor...cu atat mai mult cu cat nimeni nu e perfect...=)


07-03-2008 12:56:54
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Lumea este o oglinda..si iti restituie chipul pe care il arati...de multe ori insa adevarata imagine se afla in spatele oglinzii...dar putini o pot vedea!!!

07-03-2008 19:04:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

unikaa a scris:

Lumea este o oglinda..si iti restituie chipul pe care il arati...de multe ori insa adevarata imagine se afla in spatele oglinzii...dar putini o pot vedea!!!


Daaaaa, d-aia probabil a subzistat si obiceiul aparent inexplicabil al acoperirii oglinzilor cu cearsafuri in casa-n care-i un mort. :D Poate ca sa nu ne autoevaluam prea profund prin oglinzi in momentele cind pe-acolo bantuie spirite, dracusorii sau ingerasii din noi, Tanti cu coasa si alte fantomutze :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 23:09:45)


07-03-2008 23:09:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


d-aia probabil a subzistat si obiceiul aparent inexplicabil al acoperirii oglinzilor cu cearsafuri in casa-n care-i un mort.

De ce se acopera oglinzile cand cineva moare? Ca sa nu se sperie de noua infatisare mortul,sau spiritul mortului...?
Se spune ca...atunci cand mori,gandesti,simti,vorbesti dar nu mai ai control asupra trupului tau care zace undeva in camera,ii vezi pe cei dragi vorbind dar ei nu-ti raspund,nu te vad...si daca nu stii nimic despre moarte te sperii,te sochezi cand te uiti in oglinda si nu te vezi..poate mai sunt si alte explicatii dar sufletul tau nu are o infatisare asa cum o stim...cred ca se aseama cu un abur,o lumina...am citit dupa moartea sotului meu tot ce mi-a picat in mana legat de moarte...am vrut sa-mi dau seama ce se intampla cu el...:rolleyes:


07-03-2008 23:36:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Merita si fenomenele astea un topic separat poate, draga Tasha... Lucrind citiva ani buni la Reanimarea unui spital pe cit de mare, pe atit de sinistru inainte de asa-zisa Revolutie (si mai ales noaptea), am observat unele chestii care m-au pus si pe mine pe ginduri.

In fine, de... aproape 8 Martie cred ca-i bine s-aveti ginduri mai vesele, macar voi, daca nu si asupritii de noi... ;)


07-03-2008 23:55:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


Merita si fenomenele astea un topic separat poate, draga Tasha...

Asa este chiar m-am gandit la acest lucru...dar vorba ta azi sarbatorim,propun sa ne mutam la topicul- barul virtual sa ne rasfatam putin...;)


07-03-2008 23:59:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu vreau sa ma mai rasfatz doar virtual !!!, ete c-am zis-o, hihihi ;) (nu-s totusi Ciudy SA cu cont dublu, linistiti-va) :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 02:55:56)


08-03-2008 02:54:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


Xtremul a scris:

Nici vorba sa se confirme, asculta aici la moshu' :D, ma chere!!! funny si aly sint doua persoane Xtrem de diferite. Nu zic nici ca-n bine, nici in rau - doar total diferite. :)


Draga Tasha, Xtremul are dreptate - nu-s Funny. :)


Vezi, ma chere? :)
Funny si Aly (ca sa dezvalui macar unele criterii de diferentiere rezultate din analiza "verbala" care-i de fapt scrisa) au arhitecturi constructive :D total diferite ! Care nu tin doar de stocul propriu de neuroni, ci mai ales de organizarea lor in haite :D mult mai mobile (si implicit mai vorace ;)) intr-unul din cazuri.

Una dintre ele (iar nu zic care :D) are o rautaciosenie ;) mai complexa, desi mai concisa si aproape invizibila la prima vedere, mascata pentru "neinitiati" in haine ludice. Cu oarece probabilitati ca totusi sa nu se joace doar de-a joaca, iar asta chiar sa fie "thrilling" cumva pentru dumneaiei.

Alta :D nu-si poate disimula la fel de bine trairile/intentiile si probabil ca-i preferabil s-o ai ca prietena din motivul asta; nu neaparat insa ca si iubita - asta-n cazul cind esti un tip mai subtil, nu asa din topor ca bufonul de mine (si alti amici virtuali de-ai tai, draga Tasha, asa cum a concluzionat distinsa forumista FunnyAlta pe-un alt topic ;)).


Uite si unul dintre motivele refuzului virtualului, incepind chiar de maine cred: :D eforturi supraomenesti de psihanalizare a profilelor din hectarele astea de gindire/postare pina la urma anonime cumva, si care nu duc pina la urma chiar nicaieri.
Traiasca de maine-ncolo cruda realitate, deci! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 03:02:07)


08-03-2008 03:01:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Nu vreau sa ma mai rasfatz doar virtual !!!, ete c-am zis-o, hihihi ;) (nu-s totusi Ciudy SA cu cont dublu, linistiti-va) :D

Ehe,spune-mi tu una,unul de pe site-ul asta,care ar refuza un rasfat real...=)
Chiar si animalutezele mele simt nevoia rasfatzului,apoi eu ce sa mai spun?;)
=D=D


08-03-2008 03:06:01
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


alintatura a scris:



Draga Tasha, Xtremul are dreptate - nu-s Funny. :)


Vezi, ma chere? :)
Funny si Aly (ca sa dezvalui macar unele criterii de diferentiere rezultate din analiza "verbala" care-i de fapt scrisa) au arhitecturi constructive :D total diferite ! Care nu tin doar de stocul propriu de neuroni, ci mai ales de organizarea lor in haite :D mult mai mobile (si implicit mai vorace ;)) intr-unul din cazuri.

Una dintre ele (iar nu zic care :D) are o rautaciosenie ;) mai complexa, desi mai concisa si aproape invizibila la prima vedere, mascata pentru "neinitiati" in haine ludice. Cu oarece probabilitati ca totusi sa nu se joace doar de-a joaca, iar asta chiar sa fie "thrilling" cumva pentru dumneaiei.

Alta :D nu-si poate disimula la fel de bine trairile/intentiile si probabil ca-i preferabil s-o ai ca prietena din motivul asta; nu neaparat insa ca si iubita - asta-n cazul cind esti un tip mai subtil, nu asa din topor ca bufonul de mine (si alti amici virtuali de-ai tai, draga Tasha, asa cum a concluzionat distinsa forumista FunnyAlta pe-un alt topic ;)).


Uite si unul dintre motivele refuzului virtualului, incepind chiar de maine cred: :D eforturi supraomenesti de psihanalizare a profilelor din hectarele astea de gindire/postare pina la urma anonime cumva, si care nu duc pina la urma chiar nicaieri.
Traiasca de maine-ncolo cruda realitate, deci! ;)


Hm, si eu, care credeam ca nu ne reuseste bine decat ceea ce chiar ne place! E drept insa si ca a face prea mult unul si acelasi lucru, fie el si placut, devine plictisitor. Apropo, plictiseala trebuie sa fie un pacat.


09-03-2008 12:36:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Prea multe chestii ar trebui considerate pacate - vad ca si Vaticanul a mai adaugat o duzina pe lista pacatelor "clasice", cind de fapt linia de demarcatie dintre pacat si "normalitate" e atit de fragila in vremile astea atit de schimbatoare... :)

Ca sa revin ontopic, cred ca si supraevaluarea "primei impresii" poate fi un pacat; de unde insa atita timp si disponibilitate ca sa ne facem intotdeauna si-o a doua, si-a treia impresie ?! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-03-2008 23:21:11)


28-03-2008 17:19:05
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Fratzie, la mine treaba-i simpla :
- cand mi-e dat sa cunosc o muiere, ma uit sa vaz cat cur shi ce tzatze are ! Asta, ca sa-mi pot face o "prima impresie" corecta. Mai la vale, o sfatui sa scape si ceva pe goarna, sa-mi dau seama daca creierii ii are-n completare ori sunt de prisos...


28-03-2008 22:35:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Hm, tocmai imi trece prin minte ca prima impresie poate conta mai putin decat ultima impresie. :D

28-03-2008 23:54:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Hm..tocmai imi trece si mie prin "anexa creier????" ca femeile au si ele capul de sus, capul de jos si basca un cap mai in between...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (29-03-2008 00:57:06)


29-03-2008 00:56:42
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

SandieShaw a scris:

Hm..tocmai imi trece si mie prin "anexa creier????" ca femeile au si ele capul de sus, capul de jos si basca un cap mai in between...

Mai lasa-l incolo de creier...devenim prea cerebrale...putina nebunie nu strica...;)


05-06-2008 19:09:46
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hmmmmm atatea capete ? Wooooow, pai shi unde-i creierul ? hihihi
SandieShaw a scris:

Hm..tocmai imi trece si mie prin "anexa creier????" ca femeile au si ele capul de sus, capul de jos si basca un cap mai in between...


05-06-2008 20:31:59
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Hihihi auzi la ele ce se alinta ...."putzina nebunie " ......hihihi ...pai voi bibiloaielor suntetzi tzicnite de-a binelea ca altfel n-atzi baga in seama nishte tzicnitzi ca mine shi ca Kawa...au pardon ...Xtremul !

05-06-2008 20:39:09
   
?? CupluBD 073
Cont Sters

Inregistat: 28-05-2008
Mesaje: 11
tataie iar te-a lovit patimile drgostei damezele mele se tot gudura pe langa mine sa le las mai aproape de mataranga marale

05-06-2008 21:14:04
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

CIUDATUL SA a scris:

Hihihi auzi la ele ce se alinta ...."putzina nebunie " ......hihihi ...pai voi bibiloaielor suntetzi tzicnite de-a binelea ca altfel n-atzi baga in seama nishte tzicnitzi ca mine shi ca Kawa...au pardon ...Xtremul !

Pai sa stii ca m-am gandit mult,daca merita sau nu...dar la urma am ajuns la concluzia ca rau cu rau dar mai rau fara rau....=(
   Si iata ca am revenit....=)


05-06-2008 21:15:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihi drogul pervers !
brehhhhhhh bd-ule n-auzi bre ca n-am cu ce !


05-06-2008 21:21:31
   
Pagini: 1    
Mergeti la